DE SPIN. OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL feuilleton Meer dan op Brartdstoffenbijslag voor ondersteunde en tewerkgestelde werkloozen. Rechtszaken Zenuwachtig AKKERTJE Regeling geldt ook voor kleine boeren en tuinders. GEMENGD NIEUWS. Kantongerecht te Alkmaar. KENNEMERLAND Radioprogramma voor Woensdag, Opnieuw had Loi De branden Spoedig geblu in petroleur Nog geen offici over de oorioc TWEEDE BLAD Vanwege het departement van sociale zaken is aan de gemeentebesturen een schrijven gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat van 13 October 1940 tot en met 13 April 1941 aan ondersteun de en bij de werkverruiming geplaatste werkloozen, waaronder begrepen de te werkgestelde „hoofdarbeiders", alsmede aan personen, die een tegemoetkoming ontvangen wegens verkorten werkduur, een brandstoffenbijslag mag worden verstrekt. Deze zal gedurende het tijd vak van 13 October tot en met 23 No vember e.k. ten hoogste 1 per week en van 24 November 1940 tot en met 8 Maart 1941 maximaal 1,30 per week mcgen bedragen, terwijl nadien Veder- om geen hooger bedrag dan wekelijks 1 mag worden toegekend. Voor dezen bijslag komen in aanmerking gehuwde en ongehuwde kostwinners, als mede zij, die den steun voor alleen wonenden ontvangen. Voorts kan nog mits het ge meentebestuur hiervoor termen aanwezig acht in eerstvermeld tijdvak een brand stoffenbijslag, gelijk aan de helft van dien voor kostwinners, worden uitgekeerd aan degenen, die bij anderen een kamer hebben gehuur, zonder huiselijk verkeer, daarbij zelf de zorg dragen voor hun voedsel en voor het verkrijgen van brandstoffen op zichzelf zijn aangewezen. Laatstbedoelde bijslag mag alleen worden uitgekeerd, indien in de kamer een, in bruikbaren toestand ver- keerende stookgelegenheid aanwezig is, waarvan ook regelmatig gebruik wordt ge maakt. Aan hen, die bij anderen inwonen en aan vorengenoemde voorwaarden niet voldoen, zooals kostgangers en zoogenaamde slaap gasten, mag geen brandstoffenbijslag worden verstrekt. De ondersteunde of bij de werk verruiming geplaatst werkloozen, die reeds een zoogenaamden kolen- bon hebben ontvangen, kunnen eerst dan voor brandstoffenbijslag in aan merking worden gebracht, wanneer zij, te rekenen van 13 October af, 6 weken in zorg zijn. Een kostwinner, repeetievelijk kamerbe woner, kan dan over de 6e zorgweek een brandstoffenbijslag ontvangen respectieve lijk van 0.25 en 0.15, terwijl aan hen de daaropvolgende weken normaal de boven vermelde bijslag kan worden toegekend. Uiteraard zal, indien inmiddels de verhoo ging van den brandstoffenbijslag tot 1,30 per week van kracht is, dan met deze wijzi ging rekening mogen worden gehouden. De toekenning van brandstoffenbijslag aan ondersteunden mag wederom in zooverre tot gevolg hebben, dat de maxima van de schalen overschreden worden, dat bij ge- heele werkloosheid de som van steunbedrag en brandstoffenbijslag en bij gedeeltelijke werkloosheid, de som van het loon van den ondersteunde, het steunbedrag en den brand stoffenbijslag, ten hoogste bedraagt 95 van het "loon, dat de betrokken arbei der ten tijde van de ondersteuning in het vrije bedrijf zou kunnen verdienen, indien hij niet werkloos of gedeeltelijk werkloos was. Zij, die in een periode van drie maanden acht weken bij de werkverruiming zijn ge plaatst, kunnen over de dagen c.q. weken, dat zij niet tewerkgesteld zijn (de zooge naamde wandeldagen of -weken), de helft ontvangen van het bedrag, dat hun aan brandstoffenbijslag zou worden uitgekeerd, indien zij over bedoelde dagen c.q. weken wel tewerkgesteld waren geweest. In de kosten der verstrekking van den brandstoffenbijslag aan werkloozen, die in de steunregeling zijn opgenomen of bij een gesubsidieerde werkverschaffing zijn ge plaatst, zal onder normaal voorbehoud uit het werkloosheidssubsidiefonds eenzelfde bijdrage worden toegekend als in de overige kosten van steunverleening of in de loonen der werkverschaffing wordt verleend. Bovenstaande regeling voor het ver strekken van een brandstoffenbijslag geldt, voor zoover mogelijk, ook voor de kleine boeren en kleine tuinbouwers, gerangschikt in de groep b. Ook aan deze personen kan dus, voorzoover zij geen kolenbon hebben ontvangen, vanaf 13 October e.k. een brandstoffenbijslag worden verstrekt. De kosten, voortvloeiende uit bovenbe doelde regeling voor de betrokken kleine boeren en tuinbouwers, komen voor de helft ten laste van het departement van landbouw en visscherij, terwijl de andere helft door de gemeente moet worden gedragen. DR. H. W. VAN DER VAART SMIT LEGT ZIJN AMBT NEER. Principieel geschil. Dr. H. W. van der Vaart Smit te 's-Gra- venhage, heeft aan de desbetreffende ker kelijke instanties het volgende schrijven gezonden: „Aangezien ik mij principieel niet ver eenigen kan met de politieke besluiten, die de synode der gereformeerde kerken in 1936 te Amsterdam o.m. tegen het nationaal socialisme nam en mij thans aan deze be sluiten niet meer houden kan, zie ik mij tot mijn leedwezen genoopt u te berichten, dat ik mijn predikantsambt in de gerefor meerde kerken neerleg en mijn gezin en ik u verzoeken ons niet meer als leden der gereformeerde kerk te beschouwen. Belij- denisverschil heb ik inmiddels met u niet". BOERDERIJ MET STALLEN EN SCHUUR AFGEBRAND. Oogst verloren. Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van den heer Kuypers te Asten (N.-Br.) Het woonhuis met de stallen een schuur brand den tot den grond toe af. De geheele oogst ging verloren. Ook kwamen nog zes var kens in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. NA ONTSLAG GEEN KLEEDING VAN DEN OPBOUWDIENST. Aan al het personeel van den opbouw- dienst, dat tengevolge van de thans in uitvoering zijnde reorganisatie uit den' opbouwdienst wordt ontslagen, is het ver boden' kleeding van den opbouwdienst te dragen. Overtreding zal streng worden gestraft. C. A. v. Loenen j-, - Hier te lande is be richt ontvangen, dat op 16 September te An tibes (Zuid-Frankrijk) op 88-jarigen leeftijd is overleden de gep. kolonel van het Indische leger C. A. van Loenen. Wijlen kolonel van Loenen heeft tot de meest vooraanstaande figuren behoord, die generaal van Heutz in het laatst der vorige eeuw krachtig terzijde hebben gestaan bij de onderwerping van Atjeh. Inbraak. - Op tot nog toe onbekende wijze hebben inbrekers zich toegang ver schaft tot het kantoor van de firma J. W. Stokvis in de Kerkstraat te Amsterdam. Zij hebben zich meester gemaakt van twee geldkistjes, respectievelijk 500 en 300 in houdende. Bovendien werd een dameshor loge gestolen. De politie stelt een nauwkeu rig onderzoek in. Brand in wagon met stroo. - Gister avond is in een met stroo geladen wagon op het emplacement aan de Doornstraat te Den Haag een brand uitgebroken, welke vermoe delijk door baldadigheid was ontstaan. De brandweer was met de motorspuit van het bureau Duinstraat het vuur spoedig meester. De schade bleef tot dien eenen wagon be perkt. De onteigening voor den wederopbouw. - Het heden verschenen verordeningenblad bevat een besluit van de secretarissen-gene raal van de departementen van justitie, van waterstaat en van financiën tot regeling van de onteigening ingevolge artikel 5 van het besluit van den opperbevelhebber van land en zeemacht van 24 Mei 1940 betreffende den wederopbouw. De regeeringscommis- saris voor den wederopbouw heeft voortaan den titel: „Algemeen gemachtigde voor den wederopbouw". (Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 11 October 1940), Overtredingen van de Ver duisteringsverordening: S. K. te Purmer, G. B. te Zwaag, M. C. v. d. S. te Bergen, P. T. te Heerhugowaard, H. S. te Velsen, J. van D. te Castricum, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. A. P. J. Z. te Am sterdam, Th. M. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. P. P. te Bergen, J. J. A. van D. te Zuid- en Noord-Schermer, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. E. J. te Nieuwe Niedorp, 2 plus 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. F. J. D. te Utrecht, P. v. d. M. te Egmondb'nnen, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. S. te Schoorl, 4 boete of 1 week tuchtschool. A. V. te Nibbixwoud, W. H. S. en J. R. te Alkmaar, B. B. te Eg- mond aan Zee, W. K. te Bergen, C. S. te Wognum, ieder 4 boe:e of 2 dagen hechte nis. F, J. S. te' Alkmaar, 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. G. V. te Allernaar, C. T. te Bergen, G. C. S. te Heerhugowaard, C. M. D. te Alkmaar, M. C. S. te Bergen, A. N. T. te Schoorl, H. den D. te Haarlem mermeer, H. Th. P. te Heiloo, H. L. te Schermerhorn, A. Th. J. R. te Bergen, R. P. te Heiloo, A. S. te Alkmaar, F. O. te Castri cum, J. K. te Beverwijk, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. M. Z. te Heerhugowaard, N. v. S. te Heerhugowaard, N. A. te Limmen, J. de V. te Sint Pancras C. N te Oudkarspel, ieder 4 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. P. C. M. te Noordwijlc, A. R. te Noordscharwoude, J. M. L. S. te Beemster, E D. te Oude-Niedorp, J. V. te Winkel, S. K. te Broek op Langendijk, P. B. te Alkmaar, H. L. te Schermerhorn, ieder 5 plus 2 boete of 3 plus 2 dagen hechtenis. P. H. te Schoorl, J. B. te Castricum, A. C. de W. te Schagen, C. J. B. te Castricum, M. C. B. te Castricum, M. A. B. te Alkmaar, ieder 8 boete of 6 dagen hechtenis. A. B. te Alkmaar, 10 boete of 6 dagen hechtenis. P. S. te Noordscharwoude, 12 boete of 8 dagen hechtenis. P. J. M. te Alkmaar, 12 boete of 8 dagen hechtenis. P. B. Th. I. te Alkmaar, 25 boete of 15 dagen hechtenis. Overtredingen van de Motor en Rijwielwet: G. F. J. v. d. V. te Amsterdam, G. T. te Tuitjehorn, C. K. te Koedijk, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. P. H. V. te Haarlem, 2 boete of 2 dagen hechtenis. K. L. te Edam, A. R. te Oudorp, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. G. v. L. te Bergen, J. D. te Ber gen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. M. de V. te Alkmaar, A. G. B. te Alkmaar, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. W. L. R. te Oudorp, 5 boete of 5 dagen hechtenis. W. V. te Heiloo, 6 boete of 1 week tucht school. D. S. te Alkmaar, J. B. te Koedijk, A. M. te Bergen, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. IJ. S. te Noordscharwoude, 8 boete of 6 dagen hechtenis. K. de V. te Hoogwoud, 10 boete of 2 weken tucht school. A. G. K. te Bergen, 10 boete of 6 dagen hechtenis. J. J. L. te Beemster, 12 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van Artikel 461 van het Wetb. van Straf recht (loopen over verboden grond): J. V. te Egmond aan Zee, 1 boete of 1 dag hechtenis. D. G. te Egmond aan Zee, 2.50 boete of 1 week tuchtschool. H. K. te Castricum, P. IJ. te Heerhugowaard, C. S. te Kamperduin, ieder 3 boete- of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de Poli tieverordeningen: Th. J. S. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hechtenis. F. K. te Heiloo, 3 boete of 3 dagen hechtenis. K. O. te Heiloo, H. N. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis. Overtredingen van Artikel 453 van het Wetb. van Straf recht (openbare dronkenschap): W. S. te Egmond aan Zee, J. S. te Egmond aan Zee, A. H. te Woensdrecht, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van het Land- bouwinventarisatiebesluit: K. D. te Barsingerhorn, 10 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de Arbeids wet: W. N. te Heiloo, 2 boete of 2 dagen hech tenis. Overtreding van het R ij t ij - denbesluit: C. G. te Castricum, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Trek- hondenwet: F. J. D. te Schermerhorn, 3 plus 5 boete of 2 plus 3 dagen hechtenis. Overtreding van de Spoor wegwet: G. J. S. te Schagen, 2 boete of 1 dag hechtenis. Overtredingen van Artikel 424 van het Wetb. van Straf recht (straatschenderij): J. B„ K. v. d. W. en J. K., allen te Sint- Pancras, ieder 1 maand tuchtschool voor waardelijk met een proeftijd van een jaar. Overtredingen van Artikel 314 van het Wetb. van Straf recht (strooperij): W. K. te Heiloo, 8 boete of 6 dagen hech tenis. Er was in de week van 7 tot 11 Oct. een ruime aanvoer van groenten, doch minder groot dan andere jaren en alles wat werd aangevoerd gaat grif van de hand. Een vlugge handel gaat als regel gepaard met hooge prijzen en zoo was het ook nu het geval, vooral voor le soort. Bloemkool was duur, le soort gold 17 tot 22, 2e en 3e soort van 8.50 tot 14 per 100 stuks. A n d ij v i e werd in beduidend kwantum aangevoerd en voor middelmatige prijzen verkocht, varieerend van 0.80 tot 2.10 per 100 stuks. Sla, welke in kwaliteit terug gaat, bracht denzelfden prijs op. Boon en waren duur, vooral komt dit tot uiting in de kwaliteit eji prijzen. Dubbele boonen no teerden 10 tot 18.50, enkele idem 13 tot 23.50, snjjboonen 12 tot 25 en pronkboonen 6.50 tot 9.50 per 100 kg. Spinazie en postelein, waarvan een kleine aanvoer, werden voor hooge prij zen verkocht, resp. f 5.50 tot 12 en 6.50 tot 12 per 100 kg. B o s p e e n noteerde 4.20 tot 7.50, r a- dij s 1.20 tot 2.60, pieterselie 1 tot 1.80 en selderie 1 tot 2.20 per 100 bos. Waschpeen was heel duur, n.l. 3.80 tot 8.60 per 100 kg. Kool was zóó duur als we in geen weken hebben gezien; de prijzen per kg zeggen den toeschouwer en de huisvrouw zeer weinig, doch de hooge prijs wordt duidelijk, als we zeggen, dat een kooltje (gele en roode) al dadelijk 0.10 tot 0.13 kostte, waarbij dan nog komt de winstmarge. Spruiten kwamen al in mooie partijtjes ter veiling en werden voor 16 tot 22 per 100 kg verkocht. Soep knollen waren bijzonder in trek tegen fancy-prijzen van ƒ6 tot f 8.50 per 100 stuks. Prei had weinig belangstelling en een prijs van f 4.20 tot f 5.80 per 100 kg is niet te hoog. Druiven en vruchten waren bijzonder in trek. le soort druiven golden 33 tot 46, tafelperen f 17 tot 28, tafelappelen 23 tot 34 en keuken peren 10 tot 14.80 per 100 kg. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Te Egmond aan Zee. Ten overstaan van notaris C. Knook te Bergen had in de Vergulde Valk te Eg mond aan Zee de openbar everkooping bij opbod en afslag plaats van het huis en erf aan het Pompplein 14 te Egmond aan Zee, groot 1.85 are, eigendom van de erven van wijlen de weduwe H. StamZwart. Bij op bod werd geboden door den heer J. de Vries te Egmond aan Zee 2050. Bij den afslag werd gemijn door den heer J. de Vries te Egmond aan Zee op 900, zoodat deze voor 2950 kooper werd. JAARSVELD, 414,4 M. (VARA-uitz.) 8.— ANP-ber., gr.pl. 10.VPRO-morgenwijding. 10.20 Voor arb. in de continubedr. 12.— VARA-orkest. (12.451.Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.1.15 Gr.pl.) 2.Voor de vrouwen. 3.Voor de kinderen. 5.15 Nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 Esmeralda eri solist. 6.15 Wekelijksch sportoverzicht. 6.30 VPRO: „Ibsen's Peer Gynt ten tooneele gebracht", lezing. 6.45 Act. reportage of gr.pl. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Volkszang. 7.40 VARA-orkest. 8.ANP-ber. 8.10 VARA-orkest en solisten. 9.ANP- ber., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. (KRO-uitz.) 7.-. Ber. (Duitsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.— ANP-ber. 8.15 Gr.pl. (9.—9.15 Berich ten Duitsch. 11.1511.30 Ber. Eng.) 12.— Ber. 12.15 Gr.pl. (12.30—12.45 Ber. Duitsch. 12.451.— Nieuws- en econ. ber. ANP). 2.— Ber. (Duitsch). 2.15 Paljas, opera (gr.pL) 3.30 Ber. (Eng.; 3.45 Gr.pl. 5.Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 Onderwijsfonds voor de scheepvaart: Taalles en causerie „De waterwegen in West-Europa". 6.Rococo-octet. (6.156.30 Ber. Eng.) 6.45 Ber. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gr.pl. (7.30—7.45 Ber. Eng.) 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP-ber. 8.25 Gr.pl. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Gr.pl. 8.55 Wij sluiten den dag. 9.ANP-ber., sluiting. De KERN van alle goede reclame COURANTENRECLAME 229. Piet trouwde toen met lieve jonge Grietje. Ze was heel veel jaren jonger dan Piet, maar dat vond zij niet erg. Haar ouders, de molenaar en zijn vrouw waren erg in hun schik met zo'n flinken schoonzoon. Het werd een prachtig feest. 230. Het bruidspaar verzocht ook Jetje, de olifant, aan de bruiloftsdisch. Want Piet was Jetje nog erg dankbaar, dat zij hem vele jaren geleden eens het leven had gered. Jetje kreeg de eereplaats aan de lange tafel met bruidsgasten. Dat kwam haar toe. Door JOHNSTON Mc.CULI.EY, 41) „Als het tijd voor haar is om te gaan slapen, zullen we haar wel wat ingeven en dan kunnen jullie op de gang de wacht houden. Het eenige, wat ze dan zou kunnen doen is een raam stuk slaan en om hulp roepen en dan ben je in een oogwenk bin nen om haar stil te krijgen. Blijf hierik zal haar gaan halen". „Ik moet er niets van hebbenbe gon de man, die op het bed zat, weer. „Wil je doen wat ik zeg, of niet?" vroeg Curly. „Ja... ja, Curly... we zullen het doen". Curly verliet haastig het vertrek. John Warwick richtte zich uit zijn ge bukte houding op. Hij had de gang wel willen ophollen, de trap af en Sylvia red den uit de handen van dien kerel. Nu hij wist, dat ze in gevaar verkeerde, voelde hij opeens, hoeveel hij om haar gaf. Hij kon niet dulden, dat ze lastig gevallen werd... Maar de papieren waren er ook nog. Als hij nu begon te vechten om Sylvia te be vrijden, bestond er groote kans dat hij de documenten nooit in handen zou krijgen. Doch, al had de Spin al deze omstandighe den niet voorzien, hij had eenmaal zijn or ders gegeven en daaraan moest worden voldaan. Warwick kreeg echter geen tijd om tot een besluit te komen. De deur van de an dere kamer werd reeds opengeworpen en Curly kwam met een anderen man naar binnen. Ze hadden Sylvia Rodney tusschen zich in. XXIX. De indringers. Warwick was natuurlijk erg overstuur; maar toch kreeg hij een beetje hoop. Tot nog toe was hij bang geweest voor herrie en de inmenging der politie, maar nu hin derde dat niet meer. Hij had een geschikt voorwendsel. Ze mochten nu zooveel herrie maken, als ze maar wilden, als de pcflitie erbij kwam, kon hij zeggen, dat de schur ken Sylvia hadden ontvoerd en dat hij haar te hulp gesneld was. Hij behoefde slechts te vertellen, dat hij gezien had, hoe een on guur persoon haar in een taxi had gelokt en dat hij haar gevolgd was, uit vrees, dat haar lagen werden gelegd. Hij bleef dus door het sleutelgat kijken. Er bevonden zich nu vier mannen in die kamer en al stond Warwick zijn man dan ook uitstekend, hij zag toch wel in, dat hij tegen die overmacht niet op kon. Hij bleef wachten en luisteren in de hoop, dat één hunner wel spoedig heen zou gaan en dat hij dan zijn plan volvoeren kon. Sylvia stapte de kamer binnen en keek verschrikt naar de twee mannen, die aan de tafel zaten. Ze zette groote oogen op en keek angstig in het rond. Curly- sloot de deur achter haar dicht. „Maarmaar mijnheerWarwick die is hier niet!" riep ze uit. Warwick voelde, dat hij een kleur kreeg. Hij had wel naar haar toe willen snellen, doch hij hield zich in bedwang. „Hij komt hier binnen een paar minu ten, jonge dame", zei Curly. „Hij zou hier komen". „Daar heb je gelijk in!" dacht Warwick. „Alleen, je weet het zelf niet!" „Ikik'.vind het hierzoo akelig zei het meisje stotterend. „Mijnheer Warwick heeft nu eenmaal zijn bezigheden op allerlei plaatsen. U moet hier nu maar rustig even bij deze twee mannen blijven wachten. Wij moeten weg, ziet u? Deze mannen zijnehzijn medewer kers van mijnheer Warwick". „Dat... dat is... dat geloof ik niet!" „Het is toch echt waar. Gaat u maar op een van die stoelen zitten zeg, sta jij eens gauw voor die dame op! Mijnheer Warwick zal hier wel zoo dadelijk zijn, jonge dame". „Je zegt alweer de waarheid!" bromde Warwick achter de deur. Curly en zijn helper verlieten het ver trek en sloten de deur achter zich. Tot zijn groote vreugde zag Warwick, dat de beide andere mannen, die erg tegen hun zin het meisje moesten bewaken, er niet aan dachten, de deur aan de binnenzijde op slot te doen. Sylvia zette zich op een stoel neer. Een der kerels zat nog op het bed en de andere ging voor het raam staan. Geen van beiden zei een woord; ze schenen niet te weten, wat ze zouden zeggen. „Denkt u, dat het nog lang zal duren, voordat mijnheer Warwick komt?" vroeg het meisje bedeesd, hen beurtelings aan kijkend. De man op het bed haalde zijn schou ders op; de man voor het raam gaf in het geheel geen antwoord. Het meisje keek hem verbaasd en beduusd aan en Warwick zag, hoe ze den tafelrand zoo vast om klemde, dat haar knokkels er wit van werden. „Waarom waarom geeft u me geen antwoord? Waarom vertelt u het me niet?" De man aan het raam wendde zich naar haar om. „Och, dat is allemaal klets", zei hij. „Ikik begrijp er niets van". „Nou, dan kan ik het u net zoo goed vertellen, dan weet u het meteen", ant woordde de man. „Warwick komt hier niet". „Waarom niet?" vroeg ze. „Is hem dan somsiets overkomen? Heeft hij een ongeluk gehad?" „Dat kan ik u niet zeggenik weet niets van hem af". „Maar legt u het me dan toch eens uit!" riep ze, opstaande. „Gaat u nu maar zitten en neem er uw gemak van. We zullen u geen kwaad doen", zei de man bij het raam. „We houden u al leen maar een poosje hier, maar we zullen u niets doen. Maak u dus niet ongerust en ga vooral niet huilen". „Maar wat moet dit dan toch beteeke- nen?" „Wel, we hebben ruzie met dien oom van u, als u het dan weten wilt. We zijn er tegen, dat hij nog langer hier in de stad blijft wonen. We hebben u hierheen ge haald en hem een boodschap gezonden, dat we u terug zullen sturen, zoodra hij hier de plaat poetst. Begrepen?" „Dus ik ben misleid?" „Ja, daar heeft het wel wat van. Maar u hoeft niet bang te zijn. U krijgt op tijd uw natje en uw droogje en u moet hier alleen op de kamer blijven. We zullen u niet lastig vallen, zoolang u rustig blijft. Maar u moet geen kunsten uithalen. Goed gesnapt? Als u met streken begint, dan kon het wel eens minder prettig voor uw gezondheid worden". „Ik ga hier op slag vandaan!" riep ze driftig. „Niks daarvan! We zullen u met geen vinger aanraken, als u bedaard blijft. Maar we hebben bevel, u hier te houden. Be grijpt u, wat dat zeggen wil? U moet dus kalm blijven". Sylvia ging weer zitten. Warwick be merkte, dat ze haar zelfbeheersching begon te herwinnen en wat minder bang werd voor de mannen en haar vreemde omgeving. Ze begon een kleur te krijgen en er kwam een toornige trek op haar gelaat. (Wordt vervolgd). No. 245 Dit numme: i 37 Britsche vli neergescm Berlijn, 15 Oct. (D.N.B iuchtwapen is sinds het a dag weer in den aanval o buurt van de Engelsche spoorwegstations en s met goed succes gebomb: Het Duitsche luchtwap< naar het D.N.B. verneen kg bommen op Londen nachts werden 147.000 kg stad geworpen. Daarmed vannacht alleen op Lond plofbare stoffen uitgewoi welke daarbij zijn uitg grootste welke tot dusver hebben. De verliezen van Engelsche luchtmacht sti een verhouding van een van Duitschland. Het vie Duitsche luchtaanvallen krachtige tegenactie van ontstond. De vliegtuigbemanning zind melding van het ov welijke schouwspel, dat i stad in den nacht bood. ten reusachtige steekvlar wijl op eenige plaatsen den om zich heen grepen ven de spookachtig verli< van het Kanaal af te zier wen golven aanvallende vliegtuigen den weg naai Ontploffingen i fabriek. Berlijn, 15 Oct. (D.N., kenners hebben geconsta achtige steekvlammen, d werden waargenomen, ve .het ontploffen van vei ders der Kensington-gas vliegtuigen hadden deze gebombardeerd. Onze vliegers boden plaatsen in het Z.O. van Londen het hoofd aan vliegers van de Royal A tot hevige luchtgevechte Britsch co: Duitsche li Londen, 15 Oct. (Re formaties hebben gistere aanvallen ondernomen, de wolken haar bomme: snel weer verdwenen. en dorpen in Z., Z.O. e werden hierdoor getrofi tal personen werd getrc kele doodelijk. Het communiqué van luchtvaart van heder volgt: In den nacht var dag waren Londen en trale gebied de vooraar nachtelijke aanvallen. Deze aanvallen ware: dan die in de voorgaa De oorzaak is Boekarest, 15 Oct. (S cieel communiqué wor op 14 October door n oorzaak brand is uitgel leumbronnen te Baicoi. werking van Duitsch kon het vuur in slecht den gebluscht. De se millioen lei. Het werk normaal voortgezet. Een verklaring in het La Londen, 15 Oct. (D.! een vraag verklaarde gerhuis: „Het oogenbli men, waarop een offi' de oorlogsdoeleinden die verder gaat dan d( vuldig overwogen i gen". Op een nieuwe Churchill: „Ik geloof, gevaar begeven, indi verklaringen afleggen meen van karakter zi

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6