DE SPIN. HeuUCeton Vliegtuigen neergeschoten. Hoe de post Amerika bereikt. Inval in speelhuis te Amsterdam. „Ja". Nieuwe A.V.R.O.-studio geopend. Duinen 's nachts verboden terrein. Activiteit reddingbooten. Zomerzegel van 7*12 cent. TWEEDE BLAD Bommen bij Velp. Het A. N. P. meldde Zaterdag: In den afgeloopen nacht zijn bommen gevallen in Velp (G.) Een seinhuis vlak bij het station werd getroffen. De arbei der-telegrafist M. Meijer werd licht ge wond. Het pension „De drie eiken", dat ook in de nabijheid van het station staat, werd eveneens getroffen. Het huis werd door vier bommen ernstig beschadigd. Hier kwamen geen persoonlijke ongeluk ken voor. Van vele huizen in den omtrek sprongen de ruiten en sloegen de pannen van de daken. Er zijn geen militaire ob jecten in de buurt. Bij het overzetveer naar Giesbeek, achter het station van de Steeg, is een Engelsche machine neergehaald. De drie inzittenden werden gedood. Bij Lobith is eveneens een Engelsche machine neerge haald. Aan den weg tusschen Zelhem en Halle (Gld.) is Vrijdagnacht een En- gelsch bombardementsvliegtuig neerge haald. Het aantal slachtoffer is nog niet bekend, doch men vermoedt dat vijf a zes personen om het leven zijn gekomen. Voorts meldt het A. N. P.: Gisternacht is een Engelsch verkenningsvliegtuig door het luchtafweergeschut op het eiland Rozenburg neergehaald. Het toe stel stortte brandend neer. Een der inzit tenden wist zich met een parachute te redden en is gevangen genomen. De ande re is in het toestel verbrand. Twee wegen. Ter bespoediging van het postverkeer met Amerika wordt sinds kort gebruik ge maakt van Amerikaansche schepen van Lissabon uit. De schepen varen eenmaal in de week in beide richtingen. Post uit Nederland, die voor Amerika bestemd is, kan dus öf zooals tot nu toe over Siberië öf thans ook over zee van Lissabon naar Amerika gezonden worden. De ervaring heeft geleerd, dat de weg over Siberië langer, doch zekerder is, de weg over Lissabon daarentegen korter, doch dat hieraan het gevaar verbonden is, dat de post vertraging ondervindt tengevolge van de Engelsche censuur. De afzender van de post kan door een aanteekening op den brief aangeven, langs welken weg de post verzonden moet worden. Zonder aan teekening worden de brieven naar Lissa bon voor verdere verzending gestuurd. Voor luchtpostzendingen naar Amerika kan men nog steeds gebruik maken van de Italiaansche of Amerikaansche luchtver- bindingen over den zuidelijken, resp. den Noordelijken Atlantischen Oceaan. In het verkeer tusschen Nederland en Noord- en Zuid-Amerika zijn vanaf heden toegelaten: monsters, gemengde zendingen, zake lijke papieren en drukwerken. Zendingen van deze soorten moeten echter per schip over Lissabon verzonden worden, daar de Siberische spoorweg anders overbelast zal geraken. De Amsterdamsche politie heeft Vrijdag avond met goed resultaat een inval gedaan in een koffiehuis aan den Commelinstraat te Amsterdam, waar men vermoedde dat hazardspel bedreven werd. Ook steuntrek kers zouden hier de door hen ontvangen gelden verspelen. De politie heeft er bij den inval inderdaad 18 menschen aangetroffen, die zich bezig hielden met het „bank"-spel. Zestien per sonen waren aan het banken, terwijl een 48~jarige koopman de bank hield, geas sisteerd door een 62-jarigen koopman. 4 Dit bleken twee oude bekenden te zijn, die reeds een jaar geleden door eenzelfde delict in de Dapperbuurt met de politie in aanraking gekomen waren. Bij een onder zoek aan den lijve vonden de politiemannen bij de kooplieden een bedrag van in totaal 238 als buit van dien avond. Deze beide lieden zijn in arrest - gesteld evenals de houder van het koffiehuis, die ondanks herhaalde waarschuwingen ge legenheid had verschaft voor het beoefenen van hazardspel. Zij zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Door JOHNSiON Mc.CüLLEY, 3) „Nee, dat niet. Dan zouden ze het be merken! Als u door dit raam „Door dit raam?" „En wat zal ik aantreffen, als ik dat doe? Een woedenden echtgenoot? Of iemand, die me een revolver voorhoudt? Dieven, die me willen plunderen?" „Uu moet me vertrouwen", zei ze. „Ik vertrouw u ook. Ik zag u in den schouwburgen u leek me een man, dien een vrouw vertrouwen kan. Er is hier in de kamer niemand, dan ik alleen heusch!" „Hm!" bromde Warwik. „Als u dan een eindje teruggaat Het meisje ging opzij. Warwik keek rond, of niemand hem zag. Hij wilde niet graag in een val loopen. Hij nam den revolver in zijn rechterhand. Met zijn linker greep hij de vensterbank beet en klom langzaam omhoog. Op gelijke hoogte met het raam gekomen, tuurde hij naar binnen. In het maanlicht kon hij zien, dat er niemand anders dan het meisje in de kamer was. Met een sprong was hij binnen en ging te gen den wand staan. „Ik heb u verzekerdbegon het meis je. Het was vandaag voor de Algemeene Vereeniging Radio Omroep te Hilversum een hoogtijdag. Vandaag n.l. werd het nieuwestudiogebouw aan den 's-Grave- landschenweg no. 50, het „studiogebouw 2" zooals het zakelijk wordt genoemd, officieel in gebruik genomen. In een redevoering ter gëlegenheid van de opening heeft de" directeur van het omroepbedrijf, de heer W. Vogt, gespro ken over de snelle ontwikkeling, die het bedrijf in de afgeloopen jaren heeft doorgemaakt. Een van de voornaamste oorzaken die tot uitbreiding noopte, was de openstelling van de studio voor het publiek en in engeren zin, voor de leden- luistervinken. De groote zaal, 'die ruimte biedt voor vijfhonderd toehoorders, was weldra eenige malen per week dicht bezet met gasten. Voorts bezochten 138.000 personen de studio's, terwijl 137.000 be zoekers, verdeeld over 274 avonden pu blieke voorstellingen in de studio bij woonden. De garderobe is thans met 228 kapstok nummers uitgebreid. Het nieuwe restau rant telt 280 zitplaatsen. Er is een tweede concertzaal gebouwd, uitsluitend voor omroepgebruik, dus zonder accomodatie voor het publiek, die een inhoud heeft van 3787 M3„ d. i. 762 M3. meer dan de „oude" groote zaal. Er is een nieuwe dansmuziek studio me. een inhoud van 928 M3. De technische dienst krijgt de beschikking over de „oud" discotheek voor meetkamer, ter wijl een nieuwe discotheek van 95 M2. oppervlak in het poortgebouw gereed staat, d. w. z. 58 M2. grooter dan de tegenwoordige. Voor de muziekbibliotheek is in het poortgebouw een ruimte gereserveerd van 191 M2. oppervlakte, waardoor de stemkamer, die tijdelijk in gebruik was genomen als muziekbibliotheek, aan haar oorspronkelijke bestemming kan worden teruggegeven. Ten slotte zijn de begeerde werkkamers voor leden van den staf en voor de arran geurs eveneens in het poortgebouw ge reed gekomen. Deze kamers zijn alle op deugdelijke wijze geluidsvrij gemaakt. Studiogebouw 2 is, behalve van een stemkamer voor het orkest, van twee dirigentkamers, en van een recreatie ruimte voor orkestleden voorzien, van een moderne radiotechnische bedienings installatie, opgesteld in de apparaten- kamer en geleverd door de N. S. F. (Ne- derlandsche Seintoestellenfabriek) te Hilversum. Met deze installatie kunnen de uitzendingen onafhankelijk van die in het hoofdgebouw uit worden gemanipu leerd. Vier afzonderlijke programma's (over vier verschillende zenders) kunnen gelijktijdig worden beheerscht. Dit ge schiedt van de technische bedienings ruimte uit, waar men, door dikke glas ruiten, vrij uitzicht heeft in de beide stu dio's, die men via kleine diensttrappen snel kan bereiken. Deze mogelijkheid is belangrijk voor de taak, die de A. V. R. O. ï'eeds verzorgt en die zij hoopt te krijgen voor de uitoefening van den wereld omroep. Met deze uitbreiding van haar werk ruimten is de A. V. R. O. thans volkomen toegerust voor de taak, waarvoor zij is gesteld en ook voor die, welke men haar in de toekomst, op omroepgebied, zou willen toevertrouwen. Na een rondgang door het gebouw, waarbij de architect, de heer B. Merkel- bacht, een toelichtiing gaf, werd in de gehoorzaal de invloed der acoustische materialen gedemonstreerd door verge lijking van eenzelfde muzieknummer ge speeld voor en na de acoustische voor zieningen. ONDERZOEK NAAR OORZAKEN ONGELUK IN ZALTBOMMEL. Om een onderzoek te doen instellen naar de oorzaken van het ongeluk met de spoor brug in Zaltbommel op 30 Augustus 1940, heeft de rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden, rijksminister Seyss-Inquart, een commissie ingesteld. Tot leden van deze commissie heeft hij benoemd: Oberreichsbahnrat Grimm, den gevolmach tigde voor de waterwegen Oberbaurat dr. Bolle en den Beauftragte für Arbeiterfra- gen dr. Hellwig. „Voorzichtigheid kan nooit geen kwaad", antwoordde hij. „U moet beseffen, dat de ze manier van doen een beetjevreemd is. Hier is uw taschje'. Ik heb erin gezocht, naar een adres en dat papiertje gevonden. Waarom hebt u dat geschreven?" „Omdat ik in gevaar verkeer", fluisterde zij gejaagd. „Ik moest iemands hulp in roepen en u leek me een eerlijk mensch". „Dank u. En wat voor moeilijkheden hebt u? Heeft die man, dien ik in uw gezelschap zag, er iets mee te maken?" „Ja. Hebt u dat al geraden? O, als u maar wilt helpen!" „Als u me eens wat meer vertelde, en wat u van me verlangt?" „Ik woon hier met mijn oom. Hij is ook in gevaar. Ik wist er geen andere manier op, om hulp te vragen. Als u me helpen wilten niet bang bent „Bang ben ik in geen gevalEn als u iets weet, wat de saaiheid van mijn alle- daagsche leven kan breken, zal ik u dank baar zijn". „Dus u wilt eens met oom praten?" „Kunt u me de zaak niet uitleggen?" „Hij kan het veel beter dan ik en er valt geen tijd te verliezen". „Waar is uw oóm?" „Op zijn kaamerboven. Ik zal u voor gaan. Maar zachtjes, alstublieft!" „U bedoelt, dat die andere man ook in huis is? Dien ik in den schouwburg heb gezien?" „Ja. Hij en nog een paar anderen. Ze mogen ons niet hooren". „Ik wed, dat ze u met iemand, van wien u niets hebben moet, willen laten trouwen, om uw geld in handen te krijgen. Is dat zoo?Niet? Zoo, dan is het ten minste iets Ter voorkoming van onaangenaam heden wordt er nog eens uitdrukkelijk aan herinnerd, dat niet alleen het strand valt onder het terrein, dat tus schen zonsondergang en zonsopgang tor verboden gebied is verklaard, doch datdit verbod ook vantoe passing is op de duinen en de duinpaden. Sedert 1 Januari 85 menschen gered. De zomermaanden Juni, Juli en Augus tus zijn over het algemeen de rustigste voor de N. Z. H. R. M. In de afgeloopen 10 jaar bedroe b.v. het aantal diensten van reddingbooten gedurende deze drie maanden niet meer dan 68, d. i. nog geen 7 gemiddeld. 1940 vertoonde echter een ge heel ander beeld. Ondanks het feit, dat er zeer1 weinig scheep vaart is langs onze kust, voeren de reddingbooten der N. Z. H. R. M. in de drie zomermaanden niet minder dan 20 maal uit. Van deze 20 tochten werden er drie verricht door de motorreddingboot „Neel- tje Jacoba" van IJmuiden, twee door elk der motorreddingbooten „Brandaris" (Terschelling), „Dorus Rijkers" (den Hel der), „President Steyn" (Egmond aan Zee), „Abraham Fock" (Ameland), en door de roeireddingboot van Katwijk aan Zee, terwijl de roeireddingboot van Noordwijk aan Zee, de roeireddingvlet van Petten en de motorreddingbooten „C. A. den Tex" (Harlingen), „Insulin- de" (Oostmahorn), „Nicolaas Marius" (Terschelling), „Arthur" (Scheveninger) en „Joan Hodshon" (de Cocksdorp) een maal uitvoeren. In totaal werden in dit tijdvak 31 menschen gered, zoodat het totaal aantal geredden sedert 1 Januari 1940 thans 85 be draagt. Vele reddingtochten geschiedden des nachts of tijdens zwaar stormweer onder bijzonder moeilijke omstandigheden. Dat het risico voor de reddingbootbemannin gen veel grooter is dan vroeger, behoeft geen betoog. Wel zijn thans de stalen motorreddingbooten voorzien van een z.g. Gausskabel ter beveiliging tegen magne tische mijnen, doch het gevaar van ver ankerde en drijvende mijnen is allerminst denkbeeldig, waarbij men tevens niet uit het oog moet verliezen, dat de zeegaten onverlicht zijn. De paraatheid der N. Z. H. R. M. is thans aanzienlijk opgevoerd. De in havens liggende motorreddingbooten zijn gereed om onmiddellijk uit te varen, waartoe op sommige stations enkele leden van de bemanning dag en nacht op of vlakbij de reddingboot aanwezig zijn. Dat deze ver hoogde paraatheid voor de N. Z. H. R. M. belangrijke extrakosten met zich mede brengt, behoeft geen betoog, doch de N. Z. H. R. M. rekent het tot haar plicht het reddingwezen aan te passen aan de bijzondere omstandigheden, die snel han delen noodzakelijk maken. De reddingbootbemanningen trotseeren thans grooter gevaren dan ooit, doch allen zijn als vanouds bereid zee te kiezen, als de assistentie der reddingboot wordt ingeroepen. FUSIE IN DE SIGARENINDUSTRÏE. Op initiatief van den voorzitter van den algemeenen bond van sigarenfabrikanten te Eindhoven, den heer K. L. H. van der Putt, heeft één dezer dagen een bespre king plaats gehad tusschen vertegen woordigers van dezen bond en van den landelijken bond van midden- en klein- fabrikanten in de sigarenindustrie, ten einde te komen tot een fusie. Dit contact heeft tot een voorloopige overeenstemming geleid. Een compromis voorstel zal binnenkort aan de beide or ganisaties ter goedkeuring worden voor gelegd. Komt deze overeenstemming tot stand, dan zal daarmede bereikt worden, dat de algemeene bond, die in de laatste dagen reeds tientallen nieuwe leden nieuws!" „Toe, komt u nu mee", zei ze, dichter bij hem komend. „Of als u me niet wilt hel pen gaat u dan dadelijk weg. Bedankt voor het taschje". Hij kon haar gezicht in het maanlicht duidelijk zien. Ze had niets weg van een avonturierster. Ze scheen geen bedrieg ster „Gaat u voor, juffrouw Rodney" zei hij. „Zoo heet u immers? Dank u". Geruischloos verlieten ze de kamer en gingen de gang op. Warwick had, zoodra hij gezien had, dat ze alleen in de kamer was, den revolver in zijn zak gestoken, maar nu haalde hij hem te voorschijn en hield zijn vinger om den trekker. Ze sloot de deur ach ter zich. Daarna greep ze hem bij zijn lin kerhand en trok hem mee. Bij haar aanra king voelde hij weer een rilling. „Voorzichtig", fluisterde ze. „We zijn bij de trap". Hem steeds bij de hand houdend, ging ze de trap op. Ze scheen nog steeds angstig. Boven aan de trap gekomen, geleidde ze hem langzaam door een gang. Hij had niet het minste geluid gehoord. Hij voelde, dat hij aan het einde van zijn tocht gekomen was en omklemde den revolver vaster. Ze gingen een hoek om en daar bleef ze staan. „We zijn bijna aan de kamer van mijn oom", fluisterde ze. „Hij is nog wakker en zit te wachten, of u gehoor hebt gegeven aan mijn verzoek om hulp. Ik heb hem al les verteld, maar hij wist niet, of ik er goed aan gedaan had. Hebt u een beetje geduld met hem alstublieft. Hij is oud en kan niet veel doen". „Laten we hopen, dat hij niet te veel doet", mompelde Warwick. Op druk op die van vijf cent. De wijziging der binnenlandsche post- tarieven heeft in de dit jaar uitgegeven serie zomerzegels een leemte doen ont staan: voor de frankeering der interlo- cale brieven t/m. 20 gram a 7i/2 cent be staat geen zomerzegel. Daarom worden thans met spoed zomer zegels in deze waarde gereed gemaakt. Deze zegels worden verkregen door de bestaande 5 cents-zegels met afbeelding van Jan Steen in rood af te drukken met zwarten opdruk der nieuwe waarde. De nieuwe zomerzegels met opdruk-van 71/5 cent zullen voor 10 cent worden ver kocht. De toeslag van cent, welke al dus wordt geheven zal, evenals de toe slagen op de andere zomerzegels ten goede komen gedeeltelijk aan sociale doel einden .(tuberculose- en rheumatiekbe- strijding en de zorg voor lichamelijke ge- brekkigen, waarbij in de eerste plaats zal worden gedacht aan hen, die als gevolg van den oorlog lichamelijk ge brekkig zijn geworden) en gedeeltelijk aan cultureele doeleinden (cultureel werk ter tegemoetkoming in' den huidigen nood der cultureele werkers). De verkoop der nieuwe 7% cents zegels zal waarschijnlijk in het midden der ko mende week kunnen beginnen. De ver koop van alle zomerzegels eindigt op 31 October a.s. Zij blijven tot 31 December 1945 voor frankeering geldig. CONCENTRATIE VAN OVERHEIDS PERSONEEL. De A.C.O.P. deelt mede: Dezer dagen kwamen de vertegenwoor digers van bonden van overheidspersoneel, aangesloten bij de Centrale van Neder- landsch Overheidspersoneel (C.N.O.P.) en het Comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheidspersoneel (A.C.O.P.), alsmede van de Nederlandsche vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel, te 's-Gra- venhage in vergadering bijeen ter bespre king van maatregelen, welke kunnen leiden tot een belangrijke concentratie van boven bedoelde bonden. Deze bespreking houdt verband met de samensmelting van de Nederlandsche Vak centrale, waarvan de C.N.O.P. deel uitmaakt, en het Nederlandsch Verbond van Vakver - eenigingen. De voorzitter der vergadering, de heer H. M. Roos, opende met een kort woord en zette daarna de situatie uiteen, welke het bijeen roepen der organisatievertegenwoordigers noodzakelijk maakte. Vervolgens werd het vraagstuk der con centratie van het overheidspersoneel door de bondsafgevaardigden grondig besproken, welke bespreking heeft geleid tot het be langrijke, eenstemmig genomen besluit, om gemeenschappelijk over te gaan tot stichting van één groot verbond van overheidsperso neel op de basis van zes a zeven organisaties met aan het hoofd een kleine topleiding met ruime bevoegdheden. Deze nieuwe in het leven geroepen com binatie zal onder den naam van „Verbond van Overheidspersoneel (V.V.O.)" rond 75.000 werknemers in overheids- en semi- overheidsdienst omvatten, welk verbond als zoodanig deel zal uitmaken van het N.V.V. in zijn nieuwe samenstelling. Na het aldus genomen besluit deelde de voorzitter mede, dat op den grondslag van het bereikte accoord nieuwe besprekingen zullen volgen. DOODELIJK ONGEVAL. Op de Ieplaan te Den Haag heeft zich Za terdag een ongeval voorgedaan, dat het leven kostte aan het veertienjarige meisje A. A. Z. uit de Naarderstraat. Zij reed met haar rijwiel tegen een stilstaande bakfiets, waardoor zij kwam te vallen. Hierbij werd zij gegrepen door een passeerend motorrij wiel, bestuurd door den 31-jarigen J. J. H. F. uit de Spakenburgschestraat. Het slacht offer bekwam inwendige verwondingen en is ter plaatse overleden. heeft gekregen, nog met circa 100 leden wordt versterkt, zoodat dan practisch de geheele zuidelijke sigarenindustrie in den nieuwen algemeenen bond van sigaren fabrikanten, gevestigd te Eindhoven, Keizersgracht 4, zal zijn georganiseerd. „Bent u nog bang?" „Ik ben nooit bang. Maar ik weet graag, wat me te wachten staat. Dit is een vreemd huis en de omstandigheden zijn eigenaar dig genoeg „Hier zijn we er", fluisterde ze. „Zoodra we binnen zijn, zal ik het licht aandraaien. We moeten zorgen, dat niemand ons hier ziet binnengaan". Ze opende eén deur en bracht hem er een paar passen doorheen. Het was stikdonker, want er scheen zelfs geen maanlicht naar binnen. Het meisje hield nog steeds zijn hand vast. Hij hoorde, hoe ze de deur ach ter hem sloot. En daarop fluisterde ze door het duistere vertrek: „Die heer is gekomen, oom. U kunt nu het licht wel aandraaien" Warwick hoorde het zachte knipje van een schakelaar. Opeens was de kamer fiel der verlicht. Op die wijze zag John Warwick de Spin voor de eerste maal. HOOFDSTUK III. De nieuweling. Het was een ruim vertrek. Tegen de wan den hingen een paar gewone schilderijen, gordijnen, vloerkleed alles was gewoon. Midden in de kamer stond een groot, ma honiehouten bureau-ministre. Daarachter zat een man op een draaistoel. Tegenover het bureau stonden twee stoelen. In een hoek een paar k.aartregisters. Dat was alles. John Warwick zag op het eerste gezicht dat die man een buitengewoon persoon was. Hij was breed en geweldig gezet. Zijn hoofd was reusachtig en zijn nek dik. Hij had een bos verwarde, witte haren. Zijn ONTSLAG VERLEEND AAN RIJKS COMMISSIE. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken is, in overeenstemming met para graaf 4 van de verordening no. 108/1940 van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied, waarin is bepaald, dat voor een ontslag op grond van artikel 97b van het algemeen rijks ambtenarenreglement de daar genoemde commissie niet behoeft te worden gehoord aan: jhr. mr. Rh. Feith, oud-president van den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gravenhage; lid tevens voorzitter; mr. dr. J. Donner, raadsheer van den Hoogen Raad der Nederlanden te 's-Gra- venhage; lid, tevens plaatsvervangend voorzitter; jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht; lid; prof. mr. dr. G. van den Bergh, hoog leeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam; lid; mr. A. baron van Wijnbergen, oud voorzitter van den Centralen Raad van Beroep, te Utrecht; lid; prof. mr. R. Kranenburg, hoogleeraar aan de rijks universiteit te Leiden; plaats vervangend lid; mr. J. Terpstra, lid van de tweede ka mer der staten-generaal te 's-Graven hage; mr. J. A. de Visser, procureur-generaal bij het gerechtshof te Arnhem, plaatsver vangend lid; jhr. mr. M. van der Goes van Naters, lid van de tweede kamer der staten-gene raal, te Wassenaar; ;plaatsvervangend lid; prof. mr. P. W. Kamphuisen, hoog leeraar aan de roomseh-katholieke uni versiteit te Nijmegen; plaatsvervangend lid; mr. dr. S. Wierda, griffier bij den raad van beroep (s. v.), tevens bij het ambte narengerecht te 's-Gravenhage; plaats vervangend secretaris van bedoelde com missie eervol ontslag als zoodanig ver leend onder dankbetuiging voor de bewe zen diensten. BOMMEN GEWORPEN OP HET PLATTELAND. Het A.N.P. meldde Zaterdag: Gedurende de laatste nachten hebben Engelsche vlieg tuigen boven verschillende plaatsen van ons land gevlogen. Dezen keer hebben zij nu eens geen gróote steden voor het uitwerpen van bommen uitgekozen, maar het vredige platteland, tengevolge waarvan een aantal boerderijen is beschadigd en verscheidene koeien zijn gedood of gewond. Zoo werden bij Broek op Waterland en Het Bilt boerde rijen beschadigd. Bij het Friesche dorpje vielen in totaal 13 bommen. Zij kwaimen in het vrije veld terecht. Een koe werd gedood, een paar andere gewond. Ook bij Hoofddorp werden enkele bommen geworpen. De scha de was onbeteekenend. Een boerderij werd licht beschadigd. Bij Assendelft en Nieuwen- hoorn viel een aantal bommen in weilan den, zonder schade aan te richten. Ernstiger waren de gevolgen in Schipluiden, waar de uitgeworpen Engelsche bommen 5 koeien doodden en 5 andere dieren verwondden. In den Helder kwamen eenige bommen op reeds ontruimde woningen terecht. Twee andere projectielen vielen in het water. In Juliana- dorp sneuvelde een groot aantal ruiten, toen eenige bommen in een weiland bij een huizencomplex explodeerden. Gisterochtend tenslotte hebben de Engelsche vliegers ge tracht boven Den Haag bommen uit te wer pen. Het is bij een poging gebleven. Drie brandbommen kwamen in een tuin in het Noorden van de stad terecht zonder schade aan te richten. BOMMEN BIJ BERKEL EN RODENRIJS. Het A. N. P. meldt: Gistermiddag zijn in den Boezempolder uit een Engelsch vliegtuig veertien bommen neergeworpen, welke in een weiland terecht kwamen, waarbij twee koeien werden gewond. Overigens werd geen schade aangericht. De politie heeft de omgeving afgezet. In den omtrekt zijn geen militaire doelen. Varkenspest. - De varkenspest heeft zich te Mijdrecht in de afgeloopen week op nieuw uitgebreid. Bij tien veehouders heerschte thans deze gevaarlijke ziekte. oogen waren klein en doordringend scherp. Zijn groote, witte handen lagen voor hem op het bureau. „Gaat u zitten", zei hij. Hij wees op een der stoelen en Warwick nam zijn hoed met zijn linkerhand af en zette zich neer. Hij bleef zijn rechterhand in zijn zak houden. Een snelle blik in het rond had hem geleerd, dat er nog een deur in het vertrek was. Er waren twee ven sters. Geen meubels, waarachter iemand zich kon verbergen. Hij begon zich een beetje veiliger te voelen. „Silvia, je kunt wel heengaan, lieve kind", zei de man achter het bureau. „Je hebt je taak goed volbracht en je wordt wel bedankt". Hij glimlachte tegen het meisje, dat zijn glimlach beantwoordde. De laatste zin maakte wel geen prettigen indruk op War wick, maar hij trachtte dien van zich af te zetten. Met een knikje voor hem bestemd liep het meisje naar de andere deur. Ze deed die open en stapte een andere onver lichte kamer binnen. De deur ging dicht. Warwick gaf ooren en oogen goed den kost. De man achter het bureau had zijn scherpe oogen op hem gericht. „Uw nicht heeft me meegedeeld, dat ze in moeilijkhedenin gevaar verkeerde", be gon Warwick. „Ik ben op haar briefje geko men uit zucht naar avontuur". „Dat begrijp ik", antwoordde de man. „Silvia is een heel handig meisjeal is er nog veel, wat ze niet weet". „Moet ik daaruit opmaken, dat ik hier heen gelokt ben?" „Precies". (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6