Agenda !BuUm£attd £aat$te Aeachtm fijutqettiike. Stand $u&ticaties STILLE NO. 9 Het Duitsche weermachts- bericht. Besprekingen te Berlijn. CHARLES PLANDERS Kantongerecl Padioprogra Dinsd EERSTE BEAD EERSTE jjj£> fc. Alkmaar, Maandag, VOOR ONZE OOREOGSGEWONDEN, Wij hebben heden voor onze oorlogsge wonden de volgende bijdragen ontvangen: Mevr. B. F2.50 Een tuinder te Koedijk f 1. Van de meisjes v. d. Rijzende Kerk af deeling Spanbroek1.35 N. N. l._ Mevr. S0.75 F. N. Sl._ Saldo van Zaterdag 7.60 195.79 Totaal203.39 Bij het inzetten van een correctieregel is Zaterdag de bijdrage van den heer J. een bedrag van 1 uitgevallen. In het totaal- verantwoorde bedrag van 195.79 was deze bijdrage reeds opgenomen. FREDERIK HENDRIK JONKER f. Te Heemstede is overleden de heer Fre- derik Hendrik Jonker, Alkmaarder van ge boorte, een man die als Besturende Broe der van het gesticht voor lijders aan val lende ziekte „Meer en Bosch" een vooraan staande plaats in het Nederlandsche ge stichtsleven heeft ingenomen. Broeder Jonker is als bestuurder van „Meer en Bosch" een zeer markante per soonlijkheid geweest. Niet alleen heeft hij door zijn energieke leiding het gesticht tot een model-inrichting gemaakt, maar daar naast was hij de hulp en toeverlaat van tal- looze verpleegden, die in verloop van jaren in hem den liefdevollen en toegewijden leider vonden wiens medeleven voor velen het lichtpunt in hun droevig bestaan is ge weest. Hoezeer zijn werk gewaardeerd werd is wel gebleken bij de grootsche huldiging op 18 December 1922 toen uit breeden kring belangstelling werd betoond voor zijn zilve ren jubileum aan het gesticht „Meer en Bosch". Voor deze stichting is zijn overlijden als een zeer groot verlies te beschouwen. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. De Zaterdag gehouden collecte voor de gezamenlijke reclasseeringsinstellingen heeft te Alkmaar een bedrag van 376.82 Y< opgebracht, 't Vorig jaar was de opbrengst 476.36. Het comité wenscht al diegenen zijn dank te betuigen, die door hun arbeid en door hun gaven het welslagen der col lecte hebben mogelijk gemaakt. ZIJ WAREN TE LAAT. In den afgeloopen nacht werden aan het bureau van Politie wederom eenige personen in bewaring gesteld, die tusschen 22 en 4 uur opstraat vertoefden. Proces-verbaal werd opgemaakt. RIJWIELDIE VEN AANGEHOUDEN. Nadat de Politie te Velsen aanwijzigingen had gekregen dat een paar te Beverwijk wo nende personen aldaar rijwielen hadden ver handeld, is een uitgebreid onderzoek inge steld. Uit dit onderzoek bleek, dat deze lieden, zekere S. en K. ook te Alkmaar fietsen had den gestolen. Een drietal alhier gestolen rijwielen, als mede eenige ontvreemde belastingmerken, konden in beslag genomen worden. De daders zijn na afloop van het onder zoek naar het huis van bewaring overge bracht. EEN AANRIJDING. Wie heeft de schuld?. Vrijdagavond werd de 63-jarige mevrouw G.-S., wonende aan den Kennemerstraatweg alhier, door een wielrijder aangereden, waar door zij zoo ernstig kwam te vallen, dat zij haar rechter-heupbeen brak, zoodat zij in 't Centraal Ziekenhuis werd opgenomen. De politie heeft een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. Eventueele getuigen van dit ongeval gelieven zich ten spoedigste te melden aan het bureau van Politie, afdee- ling Verkeer. ONBEHEERD STAAND MOTORRIJWIEL DOOR DE POLITIE MEEGENOMEN. Aan het bureau van Politie zijn inlich tingen te verkrijgen over een motorrijwiel, dat door de politie in den nacht van Zater dag op Zondag onbeheerd op den openbaren weg werd aangetroffen en meegenomen naar hét bureau. PLAATSVERVANGEND COMMISSARIS VAN POLITIE. De heer P. Maarleveld, inspecteur van politie alhier, is bij besluit van het hoofd van het departement van justitie aange wezen om bij eventueele afwezigheid van den commissaris van politie alhier dezen als zoodanig te vervangen. EEN WAARSCHUWINC De heer F. Valk, die in het Payglop een speciaalzaak drijft in Verkade's artikelen, beklaagt zich over praatjes, die over hem zijn uitgestrooid en hem schade berokke nen in zijn zaak. Hij heeft de politie reeds op de hoogte gebracht van wat er over hem verteld is en hoopt, dat er nu een einde zal komen aan een campagne, die zijn zaak ondermijnt. DIEFSTAL TE SCHOORL. 4 Ten nadeele van een bejaarden vis- scher alhier werd uit diens woning een bedrag van circa 110 ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. DANSINSTITUUT „POLAK". Het vroeger te Den Helder gevestigde dansinstituut „Polak" is thans verplaatst naar Alkmaar en zal hier zijn lessen weer beginnen in het ruime perceel Egmonder- straat 18. Het instituut, dat thans zijn twintigsten cursus hier ter stede opent, heeft in het verleden wel zóó'n goeden naam verworven, dat het zeker overbodig mag heeten degenen, die dansonderricht wenschen, op bovengenoemd adres te wij zen. De privé-lessen en die voor intieme clubjes zullen worden gegeven in de Eg- monderstraat no. 18, de grootere clubs ontvangen onderwijs in de Harmonie, waar ook de soiree's worden gegeven. waarschuwing voor de onvoorzichtigen, vooral aan gene zijde van den Stiilen Oceaan. Het einddoel en het voornaamste effect schijnt te zijn den vrede dichterbij te brengen door verdere verwikkelingen zeer veel moeilijker te maken. Tegenover een zoo machtig drievoudig verbond zouden de vermetelste heethoofden in de z.g.n. demo cratieën er nog wel vele malen over moe ten denken voor zij onvoorzichtigheden zouden begaan. De Popoio d' Italia verklaart, dat er geen twijfel aan is, dat Duitschland, Ita lië en Japan de nieuwe energieën der we reld vormen. Hun levenskracht is op alle gebieden tot uitdrukking gekomen. Voor alle drie heeft de onvoorwaardelijke nood zakelijkheid bestaan een plaats in de zon te veroveren. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE ALKMAAR. Dank zij de groote medewerking van vele belangstellenden, zoowel van binnen als buiten de stad, die op het behoud en uit bouw van de Alkmaarsche Landbouwdag prijs stellen, is de verloting van de afd. Alkmaar der H. M. v. L. ten bate der ge houden Landbouwtentoonstelling een vol komen succes geworden. Alle loten zijn ver kocht. Moge dit voor het bestuur van genoemde afdeeling een groote voldoening zijn, in het bijzonder zal dit het geval zijn voor den penningmeester en administrateur der ver loting, den heer P. J. Preijer. Te meer daar dit samen valt met het jubileum van ge noemden heer. Hij is n.l. dezer dagen 35 jaar in die functie werkzaam en beter cadeau dan deze kroon op zijn werk had hem zeker niet aangeboden kunnen worden. Allen, die den heer Preijer kennen, weten, hoe deze sympathieke persoonlijkheid zich gedurende al die jaren met groote toe wijding belangeloos van de hem opgedragen taak heeft gekweten. Wij bieden hierbij den populairen jubilaris ook van harte onze gelukwenschen aan. Het welslagen dezer verloting is overigens ook voor de gemeente Alkmaar van groote beteekenis, omdat een krachtige plaatselijke landbouwvereeniging van gewicht is en het organiseeren van belangrijke landbouw- dagen ook voor den Alkmaarschen midden stand van veel belang moet worden geacht. DE VEEMARKT. Ruim 200 vette koeien werden heden ter markt aangevoerd voor de veevorde ring. Dit was ruim tweemaal zooveel als de vorige week. In normale tijden weiden de boeren het vette vee voor een deel tot de eerste week in December. Het vee gaat dan in de laat ste weken wel in gewicht achteruit, doch de prijzen loopen dan omhoog, zoodat er dan eenige speculatie in zit. Deze factor is thans niet aanwezig, zoodat de veehouders de koeien in groote hoeveelheden oprui men, met het gevolg, dat het er voor de vleeschvoorziening in den a.s. winter somber voor staat. Ook de schapen wor den wel opgevoerd. De handel daarin is nog vrij, zoodat de prijzen snel omhoog loopen. Een slager uit Haarlem kocht er heden zelfs acht stuks voor 75 per stuk. Deze exemplaren, wel groot van stuk, waren echter niet te vergelijken met de Tentoonstelling. Tot 20 October eiken dag 106 uur (be halve Zondags) tentoonstelling beeldhouw werk en kunstnijverheid, in De Zonnebloem aan de Ridderstraat. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Boefje (real. Holl. film); hoofdrollen Annie van Ees, Guus Brox, Albert van Dalsum en Piet Kohier. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee; des avonds geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Met geheime opdracht (rom.-sens.); hoofdrollen Gustav Fröhlich en Camilla Horn. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, kindermatinee; voorstelling van het sprookje Hans en Grietje. City-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Me- rijntje Gijzen's ieugd (rom.-dram. Holl. film); hoofdrollen Marcel Krols, Piet Brom en Mimi Boesnach. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnummer Amor op jacht (rom.); hoofdrollen Maria Andergast, Olly Holzmann, Wolf Albach Retty. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 2 October. 6.30 uur, Harmonie, opvoering van „Toon tje heeft een paard geteekend", door het Residentie-Tooneel, voor Covoto. vette schapen van de gemeentereini ging, die de vorige week op de landbouw tentoonstelling een gelijken prijs op brachten. Het aantal aangevoerde schapen, een 200 stuks, was een honderd minder dan de vorige week. Paarden, waren er slechts vijf, terwijl het aantal nuchtere kalveren ook lager was dan de vorige week. EEN FILIAAL VAN DEN FRIESCHE WINKEL. Naar wij vernemen heeft de Heer Haijtema de hand gelegd op het winkel pand, van der Lijnstraat 2 alhier, om daarin een filiaal te openen. De firma Bruin en zoon van den Gees tersingel zal voor een moderne winkel betimmering zorgen, terwijl ook aan de hygiëne de meeste zorg zal worden be steed. De oudste zoon van den heer Haijtema zal als filiaalchef optreden. Einde October hoopt men de zaak te kunnen openen. „STICHTING NOORDHOLLAND 1940". Steun bij oorlogsschade e. d. Sinds eenigen tijd is in de provincie Noordholland evenals in de meeste andere provincies een stichting werkzaam onder den naam „Stichting Noordholland 1940", welke zich voornamelijk tot taak gesteld heeft door middel van de verstrekking van bedrijfscredieten tegemoet te komen in de behoeften van personen, wier be drijven als gevolg van oorlogsmolest of van maatregelen ingevolge de inundatie- wet, de wet op den staat van oorlog en beleg of de vorderingswetten ernstige schade hebben geleden, ten einde deze be drijven, in afwachting van de uitkeering eener van rijkswege te verstrekken tege moetkoming of schadeloosstelling, voor- loopig weder op gang te brengen. Een belangrijk deel van deze bedrijfs credieten zal naar verwachting gevormd worden door de credieten, te verstrekken aan landbouw, veeteelt- en tuindersbe- drijven, welke tengevolge van inundatie maatregelen of ook wel van vorderingen of inbezitnemingen krachtens de wet op den staat van oorlog en beleg of de vor deringswetten schade hebben opgeloopen en uit dien hoofde tegenover den staat weliswaar een wettelijk geregelde aan spraak of schadeloosstelling kunnen doen gelden, doch als gevolg van het feit, dat de uitbetaling daarvan nog wel eenigen tijd op zich zal laten wachten, thans in financiëele moeilijkheden dreigen te ko men. Voor laatstbedoelde categorie van gedu peerden is een speciale procedure voor zien, die een zoo snel mogelijke verstrek king aan hen van de hoogst noodige be drijfsgelden beoogt te bevorderen. Daarbij kan worden volstaan met de invulling van een formulier, verkrijgbaar bij den pro vincialen voedselcommissaris of één van diens vertegenwoordigers in de provincie. De overige aanvragen om crediet moe ten worden ingediend bij het bureau van de Stichting, p. a. Provinciehuis, Dreef 3, te Haarlem. Dit laatste geldt ook voor aanvragen om een bouwcrediet, een anderen vorm van credietverstrekking, waarmede de stich ting zich heeft belast. Deze bouwcredie- ten kunnen onder zekere voorwaarden worden verleend voor herstel of herbouw van door oorlogsmolest getroffen ge bouwde eigendommen, met uitzondering- echter zoowel van boerderijen, als van woningen met een inhoud van minder dan 450 kub. M., bedrijfsruimte niet medege- rekend. Voor herstel of herbouw van de laatst bedoelde categorie van woningen dienen belanghebbenden zich door bemiddeling van het gemeentebestuur te wenden tot den regeeringscommissaris voor den we deropbouw, terwijl met het herstel of den herbouw van boerderijen, onder toezicht van den rijkscommissaris voor den weder opbouw, het bureau Opbouw Boerderijen te Utrecht is belast. De rente van te verstrekken credieten bedraagt 2 pet. voor het eerste en 5 pet. voor volgende jaren. Bij de gemeentebe sturen zijn nadere inlichtingen omtrent een en ander te verkrijgen, evenals bij het bureau der Stichting. Het bestuur der stichting wordt ge vormd door het college van Gedeputeer de Staten onder voorzitterschap van den commissaris der provincie. Voorzitter van het bureau der Stichting is mr. M. A. Stufkens, griffier der staten en secretaris mr. M. A. van Manen, referendaris ter provinciale griffie. DE WINTERJAS. Men schrijft ons: Toen het voorjaar 1940 kwam, heb ik mijn bejaarde winterjas cadeau gedaan aan een mannetje, dat piet wasknijpers en tande- borstels aan mijn deur belde. Ik stelde een groot vertrouwen, in kran tenberichten, en toen ik op een avond in een courant las, dat een nieuwe winterjas me zeventig a tachtig punten van mijn textiel- kaart zou kosten, heb ik van het koopen van twee paar nieuwe sokken, een overhemd en drie boorden, die ik hard noodig had, maar even afgezien om mijn winterjaspunten bij elkaar te houden. Opgelucht voelde ik me, toen ik op een avond in mijn lijfblad las, dat de winterjas sen waarschijnlijk niet op de punten, maar op een letterbon van de textielkaart zouden gaan, en ik mijn punten de volgende dag kon gaan besteden aan drie nieuwe boor den, twee paar sokken en een overhemd, hetgeen ik dan ook direct gedaan heb. Hoezeer heb ik deze laatste herfstweken het mannetje met knijpers en tanden borstels benijd, die ik minstens een keer in de week terugkwam diep weggedoken in mijn oude winterjas. En mijn vriend Jansen, die iedere morgen een stukje met me oploopt in zijn dikke winterjas van 1935 en vast iedere dag zijn gesprek begint met: ,,'t Is frisjes vanmor gen, vind je ook niet?" Ik vroeg mezelf af of ik voor Kerstmis nog een winterjas kreeg of niet. Enkele dagen geleden las ik, dat ik tegen inlevering van mijn oude winterjas, netjes gestoomd en gereinigd, of een wollen deken plus mijn letterbonnetje AA een nieuwe winterjas kan krijgen. De meneer van het distributiekantoor, tegen wien ik mijn betoog over de wegge geven winterjas hield, zei, terwijl hij zijn jas aantrok om naar huis te gaan: „Meneer, dan geeft u een wollen deken, maar u krijgt be slist geen nieuwe zonder uw oude jas of een deken. De volgende dag heb ik mijn wollen deken van mijn bed genomen, en mijn hospita heeft, hem in een stuk pakpapier gerold, en De laatste nachten slaap ik onder mijn nieuwe winterjas. Londen het voornaamste aanvalsdoel. Berlijn, 29 September. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: De vergeldingsaanvallen van het Duitsche luchtwapen waren gisteren en in den nacht van 28 op 29 September met het zwaartepunt tegen Londen en bovendien tegen Liverpool en andere havendoelen in het Zjriden van Engeland gericht. Enrstige schade werd in Londen aan de Silverton- docks, in Gravesend, bij de Tilbury-docks alsmede in de bocht van de Theems en bij de East-India-Docks aangericht. Voor de Oostkust van Schotland gelukte het door aanvallen uit de lucht uit een krachtig be veiligd konvooi twee koopvaardijschepen van elk ongeveer 6000 brt. door voltreffers tot zinken te brengen. In het verloop van de aanvallen overdag ontwikkelden zich boven Londen op eenige plaatsen heftige voor Duitschland zeer succesvolle luchtge vechten. Het Britsche luchtwapen ondernam nach telijke aanvallen, vooral op het W. en Z.W. Duitsche grensgebied. Eenige Britsche bom menwerpers, die tot dicht bij Berlijn door drongen, werden door het afweergeschut van de luchtdoelartillerie gedwongen een andere richting te kiezen, zonder tot de kern van de rijkshoofdstad te zijn doorge drongen. In W.- en Z. W.-Duitschland wierp de vijand verscheidene bommen, zonder schade van beteekenis aan te richten. In een W.-Duitsche stad werden opnieuw woonwijken aangevallen en verscheidene personen, die zich niet in schuilgelegenhe- den bevonden, gedood of gewond. De vij and verloor gisteren bij elkaar 28 vlieg tuigen, waarvan drie door luchtdoelartil lerie. Slechts één Duitsch vliegtuig wordt vermist. (Ongecorrigeerd.) Het A.N.P. meldt: Naar wij verne men, heeft de Führer de vorige week den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, rijksminister Seyss-Inquart, in wiens gezelschap zich commissaris-generaal Schmidt, alsmede de heeren Mussert, van Geelkerken en Rost van Tonningen bevonden, in de nieuwe rijkskanselarij te Berlijn voor een langdurig onderhoud ontvangen. JAPAN EN RUSLAND. Tokio, 30 Sept. (Domei) De woordvoer der van het departement van buitenland- sche zaken heeft geweigerd commentaar te leveren op de mogelijkheid der sluiting van een Japansch-Sovjet-Russisch niet-aanvals- verdrag. Hij zeide: „Deze zaken zijn te deli caat om in de persconferentie te worden be sproken". Hij verklaarde verder niet op de hoogte te zijn van de reactie te Moskou op het pact. BRAND IN NOORSCHE BIOSCOOP. Oslo, 30 September. (D.N.B.) Bij Mandal in het Zuiden van Noorwegen zijn bij een brand in een bioscoop zes personen om het leven gekomen. ALKMAAR. GEBOREN: Wilhelmus S., z. van Aris Dekker en C. C. Prinsen. Hendrik, z. van Jan H. P. Strang en G. C. Asma. Klaas, z. van Hendrik Asjes en G. Kindt. Agatha, d. van Pieter Kieft en J. D. Taai. Jacob J., z, van Jan van den Berg en A. Dekker. Joannes C, J., z. van Jacobus Schipper en C. M. Scha- gen. Dick M., z. van Martinus F. H. Dog- genaar en J. Metz. ONDERTROUWD: Bernardus Tanke en Johanna J. van La tum. Nicolaas de Heer en Joukje Winius. Klaas Kossen en Marijtje de Jong. Hermannus Visscher en Anna Kluft. Jo hannes Jansen en Trijntje Buter. Jan N. Lutjeharms en Neeltje de Vries. Matthijs Zuiderent en Wijvina M. Ruiter. Petrus A. Blokdijk en Geertruida de Haan. Ger- rit Zijdewind en Aafje van der Gulik. Johan Heinen en Anna P. Appelman. GETROUWD: Evert Koenen en Hijke Hoek. OVERLEDEN: Cornelis Jonker, gehuwd met G. Weij- man, 66 jaar. Maria L. Rigter, gehuwd met J. H. B. Stikvoort, 48 jaar. Anna S. Kolkman, wed. van A. Jansen, 76 jaar. UITREIKING IDENTITEITSBEWIJZEN. De Burgemeester van Alkmaar maakt bekend, dat Identiteitsbewijzen voor hen, die door ziekte of hulpbehoevendheid niet in staat zijn zich in persoon aan te melden, schriftelijk of mondeling kunnen worden aangevraagd ten Stadhuize (besogne kamer). Hiertoe moeten worden overge legd de stamkaart en een goed1 gelijkende foto van den betrokkene. De aangevraag de bewijzen zullen zoo spoedig mogelijk worden thuisbezorgd. Alkmaar, 30 Sepember 1940. De Burgemeester voornoemd," F. H. VAN KINSCHOT. STEMMEN BIJ VOLMACHT De Burgemeester van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat de kiezer, met inacht neming van het in de Kieswet bepaalde, be voegd is bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende een gedeelte van het jaar werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, mits zijn afwe zigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terug komt, als regel telkens langer dan drie da gen duurt. Mede is bevoegd bij volmacht te stemmen de vrouw die, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan bovenstaande voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn. De aanwijzing van den gemachtigde geschiedt eerst nadat de belanghebbende een daartoe strekkend verzoekschrift aan het gemeente bestuur heeft ingediend, de indiening moet geschieden vóór 1 Januari. Formulieren voor deze verzoekschriften zijn van heden af kosteloos verkrijgbaar ter gemeentesecretarie, le Afdeeling. Voor het opmaken der volmacht moeten de kiezers zich in persoon vervoegen ter secre tarie. Alkmaar, 30 September 1940. De Burgemeester voornoemd, F. H. Van Kinschot. 3ESCHREVBN DOOR TEEKENINGHN VAN ALEXANDER RAYMOND Beter dat een h te verslijten i kou den ko| bereikt U dc te nemen. As voor de mee Strafzitting van Vrijd Si C. B. te Alkmaar, o' duisteringsverordeninj dagen hechtenis. N. C. te Sint Panel artikel 22 der motor- e of 3 dagen hechtenis. Overtredingen en RJjwielwet: F. H. te Krommenie ieder f 1 boete of 1 c Bergen, 2 boete of 1 T. te Amsterdam, G. V. boete of 1 dag hechten maar, Th. L. te Alkms maar, S. W. te Alkma 2 dagen hechtenis. B. v te Alkmaar, ieder 2 hechtenis. M. K. te Ote maar, K. K. te Alkmaa Paulowna, C. de B. te Amsterdam, J. in 't E ieder f 3 boete of 2 daj te Alkmaar, f 3 plus dag hechtenis. J. K. t« of 3 dagen hechtenis. A 6 boete of 4 dagen he Overtredingen duisteringsver C. D. te Alkmaar, i tuchtschool. B. N. te I Heerhugowaard, ieder hechtenis. M. S. te Zijp of 2 plus 1 dag hechter gowaard, 3 plus 2 1 hechtenis. I. D. te Balk, waard, J. de J. te Dei Alkmaar, J. B. te Hee: Heerhugowaard, M. K 5 boete of 3 dagen heel ster, D. K. te Beemster karspel, L. K. in 't J. te 5 plus 2 boete of 3 J. C. B. te Nieuwer-Am of 3 plus 2 dagen hech hugowaard, 15 boete nis. W. B. te Castricum, ieder 20 boete of 10 d: Overtredingen v verordeningen: E. N. te Den Helder, ouders zonder toepassin Den Helder, 1 boete P. H. H. te Alkmaar, I hechtenis. I. V. te Alkr dagen hechtenis. Overtredingei beidswet: S. M. te Alkmaar, Th. 6 boete of 4 dagen hec maar, 7.50 boete of 5 d te Alkmaar, 2 maal 1 dagen hechtenis. Overtreding van besluit: J. C. H. te Alkmaar, dagen hechtenis. Overtreding va: van het Wetb. va dierenkwelling) C. H. K. te Egmond aar 8 dagen hechtenis. Overtreding va van het Wetb. va (loopen over verboden g: N. v. B. te Castricum, hechtenis. Overtreding vai r ij w e t F. P. S. te Uitgeest, hechtenis. JAARSVELD, 414,4 M ANP-ber. 8.10 Schriftlez Gewijde muziek (opn.) Celesta-ensemble en gr.j Morgendienst. 11.Gr.p en gr.pl. 12.--- Ber. Nieuws- en econ. ber. Ai tabile en gr.pl. 2.30 Vc 3.Zang met pianobeg 3.45 Gr.pl. 4.Bijbellez Nieuws- en econ. ber. Ai en gr.pl. 6.30 VPRO: Je 7.Vragen van den Onze woning, causerie, (opn.) 8.ANP-is^er. 8.1 Hierna schriftlezing. (8.3 de Kapitellen, causerie), en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. ginnen den dag. 8.AN 9.30 Schiedamsch man en het Rott. Philh. orkes (11.15—11.30 Ber. Eng.) 12.30 Ber. (Duitsch). 12.4 ber. ANP en gr.pl. 1.15

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2