Agenda Jiedk Sxhml taaiste Betichten UlecfUszaken Beleediging van Duitsche weermacht. Een Nederlandsche kapitein tot anderhalf jaar veroordeeld. Kantongerecht te Alkmaar. r~ EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Zaterdag. - WAT ZOUDEN WIJ GEGETEN EN GEDRONKEN HEBBEN? Als de keuringsdienst er niet was geweest. In het zoo juist bij ons binnengekomen verslag van den Keuringsdienst voor Waren in het keuringsgebied Alkmaar over het jaar 1939 wordt een overzicht gegeven van het groote preventieve toezicht, dat de opspo ringsambtenaren uitoefenen. Wat men in het laboratorium o.a. gecon stateerd heeft, moge uit de volgende korte bloemlezing blijken. Een monster roggebrood was beschim meld en 2 bevatten een groote hoeveelheid benzoëzuur als conserveeringsmiddel Behalve 33 monsters cacao, die min of meer schimmelig waren, troffen wij 3 muffe partijen aan Roomijs was éénmaal zuur, bevatte één maal te veel kiemen Een monster spinazie in blik was zuur, een monster snijboonen in blik bedorven, terwijl soepgroente verpakt bleek in een in wendig sterk verroest blik. Verder troffen wij aan beschimmelde vijgen, duffe snijboo nen, bedorven olijven, mijterige pruimen, wormstekige pruimen, schimmelige peren, noten met spinsel en eieren, naar petroleum riekende kersen Een monster aardappelmeel was met jute- vezels verontreinigd, 4 monsters havermout waren mijterig en 1 bevatte katten-urine In drie gevallen moest een ernstige waar schuwing worden gegeven voor vuile melk, eenige monsters bevatten de aanwezigheid in vrij ernstige mate van mastitis-streptococcen. Twee monsters boter waren rans en 1 was schimmelig Twee monsters bakbokking, 1 monster gerookte paling en 1 monster haring waren bedorven, zeezalm bleek kunstmatig ge kleurd Erwtensoep in blik verkeerde in zeer bedorven toestand, dropstaven waren be schimmeld en muf Bessenjenever en Roode Portugeesche wijn werden als port verkocht Een monster bruinbrood bleek met won derolie op de plaat te zijn gebakken Het is slechts een kleine greep uit het vele wat uit het jaarverslag naar voren ge bracht is. Zonder de .waakzaamheid van den Keuringsdienst zouden wij dat alles gegeten en gedronken hebben en daarbij gedacht hebben dat het toch wel een eigenaardig bijsmaakje had. En in vele gevallen zouden de gevolgen van ons vertrouwen in de leveranciers waarschijnlijk nog heel wat ernstiger zijn geweest. EEN EEUWFEEST. Het zal morgen 8 September honderd jaar geleden zijn, dat de apotheek, thans beheerd door den heer B. H. J. Schouten te Alkmaar, werd gevestigd. ADVIES-AVONDEN. In verband met de vraag wat mag of niet mag inzake de distributie en prijsbepalin gen, zal binnenkort de afdeeling Alk maar van de Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsorganisatie, maandelijksche conversatie-avonden instellen, waar des kundigen de gewenschte inlichtingen zullen geven en waar men gemeenschappelijk de moeilijkheden zal kunnen bespreken. Gezien de tijdsomstandigheden komt het wenschelijk voor, dat de alhier bestaande middenstandsorganisaties een fusie tot stand brengen, omdat de standgenooten met el kander in breeder kring kunnen samenwer ken. KINDEREN UIT RHENEN NAAR BERGEN AAN ZEE. Behalve naar de Oostmark en naar Olst zijn fju ook kinderen uit Rhenen op uitnoo- aiging van het Centraal Genootschap voor herstellings- en vacantiekolonies naar Ber gen aan Zee gekomen, waar zij eenige we ken zullen doorbrengen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 8 September is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot d,en volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zaterdagavond 8 uur. DIPLOMA ZWEMMEN IN DE OVERDEKTE. Onder groote belangstelling van ouders, vrienden en bekenden van de candidaten voor het zwemdiploma, werden de zwem- proeven voor het diploma Woensdagmiddag afgelegd. Alle 45 mochten het genoegen smaken het diploma vlot te behalen, zoowel groot als klein voldeed volkomen aan de gestelde eischen. De geslaagde zijn: dames, meisjes: Annie Brandsma, Agnes van Buitenen, A. Bek, B. Groenland, Nel Engel, Jannie Brouwer, Riek Hopman, Corry Groothuizen, Lies Bu ren, Corry van der Meulen, Ansje Bruin, Eva Tuyn, Ditty Fahner, Lyan Torken, mevr. Wijdeman, Ali Bot, Ineke Koops, Wil ly Dingjan, Wilna Ypma, Elly Koenen, mevr. R. Bakker, M. Ooms, Marie Potgieser, Gerie Gerie Brouwer. Heeren, jongens: H. Kamp, Thijs Runia, Henk Stofiess. Jan Nuyens, Kees de Gier, Jan Baas, Gef Brandjes, Rudi van Oppen, Egmond de Kort, Paul Vlas, Volkert Koning Dik Tuyn, Henk van den Brink, Jaap Key- zer, Jaap Maats, William Ubbens, A. Hen- neman, Jaap Schuit, Jan Lietzenaar, Eg- bert Mulder en Timo van der Heyden. TE GROOTE SNELHEID. Gistermiddag ongeveer vier uur is een Roode Kruisboot op het Noordhollandsch Kanaal in de bocht bij de Alkmaar Packet, vermoedelijk tengevolge van de te groote snelheid, uit het roer geloopen en aan den kant vastgeloopen. De boot is later door een sleepboot weer losgetrokken. Ze had geen schade opgeloopen. OMZET VEILING N.-SCHARWOUDE. De omzet van de veilingsvereeniging De Noordermarktbond was gedurende de afgeloopen maand 174.423,02. In de maand Augustus van het vorige jaar was de omzet 114.727,56, zoodat men een vooruitgang heeft gemaakt van rond 60.000. MICKEY MOUSE IN 'T GULDEN VLIES. Op Woensdag 11 Sept. 's middags om half twee en om 4 uur worden in 't Gul den Vlies twee zeer bijzondere kinder en familievoorstellingen georganiseerd, waarbij de wereldberoemde Mickey Mouse, gepresenteerd door den radio artist Max Santiel, als oom Max, zijn me dewerking zal verleenen. Dit is geen film, maar Mickey komt in levenden lijve op het tooneel, waar hij van zijn avonturen zal vertellen. Mickey zingt, Mickey spreekt, Mickey lacht en Mickey zal een grooten zangwedstrijd organiseeren, waarbij de beste zanger of zangeres een geschenk zal ontvangen. Behalve Mickey komt er bovendien in elke voorstelling een poppenkast-vertooning door Lotte en Alex Wins, en tenslotte brengen de kin deren nog een half uurtje in het land der wonderen door. Elders in dit blad vindt men meerdere bijzonderhedene. JOHAN KAART IN 'T GULDEN VLIES MET 'N HUIS VOL HERRIE. Op een Donderdagavond in Februari van dit jaar waren er voor de kassa van 't Gulden Vlies veel mopperende en teleux-gestelde menschen. Wat was n.l. het geval? Dien avond werd op het Gul den Vliestooneel opgevoerd het enorme lachsucces ,,'n Huis vol herrie", waarin Johan Kaart (dezelfde die met Buziau in de Bouwmeester-revue „Jolijt" optreedt) de hoofdrol vervult. De belangstelling daarvoor was zoo overweldigend, dat de zaal des avonds om 7 uur' reeds uitver kocht was en tengevolge daarvan moesten allen, die daarna nog kwamen, teleurge steld worden. De voorstelling werd een daverend succes. In verband met het feit dat de revue „Jolijt" in September enkele dagen niet wordt vertoond, is de directie van 't Gul den Vlies er in geslaagd Johan Kaart be reid te vinden om met zijn gezelschap, waarin o. m. optreden mevr. Chrispijn Mulder, Emmy Arbous, Tine Medema, Miep v. d. Berg, Joh. Bouwmeester Kluhn, Joh. Valk, Dries Klijn, J. A. Kaart Sr., Piet Urban en W. Schermer, nog eens met 'n Huis vol herrie" te komen. De voorstelling zal plaats vinden op Woens dag 11 September des avonds half acht en natuurlijk met Johan Kaart in de hoofd rol. VERDUISTERINGSTIJDEN. Men is verplicht te verduisteren tusschen zofisondergang en zonsopgang, dus heden avond van 20.15 tot 7.02 en Zondagavond van 20.13 tot 7.03 uur. Maans- op en -onder-gang: 7 September 13.4823.07 uur en 8 September 14.5523.54 uur. De wassende maan geeft veel licht des avonds en in den voornacht. Eerste kwartier 8 Sept. 21.32 uur. TOEZICHT OP KERKELIJKE GOEDEREN. In eene gehouden vergadering van het Provinciaal college van toezicht op het beheer van kerkelijke goederen in Noord holland werden Vrijdag door afgevaardig den van de Vereeniging van kerkvoogden in de herv. kerk in Nederland, afd. Noord holland, met bijna algemeene stemmen als leden van het provinciaal college herko zen de heeren C. Haringhuizen te Wierin- gerwaard, mr. G. C. B. van der Feen de Lille te Alkmaar en P. Kikkert te Pur- merend. PROVINCIALE VERGADERING VRIJZ. HERVORMDEN. Na een wijdingdienst in de Noorderkerk te Hoorn, waarin ds. Boers voorging, werd daar ter stede de provinciale vergadering gehouden van de Vereeniging van vrijz. hervormden in Noordholland. Voorzitter was ds. Boers, de praeses van de afd. Hoorn, die een begroetingswoord sprak, waarin hij erop aandrong om schouder aan schouder te staan en de vrijzinnige beginselen te ver dedigen. Ds. Poldervaart uit Naarden heeft de openingsrede gehouden, waarin hij aan drong op hoogere eenheid en diepere be wustwording, een. eenheid waardoor diffe rentiatie niet wordt uitgesloten. In het jaarverslag noemde de secretaris, ds. Uitentuis, van Oostzaan, den afgeloopen winter een handicap voor het kerkelijk leven en voor de classicale comité's. De pro- paganda-actie had geen bevredigend verloop tot dusver. Twee afdeelingen, n.l. Wormer- veer en Assendelft, hebben bedankt: eerst genoemde is opgeheven. In totaal liep het ledental met ongeveer 100 terug. Met vol doening werd geconstateerd, dat in eenige plaatsen weder een predikant is gekomen en dat in andere het beroepingswerk gaande is. Twee andere plaatsen (Spanbroek-Opmeer en Jisp) hebben geen predikant meer; ge poogd wordt Stompetoren en Oterleek te comblneeren. Bioscopen. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Het Spookschip (sens.); hoofdrol Harry Piel. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, sprookje As- schepoester. City-theater, -7.30 uur, hoofdnummer Drie dolle dagen (com.); hoofdrollen Paul Heide- mann en Trude Hesterberg. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De drie Codona's (variëtéfilm); hoofdrollen Lillian Leitzel, René Deltjen, Lena Norman, Annelies Reinhold e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofdnummer De groote leugen (rom.); hoofdrollen Hilde Krahl, Otto Gebühr, Ernst von Klippstein e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag geen voorstelling. Zaterdag 7 September. Huisvlijt- en Floralia-tentoonstelling in café Kamsteeg te Stompetoren. Zondag 8 September. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Everybody, op treden The Moochers. Huisvlijt- en Floralia-ten toonstelling in café Kamsteeg te Stompetoren. 311 uur, café Renses te Stompetoren, bal. 3 uur, in „Het Heerenhuis" te Midden- Beemster, optreden Nick White met zijn Swing-band. OP „PERIODE 6" 2 L. PETROLEUM. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat de duur van de eerstkomende distri butieperiode voor petroleum, in verband met het beschikbaar houden van een zoo groot mogelijken voorraad gedurende de wintermaanden, wordt gebracht op acht weken. Gedurende het tijdvak van 9 September a.s. tot en met 3 November a.s. zal de met „periode 6" gemerkte petroleumzegel recht geven op het koopen van twee liter petroleum. EXTRA RANTSOEN BROOD. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat aan man nelijke arbeiders belast met het aardap pelen- en bietenrooien'tot 1 November a.s. extra broodrantsoen op basis van ÏO'O mogen worden verstrekt. Deze tijdelijke extra verstrekking heeft alleen betrekking op brood en niet op boter of vet. Arbeiders, die gedurende deze periode andere oogstwerkzaamheden verrichten en vrouwelijke werkkrachten komen hiervoor niet in aanmerking. FELLE BRAND IN SIGARENMAGAZIJN- TE MAASSLUIS. In den afgeloopen nacht is het sigarenma gazijn Speier aan de Markt te Maassluis, dat bewoond werd door den heer H. van der Berg, door een korten doch feilen brand ge heel uitgebrand. De bewoners, man, vrouw en kind, hebben zich door uit een ruim drie meter hoog raam te springen, in veilig heid weten te stellen, en werden op het politiebureau op de Markt ondergebracht. Ook de bewoners van de belendende per- ceelen moesten hun woningen verlaten, daar de markt, het centrum van Maassluis, dicht bewoond is. De brandweer slaagde er in uitbreiding te voorkomen en het vuur tot genoemd pand te localiseeren. Om half drie was het gevaar geweken en kon de brand weer inrukken. De oorzaak van den brand is nog niet bekend, terwijl de schade, die door verzekering wordt gedekt, vrij aan zienlijk is. In verband met het jaarverslag wees de voorzitter er op, dat Den Helder door den oorlog zwaar is geteisterd. Spr. herdacht voorts den overleden predikant Meijer, van Oosthuizen. Bij de bespreking van het bestuursbe leid ds. Aris uit Amsterdam aan op ver sterking van het leekenelement in het be stuur en speciaal op de benoeming van vrouwen. Spr. bepleitte voorts het zoeken van contact met de vereeniging voor Inw. Zending in Noordholland. De voorzitter zegde toe, dat een en ander in het bestuur zal worden overwogen. In de middagvergadering werden aller eerst de verslagen van de comité's van actie besproken. Ds. J. H. Klein Wassink te Alk maar sprak daarbij afkeurend over het hou den van een meeting te Blokker op Hemel vaartsdag, waardoor de Westfriesen toen niet naar Alkmaar gingen. Ds. Spaargaren te Broek in Waterland klaagde over geringe medewerking voor het verleden jaar opgerichte persbureau. Als geen verbetering intreedt, zal hij tegen Jan. a.s. er mee ophouden. De rekening van den penningmeester, den heer H. J. Sindram, werd goedgekeurd op 214 (dit is plm. 40 vooruitgang bij het jaar te voren). Als bestuursleden traden af de heer H. Blom (niet herkiesbaar) en ds. v. d. Poel (bedankt). In hun plaats werden gekozen ds. B. Nyholt te Slootdorp en ds. Klein Wassink te Alkmaar. Laatstgenoemde hield vervolgens een in leiding over de beteekenis van den kerk gang. Hij drong op méér en vooral geregeld kerkbezoek aan. opdat de kerk behouden zal blijven. Uit den kerkgang blijkt de be teekenis van de christelijke gemeenschap. Beloten werd deze inleiding in brochure vorm uit te geven. Gistermiddag had zich voor het Duitsche Kriegsgericht te Utrecht een Nederland sche kapitein te verantwoorden wegens beleediging van de Duitsche weermacht. Deze kapitein had een eervollen staat van dienst; hij was vroeger leeraar aan de Militaire Academie te Breda, in het bezit van een brevet voor het vliegwapen en laatstelijk bij de wielrijders gedetacheerd. Thans is hij verbonden aan den Opbouw- dienst; hij had op 16 Juli een toespraak gehouden in het fort „Het Hemeltje" tot de manschappen van laatstgenoemden dienst en daarbij een vergelijking ge maakt tusschen de Koningin en den Duit- schen Führer, waarbij hij zich in verband met laatstgenoemden van den term „schilder" had bediend. Dit was, zeide de president, in één adem en in één zin ge schied, zoodat een opzettelijke achterstel ling viel te constateeren van den leider van het Duitsche Rijk. De president las den bewusten zin voor als volgt: „Een vrome, hoogstaande vrouw als de Koningin kan men meer achten dan een in Nederland binnengevallen schilder." Beklaagde zou dan op dezen zin hebben laten volgen: „Puntje, puntje, puntje...", waarmee hij kennelijk iets onaangenaams bedoelde tegen Hitier. Hij zou zelfs de letter H. hebben uitgesproken. Een deel van de troep had gelachen, omdat het de bedoeling van den kapitein begreep. Op deze woorden was door een dienst plichtigen chauffeur in samenwerking met eenige andere soldaten, die bij den troep aanwezig waren en mede hadden geluisterd naar de rede, een aanklacht in gediend en hiervoor moest kapitein A. gistermiddag voor de militaire rechtbank verschijnen. De zitting heeft onafgebroken acht uur lang geduurd. Na een uitvoerig verhoor over de ante cedenten van verdachte kwam vast te staan, dat hij in het voormalige Neder landsche leger eeen belangrijke rol had gespeeld. Door zijn heldhaftig gedrag in de oorlogsdagen had de commandant hem zelfs voorgedragen voor de militaire Wil lemsorde. Verdachte was na de mobili satie in dienst getreden bij den opbouw- dienst. Als zoodanig was hij gedétacheerd te Utrecht. President: Maar u had toch ook den eed afgelegd, toen u bij den opbouwdienst in dienst trad, dat u niets zou doen, dat tegen Duitschland zou zijn? Verdachte: Ja, dat is zoo, maar daaraan heb ik niet gedacht, toen ik mijn rede hield. In het vuur van mijn woorden, ben ik inderdaad te ver gegaan. Ik had mede lijden met den troep, die aan de toekomst twijfelde en ik mij door mijn gevoelens laten meesleepen. Vervolgens werd gehoord de eerste ge tuige W„ die Nederlander van geboorte is, doch die kort na zijn geboorte naar Duitsch land is vertrokken er. daar al dien tijd ver bleef. Hij had de aanklacht ingediend, omdat hij zich gegriefd gevoelde door de hetze redevoeringen van den kapitein. President tot getuige: Hegt u wel eens meer gemerkt, dat deze kapitein anti- Duitsch was en dat hij met name den Führer vijandig gezind was? Getuige: Ja zeker, het is op 16 Juli niet de eenige keer geweest, da* de kapitein zich laatdunkend over het Duitsche rijk en zijn Führer heeft uitgelaten. Op grond daarvan ben ik met nog eenige anderen er toe overgegaan, tegen hem een aanklacht in te dienen. Hij had ook gesproken over de schande der gevangenneming van ge neraal Winkelman en in dit verband had hij dan ook aan zijn troep openlijk ver klaard: De Führer is niet te vergelijken met de hoogstaande Vorstin van ons land. Om een ander voorbeeld te noemen had de kaptein verteld van een bezoek aan Scheveningen, waar op dien dag een Duit sche militaire kapel op de boulevard een concert gaf. Toen hij bemerkte, dat vele Nederlanders zelfs lof uitten over de prestaties van de militaire kapel, was hij daarover zeer geërgerd. Hij had dat dan ook niet onder stoelen of banken gestoken en het openlijk aan den troep medegedeeld. Hierna komt getuige H. aan de beurt, een soldaat uit den opbouwdienst, die eveneens herhaalt hetgeen de kapitein in zijn rede op 16 Juli op het fort 't Hemel tje heeft gezegd. President tot dezen getuige: Heeft de beklaagde gesproken over der. schilder Hitier? Getuige: Ja, hij zei o.a., ik acht de Ko ningin hooger dan den schilder uit Duitsch land, die puntje puntje. Get. .iad hem den letter H. niet liooren uitspreken. Hij had niet den indruk, dat de kapitein Duitschland opzettelijk omlaag wilde halen. President tot getuige: Als de kapitein sprak over generaal Winkelman, en- hij zou dan bijvoorbeeld gezegd hebben: Voor mij is Winkelman beter dan Hitler, dan zouden wij hem dat niet kwalijk hebben genomen, maar waarom was het noodig, dat hij Hitier aanduidde met het woord schilder? Weet u dat misschien? Getuige Neen, waarom hij dat deed, weet ik niet. Het is mij nu wel duidelijk geworden, dat deze kapitein niet Duitsch- gezind was. President tot getuige: Weet u misschien ook nog wat de kapitein verteld heeft over het Duitsche muziekcorps, dat in Sche veningen concerteerde? Getuige: Hij vertelde ons, dat hij weinig respect had voor menschen, die als luis teraars bij een Duitsch muziekcorps ston den en voor de uitvoering nog lof over hadden ook. Er zijn in Holland toch ook goede muziekcropsen, zoo zeide hij dan. Ga daar liever maar naar luisteren. De derde getuige was sergeant B„ even eens van den opbouwdienst. Deze ver klaarde ook, dat de kapitein eens had ge zegd: In de tegenwoordige orders staat, dat wij moeten roepen: „Leve het Vader land". Er is uit geschrapt: „Leve de ko ningin." De kapitein had dit zeer onbillijk gevonden. De Koningin heeft zooveel voor ons gedaan, dat zij zeker niet verdient, wat men haar en ons thans aandoet. De majoor C., die verdachtes kwaliteiten roemde verklaarde, dat hij door den nieu wen toestand uit zijn evenwicht was ge slagen. Oranje beteekende zeer veel voor hem. President: Is het in Nederlandsche offi cierskringen ook gewoonte geweest, om den Führer Adolf Hitler met schilder aan te duiden? Dit ontkende de majoor., In zijn requisitoir zeide de openbare aanklager o. m„ dat verdachte Hitier op zettelijk had beleedigd. Met boos opzet is onderscheid gemaakt tusschen de hoog staande koningin en een Duitschen schil der. Wie dergelijke tendenzvolle reden houdt, in zijn functie van kapitein, moet daarvoor streng gestraft worden. Van een eenvoudigen soldaat zou men een derge lijk vergrijp nog kunnen begrijpen, doch van een intel'ligenten kapitein als deze verdachte is het zeer kwalijk te nemen. Hij was officier, had hoogere plichten en hoogere rechten en daarom acht ik het ook beter, dat hij zwaarder gestraft wordt, dan een gewoon soldaat, die het misschien in zijn domheid gezegd zou hebben. Spr. eischte vervolgens drie jaar ge vangenisstraf. Nadat het Kriegsgericht een uur in raadkamer was geweest, werd het vonnis over hem uitgesproken en werd hij ver oordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden, met aftrek van twee maal drie weken voorarrest. Aan de overwegingen ontleenen wij het volgende: „door de woorden, die ver dachte heeft geuit, heeft hij niet alleen den Führer getroffen, maar het geheele Duitsche volk, alle mannen, alle vrouwen en alle kinderen en daarom is zijn straf zoo hoog. Hij heeft iederen soldaat van het Duitsche rijk in het hart getroffen en dat kan men niet ongestraft voorbij laten gaan". Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 6 September 1940. Overtredingen van de Mo tor- en Rij w ie 1 we t: J. D. te Alk maar, 1 boete of 1 dag hechtenis. W. B. te Warmenhuizen, N. T. te Alkmaar, A. H. te Heiloo, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. P. V. te Obdam, P. R. te Oudorp, R. Th. B. te Landsmeer, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. H. te Heiloo, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. H. H. te Heiloo, W. J. te Alkmaar, G. G. te Alkmaar, J. H. te Alkmaar, H. J. V. te Heemstede, A. K. te Alkmaar, C. K. te Rijnsburg, K. v. T. te Zuid- en Noord- Schermer, H. B. te Castricum, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. M. E. te Zaandam, J. D. P. te Barsingerhorn, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. A. R. te Alkmaar, 4 boete of 2 dagen hechtenis. P. J. B. te Schagen, G. S. te Anna-Paulowna, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. E. F. H. B. W. te Amers foort, P. H. te Oudorp, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. P. S. te Schagen, E. B. te Alkmaar, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. H. v. R. te Bloemendaal, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van de Ver- duisteringsverordenin g: C. W. te Bergen, 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. E. te Bergen, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. G. L. te Oudkarspel, 4 boete of 2 dagen hechtenis. H. E. te Alkmaar, A. G. de B. te Utrecht, J. P. J. te Alk maar, F. de V. te Alkmaar, A. A. W. te Amsterdam, M. J. de V. te Alkmaar, G. P. te Heerhugowaard, R. T. te Sint-Pancras, C. den N. te Heiloo, S. B. te Castricum, J. P. te Schagerbrug, S. K. te Alkmaar, S. W. te Alkmaar, G. E. te Alkmaar, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. W. V. te Zijpe, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. D. de G. te Zuid-Scharwoude, 8 boete of 4 dagen hechtenis. J. T. te Egmond aan Zee, 10 boete of 4 dagen hechtenis. W. F. te Alkmaar, 10 boete of 6 dagen hechtenis. D. G. te Alkmaar, 10 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de Po litieverordeningen: J. B. te Alk maar, 2 boete of 1 dag hechtenis. J. C. O. te Middenmeer, N. T. te Alkmaar, G. S. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. K. te Alkmaar, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. Th. B. te Alkmaar, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding en van de Vis- scherijwet: P. B. te Zaandam, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van de inbeslag genomen hen gel. C. S. te Uitgeest, 10 boete of 5 da gen hechtenis. D. Z. te Uitgeest, 10 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van de Ves tigingswet: N. J. R. te Alkmaar, 6 boete of 4 dagen hechtenis. G. v. R. te Heerhugowaard, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van Artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronken schap): C. B. te Alkmaar, 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. D. te Alkmaar, A. Z. te Egmond aan Zee, A. W. te Broek op Langendijk, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van Artikel 461 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond): P. D. te Egmond aan Zee, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de Leer plichtwet: G. Z. te Alkmaar, 0.50 boete of 1 dag hechtenis.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2