DE SPIN. OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL Seuiêieton Bonnerfhandel en verkoop zonder bon moet verdwijnen. Inbraak in theeiakhuis. Aflevering van eieren aan banden gelegd. Wijziging radio-zendtijden. DUITSCHE Aan va lie TWEEDE BLAD De „zwarte markt". Men schrijft ons van bevoegde zijde: Zwart is wat het licht niet verdraagt. Het moreel of wettelijk verbodene moet zich in het duister afspelen. De distribu tiemaatregelen hebben tot doel den druk der schaarschte zoo gelijkmatig mogelijk over de bevolking te verdeelen. Dit goede doel wordt in gevaar gebracht wanneer men zich in laat met het koopen of verkoo- pen van distributiegoederen zon der bon, of overtollige bonnen verhandelt. Zulk een handel op de zgn. zwarte markt moet, goedschikt of kwaadschikt, den kop worden ingedrukt. Goedschikt kan dit geschieden, wan neer een ieder zich volledig rekenschap geeft van den zin der distributie. Hij zal dan drie dingen goed beseffen. Drie overwegingen. Ten eerste dit: distributiemaatregelen zijn er ter wille van de sociale rechtvaar digheid. Het is een ontoelaatbaar onrecht, wanneer slechts een gedeelte der bevol king den geheelen last van het tekort zou moeten dragen. De overheid heeft dan ook erkend, en door haar maatregelen be werkstelligd, dat allen op een evenredig aandeel in den nog beschikbaren voor raad recht hebben; ten tweede: wie langs achterwegen meer verkrijgt dan' de hem toegewezen hoeveelheid, benadeelt een ander. Het onrechtmatig verwerven van grootere rantsoenen gaat ten koste van anderer rechten. Maar ook hij, die niet-gebruikte bonnen verkoopt, handelt onsociaal, want dan krijgen toch weer bepaalde personen andere hoogere rantsoenen, dan de overheid rechtvaardig achtte. Zelfs al is wat men clandestien koopt of verkoopt weinig, het kan het geheele volk ernstig schaden. Een ieder denke eens rustig na, wat hiermede wordt bedoeld; in de derde plaats zal men beseffen, dat de distributiemaatregelen doelmatig moeten zijn. Wie even nadenkt, ziet in, dat geen enkele practische regeling in staat is, met alle bijzonderheden reke- ning te houden en dat dus steeds knoopen moeten worden doorgehakt. De recht vaardigheid kan nooit geheel worden be reikt, doch slechts worden benaderd, om dat de doelmagtiheid verlangt, dat de stapel regelingen niet torenhoog wordt en het aantal distributie-ambtenaren bin nen de perken blijft. Het is natuurlijk goed wanneer te bevoegder plaatse mel ding wordt gemaakt van fouten in de regeling of haar toepassing. Bij de rijks- bureaux en bij den economischen voor lichtingsdienst, Rijnstraat 24, Den Haag, vindt het publiek daarvoor een open oor. Een deel der bijzondere omstandighe den komt bovendien door het verleenen van een „speciale vergunning" tot zijn recht. Maar nooit zullen alle leemten kunnen verdwijnen. Wie van de noodzaak der distributie overtuigd is, zal erkennen dat er bij elke doelmatige regeling eenige onbillijkheden kunnen blijven bestaan en dat het ongeoorloofd is, hier eigenmach tig corrigeerend op te treden. Door helder te beseffen, dat de handel op de zwarte markt een anti-sociale daad is, zal dit euvel kunnen worden vermeden. Tegerv hen, die niet goedschiks medewerken, zal het is duide lijk in het belang van het al gemeen worden opgetreden. Men stelt zich bloot aan scherpe straf- - maatregelen, tot gevangenisstraf toe, en dit geldt niet alleen den onrechtmatigen verkooper, maar ook den kooper van goederen of losse bons. Wie zich inlaat met duistere praktijken op distributiegebied, zal vroeger of later de kous op den kop krijgen. De overheid is zeker niet voornemens ten opzichte van deze delicten zachtmoedigheid te toonen. Integendeel: levend in de volle overtui ging, dat haar maatregelen onder de nu eenmaal gegeven verhoudingen alleen en uitsluitend het belang van onze volksge meenschap op het oog hebben, zal zij zoo noodig niet terugdeinzen voor be langrijke verscherping der strafbepa lingen. Een ieder, op welke plaats hij ook staat, hetzij verbruiker of producent, klein- of groothandelaar, onthoude zich dan ook ervan, de maatregelen te ontdui ken, die de overheid heeft genomen voor de goede functioneering van ons econo misch leven. Duizend ki'o thee verdwenen. Zondag na het invallen der duisternis hebben totnogtoe onbekende daders zich toegang weten te verschaffefn in het thee pakhuis van de grossiers in thee en koffie D. Roelofs en zonen in de Spuistraat te Amsterdam. Via het dak van het belenden de perceel hebben de dieven dit pand be reikt. Zij sloegen een dakraam in en kon den doordringen in het theepakhuis. Daar laadden zij een partij van duizend kilo gram thee over in leege zakken. Vervolgens laadden zij deze op een bakfiets en ver dwenen er mede. Alvorens te vertrekken openden de in brekers nog de brandkast. Vijf en tachtig bankbiljetten van tien gulden, geborgen in een geldportefeuille, werden gestolen. De nummers dezer bandkbiljetten zijn bekend. De politie van het bureau Warmoesstraat stelt een diepgaand onderzoek in. Rechtstreeks van producent aan consument verboden. In aansluiting op het reeds eerder ver schenen persbericht vestigt het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd de aandacht erop, dat de regeling betreffende de verplichting van den eierhandel om zich bij de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee te organiseeren, in de staats courant is verschenen. Behalve de reeds aangegeven bijzon derheden over de indeeling in groepen van „verzamelaars", „handelaars" en „grossiers" kan thans nog worden medegedeeld, dat het verkoopen en af leveren van eieren door den producent rechtstreeks aan den consument voor taan verboden zal zijn. Indien plaatse lijke gebruiken hiertoe aanleiding geven, kan de Centrale desgewenscht van dit verbod, al dan niet onder bepaalde voorwaarden, ontheffing ver leenen. Voorts is nog bepaald, dat verzamelaars, handelaren en grossiers verplicht zijn, hun administratie op de door de Centrale aan gegeven wijze te voeren en dat zij, evenals de producenten, de aanwijzingen van de centrale betreffende aflevering van eieren, dienen na te komen. Voor handelaren is hieraan nog verbon den de verplichting, de eieren te schouwen, te sorteeren en te verpakken op de door de Centrale aangegeven wijze. Programma's eindigen om half zeven. Voorloopige regeling. Er is met ingang van Zondag 20 October een wijziging gebracht in de zendtijden van de Nederlandsche zenders Jaarsveld en Kootwijk. De radioprogramma's der omroepvereeni- gingen en van het Algemeen Neder- landsch Persbureau eindigen 's avonds om half zeven. De uitzendingen van de nieuwsberich ten hebben nu om zes uur via Kootwijk en 6.15 via Jaarsveld (herhaling) het laatst plaats. Het praatje om zeven uur vervalt. De uitzending van kwart over vijf wordt aldus: gedeeltelijk een praatje en gedeeltelijk een uitzending van economisch nieuws en binnen- en buitenlandsch nieuws. De nieuwsberichtenuitzendingen van s morgens acht uur en des middags één uur zijn hierdoor aanmerkelijk belangrij ker geworden. Deze regeling is nog niet definitief, daar nog nadere besprekingen zullen worden gevoerd. RIJKSCOMMISSIE VAN ADVIES BIBLIOTHEEKWEZEN. Bij beschikking van den wnd. secretaris generaal van het departement van onder wijs, kunsten en wetenschappen is aan M. van Empel, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van de rijkscommissie van advies inzake het bibliotheekwezen. DE STRIJD OM DE BABY VOORLOO- PIG GEËINDIGD. Van de uitspraak, welke het Haagsche Gerechtshof op 30 September j.l. deed in het proces om de baby, waarvan het bezit na de verwarring, ontstaan bij den bom inslag in de Bethlehemkliniek alhier op 10 Mei j.l., werd betwist tusschen de fa milies Steinmetz en van der Winden, bij welke uitspraak werd bevestigd het von nis van den president der Haagsche rechtbank, dat het kind aan de familie Steinmetz toewees, heeft alleen nog een beroep in cassatie opengestaan. Naar wij thans vernemen, heeft de familie van der Winden van zulk een beroep afgezien, zoodat dit tragische geschil thans geëin digd is. Althans voorloopig, want de familie van der Winden is voornemens, de zaak opnieuw aanhangig te maken wanneer het kind twee jaar oud zal zijn geworden en een erfelijkheidsonderzoek meer kans op succes zal hebben dan thans. ORGANISATIE VAN NATUUR GENEESKUNDIGEN. Men deelt het A. N. P. mede: In een te 's-Gravenhage gehouden bijeenkomst van belanghebbenden en geïnteresseerden heeft zich een bestuur geconstitueerd van een landelijke „organisatie van natuurgenees kundigen" in den ruimsten zin. Het ligt o.m. in de bedoeling om te geraken tot hei wegnemen uit de wet op de uitoefening van de geneeskunde van die belemmerin gen, die het aan magnetiseurs, kruidendok ters e.d. onmogelijk maken hun behande lingsmethoden toe te passen. Als algemeen leider van de organisatie zal optreden de heer Otto Zimmerman te Haarlem. 16-JARIGE JONGEN KWAM ONDER TANK TERECHT. Op slag gedood. Bij het demonteeren van een groote olie tank op het terrein van de machinefabriek Du Croo en Brans N.V. aan den Valken- weg te Amsterdam is gistermiddag een ern stig ongeluk gebeurd.. Deze tank was reeds ten deele gedemon teerd. Bij het verplaatsen was de 16-jarige N. van der E. onder de tank gekropen ter uitvoering van zijn werkzaamheden. Door nog onopgehelderde oorzaak is het gevaarte, dat circa anderhalf ton weegt, afgegleden en op den jongen neergestort. Deze kreeg een schedelbasisfractuur en was vrijwel op slag dood. EEN KOE „GEVONDEN". Een zekere J. B. kwam in de duisternis op het eiland Rozenburg, aldus zijn verkla ring, een koe tegen en bracht het dier aan vankelijk in de weide, doch ongerust, dat de viervoeter opnieuw zou wegloopen, had hij haar aan een touw, dat hij „toevallig" bij zich had, meegenomen om per eerste ge legenheid bracht hij de koe per veerboot van Rozenburg naar Maassluis. Hij bood het dier bij een veehandelaar te Maassluis aan, doch de zaak kwam den handelaar erg ver-' dacht voor en hij stelde terstond de politie er van in kennis. B. kon aan haar niet op geven van wien hij het beest had gekocht. Toen kwam bovenstaand verhaal. „Hij had de koe gevonden" en zijn dierenliefde had hem er toe gebracht het beest voor erger on heilen te bewaren en op bovenstaande wijze de zaak op te lossen. De politie meende ech ter, dat andere dingen dan dierenliefde de drijfveer waren geweest en stelde B. gisteren ter beschikking van den officier van justitie te Rotterdam. OPGAVE VAN VOORRADEN SLACKTGEVOGELTE. In aansluiting op het op 1 October jl. gepubliceerde persbericht betreffende de opgave van de voorraden slachtgevogelte deelt het rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd nog mede, dat het verbod om gevogelte af te leveren of aan te wenden in eigen bedrijf tenzij men hiertoe machtiging heeft verkregen van de Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen, van toepassing is op alle geslacht gevogelte, onver schillig of dit in vrieshuizen is opgesla gen, op eerigerlei andere wijze is ver duurzaamd, of in onverduurzaamden toe stand verkeert. Onder slachten moet hier mede worden begrepen het dooden van ge vogelte, dit tevens met het oog op het af gekondigde verbod om behoudens machtiging van bovengenoemde centrale kippen, eenden, kalkoenen en ganzen te slachten. AARDAPPELEN IN BESLAG GENOMEN. Op Zaterdag 19 dezer hebben controleurs der afdeeling algemeene controle van den Centralen Crisiscontrpledienst weer de hand kunnen leggen op eenige partijen aardappelen, welke men clandestien trachtte binnen te voeren in het consumptiegebied Den Haag. In het eerste geval betrof het een vracht van 700 K.G., welke uit Bleiswijk afkomstig was en vervoerd werd met een on geldig geleidebiljet. De tweede partij aard appelen was was 210 K.G. groot en afkom stig uit Wassenaar. Deze hoeveelheid, welke zonder geleidebiljet werd vervoerd, was verborgen onder dekens en oud hout. In beide gevallen zijn de aardappelen in beslag genomen en is tegen de vervoerders proces-verbaal opgemaakt. DOOR GASSEN BEDWELMD EN GEDOOD. Gisterochtend was de 20-jarige werkman van Kooy uit Brakel, werkzaam bij den graanhandel van de firma N. G. J. Schou ten te Giessen (N.-B.), in de garage van gemelde firma te Giessen bezig met het in orde maken van de op de vrachtauto's aan gebrachte houtgasgeneratoren. Eenigen tijd later vond men hem bewusteloos op een auto liggen, terwijl geneeskundige hulp niet meer mocht baten. Waarschijnlijk heeft het slachtoffer ontsnapte gassen binnenge kregen en is tengevolge daarvan gestikt. MOEDER MET KINDERWAGEN AANGEREDEN. Zondagavond is te Heerlerbaan de 23- jarige mevrouw W., die met een kinder wagen wandelde, door een passeerende auto aangereden. De vrouw werd door den wagen gegrepen, en tegen den grond gesmakt, waarbij zij een schedelbasisfrac tuur opliep, waaraan zij korten tijd later is overleden. De bestuurder, die d<e aan rijding veroorzaakte, bracht haar onmid dellijk na het ongeval met zijn auto naar het St. Josephziekenhuis te Heerlen over. Het kindje in de kinderwagen kreeg geen letsel. Het ongeluk is waarschijnlijk aan de duisternis te wijten. Uitzendingen van den V.P.R.O. - Door den V.P.R.O. wordt meegedeeld, dat hjj heden van 17 tot 17.15 uur een uitzending verzorgt. De V.P.R.O. komt in de komende dagen telkens op dit tijdstip terug behalve op Zaterdag. Dan zendt de V.P.R.O. de mor genwijding uit om 10'uur, Ned. R.K. Journalistenvereeniging. De secretaris van de Ned. R.K. Journalisten vereeniging, de heer F. Schneiders te Leiden, is wegens ziekte en operatie als zoodanig afgetreden. De penningmeester der vereeni- ging, de heer F. J. H. M. Muller, Claes Per- synlaan 4, Amstelveen, is thans met het secretariaat belast. 241. Kobusje slikte pillen en poeders, veel bittere drankjes en zoete stroopjes. Maar hij bleef wekenlang ziek. De locomotieven, die dit erg jammer vonden, be legden een vergadering in de grote loods voor locomo tieven. Dè „Arend" en de „Snelheid zaten vooraan. 242. Het portret van Kobusje hadden ze in het midden op een grote tafel geplaatst, opdat iedereen maar goed zou weten, waar het om ging. Na lang beraad besloot men 'n grote flesch wonderolie en een zak anijsballetjes bij Kobus te laten bezorgen. Door JOHNSTON Mc.CULLEY. 47) „Kom maar eens mee", zei de agent, die het blijkbaar niet erg vertrouwde. Daar aan had hij niet heelemaal ongelijk,want Warwick zag er in zijn boevenkleeren nu niet bepaald uit als iemand van de betere kringen. Bij den chauffeur had het bank biljet wonderen gedaan. Hij begreep, dat hij het hier met zoo iets niet behoefde te probeeren. Als om zich te legimiteeren, knoopte Warwick zijn jas los, waaronder zijn avondcostuum te zien was, waarvan evenwel hemd en vest niet meer die smet- telooze witheid vertoonden, die de drager ervan zoo op prijs had gesteld. „O, zoo, is dat de kwestie", mompelde de agent, kennelijk meer tevreden gesteld. „Gaat u maar naar binnen. De juffrouw is zoo juist ook aangekomen. Zij is hier door een Chinees of iets dergelijks gebracht". Warwick moest onwillekeurig glimlachen toen hij zijn trouwen Japanschen bedien de Togo aldus hoorde betitelen. Hij haalde een bankbiljet te voorschijn, dat hij aan den chauffeur gaf, en deze reed er snel van door. „Wat is hier gebeurd?" vroeg hij aan den agent, terwijl zij samen naar het huis toe wandelden. „Dat zult u straks wel hooren. De in specteur zal u wel te woord staan". Binnen vond Warwick inderdaad een in- oecteur der recherche, die hem onderzoe end opnam. „Mijn naam is John Warwick", zeide hü, op den inspecteur toetredend. „Ik kwam hier voor juffrouw Rodney. Er is haar vannacht wat overkomen". „Er zijn er meer, wien vannacht wat is overkomen", antwoordde de inspecteur. „Wij kennen u wel. Gaat u maar mee. Kent u den oom van juffrouw Rodney ook goed?" „Oppervlakkig", gaf Warwick toe. „Een enkele maal heb ik hem hier ontmoet". „Weet u ook, waar hij zijn bedrijf van maakte?" vroeg de inspecteur, terwijl hij zijn metgezel met een steelschen blik aan keek. „Geen flauw idee", antwoordde Warwick. „Zoo, dat dacht ik al", zei de inspecteur, die zich blijkbaar erg gewichtig vond. „Ik zal er u iets van vertellen. Hij stond aan het hoofd van een misdadigersbende en we hebben al lang op hem geloerd. Vannacht hebben we een inval in dit huis gedaan en daarbij is het wat hard toegegaan. Er is over en weer geschoten en daarbij is de oude heer gewond. Ik vrees, dat het niet best met hem is. U moogt wel even naar hem kijken, als u hem kende". In de kamer van de Spin, waarheen de inspecteur hem geleidde, vond Warwick verschillende personen bijeen. Er waren een paar menschen, die er kennelijk als rechercheurs uitzagen en iemand met de allures van een dokter stond gebogen over een groote gestalte, die in een hoek van de kamer op een haastig daarheen gesleepte matras lag uitgestrekt. De dokter ging op zij en Warwick herkende in "de figuur op den grond de Spin, die een groot deel van zijn zelfverzekerdheid scheen te hebben verloren. De Spin glimlachte zwakjes, toen hij Warwick herkende. „Zoo, ben je daar?" zei hij. „Ik weet al, wat er met Sylvia gebeurd is. Ikik moet je bedanken voor alles, wat je voor haar gedaan hebtAls haar iets was overkomen „Het is niets, waarde heer", antwoordde Warwick, met een poging tot schertsen, die hem in deze omstandigheden niet al te best afging. Hij voelde zich ellendig en wist ook met zijn zonderlinge kleeren geen raad in deze omgeving. „Ik zal het niet lang meer maken", zei de Spin, pogend zich op te heffen, doclj. al dadelijk weer in zijn kussens terugvallend. „Ik zou mijnheer graag even alleen wil len spreken, kan dat?" wendde hij zich tot den inspecteur. Deze keek den dokter eens aan, die zijn schouders ophaalde. De inspecteur aarzel de kennelijk, niet wetend, wat zijn plicht in deze was. „Nou, vooruit maar", besloot hij. „We kennen meneer Warwick wel en ik begrijp, dat u met elkaar nog persoonlijke dingen hebt te bespreken. Ik zal wel eens gaan zien hoe de juffrouw het maakt. Gaat u mee, dokter?" Met een handbeweging gaf de inspecteur aan de rechercheurs een tee- ken, dat zij ook hadden heen te gaan en het gezelschap verwijderde zich zachtjes, waarna een der rechercheurs de deur ach ter hen sloot. „Kom eens wat dichterbij", zei de Spin tot Warwick, toen de beide mannen alleen in de kamer waren overgebleven. „Ik moet je wat vragen. Heb je de papieren, waarop ik je heb uitgestuurd?" „Ja, dank zij de tijdige hulp van Togo, mijnheer. Hier zijn ze". De Spin maakte een afwerend gebaar. „Houd ze bij je, mijn jongen. Het heeft nu geen nut meer, ze aan mij te geven. Ze zijn bestemd voor een zekeren Walter Pelking- ham, wiens adres je in mijn boeken zult vinden. Geef ze aan hem en je zult de rechtmatige belooning ontvangen". „Ik heb heel wat avonturen beleefd, voordat ik ze in handen had", verklaarde Warwick. Een paar maal heb ik ze gehad en telkens werden ze me weer afgenomen. Eerst was het een dievenbende, die me hinderde en later was er een vreemd jong- mensch, dat me geweldig dwars zat. Die laatste was nog maar 'n nieuweling, maar hij heeft me genoeg last bezorgd. Hij was vasthoudend als een foxterrier en hij scheen een geweldig belang aan de papie ren te hechten". Een glimlach kwam op het dikke gelaat van de Spin. „Hoe zag die jongen eruit?" Warwick beschreef zijn hardnekkigen tegenstander, van wien hij slechts met be hulp van Togo de papieren had weten te bemachtigen. Langzamerhand kwam er een ondeugende glinstering in de oogen van cte Spin. Hij scheen nog iets van zijn oude geestkracht te hebben teruggevonden. „Dat dacht ik al", zei hij. „Weet je wie dat geweest is? Dat was die jonge Pel- kingham zelf. Hij zei me gisteren, dat hij het ook wilde probeeren de papieren in handen te krijgen. Blijkbaar vertrouwde hij mij en mijn systeem niet voldoende. Als ik je goed ken, heeft hij voor zijn eigen wijsheid flink moeten boeten. Hij zal wel vreemd opkijken, als hij de papieren straks van jou krijgt. Maar de belooning zul je hebben". „Dat komt er nu niet zoo erg op aan", vond Warwick. De Spin maakte een afwerend gebaar. „Dat komt er wel degelijk op aan. Ieder moet krijgen, waarop hij recht heeft. Daar heb ik mijn leven lang voor gestreden. Ze hebben mij vroeger ook eens te pakken ge had en toen heb ik gezworen, dat ik aan alle ongerechtigheid een einde zou maken. In vele gevallen is me dat ook gelukt", voegde hij er nadenkend aan toe. „Daar voor heb ik telkens ook wel mijn "belooning gehad, maar vóór alles ging bij mij toch de rechtvaardigheidZijn oogen staar den in de verte. Warwick wist niet goed, wat hij moest zeggen. Deze zonderlinge man met zijn groote lichaam, dat half verlamd was, had gemeend, een goed maatschappelijk werk te doen, door het onrecht op de hem eigen wijze te wreken en hij, Warwick, had hem daarbij geholpen, uit zucht naar avontuur Daarbij was hij in aanraking gekomen met het liefste meisje, dat hij kende. De Spin scheen zijn gedachten te raden. „Zul je voor Sylvia zorgen?" vroeg hij plotseling, „Jij bent de eenige, aan wien ik haar toevertrouw". „Dat beloof ik u", antwoordde Warwick. De Spin stak zijn hand uit en hij vatte die aan, voor het eerst van zijn leven. „Laat die lui nu maar weer binnen'", zei de Spin, na een korte pauze. „En laat ook Sylvia hier komen". Warwick wendde zich naar de deur en ging de kamer uit. Er zat een brok in zijn keel, maar hij wilde het tegenover zichzelf niet bekennen. In de gang trof hij de poli tiemannen en den dokter aan. „Ik ga juffrouw Rodney even halen. Haar oom wil haar zien", zei hij. „Ze is beneden in de voorkamer", voeg de de inspecteur hem toe. „Ik heb haar daar zoo juist alleen gelaten". Warwick ging de trap af en deed zacht jes de deur van de kamer open. Sylvia zat in een hoek bij het raam naar buiten te staren. Toen zij hem hoorde binnenko men, stond zij op en ging naar hem toe. „John!" zei ze en het volgende oogen- blik lag ze in zijn armen. „Wat ben ik blij, dat je behouden bent. Ik heb zoo naar je verlangd, sedert ik je in dat nare huis achterliet". Hij streelde haar over haar blonde haar. „Kom kindje", zei hij. „Je moet nu sterk zijn. Je oom verlangt je te zien. Ga maar naar boven". Ze maakte zich los uit zijn omarming en ging naar de deur. Daar wendde ze zich nog eenmaal om. „Blijf jij hier op me wachten?" vroeg ze, terwijl ze hem met haar groote zachte oogen aankeek. „Ik wacht op je, dat beloof ik", ant woordde Warwick zacht. EINDE. 142e Jaargang Spoorlijnen Officieel Londen 22 Oct. (D van luchtvaart en het binnenlandsche veilighei bekend: De aanvallen van den werden Maandagavond vooral tegen de Midlanc oevergebied van de meeste aanvallen eind ochtenduren, hoewel later eenige bedrijvighei gen kon worden vastg De New-York, 22 Oct. York Times verklaart Londen, dat „de Duitse., rende de aanvallen van boven de Britsche hoofc Tijdens den ochtend en het geronk der Duitsche rend te hooren en de noeg bommen om iedi Des nachts keerden zij bardeerden zij industi heele land. In alle ste van de Theems, in di westkust en in het ii Schotland en midden- gemaakt. In het alge vallen op Londen welis sief, doch zij duurden OUD-MINISTER BECK Boekarest, 22 October gere Poolsche minister zaken, Beck, is gisteren geving van Boekarest gi ontdekt, dat hij sin'ds vlucht voorbereidde. In men een Engelsche pas Boekarest, 22 Oct. (D arrestatie van den vrc minister van buitenland worden de vólgende kend. Beck had zijn geen poging te zulle» Hij verbrak dit eerewoo een auto van Snagow komen en het land te gin van den internationa karest-landsgrens wilde een voor de vlucht gere dat oogenblik werd hij politie gearresteerd. Dez< tevoren kennis gekregei Beek van Beck. Beek verklaai Beek niet, maar een Eng hij een veSvalschte Eng pas, die op zijn naam v toonde. Toen dit niet hie zijn vrijheid te krijgen rn van 1K millioen lei. Dit de staatskas in beslag ge opgesloten in de politieg karest. Naar het tot dusverre zoek heeft uitgewezen, gezant niet alleen den v< pas, maar ook het door perij gebruikte bedrag v, ter beschikking gesteld. Uit Boekarest wordt n B. gemeld: Het verdere ontvluchtingspogingen Vc Poolschen minister van ken Beek, heeft het Brits Boekarest steeds meer g Buiten den vervalscht plomatieken pas, dien Be tie toonde, heeft volgens ringen de Britsche gezai lioen lei voor de tenuitvi vluchtingsplannen gegevi king „geld speelt in dit j eenige bagage, die Beek een koffer met een zend- ook dezen geheimen zer e Engelschen gekregen. I

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6