Uit den Alkmaarschen Raad. In Groot Alkmaar zal ieder gelijke rechten en plichten hebben. De jongere broer zal om tien uur thuis moeten wezen. Boerenkool en peterselie rijke bronnen van de vitiamine C. Interessant onderzoek naar gehalte. Carotine en spinazie. TWEEDE BLAD 3 Onze vroede vaderen om van de vroede moeder maar niet eens te spreken mogen met hun zwaar gevulde actetas- schen nog zoo gewichtig naar het stadhuis stappen, wanneer zij eenmaal binnen zijn en op de publieke tribune geen critisch oog en oor den ernst van hun gezichten en den diepen zin van hun woorden peilt, kun nen zij zoo nu en dan de edelachtbaarheid volkomen van zich afschudden en als blijde kinderen juichen bij de ontdekking, dat een van het gezelschap zijn verjaardag viert, vijf-en-twintig jaar getrouwd is of met blijdschap een gezinsvermeerdering ge constateerd heeft. Aan zoo iets feestelijks zit altijd een toe spraak van den voorzitter of van den nestor vast en wanneer de tijd van het zelf betaal de kopje thee is aangebroken verschijnt de bode met de gebruikelijke taart of taartjes, die dan broederlijk en zusterlijk met de heeren van de pers worden gedeeld. Er was thans reden tot dubbele vreugde, want de burgemeester had den dag te voren zijn verjaardag gevierd en de secretaris die natuurlijk den burgemeester vóór moet laten gaan zou dat zelfde heugelijke feit den volgenden dag herdenken. Zoo tusschen twee verjaardagen in was het gezellig vergaderen. De nestor strooide zijn gelukwenschen naar links en naar rechts en feliciteerde daarbij allereerst den burgemeester, die het feest al achter den rug had en met een fraai bloemstuk in de Alkmaarsche kleuren verblijd werd. Hij herdacht daarbij de vele moeite welke de burgemeester zich in de tegenwoordige omstandigheden voor de gemeente getroost had en sprak onder algemeen applaus den wensch uit, dat de heer Van Kinschot nog langen tijd voor Alkmaar behouden zal blijven, waarna de burgemeester, ook na mens den secretaris, beloofde, dat be:den steeds hun beste krachten aan het welzijn der gemeente blijven geven. De hoofdschotel van het menu was dit maal het voorstel van B. en W. om aan Led. Staten te berichten, dat Alkmaar er geen bezwaar tegen heeft met Oudorp tot een Siameeschen tweeling te worden gemaakt, met deze restrictie, dat men dan later ook nog eenige begeerenswaardige brokjes van Heiloo en van Bergen zal krijgen. De heer Venneker opende als voorzitter der grootste raadsfractie de rij der sprekers en vertelde, dat deze aangelegenheid juist hem bijzonder aan het hart ging omdat eens zijn wieg in de gemeente Oudorp heeft ge staan. „O dierbaar plekje grond waar eens mijn wieg op stond", heeft een onzer dichters uitgeroepen en de Raad heeft dan ook vol komen begrepen, dat hier niet alleen een raadslid van Alkmaar aan het woord was, maar bovenal een man, wiens jeugdherin neringen naar dat stuje van onzen aardbo dem uitgaan, dat de heeren in Den Haag thans met een gul baar aan onze gemeen te gepresenteerd hebben. Er is niemand in Alkmaar, die Oudorp zonder meer wil annexeeren en men stelt in onze voormalige residentie ook de vroede vaderen van Oudorp volop in de gelegen heid hun wenschen en verlangens kenbaar te maken, wat intusschen niet wegneemt, dat die wenschen nie*t van overwegende be- teekenis zullen blijken als de heeren in Den Haag en in Alkmaar het eens zijn gewor den. De heer Venneker was van meening, dat de samensmelting der gemeenten een beetje overhaast gaat, maar hij vergat daarbij, dat wij in een dynamischen tijd leven. Oudorp, zoo zeide hij, is een oude gemeente, wat trouwens al eenigszins uit den naam blijkt, het is een buurman met wien wij altijd om het maar eens met de woorden van de troonrede te zeggen de meest vriendschappelijke betrekkingen heb ben onderhouden en wij moeten dan ook niet zoozeer van annexatie spreken dan wel van twee broeders, die van plan zijn een overeenkomst tot gemeenschap van goede ren aan te gaan. De kleinste broeder zal na die gemeen schap tot de ontdekking komen, dat een van die goederen, namelijk de Friesche weg, voortaan niet meer aan één kant maar aan twee kanten van den grootsten broeder is en dat deze ook rechtstreeks profijt van den nieuw aangelegden weg zal kunnen trekken. Daarbij komt, dat de broeder die aan het langste eind trekt nu ook meer profiteert van de kanalen waarvoor hij groote offers gebracht heeft en van den Munikkenweg, dien hij tot dusver alleen maar heeft mogen onderhouden. Er waren nog eenige gebieden, die Alk maar vriendschappelijk in bezit zou kunnen nemen, maar zelfs de heer Venneker, als oud-Oudorpsch wiegekind, erkende, dat de voorgenomen gemeenschap van goederen ook verschillende blokken naar voren bracht, welke Alkmaar voortaan aan zijn been zal moeten meesleepen. Alkmaar zal een belangrijke uitbreiding van gebied «krijgen, maar waar wij de Oudorper bevolking voortaan als broeders moeten beschouwen, is het te voorspellen, dat die vrijheid, gelijkheid en broederschap een kostbare geschiedenis zal worden, om dat de politiediensten, de Reiniging, de straatverlichting enz. voortaan op rekening van den grootsten broeder zullen komen en in dit betrekke1 ijk ver gelegen en uitge strekte gebied zeer zware financieele offers zullen vragen. De heer Van de Vall zou niet verder wil len annexeeren om dat leelijke woord nu naar eens te gebiuiken dan tot de Halve- .viar rug en niet over de Hoornsche vaart ijlen komen, de heer Sietsma had geen enkel bezwaar en beloofde links en rechts stukjes van den huid van den beer die nog geschoten moet worden. Hij beloofde Heer- hugowaard alvast een stukje van den Oudorpschen grond en gaf uit goede na buurschap onzen geheelen Westdijk in clusief het daar wonende raadslid den heer Klaver aan de nieuw te vormen gemeente Schermeer cadeau, omdat wij daardoor een betere afronding van onze grenzen zullen krijgen. De burgemeester wilde ook nog St. Pan- cras bedenken aan een boom zoo vol geladen mist men vijf of zes pruimpjes niet en daar ook hij den Westdijk uit goede nabuurschap aan den Schermeer cadeau wilde geven, zal onze nestor, de heer Klaver voortaan alleen raadslid onzer gemeente kunnen blijven als hij zijn bedrijf aan den kant doet en in Blockhovepark op zijn lauweren gaat rusten. Er was niemand, die de nieuwe gemeente voortaan Oudorp wil noemen. Alkdorp en Oudmaar kwamen al evenmin in aanmer king, zoodat de naam van de Victoriestad voor de geschiedenis bewaard zal blijven. Verder was er geen enkel bezwaar om het cadeautje met al zijn lusten en lasten te aanvaarden en de bevolking van Oudorp zal er waarschijnlijk niet rouwig om wezen, want de belasting zal niet hooger worden en de gemeentelijke diensten van Alkmaar zijn heel wat beter en de uilkeeringen aan armlastigen en hulpbehoevenden heel wat hooger dan men in Oudorp tot dusver gewend is. Het eenige bezwaar voor de Oudorper Alkmaarders i dat zij nu voortaan ook om tien uur naar huis moeten, maar het Oudorpsche nachtleven schijnt niet zoo veel omvattend te zijn, dat de bevolking daarvan bijzondere moeilijkhed-m zal ondervinden. Van meer Delang werden algemeen de later aan de orde komende grenscorrecties gerekend. V/at men van Oudorp aan andere gemeenten zal afstaan is daarbij van se cundaire beieekenis, maar reeds nu wilde de raad er de aandacht van Ged. Staten op vestigen, dat Alkmaar zijn aanspraken op het aangrenzende HeiMosche en Bergensche gebied in geenendeele prijs geeft. Wij leven in een tijd van groote volks verhuizingen waarbij minderheden van het eene land tegen die van het andere worden uitgewisseld om overal pais en vree te kunnen krijgen. Alkmaar stelt er geen prijs op Heiloosche Alkmaarders tegen Alkmaar sche Heilooërs te ruilen, maar waar men thans overal past en meet wat hier in den kop van Noordholland bij elkaar hoort, doet Alkmaar opnieuw zijn rechten gelden op het bezit van dien grond waar menschen wonen, die volkomen op onze gemeente georiënteerd zijn. Daarom heeft ook de Raad nu reeds groote aandacht aan de komende grens regelingen geschonken en aanspraak ge maakt op Heiloosch gebied langs den Straatweg en in het Blockhovepark en op Bergensch gebied tot aan de voormalige tol. Het zou niet billijk zijn allerlei gemeenten te combineeren en van vief en vijf dorpen belangrijke plaatsen te maken en de stad Alkmaar daarbij met een vermeerdering van nog geen tweeduizend zielen naar huis te sturen. De heer Venneker wenschte een ver grooting bij het terrein van de voormalige kazerne, die op de fundamenten na een luchtkasteel is gebleven en de heer Sietsma, die gewend is met kaarten en teekeningen om te gaan, trok een nieuwe grens tusschen Alkmaar en Heiloo, waarbij de bewoners van Huize Neyenburg Alk maarsche buren krijgen en we voortaan niet meer van de Ijsbaan in Heiloo maar van die in Alkmaar zullen spreken. Er moeten nu eenmaal van twee kanten offers gebracht worden en als Alkmaar bereid is den Westdijk met den heer Klaver af te staan mag zeker een even groote royaliteit van de zijde van andere gemeenten verwacht worden. Na de bespreking van het annexatievraag- stuk of, beter gezegd, van de broederlijke gemeenschap van goederen, valt er over de resi van de agenda niet veel te vertellen. Er werd grond verkocht en verpacht, er werden rekeningen en begrootingen goed gekeurd en gewijzigd en de heer Pannekeet. die zijn huisje zoo neties bewoont en voor de onbewoonbaarverklaring telkens een jaar uitstel krijgt omdat hij al zoo oud is, had het er ditmaal op gewaagd 80 jaar te wor den. Bij een inspectie van zijr. scheef gezakt woninkje was gebleken, dat het huisje het waarschijnlijk nog langer zal uithouden dan de bewoner, zoodat men algemeen weer de handen over de edelachtbare harten heeft gestreken in de verwachting, dat er aan den een of den anderen kant op den duur wel iets zal veranderen, zonder dat de Raad daartoe het initiatief neemt. Alkmaar bleek nog de beschikking te hebben over ruim 4000 tonnen, zij het dan helaas privaattonnen, en om tot hygiëni scher toestanden te komen is bepaald, dat voor 1950 alle bewoonde panden op de openbare rioleering moeten aangesloten worden. Het overgroote deel der agenda gaf geen aanleiding tot bijzondere besprekingen en de leden der vroedschap, die dag en nacht hun kostbaren tijd aan de overdenking van onze nooden en zorgen geven, wachten nu met vol verwachting kloppende harten op nadere mededeelingen van Gedeputeerde Staten waaruit zal blijken of men in Den Haag al dan niet met ons van meening is, dat de stad der Victorie bij de distributie van geheele of gedeeltelijke gemeenten niet met een Oudorpsche aalmoes mag worden afgescheept. Spoct Voetbal ALCMARIA—ALKMAARSCHE BOYS. Spannende ontmoeting te verwachten. Zoo zullen dan morgen de beide Alk maarsche tweede-klassers, Alcmaria en Alkmaarsche Boys, den strijd teger. elkaar aanbinden op het veld van de oudste club. Een plaatselijke ontmoe ting dus, die ongetwijfeld voor de stad een der hoogtepunten van het seizoen zal worden. Want is er wel iets, dat aantrekkelijker is dan een plaatselijke wedstrijd, waarbij het terdege gaat om de puntjes en om de eer? We mogen er van verzekerd zijn, dat beide elftallen zich zoo goed mogelijk heb ben voorbereid op dezen strijd. Reeds heb ben we in dat opzicht iets gemeld van Alc maria, dat we Dinsdagavond zagen trainen, maar het is vanzelfsprekend, dat de Boys op even intensieve wijze zich hebben voor bereid op dezen strijd. Voorspellingen? Maar lezer, voorspellin gen zijn altijd gewaagd en in dit geval is er met geen mogelijkheid iets te voorspellen. We hebben de Boys nog slechts twee keer zien spelen en Alcmaria nog heelemaal niet. Wat de Boys ons te zien gaven, was zeker niet slecht: er werd in een hoog tempo ge- sjeeld en zooveel mogelijk werd de bal in eens geplaatst. Zoo iets schept natuurlijk kansen. Wat we van Alcmaria gelezen hebben, zou kunnen wijzen op een goed sluitend elftal met een behoorlijke tech niek, maar met een niet al te schotvaardige voorhoede. En met deze gegevens moeten we het doen. Wie kan er nu voorspellen, welke ploeg zal winnen? Er zijn er, die de Boys de beste kansen geven, temeer, omdat Alc maria drie invallers in de voorhoede heeft en vooral Schaper en Hamstra noode zal missen. Er zijn er ook, die meenen, dat Alc maria de betere papieren heeft, omdat de withemden weliswaar hun twee gespeelde wedstrijden verloren hebben, maar toen zulk een goed spel demonstreerden, dat met een tikje geluk in elk geval twee pun ten veroverd waren! Wij zwijgen er verder over. Wij meenen, dat de strijd zeer, zeer spannend zal zijn en dat elke ploeg een kans heeft. Laten we hopen op een sportieven strijd tusschen twee, gelijkwaardige tegenstan ders. A.F.C., dat verleden week klop kreeg van Zeeburgia, mag nu op eigen veld haai kunnen demonstreeren. Ze zal het niet ge makkelijk krijgen, want niet minder dan de ongeslagen leiders, D.W.V., komen op be zoek. Natuurlijk moeten wij het dezen keer op de gasten houden, al is een verrassing hier zeer wel mogelijk. Zeeburgia zelf zal uitspelen tegen O.S.V. en in de Zaansche klei is het niet zoo erg gemakkelijk spelen. Als de Amsterdam mers even vlot spelen als tegen A.F.C., dan kunnen ze winnen, maar we vreezen, dat de klei hen voor groote moeilijkheden plaatst. West-Frisia geven we een behoorlijke kans tegen Z.F.C., dat weliswaar tot de sterkste ploegen behoord, maar wat we Zondag j.l. van West-Frisia gezien hebben was zoo goed, dat we het op de Enkhuizers houden. V.V.Z. moet thuis tegen W.F.C. spelen. Vanzelfsprekend is W.F.C. favoriet. DERDE KLASSE A. Q.S.C.Zaandijk is min of meer een plaatselijke wedstrijd, die vermoedelijk door de thuisclub kan worden gewonnen. Ook K.V.V., dat thuis speelt tegen Hollan- dia, geven we een goede kans en hetzelfde kunnen we zeggen van Z.V.V., dat Sint George ontvangt. Helder—Purmersteijn is een wedstrijd, waarvan we vooraf niets kunnen zeggen, evenmin als van Always ForwardG.V.O. VIERDE KLASSE A. Eindelijk speelt D.T.S. ook eens thuis er, wel tegen Succes. We hebben veel vertrou wen in D.T.S., en voorspellen dus een over winning. Oudesluis zal vermoedelijk van M.F.C. winnen en Schagen maakt een goede kans, om de beide punten op Nieuwe Nie- dorp te veroveren. Tenslotte geven we ook Bergen een kans tegen het bezoekende Watervogels en wie weet, ziet B.K.C. kans, om van Wieringer- waard te winnen. DE EERSTE KLASSE. Wat de eerste klasse betreft, zullen we slechts de voornaamste wedstrijden behan delen. Allereerst in afdeeling I de grooie ontmoeting D.W.S.Feijenoord, waarbij twee gelijkwaardige ploegen tegen elkaar in het veld komen. In afdeeling II is V.S.V.Xerxes van groot belang. Vermoedelijk zal V.S.V. wel winnen en daardoor nog meer uitloopen. Ajax zal zich kunnen herstellen door van V.U.C. te winnen. In het Oosten zijn EnschedéHengelo en Tubantia—Heracles de belangrijkste wedstrijden en in het Noorden is aller aan dacht gevestigd on G.V.A.V.Be Quick. Overigens verwijzen we naar het Dinsdag gepubliceerde nroeramma. AFDEELING BIJZONDER VOETBAL. A.F.C.Zeevogels. A.F.C. ontvangt het sterke Zeevogels, de club, die in tegenstelling met A.F.C., den geheelen wedstrijd full speed en technisch knap werk kan verrichten. A.F.C. heeft de laatste wedstrijden blijk gegeven over een goede ploeg te beschikken, maar in haar eindspurt nog wel eens iets te kort te schie ten. Dat is, zooals gezegd bij Zeevogels niet het geval. De Alkmaarders zullen daarom goed doen daaraan bijzondere aandacht te wijden, opdat de puntjes in Alkmaar blij ven. Een gelijk spel zou voor Zeevogels een schitterend resultaat zijn. De winnaar van deze ontmoeting zal zeker een groote rol gaan spelen om het kampioenschap. Berdos, eveneens gestart met kampioens aspiraties, heeft het wat gemakkelijker, nu zij bij het puntlooze H.S.V. op bezoek gaan. L.S.V.V.E.S.V. is meer een ontmoeting van twee gelijkwaardige krachten, evenals de ontmoeting V.I.O.S.Limmeru Verwerking van <froenien en fruit. ii (Van onzen specialen verslaggever). ZEER belangrijk, vooral in dezen tijd, vitamine in de diverse tuinbouwgewas richt. Wat de vitamine C betreft, bleken prika, de duindoorn, de peterselie en vooral de aardbei, de sinaasappel en de hebben. En wat de groenten aangaat, de spits, tezamen met de peterselie. Wij hebben op het aantal m.g. ascorbine len 200 tot 500, aardbei 400 tot 600, 250, boschbes 150 braam 250, druif 50, tot 2200, kruisbes 300 tot 500, peer 30 rozenbottels 4000 tot 5000, sla 220, spi wortelen 110, zwarte bes 15002000. Een zeer speciaal onderzoek werd inge steld naar het vitamine C-gehalte bij de tomaten, waarbij het grootste gehalte werd gevonden in de hier te lande geteelde soor ten: Nunhem's export, Potentata, Suttons Best of All, Guernsey Kondine, Ailsa Graig en Princessa de Gales. De Amerikaansche variëteiten hadden evenmin als de Fransche een bijzonder hoog C gehalte, bij de Hol- landsche waren er vele, die een hooger ge halte hadden. De kleur der vruchten speelt geen rol; roode, rose en gele variëteiten hebben alle een vitamine C-gehalte, dat tusschen dezelfde grenzen schommelt. Naast het werk op het gebied van het vitamine C onderzoek is ook een begin ge maakt met het carotine-onderzoek. Het carotine is het pro-vitamine A, dat door het lichaam gemakkelijk in vitamine A omgezet schijnt te kunnen worden. Een nader onder zoek is ingesteld naar de variëteiten van groenten, die den naam hebben een rijke bron van vitamine A te zijn, zooals wortelen en spinazie. Het bleek dat de z.g. roode paardenwortelen het rijkst aan carotine zijn. Wat de groenten betreft bleek roode kool practisch geen carotine te bevatten, savoye kool en bcerekool zeer weinig en spinazie inderdaad zeer veel. Toch is het ge halte in spinazie niet zóó hoog, dat het op zichzelf als een speciaal prepagaat zou kun nen worden gebruikt. In de industrie wordt voor de bereiding van carotine uitgegaan van palmolie, wortelen of brandnetels. De surrogaten. MEN heeft zich in het instituut bezig ge houden met de surrogaten, omdat men de overtuiging is toegedaan dat een surrogaat niet altijd slecht behoeft te zijn. Het woord theesurrogaat bijvoorbeeld moet men niet direct beschouwen als een „waarschuwend opschrift"; de Warenwet schrijft nu eenmaal voor dat op elke verpakking de inhoud moet worden aangegeven. Wat is surrogaat? Een surrogaat vervangt iets anders en het is niet ondenkbaar dat het vervangmiddel beter is dan het product waarvoor het in de plaats komt. Het publiek moet zich dus niet laten afschrikken door een woord. Inderdaad valt over smaak niet te twisten, maar de aanduiding dat een pro duct minderwaardig zou zijn, hangt geheel af van den proever. Een slechte proever zal niets dan slechts kunnen zeggen over een product dat hem te proeven gegeven wordt zelfs al is dit product heel goed. Wanneer wij in dit geval spreken van „goed", dan wil is het onderzoek naar het gehalte aan sen, hetwelk in het instituut wordt ver uit te munten de rozenbottels, de pa- de boerenkool. Van de vruchten zijn het zwarte bes, die een hoog C-gehalte staat onze Hollandsche boerenkool aan geven hier enkele cijfers, die betrekking zuur (vitamine C) per K.G.: Aardappe- andijvie 140, appels 60 tot 320, asperges kers 150, bloemkool 700, boerenkool 1600 tot 100, peterselie 2000, rabarber 100, nazie 800, spercieboon 390, tuinboon 70, het in de eerste plaats zeggen dat het pro duct is samengesteld uit onschadelijke be- standdeelen, zoodat niet het minste bezwaar bestaat om het te gebruiken, wat van zeer bepaalde, veel gebruikte artikelen niet altijd gezegd kan worden. Bij het maken van het theesurrogaat is getracht een harmonische smaak te yerkrijgen, en men meent daarin wel geslaagd te zijn, al heeft men dan een anderen smaak gekregen dan dien van thee. Wat de koffie betreft, heeft men getracht tuinbouwproducten, die anders betrekkelijk weinig waarde bezitten, en dikwijls alleen als veevoeder gebruikt worden, te benutten om daardoor te komen tot een koffiesurro- gaat. Gebruikt zijn daarbij de wortels van Brusselsch witlof, bepaalde kwaliteit erwten, eikels enz. De nadruk dient erop gelegd te worden, dat, het de bedoeling hierbij is zoo veel mogelijk de producten .van den tuin bouw te benutten. Het drogen van vruchten. De cijfers wijzen uit, dat er een gewel dige hoeveelheid gedroogde vruchten in Nederland wordt ingevoerd, n.l. jaarlijks ongeveer drie en een half millioen kg appe len, 360 duizend kg peren en ruim 4.5 mil- lien kg pruimen. Voor het drogen van deze hoeveelheden is ongeveer 16,5 millioen kg versche vruchten noodig geweest. Rekenen wij hierbij nog de hoeveelheid van de in Holland voor het drogen gebruikte vruchten, te schatten op rond A millioen kg, dan zijn dus voor het Nederlandsche verbruik aan ge droogd fruit ongeveer 17 millioen kg appe len en peren noodig. Inderdaad een gewel dige hoeveelheid. In het algemeen bestond er in ons land voor het drogen van fruit geen belang stelling, omdat de concurrentie van het Amerikaansche fruit zeer groot was. De conservenfabrieken konden de vruchten alleen drogen langs een uiterst primitieve manier en dan nog fruit van lage kwali teit, wilde het lóonend zijn. Toch meent men dat, wanneer een eerste kwaliteit product gedroogd werd, beter dan het Amerikaansche, dit toch wel te plaatsen zou zijn, desnoods tegen hoogeren prijs dan het Amerikaansche gedroogde fruit. Het spreekt van zelf dat dit geen massa artikel zou worden, maar dat is ook niet noodig, want zelfs al droogt men maar betrekkelijk kleine hoeveelheden, dan helpt dat alweer mee om een deel van het fruit houdbaar te maken. Op het oogen- blik wordt onderzocht welke variëteiten het meest geschikt zijn en welke methode gevolgd moet worden om daarvan het beste product te maken. HET ELFTAL. K.F.C. Jun. AAlcmaria Victrix Jun. A: Alcmaria: Schmidt IJsels Edel Schipper Maasen Koops Reijst Schermer Boon Heijnis Bonsema LANGS DE NOORDHOLLANDSCHE VOETBALVELDEN. Bij de derby Alcmaria IV Alkmaar I. Koedijk I krijgt bezoek van Petten I en Schoorl I ontvangt Vrone I. Het is ditmaal een flink bezet programma, wat bovendien nog eenige interessante ont moetingen laat zien. Daar is allereerst de derby op 't Sportpark in de morgenuren: Alcmaria IVAlkmaar I. De groen-witte kaasmenschen hebben nog steeds de leiding in de eerste klasse C. De gasten zullen dan ook alles in het werk stellen, om hun fraaie positie te handhaven, doch daar staat tegenover, dat de withem den heusch nog wel eenige winstpunten kunnen gebruiken, zoodat er een pittige strijd verwacht kan worden; toch gelooven we, dat de leiders uiteindelijk aan het langste eind zullen trekken. Wat te zeggen van Koedijk IPetten I? De Koedijkers deden het j.l. Zondag niet slecht, terwijl de zeekanters in eigen huis een slippertje maakten. Ze zullen zich on getwijfeld willen herstellen van hun jongsten misstap, zoodat we een spannenden strijd en mogelijk een puntendeeling verwachten. Met de Vronianen wil het nog niet erg boteren, zoodat we voor hen bij het bezoek aan Schoorl, het ergste vreezen. Een paar winstpunten kunnen de groen zwarten overigens best gebruiken; vermoe delijk is dit een stimulans. In de tweede klasse D gaat het belangrijke treffen Alkmaarsche Boys IVEgmondia I. Deze geblokten maakten j.l. Zondag eveneens 'n „slippertje" en willen ze hun kans niet te veel verspe len, dan dienen ze te winnen. Maar zoo staan de Egmonders er eveneens voor. Indien de gastheeren wat meer volledig zijn kan terrein-voordeel hen de 'meeste winst brengen. Ursem I ontvangt Bergen II en kan on getwijfeld twee winstpunten boeken, maar in de ontmoeting Graftdijk ID. T. S. II zullen de gastheeren het heel wat zwaar der hebben; we geven hier de bezoekers eenige kans. De derde klasse D laat eveneens een drietal wedstrijden zien. Akersloot I kan in verband met terrein voordeel van Koedijk II winnen. Alkmaar III zal in eigen huis tegen Oudorp II geducht moeten oppassen, ter wijl Grootschermer I in eigen veste tegen Schoorl II een redelijke kans heeft op winst. In de vierde klasse D gaat Alkmaarsche Boys V van start tegen D. T. S. III, dat reeds een tweetal over winningen geboekt heeft. Dat is dus geen gemakkelijke opgaaf voor de geblokten, wier kracht we echter niet kennen; we zullen dus maar afwachten. Egmondia II kan van het bezoekende Ursem II winnen. Hockey. ALKMAARSCHE SPELERS MORGEN AAN HET WERK. Alkmaar I krijgt bezoek van S.C.H.C. I. De Utrechters hebben dit seizoen een sterk elftal en staan dan ook ongeslagen als num mer twee op de ranglijst. Wint Alkmaar morgen, en dit is zeker niet' uitgesloten, gezien de vorige resultaten dan komen de Alkmaarders op de tweede plaats. De gasten doen niet voor de onzen in snelheid onder, terwijl zij bovendien de sterkste achterhoede hebben in deze afdeeling. Dat hockey een uitnemende wintertraining is voor tennis, bewijst de bekende Borren, captain van S.C.H.C. Alkmaar II speelt eindelijk thuis, n.l. tegen Ijsvogels II om 12.30 uur. Het elftal is weer bijna compleet en we verwachten dan ook een frisch, open spel met véél schieten. Een overwinning kan dan niet uitblijven. Alkmaar III trekt naar Amsterdam om tegen H.I.C. II haar derde overwinning te behalen. Laten onze seniores echter oppassen voor deze uiterste vlugge leerlingen van het Ignatius-college! Alkmaar IV speelt haar tweeden wed strijd, thans tegen Alliance III in Heemstede. Wij achten onze jeugd na hun prestatie van j.l. Zondag in staat de twee punten binnen te halen. Dat het een aardige wedstrijd wordt, staat vast. De Alkmaarsche dames bezoeken T.H.C. in Amsterdam. Winnen de onzen dit, dan staan zij muurvast bovenaan voor eenigen tijd, aangezien dan de sterkste tegenstanders reeds in uitwedstrijden zijn overwonnen. Er kan beter gespeeld worden dan de vorige week en we vermoeden, dat dit noodig zal z;jn tegen het ervaren T.H.C.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7