Agenda DE DUITSCHE AANVALOP LONDEN ïBucqediike Siand JiatM&cichteii SPAANDER HEEFT JASSEN 111 E PASSEN. Glimlachje. Honderden Duitsche vliegtuigen namen aan de aanvallen deel. Het moreel der bevolking is ernstig geschokt. Radioprogramma voor Dinsdag. dagblad-reci^ame: EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Maandag. DE APOTHEEK DE BEVER 100 JAAR. Over het 100-jarig bestaan van de thans in de Emmastraat gevestigde apo theek De Bever vernamen wij van den archivaris nog de volgende bijzonder heden. Jan Schouten, in 1812 te Alkmaar ge boren als zoon van Cornelis Schouten, zadelmaker in de Heerenstraat en Guurtje Spierdijk, had in 1840 zijn diploma als apotheker verworven. Voor de hier ter stede bestaande „Commissie voor Genees kundig Toeverzigt" verscheen hij in de vergadering van 15 April 1840. De notu len vermelden: „Jan Schouten vertoond zijn diploma als Apotheker en is hetselve geviseerd, en heeft voor de leges ad 6.30 voldaan". De Comm. v. Geneesk. Toeverzigt visi teerde ook regelmatig de diverse apothe ken. Blijkens de verslagen van deze visi taties, in de notulen vermeld, wordt de apotheek Schouten voor het eerst ge noemd in de vergadering van 30 Sept. 1840: „de winkel van den heer Schouten is nu mede gevisiteerd en zal ook in de eerste classe worden opgegeven." Op het „Naamregister van de Heeren Apothekers dewelke de kunst van Phar- mhcie binnen de Stad Alkmaar hebben geoefend", aanwezig in het Stedelijk Mu seum komt Ook voor: ,,Jan Schouten 1840". In het Bevolkingsregister van 1849 staat Jan Cornelisz. Schouten, apotheker, oud 37 jaar, gehuwd met Maria van Ra- veswaij, vermeld als wonende op het Verdronkenoord, Wijk D, nr. 425. Dit zijn de eenige bijzonderheden die bekend zijn, daar een officieele aankon diging van vestiging en opening der apo theek destijds niet in de courant is ver schenen. In allen gevalle blijkt, dat het honderdjarige bevertje een verjongings kuur ondergaan heeft en ook in dezen tijd aan alle eischen voldoet welke men aan een apotheek zal mogen stellen. VERDUISTERINGSTIJDEN. Men is verplicht te verduisteren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond van 20.11 tot 7.05 uur. Rijwielen, motorrijwielen en andere voer tuigen moeten gedurende dezen tijd licht op hebben en verduisterd zijn volgens de uniforme regeling. Maans- op en -ondergang: 9 Sept. 15.53; 10 September onder 0.47 op 16.42 uur. HOOFDPRIJS VERLOTING OPMEER. De hoofdprijs van de verloting van de Opmeersche Landbouwtentoonstelling is ge wonnen door den heer H O. te Noordschar- woude. LAGERE MINIMUMPRIJS VOOR DE KOOL. Met ingang van heden zullen voor de roode- en gele kool lagere minimumprijzen gelden. De A-sorteering is verlaagd van 3 tot 2.50 per 100 kg, terwijl de B-sortee ring, van meer dan 3 kg per stuk, Ijs ge handhaafd op f 2 per 100 kg. Voor stokboonen is thans eenzelfde rege ling getroffen als voor komkommers en to maten; de eerste kwaliteit wordt gesplitst in IA en A, voor welke resp. 10.50 en 9 per 100 kg als minimumprijzen zijn vastge steld. BOMMEN IN HEERHUGOWAARD Het A.N.P. meldt: Gistermorgen zijn te Heerhugowaard twee bommen gevallen in het land van den landbouwer H. Stuyt van den Jan Glijnisweg en den Huygendijk. De projectielen kwamen 300 meter achter de boerderij neer en troffen daar vijf scha pen. Twee van deze waren terstond dood, twee anderen moesten worden afgemaakt. Van de boerderijen van de landbouwers Schilder Sr. en Schilder Jr. gingen ruiten aan scherven. Een ooggetuige vertelde ons nog het vol gende: Zondagmorgen ongeveer 11 uur bevond ik mij per rijwiel aan het Zuideind van den Middenweg. Daar reeds eenigen tijd motorgeronk uit oostelijke richting geklon ken had, keek ik naar boven om te zien of ik een vliegtuig ontwaren kon. De hemel was echter zeer bewolkt en de bron van het geluid was boven de wolken. Plots schoot iets zwarts uit de wolken naar beneden en kort daarop zag ik in de richting varf den Janglijnisweg achter de Oostertocht, op ongeveer 700 tot 800 m een rookzuil omhoog stijgen vermengd met brokken en stukken. Kort daarop klonken twee slagen zóó kort op elkaar, dat zij a.h.w. in één slag overgingen. Ik zag koeien, die aan deze zij van de Oostertocht graasden, angstig uit elkaar stuiven, juist zooals dat ook wel plaats vindt bij een naderend onweer. In het land van den veehouder H. Stuijt, gelegen achter de boerderij in den hoek van' den Janglijnisweg en den Huygendijk, op ongeveer 300 m achter de hoeve waren twee groote gaten, ieder van ongeveer 3 tot 4 m doorsnee en 2 m diepte in den grond gesla gen. Vijf schapen bleken J troffen. Twee hier van werden op slag gedood, terwijl er nog twee moesten worden afgemaakt. Op de nabijgelegen boerderij, bewoond door de families Schilder Sr. en Jr., op on geveer 350 m afstand, die juist in de wind richting gelegen was, sprongen meerdere ruiten, terwijl stukken bagger er terecht kwamen. De inslag, die over den geheelen polder gehoord werd, lokte spoedig veel toeschou wers, daar juist de kerk bij het Kruis uit kwam. Spoedig werd echter het terrein door de politie afgezet. CREMATIE D. KOOIMAN. Onder zeer veel belangstelling is Za terdagmiddag in het crematorium te Vel- sen de verassching geschied van het 'stof felijk overschot van den heer D. Kooiman, dijkgraaf van het hoogheemraadschap Noordhollandsch Noorderkwartier, oud lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland en van de Tweede Kamer der Staten Generaal, oud-burgemeester van Purmerend en oud-voorzitter der ver- eeniging van Nederlandsche gemeenten. Een groote schare vooraanstaande hee ren op allerlei terrein uit de heele pro vincie heeft blijk van belangstelling ge toond. Zoo waren o. a. aanwezig uit Alk maar de heeren J. W. Broersma, secreta ris, P. W. Groot, penningmeester en A. Sietsma, hoofdcommies van het hoog heemraadschap, laatstgenoemde tevens lid van de Prov. Staten; ir. W. M. van Rossum du Chartel, inspecteur van den rijksdienst voor de werkverruiming in deze provincie; H. Klaver, oud-weth. van Alkmaar; J. J. Teringa, insp. 1. o. arr. Den Helder, te Alkmaar; de burgemees ters van Purmerend, Edam, de Rijp en Graft, Wormer, Wijde-Wormer, Assen delft, Berkhout, Sint-Pancras en Wcgnum (laatstgenoemde tevens voorzitter van de Vereeniging Noordhollandsche water schappen; voorts waren er o. a. de Staten leden KI. de Vries, mr. Westermann, Ver meulen en van Leusen, de griffier der Staten, de hoofdingenieur van den prov. waterstaat; de secretaris, de gemeente architect en eenige raadsleden van Pur merend; de dijkgraaf van den Eilandspol der; de secretaris van het dag. best. Van den vrijz. dem. bond; de oud-hoofdop zichter D. Mantel van De Vier Noorder koggen; de secretaris van den Zuiderzee raad, het bestuur van de veilingsvereen. Beemster, Purmerend e. o. De oudste zoon van den overledene, mr. R. Kooiman, burgemeester van St. Maarten, zeide dat het de uitdrukkelijke wensch van zijn vader was, dat er niet gesproken werd. Deze wensch typeerde volkomen zijn per soonlijkheid. Niettegenstaande hij door veel en intensief werken een positie gekregen had, die hij zelf misschien gedacht had nooit te zullen krijgen, is hij gebleven de eenvoudige man, die zich aan huldebetui gingen altijd wist te onttrekken. Wij kinde ren, zeide spr., willen hem danken voor het vele, dat hij voor ons is geweest. Altijd heeft hij ons vrij gelaten in onze studie, maar hij was dankbaar, dat zijn beide zoons de rich ting kozen van de gemeente-administratie en gemeentebeheer, welke hem zelf zoo lief was. Spr. was dankbaar, dat het werk van zijn vader in breeden kring waardeering had gevonden. Zijn leven is er een van hard werken geweest en nooit heeft hij zich rust gegund. Hij werkte voor anderen, die daar de vruchten van hebben geplukt. De organist speelde Ases' Tod uit de Peer Gyntsuite van Grieg en bij het dalen van de kist „Daar is uit 's werelds duistere wolken" van Nic. Beets. Ds. C. C. de Kloet eindigde de plechtigheid met het uitspreken van het Onze Vader. Zie verder Stadsnieuws op pag. 1, tweede blad. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Het Spookschip (sens.); hoofdrol Harry Piel. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, sprookje As- schepoester. City-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Drie dolle dagen (com.); hoofdrollen Paul .Heide- mann en Trude Hesterberg. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnummer De drie Codona's (variëtéfilm); hoofdrollen Lillian Leitzel, René Deltjen, Lena Norman, Annelies Reinhold e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofdnummer De groote leugen (rom.); hoofdrollen Hilde Krahl, Otto Gebühr, Ernst von Klippstein e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag geen voorstelling. Woensdag 11 September. 1.30 en 4 uur, 't Gulden Vlies, voorstelling Mickey Mouse. 2.30 uur, Roxy-theater, voorstelling sprookje Asschepoester. 7., uur, 't Gulden Vlies, voorstelling van 'n Huis vol herrie" met Johan Kaart. /C&to. Een nieuwe tot dusver onbe kende orchidee? Niet te geloo- ven! Berlijn, 8 Sept. (D. N. B.) De Duitsche bomaanvallen op de Britsche hoofdstad, die Zaterdag begonnen, zijn ook tijdens den nacht niet minder hevig geworden. Het bom- bordeeren van voor den oorlog belangrijke objecten in en bij Londen, dat gistermiddag laat een geweldigen omvang had aange nomen en waardoor postverbindingen, wa terleidingen, gasfarieken en de ondergrond- sche spoorwegen werden vernield, werd tot lang na middernacht met dezelfde hevigheid voortgezet. Daar gedurende den nacht niet zoo talrijke vliegtuigen kunnen starten, werden de aanvallen gedaan door afzonder lijke groepen, meestal bestaande uit honderd bommenwerpers. Doch alle Duitsche vliegtuigen ontdeden zich boven nauwkeurig aangegeven doelwit ten van Londen van hun dood en verderf zaaienden last. Ook Thameshaven en Chatham aangevallen. Berlijn, 8 Sept. (D. N. B.) Gisteren zijn ook Thameshaven en Chatham door Duit sche bommenwerpers aangevallen. In Thameshaven werden de Westindië- dokken doeltreffend met bommen bestookt. In Chatham werd een munitiefabriek getrof fen. Tengevolge van het concentreeren van de Britsche jagers boven Londen ontmoetten de Duitsche aanvallers zoo goed als geen af weer. Alle vliegtuigen wierpen hun bommen uit en keerden gisteravond zonder een enkel verlies terug. Geweldige rookwolken. Berlijn, 8 Sept. (D. N. B.) Een geweldige brandhaard ligt in het stadsgedeelte ten Z. van de Tower, waar gisteren belangrijke en uitgebreide fabrieken zijn getroffen. In het centrum der stad woeden vele andere groote en kleine branden die voedsel geven aan de geweldig groote rookwolken, die als een huiveringwekkend teeken der vergelding over het Engelsche land trekken. Nadere berichten. Bij hun eersten aanval verschenen de Duitsche bommenwerpers vroeg in den avond in verscheidene golven boven Londen. Er waren oogenblikken, waarop de lucht vol was met ontploffende granaten, neerstor tende duikbommenwerpers en omlaag- vliegende bommen. Ondanks de Engelsche jagers en het luchtafweergeschut, was het oosten van Londen spoedig vol dikke rook wolken en branden, die ontstaan waren door de vernietigende Duitsche bommenwerpers. Bij het aanbreken van den nacht verschenen de bommenwerpers weer en wierpen hun bommen uit. Zoodra een brand gebluscht was, vlamde een andere op. Op slechts 20 meter hoogte vloog een Duitsch vliegtuig over een spoorlijn. Zondagochtend weer aanvallen. Berlijn, 8 Sept. (D. N. B.) In den loop van hedenochtend hebben opnieuw talrijke Duitsche gevechts- en jachttoestellen aan vallen ondernomen op Londen op dezelfde wijze als gisteren. De militaire doelen dezer formaties waren vitale industrie- en haveninstallaties te Londen. De Duitsche aanvallen op Londen hebben getoond, dat het den Duitschen vliegerfor maties mogelijk is iedere willekeurige hoe veelheid bommen van alle soorten en ieder kaliber bij dag en bij nacht op militaire doelen van Londen te werpen. Londen zal met millioenen kilogrammen bommen be stookt worden zoolang de aanvallen van vij andelijke vliegers op niet-militaire doelen in Duitschland worden voortgezet. Nieuwe aanvallen op de Britsche hoofdstad. Berlijn, 8 Sept. (D. N. B.) Op het oogen- blik zijn nieuwe aanvallen op de Britsche hoofdstad aan den gang. Golf op golf vliegen de Duitsche bommenwerpers in den rook en walm, die over Londen hangen en werpen hun bommen met dezelfde trefzekerheid uit als gisteren. Paniek onder Londensche bevolking. Stockholm, 8 Sept. (D. N. B.) Volgens be richten uit Londen is in de omgeving van de gisteren door de Duitschers gebombar deerde militaire objecten in de Engelsche hoofdstad op vele plaatsen een wilde paniek ontstaan. De telkens opnieuw weerklinkende ontploffingen wekten schrik en opwinding onder de menschen. Voor de ingangen van de ondergrondsche verdrongen en vochten zij om toegang te krijgen. Aangezien de binnenstroomenden spoedig door de vol gende menigten op de rails werden ge drongen, moesten de toegangen deels met geweld gesloten worden. Honderdduizenden waren niet in staat voor donker hun huis weer op te zoeken, aange zien zij vastgeklemd zaten in de menigte. De Engelsche berichtendienst. Londen, 8 Sept. (D. N. B.) Er kan niet verzwegen worden, dat de huidige aanvallen op militaire doelen in Londen de felste zijn, die ooit zijn ondernomen. Het alarm heeft in den afgeloopen nacht 8 y2 uur geduurd. De aangerichte schade is ernstig. De branden in de oliereservoirs waren grooter dan ooit te voren. Een ooggetuigenverslag van een En- gelschen radioreporter verklaart o.m. dat de grootste en ernstigste schade is aangericht aan de Londensche dokinstallaties. De bestrijding van enorme branden. Londen, 8 Sept. (Reuter). Het ministerie van luchtvaart deelt mede: „De vijandelijke luchtaanvallen op Londen hebben zich ver schillende malen herhaald en in grooteren omvang dan ooit te voren. Onze verdediging trad overal tegen den vijand op, terwijl de burgerlijke verdediging zich bewonderens bevel het veld ruimden en snel het Duit sche rijksgebied weer verlieten. Op enkele plaatsen, o.a. bij Hamm ge lukte het den Engelschen bommen van klein kaliber neer te werpen, zonder dat zij militaire schade aanrichtten. De Duitsche vliegtuigafdeelingen In Noorwegen, Denemarken, N.-W.Duitsch- land, en Noord-Frankrijk staan ieder oogenblik voor het toebrengen van nieuwe slagen klaar. waardig heeft gedragen. De strijd duurt nog steeds voort". Een bewoner van Londen zeide, dat hij minstens vijf af deelingen van honderd toe stellen had gezien. Kort na het tweede alarm hoorde men het geraas der Duitsche motoren. Luchtafweer en brandweer traden niet op gedurende het tweede alarm, dat te 19.30 uur werd gegeven. Even na het tweede alarm werd het geluid 'van een groote ont ploffing uit Oost-Londen gehoord. Vanochtend vroeg deed de brandweer haar best om de vele branden in een dichtbe volkte wijk te blusschen. Er zijn bommen gevallen op een schouw burg en op vele kantoren en fabrieken. Openbare diensten, zooals de verlichting, werden in het ongereede gebracht. Groote rookwolken stegen boven Londen op. Toen het donker werd, wierpen de vlieg tuigen hun bommen zooveel mogelijk in de nabijheid der reeds veroorzaakte branden. Als een brand gebluscht was, laaide een nieuwe op. Twee Duitsche jagers hebben een aanval op een trein gedaan. Nieuwe Duitsche aanvallen. Berlijn, 8 September (D.N.B.) Naar het D.N.B. van welingelichte zijde verneemt, hebben afdeelingen van de Duitsche lucht macht in den loop van den dag buitenwijken van Londen met succes aangevallen. Berlijn, 9 Sept. (D.N.B.) Een formatie Duitsche bommenwerpers hegft wederom een aanval gedaan op de installaties van Woolwich, waar aanzienlijke schade werd aangericht. Ook in Z.W. buitenwijken van Londen vielen bommen. Verscheidene fa- briekinstallaties, een magazijn en een sta tion werden vernield, op twee andere plaat sen brak brand uit. Bij deze aanvallen kwam het op verscheidene plaatsen tot kleine luchtgevechten. Al weer op weg. Berlijn, 9 Sept. (D.N.B.) Sedert gister avond zijn de Duitdsche bommenwerpers reeds weer op weg om hun vernielingswerk in het Londensche haven- en industriege bied voort te zetten. Het is voor de aanvallers een gemakke lijke taak hun doel te vinden. Alle tot dus verre neergeworpen bommen zijn op de aangegeven aanvalsobjecten neergekomen en breidden de branden uit. De Duitsche bladen en de aanval op Engeland. Het Duitsehe luchtwapen is, zoo schrijft de Lokal Anzeiger, ertoe overgegaan, thans ook Londen met sterke eenheden aan te vallen. Met groote genoegdoening verneemt groot-Duitschland, dat de woorden van den Führer zoo snel en zoo grondig gevolgd zijn door „generaal Daad". Niemand zal de Engelschen benijden om hetgeen nog te wachten staat. De uitwerking der aanvallen. Londen, 9 Sept. (D.N.B.) Toonaangevende waarnemers verklaren, aldus wordt in het Reuterbericht gezegd, dat de aanval van hedennacht nog intensiever is geweest dan de aanval van gisternacht. De bommen vie len met zeer korte tusschenpoozen neer. Nog acht uur na het begin van het alarm kan men ze hooren vallen. Op verschillende plaatsen ontstonden branden en de brand weer had veel te doen. Amerikaansche indrukken. New York, 9 Sept. (D.N.B.) De New Yorksche dagbladend publiceeren dramati sche beschrijvingen van den luchtaanval van Zaterdag op Londen. Ondanks de merkbare censuur leggen de berichten den nadruk op de ontzaglijke schade in de Lon densche industriewijk, evenals in de haven werken, de fabrieken en de levensmidde- lenbedrijven. Verder geven zij te kennen, dat aanzienlijke verwoestingen zijn aange richt. Londen heeft sedert 1666 niets van dien aard gezien. Het knetteren der vlam men overstemt alle overige geluiden. De pro-Engelsche New York Times moet in zijn verslag constateeren, dat ook bij deze aanvallen wederom alleen militair belang rijke objecten het doel zijn geweest van de Duitsche gevechtsvliegtuigen. Berlijnsche persstemmen over de Engelsche aanvallen. Berlijn, 7 Sept. (D.N.B.) De pers in de rijkshoofdstad keert zich tegen den nieu wen aanval van Britsche vliegers op niet- militaire doelen in de binnenstad van Ber lijn, welke in den nacht van 6 op 7 Sep tember werd gedaan. De „Berliner Börsen- zeitung" schrijft, dat de Führer reeds in zijn laatste rede in het Sportpaleis te Ber lijn een afdoend antwoord heeft gegeven, dat ook den gewetenloozen plutocraten aan de Theems te denken moet geven, indien zij niet juist deze zoogenaamde „militaire" successen tot opwekking van de gedrukte openbare meening van hun land dringend noodig hadden. Een succesvolle verdedigingsslag. Berlijn, 8 Sept. (D.N.B.) In de afgeloopen 24 uur heeft het Duitsche luchtwapen niet alleen een grooten aanvalsslag gewonnen, doch ook een verdedigingsslag met zeld zaam succes geleverd. In twee golven vlogen vijftig tot zestig bommenwerpers vanuit het W. komend naar Duitschland. De algemeene koers was O. met richting Berlijn. Een klein gedeelte draaide spoedig naar Z. W. Duitschland af. Bij het bereiken van het rijksgebied stoot ten de Engelschen als gevolg van de niet vermoede versterking en blokkade op een zoo verrassend en massaal welgemikt af- weervuur der luchtdoelartillerie, dat zij de een na den ander als op gemeenschappelijk De invoer van goederen. - Het he den verschenen verordeningblad bevat een verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, houdende maatregelen ten aanzien van den invoer van goederen. Hierin wordt de secretaris-generaal van het departe ment van financiën tot nader order ge machtigd om geheel of gedeeltelijk vrij stelling van de ter zake van invoer van goederen verschuldigde rechten te ver- leenen. ALKMAAR. GEBOREN: Jan F., z. van Johannes de Boorder en E. A. Terjung. Anna M., d. van Hermanus R Humer en W. M. Peter. Johan, z. van Sijtze Bakker en T. de Boer:, ONDERTROUWD: Gerardus A. Klemkerk en Maria Liefting. OVERLEDEN: Johanna E. M. Tolenaar, wed. van P. C. Martin, 76 jaar. Antje Oostwoud Wijde- nes, wed. van C. Vis, 77 jaar. JAARSVELD, 414,4 M. (AVKO-uitz.) 8.— ANP-ber., gr.pl. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jonny Kroon. (11.11.20 Wenken voor de huishouding. 12.Ber.) 12.15 Puszta-orkest. 12.45 Nieuws- en economisch ber. ANP, gr.pl. 1. Omroeporkest en solist. 2.Voor de vrouw. 2.10 De brug, deel. (opn.) 3.05 Gr.pl. 3.45 Philh. kwartet. 4.30 Disco-causerie. 5.15 Nieuws- en economische ber. ANP. 5.30 Avro-Amus.-orkest en solist. 6.30 VPRO: Jeugduitz. 6.45 Pianosoli. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.L Ber. 7.20 Orgelspel. 7.35 Brandstof, vraaggesprek. 8.ANP- ber. 8.15 Omroeporkest en solist. 9.Gr.pl. 9.35 Helpt, via de post, toespraak. 9.45 Om roeporkest. 10.1510.30 ANP-nieuwsberich- ten, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. (KRO-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Wij beginnen den dag. 8.ANP-nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gr.pL 12.— Rococo-octet. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP. 1. Gr.pl. 1.15 KRO-orkest. 2.Ber, (Duitsch). 2.15 KRO-orkest. 3.Gr.pl. 3.30 Ber. (Eng.) 3.45 Gr.pl. 5.Ber. (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische ANP-ber. 5.30 Musiquette. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 RVU: Cyclus „Om gang met dieren". 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gr.pl. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP-ber. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 KRO- melodisten en soilst. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 Musiquette. 9.55 Wij sluiten den dag. 10. Ber. (Duitsch). 10.15 ANP-ber. 10.30—10.45 Ber. (Eng.), sluiting. 11.1511.30, 0.150.30 en 1.151.30 Ber. (Eng.) DE VEEMARKT. ALKMAAR, 9 Sept. 1940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 142 Vette koeien 180—380, handel redelijk; 73 Graskalveren 50— 115; 37 Nuchtere' kalveren (slacht) 10 24; 97 Vette schapen f 30—42.50. AMSTERDAM, 9 Sept. 1940. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonten en blau wen 3.80, eigenheimers 3.50, bintjes 3 en poters 2.803; Bonken 2.602.80, alles per H.L.; IJpolder bonten 5 en blau wen 5.40; Noordholl. bl. eigenh. 5 en muizen 4.80; Duinzandaardappelen 5.20 7. Alles per 100 kg. Aanvoer 400.000 kg- AMSTERDAM, 9 Sept. 1940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 580 Vette koeien le kw. 0.92 1, 2e kw. 8090 cent en 3e kw. 6476 cent per kg slachtgew.; 86 Melk- en kalf- koeien 3.20—3: 13 Vette kalveren prij zen niet genoteerd; 59 Nuchtere kalveren 12—20; 115 Schapen 20—50. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Sept. 1940. (Langendijker Groentenveiling). 5600 kg Roode kool 2.50—6.40; 9000 kg Uien f 4, grove uien 44.10, drielingen 4, nep 4, stek 1.50—1.60; 3400 stuks Bloem kool 8.20—12, 2e s. 3—5.10; 13200 kg Aardappelen: Bevelanders 3f 3.40, Drie lingen 2.70, Eigenheimers 3.703.80, Blauwe Eigenheimers 3.603.90; 6900 kg Vroege witte kool 2.502.60; 750 kg Slaboonen 9.4016.90; 1800 kg Goedgek. aardappelen 3550 4.60. NOORDSCHARWOUDE, 9 Sept. 1940. (Noordermarktbond). 600 kg Roode kool 2.504.50; 19800 kg Uien 4, grove uien 44.20, drielin en nep uien 4; 440 st. Bloemkool 10.40; 13500 kg Aardappelen: Bonken 33.10, Kriel 1.80, Drieling muizen 3.20, Eigenheimers 3.90, Blauwe Eigenheimers 44.20, Bevelanders 3.10 3.30; 11600 kg Vroege witte kool 2.50 2.80; 5080 kg Slaboonen 9.3014.30. WARMENHUIZEN, 7 Sept. 1940. 48800 kg Aardappelen: Eigenheimers 3.604.60, Blauwe aardappelen 3.804.60, Bintjes 3.30—3.40; 1225 kg Gele nep 2; 8800 kg Uien 4 en drielingen 4; 700 kg Gele kool 5.60; 6400 kg Witte kool 2.50—2.70 3350 kg Slaboonen 10.6013.80. Beve landers 3.20. Concentreert U zich op het krachtigste reclame-middel:

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2