GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. 3 ilfOROL De Nederlandsche Tandpasta Radioprogramma voor Zaterdag. TWEEDE BLAD De raad kwam gistermiddag am 1 uur onder voorzitterschap van den burgemees ter, jhr. mr. van Kinschot, voltallig bijeen. De voorzitter gaf na opening onmiddellijk het woord aan den nestor, den heer Klaver, die namens den raad den burgemeester feli citeerde met zijn gister gevierden verjaar dag. Spr. uitte den wensch, dat de burge meester dien dag nog vele malen in gezond heid in zijn gezin zal mogen vieren. De raad had gemeend met sympathie en erkentelijk heid voor hetgeen de burgemeester in dezen tijd voor het belang van de gemeente had gedaan, den wensch van een bloemstuk vergezeld te moeten doen gaan. Voorts feliciteerde spr. namens den raad den secretaris, die morgen jarig is. De voorzitter dankte den raad en verzekerde, dat hij en den secretaris hun beste krachten aan de gemeente zullen blij ven geven. (Applaus.) Hierop kwam de vaststelling van de notu len aan de orde. De heer Stoutjesdij k miste in de notulen, dat hij bij zijn gehouden interpel latie den prijs van 60 cent per kg voor de waterverf had genoemd, waarvan de ge meente 600 kg voor het schilderen van de grachtbanden had gekocht. Spr. had zich er over verwonderd, dat in de Schager Courant en het advertentieblaadje in Alkmaar had gestaan, dat spr. een prijs van 1.70 had ge noemd als koopprijs, terwijl dit 56 cent was. Dit is onjuist. Dat iemand in zoo'n courant schrijft, vond spr. best, doch dat hij onwaar heid schreef, al zijn wij dit den laatsten tijd meer gewoon, vond spr. niet juist. Spr. ei- teerde woordelijk, hetgeen hij gezegd had, waaruit bleek, dat hij had medegedeeld, dat de kalk voor 60 cent per kg buiten Alk maar was gekocht. De eenige man, die in Alkmaar gevraagd was, had 1.70 opgege ven. Hierdoor is de schrijver in de war ge raakt. Spr. wilde gaarne in de notulen opgeno men zien, dat hij een prijs van 0.60 heeft genoemd. De voorzitter merkte op, dat het raadsverslag niet meer heelemaal woordelijk is. Nu de heer Stoutjesdijk het op prijs stelt, zal alsnog de prijs van 0.60 in het verslag worden opgenomen. Het overige staat bui ten de notulen en daar zal spr, zich dus ook buiten houden. Hierna werden onder applaus de bloemen voor den burgemeester binnengedragen. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten goedkeuring op het be sluit tot aanvaarding als geschenk van aquarellen; tot verkoop van grond aan de Reeker straat; alsmede aan de Hoornsche hoek; de Reekerstraat hoek Zeswielenstraat, de Hout- havensctraat, de Papiermolenstraat en de Zeswielenstraat. Goedkeuring was tevens ontvangen op dit besluit tot wijziging van de begrooting 1939, alsmede van het imbtenarenregle- ment, van de gemeentebegrooting en die van de bedrijven voor 1940 en tot wijziging van deze begrooting. Ook van de raadsbesluiten tot wijziging van de verordening tot inrichting van de gemeentepolitie. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Dit was ook het geval met het verslag van het scheidsgerecht, met de pro cesverbalen van de verificateur der ge- meentefinanciën, benevens het bericht van de r.k. schoolbesturen tot intrekking tot om bouw van de oliestookinrichting van de St. Willibrordusschool. In handen van B. en W. om bericht en raad werd gesteld een verzoek van het be stuur van de Ambachtsschool tot uitbrei ding van de inventaris, benevens een ver zoek van den heer v. d. Horst om verlaging van pacht van den muziektuin. Voor kennisgeving werden voorts aange nomen een schrijven van de Vereeniging van Leeraren in lichamelijke opvoeding, en een schrijven van den heer W. J. Bruinvis, waarin hij dank betuigt voor zijn benoe ming, alsmede een schrijven van B. en W. waarin bericht werd dat het voorstel tot verkoop van grond aan den Hoeverweg hoek Rembrandtstraat werd ingetrokken. In handen van B. en W. werd nog gesteld het verzoek van het bestuur der Ambachts school om de avondcursussen uit te brei den. Vaststelling van het bedrag per leerling voor de ulot en lagere scholen. Aangezien gemeentewerken de uitgaven voor de openbare scholen 800 te laag had den berekend, waarmede een tweetal schoolbesturen zich niet hadden kunnen vereenigen, zoodat deze in beroep gingen, stellen B. en W. thans den raad, op advies van den secretaris-generaal en Ged. Staten voor de vergoeding per leerling te verhoo- gen en wel voor het L.O. tot 13.12 en voor het Ulo tot 18.10. Conform besloten. Uitbreiding meubilair e.d. Julianaschool. B. en W. stellen den raad voor aan het bestuur van de vereeniging tot bevordering van christelijk schoolonderwijs, de gevraag de medewerking te verleenen voor uitbrei ding van het meubilair en dergelijke der Juliana Ulo-school. Als voren. Verpachting van een perceel bouwland. B. en W. stelden den raad voor hen te machtigen tot het verpachten van een per ceel bouwland bij het bureau van het gas bedrijf te Bergen. Als voren. Verkoop grond aan de Houthavenstraat. B. en W. stellen den raad voor aan Brede- ro's Bouwbedrijf N.V. te Utrecht 1242 M2. grond aan de Houthavenstraat te verkoopen voor 9004.50 en 970 M2. voor 7032.50, ten einde daarop 22 woningen te bouwen. Als voren. Termijnverlenging. 7 Maart j.l. besloot de raad aan den heer J Glas te Heiloo 36 M2. grond aan de Hout- m-nstraat voor 108 te verkoopen, onder voorwaarde, dat binnen 2 maanden de over dracht moest plaats hebben. B. en W. stellen den raad thans voor de termijn van 2 maanden tot 8 maanden te verlengen. Conform besloten. Verkoop grond. B. en W. stellen voor aan de gebroeders D. en L. Schoonewil en C. Jonker alhier een perceel bouwterrein te verkoopen aan de Zeswielenstraat, groot ongeveer 680 M2 voor 4760. Tevens wordt voorgesteld een perceel bouwterrein te mogen verkoopen gelegen aan de Ruysdaelkade hoek Nic. Beetsstr,, groot ongeveer 533 M2. voor 4655 aan den heer P. Dekker, alhier. Als voren. Op voorstel van weth. de Groot werd besloten den naam van den kooper even tueel te wijzigen. De heer Grondsma vroeg of het niet wenschelijk was de grondprijzen te herzien. De voorzitter oordeelde dit een taak van de commissie. Bijdragen ter verbetering van arbeiderswoningen. B. en W. stellen in bijlage no. 105 den Raad voor: aan'de N.V. Grossierderij in koloniale waren v.h. M. de Haas, gevestigd te Alkmaar, Fnidsen 72, aan den heer K. Hoogland, wonende Laat 23 te Alkmaar en aan mej. M. J. F. Kooman, wonende Kin- heimstraat 22 te Alkmaar, onder voorbe houd, dat te dier zake ook van Rijkswege een bijdrage wordt verleend, een bijdrage toe te kennen in de kosten van verbetering onderscheidenlijk van het perceel Luttik- Oudorp nr. 91, Laat nr. 23 en Kinheimstraat 22; de tot een bedrag gelijk aan een derde van rijksbijdrage voor verbetering van ar beiderswoningen onderscheidenlijk van ten hoogste 79.17, 77.50 en 16.67 in totaal. Conform besloten. Bijdrage verbetering arbeiders woningen. B. en W. stellen den raad voor aan G. Dik, wonende Zeglis nr. 58 en aan de erven Van der Voort, Costerstraat 13, alhier, onder voorbehoud, dat te dier zake ook van Rijks wege een bijdrage wordt verleend, een bij drage toe te kennen in de kosten van ver betering resp. van de perceelen Zeglis nr. 70 en 2e Kanaalstraat nrs. 17 en 19, volgens de ingediende teekeningen, tot een bedrag gelijk aan een derde van de genoemde Rijks bijdrage, en onderscheidenlijk van ten hoog ste 37.50, resp. 102.92 in totaal. Voor de woning van den heer Dik, een winkelhuis, dat tot arbeiderswoning ver bouwd wordt en voor 5 verhuurd zal wor den, verleent het Rijk een bijdrage van 112,50. Voor de woningen van de erven v. d. Voort, die, na de verbetering voor 4.50 per week verhuurd zullen worden, verleent het Rijk een bijdrage van 308.75. Als voren. Verlenging be woningstermijn perceel Lindenlaan 56. Op 8 December 1940 eindigt de ter mijn, waarbinnen de onbewoonbaar ver klaarde woning Lindenlaan nr. 56 moet worden ontruimd. De bewoner van dit perceel, J. Panne keet, heeft verzocht den ontruimingster mijn te verlengen. De heer Pannekee.t die thans 80 jaren oud is, heeft bij terstamen- taire beschikking het recht van bewoning van het perceel Lindenlaan no. 56 verkre gen. Op de wijze, waarop hij het perceel bewoont, is geen aanmerking te maken. Met het oog op het bovenstaande lijkt het B. en W. billijk den raad voor te stel len om den ontruimingstermijn van be doelde woning opnieuw met een jaar te verlengen. Als voren. Verzoek om vergunning voor wegaanleg. In verband met het op 29 Augustus 1940 in handen van B. en W. gestelde adres van H. Wittenberg, aannemer te Schoorl, hou dende verzoek om vergunning tot aanleg van een weg aansluitende aan de Oostzijde van den Westerweg, stellen B. en W. den Raad voor op het verzoek van adressant afwijzend te beschikken en adressant te doen berichten, dat hij een verzoek voor wegaanleg opnieuw kan indienen, zoodra het uitbreidingsplan Alkmaarder Hout en omgeving is vastgesteld en goedgekeurd en daarbij ingezonden worden de door het College noodig geachte teekeningen ten aanzien van ligging, verlichting, beplan ting, verharding, rioleering en de in den weg aan te leggen ondergrondsche leidin gen, alsmede de overige door de Bouw verordening voorgeschreven teekeningen. Conform besloten. Overdracht Perronstraat. Bij raadsbesluit van 9 Juni 1915 werd aan A. van Ree alhier vergunning verleend voor den aanleg van een toegangsweg van en in aansluiting aan den Stationsweg. Deze straat heeft na den aanleg den naam van Perron straat gekregen.Hoev/el het destijds waar- schijnlijkwel de bedoeling is geweest, dat de gemeente te eeniger tijd deze straat zou overnemen in eigendom en onderhoud, heelt deze overdracht tot dusver niet plaats ge had. Het gevolg is geweest, dat de straat thans aan verschillende eigenaren van aan grenzende perceelen toebehoort. B. en W. hebben met de eigenaren overleg gepleegd om tot een overeenkomst te ge raken, waarbij zij de straat aan de gemeente in eigendom overdragen voor een bedrag van 1 met de blijvende bestemming tot one-nbare straat. De heer de Kort complimenteerde het college voor het beoefende geduld in deze zaak. Conform besloten. Moderniseering gasfabriek. B. en W. stelden den raad voor hen een crediet te verleenen van 70.000 om twee retorteovens aan de gasfabriek te vervan gen door horizontale kamerovens. Conform besloten. Beschikbaar stellen gelden ingevolge de Landarbeiderswet. B. en W. stelden den Raad voor onder voorwaarde da* H. J. Blankendaal in de kosten van het plaatsje i 375 uit eigen middelen bijdraagt, hem met vestiging eener eerste hypotheek, een voorschot te verleenen van 3375.voor het ver krijgen van een plaatsje als bedoeld in de Landarbeiderswet. De heer v. d. V a 11 zou den vorigen keer tegen hebben gestemd, omdat er geen sprake is van loondienst, overeenkomstig de landarbeiderswet. De voorzitter: Het college oordeelde zoo eveneens, doch de raad besloot anders. Wij zullen aannemen, dat u tegen bent. De heer Eriks wilde contact met den dienst voor kleine boeren. De voorzitter zal gaarne van dien dienst gebruik maken om den heer Blan kendaal te helpen. Conform besloten. Af- en overschrijvingen en suppletoire begrootingen van bedrijven, dienst 1939. B. en W. stellen den raad voor te besluiten om hen A. machtiging te verleenen volgens de daartoe overgelegde staten tot het verrich ten van af- en overschrijving van en op pos ten der begrooting voor 1939 van het: electriciteitsbedrijf tot een bedrag van 33.882; bedrijf der gemeentewerken tot een be drag van 16,799,73; gasbedrijf tot een bedrag van 19.550; plantsoenbedrijf tot een bedrag van 2,174,14; bedrijf der gemeentereiniging tot een be drag van 552,02; radio-distributiebedrijf tot een bedrag van 1.200; B. vast te stellen de suppletoire begrooting voor 1939 van het: 1. electriciteitsbedrijf in ontvang en uitgaaf op 30.932; grondbedrijf in ontvang en uitgaaf op 2.784,43; sportparkbedrijf in ontvang en uitgaaf op 3.062,05; 4. slachthuisbedrijf in ontvang en uitgaat gewone dienst op 16.751,03 e-n idem ka- pitaaldienst op f 3.575,71; 5. bedrijf der gemeentewerken in ontvang en uitgaaf op 343.639,87; gasbedrijf in ontvang en uitgaaf op 600 voor den gewonen dienst en idem f 5000 voor den kapitaaldlenst; 7. plantsoenbedrijf in ontvang en uitgaaf op 11.829,95; De heer C o e r t s besprak de uitgave van ongeveer 740 extra voor het politie bureau. Spr. had het bestek nagegaan en bevonden dat het voorgeschreven lood voor den nog te licht was geweest. De voor de goot genomen maatregel is onvoldoende. Men gebrqjke ook daar te licht lood, De fout ligt dus in het bestek. Weth. de Groot verzocht den heer Coerts zijn betoog schriftelijk te verstrek ken, opdat een onderzoek kan worden in gesteld. De heer Coerts zegde het gevraagde toe. Conform besloten. Doos 20 ct. Tube 60-40-25 ct. Begrooting 1940 voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Aangezien Ged. Staten verklaard hebben zich te kunnen vereenigen met de begroo ting voor 1940 voor Maatschappelijk Hulp betoon, stellen B. en W. den raad thans voor die begrooting goed te keuren. Conform besloten. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1939. B. en W. bieden, onder overlegging van het advies der Commissie van bijstand voor de financiën, ter vaststelling aan een besluit tot wijziging van de gemeentebe grooting voor 1939. Het betreft een wijziging in de boeking van de uitgaven voor werkverschaffing. Conform besloten. Rekeningen 1939 van instellingen en vereenigingen. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekeningen over 1939 van de volgende in stellingen en vereenigingen: 1. het centraal ziekenhuis in ontvang en uitgaaf op 277.279.11; 2. het burgerweeshuis in ontvang en uitgaaf op 14.031.39; 3. de gemeentelijke instelling voor maatschappelijk Hulpbetoon in ont vang en uitgaaf op 418.045.37; 4. de vereeniging voor gezinsverple ging in ontvang op 11.477.47, in uitgaaf op 11.411.44 3-4voordeelig saldo 66.02 K, welk bedrag wordt teruggestort de commissie tot huisverzorging in ontvang op 3252.82, in uitgaaf op 3.134.35, voordeelig saldo 118.47, welk bedrag wordt teruggestort;, de Alkmaarsche Vereeniging tot be strijding der tuberculose in ontvang op 14.209.46, in uitgaaf op 16.077.71, nadeelig saldo 186-8.25; 7. het comité Alkmaar van de R. K. Vereeniging „Herwonnen Levens kracht" in ontvang op 1577.30, in uitgaaf op 935.08, voordeelig saldo 642.22, welk bedrag als reserve in het bezit der vereeniging blijft; 8. de afdeeling Alkmaar van het cen traal genootschap voor kipderher- stellings- en vacantiekolonies in ont vang en uitgaaf op 2.214.26; 9 de vereeniging to tbescherming van zuigelingen in ontvang op 3039.68 in uitgaaf op 3888.43, nadeelig saldo 848.75; 10. de afdeeling Alkmaar van „Het Wit- Gele Kruis" in ontvang op 6471.05, in uitgaaf op 6339.3-0, voordeelig saldo 131.75, welk bedrag wordt teruggestort; 11. de vereeniging voor kindervoeding in ontvang en uitgaaf op 3.920.65; 12 de vereeniging „Kinderkleeding" in ontvang op 1499.01 in uitgaaf op 132.99, nadeelig saldo 33.98; 13. den Armenraad in ontvang en uitgaaf op 6.266.72; 14 de Vereeniging „Zorg voor de leer lingen en oud-leerlingen der school voor b. 1. o. te Alkmaar" in ontvang en uitgaaf op 6399.44. Als voren. 5. 6. Marktgeld voor graan en zaad. Het marktgeld voor graan en zaad be draagt voor 1940 1 ct. per H.L. B. en W. stellen voor, dit tarief voor 1941 te bestendigen. Als voren. Wijziging Radio-Verordening. Voorgesteld wordt het tekort voor 1941 op hetzelfde bedrag te bepalen als dit in 1940 was. De heer B o n s e m a had bezwaar om elk jaar het tarief vast te stellen. Zoo wordt dit bedrijf een sluitpost en daar is spr. tegen. Dit bedrijf brengt te veel belasting op en spr. oordeelde, dat tariefsverlaging, zoodra dit mogelijk is, moet komen. Weth. K e ij s p e r zeide, dat het college niet aan een sluitpost gedacht heeft. Het voorstel is uitsluitend formeel. De heer B o n s e m a ontkende, dat het ieder jaar moet worden vastgesteld. Weth. Ke ij sper: U bent er toch bij, als het een sluitpost moet worden? Mr. Leesberg was het met den heer Bonsema eens. Men moet niet uitgaan van den bij zonderen toestand. Uit wetgevend oogpunt lijkt het spr. wenschelijker, de bij lage in te trekken. Weth. K e ij s p e r De minister stond toe in 1938 het tarief van 2 op 1.75 te stellen en dit moet ieder jaar worden vastgesteld. De heer Si-etsma was het met den heer Bonsema eens. De voorzitter: Wij kunnen fobmeel aanvragen voor 1941 ook met 1.75 te mogen volstaan. Hiertoe werd besloten. Aanvaarding schenking. Voorgesteld werdt van mevrouw v. d. BroekBosboom als schenking te aanvaar den eenige teekeningen van den schilder Bosboom, alsmede een met teekeningen verlucht album met het echtpaar Bosboom Toussaint bij zijn zilveren huwelijksfeest door zijn vrienden is aangeboden. Conform besloten. Aanvang- en sluitingsuren van de Zaterdagavondmarkt env an de veemarkten. Teneinde aan de belangen van het pu bliek en van de neringdoenden tegemoet te komen, verdient het naar de meening van B. en W. aanbeveling, zoolang de verduiste ringsvoorschriften van kracht zijn, de mo gelijkheid te openen het aanvangsuur der Zaterdagavondmarkt vroeger te stellen. Ook komt het gewenscht voor het bij de Verordening voor de Zaterdagavondmarkt bepaalde sluitingsuur (tien uur) in over eenstemming te brengen met het tijdstip, waarop sluiting feitelijk moet plaatsvinden. Met het oog hierop stellen zij den Raad voor hen te machtigen, zoolang algemeene voorschriften van verduistering ten behoeve van de luchtbescherming van kracht zijn, de aanvangs- en sluitingstijden der Zater dagavondmarkt, eventueel in afwijking van de geldende verordening, vast te stellen. In dien deze machtiging verleend wordt, zijn zij voornemens deze tijden periodiek, en naar gelang der behoefte, te herzien en te wijzigen. Eenzelfde voorstel doen B. en W. ten aanzien van de tijden, tusschen welke het vee tot de veemarkten kan worden toegela ten, Voor het tijdvak van 1 Nov. tot 29 Febr. zijn deze tijden onderscheidenlijk 7.30 en 10.30 uur. Hier dient de mogelijkheid geopend te worden de aanvangs- en sluitingstijden der markten snel en periodiek te kunnen wijzi gen. In verband met het urgente dezer aange legenheid hebben B. en W., in het vertrou wen dat de Raad hiermede instemt reeds met ingang van 21 September 1940 ten aan zien van de Zaterdagavondmarkt het vol gende bepaald: 1. De standplaatsen mogen van Zaterdag ochtend 11 uur af gebruikt worden voor het opzetten der marktstallen en kramen en voor het gereedmaken van de uitstallingen; 2. Vóór 1 uur des namiddags en na zons ondergang mogen geen goederen worden verkocht; 3. Alle standplaatsen moeten binnen één uur na zondsondergang geheel ontruimd zijn. Met betrekking tot de veemarkten heb ben zij het aanvangsuur met ingang van 16 September 1940 op 8 uur v.m. en met in gang van 1 Nov. 1940 op 9 uur v.m, be paald. Als voren. Afschaffing tonnenprivaten. Voorgesteld wordt bij verordening te be palen dat de tonnenprivaten geleidelijk dienen te worden afgeschaft, daar, waar ze door closets kunnen worden vervangen. In 1950 moeten ze alle verdwenen zijn. Conform besloten. Verkrijging grond voor aanleg Kruseman van Eltenweg. Ingevolge het raadsbesluit van 3 Sep tember 1935, zou een overeenkomst wor den aangegaan met het Rijk (de Staats spoorwegen) en de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij ter verkrijging van den grond, benoodigd voor den ver bindingsweg tusschen de Jan van Scorel- kade en dei. Helderscheweg, welke sedert dien den naam heeft gekregen van Kru seman van Eltenweg. Een overeenkomst met de tegenwoor dige eigenaren voor een prijs van 1. is verkregen en B. en W. stellen voor daartoe over te gaan. Conform besloten. De samenvoeging van Alkmaar en Oudorp. In verband met de voorgestelde samen voeging van gemeenten stellen B. en W. voor tot samenvoeging van Oudorp en Alkmaar met een deel van Heiloo te advi- seeren. De heer Venneker, wiens wieg in Oudorp had gestaan, oordeelde de haast, waarmede gehandeld moest worden, niet in overeenstemming .met de belangrijkheid en in strijd met den eerbied voor het historisch gewordene. Den Haag wil het nu eenmaal. Spr. was voor aansluiting van het gedeelte Oudorp aan den Friescheweg en het eens met het college, dat de nieuwe weg op het grondgebied van Alkmaar ligt en dat waar Alkmaar den Munnikenweg onder houdt, dit gebied ook bij Alkmaar komt; maar wij krijgen er ook veel bij, dat lande lijk is en waar geen Alkmaarsche belangen mede gediend worden en wat voor Alkmaar een blok aan het been zal zijn. Spr. wees op den politiedienst en gemeentereini ging en het voordeel zal daardoor teloor gaan. Spr. hoopte, dat het college bij de onderhandelingen hierop de aandacht zal vestigen en was het met het college eens, dat reeds nu de aandacht op het vroegere ge wilde gedeelte van Heiloo moet worden gevestigd. Hij wilde dit ook doen op het vroegere gewenschte gedeelte van Bergen tot de voormalige tol. De heer v. d. Va 11 wilde voor Oudorp blijven binnen de Hoornsche Vaart en ver wees voor zijn punten naar hetgeen vroeger over de grenscorrecties is gezegd. Spr. vroeg of men thans met de bedrijven niet in een scheve positie komt. In Alkmaar bestaat het G.E.B. en in Oudorp het P.E.N. De heer Bonsema: Wij zijn goedkoo- per. De heer v. d. V a 11 wilde daarover niet discussieeren en op het geval alleen de aan dacht van het college vestigen. De heer Sietsma zeide, dat zijn fractie gaarne met het voorstel van den heer Ven neker mede gaat. In de toékomst zijn grens wijzigingen mogelijk en wij kunnen dan af stand doen van het stuk Oudorp in de Heer- hugowaard en van het gedeelte Oudorp in de Schermeer. Ten aanzien van Heiloo wilde spr, den raad adviseeren verder te gaan dan vroeger en wel tot Nyenburg en verder langs het laan tje langs de ijsbaan tot aan de Hoevervaart en aan den anderen kant tot de Ringsloot van de Boekelermeer. Ook het door den heer Venneker gewilde gedeelte van Bergen wil spr. bij Alkmaar, ook om te voorkomen dat een gedeelte van het kazerneterrein aan Bergen grenst. De heer H o ij t i n k was het met de hee- ren Venneker en Sietsma eens en verwon derde zich er over, dat het college over Ber gen zweeg. De voorzitter betoogde, dat de naam van het geheel Alkmaar zal blijven. De veraf gelegen stakker van Oudorp behoor den ook z.i. niet bij Alkmaar. Grenswijzigingen blijven mogelijk, maar het gaat nu over de samenvoeging van Alk maar en Oudorp. Bij grenswijziging heeft spr. ook geen bezwaar als er stukken van Alkmaar gaan naar St. Pancras, Heerhugo- waard en de Schermer, al zal het spr. spijten dat men den heer Klaver als raads lid kwijt raakt. Een nieuwe gemeente de Schermer vindt spr. echter zoo belangrijk, dat Alkmaar de Schermer zal moeten hel pen. Het college staat niet afwijzend tegen de naar voren gekomen gedachte over het stuk van Bergen, want dan brengt inderdaad grenswijziging verbetering en kan men toe standen als aan den straatweg voorkomen. Wenschelijk is dat de Bergerweg aan beide kanten aan één gemeente ligt. Het college heeft geen bezwaar als punt 3 op te nemen de toevoeging van dit deel van Bergen bij Alkmaar. Ten aanzien van Heiloo is spr. met den heer Sietsma van oordeel, dat bij de autori teiten met klem gepleit moet worden voor dat deel van Heiloo, door den heer Sietsma genoemd. Van beide kanten zal men offers moeten brengen en dit begrip dient ook door te dringen tot de buitengemeenten. Spr. hoopt dat binnenkort de geografische grenzen zoowel in het Oosten, het Westen 'en het Zuiden tot stand zullen komen, zoo dat Alkmaar tot een behoorlijke ontwikke ling kan komen. (Applaus). Weth. K e ij s p e r hoopte, dat de goed- geoutilleerde bedrijven ook tot vreugde zul len strekken van de bewoners in de rand gemeenten die bij Alkmaar komen. Het col lege zal de belangen van die bewoners zoo goed mogelijk behartigen. Conform besloten. JAARSVELD, 414,4 M. (VARA-uitz.) 8— ANP-ber., gr.pl. 10.VPRO-morgenwij ding. 10.20 Voor arb. in de continubedr. 12.Es meralda en solist. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Gr.pl. 2.Letterkundig overzicht. 2.15 Utr. strijkkwartet. 3.Tuin- bouwhalfuurtje. 3.30 Gr.pl. 4.Causerie „Taalmisbruik". 4.15 Zang en piano. 4.35 VARA-orkest. 5.15 Nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 VARA-orkest. 6.15 Van Staat en Maatschappij, causerie. KOOTWIJK, 1875 M. (NCRV-uitz.) 7— Ber. 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Gr.pl. 8.— ANP- ber. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (opn.) 9.Ber. (Duitsch). 9.15 Gr.pl. 10.15 Haarlemsch Trio en gr.pL 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gr.pl. 12— Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Orgelcon cert (gr.pl.) 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Can zonetta-sextet en gr.pl. 3.30 Ber. (Eng.) 3.45 Canzonetta-sextet en gr.pl. 4.30 Gr.pl. 5— Ber. (Duitsch). 5.15 Nieuws- en econ. be richten ANP. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Te Berkhout. Notaris Luyckx te Hoorn hield Donder dagmiddag een publieke verkooping in het café van den heer Bontje te Berkhout ten verzoeke van den heer J. Poland aldaar van de navolgende perceelen: 1. een huis met 2 schuren en erf te Berkhout, groot pijn, 3.75 a.; opgeboden tot 1790 van eigenaars zijde; 2. vijzelberg, veestalling en erf, aldaar, groot pl.m. 2 a.; opgeboden tot 400 van eigenaarzijde; 3. weiland, aldaar, groot pl.m. 1.46.50 ha.; opgeboden per morgen tot 2770 door den heer Pater te Goorne (gem. Berkhout)4. weiland, groot pl.m. 1.68.00 ha.; opgeboden per morgen tot 2370 door den heer N. Groot te Berkhout; 5. bouwland, groot 1.46.70 ha.; opgeboden per morgen tot 2310 door den heer K. Groen te Aven- horn. Na verschillende combinaties werd iigi geheel, staande op f 15635,47, bij afslag aait» geboden. Er vond geen verhooging meer plaats en er werd evenmin gemijnd.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7