ïBucgjodiffie 5iaad De geestelijke en lichamelijke opvoeding in den opbouwdienst. VRAAG EN AANBOIi Motorrijder geslipt en op slag gedood. Bommen bij Soesterberg en op het Kamper eiland. Water voor „sla-olie" verkocht. Het ongeluk te Zaltbommel. Kapitein Paters vertelt over de plannen. GEMENGD NIEUWS. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vifi regels, ORAlSlflAvAisVALKEhBURG'S- e A ••LEVERTRy De Alkmaarsche Courant Radioprogramma voor Zondag en Maandag. Ongeluk bij Ilpendam. Gisteravond is onder Ilpendam de dertig jarige ongehuwde D. Visser met zijn motor gevallen en gedood. Het slachtoffer reed op den weg langs het Noordhollandsch kanaal en kwam uit de richting Purmerend. Ver moedelijk is hij in de gevaarlijke bocht, welke zich in den weg even voorbij Ilpen dam bevindt, geslipt of heeft hij deze met te groote vaart genomen. Hij sloeg tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. Een langs komende automobilst waarschuwde dokter Donker, die een zware hersenschud ding constateerde, waaraan het slachtoffer tien minuten later overleed. Het stoffelijk overschot is onder politie toezicht naar Ilpendam gebracht. Het A.N.P. eldt: Gisternacht hebben En- gelsche vliegers verscheidene malen ge tracht een aanval op Soesterberg te onder nemen. Tot zesmaal toe weerklonk lucht alarm. Er werden eenige bommen uitgewor pen, die in open veld terecht kwamen en geen noemenswaardige schade aanrichtten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Den geheelen nacht was het afweergeschut te hooren en tot ver in de omgeving loei den de sirenes. Tegen drie uur was het ge vaar geweken. Voorts meldt het A.N.P.: Gistermorgen omstreeks zes uur zijn op het Kamper eiland bij het Keteldiep in de buurt van erf 70 eenige bommen gevallen waarvan er één ontplofte. Deze bom sloeg een gat in den grond met een middellijn van zes meter en een diepte van drie a vier meter. In het ge heel zijn er drie trechters in den grond ge slagen. Men vermoedt, dat er zich nog eeni ge kleinere niet ontplofte bommen in de na bijheid bevinden. Scherven zijn gevonden tot op honderden meters afstand. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De politie heeft een groot gedeelte van den omtrek afgezet. Een inwoner van Haarlem is de dupe ge worden van twee mannen, die hem voor I -50 een bus met vijf-en-twintig liter slaolie had den verkocht, welke bij nader onderzoek water met een dun laagje slaolie bleek te bevatten. De bedrogen kooper deed aangif te bij de politie, die de beide mannen wel dra had opgespoord. Het waren de 35-jarige L. en de 49-jarige R. uit Haarlem. Beiden zijn in bewaring gesteld. Zeven dooden en negen gewonden. Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk met het brugstuk bij Zaltbommel is gisteren tot het donker met kracht voortgezet. De lijken van twee slachtoffers konden worden geborgen. Vijf arbeiders worden vermist, zoodat thans als vaststaand kan worden aangenomen, dat ook zij bij dezen ramp om het leven zijn gekomen. Drie man zijn zwaar gewond en zes iets minder ern stig. Zij werden opgenomen in het zieken huis te Zaltbommel. Het onderzoek is van daag voortgezet. SIGARENWINKEL VERKOCHT ZEEP, SLAOLIE, CACAO EN SUIKER ZONDER BON. De politie heeft een onderzoek ingesteld in een sigarenwinkel te Haarlem, welke ge dreven wordt door twee compagnons. Be halve sigaren, vond de politie ook een vat met 200 liter slaolie, doozen met toiletzeep, emmers met zachte zeep, een groote hoe veelheid cacao en 100 kg. suiker. De winke liers verkochten deze artikelen tegen te hoogen prijs. Zoo moesten de klanten voor een pond suiker 45 cent betalen. De politie heeft de slaolie, de cacao en de zeep meege nomen en ter beschikking gesteld vah den distributiedienst. Een gedeelte van den voorraad toiletzeep en suiker werd in be slag genomen, daar deze artikelen waar schijnlijk afkomstig zijn van een te Heem stede gepleegden diefstal. Tegen de beide winkeliers is proces-ver baal opgemaakt. ONDER VALLEND HOUT GERAAKT EN GEDOOD. Gistermiddag is de 20-jarige ongehuwde W. Ritzema uit Bedum bij de N.V. meubel fabriek „Nederland" te Groningen op het terrein onder een vallende stapel hout te recht gekomen. De man werd met zware verwondingen in het diaconessenhuis opge nomen, waar hij korten tijd na aankomst is overleden. PERSONENAUTO REED TEGEN EEN BOOM. Een doode, Gisteravond is op den rijksweg tusschen Tilburg en Breda een doodelijk ongeluk ge beurd, waarvan een zwerver uit Amsterdam het slachtoffer is geworden. De man reed mee in de auto van den heer Dijkstra uit Breda. De wagen kreeg panne en moest door een vrachtauto naar huis worden gesleept. Tijdens dezen tocht sprong een band van de vrachtauto, waardoo. deze begon te slinge ren. De sleepketting brak met het gevolg, dat de personenauto tegen een boom reed. Hierdoor werd de zwerver op slag gedood. De stoffelijke resten werden overgebracht naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda. De naam van den zwerver is onbekend. De heer Dijkstra liep slechts enkele schaafwon den op. In een dezer dagen gehouden perscon ferentie heeft kapitein Paters, chef van de hoofdafdeeling geestelijke en lichame- lijkeopvoeding van den opbouwienst, een uiteenzetting gegeven van het werk, dat door deze hoofdafdeeling wordt verricht en van de resultaten, die tot nu toe zijn bereikt. Kapitein Paters begon zijn voordracht met te vertellen, dat de onder zijn leiding staande hoofdafdeeling is gesplitst in de volgende afdeelingen: sport- en lichame lijke opvoeding, muziek, pers- en propa- dandadienst, centraal cantinebeheer, ont spanning, lectuurverstrekking en spaar wezen. De geestelijke opvoeding zoo ging hij verder welke deze hoofdafdeeling zich tot taak heeft gesteld, geeft de zaak eigenlijk gedeeltelijk onjuist weer. Immers het onderwijs, dat toch zeker behoort tot de geestelijke opvoeding, ressorteert on der een andere hoofdafdeeling, terwijl andere zaken eigenlijk slechts gedeeltelijk de geestelijke en lichamelijke opvoeding raken. Geestelijke wil niet zeggen religieuze opvoeding. Het wil alleen beteekenen een geestelijke opheffing van den werker. Na uitvoerig gewezen te hebben op de waarde van den arbeid voor de gemeen schap vervolgde spr.: de lichamelijke op voeding en de sport zijn sedert onheug lijke tijden het stiefkind van het Neder landsche volk geweest. Onze taak is in dit opzicht bijzonder moeilijk. Wij kunnen hier de lichamelijke opvoeding en de sport niet alleen zien als een nivelleering van de beroepshouding, maar wij moeten ook den achterstand inhalen. Er zijn in de sport tal van opvoedkundige elemen ten aanwezig, die niet verwaarloosd mo gen worden, zooals: orde, arbeidzaam heid, arbeidslust, behendigheid, uithou dingsvermogen en saamhoorigheid, alle eigenschappen, die door de lichamelijke opvoeding en sport in hooge mate worden gestimuleerd en gevormd. Er zullen maatregelen moeten worden genomen, om de lichamelijke opvoeding in de toekomst blijvend te stimuleeren. Daartoe zullen wij komen tot de samenstelling van een aantal vaardigheidseischen, die na een behoorlijke training voor een ieder te halen zijn. Het halen hiervan zal beloond worden met een onderscheidingsteeken, dat dus voor de mannen het uiterlijke kenteeken is, dat zij inderdaad op het ge bied van de lichamelijke oefening wat bereikt hebben. Een tweede stimuleerende factor is de organisatie van wedstrijden en een derde uitermate belangrijke factor is het ver krijgen van een uniforme sportkleeding. Zang en muziek. Een ander belangrijk middel om orde en tucht, maar vooral gevoel voor ge meenschapszin en saamhoorigheid aan te kweeken is de beoefening van zang en muziek. Hierom zijn op het centrale mu ziekinstituut uit den opbouwdienst 52 jongelieden verzameld en spr. hoopt bin nenkort in een openbare les kapitein Tig- gers in de gelegenheid te stellen daarvan meer te laten hooren. De taak van het in stituut is richtlijnen te geven en smaak- vormend op te treden. Het tracht dit doel te bereiken door de samenstelling van een bundel van goede Nederlandsche liederen. Voorts zal worden gezorgd voor een uni forme en deskundige opleiding van mu ziek- en zangleiders en voor de samen stelling van een bundel van voor harmo nie en fanfare bewerkte marschen en opbouwliederen, terwijl tenslotte zal wor den zorggedragen voor een goede leiding bij het spelen van marschmuziek en voor het oprichten van muziekcorpsen. Pers en propaganda. T. a. v. de afdeeling pers en propaganda deelde kapitein Paters mede, dat zal wor den overgegaan tot het uitgeven van het weekorgaan „Pak aan". Het is een uit gave, die van de zijde der corpsen wordt voorzien van een inlegblad met corps- nieuws. Het is de spreektrompet van de leiding. Voorts zullen brochures worden samenge steld uiteraard bestemd voor intern gebruik en ten doel hebbende de leden van den Op bouwdienst een juist inzicht te geven in de taak van dezen dienst. In de derde plaats zal de inwendige propaganda moeten wer ken in woord en beeld door oprichting van een foto- en filmdienst over eigen werk. In de ontspanning zal voor een aanzienlijk deel worden voorzien door zelfwerkzaam heid waarbij uiteraard ook weder richting gevend zal worden opgetreden. Er zijn -'er- schillende mogelijkheden: vertooning van cultureele en amusementsfils en opvoering van goede tooneelstukken. Het cabaret heeft geen zin. Wanneer de menschen zelf zor gen voor cabaret dan vindt spr. dat prettig, doch het heeft geen zin dit van buitenaf op te dringen. Onder de huidige omstandigheden met zijn distributiemaatregelen is een centraal cantinebeheer noodzakelijk. De lectuurverstrekking zal ook sterk in gesteld worden op den Nederlandschen geest. Het doel van de afdeeling lectuur verstrekking is de uitgifte van onpolitieke romans, passende amusementslectuur en degelijke vaklectuur en vooral lectuur van Nederlandschen bodem. Wij hebben een schat van vaderlandsche lectuur, boeken over ontdekkingsreizen van Nederlanders in het ver verleden. En ten slotte het spaarwezen. In het Nederlandsche volk is de zucht tot sparen aanwezig. Ook bij het .personeel van den opbouwdienst bestaat de zucht om van de enkele centen soldij toch nog iets weg te leggen. Men durft, het echter ook niet in zijn zak te houden. Men zoekt naar een middel, naar een mogelijkheid - ar beleg ging. Een en ander heeft ons ertoe ge bracht een spaarwezen op te nemer in den opbouwdienist Op het oogenblik is het nog niet de tijd om daarover veel te zeggen. HET VOLKSHOGESCHOOL WERK IN NEDERLAND. Dr. v. d. Wielen krijgt tijdelijk verlof. De vereeniging tot stichting van volks- hoogescholen deelt het volgende mede: Op de laatstgehouden hoofdbestuursver gadering der vereeniging tot stichting van volkshoogescholen is aan dr. H. G. W. van der Wielen op diens verzoek tijdelijk verlof verleend als landelijk leider van 't volks- hoogeschoolwerk in verband met het aan vaarden van de functie van secretaris-ge neraal der Nederlandsche Unie. Beide veelomvattende functies zijn niet te ver eenigen. Zoo neemt dus de grondlegger en hoofdleider van het Nederlandsche volks- hoogeschoolwerk voorloopig afscheid ervan, om zich aan werk van anderen aard te wij den. Het volkshoogesehoolwerk zelf zal in middels geheel zelfstandig worden voort gezet en wel volkomen in den geest zooals het door dr. van der Wielen is opgezet. Als tijdelijk plaatsvervanger is aangewezen drs. H. D. de Vries Reilingh, leider der volkshoogeschool „Diependaal" bij Markelo. Juist in dezen tijd wil de volkshoogeschool haar taak blijven vervullen, om een cen trum te zijn van Nederlandsche cultuur, waar jongeren uit alle bevolkingsgroepen van ons land elkander kunnen leeren ken nen in onderlingen eerbied voor elkanders arbeid. Op de volkshoogeschool „Diependaal" bij Markelo werden dezen zomer verschillende studie-vacantieweken en weekeinden ge houden, terwijl er thans een meisjescursus plaats vindt onder leiding van mej. C. C. Wilbrenninck. Voor de komende maanden staan nog enkele weekeinden en een ont wikkelingskamp op het programma. Op de volkshoogeschool „Allardsoog" bij Bakkeveen werkt regelmatig het kamp met deelnemers aan de centrale werkplaats al daar, terwijl verschillende studenten en middelbare scholieren vooral gedurende de maand Augustus eveneens aan dit kamp hebben deelgenomen. In Juli en Augustus werden er bovendien twee kinderkampen gehouden, uitgaande van de maatschappij tot Nut van 't Algemeen, verder een zeer druk bezochte Fryske Kursus en een goed geslaagde cursus der Ned. Christ, reisver- eeniging. Binnenkort zal er een weekeinde gehouden worden voor leden en oud-cursis ten uit de noordelijke provinciën, terwijl cursussen voor onderwijzers, boerenzoons en landarbeiders in voorbereiding zijn. Op de algemeene vergadering der veree niging, welke op 3 Augustus in Markelo werd gehouden, werden stichting „Fryske Folkshegeskoalle" erkend, welke stichting de oprichting voorbereidt van een volks hoogeschool, welke zich in het bijzonder op de Friesche cultuur zal richten. Ook de oprichting van een volkshoogeschool in het westen des lands, waarvoor reeds in het voorjaar van 1939 een Noord- Hollandsche commissie tot stand kwam, kan binnenkort tege moet worden gezien. Vooral van studentenzijde is hierop sterk aan gedrongen. Reeds zijn verschillende mogelijkheden, zoowel in Noord- als in Zuidholland over wogen, waarbij op verschillende plaatsen veel medewerking werd ondervonden. De beslising omtrent de definitieve plaats moet nog genomen worden. BENOEMINGEN BIJ DE NEDERLANDSCHE UNIE. In de afgeloopen week heeft de Neder landsche Unie jongere krachten belast met enkele belangrijke functies op het centraal secretariaat. Ter assistentie van dr. H. G. W. van der Wielen, algemeen secretaris, is tot adjunct-secretaris benoemd H. Roelfse- ma, die tot nu toe secretaris was van de Groninger Gemeenschap. Met de leiding van den inwendigen dienst, opbouw van de beweging en discipline is belast Jef de Brouwer, leider van het se cretariaat van Brabantia Nostra. Met de leiding van de afdeeling studie, pers en propaganda zijn belast dr. E. W. Hofstee en Geert Ruygers. Dr. Hofstee is secretaris van de N. E. T. O. (noordelijk economisch-technologische organisatie) en privaat-docent in de sociographie aan de universiteit van Gronigen. Geert Ruygers is hoofdredacteur van Brabantia Nostra. Voor jeugd, onderwijs en volksopvoeding is benoemd dr. P. Bouman uit Middelburg. Dr. Bouman is bekend geworden door tal rijke publicaties op historisch en sociolo gisch gebied. i Tenslotte werd met de technische leiding van het algemeen secretariaat belast P. G. S. Guermonprez. De heer Guermonprez is o.m. docent aan de technische afdeeling van de academie van beeldende kunsten in Den Haag. Een reeks nieuwe benoemingen, o.a. be treffende de gewestelijke secretariaten, ''an de volgende week verwacht worden. Beplanting oorlogsgraven met bloem bollen. - Het comité ter versiering van oor logsgraven in Nederland ontmoet bij zijn pië teitvol werk overal in den lande groote medewerking en warme belangstelling. Thans heeft genoemd comité van de Alge meene vereeniging voor bloembollencultuur te Haarlem de aanbieding ontvangen, de gra ven der gesneuvelde Nederlandsche en Duitsche militairen met bloembollen te be planten. De beplanting zal bestaan uit hya cinten, crocussen, tulpen en narcissen. Het Comité ter versiering van oorlogsgraven in Nederland heeft dit sympathieke aanbod in dank aanvaard. De algemeen secretaris-pen ningmeester der vereeniging voor bloembol lencultuur zal bij deze beplanting het comité met advies terzijde staan. Duitsche goederen voor Nederlandsche overheidsinstellingen. - Ter kennis van be langhebbenden wordt gebracht, dat met in ging van 31 Augustus a.s. betalingen wegens aankoop van Duitsche goederen, bestemd voor Nederlandsche overheidsinstellingen niet meer door storting op postrekening nr. 6000 ten name van het „Bestuur van den postchèque- en girodienst" (transferbetalin gen), doch door storting in de Nederlandsch- Duitsche clearing moeten worden voldaan. ROZEN NAAR DUITSCHLAND. Op het oogenblik gaan beduidende kwanta rozen uit het Westland en Aals meer naar Duitschland. Dit seizoen wordt aan bloemen vier maal zooveel naar Duitschland uitgevoerd, als over dezelfde periode van het jaar 1939. De binnenlandsche markt wordt hier door aanmerkelijk verlicht, wat in de prijzen duidelijk tot uitdrukking komt. Verwacht wordt, dat wanneer in Octo ber a.s. het Westland met zijn millioenen chrysanthen komt, hiervan ook een groot kwantum naar Duitschland zal kunnen gaan, daar deze enorme aanvoer van chrysanthen de komende maanden niet door het binnenland alleen verwerkt zal kunnen worden. FUSIE TUSSCHEN INGENIEURS ORGANISATIES. Het bestuur der Nederlandsche vereent ging van ingenieurs heeft zich afgevraagd of gezien het voorbeeld van zich samenvoe^ gende organisaties in Nederland ook thans niet de tijd gekomen is om pogingen aan te wenden, om eenheid te brengen in de inge nieursorganisaties in Nederland. Hij heeft zich tot het bestuur van het instituut van ingenieurs gewend of het bereid zou zijn met het bestuur der Nederlandsche vereeni ging van gedachten te wisselen over de vraag, of thans niet de tijd gekomen is, om ook in Nederland te komen tot een Neder landsche vereeniging van ingenieurs. Daar mede zou tevens hef titelvraagstuk tot een goed einde kunnen worden gebracht. Uit het raam gevallen. - Gisternacht is de 25-jarige Dol uit Stadskanaal, die te Rot terdam in een logement was, uit het raam gevallen. De man is aan zijn verwondingen overleden. Advies middenstandsraad over winkel sluiting. - Na een uitvoerige bespreking in zijn laatste vergadering heeft de midden standsraad thans aan het waarnemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart doen toekomen een uitvoerig uitgewerkt advies betreffende winkelsluiting in den komenden winter. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Het Naaimachine Huis. Pracht Salon- kast als nieuw, lagen prijs. Schoen- makersm. Singer 35, Trapm. 25. Handm. Gritzner. Veritas enz. vanaf 10. J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. Te koop aangeb.: Alle onderdeelen van Chevrolet '31 in uitstekenden Garage W. VASKE, Kanaalkade 33, telef. 4091 Alkmaar. Te koop: Nog eenige inmaakpotten, inh. 25 L. en kleine van 1 L. Bevr. JOH. WIT, Straatweg A 145, Heiloo. Te koop: keuken- en kamerkachels vanaf 5.00. ACHTERWEZEL No. 30. Antieke kast of kabinet, liefst van wortelnoten of bureaux te koop ge vraagd en 6 antieke stoelen, mag beschadigd zijn. Brieven onder letter L 340 bureau van dit blad. Te koop: massief eiken Standaard voor schemerlamp, zeer modern (eigen handwerk) en eiken bloembak met zinken binnenbak en eiken piëdestal. ZAADMARKT 83. Te koop aangeboden: een badkuip. NASSAULAAN 14. Invalidenwagens, Rolstoelen, z g. a. n. HYGIENA, Achterstr. 45. Tel. 2-0-5-2 Briefadres postbus 26, Alkmaar. Een groote party 1 en 2 persoons ledikanten met bedden en spiraalma trassen, stoelen, tafels, kinderstoelen, divans, cylinderbureaux, enz. enz. P. VENNIK, Koningsweg 30. Te koop: z. g. a. n. eenige net gedragen heerencostumes en jassen. Ook voor inkoop dit adres. BERGERWEG 5 ben. Wolsely Sédan gelijk nieuw, benzine verbruik 1—13 a 14 k.m., prijs 500. Autohandel v/h. K. BAAS, Heilig land 19. Te koop z. g. a. n. eenige mooie zwarte damesmantels en een moderne bruin achtige damesjapon maat 42. BERGERWEG 5 ben. Nationale Iuchtvaartschool. - De Na tionale Luchtvaart School meldt, dat zij met steun van de overheid en na vergunning verkregen te hebben van de Duitsche mili taire overheid, haar zes beschadigde vliegtui gen in de komende maanden gaat reparee- ren. Haar technische dienst geniet thans gastvrijheid in het proefstation van de Ba- taafsche Petroleum Maatschappij te Delft, waar een deel van het N.L.S.-personeel met het herstel is belast. Naar schatting zullen eenige maanden met dit werk gemoeid zijn. - Jongen onder zand bedolven. - Gister middag is de vijftienjarige P. C. uit Geleen, in een zandgroeve onder neerstortend zand bedolven. Eerst na drie kwartier slaagde men er in den jongen te bevrijden. Hoewel dr. Dols geruimen tijd kunstmatige adem haling toepaste, mocht dit niet baten. De levensgeesten van den knaap waren reeds geweken. Overtreding rijverbod. - Gisteravond heeft de Bussumsche politie de eerste over treding geconstateerd van de verordening inzake het autorijden tusschen 10 uur s avonds en 4 uur 's nachts. Het was een in gezetene van Bussum, die zich om 12 uur nog met zijn auto op den weg bevond. Tegen den man is proces-verbaal opgemaakt. De auto is in beslag genomen. Dcodelijke val. - Gistermiddag is te Amsterdam een arbeider van middelbaren leeftijd, die bij werkzaamheden aan den Kanaalweg een lorrie voortduwde, gevallen. De man kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij korten tijd later overleed. De politie stelt een onderzoek naar de toedracht van het ongeval in. Te koop: 1 mooie Godinkachel. TURFMARKT 1 Alkmaar. LEEUWARDEN is het .EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. BERGEN (22 t/m 28 Aug.) Getrouwd: Jacobus Houtenbos en hanna Hendrika van Eijk. Jo- Zondag 1 September. JAARSVELD, 414,4 M. (8.—8.30, 9.-5.— en 7.45—10.30 KRO, de VPRO van 8.30—9.— en 5.7.45 uur). 8.ANP-ber. 8.15 Wij be ginnen den dag. 8.30 Studiodienst. 9.Gr. pi. 10.30 Hoogmis. 12.Gr.pl. 12.15 Rococo- octet. 12.45 ANP-ber. 1.Letterkundige causerie. 1.15 Musiquette. 2.Gr.pl. 3. Kamermuziek. 4.15 Gr.pl. 4.30 Ziekenpr. 4.50 Gr.pl. 5.Gewijde muziek (opn.) 5.15 Wekelijksche gedachtenwisseling (ANP). 5.30 Nederl. Herv. kerkdienst. 7.Orgel concert. 7.45 Gr.pl. 8.ANP-ber. 8.15 KRO- Groot-Amus.-orkest. 8.50 Het vroolijke kla verblad". 9— KRO-Groot-Amus.-orkest. 9.15 Hawaiian-ensemble „The Cocoanuts". 9.25 KRO-Groot-Amus.-orkest. 9.35 Het vroolijke klaverblad. 9.45 The Cocoanuts. 9.55 KRO-Groot Amus.-orkest. 10.10 Wij sluiten den dag. 10.15 ANP-ber. KOOTWIJK, 1875 M. (VARA-uitz.) 7.— Bel'. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Gr.pl. (8.— ANP-ber.) 10.— VARA-orkest. 11.— Gr.pl. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 VARA-orkest. 12.Esmeralda en solisten. (12.3012.45 Ber. Duitsch 12.451.ANP-ber.) 1.30 Gr. pl. 2.— Ber. (Duitsch). 2.15 Orgelspel en gr.pl. 3.15 Ber. (Eng.) 3.30 Rep. 3.40 Tuin- bouwpr. 4.10 Cello en piano. 4.40 Rep. 5. Gr.pl. 5.15 Wekelijksche gedachtenwisse ling (ANP). 5.30 VARA-orkest. 6.15—6.30 Ber. Eng.) 7.15 Gr.pl. 7.25 Over boeken ge sproken vraaggesprek. Hierna deel. 7.45 Gr.pl., event, rep. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP-ber. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Orgelspel. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 Esmeralda. 10.Ber. (Duitsch). 10.15 ANP-ber. 10.30—10.45 Ber. (Eng.) en sluiting. 11.1511.30, 0.150.30 en 1.15—1.30 Ber. (Eng.) Maandag 2 September. JAARSVELD, 414,4 M. (KRO-uitz.) 8.— ANP-ber. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gr.pl. 10.VPRO-morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 11.30 Godsd. causerie. 12.Ber. 12.05 Gr.pl. 12.15 Geza Kiss en zijn Hon- gaarsch orkest. 12.45 ANP-ber. en gr.pl. 1.15 KRO-melodisten en solist. 2.Vrouwen uur. 3.Gr.pl. 4.30 Musiquette en solist. 5.15 ANP-ber. 5.30 KRO-orkest. (6.—6.15 Gr.pl.) 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Ber. 7.20 Voor de jeugd. 7.35 Gr.pl. 7.45 Rep. 8.ANP-ber. 8.15 KRO-Kamer- orkest. 8.45 Radiotooneel. 8.55 Gr.pl. 9. KRO-Melodisten. (9.259.45 Duo Polly en Louis Noiret). 10.10 Wij sluiten den dag. 10.15 ANP-berichten. KOOTWIJK, 1875 M. (NCRV-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Gr.pl. 8.ANP-ber. 8.10 Schriftlezing, meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gr.pl. 10.30 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gr.pl. 12.30 Berich ten (Duitsch). 12.45 ANP-ber. 1.Jac. Stoffer's sextet en gr.pl. 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Jac. Stoffer's sextet. 2.45 Gr.pl. 3.15 Ber. (Eng.) 3.30 Pianokwartet „Die Haghe" en gr.pl. 4.45 Gr.pl. 5.Ber. (Duitsch). 5.15 ANP-ber. 5.30 Cymbaal-sextet en gr.pl. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Cymfcaal-sextet. 7.Vra gen van den dag (ANP). 7.15 Ber. 7.30 Rep. of muziek. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP- ber. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Zang met piano begeleiding. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 Gr.pl. 10.— Ber. (Duitsch). 10.15 ANP-ber. 10.30— 10.45 Ber. (Eng.) en sluiting. 11.1511.30 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Ber. (Eng.)

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6