DE SPIN. OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL t Awe Jiechtszaken Wc- liraw; L Üeuiihlon DE DUIT GEMENGD NIEUWS. Radioprogramma voor Vrijdag. Alkmaarsche Politierechter No. 217 Dit m Een groote Luchta xvvti.i»; ki..;u 2 SLACHTOFFER VAN POLITIE- BOTSING BEGRAVEN. Gistermiddag is te Den Haag het stof felijk overschot van den w.a.-man F, Ton, die enkele dagen geleden bij een po litieke botsing 't leven verloor, op Nieuw Eik en Duinen teraardebesteld. De belang stelling uit de kringen der n.s.b. was groot. Er was o.m. een krans gestuurd door den rijkscommissaris, die bovendien een ge delegeerde had gezonden. Voorts waren o.m. aanwezig kapitein mr. R. Hamer, de nieuwbenoemde hoofdcommissaris van po litie en dr. R. van Genechten, de nieuwbe noemde procureurs-generaal bij het ge rechtshof te Den Haag en hoofd van de „vorming" der n.s.b. Deze laatste heeft aan het graf gesproken en o.m. gezegd: „Kameraad Ton is gevallen als slachtfofer van de bende, die het op de n.s.b. gemunt had. Het was vooral de vrijmetselarij, die van den aanvang af getracht heeft de n.s.b. te doen sterven. Het is haar niet gelukt. Na den oorlog hier te lande heeft zij zich eerst eenigen tijd stilgehouden, doch daarna is zij weer actief geworden in haar bestrijding van het nationaal-socia- lisme. De incidenten te Naaldwijk en de belachelijk hooge justitieele eisch hebben daarvan doen getuigen. Deze begrafenis kan slechts een voor- loopige zijn. Eens komt de tijd, waarop wij onze gestorven helden naar onzen eigen grond zullen overbrengen onder de hooge popels, welker bladeren den hart vorm dragen. Tot nu toe heeft het Nederlandsche volk de teekenen van den tijd niet voldoende verstaan. Wij hebben dit volk ondanks zijn zwakheid lief, omdat het is gekneed uit goede klei. De vraag waarom een zoo jong leven op zoo'n ruwe wijze moest worden afgesneden, kunnen wij niet be antwoorden, doch wien de goden liefheb ben nemen zij jong tot zich. Wij beseffen, dat wij tegen invloedrijke machten hebben moeten vechten en dat wij dien strijd nog eenigen tijd hadden moeten voortzetten, wanneer niet de Duitsche macht ons te hulp was gekomen. Thans zijn wij de tijden van terreur te boven. Wij zullen de macht in den staat overnemen en wij zul len voortaan de orde hier te lande hand haven." Voorts spraken o.m. de commandant der weerafdeeling van de n.s.b. en dr. Schuon, Kreisleiter der n.s.d.a.p. in den Nieder- landen. BRAND TE HARDERWIJK. Gisteren is te Harderwijk het woonhuis van den heer C. Klaassen, voorzitter der visscherijvereeniging, totaal uitgebrand. De zolder met netten en zeilen, ter gezamen lijke waarde van 3000 ging verloren. Eenig huisraad kon worden geborgen. Huis noch inboedel van K., welke de christelijks gereformerde kerk toebehooren, waren verzekerd. MEISJE ERNSTIG VERBRAND. Het dochtertje van den heer Donders is gisteren in de r. k. kerk te Gilse met een brandende kaars in aanraking gekomen, waardoor haar kleeren vlam vatten. Het meisje holde naar buiten, waar haar vader trachtte de vlammen te dooven, hetgeen echter niet direct gelukte. Een voorbijko mende Duitsche militair slaagde hierin ten slotte. In zorgwekkenden toestand is het meisje vervolgens naar het Ignatius zie kenhuis te Breda vervoerd. ONREGELMATIGHEDEN MET VER KOOP VAN PETROLEUM. De distributiemaatregelen hebben al talrijke menschen er toe gebracht de be palingen te ontduiken en zich aldus aan strafbare handelingen schuldig te maken. Een speciale afdeeling op het Amsterdam- sche hoofdbureau van politie houdt zich bezig met het opsporen van deze overtre dingen. In de laatste dagen waren het vooral de petroleumbonnen, die aanleiding waren tot strafbare feiten. Tegen een aan tal petroleumventers is procesverbaal op gemaakt, omdat zij drie of meer liter pe troleum op een zegel welke slechts recht geeft op twee liter hadden verkocht. Een van hen had zelfs in het geheel geen zegel gevorderd. In andere gevallen bleek dat zegel 4, welke nog niet gebruikt is, vervalscht was en tot zegel 5 was omge werkt. De vervalschingen kwamen echter aan het licht en tegen de bedrijvers is eveneens procesverbaal opgemaakt. T" rorloopig heeft de politie nog geen voor raden in beslag genomen in deze gevallen. Streng optreden kan echter worden ver wacht. DE NEDERLANDSCHE UNIE. Het Centraal Secretariaat van de Neder landsche Unie deelt mede, dat het om tech nische en administratieve redenen het ab soluut onmogelijk was uitvoering te geven aan zijn plan om ieder lid een proefnummer te sturen of anderszins persoonlijk te atten deeren op het weekblad „De Unie". Het vestigt daarom nog eens de aandacht op de mogelijkheid, zich hierop te abonnee- ren bij een der Gewestelijke Secretariaten of bij het Centraal Secretariaat te Den Haag. De colportage op straat en langs de huizen neemt van week tot week grooter omvang aan, maar zal nochtans niet onmiddellijk overal kunnen plaats vinden. Ontslag verleend. - Bij besluit van den secretaris-generaal, wnd, hoofd van het departement van justitie is aan H. G. C. Korsmeyer op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 December 1940, als hoofdcommies bij het departement van justitie, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. Voorts is aan A. Bolderdijk Jr. op zijn verzoek met ingang van 1 October 1940 eervol ontslag verleend als hoofdcommies bij het departement van justitie, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. Sieraden gestolen. - Uit een woning in de Roelof Hartstraat te Amsterdam is een étui met sieraden, ter waarde van 250, ge stolen. Zij behoorden toe aan een dame, die op de derde etage woonde. Tijdens een be- zek, dat zij aan een buurvrouw bracht, had zij haar huisdeur open laten staan. De buit lag derhalve voor het grijpen. De politie stelt een uitvoerig onderzoek in. Uit het hotel-café-restaurant-bedrijf. - Naar aanleiding van een persbericht over vergaande besprekingen in zake fusie van bonden in het hotel-, café- en restaurant bedrijf, deelen de hoofdbesturen van de katholieke werkgevers- en werknemers- organisatie's in dit bedrijf mede dat hun hiervan niets bekend is en zij aan deze be sprekingen ook niet deelnemen. Een goede vangst. - Gisteren wist de Amsterdamsche politie een 17-jarigen fiet- senjongen op heeterdaad te betrappen, toen hij vijf kazen van een vrachtauto gapte. De jongeman werd naar het bureau 'Adelaars- weg overgebracht, terwijl bij hem thuis in de Overflakkeestraat huiszoeking werd ge daan. En daar vond de politie tot haar groote verbazing een groot aantal rijwielonderdee- len, welke van diefstal afkomstig waren. De jongeman werd nogmaals uitvoerig ver hoord, doch heeft tot nog toe ontkend. JAARSVELD, 414,4 M. VARA-Uitzending. 8.Nieuwsberichten ANP, gramofoonmu- ziek. 10.Pianovoordracht. 10.30 Declama tie. 10.50 Orgelspel. 11.20 Declamatie. 11.40 Gramofoonmuziek. 12.Berichten. 12.05 VARA-orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.Gramofoonmuziek. 1.15 VARA-orkest. 2.Esmeralda, solist en gra mofoonmuziek. 3.Declamatie. 3.30 Viool en piano. 4.Gramofoonmuziek (met toe lichting). 4.30 Voor de kinderen. 5.Gra mofoonmuziek. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 Orgelspel en zang. 6.10 Causerie „De Rotterdamsche schilders in deze tijd". 6.30 VPRO: Lezing „J. P. Swee- linck". 6.45 Zang met pianobegeleiding. 7. Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.20 Felicitaties. 7.25 Voor de kinderen. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.Nieuwsberichten ANP. 8.15 Bont programma. 9.15 VARA- orkest. 10.1510.30 Nieuwsberichten ANP, sluiting.' KOOTWIJK, 1875 M. NCRV-Uitzending. 7.Berichten (Duitsch), 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gramofoonmuziek. 8. Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.35 Gramofoonmuziek. 10.30 Zang en piano. 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Amster- damsch Salonorkest en gramoofonmuziek. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.Amster- damsch Salonorkest en gramofoonmuziek. 2.Berichten (Duitsch). 2.15 Gramofoon muziek. 3.10 Utrechtsch strijkkwartet. 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Gramofoonmu ziek. 4.10 Utrechtsch strijkkwartet. 5.Be richten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en econo mische berichten ANP. 5.30 Spaarne-sextet. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Spaarne- sextet. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.30 Reportage of muziek. 8. Berichten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Quatre-mains en gramofoonmuziek. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Gramofoonmu ziek. 10.Ber. (Duitsch). 10.15 Nieuws berichten ANP. 10.3010.45 Berichten (En gelsch), sluiting. 11.1511.30; 0.150.30 en 1,151.30 Berichten (Engelsch). Diefstal van overalls. - De Amsterdam sche politie heeft in verband met den dief stal van overalls in een school in de Lin- naeusstraat, waar een afdeeling van den op- bouwdienst was gelegerd, gister wederom twee militairen gearresteerd. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Jongen verdronken. - Gistermiddag is de 7-jarige L. Wening, wonende aan het Meidoornpad te Groningen bij het spelen in het water van de Oosterhaven bij de sluis gevallen. Hoewel de knaap spoedig op het droge was gebracht, slaagden twee genees- heeren er niet in de levensgeesten te doen weerkeeren. Zitting van Maandag 9 September. Rijwieldiefstal berecht. De lange rij van zondaars tegen de wet ten des lands, die zich, na de rechterlijke vacantie Maandagmiddag voor den Alk- maarschen politierechter had te verant woorden, werd geopend door een jeugdi gen inwoner uit Grootebroek, die al eer der „vóór" was geweest, maar wiens zaak was aangehouden. Hij had een fiets weg genomen. Door de afdeeling Hoorn der kath. reclasseeringsvereeniging was een rapport uitgebracht, dat vrij gunstig voor den delinquent luidde. De eenige grief was, dat de jongeman geen goede leiding had gehad. De officier vroeg een lichte straf: 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. Het vonnis was gelijkluidend. Muntgasmeter gelicht. Een gehuwde vrouw uit Medemblik moest terechtstaan, omdat ze den munt meter van het gas op eigen houtje had gelicht. Ze was niet verschenen, waar schijnlijk vanwege haar zeer groot huis houden en haar armoede, waar geen reis geld af kon. De rechter legde het echter uit als onverschilligheid. Veel gepraat hoefde er niet te worden over dit zeer eenvoudige gevalletje. Na verhoor van een getuige, die bevestigde, dat er voor 13.52 uit den meter was gestolen, zei de officier, dat de man van verdachte eigenlijk meer schuld had dan de vrouw. Het gezin telt twaalf kinderen, de man is veel zonder werk, drinkt nogal eens en is lastig, zoodat de vrouw mis schien ten einde raad heeft gehandeld. Niettemin meende de officier 20 boete of 10 dagen te moeten vorderen. De rechter veroordeelde het Medem- blikker vrouwtje tot de gevraagde straf. Onbetrouwbare juffrouw. Een jongedame uit Den Haag, met de „Deutsche Zeitung für die Niederlanden" in den arm, moest op het matje verschij nen, omdat ze ten nadeele van een Alk maarsche mevrouw, in wier winkel ze in dienst was, een gouden schakelarmband en twee ringen had ontvreemd, waarvan een van goud was gemaakt. Den armband had ze gevonden in het emmertje, waarin altijd aardappelen werden geschild. Van de r.k. reclasseeringsvereeniging was een rapport ingekomen, waarin o. a. werd verteld, dat de jongedame tijdens een gesprek met deze instantie zich zeer gunstig had voorgedaan. De heer Wiggers, ambtenaar der reclas- seering, was minder goed over verdachte te spreken, omdat ze weinig moeite had gedaan om met de reclasseeringsinstanties in contact te blijven. - - *"-; 173. Mevrouw Sik nam hem van hoofd tot voeten op en sprak uit de hoogte: „Wie is U feitelijk? Ik ben nog niet aan U voorgesteld". „Ik ben Bolus van den ijzeren Knolus. Ik ben den man, die toveren kan", zei-Kobusje met zijn borst vooruit tot de geit. 174. De bruine beer hield een ernstig gesprek met de leeuw. Hij knikte gewichtig met zijn berenkop. Toen verzocht de leeuw met een hevig gebrul om stilte en keek met dreigende blik naar de geit. Deze verschoot ervan en gaf de stok aan Kobus terug. De rechter meende te mogen vaststellen, „dat verdachte geloofde, dat haar alles op een presenteerblaadje zou worden aange boden". De heer Wiggers beaamde dat. De rechter herinnerde eraan, dat ver dachte in Alkmaar ook een verhouding had met een gehuwden militair, waarop de heer Wiggers de maat vol maakte door in het midden te brengen, dat verdachte, als kassierster van een Alkmaarsche bioscoop dikwijls kastekorten had en des wege was ontslagen. Het Haagsche meisje, dat goed en Vlot bespraakt was, protesteerde daartegen heftig, maar toen draaide de heer Wiggers zich om en vroeg aan de van armband en ringen bestolen mevrouw, of die ook wel eens kastekorten bij verdachte had ont dekt. Het antwoord was bevestigend, zoodat de heer Wiggers zich met een triomfantelijk lachje van „zie je wel", zich weer naar verdachte kon wenden en daarop tot den rechter kon zeggen: Ik vertrouw haar niet. De officier vond op het leven van ver dachte heel wat aan te merken. Wat zü gedaan had was des te erger, omdat ze ontwikkeld genoeg was om precies de beteekenis van haar daden te kennen. Een goede straf was noodig en daarom vor derde de officier één maand gevangenis straf. Verdachte merkte te harer verdediging nog op, dat ze zeer waarschijnlijk over een paar dagen een behoorlijke betrek king in Den Haag kon krijgen als typiste bij de Duitsche autoriteiten en dat die kans door een gevangenisstraf teloor zou gaan. Haar beroep op clementie had geen succes. De rechter veroordeelde haar tot zes weken gevangenisstraf. Een gevonden ring verkocht. Op 29 Maart vond op den Dijk te Alk maar een 32-jarige Alkmaarsche maga zijnbediende een zakje, waarin een gouden ring zat. Inplaats van naar de politie te gaan hield hij den ring, vijlde de inscrip tie er uit en ging naar een Alkmaarschen goudhandelaar om den ring te koop aan te bieden. Hij vertelde de vrouw van dien winkelier, dat de ring hem zelf 12.50 had gekost. Hij kreeg er 3.50 voor. De man had zich thans te verantwoor den voor verduistering. Hij gaf alles toe en zei het te hebben gedaan, omdat hij slechts 18 in de week verdiende en zijn vrouw graag een keertje naar haar ouders wilde laten reizen. De officier vroeg 25 of 15 dagen, waarop verdachte zei, niet te weten, waar het geld voor de boete vandaan te moeten halen. Het vonnis was conform. Een ruzie beslecht. Wel heel erg was, wat een 55-jarigen inwoner van het rustige dorpje Oudorp in de schoenen werd geschoven. Hij zou een jongen buurman met doodslag hebben bedreigd door met een mestvork dreigen de bewegingen te maken en te roepen: „ik zal je doodsteken". Volgens den verdachte was het zoo erg niet geweest; hij had alleen met de mest vork gebaard, omdat hij door den ander bedreigd werd. De officieel bedreigde vertelde het na tuurlijk weer anders, maar in het kort kwam de werkelijkheid hierop neer, dat de twee op het erf van een ander ruzie hadden gekregen over kuikens, die door een kat waren opgevreten en over konij nen, die door een hond werden lastig ge vallen. Op een gegeven oogenblik werden de gemoederen zoo heet, dat de een 'n mestvork nam en de ander een paaltje, en dat er verder niets gebeurde. De officier zag het ook niet zoo tragisch in en vroeg 20 of 10 dagen, waarop mr. Leesberg Jr. op verschillende gronden hij noemde o. a. eenige feiten, die z. i. niet vast stonden vrijspraak vroeg. Na wat re- en dupliek nam de rechter bedreiging met zware mishandeling aan en veroordeelde den bedreiger tot 3 of 2 dagen. De rechter vond het niet veel bijzonders wat er was geschied en herha ling was uitgesloten, omdat de twee kemphanen geen huren meer waren. Adverteeren in de krant Brengt U nader tot den klant. 12) Door JOHNSTON Mc.CULLEY, „Goed, maar ze is hierheen gekomen van het bal bij de familie Dwight. Ik kan me niet voorstellen, dat mevrouw Dwight secretares sen op haar bal noodigt". „O, maar ze is daarheen gegaan om met iemand over zaken te spreken". „Juist. Ik moest eenige inlichtingen vra gen aan een zekeren mijnheer John War wick", viel het meisje hem bij. „Goed, mijnheer Saxmury, ik zal dat mor gen wel verder onderzoeken", zei de briga dier. „U moet het ons niet al te kwalijk ne men. We hadden een wenk gekregen, dat er vermoedelijk juweelendieven op dat bal zou den komen om hun slag te slaan. Mijnheer Dwight zelf had ons gewaarschuwd. En u hebt uzelf in elk geval vrij verdacht gedra gen „Ja, dat begrijp ik, brigadier", zei Sax- bury. „U behoeft geen verontschuldigingen te maken. Ik zou er prijs op stellen, dat u morgen terugkwam, om u te overtuigen, dat ik degene ben, voor wien ik me uitgeef. Daar heb ik recht op". „Ik zal ervoor zorgen, mijnheer", zei de brigadier. Warwick hoorde hen door de gang loo- pen. Hij sloop naar de deur en deed die van het slot. Geen van allen had getracht, die deur open te doen en ze wisten dus niet dat ze op slot gezeten had. Hij had een ander plan gemaakt. Ze zouden na tuurlijk denken, dat de geheimzinnige Bert de juweelen en het geld had. Ze vermoed den waarschijnlijk geen oogenblik, dat er een vreemde in huis was geweest. Hij durfde het huis echter niet verlaten. Vermoedelijk zou de politie hel huis nog wel een poosje bewaken en aan de ramen luisteren, of ze iets konden hooren. En hij durfde het vertrek ook niet vérlaten, nu het licht in de gang brandde. Hij trok de deur ervan open. Hij voelde eenige kleeren hangen. Voor de rest was de kast leeg. Hij stapte naar binnen en trok de deur zachtjes dicht. Even later hoorde hij de anderen in de kamer terugkeeren. „Die stommerik heeft de lamp kapotge maakt", zei Saxbury. „Waar is hij voor den drommel gebleven?" „Ervandoor gegaan", zei een der man nen. „Hoe kon hij dat doen? Hij zei toch, dat we hem mee moesten gaan?" „Er was zooveel lawaai, dat we denke lijk hem niet heelemaal verstaan hebben", zei het meisje. „Hij heeft de Driehoeken en het geld mee!" „U kunt Bert wel vertrouwen, mijnheer Saxbury", zei het meisje. „Zoodra hij in veiligheid is, zal hij u die juweelen en ons het geld terugbezorgen'". „Ik zal hem wel moeten vertrouwen!" bromde Saxbury. „Beroerde geschiedenis!" „Uw eigen schuld, omdat u geld wilde sparen", zei het meisej smalend. „Ik beklaag me niet., als ik die juwee len maar in handen krijg. Is dat niet het geval, dan zal die kerel zijn straf niet ont gaan, al moest hij me mijn heele vermogen kosten. Die geschiedenis met de politie is anders lam genoegjullie hadden voor zichtiger moeten zijn". „Wat zullen we nu doen?" vroeg een der mannen. „Als we hiervandaan gaan, vol gen ze ons natuurlijk en dat moeten we niet hebben". „Nou, laten we naar de keuken gaan en een stukje eten", grinnikte Saxbury. „We eten en praten tot morgen vroeg door en zien dan wel, hoe de zaak ervoor staat. Mis schien, dat die Bert voor dien tijd met geld en juweelen terugkomt., of hij moet zoo bang zijn, dat hij nog aldoor op de vlucht is". „U kon ons wel eens verklaren, waarom u zoo op die Drie Driehoeken gesteld bent", zei het meisje. „U bent rijkgenoeg om een dozijn van die dingen te koopen, zonder arm te worden". „Ik moest die Driehoeken zien te krij gen", grinnikte Saxbury. „Je moet weten, dat ik ze een poosje geleden voor een dame heb laten maken. Maar op een dag had ik contanten noodig en heb ze toen in pand gegeven. Ik ging daarvoor naar een eerste klas zaak, want ik wilde mijn concurrenten niet laten weten, dat ik een oogenblik om geld verlegen zat. Het ging maar om een paar dagen, maar in die paar dagen hadden ze me naar den kelder kunnen helpen. Toen dienaar dagen om waren en ik weer geld genoeg had, ging ik, die juweelen inlossen. De pandhouder had ze verkocht. Aan een zekeren Berman Dwight, die veel juweelen voor een prikje van hem kocht. Ik kon toen toch moeilijk naar die dame toegaan en haar vertellen, dat ik die juweelen verpand had? En ik kon die pandhouder toch ook niet laten vervolgen, zonder mezelf bloot te geven?" „Maar, waarom hebt u dan niet een nieuw exemplaar laten maken?" „Omdat het ding eenig in zijn soort was, jonge dame. Achter op eiken robijn staat een woord gegrift en achter op eiken saf fier ook. Samen vormen ze een code. Die code heb iken die dameheel erg had noodig. Ik kan niet in verdere bijzonderhe den treden en je moet er ook niet verder naar vragenIk probeerde door een tus- schenpersoon dat juweel van Dwight terug te koopen en bood hem er den dubbelen prijs voor, diep hij betaald had. Hij weiger de, omdat hij hoopte er meer voor te kun nen krijgen. Ik stuurde hem daarom de boodschap, dat ik de juweelen moest heb ben, of hij ze verkoopen wilde of niet. Dat was dom van me en hij kreeg argwaan. Hij liet zijn huis door detectives bewaken. Hij durfde er niets van tegen zijn vrouw zeg gen, om geen achterdocht te wekken, als hij haar vroeg, het sieraad niet te dragen. Ik zal erg blij zijn, als Bert me dat ding komt terugbrengen. Nu ben je zeker wel tevre den, niet waar?" „Wij hebben ons gelddat is te zeggen, Bert heeft het en dat is in orde", zei een der mannen. „Nou, kom dan mee naar de keuken, dan zullen we zien, of er wat te eten is". Warwick hoorde, hoe ze de kamer verlie ten. H(j wachtte, tot ze allemaal weg wa ren en deed de kastdeur omzichtig open. Op tafel bevond zich iets, wat in de gege ven omstandigheden voor hem meer waard was, dan juweelen of geld. Dat was de hooge hoed van Saxbury. Hij zette hem op en liep naar de voordeur. In de gang brand de geen licht en de keukendeur was dicht. De kust scheen veilig. Hij sloop door de gang naar de kamer, waardoorheen hij het huis binnengedrongen was en sloot de deur achter zich. Hij luisterde aan het nog open staande raam, of hij buiten niemand hoorde. Eindelijk klom hij zachtjes door het raam naar buiten. „Hé daar, wacht eens even!" zei een man, die naast hem uit den grond scheen op te rijzen. HOOFDSTUK Vin. De hoed. Warwick besefte het gevaar, waarin hij zich bevond; en hij had geen zin, met de Driehoeken in zijn schoen gevangen en ge fouilleerd te worden. Werd hij nu gepakt, dan was zijn misdadigersloopbaan van het eerste begin af reeds onmogelijk geworden. Hij deed een snellen uitval en gaf den man een stomp tegen zijn kin. Dat benam hem den adem en deed hem in het gras neer ploffen. Warwick wist wel, dat de man niet lang buiten gevecht zou zijn, maar hij had geen tijd voor een tweeden slag. Hij rende de oprijlaan af. De neergeslagen beambte her stelde zich echter spoedig, schoot zijn re volver af en maakte alarm. Het scheen Warwick toe dat hp van alle kanten ant woord kreeg. Achter een boschje bleef hij even staan luisteren. Als hij de goed ver lichte avenue opholde, zouden ze hem ze ker zien. Hij was nog lang niet buiten ge vaar. Hij liep over het gras naar de ach terzijde van het huis. Maar ook daar hoor de hij stemmen en hij wijzigde dus zijn plan Hij was vlak bij een grooten boom en wist een laaghangenden tak te grijpen en zich omhoog te trekken. Hij klom hooger tus- schen het dichte gebladerte en wachtte daar af, wat er verder zou gebeuren. De agenten zochten den omtrek af en eenigen waren het huis binnengegaan. Boven in dien boom voelde Warwick zich veilig. De politie zou daar nooit zoeken. Ze speurden met hun zoeklichtjes den grond af. Maar hij kon niet aldoor in den boom blijven zitten. Het zou spoedig licht worden en hij moest naar het huis van Dwight terug en zijn gastvrouw danken voor het prettige feest. .(Wordt vervolgd). Boma Londen, 12 Septemb luchtaanval om 5 uur den, naar van Eng< wordt, bommen in de pen. De Engelsche beri gebied van Londen aai melden, dat de vijand) ven een grooter gebie) optraden dan in de nachten. Duitsche volt Stockholm, 12 Septe vraagt zich alhier af, Churchill voor de rad het Engelsche volk en nog kunnen troosten, zich af, of de breede n altijd gelooft, dat z Weert het Britsche succes tegen de Duits verzetten; en of Churc meening is, dat het Br der wil en kan vechte bladen hebben Dond zoover hun dit mogelij van Churchill gepublic hun dit mogelijk was jongste berichten zijn Fleetstreet ingeslagen, z touwen der groote Eng getroffen zijn. Bijzonde ver nog niet verkrijgb vast, dat het gebouw verleden jaar gereed digd is. De correspondent van uit Uusi Suomi maakt vlucht der Londensche stad. Alle wegen naar Noordwesten zijn vol ring heeft vele kasteele in beslag genomen om herbergen. Daar echter steden niet veiliger zijn rokkent het onderdak vluchtelingen geweldige Het arsenaal van Berlijn, 12 September middag zijn, naar het bijzonder effectieve aan installaties en „docks" de "Theems gedaan. Dr: vliegtuigen, die zich o luchtafweergeschut en gers strijdend snel een doelen, wierpen weigen een groote electrische gasfabrieken en het a wich. Ondubbelzinnig door een reusachtigen dige ontploffingen vastj voltreffer, gekenmerkt vlam van honderden mi op een gieterij van het wich, een der grootste Londen. Een Duitsche gevechts zwaren treffer in den op den terugweg in het bemanning werd door in veiligheid gebracht. Luchtafweerbatt Stockholm, 12 Septem gens berichten uit Lond van de zware beschadig densche verdedigingsste nachten ondergaan heeft deelen van Engeland weerbatterijen naar de De verdediging van hierbij opgemerkt wore rest van het land verst' hetgeen meer dan al hi kend is voor den ware die thans na zes da strijd rondom Londen Aanvallen op Londen. Helsinki, 12 Septembe Pressen bericht uit Lom cieele vertegenwoordigei ministerie van luchtvaar verklaard heeft, dat h: de Duitsche vliegers ie taire doelen bombardeert Deze verklaring was daar het ministerie van eerder in een officieel tegendeel had beweerd Fot) Berlpn, 12 September sche stations aan de vnar dao tniridatr van

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6