STILLE NO, 9 SPORT EN WEDSTRIJDEN. CHARLES FLANDERS Hamstra breekt een sleutelbeen. Alkm Boys verliezen van West Frisia. W. F. C. A'cmaria 2-3. EERSTE BEAD. 3 plm. 1 3() «6% 873/4 83s/s 363/4 117'/, 103l/j 162 116 114 85 325 126 192 353/4 24 691/, 53/, 431/2 30% 153/8 19V, 57/16 54 402 223 223 ill 235 28 9 8i/s 220 170 124 138 3% 1041/, 129 1381/, 146 152'/, 2141/, 173'/, 163/, 85/, 5ESOHREVBN DOOR Voetbal H.R.S. gaat toch spelen Goed en slecht nieuws is er vandaag over de voetbalsport te melden! Goed nieuws, want H.R.C. gaat niet bij de pakken neerzitten en zal ondanks alles tóch in competitieverband spelen; slecht nieuws, want de Alcmariaan Siets Hamstra brak gisteren in den wedstrijd W.F.C.Alcmaria een sleu telbeen. Toevallig ontmoetten wij gisteravond H. R.C.'s voorzitter, die tegenwoordig in IJmuiden woont, doch die gisteren naar den Helder was geweest, waar het bestuur van H.R.C. vergaderde. De Racing is op het oogenblik tengevolge van den oorlog en van de evacuatie ongeveer een derde der spe lers kwijt en zou dus met een zeer geha vend eerste elftal moeten sy'en. Ze kan van den N.V.B. een jaar ;tel krijgen, omdat de Bond wel begrij, dat H.R.C. voor uitzonderlijke moeilijkheden staat, maar ze wil geen jaar uitstel hebben. Wij moeten aldus H.R.C.'s voorzit ter den Helder mede helpen bij den op bouw, waarbij toch ook de sport hoort en wij moeten H.R.C. in stand houden. Een jaar niet spelen beteekent verlies van spe lers, verlies van supporters, vervreemding van de club. En daarom hebben we besloten de volgende week te beginnen, ondanks alle moeilijkheden. Misschien valt het nog wel mee, misschien lukt het tóch nog niet on deraan te komen en andersWel, we doen wat we kunnen. Alcmaria heeft pech. Eerst verloor het Teilegen, die bij de maréchaussee kwam, toen vertrok Schaper voor langen tijd naar Duitschland en nu weer moet een der beste spelers gedwongen rust nemen: Hamstra werd gistermiddag van het veld gedragen met een gebroken sleutelbeen. Gisteravond is de zaak nog direct in verband gezet en nu hopen we maar, dat de Alcmariaan spoe dig herstelt! DE EERSTE KLASSE. In afdeeling I is nu ook D.W.S. een puntje kwijt geraakt doordat de Amsterdammers in Hilversum met een gelijk spel tegen 't Gooi genoegen moesten nemen. Feijenoord herstelde zich weer en won nu van K.F.C., dat voorloopig steevast onderaan staat: 0 punten uit 4 wedstrijden! D.F.C. wist haar oude tegenstander Sparta met 21 te klop pen, zoodat de Rotterdammers K.F.C. gezel schap houden. In de kopgroep heerschte spanning: D.H. C. speelde gelijk tegen H.-D.V.S. en A.D.O. won in IJmuiden van de Stormvogels, zoo dat de situatie is: D.W.S. 4 3 1 0 4—1 7 D.H.C. 4 2 2 0 15—7 6 A.D.O. 4 3 0 1 7—5 6 In afdeeling II verloor Ajax voor de tweede maal, nu van Xerxes, dat over een goede ploeg schijnt te beschikken. Trouwens V.S.V. doet het niet minder slecht; ze won nu weer van H.B.S. en is nog steeds onge slagen. Haarlem won van C.V.V. en dan volgen twee kleine verrassingen: Blauw-Wit ver loor thuis van D.O.S. en V.U.C. moest op eigen veld de punten aan R.F.C. afstaan. De kopgroep luidt: 4 4 0 4 3 0 4 3 0 5 3 0 V.S.V. Xerxes Haarlem Ajax 13—4 13—4 7—5 17—9 8 6 6 6 In afdeeling III verloor A.G.O.V.V. op nieuw, nu op eigen veld van Enschedé, en het gevolg is, dat de Apeldoorners nog steeds puntloos onderaan staan na vijf ge spelde wedstrijden. Hengelo deed uitstekend werk door Wa- geningen te kloppen en Heracles deed, wat op het oogenblik normaal is: het klopte het niet sterke Go ahead. N.E.C. won van haar stadgenoote Quick, maar de Ensch. Boys misten dé kracht, om thuis van Tubantia te winnen. Integendeel, de Hengeloërs gingen met de punten strij ken. De kopgroep bestaat uit: N.E.C. 5 4 10 18—9 9 Tubantia 5 3 2 0 166 8 Heracles 5 3 11 12—4 7 In het Zuiden won P.S.V. van haar stad genoote Eindhoven, die nog ongeslagen en zeker favoriet was. Juliana, dat nog slechts één punt verloor, verspeelde een punt tegen het bezoekende Longa. Verrassend was de nederlaag van B.V.V., die uit van Noad verloor en even verras send was de nederlaag van N.A.C., dat in Roermond de kous op den kop kreeg. Tenslotte speelden Willem II en Limbur- gia gelijk. Er heerscht hier groote spanning, getuige den stand: P.S.V. 5 4 0 1 18—7 8 Juliana 5 3 2 0 16—7 8 Eindhoven 5 3 1 1 15—9 7 B.V.V. 5 3 0 2 9—10 6 Noad 5 3 0 2 7—12 6 N.A.C. 5 1 3 1 5—4 5 Tenslotte het Noorden! Be Quick won van L H.S.C. met 30. Deze stand was al bereikt, teen een H.S.C.-er een been brak en H.S.C. besloot toén den wedstrijd op te geven. G V.A.V. won eindelijk ook eens en nog wel DE UITSLAGEN. Afdeeling I lste klasse D.F.C.Sparta 't Gooi—D.W.S. Hermes-D.V.S.—D.H.C. StormvogelsA.D.O. FeijenoordK.F.C. Afdeeling II lste klasse H.B.S.—V.S.V. HaarlemC.V.V. Blauw-WitD.O.S. V.U.C.—R.F.C. XerxesAjax Afdeeling III lste klasse HengeloWageningen A.G.O.V.V.—Enschede N.E.C.Quick HeraclesGo Ahead Enschedesche BoysTubantia Afdeeling IV lste klasse N.O.A.D.—B.V.V. Willem IILimburgia P.S.V.Eindhoven RoermondN.A.C. JulianaLonga M.V.V.—Helmond Afdeeling V lste klasse Be QuickH.S.C. (door H.S.C. gewonnen gegeven we beenbreuk van een der spelers) G.V.A.V.—W.V.V. LeeuwardenVelocitas SneekAchilles VeendamHeerenveen Afdeeling I 2e klasse ZeeburgiaA.F.C. Z.F.C.—O.S.V. Alkmaarsche BoysWest-Frisia W.F.C.Alcmaria Victrix De KennemersE.D.O. WatergraafsmeerVolendam Velox—H.F.C. H.V.C.—R.C.H. De SpartaanHilversum HerculesH.B.C. 3e klasse G.V.O.—Q.S.C. HollandiaAlways Forward PurmersteijnZ.V.V. St. George—K.V.V. SchotenKinheim SantpoortOnze Gezellen RipperdaBloemendaal ZandvoortT.Y.B.B. D.E.M.Beverwijk 4e klasse SchagenBergen SuccesWatervogels UitgeestA.D.O. C.S.V.—Vitesse M.F.C.—B.K.V. OudesluisNieuwe Niedorp WieringerwaardD.T.S. Res. 3e klasse Z.F.C. IIIAlkmaarsche Boys II West-Frisia IIHollandia II Alcmaria Victrix IIW.F.C. III Z.V.V. II—O.S.V. III Alcmaria Victrix IIIAssendelft II Q.S.C. II—Z.F.C. IV 2—1 0—0 2—2 2—3 4—1 2—4 2—1 0—1 45 3—1 4—2 0—4 4—2 3—0 1—3 2—1 1—1 4—1 2—1 1—1 0—0 3—0 gens 8—1 2—3 3—3 3—3 3—2 2—1 2—4 3—2 1—1 3—1 3—1 1—1 2—1 2—2 2—8 6—1 1—1 1—1 1—2 3— 1—2 2—0 1—3 2—2 5—1 2—2 4—0 0—6 9—2 2—4 2—3 5—3 8—1 05 2—5 5—0 met flinke cijfers: met 81 werd het zwak ke W.V.V. geklopt. Leeuwarden, zoo goed begonnen, liet zich thuis door Velocitas verrassen. Sneek en Achilles deelden, evenals Veendam en Hee renveen, de punten. De kopgroep is hier: Be Quick 4 3 10 15—5 7 Leeuwarden 4 3 0 4 157 6 Velocitas 4 3 0 1 910 6 TWEEDE KLASSE A. Zooals bekend verloren de Alkm. Boys thuis van West-Frisia met 24, zoodat ze nog slechts één punt uit vier wedstrijden hebben, wat eigenlijk te weinig is. Alcmaria verloor in Wormerveer met 23 en is flus nog geheel puntloos. Zeeburgia deed verras send goed werk door A.F.C. te verslaan en Z.F.C. deed het niet minder en klopte O.S.V. H.R.C.V.V.Z. ging niet door. DERDE KLASSE A. G.V.O. was niet opgewassen tegen Q.S.C., dat met 82 den uitwedstrijd won. Hollan dia deed fraai werk door Always Forward met 61 te kloppen. PurmersteijnZ.V.V. eindigde in een gelijk spel, evenals Sint GeorgeK.V.V., wat dus geen slecht de buut is van het pas gepromoveerde Sint George. VIERDE KLASSE. In de vierde klasse A speelden Schagen en Bergen gelijk (22), terwijl Succes met 51 van Watervogels won. M.F.C. was niet opgewassen tegen B.K.C. en verloor met 60, terwijl Oudesluis Nieuwe-Niedorp met 92 klopte. D.T.S. won ondanks onverdienden tegen spoed van Wieringerwaard met 42, wat ons voor de Oudkarspelieren ten zeerste verheugt. In de andere 4e klasse won C.S.V. van Vitesse, terwijl Uitgeest tegen A.D.O. gelijk speelde. Technisch goed spel der £nkhuizers. De tweede thuiswedstrijd van de Alkmaarsche Boys is voor hen waar om het te ontkennen? op een ver diende nederlaag uitgeloopen en de oor zaken yan die nederlaag zijn waarlijk niet ver te. zoeken. Men had Appel nim mer in de voorhoede moeten zetten, want deze speler is nu eenmaal een spil en als zoodanig een uitmuntende kracht. Maar nu hij opgesteld stond als links-binnen, nu vergat hij, dat hij in een voorhoede speelde. Het gevolg was, dat Appel vrijwel voortdurend op de spilplaats stond en steeds weer zijn vier voorwaartsen opstuwde in die pe rioden, waarin dat mogelijk was. Daarnaast speelde West-Frisia ver rassend goed. In geen jaren hebben we de Enkhuizers technisch zoo goed zien spelen en dat verzorgde spel, gepaard gaande met een snel tempo en met een voortdurend in actie zettende buiten spelers, leverde voor de thuisclub on overkomelijke moeilijkheden op. Het begin was weliswaar voor de thuis club, maar dat duurde niet zoo heel lang en toen nam West-Frisia geleidelijk het spel in handen. De druk op het Boys-doel werd zelfs zoo groot, dat de binnenspelers ge dwongen werden hun aandacht geheel op de verdediging te concentreerer,. Tal van moeilijke gevallen moest de Boys-verdedi- ging oplossen en meer dan eens ontsnapte hun doel aan een doorboring. Poetskoke redde eenmaal, toen v. d. Horst al gepas seerd was, een enorme doelworsteling, waarbij 'de bal vijf keer werd ingeschoten, liep voor de thuisclub nog gunstig af en toen het eerste half uur voorbij was, ver wonderde ieder zich er over, dat West- Frisia nog steeds niet de leiding had geno men. Plotseling kwam er een doelpunt, maar juist aan de andere zijde. Zooals zoo vaak, kreeg ook nu de Grand een verre pass, hij rende met den bal naar binnen, even aarzelde de Enkhuizer doelman en dat was voldoende voor den Boys-linksbui ten, om hem met een laag schot te passee- ren. Dat doelpunt had als onmiddellijk gevolg, dat het spel meer verdeeld raakte. Gedoel punt werd er echter niet meer. Nadat de Boys in de tweede helft eenige goede aanvallen hadden opgezet, werkte West-Frisia zich al spoedig weer los en na 8 minuten kwam de gelijkmaker, toen de Schee hoog voorzette en Jelles onhoudbaar inkopte. Het spel ging toen een tijdlang snel op en neer, totdat West-Frisia, dat haar vleugel spelers veel meer in den strijd betrok dan de Boys, weer positief sterker werd. Het duurde echter nog een kwartier, voordat het tweede doelpunt kwam. Bij een zwak ken aanval van West-Frisia legde Roos den bal netjes voor de voeten van Dangermond, die van de gelegenheid dankbaar profiteer de. En nog geen minuut later zette de Schee voor en schoot Posthumus onhoudbaar in (1—3). Nog bleef West-Frisia, nu moreel ge steund door deze successen, sterker, maar door slordig spel miste ze eenige kansen en toen Appel met een fraai schot een tweede doelpunt voor de Boys maakte, leek de wed strijd nog lang niet verloren. Ruim tien minuten bleven de Boys ster ker en de Enkhuizer verdediging kreeg het zwaar te verantwoorden. Ze hield echter stand en trachtte met verre passes haar voorhoede te bereiken. Toen dat een keer gelukte, forceerde deze een hoekschop en de Schee plaatste het leer zoo scherp voor het -doel, dat er ineens gedoelpunt werd (2—4). Er waren toen nog vijf minuten te spe len, maar geen der partijen wist in dien resteerenden tijd het doel nog eens te vin den. Onverd'ende nederlaag. Het is Alcmaria gisteren in Wormerveer niet mogen gelukken W.F.C. in een vluggen en pittig gcspeelden wedstrijd een puntje afhandig te maken, hoewel zij hierop, qua spel, zeer zeker recht had. Ja, als men het spelverloop nogeens nagaat, dan heeft zelfs een kleine Alcmaria-overwininng zeer wel binnen het bereik der mogelijkheden gele gen. Maar de witbemden hadden in Wor merveer niet alleen met een taaien tegen stander, maar tev,ens..met déveine te kam pen. Alcmaria toch" heeft gedurende het groot ste gedeelte van dezen wedstrijd de beste papieren in handen en verreweg, de meeste kansen gehad; het wou echter maar niet lukken. Verder verleenden paal en lat den W.F.C.-doelman een paar maal ongevraag de assistentie, terwijl tenslotte Hamstra reeds vrij spoedig in de tweede helft moest uitvallen. Hij werd n.l., toen hij was door gebroken (de stand was toen 21 voor W. F.C.) op het kritieke moment op een zooda nige wijze door" een der W.F.C.-backs geat taqueerd (o.i. op onreglementaire wijze) waarbij hij zoo ongelukkig kwam te vallen, dat hij zijn sleutelbeen brak. Dat dit onge val op het spel der whites geen gunstigen invloed uitoefende, behoeft wel geen be toog. Wij willen met het aanvoeren van het bo venstaande geenszins den nederlaag" goed praten, noch de overwinning van W.F.C. kleineeren, want W.F.C. is zeker een ploeg, waarmee iedere tegenstander terdege reke ning zal moeten houden. Moge de wedstrijd dan voor de withemden geen algeheele be vrediging hebben geschonken, in één op zicht heeft hij dit wel, dat was n.l. het élan en de volle overgave, waarmee de Alcma- ria-spelers zich in den strijd wierpen. Er werd door alle spelers gedurende den ge- heelen wedstrijd een enthousiasme tentoon gespreid, dat weldadig aandeed. Wanneer in de komende wedstrijden met dezelfde be zieling en werklust wordt gespeeld, dan is er zeker geen reden tot wanhopen, en zul len de eerste punten (zonder textielkaart!) niet lang meer op zich laten wachten. De wedstrijd. Reeds in de eerste minuut dachten wij Alcmaria de leiding te zien nemen, want direct na den aftrap ging de Alcmaria- voorhoede er met den bal vandoor, doch v. Wieringen schoot alleen voor den keeper staande, rakelings naast. Alcmaria bleef in de eerste 10 minuten den toon aangeven en vooral van Wieringen was voor de W.F.C.- defensie een doorloopend gevaar. Felle schoten kreeg de W.F.C.-doelman in deze periode van hem te verwerken, doch voor loopig wist deze erger te voorkomen. Na ongeveer 12 min. spelen moest de W.F.C.-er echter voor een daverend schot van v. Wie ringen zwichten (01). Merkwaardig ge noeg wist W.F.C. zich na dit doelpunt eenigszins los te werken, waarbij alras bleek, dat zij over een paar vleugelspelers beschikte, die uit het goede hout waren ge sneden en die met hun snelle rushes nogal eens verwarring in de Alcmaria-gelederen stichtten. Door energiek ingrijpen wist de Alcmaria-verdediging ecl.ter voorloopig aan de zich opstapelende problemen het hoofd te bieden. Na ongeveer 20 minuten spelen was de stand echter gelijk, toen bij een schermutseling voor het Alcmaria-doel, de rechtsbuiten den bal te pakken kreeg, en Brouwer geen kans gaf (11). Brouwer c.s. moesten nu herhaaldelijk ingrijpen, wat hun wel was toevertrouwd. Toch kon niet voorkomen worden, dat Brouwer na 30 minuten spelen opnieuw werd gepasseerd, want nu was het de rechtsbinnen, die een voorzet van zijn linksbuiten ineens benutte (21). Doch ook Alcmaria zat niet stil en toen van Wieringen weer eens aan zijn be wakers wist te ontsnappen, volgde een da verend schot; de paal bracht echter red ding. Even later brak van Wieringen weer door, doch thans schoot hij precies recht in de handen van den keeper. Na de hervatting was Alcmaria bijna doorloopend in de meerderheid. Talloos wa ren de problemen, waarvoor de W.F.C.-ver- dediging zich thans gesteld zag, welke zij echter voorshands, zij het met een dosis ge luk, wist op te lossen. Elk oogenblik kon de gelijkmaker echter verwacht worden. Reeds dachten we, dat dit moment was aangebroken, toen wij Hamstra, alleen met den bal op den keeper zagen afstormen, doch op het kritieke mo ment werd hij ten val gebracht, met boven omschreven noodlottig gevolg. Amoureus nam Hamstra's plaats in, maar het was dui delijk, dat de Alcmaria-spelers even onder den indruk waren van het gebeurde. Toch wisten zij een lichte veldmeerderheid te be houden, maar wat men zoo vaak ziet gebeu ren, gebeurde ook nu: het succes kwam juist aan den anderen kant. Uit een snellen, verrassenden aanval kreeg de linksbuiten den bal vrij en onhoudbaar voor Brouwer verdween den bal in het doel (31). Alc maria gaf den moed echter niet op en bleef aanvallen. Amoureus dartelde langs de lijn als een jong veulen en verraste ons door nauwkeurig op maat gesneden voorzetten af te leveren. Eindelijk hadden de gasten succes, toen van Wieringen een fel schot inzond, waarbij de W.F.C.-keeper den bal niet klemvast kon krijgen en Jan Rootring was er als de kippen bij om den bal in het doel te deponeeren (3—2). Er was nu nog ongeveer 10 min. te spelen en Alcmaria zette alles op alles. Herhaaldelijk zweefde de bal voor de W.F.C.-doelmond, doch steeds dook er weer een verdediger op om het ge vaar af te wenden. Wat Alcmaria ook pro beerde, het mocht niet baten. In den laat- sten minuut kreeg Alcmaria nog een vrije schop toegewezen in het doelgebied. Zou het dan nog lukken? Maar neen hoor, 'want toen het eindsignaal klonk was de stand nog steeds 3—2 voor de thuisclub, waarmede deze, zooals gezegd, meer kreeg dan haar toekwam. JONG HOLLAND—ZWALUWEN 0—2. Jong Holland heeft Zaterdagmiddag on- noodig den wedstrijd tegen Zwaluwen ver loren. De fout zat in dé voorhoede. Het ontbreken van den middenvoor, Hartog, was geweldig merkbaar. Er werd, een en kele uitzondering daargelaten, slecht ge schoten. Daarentegen waren de Zwaluwen voorwaartsen, steeds gevaarlijk, als zij in het bezit waren van den bal. De overwin ning verdienden Zwaluwen dan ook aan 't veel betere spel van haar voorhoede. Van overwicht van één per partijen was den geheelen wedstrijd geen sprake. De rust ging in met een 01 voorsprong voor de gasten. Enkele minuten voor het einde wisten de Horineezen uit een snel opgezet ten aanval de score op 0—2 te brengen. SCHAGEN I—BERGEN I 2—2. Bergen had den thuiswedstrijd tegen Schagen met 45 verloren, zoodat men haar niet veel kans gaf den wedstrijd in Schagen te winnen. Zij wist het echter tot een gelijk spel te brengen en was haar voorhoede iets actiever geweest, zij zou met de geheele winst zijn thuis gekomen. In de eerste helft pakte Bergen flink aan en was het de jeugdige Joop Urbanus, die Bergen de leiding gaf. De voorhoeve van Schagen, waarvan de linkerwing buitenge woon snel was, wist voor rust gelijk te maken (11). Na de thee was Schagen direct aanval lend en maakte al spoedig een tweede doel punt. Bergen pakte toen beter aan en weer was het Joop, die zijn voorhoede in „door zetten" een lesje gaf en voor den gelijk maker zorgde (22). In dezen stand kwam geen verandering meer. Het gelijk spel gaf de verhouding wel goed weer. Hockey. ALKMAAR—BAARN 3—2. Wederom heeft Alkmaar door haar ent housiasme zelfs na een achterstand van 20, waaraan haar achterhoede niet ge heel onschuldig was, een overwinning uit het vuur kunnen slepen. Baarn kwam direct al flink opzetten, doeti Alkmaar wist dit te onderdrukken en zelfs tot den aanval over te gaan. Niettegenstaande de meerderheid in het veld van Alkmaar zag Baarn toch kans voor de rust uit enkele van haar weinig ge vaarlijke aanvallen, eenmaal te doelpunten. Menig schot werd er op het Baarn-doel gelost, ook na het wisselen, doch even zoo vele malen ging de bal net naast of tegen de lat. Eerst moest Baarn haar voorsprong uit een strafcorner nog vergrooten voor en aleer het Alkmaar mocht gelukken te doel punten. Jammer is het, dat het derde en overwin nende doelpunt moest ontstaan uit een misverstand van beide partijen. B. M. H. C. V—ALKMAAR II 0—0. Alkmaar II trok met 5 invallers naar Bloemendaal en heeft daar de punten eer lijk gedeeld, n.l. 00. Door de vele in vallers was het verband in het elftal nogal eens zoek. Vooral de voorhoede was erg verzwakt, doordat achterhoedespelers daar in op de buitenplaats opgesteld waren. Hoewel er zeer enthousiast gespeeld werd, gelukte het Alkmaar II niet te scoren. De wedstrijdleiding liet na de rust veel te wenschen over. 'n Pluim verdient de kee per, die een prachtwedstrijd speelde. Wanneer Alkmaar II volgende week weer met een vertrouwde voorhoede in 't veld komt, kan zeker op twéé winstpunten ge rekend worden. ALKMAAR III—HURLEY 9—0. Geheel volgens de verwachtingen wonnen de gastheeren in een regelmatigen wedstrijd met 90. Met dergelijke cijfers mag men geen spannenden wedstrijd verwachten: het overwicht van Alkmaar was dan ook te duidelijk. Vooral de voorhoede heeft een groot aandeel gehad in het behalen van dit resultaat. Door goed samenspel schiep zij vele kansen, die vaak ook benut werden. Hoe eenzijdig deze wedstrijd was, bewijst wel het feit, dat de Alkmaarsche doelver- dediger totaal niets te doen heeft gehad. Zoo ziet men, dat Alkmaar III in haar afdeeling een zeer geduchte tegenstander is met zeer goede kampioenschapskansen! ALKMAAR IV—STRAWBERRIES IV 10—0. Geïnspireerd door het succes van dë seniores debuteerden de juniores met een 100-overwinning! Dat was goed werk en geeft vertrouwen in de toekomst. Veel goed spelersmateriaal is hier aanwezig. Men liep zoo nu en dan wel wat raar door elkaar, maar er werden dan toch maar doelpunten gemaakt en daar is het per slot om be gonnen. De tegenpartij had vrijwel niets in te brengen. Hier demonstreerde zich ook weer het feit, dat enthousiasme van begin tot einde volgehouden, zoo ongeveer de halve overwinning beteekent. Ga zoo voort Alkmaar IV! ALKMAAR—AMSTERDAM IV 4—1. Ook deze tweede competitie-Zondag heeft voor de dames een overwinning gebracht en wel met dezelfde cijfers als verleden week. Al gauw bleek, dat Amsterdam geen sterke tegenstandster was. Toch wist zij het eerst te doelen en den stand op 10 te brengen. Hierna kwam Alkmaar echter direct in den aanval en spoedig wist Alkmaars rechts buiten den stand gelijk te maken. Zoo ging de rust in. Na de rust bleven de Alkmaarsche dames steeds in de meerderheid en gaven aan hun tegenspeelsters geen kans het doel te na deren. Midvoor en binnenspeelsters zorgden voor de verdere doelpunten. Schaken D. D. WINT VAN A.S.C. In den Haag werd voor de competitie van den Nederlandschen schaakbond gisteren de wedstrijd tusschen D. D. en A.S.C. ge speeld. Deze ontmoeting werd door D. D. met 6 yt2)4 gewonnen, terwijl nog één partij beslist moet worden. Aan het eerste bord speelde A. J. Wijnands van D. D. re mise tegen dr. M. Euwe.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3