Agenda 3uc®edif&e Siand jUiMicaües Jkauindaai Hieuws Vlagverbod e. d. op 31 Augustus a.s. Toeslagkaarten textiel producten. Eeri jaar ging voorbij OBDAM WARM EN HUIZEN BROEK OP LANGENDIJK HENSBROEK NOORDSCHARWOUDE OTERLEEK HEILOO EERSTE BLAD Alkmaar, Woensdag. TERUG NAAF HUN WOONPLAATS. Verschillende Heldersche vluchtelin gen hebben in het begin der week de ge meente Heerhugowaard verlaten om zich weder in hun eigenlijke woonplaats te vestigen. MELK OVER DE STRAAT. Vanmorgen ongeveer half elf is een melk wagen van de fabriek Wilhelmina te Bergen, bestuurd door den heer N. J. V. aldaar, tegen een paaltje op den hoek van de Pastoorsteeg en de Breedstraat gereden, tengevolge van het feit, dat hij den draai om den hoek te krap genomen heeft. Door den schok zijn een viertal bakken met ongeveer 50 fles- schen melk van den wagen gevallen. De meeste flesschen hebben den val uiteraard niet overleefd. VERDUISTERINGSTIJDEN. Men is verplicht te verduisteren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond van 8.38 tot 6.41 uur. Rijwielen, motorrijwielen en andere voer tuigen moeten gedurende dezen tijd licht op hebben en verduisterd zijn volgens de uni forme regeling. DR. STIELER OVERLEDEN. Trouwe Kruis. vechter voor het Witte Te Hilversum is overleden dr. B. S. H. Stieler, oud-dircteur van den G.G.D. al daar en een bekende figuur op het gebied van de volksgezondheid. In September 1871 te 's-Gravenhage geboren, vestigd de heer Stieler zich in 1899 als arts te Hoogkarspel en vervolgens te Westwoud. In onderscheidene plaatsen in Noordholland heeft hij de oprichting van een afdeeling van het Witte Kruis bevor derd. Hij werd secretaris van deze ver- eeniging, en in 1919, toen hij tot directeur van den G.G.D. te Hilversum werd be noemd, voorzitter. Toen dr. Stieler in 1928 den G.G.D. verliet, heeft hij wederom het secretariaat van het Witte Kruis op zich genomen. In tal van vereenigingen op het gebied van de volksgezondheid heeft wijlen de heer Stieler als bestuurslid veel werk verricht. Verleden jaar heeft hij onder vele blij ken van belangstelling zijn 40-jarig arts jubileum gevierd. De teraardebestelling zal Donderdag om 3 uur op de nieuwe algemeene begraaf plaats aan de Boschdrift te Hilversum ge schieden. DRUKKERS VRAGEN MEER WERK VAN DE GEMEENTE. Zij willen weer drukwerk in plaats van cyclostylewerk. Aan den Raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Ondergeteekenden, optredende namens de Federatie van Werkgeversbonden in het Boekdrukkersbedrijf, district Alkmaar, de afdeeling Alkmaar van den Alg. Ned. Typ. Bond en de afdeeling Alkmaar van den R.K. Grafischen Bond, wenden zich met verschul- digden eerbied tot Uwen Raad met het ver zoek, het gemeentelijk drukwerk, dat sedert enkele jaren gecyclostyleerd wordt, weer op de Alkmaarsche drukkerijen, bij bovenge noemde Federatie aangesloten, als drukwerk te doen vervaardigen. Zij meenen dit verzoek te mogen doen uit de volgende overwegingen: 1. De verandering van een zeer belang rijk deel van het gemeentelijk drukwerk in cyclostylewerk heeft de werkgelegenheid voor de Alkmaarsche drukkerijen in zeer groote mate verminderd. Naar schatting zijn daardoor ongeveer 6000 arbeidsuren verloren gegaan. 2. Juist in dezen tijd wordt een dergelijke werkonttrekking door de drukkerijen zeer zwaar gevoeld, omdat in weinig branches de toestanden zoo ernstig zijn als juist daar. Ten bewijze hiervan moge dienen, dat in vele drukkerijen hier ter stede, met bijzon dere toestemming der autoriteiten, in afwij king met het voor andere bedrijven voorge schreven minimum van 36 uur, slechts 17 uur per week wordt gewerkt. 3. In nog sterkere mate dan voorheen be ijveren zich in deze dagen de overheidsorga nen om werkgelegenheid te scheppen, waar bij financieele overwegingen niet meer zoo allesbeheerschend zijn als voorheen. 4.. Nu de landsoverheid in dezen het goe de voorbeeld geeft, mogen wij met eenigen grond verwachten, dat deze geen onoverko melijke hinderpalen in den weg zal leggen, wanneer inwilliging van bovenstaand ver zoek aan de gemeentelijke schatkist eenige meerdere offers zou vragen. 5. Ten overvloede mogen wij er nog op wijzen, dat drukwerk in fraaiheid van uit voering en in duurzaamheid verre uit gaat boven cyclostylewerk, om welke reden in Uwen Raad ook meermalen de wensch is geuit het gemeenteverslag, raadsverslag en dergelijke weer als drukwerk te doen ver vaardigen. Het is uit deze overwegingen, dat boven genoemde organisaties zich wenden tot U, in het vertrouwen, dat uw college aan B. en W. v/el zal willen verzoeken, al het voor de ge meente bestemde drukwerk weer als voor heen bij de Alkmaarsche drukkerijen te laten vervaardigen. Met gevoelens van verschuldigde hoog achting, (volgen onderteekeningen.) DE EXPORT VAN GROENTEN NAAR BELGIE. Ten aanzien van de verruiming van den export van verschillende tuinbouwproduc ten wordt door de Ned. Groenten- en Fruit- Centrale aan de veilingen medegedeeld, dat de uitvoermogelijkheid dezer producten in vier categorieën onder te brengen is. Ten eerste: de producten, waarvoor tot nader order door de veilingen monopolie-overeen komsten kunnen worden afgegeven. Hier onder sla, andijvie, spinazie, peen, uien, sjalotten, bonte stamslaboonen, stamsnij boonen, augurken (C en D stippel) en kom kommers C. Ten tweede de producten, waarvoor onder beperkende bepalingen en na accoordbevin- ding door de Ned. Groenten- en Fruit-Cen- trale monopolies kunnen worden afgegeven. Hieronder vallen roodekool, wittekool, savoyekool, kroten, peren, appelen, pruimen, druiven, meloenen, pronkboonen, augur ken (andere dan C en D) en gele en witte komkommers B. Ten derde producten, die hoofdzakelijk naar Duitschland gaan, waarvoor dus slechts in zeer beperkte mate een uitvoermogelijk heid naar België bestaat. Aangezien de uit. te voeren hoeveelheden voor de maand Augustus zijn vastgesteld, zullen de mono polies alleen door de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale afd. België aan de exporteurs worden verstrekt. Hieronder vallen boonen (andere dan stamsla- en snijboonen en pronkboonen) en bloemkool, waarvoor dus door de veilingen geen monopolies meer mogen worden afgegeven. Prdoucten, waarvoor in de maand Augustus geen uitvoermogelijkheid naar België meer bestaat, waarvoor dus geen monopolies meer kunnen worden afgegeven, zijn: tomaten en komkommers, andere dan gele en witte komkommers B en komkommers C. Aange zien voor de producten peen, sla, andijvie, aurgurken en komkommers een contingen- teeringsovereenkomst met België bestaat, moeten hiervoor bij de afd. België boven dien contingenteeringscertificaten (uitvoer- machtigingen) worden aangevraagd. GESLAAGD. De heer W. S. B.-andsma alhier is geslaagd voor het examen Engelsche handelscorres pondentie vanwege de Vereeniging van leeraren. AANBESTEDING HEKKEN. Bij de van gemeentewege gehouden aan besteding van het leveren en plaatsen van 284.65 meter hekwerk op 26 punten in de stad, was ingeschreven als volgt: W. Barten voor 547,75, S. Schaaf voor 576, C. de Graaf voor 607, J. de Boer Pzn. voor 674, A. van Tiel voor 721, A. Ver- bernee voor 725, C. Snel voor 732, P. Koger voor 749, Gebr. Verweel voor 750, A. Tip voor 770 en H. v. d. Berg voor 1255. Alle inschrijvers wonen te Alkmaar. ONDERWIJZER BIJENTEELT. Te Wageningei; zijn voor het examen onderwijzer bijenteelt geslaagd de heeren K. Dekker te Wognum, N. Groot Jz. te Enkhuizen en A. J. Slabbekoorn te Wie- ringerwaard. HERWONNEN LEVENSKRACHT. De Zondag gehouden speldjesdag ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft opge bracht de som van 272.71 J4 DE TOEKOMST VAN DEN BOERENZOON. In verband met de inpoldering van de Wieringermeer en de komende verovering van nieuw land in de rest van de vroegere Zuiderzee, denken veel landbouwers en vee houders aan de wenschelijkheid van meer vakonderwijs voor hun zoons. Algemeen bekend is, dat wie overigens gelijkwaardig is aan een anderen sollicitant, maar een diploma landbouwwinterschool bij dien ander ten achter staat, de kans op toe wijzing van een boerderij heeft verspe.eld. Dit gold voor de Wieringermeer, het gold op andere ontginningen, het gold bij veel groot-grondbezitters. En het zal in den Noordoostpolder óók gelden. Het agrarisch bedrijf eischt in dezen tijd eenpractisch mensch, die alle voordeelen, door de natuur of de techniek geschonken, ten volei benut. Maar die dan ook zoo goed ten volle benut. Maar die dan ook zoo goed op de hoogte moet zijn. Dit laatste kan uitsluitend in de practijk nooit worden bereikt. Een menschenleeftijd is als leertijd nog onvoldoende. En slechts twee winters op een landbouwwinterschool brengt onnoemlijk veel kennis bij, die het bedrijf (afgezien van het feit, of men pach ter is, dan wel een eigen bedrijf heeft) ten goede komt. Twee winters flink werken voor de school kost het. Het studiegeld is laag. Vervoer kosten of kostgeld zijn vaak noodig. Als alles opgeteld wordt, beteekent het voor de heele opleiding van twee winters een uitgaaf van vijf- tot zeshonderd gulden, al naar de omstandigheden. Dit bedrag is een klein kapitaaltje, dat echter voor veler, wat te beteekenen heeft. Het is echter de spiering, die de kabel jauw doet vangen: het groote kapitaal van kennis, dat, goed toegepast, een rente geeft van een onbegrensd aantal procenten. Voor Noordholland wacht te Schagen de nieuwe, mooi-ingerichte Rijkslandbouwwin- terschool. Hebt U de advertentie in dit blad ('t is al eenige dagen geleden) gelezen? Zoo niet, vraag even een programma aan bij den directeur der Rijkslandbouwwinter- school te Schagen. Schagen, 27 Augustus 1940. DE EERSTE MAISSCHUUR IN NOORDHOLLAND. Maandag j.l. is door den provincialen waterstaat aan de fa. Henselrrans en Zn. te Noordscharwoude opgedragen het bouwen van een maisschuur in den westelijken proef - polder onder de gemeente Oudkarspel. Dit is de eerste maisschuur in Noordhol land. In Groningen treft men reeds dergelijke schuren aan. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De blinde passagier (rom.-sens.); hoofdrol len Hilde Krahl, Atilla Hörbiger, Paul Ja vor, Oskar Sima en Tibor von Halmay. Toe gang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Am sterdam bij nacht (kom.); hoofdrollen Piet Kohier en Louis de Bree. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Eva uit het vrouwenparadijs (amus.); hoofdrol len Hortense Raky, Leo Slezak, Ivan Petro vich en Georg Alexander. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdagavond geen voorstelling. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Zoölogica (hum.); hoofdrollen Heinz Rüh- mann, Theo Lingen, Hans Moser en Gusti Huber. Toegang voor eiken leeftijd. Hedenavond geen voorstelling. Woensrag 28 Augustus. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Gaslicht door de tooneelgroep Het Masker. 7.30 uur, Harmonie, vergadering Nationaal Front, spreker Arnold Meijer. Donderdag 29 Ai-gustus. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van ,,'n Zomerzotheid". 7.30 uur, in het City-theater, film-show avond van The A.D.S. „Everybody". UITSLAG MELKEXAMEN TE HEERHUGOWAARD. Op het land van den heer M. Spaan aan de Boterhuizen te Heerhugowaard zijn de melkexamens afgenomen. Voor de melk- commissie waren aanwezig de heeren dr. Huisman, rijkszuivelconsulent te Hoorn, N. Kaan, burgemeester van Wieringerwaard, en van Kampen. De Hollandsche Maatschappij van Landbouw werd vertegenwoordigd door den heer P. Blauw Jz. te Heerhugowaard en de coöperatieve zuivelfabriek „Excelsior" aldaar, alsmede door den heer Reine, contro leur aan deze fabriek. De cursussen stonden onder leiding van den heer N. J. Blauw te Berkmeer, Heerhugowaard (N.) Van de zes cursisten zijn er drie geslaagd, n.l. J. Gootjes en K. Spaan, beiden te Heer hugowaard en A. Bakker te Sint-Pancras. ALKMAAR. GEBOREN: Cornells P., z. van Gerardus van Schalk wijk en H. R. Wester. Johanna, d. van Cornelis W. Rolie en G. du Pau. GETROUWD: Theodorus H. Buil en Dina M. Boots. Jan Wit en Guurtje Heimig. OVERLEDEN: Johannes Leek, wedr. van G. Admiraal, 67 jaar. Johannes van Baar 76 jaar. OTERLEEK. (Juli). Geboren: Heimen, z. van C. van Heke zen en A. M. Wilbrink. Inkje Saakje, d. van K. Schaafsma en G. van der Schaaf. Getrouwd: Rent Rigterink te Zuid- en Noordschermer en Johanna B. Weeshoff. Overleden: Geertje Evers, wed. van Cornelia Bakker, 76 jaar. Met nadruk breng ik onder de aandacht van de bevolking, dat het op 31 Augustus a.s. ingevolge de bevelen der Duitsche Overheid verboden is te vlaggen, versier selen aan te brengen aan gebouwen, zoo mede insignes, bloemen, strikken o an dere voorwerpen te dragen. Hetzelfde verbod geldt voor alle andere handelingen, welke een demonstratief karakter dragen. Het is de uitdrukkelijke wensch der Duitsche Overheid, dat de in gezetenen niet, hetzij door zich ta tooien met eenig kenteeken, hetzij door het ver richten of nalaten van eenige handeling, waardoor aan den 31sten Augustus het karakter van gewonen werkdag zou kun nen worden ontnemen, met het verbod in strijd handelen. De 31ste. Augustus moet derhalve zich in geen enkel opzicht van een gewonen werkdag onderscheiden. Overtreding zal ingevolge bekendma king van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied van 30 Juli 1940 met de grootste gestrengheid worden gestraft en dientengevolge de ernstigste gevolgen hebben. Ieder zij dus gewaarschuwd en kenne zijn verantwoordelijkheid voor zichzelf en zijn medeburgers. Alkmaar, 27 Augustus 1940. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. A De leider van den Distributiedienst „Ikmaar brengt ter kennis van be langhebbenden, dat binnenkort zal wor den overgegaan tot uitreiking van toe slagkaarten voor de distributie van textielproducten. Voor deze toeslagkaarten kunnen alleen aanmerking komen I oofden van ge zinnen, waarvan het gezamenlijk jaar- lijksch inkom o, berekend per gezinslid, beneden 350.blijft. Aan alleen-wonende personen worden geen toeslagkaarten uitgereikt. De aanvraag-formulieren MD 62 zijn uitsluitend verkrijgbaar in de voormalige Keetkolkschool, ingang Westerkolkstraat. I)e leider voornoemd, H. BAKKER. Op dezen 28sten Augustus moeten wij ons even los maken uit de dagelijksche sleur en hoewel er nauw mee in verband staande even vergeten, dat wij in zeer bizondere tijdsomstandigheden leven. Want het is vandaag juist een jaar geleden, dat de algemeene mobilisatie in ons land werd af gekondigd. Toen, op dien merkwaardigen zomerschen dag, was alles zoo geheel anders dan nu. Toen was Nederland nog een onafhankelijke staat, toen dachten wij nog niet aan een oorlog, waarin ook ons land betrokken zou worden, toen verbaasden wij ons min of meer, dat het tóch tot een algemeene mobi lisatie gekomen was! Een jaar geleden Nadat wij zelf eenige dagen tevoren waren opgeroepen en alles hadden gereed gemaakt voor een algemeene mobilisatie, wachtten wij af. Nog hoor ik een collega zeggen: als ze in den Haag nou maar zoo verstandig zijn, om door te zetten, dan hebben wij tenminste een goede oefening gehad. En op mijn vragend kijken lichtte hij toe: Welnee, er is voorloopig nog geen sprake van een oorlog, dat duurt nog wel een jaartje Toen kwam ineens de telefoon de verras sende mededeeling brengen: de algemeene mobilisatie is afgekondigd. Morgen eerste opkomstdag. Dien avond ging ik de mij toch niet nog vreemde stad in. Ze had iets onrustigs over zich. Wel waren de café's als altijd normaal, zelfs misschien iets meer dan normaal bezet, maar de echte, ongedwongen, lawaaierige stemming ontbrak. Wel waren de straten vol met wandelaars, maar de menschen hadden dezen keer meer haast dan gewoonlijk. Wel hadden de winkels hun gewone klanten, maar de dames en heeren deden geen pre cieuze keus: zij kochten en waren tevreden. En ze kochten veelEn dan de huizen. Overal zag ik de Uniformen buiten hangen; ze moesten gelucht worden, de kamfer moest er uitwaaienTerwijl in de woonkamers koffers in orde werden gebrachte gevuld met ondergoed en etenswaren De avond daalde, de nacht kwam. En na den nacht de vroege ochtend. Ik moest reeds vroeg bij het station zijn, zij het slechts tijdelijk. En ziet, daar kwamen ze, de jongens, die opgeroepen waren. Ze kwamen, vergezeld van hun vrouwen, die op het stationsplein een laatsten af scheidskus wisselden. Ze kwamen met hun kinderen aan de hand en met ernstige ge zichten. En ze namen met moeite afscheid van hun kleintjes, die niet begrepen, wat er gaande was. Ze kwamen met hun meisjes aan den arm en nooit was er een inniger om strengeling der armen. Ze kwamen en namen afscheid. En op deze stationspleinen werd de schaamte wegge jaagd: men liet zijn tranen den vrijen loop gaan. En ze wuifden, toen de trein hen naar hun garnizoen bracht. Ze wuifden, tot ze niets meer zagen. Toen werden ze soldaat.., In den loop van den dag meldden de jongens zich. O, het was een der prettigste oogenblikken van den dag. Want zagen ze niet tal van oude kameraden weer terug, jongens, waar ze vroeger, toen ze voor hun nummer óp waren, mee op de kamer geleefd hadden? En ontmoetten ze niet bekende onderofficieren en werden niet de officieren eventjes onder de loupe genomen? Ze meldden zich en weldra waren ze er in. En toen de avond van dezen dag aanbrak, waren ze echt gemobiliseerd, waren ze weer geheel soldaat. En hadden ze reeds gauw even een briefje naar huis gestuurd met het voorloopige adres. En hadden reeds weer gestoeid en de lijn getrokken. En hadden weer gekke dingen gedaan, waaraan ze in hun burgerleven na den eersten diensttijd nooit meer ge_dacht hadden O Een jaar geleden... En nu is alles voorbij. Na de mobilisatie kwam de oorlog en na den oorlog kwam de ontbinding van ons leger Helaas, vele compagnieën waren niet meer voltallig. Vele onderdeelen hadden verliezen geleden. Vele jongens waren gesneuveld Blijmoedig en vol vertrouwen waren zij een jaar geleden opgekomen, volkomen bereid waren zij den oorlog ingegaan. En nunu zijn ze weg, voor altijd weg. Als wij dan vandaag even terug denken aan dien eersten mobilisatiedag, dan willen wij hier geen vergelijkingen maken tusschen toen en nu, maar dan willen wij in diepen ernst herdenken hen, die vielen voor ons land. Zij hoorden bij ons, die het leger vormden. Zij gaven hun leven, dat toch o zoo kostbaar was Moge hun bloed niet voor niets gevloeid hebben. Mogen onze gedachten vandaag een enkele minuut gaan naar hen, die wij onze kame raden hebben mogen noemen Toch brugbouw. Het polderbestuur van den polder Ob- dam had aan het prov. bestuur met het oog op noodzakelijke reparaties aan de Schip- persbrug, gelegen over de oostelijke ring vaart om den polder Heerhugowaard, ver zocht mede te deelen of de bouw van een nieuwe brug, ter vervanging van deze Schippersbrug, nog zou kunnen doorgaan. Hoewel in den herfst van 't vorige jaar reeds tot dezen bouw besloten was, na bereikte overeenstemming over bijdrage in de kosten tusschen de polderbesturen van den Berk meer en Obdam en spoedig daarop metingen waren verricht, had men nadien nimmer meer iets vernomen, zoodat zeker de gerecht vaardigde vrees kon bestaan dat van dezen brugbouw, die destijds op pl.m. een halve ton geraamd was, onder de tegenwoordige omstandigheden moest worden afgezien. Thans is evenwel van het prov. bestuur be richt binnengekomen, dat nog dezen herfst een nadere aanduiding is niet genoemd het werk zal worden aangevat. Ongetwijfeld steekt hier voor menigen ar beider enkele maanden werk in, daar nogal veel grondwerk gedaan moet worden. Werk opgedragen. Voor rekening van den heer C. Beem- sterboer alhier zal een pakhuis voor zaden met een kantoor gebouwd worden. Hiervan is het timmerwerk gegund aan den heer W. Kemper, alhier; het metseiwerk aan de fa. Henselmans Zn. te Noordscharwoude; het lood-, zink- en electriciteitswerk aan den heer Stam alhier; het schilderwerk aan den heer S. van Baar, alhier. Jubileum. De wijkverpleegster van het Witte Kruis, afd. Broek op Langendijk, zuster Falkena, zal op 1 September a.s. tien jaar bij deze afdeeling in dienst zijn. Dit jubileum wordt niet officieel ge vierd; wij vermelden het echter gaarne. De sympathieke zuster heeft in die tien jaren zeer veel voor haar patiënten ge daan. Cursus E.H.B.O. Dinsdagmiddag is na een tweejarigen cursus E.H.B.O., welke is gegeven door dr. Cohen alhier, het examen afgenomen door dr. Dijkhuizen uit Alkmaar. Aan elf deel nemers kon het diploma worden uitgereikt, n.l. aan de dames S. Houtkooper, G. Schaak, M. A. Bommezij en J. BommezijLagrand en de heeren F. van Duin, J. Naastepad, .0. Kooi, J. Visser Bz., H. Visser Jbz., H. Kort en W. Houtkooper. Als volontair benoemd. De heer J. Tuin is benoemd als volon tair ter gem.-secretarie te Barsingerhorn. Maandomzet Noordermarktbond. De veilingsvereeniging De Noorder marktbond alhier heeft gedurende de maand Juni een omzet gehad van 23.792.93, tegen 37.234.93 in dezelfde maand van het vorige jaar. De omzet in de maand Juli 1940 was 215.090.88, tegen 170.574.65 in Juli 1939. De totale omzet in deze beide maanden was in 1940 samen 238.883.81, tegen 207.809.58 in dezelfde maanden van het vorige jaar. Een vooruitgang alzoo van ongeveer 31000. De aanvoer van vroege aardappelen, het hoofdproduct, was in deze maanden ge durende dit jaar 500 wagons, tegen 540 wagons m hetzelfde tijdvak van 1939. De aandacht wordt er echter op geves tigd, dat door de aardappel-aanvoerrege- ling, welke dit jaar gegolden heeft, de aanvoerperiode aanzienlijk is verlengd, zoodat een flink gedeelte van den oogst in Augustus aan de veiling is gebracht. In een vergadering van de Floralia- en Huisvlijtvereeniging is besloten om de flo- raliatentoonstelling dit jaar in verband met de tijdsomstandigheden niet te houden. Uit isolement verlost. Vanaf Maandag rijden door deze ge meente weer de bekende H. A. B. O.- en N. A. C. O.-autobusdiensten, hetgeen voor velen een groote voldoening is. De bussen rijden wel niet zóó als vroeger het geval was, doch het is een groote uit komst voor de menschen, dat men zich thans weer eens, evenals vroeger, op een gemak kelijke manier kan verplaatsen. Gedurende de maanden van isolement zag men de in gezetenen van allerhande vervoermiddelen gebruik maken. In overleg met het hoofd van dienst is door den burgemeester officieel ontslag ver leend aan den heer Deg. de Jager als hoofd van den luchtbeschermingsdienst. De navolgende heeren zijn als hoofden van de verschillende diensten benoemd: Ir. A. G. C. Heuff, C. ten Bruggencate, Jac. v. d. Kommer Sr., T. Kostelijk en H. Steen. Bedevaart uit Westfriesland. Dinsdag waren per extra trein en met andere vervoermiddelen meer dan 1500 pel grims uit Westfriesland (de Streek) opge komen naar O. L. Vr. ter Nood. Het aantal was zoo groot doordat er waarschijnlijk maar één bedevaart plaats heeft (andere jaren 2 of 3). Om 10 uur droeg pastoor Ratée uit Grootebroek de plechtige hoogmis op met assistentie van andere heeren. De namiddagoefeningen hadden het ge wone beloop.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2