Agenda STILLE NO, 9 AMSTEROAMSCH Qememtet Voor onze oorlogsgewonden. NERO WAS ZOEK. 'fimvmdaai 'ïlieuws NOORDSCHARWOUDE ZUIDSCHARWOUDE BERGEN ST. PANCRAS OBDAM CHARLES FLANDERS HEILO NIEUWE Nil KOEDIJ (opgave AMSTESDAMSC EERSTE BLAD. EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. TERAARDEBESTELLING SLACHTOFFERS AUTO-ONGEVAL BIJ OUDESLUIS. Zaterdag vond op de algemeene begraaf plaats onder groote belangstelling de ter aardebestelling plaats van de zoo noodlottig om het leven gekomen slachtoffers van het auto-ongeval nabij Oudesluis. Onder de aanwezigen merkten wij onder andere op de heeren van de bouwleiding van het vliegveld de Kooij; de aannemers, de firma Vermeulen en Ran; den directeur, den heer Gode; de heeren E. de Thouars en Van Wingerden en vele andere heeren, alsmede personeel. Op de lijkbaren lagen diverse kransen van familie en van directie, aannemers, personeel en vrienden van genoemd vlieg veld. Nadat de stoffelijke overschotten in de groeve waren neergelaten, werd gesproken door den heer Gode, directeur, die onder meer het volgende zeide: Het is hier wel een eigenaardige plaats om iets recht te zetten en toch gevoel ik mij verplicht dit juist op deze plaats te doen, daar uit het in verband met dit ongeval geschrevene verkeerde conclusies kunnen worden ge trokken. Deze berichten moeten zeker door oningewijden zijn gemaakt, daar ik kan verklaren dat Gerrit en Jan geen feest gangers waren. Den avond vóór het ongeval spraken zij beiden nog met mij over hun werk, hetwelk door hun steeds den avond van te voren werd verdeeld en besproken hoe dit den volgenden dag het best kon worden uitgevoerd. Zij leefden dan ook voor hun werk en waren geen kermisvier- ders. Hun arbeid was hun lief en slechts weinigen zullen beseffen wat wij in deze jongens verliezen. Een broer en een oom van de overledenen dankten de aanwezigen voor hun belangstel ling en voor de laatste eer aan hun bewe zen. HET AFSCHEID VAN DEN HEER HAZELOOP. Men verzoekt ons alsnog mede te deelen, dat den heer Hazeloop, die Maandag offi cieel afscheid nam van het onderwijs, door de leerlingen en oud-leerlingen der Roch- daleschool een bureaustoel werd aangebo den. DRIJVERS OP DE MARKT. Een onzer lezers vestigt onze aandacht er op dat bij den veeaanvoer des Maan dags en Dinsdags op de veemarkt een aantal drijvers dienst doet en dat daarvoor steeds dezelfde personen worden aange wezen. Hij verzoekt ons er op te wijzen, dat de billijkheid eischt, dat van de vele toe ziende werkloozen zoo nu en d«n ook eens anderen voor die werkzaamheden worden aangewezen. OMZETBELASTING OP GROENTEN EN FRUIT. Per 1 October zal ook voor groenten en fruit omzetbelasting moeten worden betaald. Hierover is door den betaalmees ter van den Noordermarktbond te Noord- scharwoude nog medegedeeld, dat expor teurs vrijstelling van directe betaling kunnen krijgen, daar voor uit te voeren groenten en fruit geen omzetbelasting verschuldigd is. Zij zullen echter later een aanslag moeten voldoen voor de produc ten, welke zij voor het 'binnenland hebben gekocht. Zij, die zoo af en toe maar eens exporteeren, kunnen geen vrijstelling krijgen. Als deze menschen exporteeren willen, moeten zij" van de inspectie een uitvoerconsent vragen, dat meegestuurd wordt met de goederen tot de grens. Daar wordt het afgeteekend en terugge zonden, waarna de betaalde belasting wordt gerestitueerd. Er bestaat echter gelegenheid voor de exporteurs die heel wat exporteéren, al is het nog geen 50 van hun totalen omzet, vrijstelling te verkrijgen. De exporteurs, die vrijstelling hebben van het direct betalen van de omzetbelasting, zullen voor alle door hen gekochte artikelen bestelorders aan de veilingen moeten afgeven, welke zeer nauwkeurig moeten worden ingevuld, ge lijkluidend aan de veilingrekeningen. Deze omzetbelasting is niet van toepas sing op aardappelen. JOHAN KAART IN 'T GULDEN VLIES. Morgenavond om kwart vóór zeven pre cies zal dan in Alkmaar de laatste voorstel ling van ,,'n Huis vol Herrie" plaats vinden. Reeds talloos velen hebben zich bij de vo rige opvoeringen uitbundig geamuseerd. Ook nu weer wordt deze klucht opgevoerd in de volgende bezetting: Johan Kaart, Gusta ChrispijnMulder, Emmy Arbous, Joh. BouwmeesterKluhn, Tine Medema, Joh. Valk, Dries Krijn, J. A. Kaart Sr., Tilly van Vliet, Piet Urban e.a. 't Is een echte vroolijke avond, die in deze tijden voor een ieder wel eens noodig is. Wij ontvingen heden voor onze oorlogs gewonden in het Centraal Ziekenhuis nog de volgende bijdragen: Personeel 't Hooge Huys 8.47 Saldo van Dinsdag 217. Totaal 225.47 ONDERWIJZERES BEDREIGD. Een inwoner van Hoorn, die een onder wijzeres had bedreigd, werd gisteren door het Amsterdamsche gerechtshof tot twee weken gevangenisstraf veroordeeld. De poli tierechter te Alkmaar had hem twee maanden opgelegd. NIEUWE REGELING EXPORT VAN FRUIT. Nu de vroege herfstvariëteiten van ap pelen van de markten verdwijnen, heeft de Ned. Groenten- en Fruitcentrale, mede in verband met de positie van het bewaar- fruit, een regeling voor den export van fruit vastgesteld, waarin wordt vastgesteld, dat de prijs voor tafelappelen op 0.13 per kg. blijft gehandhaafd, met dien verstande, dat geen export van Goudreinetten (Belle de Boscoop), Brabantsche Bellefleur en Present van Engeland is toegestaan. Val- fruit van deze variëteiten kan wel geëxpor teerd worden. Voorts is het verboden, om van de tafel appelen-variëteiten uitsluitend de C-grootte te exporteeren. Wil men appelen der C- grootte exporteeren, dan moet de partij in haar geheel tenminste 50 appels van grootte B bevatten. Om dit te bereiken, zullen de veilingen goed doen, het percentage dat voor export geveild wordt, zóó te stellen, dat het den exporteurs mogelijk wordt gemaakt, deze samenstelling te verkrijgen. Slechts als de noteering der B-grootte voor het binnen land aanzienlijk boven den exportprijs uit gaat, zou men dit percentage voor het bin nenland moeten verhoogen. Voor keuken- en huishoudfruit is de prijs gebracht voor alle daaronder vallende varië teiten op 0.09 per kg., met dien verstande, dat de volgende variëteiten niet mogen wor den geëxporteerd: Ceulemans, Klumpke, Fransche zure, Holgaten, Ontario, Pomme Rose, Smeetse appelen, alle soorten Rabou- wen en dubbele Reinetten. Voor groep 2 van tafel- en keukenfruit blijft de prijs van 0.06 per kg. gehand haafd; de groep wordt dus thans gevormd door de wormsteek en val van alle voor komende variëteiten, mits vrij van vochtige kneuzingen. De regeling voor de peren blijft ongewij zigd gehandhaafd. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Vergadering van de Federatie Alkmaar. Zondag hield de Federatie Alkmaar van den Bond voor Staatsper.sionneering haar eerste algemeene vergadering na April. De voorzitter de heer H. Bruin, heet te de afgevaardigden hartelijk welkom en dacht dat wij mogelijk thans een stap nader waren gekomen bij het doel: verzorging van ouden van dagen. Ook werd door spr. herdacht de heer Jimmink die den bond ontvallen is. Bij de bespreking van de win- terpropaganda werd besloten, dat, ondanks bezwaren van de verduisteringen, iedere afdeeling zooveel mogelijk haar propagan da zal blijven voeren. Uit een rapport van den penningmeester bleek, dat een paar afdeelingen slapen. Dit werd zeer betreurd, reden waarom de hoop werd uitgesproken, dat zij spoedig de hand aan den ploeg zullen slaan en helpen voor de verzorging voor de ouden van dagen. Dit is de wensch van de Federatie. Besloten werd, dat aan het hoofdbestuur zal worden geschreven om verdere stappen te onder nemen bij de bezettingsautoriteiten om het streven van den Bond méér te benaderen. AANBESTEDING AFBRAAK LOODS WEESPERPOORTSTAI70N. Gistermiddag werd door dt directie van de Nedsrlandsche Spoorwegen aan besteed de afbraak van een viachtgoede- renloods en douaneloods op het vervallen emplacement Weesperpoort te Amsterdam. Er waren 48 biljetten ingekomen. Laag ste bieders waren de heeren K. Bakker en H. de Huyter te Schagen-Alkmaar voor 3054.50het hoogst waren H. J. Gels en M.' Hollander te Amstelveen' voor 12.757.50. BOER, PAS OP JE GROENTE. De landbouwer de K. van het Noord- eind te Heerhugowaard, die een akker huurt aan den Broekerweg, kwam Maandagmor gen tot de minder aangename ontdekking, dat liefhebbers van wortelen een deel van een partij, die hij de vorige week gerooid had, tot goeden buiten hadden verklaard. Tentoonstelling. Tot 20 October eiken dag 106 uur (be halve Zondags) tentoonstelling beeldhouw werk en kunstnijverheid, in De Zonnebloem aan de Ridderstraat. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Met geheime opdracht (rom.-sens.); hoofdrollen Gustav Fröhlich en Camilla Hom. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Me- rijntje Gijzen's mugd (rom.-dram. Holl. film); hoofdrollen Marcel Krols, Piet Brom en Mimi Boesnach. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnummer Amor op jacht (rom.); hoofdrollen Maria Andergast, Olly Holzmann, Wolf Albach Retty. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 2 October. 6.30 uur, Harmonie, opvoering van „Toon tje heeft een paard geteekend", door het Residentie-Tooneel, voor Covoto. Donderdag 3 October. 6.45 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van ,,'n Huis vol herrie", met Johan Kaart. WAARSCHUWING AAN WIELRIJDERS. Verscherpte bepaling voor het verkeer. Gelijk reeds werd gemeld, is binnenkort de afkondiging van een nieuwe regeling omtrent het wegverkeer in Nederland te ver wachten. Het groote aantal on gevallen, dat in den laatsten tijd plaats vond en dat onmiskenbaar hoofdzakelijk door wielrijders werd veroorzaakt, noopt er even wel toe reeds thans, vóór het tot stand komen der nieuwe rege ling, met betrekking tot het wielrijdersverkeer eenige ingrij pende bepalingen uit te vaardi gen. Voor de naleving hiervan wordt door het geven van scherpe instructies aan de politie gezorgd. 1. Wielrijders dienen zich, evenals ande ren, die aan het verkeer op de openbare wegen deelnemen, zóó te gedragen dat het verkeer niet in gevaar kan worden ge bracht; hun gedragingen moeten voorts zoodanig zijn, dat anderen hiervan geen nadeel ondervinden of méér last of hin der dan in de gegeven omstandigheden onvermijdelijk is. 2. Wielrijders moeten steeds de uiter ste rechterzijde van den weg hou den. De politie heeft er in het bijzonder op te letten, dat deze bepaling met de grootste nauwgezetheid wordt nageleefd. 3. Wielrijders mogen gelijk trouwens in de politieverordeningen van de meeste groote steden reeds is bepaald in geen geval met méér dan twee naast elkander rijden. Bij het inha.en mag men slechts alleen rijden. Het blijven rijden naast een ander voertuig, meer in het bijzonder naast een tramrijtuig, en het zich laten voorttrekken door andere voer tuigen is verboden. 4. Wielrijders, die van richting verande ren of willen stil houden, moeten dit aan andere deelnemers aan het verkeer t ij dig en duidelijk kenbaar maken. Dit kenbaar maken ontheft hen niet van het in acht nemen van de noodige voorzichtigheid. Wanneer wielrijders zich van „een rijwielpad of een nevengedeelte van den rijweg op de hoofdrijbaan bege ven, moeten zij terdege rekening houden met het overige verkeer. 5. Wanneer zich in berijdbaren toestand bevindende rijwielpaden aanwezig zijn, moeten de wielrijders daarvan gebruik mi ken. Wielrijders, die deze algemeene richtlijnen, welke in hoofdzaak overeenkomen met het reeds in Nederland geldende recht, niet in acht nemen, stellen zich aan strenge bestraffingen bloot. Zij, die tegen de verkeerstucht zon digen, loopen de kans, dat in ge vallen, die daartoe aanleiding geven, op last van een politie ambtenaar op den weg d e 1 u c h t uitdebandenvanhunrij- wiel wordt gelaten. Verwacht wordt, dat de wielrijders door nauwkeurige inachtneming der bepalin gen omtrent het wegverkeer rekening houden met den bijzonder moeilijken toe stand, waarin dat verkeer zich tengevolge van den oorlog bevindt, en vooral geener- lei overlast veroorzaken aan Je voertui gen en voertuigencolonnes van de Duit se he weermacht. Hierbij wordt er de nadruk op gelegd, dat voertuigencolonnes der weermacht uiteraard in elk geval voorrang genieten. MOOI WERK GEGUND. Aan den heer J. Pranger, Leeuwerik kade, alhier, is voor 6825 gegund het uit voeren van baggerwerken voor de haven van Elburg en in de buitenhaven van Nij- kerk. Men schrijft ons uit Bergen: Dezer dagen kwam een landbouwer in den namiddag tot de ontdekking, dat één zijner kalveren plotseling uit de weide was ver dwenen. Min of meer verbaasd en verschrikt gaat hij naar huis om -te informeeren of zijn dochters het beest misschien gezien hadden en toen bleek, dat het beestje zich ook 's morgens bij het voederen niet aangemeld had. Natuurlijk is iedereen dadelijk in actie en weldra komt men tot de ontdekking, dat er bij een van de buren reeds enkele dagen 'n vreemd kalf in de wei liep, dat de verdwe nen Nero wel zou kunnen zijn. Men trekt naar de weide, maar het kalf lijkt zelfs niet op Nero, dus dat maakt de zaak nog ingewikkelder. Van den eenen boer wordt naar den an deren getrokken. Nu eens gaat de tocht naar Bergen en dan weer naar Koedijk. Eindelijk wordt in Alkmaar de eigenaar van het vreemde kalf gevonden, die dankbaar blijkt, dat het gedeserteerde dier terecht is. Maar intusschen is Nero nog altijd zoek en de gelukkige eigenaar van het terugge vonden vreemde kalf oppert de veronder stelling, dat het beest wel gestolen zal zijn. „Nou zegt hjj", weinig hoopvol, „den kroigt U 'm niet terug, want vandaag is het in Alkmaar markt eweest en den zelle ze het metien wel verkocht hewwe". De arme Nero zou gestolen wezen en er heerscht droefheid in het huis van den boer, die een zijner beste kalveren spoor loos had zien verdwijnen, maar ja, in oor logstijd weet je niet waar de menschen toe kunnen komen. De avond valt en de eigenaar besluit „werk van de zaak te maken". Onder leiding van een Duitschen militair wordt eerst de omgeving van het vliegveld nog eens afgezocht, helaas zonder resultaat. Nero is weg en blijft weg. In Bergen wordt door één der huisge- nooten officieel aangifte van de vermissing gedaan, maar dat wordt niet geaccepteerd, omdat een dergelijke aangifte door den eige naar zelf moet geschieden. Tegenspoed aan alle kanten en als de schemering gaat vallen, begint het ook nog slecht weer te worden en zal men het zoeken moeten staken. Een kennis uit de stad geeft den raad nog maals het land af te zoeken. Het is al her haaldelijk gebeurd, maar wie weet is Nero in een sloot terecht gekomen en min of meer onder het oeverriet verdwenen. Men zoekt onder leiding van het stads- mensch alle slooten af, maar er is geen Nero te ontdekken. Dan valt het oog van den leider der op- sporingsgroep toevallig op den nog nooit gebruikten schuilkelder. „Nee", zegt de boer, „dat zou al te dwaas zijn". Maar ergens moet het beest toch wezen en men daalt in den schuilkelder af, waar Nero 's nachts een kijkje is gaan nemen, maar geen kans zag er weer uit te komen en met een dankbaar geloei zijn bevrijders verwelkomt. Nu loopt hij weer op het land en vermijdt angstvallig het stuk waar de schuilkelder is gegraven. HET HENGELAARTJE. In onze destijds geplaatste beschouwing over het West-Friesche kanalenplan de den wij uitkomen hoe door de verbetering van de waterwegen om Alkmaar, die on der leiding van den nieuwen hoofdinge nieur van den Provincialen Waterstaat krachtigen voortgang hebben, het meer dan een eeuw bekende café „Het Henge- laartje" te Oudorp leelijk in de verdruk king kwam. De daar gelegen brug naar Heer-Hugowaard komt n.l. te vervallen, waardoor „Het Hengelaartje" aan een doodloopend stuk weg komt te liggen. Wij hebben destijds als onze overtuiging uitgesproken, dat de hoofdingenieur wel een weg zal weten te vinden om te voor komen, dat de eigenaar van dit bekende café de dupe zal worden van een verbete ring die aan het algemeen baat zal bren gen. Thans blijkt, dat onze verwachting juist is geweest. De eigenaar van „Het Henge laartje," de heer Leering, ontving n.l. be richt, dat de provincie ten behoeve van het werk het café aankoopt en dat dit met April 1941 gesloopt moet zijn. Het beken de „Hengelaartje" behoort dus spoedig tot het verleden. GESLAAGD. Op het gisteren te Amsterdam gehou den examen ter verkrijging van het poli- tiediploma slaagden de heeren J. Ursem alhier en H. Reijne te Nieuwe-Niedorp, beiden voor diploma met lof. NACHTVORST RICHT SCHADE AAN. Zoowel voor den landbouw als de vee houderij beteekenen de nachtvorsten der laatste dagen met betrekking tot de gewas sen een flinke schade, aldus meldt men ons uit Heerhugowaard. Het grasgewas staat stil, gaat zelfs achteruit; van de jonge slaboonen komen door de strenge nachtvorsten geen vruchten. BADHUIS „HET WITTE KRUIS" AAN HET KWEERENPAD. In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden in de maand Sep tember 1940, de navolgende baden ge nomen: kuipbaden 129, douche le klas 158, douche 2e klas 566, douche 3e klas 662. totaal 1515. Verkeerd geparkeerd. Maandagmorgen is een auto bij het pas- seeren van een aan den verkeerden kant van de straat staande vrachtauto tegen de winkelpui van het Langendijker Waren huis gereden, met gevolg, dat een der rui ten brak. De politie heeft procesverbaal opgemaakt. Naar de schuldvraag wordt nog een onder zoek ingesteld. Duikerbouw gegund. Aan den heer J. J. Bosker te Wieringen is voor een bedrag van 19.400 gegund het maken van een betonnen duiker in den westelijken oprit naar de brug over het ka naal HuygendijkOudkarspel bij de Lange Balk in de gemeente Zuidscharwoude, met bijkomende werken voor rekening van den Prov. Waterstaat. Winterkleedinghulp. In deze gemeente is een Kleeding- comité gevormd, dat zijn bemiddeling ver leent ter verkrijging van een wintermantel of winterjas op de textielkaart. Het comité bestaat uit de volgende personen: mevrouw BeekmanHoutenbos; mevr. MolSchrij ver; mej. M. Marinkelle en de heeren B. Boorsma, H. van der Elsken, J. Fijn en J. Leegwater. Zilveren jubileum van den heer Strubbe. Dinsdagmorgen waren in een der loka len der christelijke school, waarin de 4e klasse der openbare lagere school tijdelijk is gehuisvest, de leerlingen der 4e en 5e klasse bijeen om hun onderwijzer, de heer B. Strubbe, te huldigen ter gelegenheid van den dag, waarop hij vóór 25 jaar aan de school verbonden werd. De ingang van de school, de gang en het leslokaal waren door het personeel met bloemen, groen en guirlandes versierd, ter wijl op het bord in fraaie letters stond ver meld: „Hulde aan onzen besten meester Strubbe; 1915 1 October 1940". Ter ontvangst waren aanwezig de burge meester, de inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Alkmaar, de heer Dim, wethouder Macdonald, de gemeente-secre taris, de heer Taapken, de schoolarts, de heer Blok, het hoofd der school, de heer Beets, en het volledig personeel, alsmede mevr. Mooy en mevr. Eriks namens het comité uit de ouders, alsmede een deputatie van de afd. Bergen van „Volksonderwijs". Toen allen aanwezig waren, werden de heer en mevr. Strubbe met familie binnen geleid onder het zingen van een toepasselijk welkomstlied door de leerlingen. Hierna nam de heer Beets het woord, die namens het onderwijzend personeel en de ouders den jubilaris op hartelijke wijze toesprak en een fauteuil aanbood. De burgemeester bracht de gelukwenschen van het ge meentebestuur over onder overhandiging van een leestafeltje en een bouquet chrysan then aan mevr. Strubbe, terwijl de heer Dun een-toespraak hield, welke tot het hart van den jubilaris moet hebben gesproken. De heer Vermeulen bracht de felicitaties over van het bestuur der afd. Bergen van „Volksonderwijs". Nadat de heer Strubbe mede namens zijn vrouw de autoriteiten, het onderwijzend personeel, het oudercomité en de afgevaar digden van „Volksonderwijs" zijn hartelii- ken dank had gebracht voor hun betoonde belangstelling, vriendelijke woorden en de stoffelijke blijken vin waardeering, zongen de kinderen den heer Strubbe nogmaals toe en brachten een driewerf hoera op den ju bilaris uit. Hierna werden de kinderen getracteerd op een glas limonade en een taartje. Onder het genot van een kop koffie bleven de aanwezigen nog eenigen tijd bijeen. Onderhandsche verkoop. Bij onderhandschen verkoop zijn 3 woonhuizen te Sint-Pancras, eigendom van den heer Blok op den heer K. Barten al hier overgegaan. Identiteitsbewijzen. Eiken werkdag van 910 uur zijn ten gemeentehuize identiteitskaarten te be komen. GESCHREVEN DOOR TEEKEN1NGHN VAN ALEXANDER RAYMOND Verloting Onder groote belang café Admiraal de jaarlij plaats. De hoofdprijs, fauteuils en 4 stoelen, vie werd gewonnen door den ling te Heiloo. De zangvereeniging „Ni Koor" onder leiding van d nier te Bergen en het fanf sior" onder leiding van eveneens te Bergen, gavei een matiné in de muziekte tuin. De belangstelling wa fanfarecorps gaf een viert dienstelijk weer. Men had vallen op voor het publiel nummers. Een dameskoor) drie mooie nummertjes lab aan Gemengd Koor nog voegde. Het geheel stond c peil. Het fanfarecorps bes geslaagden middag met ee marschen. De raad dezer gemeente avond voor een zeer korte gadering in voltallige zittin Van Ged. Staten was eei komen tot wijziging var begrooting ten aanzien vat rijkssubsidie. Op voorstel ve besloten hieraan te voldoen Ingewilligd Werd een i Genee om vergoeding var voor twee kinderen naar school te Alkmaar. Ged. Staten hadden be tegen het ambtenarenbeslui gehuwde kostwinners werdi met andere kostwinners. Ge den, dat daardoor aan B. e; macht werd gegeven. Op vc W. werd de gewenschte bracht. Vastgesteld werd een lijs) verklaarde en nog te innen en andere belastingen. Bij de rondvraag vroeg d er ook al een besluit was hoogerhand ten aanzien vai schaffing. De voorzitter, burgen antwoordde ontkennend. In gehouden vergadering van 1 wel sprake geweest van e( maar het schijnt, dat dit v< is gesteld van bedrijfsraden land. Er is althans verder n gehoord. Hierna volgde sluiting vai vergadering. Bijkantoor Alkn van Woensdag 2 Oct< STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3H NederL 1938 3 Ned.-lndië 1937 5)4 üuitschl. m verkl. BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij, C-rt. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL, Aló. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloed. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Steel comm CULTUUR MAATSCH. V- A. Java Culfuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Seuembah AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw Union Pacilic Can. Pac. VALUTAKOERSEN NEDERLANDSCHE (Schriftelijke en tel. tr; Valuta's: New York 1.88 3/16—1.8 75.2875.43, Brussel 30.11 3.813.82, Stockholm 44.81- 43.25—43.34. Bankpapier: New York 1.86)4—1.90 1/4 30.20, Stockholm 44.76- 43.21—43.38.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2