OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL Uit d 5i£mmeuws LBuitenland VRAAG EN AANBOD „Mijnhardtfes" De Nederlandsche Pijnstillens WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels, 2 it. tO ct. 12 st. 50 ct. BESTRIJDING VAN SLAKKEN. In perioden met vochtig weer kan aan de te velde staande land- en tuinbouwgewas- sen vaak niet onaanzienlijke schade worden veroorzaakt door slakken. Blijkens verkre gen inlichtingen richten de slakken althans in enkele deelen van ons land inderdaad op het oogenblik meermalen vrij groote schade aan, o.a. aan opkomende winter rogge. De Plantenziektenkundige Dienst meent goed te doen, thans de aandacht van land bouwers erop te vestigen, dat waakzaam heid ten aanzien van het voorkomen van slakken niet overbodig is, en dat bij waar neming van schade door deze dieren de volgende middelen aanbeveling verdienen 1. Fijngemalen kopervitriool (geen kris tallen), gemengd met de 20-voudige hoe veelheid fijngemalen kainiet, fijne patent kali of fijne kalk. Van dit mengsel wordt 400 kg uitgestrooid per hectare in den vroegen ochtend, als de slakken nog krui pende zijn. In den landbouw is dit middel tot heden het meest gebruikelijke. 2. Metaldehyde gemengd met zemelen, levert een opmerkelijk goed middel tegen slakken, doch de wijze van gebruik leent zich beter voor den tuinbouw dan voor den landbouw. 25 kg zemelen worden met 400 gram poedervormig metaldehyde of met 100 fijngestampte meta-tabletjes vermengd en met water tot een kruimelige massa aangeroerd. Bij toepassing op kleine schaal legt men van dit mengsel kleine hoopjes op afstanden van 25 a 30 cm tusschen de planten uit. De slakken worden er door aangetrokken, vre ten ervan en sterven. Beschut men de hooojes met een dakpan tegen regen, dan behouden zij weken lang hun werkzaamheid. In den landbouw is het uitleggen van lokaas veel te bewerkelijk. Volgens mede- deelingen uit het buitenland kan men dan volstaan met 30 kg van het mengsel per hectare breedwerpig uit te strooien. Over de doeltreffendheid van deze werkwijze heb ben wij nog geen eigen ervaring. De resultaten, die met metaldehyde in den tuinbouw bereikt worden, zijn echter voortreffelijk. Verschillende middelen tegen slakken, die in den laatsten tijd in den handel zijn geko men, bevatten metaldehyde als werkzaam bestanddeel. De werking is even goed als die van het zelf bereide mengsel. De prijs is natuurlijk iets hooger maar de handels preparaten zijn geheel klaar voor het ge bruik, wat weer een voordeel is. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en de bij dezen Dienst werk zame ambtenaren, alsmei e door de Rijks- land- en tuinbouwconsulenten ROODE ORCHIDEEEN. City-theater. Een spannend verhaal, goed gespeeld on der een goede regie, ziedaar de indruk, welken wij kregen van de film, die deze week in de City gedraaid wordt. De zaak, waar het om gaat, is een spionnage-affaire, waarvoor misschien twee, maar in elk geval een onschuldige zal moeten boeten, tenzij de waarheid nog op tijd aan het licht komt. Het spreekt vanzelf, dat die waarheid tenslotte geopenbaard wordt en even vanzelfsprekend is het, dat een lieftallige jongedame, in dit geval een zangeres, daarbij een zeer belang rijke rol speelt. Waaruit al weer volgt, dat de romantiek in dit verhaal ook nog het noodige er toe bijdraagt, om alles zoo span nend en aantrekkelijk mogelijk te maken. We zullen den inhoud natuurlijk hier niet uiteenzetten en slechts vermelden, dat uit een groote fabriek teekeningen zijn verdwe nen, die van enorm belang zijn. De- mannen achter de schermen, die deze teekeningen moeten hebben en die zelf betrekkelijk vei lig blijven bedienen zich van een code in den vorm van schaaknotities, waarbij elk stuk en elke plaats op het bord een beteeke- nis heeft. Welnu, die code blijkt een zeer belang rijke rol te spelen in het verhaal en als die code tenslotte in handen komt van een opera-zangeres, dan Enfin, die zangeres speelt al weer een be langrijke rol in deze geschiedenis, die wij nu werkelijk niet verder zullen vertellen! Zooals gezegd: een boeiend verhaal, goed gespeeld! Vooraf een Polygoon-journaal en een uit stekende natuurfilm. BOERDERIJ TOTAAL AFGEBRAND. Gister is, vermoedelijk door hooibroei, de groote boerderij „Thaborklooster", gele gen onder Tirns (Fr.), eigendom van en bewoond door den heer Tj. de Jong, totaal door brand vernield. Het vee en een ge deelte van de inboedel kon worden gered. Het aanwezige hooi ging in vlammen op. Alles was verzekerd. INBRAKEN IN WINKELS TE LEIDEN. Begunstigd door de duisternis hebben in brekers gisteracht te Leiden op verschei dene plaatsen hun slag geslagen. Bij den fotohandelaar van de Z. aan de Breestraat werd een groote spiegelruit ingeslagen en door de aldus ontstane opening een kostbaar Leika-toestel ter waarde van driehonderd zeventig gulden weggenomen. Voorts is een bezoek gebracht aan het filiaal van de coöperatie „Vooruit" aan de Haarlemmerstraat. De inbrekers doorzoch ten het geheele pand en haalden de kassa leeg, terwijl op de eerste verdieping een geldkistje werd opengebroken en geleeed. In totaal wordt een bedrag van eenige hon derden guldens vermist. Er kon nog niet worden nagegaan of ook goederen werden meegenomen. In een derde winkel wordt een hoeveelheid chocolade reepe-n vermist. ONDANKBARE BEZOEKSTER NAM TRAPROEDEN MEE Op het politiebureau aan de Kattenbur gergracht te Amsterdam bevond zich gister middag een 55-jarige vrouw, die niet al te veel dankbaarheid getoond had, toen het haar gebleken was, dat een buurvrouw, die zij bezoeken wilde, niet thuis was. Het is een spiritusdrinkster, die al eens meer door de politie betrapt is op dronken schap en wangedrag. Zij ging in zeer vroo- lijke stemming op bezoek bij een vriendin aan den overkant van de straat. Aan de deur kreeg zij echter geen gehoor. Bij het heen gaan voelde zij zich toen gedrongen alle roeden van den traplooper af te nemen en naar huis mede te nemen. Sigarettendieven gesnapt. - De Utrecht- sche politie heeft de hand gelegd op eer. tweetal mannen van 25 en 23 jaar, die zich regelmatig schuldig maakten aan diefstallen van pakken sigaretten. Zij konden Donder dag op heeterdaad worden betrapt, toen zij juist bezig waren uit een pakhuis aan de Mineurslaan 5000 sigaretten te ontvreeto- dene, naar verhoord te zijn, werden de sigarettendieven opgesloten in het hoofd bureau van politie aan het Paardenveld. Frauduleus slachten op de Veluwe. - De Barneveldsche politie heeft druk werk om bij vele Veluwsche boeren, die op groote schaal frauduleus slachten, proces verbaal op te maken. Alleen al te Barneveld zijn tien varkens, die op onwettige wijze geslacht wa ren, in beslag genomen. Ook te Ederveen. Scherpenzeel en Lunteren zijn groote par tijen vleesch ontdekt, afkomstig van frau duleus slachten, reeds zijn in bepaalde ge vallen boeten van 500 opgelegd. Doodelijk ongeval. - Donderdag is te Rotterdam een doodelijk ongeval gebeurd. De 39-jarige man P. M. Peters is van een bruggehoofd aan de Willembrug gevallen, tengevolge waarvan hij een schedelbasis- fractuur opliep en na korten tijd aan de be komen verwondingen overleed. MAZURKA. Theater Harmonie. Lisa, het conservatoriummeisje, dat zien tot een jonge dame ontwikkelt, maakt ken nis met een beroemden pianist, die haar met zijn attenties overstelpt. Het meisje is er niet erg van gediend maar willigt ten slotte het verzoek in om hem voor den laat sten keer te ontmoeten. Die ontmoeting vindt plaats in een cabaret waar een chan teuse met een gebarsten stem optreedt. Zij ziet het paar in een loge, achtervolgt het wanneer de man het meisje snel naar bui ten geleidt en schiet den pianist neer. De rest speelt zich af in de rechtszaal waar de chanteu.e Pola Negri als be klaagde zit en hardnekkig iedere verklaring van haar daad weigert tot er een koffer met haar familiepapieren wordt gevonden. Zij wil spreken als de zitting niet open baar is en verhaalt dan van haar glorie als zangeres, haar huwelijk met een bekend ritmeester, haar eenzaamheid als hij in den oorlog is getrokken, de liefde voor haar kind, haar ontspanningsavond in den kun stenaarskring, hot feit( dat zij te veel dronk en het besef van tijd en plaats vergat om daarna wakker te worden in de slaapkamer van den beroemden pianist. Zij vertelt hoe men haar man van dat alles in kennis stelde en hoe hij van haar weg ging met haar kind. Haar kind, dat zij voor het eerst weer terug zag in een loge met denzelfden man, die haar levensgeluk had vernietigd. Het vonnis is mild en zij bereikt, dat het meisje nimmer' zal weten, dat het haar moe der was die haar gered heeft. In deze film van Willy Forst is Pola Negri de beklaagde de groote en tragische figuur, wier spel diep ontroert en naast haar geven Ingeborg Theck en Albrecht Schönhals een schitterende creatie van de misleide dochter en den harteloozen vrou wenjager. Een prachtige speelfilm met ont roerende momenten. Vooraf een schitterende Ufa-film, veel nieuws van Profilty en een leerzame film over suikerbieten en wat daarvan gemaakt wordt. DE AVONTURIER VAN PARIJS. Roxy-theater. Parijs, de lichtstad, waar lieden uit alle landen vermaak zoeken, het oord ook waar tal van gelukzoekers aan den kost trachten te komen, herbergt o.m. vele Russen, die eertijds in hun land tot de hoogste kringen behoorden, maar, voor de revolutie ge vlucht vaak met achterlating van have en goed, nu in tal van ondergeschikte baantjes hun brood verdienen Er zijn kellners, chauffeurs e.d. onder Aardappelen in beslag genomen. - Con troleurs van de afdeeling algemeene con trole van den centrale crisis-controledienst hebben 25 October te Maassluis weder een partij aardappelen van 6500 kg in beslag ge nomen, welke vervoerd werden zonder ge- leidebilje-t. deze adellijke lieden, en zoo was vorst Mitja Artamanow danser geworden. Wat hij als knaap ter verstrooiing op het land goed in den Kaukasus had geleerd, leverde hem nu als vluchteling een bestaan op. Zelfs méér dan dat: doordat hij als ..mid dernachtskoning in het „Chateau Russe" de groote sensatie was van heel Parijs, kan hij zijn jongeren broer laten studee- ren aan de Oxford-universiteit en dezen de illusie laten dat hij nog over vorstelijke rijkdommen kan beschikken. Maar éénmaal zal het tot opheldering moeten komen tusschen beide broers en dit gebeurt als Igor (de student) slaagt en dan met zijn eveneens geslaagden vriend Ro bert en diens vader lord Viastor en zuster Mabel, van wie men aannam dat hij eigen lijk in stilte reeds verloofd was met Igor, een reis gaat maken naar het vasteland, waarbij zij allen ook Parijs bezoeken. Mitja, wien dat bezoek was aangekondigd, besluit om Igor alles te vertellen, maar als hij ook lord Vinston ontmoet, zinkt hem de moed daartoe in de schoenen, zoodat hij zich voordoet als de rijke vorst Artamanow. Het gezelschap bezoekt echter ook „Cha teau Russe" en ziet den „middernachtsko ning" en dan Ja. wat er dan verder gebeurt, hoe speelbank en adel trotsch een rol spelen, hoe Mabel het hart verliest aan Mitja, enz., dat alles moet de belangstellende lezer zelf gaan zien. Wij verzekeren, dat hij de logische ontwikkeling der gebeurtenissen met belangstelling zal volgen en zich za! verlustigen in het goede spel en de schit terende fotografie. Het voorprogramma geeft allereerst een u'itgbreid Ufa-nieuws en voorts verschil lende foto's uit Nederlandsche steden, als mede een film uit het hooggebergte, weer gevende hoe men daar gewapend is tegen den sneeuwval, die de bergpassen geheel ontoegankelijk kan maken. DANSMEISJES. Victoria-Theater. Met groote belangstelling heeft men gisteravond in het Victoria-Theater de eerste voorstelling gevolgd van de nieuwe Tobis-film: Dansmeisjes. In het middelpunt der film staat de prachtig georganiseerde groep van acht tien dansmeisjes uit de dansschool van Jenny Hill. Kameraadschap, plichtsbe trachting en strenge discipline zijn de geheimen van het groote succes van de Jenny Hill-groep, die als hoofdnummer prijkt op de eersteklas variété's van alle groote steden. Tot leidster van het geheel is door Jenny Hill aangewezen Norma, een zelfbewust meisje. En zij vervult haar taak uitstekend. Tal van andere variété nummers bij de groote bureaux inge schreven, zijn natuurlijk zeer jaloersch op den voorrang, die het Jenny Hill nummer overal geniet. En de concurrentie gaat aan het werk om de kracht van de groep te breken. Torstone, in dienst van het bureau „Hester", meent een goed middel te hebben gevonden. Een door hem ge huurde jongeman, Harvey genaamd, moet trachten Norma uit haar evenwicht te brengen. En het spel begint. De moeilijk heden komen voor Norma vlugger dan zij gedacht heeft. Een drietal meisjes ver dwijnen uit den groep. De sentimenteele vriendin Eva wordt ziek. Langzamerhand komt er een geest van opstandigheid in den groep, die een ernstige bedreiging vormt voor het voortbestaan van het nummer. Harvey krijgt spijt van zijn optreden als hij bemerkt hoe Norma valschelijk van diefstal wordt beschuldigd en hij staat verder geheel aan de zijde van Norma en de meisjes. Hij krijgt gelegenheid dit te bewijzen als er brand uitbreekt in de kleedkamer der meisjes, tijdens de voor stelling. Jenny Hill, die zelf overgekomen is, en de voorstelling bijwoont, spoort de meisjes in krachtige taal aan om het nummer ondanks verwarde haren, ge scheurde kleeren en zwarte gezichten toch te laten doorgaan. En het wordt een dave rend succes. Het ensemble heeft zijn groo te kracht teruggekregen. Deze boeiende film bevat tal van fraaie opnamen uit het variété-leven, niet het minst van de dansende Jenny Hill-groep. Deze meisjes leveren uitmuntend werk. Charlotte Thiele is een zeer goede Norma. Irene von Meyendorff een gevoelige Eva. Opmerkelijk is ook Lucie Höflich als de groote leidster Jenny Hill. De heeren artisten komen tegenover zooveel vrouwe lijke krachten wel iets op den achter grond. Maar Harald Paulsen als Torstone en Karl Raddatz als Harvey weten zich kranig te handhaven. Een zeer geslaagde film. Een uitgebreid Ufa-journaal en een Holl. Nieuws van Polygoon gingen aan het hoofdnummer vooraf. HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. Itaüaansche vliegtuigen boven Groot-Britannië. Berlijn, 25 Oct. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Gevechtsvliegtuigen deden gisteren kort na elkaar verscheidene aanvallen op de Britsche hoofdstad en bestookten in het zuiden van het Britsche eiland eenige ha venplaatsen, fabriekscomplexen en ver keerswegen doeltreffend met bommen. Des nachts waren de aanvallen weer voorname lijk op Londen gericht, waar branden en ontploffingen het tot ver zichtbare teeken waren van ons sat ces. Voorts strekten de nachtelijke aanvallen zich uit tot Bewape ningscentra en havendistricten. Voortgegaan werd met het leggen van mijnen voor Britsche havens. In het kader va de door het Duitsche luchtwapen ondernomen gevechtshan delingen teger Engeland, stegen voor de eerste maal Italiaansche gevechts formaties van haar basis in het bezette gebied op. Dror stoutmoedig uitgevoer de aanvaller, en welgemikte bommen behaalden zij groote successen tegen havencompxexen in het oosten van het Britsche eiland. De vijand vloog des nachts N. en W.- Duitschland binnen. Zijn bomaanvallen wa ren vooral gericht tegen Hamburg, waar op eenige plaatsen in het stadsgebied en in de haven branden en andere materieele schade veroorzaakt werden. Beschermd door een gesloten wolkendek drong de vijand met zwakke krachten tot de rijkshoofdstad door. Door hier en daar neergeworpen bommen ontstonden dakbranden en kregen gebou wen lichte schade. Voorts ontstond er een groote brand in een houtopslagplaats. In Berlijn en Hamburg zijn eenige dooden en gewonden te betreuren. Vijf vijandelijke vliegtuigen werden neergeschoten. Duitsche en Italiaansche vliegtuigen worden niet ver mist. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend ét contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden,) Te koop: net gedragen dames-, Heeren- en Kinderkleeding. Reparatie lappen steeds in voorraad. DEN HARTOG, Koningsweg 72. J- DE KROTWONINGEN IN DEN VESTINGGORDEL VAN PARIJS. Genève, 25 Oct. (D.N.B.) Naar uit Vichy wordt gemeld, heeft de Fransche regeering in het kader der werkverschaffing besloten om een reeds sedert zeven jaar ter zijde ge schoven project, n.l. het sloopen van de barakken in den vroegeren vestinggordel van Parijs ten uitvoer te leggen. Deze krot woningen in de omgeving van Parijs waren een schandvlek voor de Fransche hoofdstad en vormden in hygiënisch en sociaal opzicht een van de achterlijkste woonwijken van Frankrijk. In deze „zone", die o.a. de voor steden Vin een nes en Villejuif omvat, woon den meestal ongewenschte elementen, die niet van Fransche nationaliteit waren. De prefect van het departement Seine heeft thans alle volmachten ontvangen om de ge noemde wijken te laten sloopen en door moderne nieuwe woonwijken te doen ver vangen. De barakken zullen bij series tege lijk door den staat worden gerequireerd. Voor de personen, die hierdoor getroffen wvrden, is een schadeloosstelling vastge steld. DE FRANSCHE PERS OVER ONTMOETING HITLER—PETAIN. Geneve, 25 Oct. (D.N.B.) De pers van het onbezette Frankrijk publiceert onder zware koppen de berichten over de ont moeting tusschen den Führer en maarschalk Pétain. Enkele uitzonderingen daargelaten, breng en de bladen nog geen commentaar. De „Monieur" spreekt van een historische ontmoeting en verklaart: Het hangt in de ze wellicht beslissende uren van alle Fran- schen af, of het lot van Frankrijk in goeden zin bepaald wordt, of Frankrijk integen deel op een weg zonder einde te brengen. In de politieke kringen te Vichy was men vooral onder den indruk over de wijze waarop Pétain door den Führer ontvangen is. Vooral wijst men er op, dat de Führer persoonlijk na afloop van het onderhoud maarschalk Pétain naar zijn auto vergezel de en dat den maarschalk door een Duit sche eerecompagnie alle militaire eerbewij zen gebracht werden. ROEMEENSCHE STEUNPUNTEN VOOR RUSLAND? Boekarest, 25 Oct. (Transkontinent Press) Alhier zijn zes hoogere Sovjet-Russische officieren aangekomen. Er verluidt, dat zij met de Roemeensche regeering onderhan delingen zullen openen over het gebruik van de steunpunten voor de vloot aan de Roemeensche Zwarte zee-kust door de Rus sische Zwarte zeevloot. Deze onderhandelingen zouden betrek king heben op Constantza of op de nieuwe haven aan het meer van Taschau. Aardig cylinderbureau te koop, bill. prijs. Te bevr. bij SCHUILING, Willi- brordusweg J 244, Heiloo. Te koop een zoo goed als nieuw Hee rencolbert (zwart) voor heer op leef tijd. Brieven onder letter E 504 aan het bureau van dit blad. Te koop een groene geëmailleerde kachel, geschikt om te koken, 10. GROOT NIEUWLAND 28. Te koop: een zware vrachtwagen op onderstel met prima 30 x 5 en 32 x 6 banden en enkele luxe onderstellen. CITY-GARAGE GEBR. KLEEN, Paternosterstraat 8, Alkmaar. Te koop: een prima Haardkachel, een blauwe gab. meisjesregenjas leng te 90 c.M., een paar meisjeschoenen (bruin), maat 37. Adres v. d. LIJNSTRAAT 4. Te koop een geëmaill. fornuis 82 x 55, en één van 80 x 50. Vuurduveltje en een paar kachels. ACHTERWEZEL 30. Te koop een Röhmerpiano en mooi eiken orgel. W. KAMSTRA, Bruinvisstraat 1. Te koop: Faber Haardkachel, moderne Rustbank (Couch) bewerkt m. prima wollen weefstof, handwerk, beide z. g. a. n. GUURTJESLAAN 7, Bergen. Te koop: een z. g. a. n. Electr. Stiaal- kachel 125 volt 1000 watt, 12.50 en een stofzuiger 220 volt, 15. Adres HOFFLEIN 35, Alkmaar Heerenrijvv. met Torp. naaf en electr. licht 16.50, Racefiets 20. SPOORSTRAAT 12. Te koop" gevraagd: Gramofoonplaten, Koffergromofoons, Naaimachines. Tevens een Piano, Inboedels, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Invalidenwagens, rolstoelen, bidets, babyweegschalen, a. n. „HYGIENA", Achterstraat 45. Telefoon 2-0-5-2. y Ter overname gevraagd: een prima schrijfmachine, liefst met breede wagen. Brieven met volledige om schrijving en prijs onder letter M 511 bureau van dit blad. Te koop: als nieuw een beige deux piece wollen stof maat 40, prijs 16.50, zeer modern, met ritssluiting. DEN HARTOG, Koningsweg 72. 249. Toen trompette zij naar boven: „Nu moet je drie maal vierentwintig uur doodstil blijven liggen en daarna ben je beter. Nadat zij dit gezegd had, verdween zij om de hoek. Kobus voelde zich ellendiger dan ooit. 250. Doch toen de tijd van de rustkuur verstreken was, voelde hij zich weer zo lekker als kip. Hij waste zich eens flink en kleedde zich aan. De volgende dag ging hij weer aan zijn werk. „Zie je wel", zeiden de locomotie ven, onze medicijnen zijn best". HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT. Vliegvelden en schepen gebom bardeerd. Ergens in Italië, 25 Oct. (Stefani). In zijn weermachtsbericht nr. 140 maakt het Ita liaansche hoofdkwartier het volgende be kend: In Noord-Afrika hebben onze vooruitge schoven colonnes ten Oosten van Sidi El Barrani vijandelijke gemechaniseerde af- deelingen op de vlucht gedreven. Onze luchtformaties bombardeerden de haven werken van Port Said, het vliegveld Cathur ten Noordwesten van Cairo, de in stallatie te Aboukir ten Oosten van Alexan- drië, Maaten-Bagush, het vliegveld Foeka, El Daba en destations van dieplaats en van Marsa Matroeh. Overal werden enorme re- sulten waargenomen en ontstonden zware branden. Als onze vliegtuigen keerden te rug. De vijandelijke luchtmacht deed aan vallen op Tobroek zonder eenige uitwer king, alsmede op Benghazi, waar een Liyer gedood werd en Arabische huizen beschadigd werden. De militaire doelen le den geen schade. In Oost-Afrika waren gevechten tusschen gemechaniseerde afdeelingen in de zone van Cassala en Setit, welke voor de Italia nen gunstig verliepen. Onze luchtmacht bombardeerde schepen in de haven van Port Soedan. Vijandelijke vliegtuigen wier pen bommen op Azozo en Cassala, waar vijf personen gewond werden, alsmede op Decamere, Asmara, El Ooeak, El Gabo (Somaliland) zonder eenige uitwerking. BEZOEK VAN EDEN BIJ DEN EMIR VAN TRANS JORDANIË. Beiroet, 25 Oct. (D. N. B.) Uit Amman wordt gemeld, dat Eden bij zijn recent bezoek aan emir Abdallah van Transjor- danië den emir opnieuw den troon van Damascus heeft aangeboden, wanneer hij het zoo ver zou kunnen brengen, dat de Arabieren Engeland hulp zouden verlee- nen bij de verdediging van het Britsche rijk. Zelfs de emir heeft, zoo verluidt hier verder, in zijn antwoord moeten wijzen op de anti-Engelsche stemming in alle Ara bische landen, welke thans een ongeken- den omvang heeft bereikt. TWEED De Bulgaarsche tabaksoogst. (Trans kontinent Press). De tabaksoogst van dit jaar zal ongeveer 50 millioen kg bedragen, d.w.z. ongeveer 10 millioen kg meer dan verlqdea jaar. In Groot Alki De jor»g< Onze vroede v< vroede moeder ma mogen met him schen nog zoo gew stappen, wanneer en op de publieke oog en oor den era den diepen zin van nen zij zoo nu en volkomen van zich kinderen juichen t een van het geze viert, vijf-en-twinti met blijdschap een constateerd heeft. Aan zoo iets fees spraak ven den voo vast en wanneer de de kopje thee is aa bode met de gebrui die dan broederlijk heeren van de pers Er was thans red want de burgemeest zijn verjaardag gev die natuurlijk den laten gaan zou c den volgenden dag Zoo tusschen twe het gezellig vergad zijn gelukwenschen rechts en feliciteerc burgemeester, die 1 rug had en met eei Alkmaarsche kleure herdacht daarbij de burgemeester zich omstandigheden voc had en sprak ondei wensch uit, dat de langen tijd voor t blijven, waarna de mens den secretari steeds hun beste k: der gemeente blijve De hoofdschotel maal het voorstel v Staten te berichten bezwaar tegen heef Siameeschen tweelii met deze restrictie, nog eenige begeere Heiloo en van Berg De heer Venneke der grootste raadsfr en vertelde, dat de hem bijzonder aan zijn wieg in de gem staan. „O dierbaar plekj wieg op stond", he uitgeroepen en de komen begrepen, c. raadslid van Alkma maar bovenal een neringen naar dat dem uitgaan, dat d thans met een gul te gepresenteerd he Er is niemand in zonder meer wil ann onze voormalige re vaderen van Oudor heid hun wenschen te maken, wat intu dat die wenschen ni teekenis zullen blijk Haag en in Alkmaa den. De heer Venneker de samensmelting beetje overhaast g: daarbij, dat wij in leven. Oudorp, zoo gemeente, wat trou den naam blijkt, he wien wij altijd or woorden van de tro meest vriendschappe ben onderhouden niet zoozeer van am van twee broeders overeenkomst tot ren aan te gaan. De kleinste broedi schap tot de ontdek van die goederen, weg, voortaan niet aan twee kanten vai is en dat deze ook den nieuw aangeleg trekken. Daarbij ko aan het langste ein< profiteert van de groote offers gebrac Munikkenweg, dien maar heeft mogen Er waren nog eei maar vriendschappel nemen, maar zelfs oud-Oudorpsch wieg voorgenomen gemee ook verschillende bracht, welke Alkm been zal moeten me Alkmaar zal een van gebied -krijgen Oudorper bevolking moeten beschouwen dat die vrijheid, gel een kostbare geschi dat de politiedienst straatverlichting em van den grootsten in dit betrekkelijk strekte gebied zeer zullen vragen. De heer Van de 1 su annexeeren naar eens te gebiuik o -in*- rug en niet iilen komen, de

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6