DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De Duitsche luchtaanvallen op Londen. De operaties worden door maarschalk Göring geleid. Officieele cijfers over het aantal slachtoffers. Engelsche bommen oo Hamburg. Eerherstel voor vervolgde Belgen. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij voaruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRLJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. No. 214 Dit nummer bestaat uit twee bladen. Directeur: C. KRAK. Dinsdag 10 September 1940 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 142e Jaargang Zeer groote schade aangericht. Stockholm, 9 September (D.N.B. De Duit sche bommen hebben in de getroffen wijken van Londen buitengewoon groote schade aangericht, aldus meldt de speciale corres pondent van het Amerikaansche Telegraaf agentschap United Press uit Londen. Het leven in Londen is, zoo wordt verder in dit bericht gezegd, na de Duitsche aan vallen van Zaterdag nog stiller geworden dan op gewone Zondagen. De vernielingen zijn bijzonder ernstig in de stadswijken aan de Theems, waar tijdens de aanvallen van de laatste dagen meer dan duizend bommen zijn gevallen. „Ik begon", aldus meldt de Amerikaansche correspondent verder, „mijn tocht door de stad vanuit een spoorwegstation, dat in het algemeen door de Londenaars als uitgangs punt voor de Zondagsuitstapjes wordt ge bruikt. In het geheele station was bijna geen mensch te zien en reeds na enkele kilome ters kon ik aanzienlijke schade aan de spoor- weglijn constateeren. Men mag echter niet Vergeten, dat hier in de omgeving van de spoorlijn de groote dokken en haveninstal laties liggen. Nog steeds stijgen rookwolken op van in brand geraakte opslagplaatsen en graanpakhuizen. Enkele gebouwen waren tot den grond toe afgebrand, terwijl uit an dere gebouwen nog steeds vuur en rook te voorschijn kwam. Klaarblijkelijk had men de hoop opgege ven, deze gebouwen nog te kunnen behou den. Een groot aantal kaden en laadpieren schijnt volledig vernield te zijn. Men zag -aiprasMpuejg •uaanuipuerq ojreMz psjaAo den waren nog steeds ijverig bezig met het opruimings- en blusschingswerk. De Duitschers vlogen in kleine eenheden. Berlijn, 9 Septmeber (D.N.B.) Het D.N.B. heeft van het luchtfront het volgende relaas ontvangen over het optreden van de Duit sche gevechts- en jachttoestellen tegen Lon den. De Duitsche vliegers vlogen in kleine een heden verdeeld naar Londen. Zij kwamen uit het Zuiden vanuit verschillende rich tingen. Vele snelle Duitsche jagers waren aanwezig. Spoedig waren de toestellen in ge vechten met de Engelschen gewikkeld. Af en toe otplofte een granaat van het lucht doelgeschut tusschen de rookwolken. De Duitsche bommenwerpers doken door den rook en wierpen hun dood en verderf zaai- enden last op de voor den oorlog belangrijke objecten van de geweldige stad. Steeds nieuwe branden en ontploffingen werden waargenomen. Daartusschen schoten op nieuw hooge steekvlammen om hoog. Het trillen van den grond geleek af en toe op een aardbeving. Op verschillende plaatsen storten kade-installaties in en vielen opslag plaatsen in elkaar. De strijd is weer op zijn hoogtepunt. De aanvallen worden persoonlijk door maarschalk Göring geleid. Berlijn, 9 September (D.N.B.) In bevoegde militaire kringen te Berlijn legt men den nadruk op het feit, dat rijksmaarschalk Gö ring persoonlijk de operaties der lucht- machtafdeelingen tegen Engeland leidt. Daaruit kon met zekerheid worden opge maakt, aldus zegt men, dat het de Duitsche oorlogsleiding ernstig is met de aangekon digde vergelding voor de nog steeds voort durende Britsche nachtvluchten en bombar dementen op de burgerbevolking in ver schillende deelen van Duitschland. Men ver klaart tevens, dat uit de persoonlijke leiding van Göring blijkt, dat men vastbesloten is de actie tegen miiltaire en strategische ob jecten in Londen en geheel Engeland niet met een of twee groote aanvallen ten laten afloopen. De persoonlijkheid van den maar schalk staat er borg voor, dat de actie van de luchtmacht even krachtig als aanhoudend zal zijn. Naar aanleiding van het zwakker worden van de Britsche afweer zegt men hier, dat het opvalt, hoezeer het optreden van Engelsche jagers afneemt. Opmerkelijk is ook, dat de Engelsche jagers ernstige ge vechten steeds meer trachten te vermijden. In de Reuterberichten van den laatsten tijd wordt zeer veel gesproken van het in het vuur brengen van Poolsche en Tsjechische vliegers. Aan Duitsche zijde ziet men daarin niet zoozeer een opwekking voor de vlie gers van die volken als wel een laatste bit tere noodzaak. Het staat vast, dat de Raai Air Force zich genoopt heeft gezien, verschil lende scholen voor jachtvliegers te sluiten. Het half-geoefende personeel werd in den strijd gebracht, waardoor de minderwaardi ge kwaliteit van eenige Engelsche jachtvlie gers verklaard wordt. Ook zijn bestuurders van gevechtsvliegtuigen voor jachtvliegtui gen gereed gemaakt, hetgeen een nieuw tee- ken van zwakheid is. De Duitsche gevechtsvliegtuigen, aldus verklaart men tenslotte, hebben overdag en bij het beste zicht hun doel onbestreden kunnen bereiken. Het luchtruim boven Lon den behoort den Duitschers zoo vaak zij dat willen en de Duitsche leiding het noodig acht. De aangerichte schade is zwaar. Londen, 9 September (D.N.B.) Omtrent den grooten aanval, die de Duitsche lucht strijdkrachten in den nacht van Zaterdag op Zondag hebben ondernomen, is thans een officieel Britsch communiqué verschenen, waarin de aangerichte schade „zwaar" ge noemd wordt. Het communiqué bevestigt, dat vooral de „dokinstallaties voortdurend en hevig met bommen bestookt werden". Ten slotte wordt verklaard, dat vele bran den zijn uitgebroken. Nog sterke brandhaarden aan dc Theems. Berlijn, 9 September (D.N.B. Duitsche vliegtuigen, die vanmiddag boven Londen zijn geweest, hebben nog sterke brandhaar den aan de Theems waargenomen, en in het bijzonder bij het Victoria-dock, dat dicht bij het West-India dock ligt, in het Commeri- caldock en in de installaties ten Z. daarvan. In de gasfabriek van Bromley werd een be gin van brand waargenomen. Het gebied bij de bocht in de Theems was nog altijd in een vuurzee gehuld. Op verschillende andere punten stonden strategische objecten in vlammen, zoo bijvoorbeeld in het stadsdeel ten Z. van de London-Bridge in Wapping. Dokken gebombardeerd. Berlijn, 9 September (D.N.B.) Vanmiddag zijn de dok- en haven-intsallaties ten N. en ten Z. van de Theems het doel der Duitsche luchtaanvallen geweest. De Duitsche ge- vechts-formaties bestookten deze militair hoogst belangrijke doelen met bommen van elk kaliber. Naast de oude brandhaarden ontstonden, naar het D.N.B. verneemt, tal rijke nieuwe, die de oevers van de Theems in een van verre zichtbaren gloed zetten. Officiële cijfers over aantal slacht offers te Londen. Londen, 9 September (Reuter). Officieel wordt medegedeeld, dat tijdens de aanval len op Zaterdag 306 personen gedood en 1.337 personen zwaar gewond zijn. Men ge looft niet, dat het aantal slachtoffers, dat gisteren is gevallen, dat van Zaterdag over treft. In het communiqué van het ministerie van luchtvaart en het ministerie van bin- nenlandsche veiligheid wordt gezegd: Bij zonderheden over de door de luchtaanvallen op Londen in den afgeloopen nacht aange richte schade zijn nog niet bekend, doch en kele cijfers kunnen thans reeds worden ge geven. De aanvallen waren zeer hevig en zij hebben geduurd zoolang het duister was. Er werd ernstige schade aangericht. Het aantal slachtoffers kan thans nog niet geschat wor den, ofschoon volgens tot dusver ontvangen berichten het cijfer van Zaterdag niet zou zijn overschreden. De havenwerken aan beide oevers van de Theems zijn opnieuw gebombardeerd en bri sant- en brandbommen hebben talrijke branden doen onttsaan. Vele dezer branden werden reeds gebluscht, de overige zal men spoedig meester zijn. Londen was opnieuw het voornaamste doel van den vijand. Engeland heeft gebrek aan vliegerpersoneel. Londen, 10 Sept. (D.N.B.) Het Britsche ministerie van luchtvaart heeft per radio bekend gemaakt, dat het luchtwapen nieuw vliegerpersoneel noodig heeft, vooral pilo ten, radiotelegrafisten en waarnemers. Jon gemannen, in den leeftijd van 18 tot 20 jaar worden- opgeroepen zich aan te melden. De maximumleeftijd voor piloten is, zoo werd gezegd, verhoogd tot 30 jaar. Ook vannacht voortzetting van aanval op Londen. Berlijn, 10 Sept. (D.N.B.) Ook na het aan breken van den nacht golfden de aanvallen der Duitsche vliegerformaties voort tegen de militair belangrijke doelen van Londen. Urenlang duurde in de hoofdstad het lucht alarm. Behalve den aanval op Londen heeft het Duitsche luchtwapen gisteren ook aanvallen ondernomen op militair belangrijke doelen van Canterbury, welke met bommen wer den bestookt. Bij de luchtgevechten boven Londen en Kent verloren de Engelschen ruim 40 vliegtuigen. 16 Duitsche toestellen zijn nog niet teruggekeerd. Men bestormde de winkels. Stockholm, 10 Sept. (D.N.B.) Het twee maal op Londen gerichte zware bombarde ment heeft volgens hier binnenkomende be richten, een beslissenden invloed uitge oefend op 't dagelijksche leven der wereld stad. De vernieling van talrijke verkeers wegen, de versperring van vele straten heeft de toevoeren van levensmiddelen naar de stad gevoelig verstoord. De wensch der Londenaars om zich in ieder geval met levensmiddelen te dekken, teneinde bij ko mende verdere luchtaanvallen in ieder ge val een eigen reserve in huis te hebben, heeft geleid tot een bestorming der levens middelenwinkels. Vooral in de dicht bevolkte arbeiderswijken waren tegen den middag alle winkels totaal leeggekocht. De winkeliers konden niet mededeelen, wan- j neer zij nieuwe voorraden zouden ontvan- I gen. De post is in Londen Maandag slechts in enkele wijken bezorgd. Telegrammen kunnen slechts op enkele kantoren worden opgenomen. De brandweer, die bijna 62 uur ononderbroken diérïst heeft gedaan, zal thans versterking uit de provincie krijgen. Vele arbeiders en bedienden waren Maan dag niet meer naar hun werk gegaan, omdat zij hun gezin niet alleen wilden laten of doordat de verstoorde verkeersverbindingen hun de rit naar het werk onmogelijk maak ten. Anderen keerden na een tocht van uren weer naar huis terug, daar zij in plaats van de fabrieken, waar zij werkten, roo- kende puinhoopen hadden aangetroffen. De luchtaanvallen van Maandagmiddag. Berlijn, 10 Sept. (D.N.B.) Naar het D. N. B. verneemt, zijn de Duitsche luchtaanval len van Maandagmiddag buitengewoon doel treffend geweest. De aanval geschiedde in golven met een tusschenpooze van 30 tot 40 minuten. Ruim 300 vliegtuigen wierpen hun regen van ijzer op de brandende haven- en industrieinstallaties ten noorden en zuiden van de Theems neer. Daar laaiden nieuwe branden op. De dikke rookwolken trekken tot aan de monding van de Theems. Men heeft den indruk, te vliegen over een zee van vlammen. Terwijl de eerste golven terugkeerden, vliegen reeds andere forma ties uit het zuidoosten, het zuiden en het zuidwesten naar Londen. De Duitsche ver gelding voor de Engelsche aanvallen op de Duitsche burgerbevolking is onverbiddelijk Van afweer is nauwelijks iets te bespeuren. HEARST OVER ROOSEVELTS POLITIEK. New York, 9 Sept. (A.N.P.) In de New York Journal American schrijft de uitgever Hearst, dat Roosevelts hartewensch, Ameri ka voor de verkiezingen in den oorlog te storten, thans vervuld is. Afgewacht moet worden welke vergeldingsmaatregelen de tegenpartij neemt en hoe, waar en wanneer de oorlog vcor Amerika merkbaar wordt. Waarschijnlijk zullen de asmogendheden met Japan een militair bondgenootschap aangaan, hetgeen tot dusver uit vrees voor een kwetsing van Amerika is nagelaten. Alle politici en groote zakenlieden zijn voor dezen oorlog van Amerika. Daarentegen zijn het de „breede massa's met haar bekrompen voordeelen" die den oorlog moeten voeren. Ook Britsche vliegers boven Weser- mfinde. Berlijn, 9 September (D.N.B.) Vannacht hebben Britsche vliegers bij een luchtaanval op Hamburg opnieuw bommen geworpen op dichtbevolkte woonwijken. De B.Z. am Mittag meent, dat de Engelsche nachtpira ten ondanks het vernietigende Duitsche ve.r- geldingsoffensief blijkbaar nog steeds niet genoeg hebben. Het verdere optreden van het Duitsche luchtwapen zal Engeland defi nitief aantoonen, dat het parool van Adolf Hitler, „oog om oog en tand om tand" in da den pleegt te worden omgezet. Particuliere huizen getroffen. Berlijn, 9 September (D.N.B.) In geen en kel opzicht heeft een Engelsch vliegtuig ge tracht boven Berlijn te komen. De Engelschen kozen veel liever de voor hen dichtstbijgelegen en gemakkelijkst te bereiken stad. Zij lieten n.l. hun bommen vallen op dichtbevolkte woonwijken van de stad Hamburg. Talrijke brand- en dyna- mietbommen vielen in de straten en op woonhuizen, in de omtrek waarvan geen mi litaire objecten of industriegebouwen te vinden zijn. Verscheidene particuliere hui zen en villa's stortten in. Ook werd o.a. de garage van een groentehandelaar getroffen, een kantoorgebouw en een veerboot ver nield. Drie zwaar en acht licht gewonden werden naar de ziekenhuizen vervoerd. De reactie van de bevolking van Hamburg op deze oorlogsdaad tegen de burgerbevol king is buitengewoon scherp. De op het oogenblik aan den gang zijnde vergeldings actie tegen Londen wordt daarom in Ham burg bijzonder levendig toegejuicht. Begraafplaats gebombardeerd. Hamburg, 9 September (D.N.B.). Naar de Hamburgsche bladen berichten, wierpen Engelsche vliegtuigen verder hun bommen lukraak boven Hamburg neer. Behalve woonwijken werden ook twee begraafplaat sen gebombardeerd. Zoo werden op een be graafplaats verscheidene dynamietbommen geworpen terwijl op een andere begraaf plaats tien graven door een bom werden vernield. Militaire doelen werden niet ge troffen. DE UITBREIDING VAN DE AMERIKAANSCHE VLOOT. Washington, 10 Sept. (D.N.B.) Het minis terie van marine heeft aan particuliere en staatswerven opdrachten gegeven tot den bouw van 201 oorlogsbodems voor een totaal bedrag van 3,8 milliard dollar. De opdrachten omvatten bijna alle door het Congres op grond van het nieuwe vloot- program goedgekeurde schepen, welker bouwtijd tot vijf jaar bedraagt. Besteld werden o.m. zeven slagschepen van 100 mil- lioen dollar elk, acht vliegtuigmoedersche pen van 15 millioen elk, zeven-en-twintig kruisers van 30 millioen per stuk, 115 tor- pedobootjagers van 8,1 millioen per stuk, 43 duikbooten van 6 millioen dollar per stuk. Het bouwprogram zal waarschijnlijk eerst over ongeveer zeven jaar gereed zijn. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT. Haifa en Alexandrië gebombardeerd. Rome, 9 Sept. (Stefani) Het hoofdkwar tier van de Italiaarisc-he weermacht maakt bekend: Haifa is overdag en Alexandrië des nachts opnieuw door ons luchtwapen aangevallen. In Haifa waar de aanval verrassend ge schiedde en de afweer geen tijd kreeg om in te grijpen, is de petroleumraffinaderij met bommen bestookt, waarbij de installaties ge troffen en groote branden veroorzaakt wer den. In Alexandrië zijn de schepen en de in stallaties van de vlootbasis gebombardeerd. Bovendien werd de spoorlijn Alexandrië Marsa Matruh met bommen bestookt. Al onze vliegtuigen zijn teruggekeerd. In Oost-Afrika hebben onze vliegtuigen Boma in den Soedan en het station en de petroleumopslagplaats van Port Soedan ge bombardeerd. Vijandelijke vliegtuigen heb ben Mogadiscio, Massaoua en Berbera ge bombardeerd zonder resultaten te behalen. De materieele schade is zeer gering. Een vliegtuig dat gepoogd had het vliegveld van Moggio aan te vallen is door onze jachtvlieg tuigen brandend omlaag geschoten. Drie leden der bemanning zijn dood. De waar' nemer, een luitenant, werd gevangen ge nomen. DE AMERIKAANSCHE TORPEDOJAGERS VOOR ENGELAND. Londen, 9 September (D.N.B. Een groep van de door Amerika aan Engeland gele verde torpedojagers is vandaag, volgens de Britsche radio, in een Oost-Canadeesche ha ven aan Britsche matrozen overgedragen. Hiermede zijn deze schepen in dienst ge steld. BRITSCHE DUIKBOOT GEZONKEN. Londen, 9 Sept. (D.N.B.) De admiraliteit deelde hedenavond officieel mede, dat de Britsche duikboot „Phoenix" verloren is ge gaan. De Phoenix liep in 1929 van stapel. Zij had een waterverplaatsing van 2440 ton en behoorde tot het z.g. type dat wordt ge bruikt voor het patrouilleeren in overzee- sche wateren. MYRON TAYLOR BIJ ROOSEVELT. Hydepark, 10 Sept. (D. N. B.) Presi dent Roosevelt heeft vandaag zijn per soonlijken vertegenwoordiger bij het Va- ticaan, Myron Taylor, ontvangen voor het in ontvangst nemen van een mondelinge boodschap van den paus. DE AFSTAND VAN DE ZUIDELIJKE DOBROEDSJA. Sofia, 10 Sept. (D. N. B.) Op een pers conferentie van alle ministeries omtrent de uitvoering van het verdrag van Kra- jova, welke Maandag hier is gehouden, werd o.m. besloten een groote commissie voor de overneming te vormen, welke zich onder leiding van generaal Schilkoff vanaf 15 September in Dobritsj, in het zuiden der Dobroedsja, zal ophouden. Bovendien zullen nog twee subcommissies gevormd worden, die eveneens onder den generaal zullen ressorteeren. Op 20 September zal de aftocht van de Roemeensche troepen voltrokken zijn. Daarna begint de opmarsch der Bulgaar- sche divisies. Op 3 October, op den Bul- gaarschen nationalen feestdag, wordt in Dobritsj een groote troepenparade gehou den voor den Bulgaarschen koning. Tot dien datum zullen particulieren in de zuidelijke Dobroedsje niet worden toege laten. Alle ministeries hebben bekend makingen uitgegeven, welke betrekking hebben op de overneming van de instel lingen in de zuidelijke Dobroedsja. Naar in dit verband verluidt, zal het Bulgaar- sche roode kruis in de z. Dobroedsja spe ciale stations inrichten, die zorg zullen moeten dragen voor de Bulgaarsche repa- trieerenden uit de N. Dobroedsja. Commissie onder leiding van Borms. Brussel, 7 Sept. (D.N.B.) De Duitsche mi litaire bevelhebber in België en noord- Frankrijk, generaal von Falkenhausen, heeft een verordening uitgevaardigd waardoor het onrecht der Belgische regeering jegens de Belgische burgers die zich tegenover de Duitsche bezetting tijdens den wereldoorlog loyaal gedragen hebben weer goed gemaakt wordt. Talrijke burgers werden toen na het ver trek der Duitsche troepen door den staat en bepaalde volksdeelen vervolgd. Zij moesten doodvonnissen, tuchthuis- en gevangenis straffen over zich heen laten gaan en waren aan plunderingen, brandstichtingen, ont eigeningen blootgesteld, werden broodeloos gemaakt en van hun eer beroofd. Alle eere rechten worden thans hersteld. Alle vroe gere titels of aanduidingen van functies moeten volgens deze verördening als eere- titels weer ingevoerd worden. In bijzondere gevallen kan de betrokkene in een gelijk waardige functie geplaatst worden. De eco nomische en financieele schade zal vergoed worden. Geldboeten en in beslag genomen goederen kunnen teruggegeven worden. De wettige of bij testament aangewezen erf genamen kunnen in de rechten van de ge storvenen treden. De Belgische staat draagt de kosten van het herstel. Voor dit herstel is door den militairen bevelhebber een com missie onder voorzitterschap van dr. A. Borms ingesteld. DE BESPREKINGEN TUSSCHEN JAPAN INDO-CHINA. Genève, 9 Sëpt. (D.N.B.) In Fransche politieke kringen wordt in tegenstelling tot tendensieuse Reuterberichten verklaard, dat de besprekingen tusschen de plaatselijke autoriteiten van Indo-China en de Japan- st/he vertegenwoordigers in denzelfden vriendschappelijken geest gevoerd worden als de besprekingen, die in Tokio tusschen de Japansche en de Fransche regeering plaats vinden. Nooit is er sprake van ge weest, dat deze besprekingen onderbroken zijn. Aan beide zijden heersoht het voorne men, de onderhandelingen welke in Hanoi en in Tokio over Indo-Chineesche kwesties gaade zijn, tot een goed einde te brengen. DE MOEILIJKHEDEN DER LONDENSCHE LEVENS MIDDELENVOORZIENING. New York, 9 Sept. (D.N.B.) Onder het vet gedrukte opschrift „Londens levensmidde lentoevoer afgesneden" publiceert de „New York Sun" een bericht van Associated Press uit Londen, volgens hetwelk de offi cieren der Britsche luchtmacht openlijk toe geven, dat de mokerslagen van de Duitsche luchtvloot op de strategische objecten in de Londensche havenwijk het havenverkeer volkomen tot stilstand hebben gebracht. Le vensmiddelen voor de bevolking van Lon den kunnen nog slechts met vrachtwagens en treinen aangevoerd worden. MAATREGELEN VOOR DE BEWONERS DER GETROFFEN LONDENSCHE GEBIEDEN. Londen, 9 Sept. (D.N.B.) De minister voor de voedselvoorziening deelt mede, dat voor die bewoners van Londen, wier wo ningen door de luchtaanvallen zoo ernstig zijn beschadigd, dat zij niet meer kunnen koken, vleesch in blik beschikbaar zal wor den gesteld. Deze speciale regeling geldt uitsluitend voor getroffen gezinnen. Andere personen mogen geen vleesch in blik koo- pen. HOOGERE PRIJZEN VAN LEVENS MIDDELEN. Londen, 9 Sept. (D.N.B.) Volgens offi cieele gegevens in de „Board of trade jour nal" zijn de prijzen van levensmiddelen in Groot-Britannië sinds het begin van den oorlog met bijna vijftig procent gestegen. DE DUITSCHE PERS OVER DE BULGAARSCH—ROEMEENSCHE OVEREENKOMST. Berlijn, 9 Sept. (D.N.B.) De vrijwillige BulgaarschRoemeensche overeenkomst over de zuidelijke Dobroedsja wordt in de Duitsche pers met instemming begroet. De Berliner Boersenzeitur.g legt den nadruk op de groote moreele taaiheid, het geduld en het zelfvertrouwen, waarmede het Bul gaarsche volk na den verloren Balkan oorlog en den wereldoorlog in vertrouwen op zijn rechtvaardige zaak gewacht heeft op den dag van het herstel. OPHEFFING VAN DIPLOMATIEKE VERTEGENWOORDIGINGEN IN FRANKRIJK. Genève, 9 Sept. (D.N.B.) Naar uit Vichy gemeld wordt, heeft de Fransche regeering de betrekkingen verbroken met de diplo matieke vertegenwoordigingen van die re geeringen, welke geen gezag meer uit oefenen over de door de Duitsche troepen bezette landen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 9