AMSIERDAMSCHE BEURS Voor onze oorlogsgewonden TOONEEL. Toontje heeft een paard geteekend. BOEKEN, TANDARTSEN en BADKUIPEN. ficoMticiaai Tlieuws WIERINGERWAARD 484ste STA HOOf KOED EERSTE BLAH. Z Alkmaar, Donderdag. Wij ontvingen heden voor onze oorlogs gewonden nog de volgende bijdragen: G te Bergen1.00 H5.00 Samen Saldo van Woensdag Totaal 6.00 225.47 J-, 231.47 PASTOOR H. HILARS f In Ter Aar is vrij plotseling, 61 jaar oud, overleden pastoor H. Bilars. Na in 1903 tot priester te zijn gewijd, is de overledene achtereenvolgens kapelaan geweest te Delft, Alkmaar en Den Haag en pastoor te Middelharnis. In 1932 werd hij tot pastoor in Ter Aar benoemd. DE GEMEENTELIJKE BUREAUX OP 8 OCT. GEOPEND. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen voorzooveel noodig nog ter kennis van de ingezetenen, dat de gemeente lijke bureaux op 8 October a.s. op de ge wone wijze voor het publiek geopend zullen zijn. EEN GESCHENK VOOR ALKMAAR. Het A N. P. meldt uit Amersfoort: Toen Amersfoort weer Amersfoort was, dat wil zeggen toen de evacuatie voorgoed tot het verleden behoorde, gingen er hier ter stede onmiddellijk stemmen op om Alk maar een blijvend aandenken aan te bie den, dat tot in de verre toekomst nog de herinnering levend zou houden aan de da gen, waarin Alkmaar een groot deel van Amersfoort huisvestte, dagen die zoowel voor de Alkmaarders als voor de Amers- foorters onvergetelijk zijn. Uit de wijklei- ders heeft zich thans een comité gevormd, dat optreedt namens alle wijken, die in Alkmaar geëvacueerd zijn geweest en 't zal zijn werk zoo spoedig mogelijk aanvangen. Omtrent het aan te bieden geschenk is nog niets definitief beslist. De aard van het geschenk zal pas worden vastgesteld als de opbrengst van de inzameling bekend is en als daarna overleg is gepleegd met den burgemeester van Alkmaar. DE BRANDSTOFFENDISTRIBUTIE. Een onzer lezeressen is na lang wachten eindelijk tot de heeren toegelaten, die de brandstoffenbonnen uitreiken, om daar tot de ontdekking te komen, dat men ter secretarie haar stamkaart zij is alleen wonend niet met het woord „Hoofd' had gestempeld. Zij kon daardoor niet geholpen worden en er bleken nadien nog verscheidene an dere slachtoffers te zijn. Alleenwonenden zullen dus goed doen, alvprens voor brand stofbonnen in de rij te gaan staan, er zich van te overtuigen, dat hun stamkaart het stempel „Hoofd" bevat, of zich anders eerst ter completeering daarvan op de gemeentesecretarie te vervoegen. AUTO MET SIGARETTEN TE WATER. En de liefhebbers stonden aan den wallekant Maandagmiddag, zoo meldt de N.Hoorn- sche Crt., had langs den Oosthuizerweg te Beemster een chauffeur van een luxe auto zoo'n groote haast, dat hij de bocht aan den Middenweg niet kon halen en rechtuit te water reed, waar de auto op z'n kant bleef liggen. De chauffeur en zijn vriend konden uit een der portieren ontkomen en werden met een toegestoken ladder gered. Het bleek een reiziger uit Amsterdam te zijn, op weg naar Alkmaar om een partij sigaretten af te leveren, welke nu door het water be schadigd werden, zeer tot verontwaardiging van de liefhebbers, die op den wallekant geschaard stonden en wegens gebrek aan deze rookmaterie er zeker trek in hadden. De auto is later per kraanwagen opgehaald. (Wij kunnen ons de verontwaardiging der cigarettenliefhebbers in dezen tijd be grijpen. Een weer droog geworden chauf feur is even bruikbaar als vroeger, maar natte cigaretten hebben een groot deel van hun waarde als genotmiddelen verloren. En juist een cigaret is een artikel, waarvoor men in deze dagen meer dan normale be langstelling blijkt te hebben. Red. Alkm. Crt.) ROODE KRUIS COLLECTE. De afd. Alkmaar van het Ned. Roode Kruis zal Zaterdag a.s. de jaarlijksche col lecte houden. Daar voldoende bekend is, dat het Roode Kruis zich uitsluitend beschik baar stelt voor de lijdende menschheid, men denke dan even aan de achter ons liggende oorlogsdagen en het vele werk door het Roode Kruis verricht tijdens de evacuatie, vertrouwt het bestuur dat iedere Alkmaar der Zaterdag a.s. zich zal tooien met het Roode Kruis-speldje. Dames en heeren, die willen meewerken aan deze collecte, kunnen zich alsnog op geven bij mevrouw Steensma, Oudegracht 186 of bij den heer Stoutjesdijk, Voordam 5. CONCERT VAN EEN MILITAIR MUZIEKCORPS. Een Duitsch militair muziekcorps heeft gisternamiddag op de Mient een uitvoering gegeven, waarnaar talrijke belangstellen den hebben geluisterd. GESLAAGD. De heer W. Swager alhier is aan de uni versiteit te Amsterdam bevorderd tot arts. Voor het eerste gedeelte van het arts examen slaagde de heer P. A. Coumou te Wieringen, TELEFONEEREN IS EEN KLEIN KUNSTJE. Maar velen zijn er nog niet achter Een verontwaardigde lezeres heeft ons dezer dagen medegedeeld, dat zij op ge regelde tijden wordt opgebeld door een on bekende dame, die nadrukkelijk wenscht te weten met wie zij eigenlijk spreekt om daarna nooit haar eigen naam te noemen en zelfs niet excuus voor de storing aan te bieden maai alleen te vertellen, dat zij verkeerd is verbonden omdat zij een slager muet hebben. Het telefoonnummer van dien slager heeft in het getal der tientallen en eenheden de zelfde cijfers als dat de bewuste lezeres, maar alieen in omgekeerde volgorde. De fout zit dus uitsluitend bij de opbel lende dame en het slachtoffer dat ons dit mededeelde, bleek nog met zoozeer veront waardigd over dit tekort aan accuratesse dan over den toon van verwijt en verontwaardi ging, dien zij dagelijks te hooren kreeg, alsof het haar schuld was, dat zij eiken dag ver geefs naar het bellende toestel moet loopen. De slagers worden, dank zij de vleesch- bonnen, niet eiken dag meer opgebeld en wij veronderstellen, dat de klaagster nu wel eenige rust zal hebben genregen. Vanmorgen hadden wij evenwel een ver ontwaardigde mijnheer aan het toestel, die zich er over beklaagde, dat wanneer hij iemand opbtlt, het antwoord vrijwel steeds Hallo" is. Dat beteekent, dat hij eerst moet infor- meeren of nij de gezochte werkelijk aan het toestel heeft gekregen, dat hij om dat te weten te komen vaak eerst nog zijn eigen naam moet noemen en daarna op een na drukkelijke vraag soms te hooren krijgt dat hij met het meisje van juffrouw Jansen spreekt, terwijl hij mijnheer Pie terse had moeten hebben. Deze zakenman, die beter dan iemand anders kan weten dat tijd geld is, verzoekt ons, dringend r.og eens op No. 8 van de wenken in onze plaatselijken telefoongids te wijzen: „Men melde zich niet met „Hallo", maar met naam of nummer, zulks ter voor koming van tijdverlies. Wanneer U. geachte lezer, dus opgebeld wordt, neemt U eenvoudig de hoorn van den haak en noemt den naam „Bakker". Als U tenminste Bakker heet, want anders wordt de verwarring natuurlijk nog grooter NOORDERLICHT. Aan den Langendijk is Dinsdagavond door verscheidene personen een verschijn sel van Noorderlicht waargenomen. BENOEMD. De heer Jac. van der Peet te Heiloo is door het Rijksinkoop-bureau aangewezen voor het aankoopen en toewijzen van slachtvee voor Noord-Kennemerland. DE SPOOKTREIN IN BET GULDEN VLIES. De Spooktrein, het bekende stuk van den Engelschman Ridley, mag gerekend worden tot de beste „thrillers", die men op het too- neel kan zien. Sterke sensatie en spanning en komische situaties wisselen elkaar af m het wachtlokaal van het sombere stationne tje. Een stuk, dat men tot einde in de groot ste spanning volgt. De Spooktrein vertrekt Zondag 6, Maan dag 7 en Dinsdag 8 October 7 uur vanaf het tooneel van 't Gulden Vlies met de passa giers Julia Cuypers, Jetty van Dijk- Riecker, Anny Schuitema, Tine Medema, Frans Nienhuys, Bob van Leersurn, Maurits Parser, Ferd. Sterneberg, Hans Tiemeijer en Robert de Vries. Voor deze „Spooktrein" gelden extra-lage tarieven. De Maasbode schreef over deze op voering: De Spooktrein heeft al zeer vele malen gereden op het tooneel in Amster dam en hij heeft nog geen enkelen keer verzuimd de toeschouwers te amuseeren en hun tegelijkertijd de haren te berge te doen rijzen. Telkens als hij opnieuw begint te rijden, blijkt er belangstelling voor te be staan. Deze spooktrein bezorgt het naar den schouwburg reizend publiek alle geheimzin nigheid, griezeligheid, spanning en vroo- lijkheid, die men er van kan verwachten. Wat de opvoering betreft, deze beant woordt, dank zij een goede rolverdeeling, aan alle eischen. Voor het Covoto heeft Toontje gisteravond in de Harmonie een paard geteekend en het is niet de eerste keer, dat hij zich daaraan schuldig gemaakt heeft, want hij heeft er al zooveel bij elkaar geteekend, dat het een respectabele kudde begint te worden. Dat is het beste bewijs, dat de menschen zich voor Toontje's paarden interesseeren. Zijn roem was hem al vooruit gegaan en een volle schouwburgzaal wachtte in span ning op Toontje's prestaties en alle ver wikkelingen welke daaruit zouden voort komen. En dat waren er heel wat, want het is op merkelijk wat een paard voor schade kan aanrichten, zelfs een geteekend paard, dat de oorzaak kan worden van geschonden huwelijksgeluk in diverse families, voor zoo ver er dan van gelukkige verbintenissen ge sproken kan worden. Des extrèmes se touchent, zegt een Fransch spreekwoord en dat is waarschijnlijk de oorzaak, dat een dokter, die zijn reputatie van moreele onaantastbaarheid in alle op zichten wil hoog houden, een vrouwtje ge kregen heeft, dat zich de luxe van een eigen visie permiteert en de natuurlijke mensche- lijke zwakheden zooveel mogelijk met de mantel van het begrijpen en vergeven wil bedekken. Dat is ook de oorzaak, dat de heer Alfred Parsons, die in politiek doet, tot de ont dekking komt, dat hij de wereld tijdeps zijn geheele huwelijksleven door de oogen van zijn vrouw heeft bekeken en zich als een marionet heeft gedragen om toch vooral niet de kans te missen, dat zij nog eens Lady Parsons zal worden. Toontje teekent zijn paard, hij is een jongetje van de lagere school, hij kamt zich met en hij wascht zich niet als hij er ten minste de kans toe krijgt hij gebruikt leaijjke wooiden omdat hii dat fijn vindt en hij teekent paarden, die wel anatomisch juist zijn, maar die men in fatsoenlijk gezel schap nu eenmaal heel anders op het papier zet. Het gevolg is een scène tusschen Toontjes ouders, Dr. Fleming en diens bekoorlijke vrouwtje en het gevolg daarvan is, dat Clare met echtscheiding dreigt en tijdelijk haar intrek weer bij mama en papa neemt. Pa en Ma zijn op het punt een tweede dochter uit te huwelijken aan een zekeren mijnheer Tim Shields, een jongmensch, dat beu is van schoonmama's gewoonte om de teugels in handen te houden en alle huis- genooten in het gareel te Jaten loopen. Clare's vrijheidsverlangen steekt haar vader aan. Het deftige parlementslid komt tot de conclusie, dat hij nu lang genoeg in het gareel gedraafd heeft en hij springt uit den band. Ook Claire en Tim- vinden elkaar in een wederzijds vrijheidsverlangen en het gevolg van dat alles is, dat zij samen een uitstapje maken en, na de noodige glaasjes Fransche wijn, de boot missen, die hen uit Dieppe weer tijdig over het Kanaal naar huis zal moeten brengen» Een Fransch cafétje, een dronken maniak, die nachtelijke schietoefeningen houdt, een parlementslid, dat in een straatgevecht zijn broek verliest en een bijna afgesprongen huwelijk zijn de sinistere gevolgen van Toontje's paard, maar in het laatste bedrijf ziet de wanhopige Mrs. Parsons al haar bok- kesprongen makende familieleden terug- keeien en zich opnieuw aan haar alom vattende leiding onderwerpen. Er worden tal van huwelijksproblemen behandeld en de geheele moraal van het stuk is, dat er in het hart van ieder getrouwd mensch een vonkje van vrijheid en zelf standigheid blijft gloeien en dat door een kleine oorzaak dat vonkje tot een uitslaande Vlam kan worden. Een woord van lof bovenal voor Fie Carel- sen en Mimi Boesnach voor haar natuurlijk spel als Mrs. Parsons en Clare Fleming, voor Paul Steenbergen als Tim Schields die vooral in het Fransche cafétje tot zijn recht kwam voor Richard Flink als Dr. Fleming, Mieke Flink als Ellys Parsons, Piet Bron ais haar vader en, last not least, voor Jan C. de Vos als de alles begrijpende en vergevende grootvader. Het tooneel was keurig verzorgd en den toeschouwers werd volop gelegenheid ge geven om nog vóór het klokje van tien hun veilige woningen te bereiken. Het Residentie Tooneel zorgde voor een vlotte voorstelling en het is alleen maar te betreuren, dat wij nóch Toontje, nóch het paard te zien kregen. Tj. De abnormaal luidruchtige plof in de brievenbus bleek veroorzaakt te zijn door den loopjongen van den boekhandelaar. Het was een zeldzaam royaal gevulde en veloppe, die hij in opdracht van zijn prin cipaal achter gelaten had. Deze bleek tot berstens toe gevuld te zijn met prostectus- sen van actueele boekwerken over kunst en cultuur, koken en reizen, ontspanning en amusement, wetenschap en godsdienst, hon den en wilde dieren. Bij nauwkeurige tel ling bleek de boekhandelaar me via vier endertig nieuwe uitgaven met de beste dingen uit het leven in contact te willen brengen. De eerste gedachte was, dat die boek handelaar toch wel wat veeleischend was, want ik zou een paar maanden salaris moe ten neertellen om hem niet teleur te stellen in zijn hooggespannen finantieele verwach tingen en in zijn hooggestemde meening omtrent mijn houding tegenover de meest actueele zeldzaamheden van de Nederland- sclie litteratuur. Een simpel smaakvol etiketje om de achterzijde van de envelop pe gevuld met aftreksels van proza en poëzie stelde me echter daaromtrent ge rust, „koopt iedere maand tenminste één boek!" zoo las ik daar. Maar waarom dan die vierendertig aan bevelingen in eens: om me daardoor be hulpzaam te zijn in dekeuze voor de maand October óf om me er toe te bewegen voor drie jaar litteratuur te hamsteren? Als ik zeker wist, dat er binnenkort een boekenbonboekje kwam, dan zou ik er wel over denken nu een voorraad geestelijk voedsel in te slaan, want in de komende vele lange duistere winteravonden kan de begeerte naar een geestversterking op gediend in gebonden of ongebonden toe stand wel eens erg hevig worden. Maar zoolang de boekhandelaar suggereert, dat elke maand nog minstens één boek te krij gen is, zal het met deze distributie nog wel zoo'n vaart niet loopen. Dat idee van elke maand tenminste één boek ontstaan in het brein van de ver- eeniging tot bevordering van de belangen des boekhandels is overigens zoo kwaad nog niet. Het doet wel even denken aan de populaire leuzen „bezoek elk jaar tenmin ste één maal uw tandarts" en „neemt elke week tenminste één maal een bad". Maar het kan ook absoluut geen kwaad, dat de jaarlijksche gebitcontrole, het maandelijk- sche boek en het wekelijksche bad als even noodzakelijk worden beschouwd: de geest heeft zeker niet minder recht op regelma tige verzorging dan het lichaam, zou ik denken. De moeilijkheid is evenwel, dat er meer boeken zijn dan tandartsen en badkuipen. En als de boekhandelaar het clan nog noo dig acht om je elke maand vierendertig boeken aan te bevelen als geen prettiger, interessanter, nuttiger, waardevoller, be- zielender, verrijkerder en onmisbaarder, dan wordt het boek van de maand het probleem van de maand. EEN NIEUW BEDRIJF. Dezer dagen is te Zwaagdijk een nieuw bedrijf gevestigd, namelijk een houtbedrijf ten behoeve van gasmotoren. Het personeel van dit bedrijf, dat geleid wordt door den heer W. Vriend, is, naar de N.H.C. meedeelt, reeds tot twintig man uitgebreid. Een werk ploeg rooit boomen, vrijwel uitsluitend iepen, wier hout het meest geschikt is en trekt daartoe door geheel West-Friesland verder. Het gevelde hout wordt tot blokken van uiterlijk 8 cm. lengte gezaagd. De hak- kersploeg, een groep van tien man, hakt de blokken tot blokjes van 6 cm. dikte. Per auto of trein worden ze in zakken naar ver schillende adressen vervoerd. Er is groote vraag naar deze brandhoutjes. Foldervergadering. Afscheid van den dijkgraaf. Dijkgraaf en heemraden hielden Maan dag met hoofdingelanden een vergadering, welke voor de laatste maal werd geleid door dijkgraaf Haringhuizen. Met kennisgeving van verhindering waren afwezig de heeren H. K. Koster en Jb. Kaan Kz. De voorzitter deelde mede; 1. de wegverbreeding bij het perceel van mevr. Bottger heeft plaats gehad, de kosten zijn meegevallen; 2. de duiker aan de Nieuwe- sluis voor de verbinding hooge en lage bemaling zal gemaakt worden door den heer Uiterdijk voor 776; 3. de duiker in de Bar- singerwegvaart is voorloopig bestraat en voor het openbaar verkeer opengesteld; 4. een onderzoek naar iepenziekte heeft uitge wezen, dat er 33 boomen zijn aangetast, die gerooid moeten worden. Ingekomen stukken: a. van den heer Groneman bericht, dat hij wegens het bereiken van den leeftijdgrens als hoofdingeland bedankt, c. van de Vereeniging van N.-Holl. Water schappen betreffende een ontwerp-besluit tot wijziging van het Algemeen Waterschaps reglement voor N.-Holland inzake concen tratie van inning van waterschapslasten door het hoogheemraadschap. De dijkgraaf lichtte deze zaak uitvoerig toe. Hoewel Wieringerwaard niet zijn zelfstan digheid zal verliezen, was het dagelij ksch bestuur toch van meening, dat er heel wat tegenover staat, dat het niet wenschelijk maakt er op in te gaan. Na nog eenige besprekingen gingen alle leden met het advies van het dag. bestuur accoord Ook was van de Vereen, van N.-Holl. Waterschappen nog een schrijven ontvangen inzake heffing couponbelasting, wat hierop neerkomt, dat belasting moet worden be taald van rente van geleende gelden. Dan zeide de voorzitter, dat er kwestie bestaat over den uitweg van 'n paar belang hebbenden aan den Noorddijk aan de Oude- sluis. Het betreft een onderpad, dat uitweg heeft over het erf van Delver. Het dag. be stuur meende een oplossing te hebben ge vonden. De vergadering verleende een machtiging om naar goeddunker te handelen. Afscheid van den dijkgraaf. Hierop sprak de dijkgraaf, die gedurende 43 jaar eerst als penningmeester en latei- als dijkgraaf de belangen van den polder heeft mogen dienen, een afscheidsrede uit. Na een zeer uitvoerige beschouwing wat in dat tijdvak is geschied, zegde spr. harte lijk dank voor de betoonde vriendschap, de verleende medewerking en het in zoo ruime mate geschonken vertrouwen. Den ambte naren, beambten en werklieden alsmede mej. van den Brink, die de kantoren in orde houdt, betuigde spr. eveneens dank. De ver vulling van het ambt had spr. groote vol doening geschonken.Met erkentelijkheid herdacht hij de welwillende medewerking van het prov. bestuur en van den provincia len waterstaat; aan den vertegenwoordiger van de pers betuigde spr. dank voor zijn onpartijdige verslagen. Verder sprak hij nog hartelijke dankwoorden tot de aftredende heeren K. Schagen, K. Zijp en Groneman. Van harte sprak hij de hoop uit, dat polder en gemeente hun volle zelfstandigheid van bestuur zullen mogen behouden, dat de vruchtbare en mooie polder vrij zal blijven van oorlogsbeschadiging of andere rampen en dat het zijn bewoners goed zal gaan. Moogt gij bij uw verder besturen slagen in de vervulling van uw taak en in uw streven om den polder tot verderen bloei te bren gen. Hierna werden wederkeerig woorden van dank en erkentelijkheid tot den scheidenden dijkgraaf gesproken door de heeren Zijp (heemraad), Visser, Groneman, K. Schagen, C. Schenk en Groot (opzichter). De heer Blaauboer besprak bij de rondvraag in verband met de schaarschte van brandstoffen de mogelijkheid om den palenregel aan de Nieuwesluis weg te laten halen. De voorzitter zeide, dat hierover het hoogheemraadschap had te beslissen. jOPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 3 October 1940. Vor.k. plm. 2.15 96D/16 88% 87% 83% 84 46% 44 108 94 145 105 121 83 340 1203/, 188 22% 68% •5% 41 %s 29%6 19% 16%, 50% 368'/, 205 203% 91% 2UVs 230% 26% 88/ie 198 197 145 145 99 100 116% 116 59% 87 86 3% 3% 99 100 127% 12b 133% 132% 136% 136 134 134 194 1 5 157 158 17 17 t>8/s 8% 9% 9 11% 11% 74 74-5 3% 3% NED. BANK 107 94 145 104 112-3 83% 335 117-8 184-5 22-1% 68 5% 41% 28% 19% 17 49% 367 203 208 91% 225-6 27 S%6 S%6 ST A ATSLEEN1N GEN. 4 Nederland 1940II 3—3X Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5% Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELL1NGEN, Amsterd. Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Catvé Delft Cert Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL. Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Phillips Oil. Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw Union Pacific Can Pac 3 October. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New-York 1.88 3/16 - 1.88 9/16, Berlijn 75.28 - 75.43, Brussel 30.11 - 30.17, Helsinki 3.81 - 3.82; Stockholm 44.81 - 44.90; Zürich 43.33 - 43.41. Bankpapier: New-York 1.86 - 1.90 1/4; Brussel 30.08- 30.20; Stockholm 44.76 - 44.94; Zürich 43.29- 43.45. (Niet 5de klai Trekking van Don Hoog t 1500.— 6138 f 1000.— 15269 1728 f 400.— 19296 1954 f 200.— 1664 1396» 22781 f 100.— 2634 371C 14764 15585 16693 176i 22125 Prijzen 1287 13: 18! 25! 33) 45! 56 601 701 82! 892 948 1017 1024 1762 1768 1821 2233 2317 2519 2668 3168 3204 4211 4289 4441 5172 5483 5658 6043 6054 6075 6515 6679 6939 8032 8040 8064 8218 8634 8698 8880 9227 9249 9255 9941 10021 10213 1029 10568 10650 10709 1088 11328 11551 11629 1163 12026 12063 12099 1210 12291 12478 12505 1253, 12919 13032 13309 1333 13599 13679 13687 13765 14233 14243 14267 14284 14669 14673 14724 14757 14951 15141 15180 15203 15974 15977 16005 16117 16406 16474 16486 16543 17410 17519 17530 17554 17727 18420 18607 18940 18969 19342 19653 19829 20178 21008 21187 21280 21283 21723 21737 21782 21842 22329 22484 22506 22515 22858 22996 23046 23170 23598 23678 23773 23935 24142 24177 24310 24437 NI 1015 1046 1089 1103 1270 1282 1297 1321 1438 1458 1467 1555 1767 1797 1868 '1880 1978 2010 2049 2137 2272 2287 2294 2298 2410 2547 2564 2566 2730 2748 2795 2801 2863 2884 2894 2955 3031 3038 3041 3074 3216 3299 3304 3328 3471 3494 3498 3506 3720 3726 3763 3776 3837 3863 3882 3891 4099 4118 4138 4176 4298 4307 4321 4348 4356 4393 4395 4479 4486 4661 4674 4685 4756 4963 4968 4971 4973 5136 5157 5165 5191 5485 5501 5563 5585 5613 6030 6072 6101 6197 6450 6484 6500 6625 6771 6773 6803 6804 6910 6955 6965 7065 7227 7239 7263 7343 7540 7542 7550 7562 7756 7763 7766 7771 8109 8167 8168 8186 8453 8560 8589 8628 8704 8718 8721 8722 8766 8790 8846 8892 9104 9137 9185 9189 9362 9436 9500 9527 9720 9746 9763 9768 10038 10040 10042 10044 10262 10271 10314 10319 10649 10794 10796 10912 11138 11217 11241 11290 11584 11603 11614 11650 11872 11874 11907 11947 12041 12083 12102 12123 12355 12494 12599 12603 12793 12878 12882 12945 13195 13209 13271 13303 13389 13400 13468 13475 13638 13642 13677 13699 13822 13837 13866 13878 14003 14224 14227 14246 14466 14536 14579 14602 14649 14734 14784 14785 14809 14848 14888 14902 14912 15007 15012 15080 15121 15315 15334 15375 15431 15602 15603 15618 15670 15867 15950 15955 16030 16096 16107 16147 16151 16155 16190 16303 16386 16460 16496 16655 16668 16674 16773 16967 16981 17019 17099 17255 17259 17304 17312 17367 17368 17401 17430 17593 17599 17649 17676 17926 17930 18005 18009 18245 18290 18321 18323 18463 18469 18493 18510 18641 18736 18773 18785 18799 18978 19015 19033 19036 19307 19312 19323 1932S 19561 19568 19577 19607 1S697 19098 19710 19767 1 18985 20006 20041 20064 2 20216 20297 20323 20337 2 20509 20662 20680 20769 2( 20976 21012 21027 21028 21038 21077 31099 2 21277 21310 21351 21419 2 21536 21581 21592 21614 2 21898 21944 21956 21968 2 22276 22326 22388 22423 2 22592 22603 22652 22658 2 22847 22896 22908 22991 2 23068 23079 23125 23146 2 23331 23358 23369 23376 2 23581 23590 23609 23626 2 23075 23690 23805 23901 21 24063 24092 24093 24114 2 24222 24300 24336 24374 2' 24553 24626 24696 24776 2 Verbet. 5de klasse, 3de 1 13587 m. z. 13587 met f 7 z. 23167 f 70.— Com Met ingang van 27 S W. J. Gorter, commiss. Hoorn, aangesteld als rijkspolitie ter standplaa De Het post-, telegraaf- zal op werkdagen voor opengesteld van 9—10, en voor den telegraaf van 820 uur.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2