DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 29 39 49 62 65 «7 m Britsche vliegvelden aan de Schotsche kust aangevallen. Hitier naar Florence. Een (anêksch- Albaneesch conflict, Grieksche overval op Albaneesche grensposten. Eneelsche aanval op Fransche koloniën. Schuilkelder-ellende in Engeland. De Amerikaansche verkiezingscampagne. VERDUISTERINGS TIJDEN van 18.19 tot 8.30. De verhouding van Duitschland tot Frankrijk. Ie, 36e en 37e •lo. 4 der Octo- letters de op- ran 2 getallen tter stelt steeds opt. aftr. ide sommen in zoo vroegtijdig Vrijdag 1 Nov. dacteur van de 3 lange winter- 12. 13 maatschappij, 3 n Noordholland, jongensnaam, 9 r eerste letter), serven, 13 op- teunen, 24 heet, (Fransch), 29 ot, 32 den lezer ■ogel, 35 naaml. 38 boord 41 stof, 46 rivier- 50 hengel- n, 53 jongens- Europeaan, 58 it, 61 deel van schrijftafel, 65 gt op de trap, 68 :el van den Bij- republik. leger, n, 78 onzes in- Afrika, bekend 5 ambtsgewaad, bare plaats, 89 lbond, 92 punt er. i deze puzzle 'kend. Wel kan Tc8Xc3! Td8d2 Rb7Xe4f Tc3h3! at kan wel door en Toren een rden, doch niet leven van een iparaat weer op vens sprong op Hij keek in den dat van Peters, iet u/ dat we i)> •klaarde, dat hij ar dat goed kon sn schitterende iogde Stevens. uitleggen", zei lan zitten", ik in den spie hij. Als een an- men, dan doe ik ig hij tegenover noegen reis, dat Stevens, „dat spuis achter me :ijn. Als iemand komt, moet hij x ik wel eens n gewoon be- e wel eens een liet alleen privé n, ook uit zake- •oote voordeelen ik bedoel?" rdt vervolgd). ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door he* geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1-25, elke regel meer 0-25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Hand"1 'ruk- kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 142e Jaargang. Mo. 255. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Maandag 28 October 1940 Londen voortdurend gebombardeerd. De heldere nachten ver schaffen goed zicht. Berlijn, 27 Oct. (D. N. B.) Duit- sche gevechtsvliegtuigen hebben vanaf Noorwegen twee Britsche vliegvelden aan de kust van noord-oost Schotland aangevallen. Beide aanvallen werden met een uiterst stoutmoedige nadering van geringe hoogte ten uitvoer gelegd. Öp het vliegveld van Wick in het n.o. deel van Schotland kwamen alle neergeworpen bommen terecht op hangars en onderkomers. De ontploffingen der bommen deden terstond groote branden ontstaan, welker vuurgloed nog een half uur na het vertrek naar zee te zien was. Op het vliegveld Lossiemouth aan den ingang van de Moray Firth werden de meeste hangars door goedgerichte bommen vernield. Tegelijkertijd ontstonden groote steekvlammen, die klaarblijkelijk hun oorsprong vonden in ontplofte benzinetanks. Na korten tijd had den de branden alle hangars aan getast. De gebouwen van dit vlieg veld werden door den aanval vol komen in de asch gelegd. Een Britsch communiqué. Stockholm, 27 Oct. (D. N. B.) In het officieele communiqué van het Britsche ministerie voor luchtvaart en het ministerie voor de binnen- landsche veiligheid van Zondag morgen wordt toegegeven, dat „de activiteit van den vijand boven het land zeer uitgebreid was". De voornaamste krachten van den vij and waren gericht op Londen en de Midlands. De aanval was kort na het aanbreken van den nacht begonnen. In het Londensche ge bied zijn aan gebouwen beschadi gingen aangericht. Ook zijn „eeni- ge branden" ontstaan. Een inten sieve aanval, zoo wordt in het officieele communiqué verder ge zegd, is gericht op een stad in de Midlands, waar een groot aantal brandbommen is neergeworpen. De brandweer begaf zich zonder verwijl naar de branden, waarvan eenige uitgebreid waren. Ook op andere plaatsen in z.o. Engeland zijn aanvallen ondernomen. Bo vendien zijn hier en daar door af zonderlijke toestellen aanvallen gedaan. De aanvallen op Londen. Berlijn, 27 Oct. (D. N. B.) Lon den is ook vandaag, naar het D. N. B. verneemt, voortdurend blootgesteld geweest aan de aan vallen van het Duitsche lucht wa pen. Sedert den vroegen ochtend startten Duitsche vliegtuigen naar het Britsche eiland. De Engel.sche hoofdstad beleefde tot des mid dags 12 uur reeds tweemaal lang durig luchtalarm. Elk vliegtuig droeg tot twee ton bommen mee. Berlijn, 27 Oct. (D. N. B.) De aanval op de Britsche hoofdstad was, naar het D. N. B. verneemt, den afgeloopen nacht bijzonder krachtig. Reeds in de eerste drie uur na het invallen van de duis ternis waren vele honderden ge vechtsvliegtuigen gestart. Andere bommenwerpers vertrokken in ononderbroken reeks van de vlieg velden in Frankrijk, België. Neder land en Noorwegen en droegen ieder voor zich tot twee ton bom men naar den vijand mee. De nachten, die' thans helder of licht bewolkt zijn en goed zicht ver schaffen, zijn gunstig voor de Duitsche vluchten en maken ook nauwkeurige herkenning van de ongedragen doelen mogelijk. Voor onderhoud met Mussolini. Rome, 28 Oct. (D.N.B.) Stefani meldt het volgende: De Führer zal heden te Florence een ontmoeting met den Duce heb ben. In den nacht van Zondag op Maandag heeft de trein van den Führer den Brenner gepasseerd. De Führer wordt op zijn reis vergezeld door den rijksminister van buiten- landsche zaken von Ribbentrop. De Duce is, in gezelschap van den Ita- liaanschen minister van buitenland- sche zaken, graaf Ciano, naar Flo rence vertrokken. Tirana, 26 Oct. (Stefani). Een gewapende Grieksche bende heeft vanmorgen met geweerschoten en handgranaten een aanval gedaan op Albaneesche posten bij Koritza, ten z. van Kapestiza. De onmiddel lijke reactie van de Albanseche patrouille en het daarop volgende ingrijpen van andere detachemen ten maakten het mogelijk den troep van den tegenstander, die op Albaneesch gebied doorgedrongen was, terstond terug te slaan. Zes van de Grieksche aanvallers wer den gevangen genomen. De Alba neesche verliezen beloopen twee gesneuvelden en drie gewonden. Gisteravond ontploften twee bommen in de nabijheid van het bureau van den Italiaanschen ge zaghebber te Porto Edda. Er zijn twee lichtgewonden te betreuren. Naar de Grieksche of Britsche agenten, aan wie de aanslag toe geschreven moet worden, wordt ijverig gezocht. De Grieksch-Albaansche incidenten. Rome, 27 Oct. (D. N. B.) Ten aanzien van de door een bericht van Stefani bekend geworden Grieksch-Albaansche incidenten wordt in bevoegde Italiaansche kringen nog geen standpunt be paald. Men wil integendeel eerst het resultaat afwachten van het terstond door Italiaansche en Al- baansche autoriteiten ingestelde onderzoek. Ondanks deze reserve is het echter onmiskenbaar, dat de gebeurtenissen in Rome met de grootste aandacht worden gevolgd. Tot Zondagmiddag waren verdere berichten omtrent de incidenten niet ontvangen. Nog meer incidenten aan Grieksch-Albaansche grens. Rome, 28 Oct. (D. N. B.) Het agentschap Stefani meldt uit Tira na (Albanië) dat het blad „Tomo- ri" uit verschillende plaatsen aan de Grieksche grens melding maakt van een reeks nieuwe incidenten, behalve die van Koritza en Porto Edda. Volgens die berichten heeft men sinds 48 uur op zes verschillende plaatsen van de grens tusschen het Prespa-meer en Konispoli bewe gingen van betrekkelijk talrijke met geweren bewapende groepen waargenomen, die hier en daar vlak aan de grens opdoken en weer verdwenen in het golvende heuvelland. Volgens andere berichten zouden een honderdtal jonge Grieken, in wie men studenten meende te her kennen van de universiteit van Janina, onder leiding van hun do centen, bij de grenspalen een vijan delijke betooging tegen Italië en Albanië hebben gehouden door te zwaaien met Grieksche vlaggen en scheldwoorden en dreigementen te uiten. De grens is van Grieksche zijde practisch gesloten. Het blad „Tomori" schrijft, dat de opwinding der Grieksche bevol king kunstmatig door het optreden van speciale propagandisten ge kweekt is. Lambarene gebombardeerd Genève, 27 Oct. (D.N.B.) De Ëngel- schen hebben, naar het Fransche mi nisterie van koloniën mededeelt, een nieuwen aanval ondernomen op ge bied in Afrika onder Fransche sou- vereiniteit. Vliegtuigen hebben op bevel van een kolonel, die zich ter beschikking van de beweging van de Gaulle gesteld had, de nederzetting Lambarene in Gabon gebombar deerd, waarbij Europeanen en in- heemschen gedood en gewond zijn. Derhalve is opnieuw Fransch bloed gevloeid, aldus genoemde mededee- ling. Deze nieuwe misdaad maakt de lijst van de reeds te Dakar en Mers el Kebir gepleegde "Engelsche aan slagen langer. Het gebombardeerde gebouwen complex is de wereld beroemde zlekenkolonie Lambarene. Het bombardement vond reeds op 22 Oct. plaats. Als gevolg van de moei lijkheden bij het overbrengen van berichten 'uit deze ver verwijderde kolonie, heeft het Fransche minis terie van koloniën pas in het week einde hiervan bericht onjvangen. In Fransche politieke kringen neemt men aan, aldus het bericht uit Vichy, dat 't bombardement slechts een onderdeel is van een vérgaande onderdrukkingsactie, die de Engel- schen in deze streek tegen de blanke en gekleurde bevolking hebben on dernomen. Deze stelling is des te waarschijnlijker, omdat de Engel- schen vóór het bombardement pam fletten hebben neergeworpen, waarin tot aansluriing bij ex-generaal de Gaulle werd aangespoord. Toen on derwerping geweigerd werd, begon nen de Engelsche vliegers onmiddel lijk met een systematisch bombarde ment, waarbij de bevolking en den zieken geen tiid werd gelaten zich in veiligheid te stellen. De Britsche geheime dienst in equatoriaal-Afrika zou gepoogd heb ben, publicatie van dit bericht te ver hinderen. „SIAMEESCHE" TWEELINGEN IN SPANJE. Madrid, 27 Oct. (D. N. B.) In een plaatsje in de omgeving van Ali cante heeft een visschersvrouw het leven geschonken aan een twee ling, die van den hals tot de voeten aaneengegroeid is. Deze nieuwe Siameesche tweeling is door een college van medici te Aliqante on derzocht, dat constateerde dat de inwendige organen van den aan- eengegroeiden tweeling volkomen normaal werken en de kinderen dientengevolge levensvatbaar zijn. JAPANSCHE APPELEN NAAR NEDERL.-INDIE. Kobe, 27 Oct. (Domei). Een eerste zending van dertig kisten aomori- appelen is vandaag met de Nissjo Maroe bij wijze van proefzending naar Soerabaja verzonden, daar de Japansche appelkweekers nieuwe markten zoeken. De Javaansche markt werd tot dusver vrijwel gemo nopoliseerd door de Australische Granny Smith appelen, die bekend staan om hun houdbaarheid. Vroe gere Japansche pogingen om appelen naar Nederl.-Indië te verzenden mis lukten wegens gebrek aan koelinstal laties op de Japansche schepen. Dit bezwaar is thans ondervangen, zoo dat de reis van zestien dagen over den evenaar mogelijk wordt. Er worden thans ook Japansche appelen naar Duitschland gezonden, waar men deze vruchten vrseger uit Canada en Amerika kreeg. DE EMPRESS OF BRITAIN MET SUCCES AANGEVALLEN. Berlijn 26 October (D.N.B.) De Empress of Britain is, naar het D.N. B. verneemt, Zaterdagochtend door Duitsche gevechtsvliegtuigen binnen de versperringszöne ten Noorden van Ierland gebombardeerd. Terstand na den aanval werd op den torpedo- bootjager een vuurgloed waargeno men. Daarop staakte de destroyer terstond zijn afweervuur en keerde met zware averij om in de richting van de kust. Waargenomen werd. dat de oorlogsbodem in zinken toe stand verkeerde. Het schip vernietigd. Berlijn, 28 October. Het D.N.B verneemt: De Empress of Britain, die op 26 October door een Duitsch ver kenningsvliegtuig met bommen van zwaar kaliber werd bestookt en in brand gestoken, kon op 27 October door Duitsche verkenners nog steeds brandende op 50 k.m. ten Westen van de oorspronkelijke ligplaats ge zien worden. Pogingen der Engel- schen om het brandende schip de dichstbijzijnde haven binnen te slee pen, mislukten. Dank zij de nauwe samenwerking tusschen de Duitsche lucht- en zeestrijdkrachten gelukte het een Duitsche duikboot in de vroe ge ochtenduren van 28 October de Empress of Britain met twee torpe do's definitief te vernietigen. Enge land heeft daarmede het op één na grootste schip der Britsche koopvaar den, dat op de tiende plaats staat on- 'er de grootste schepen ter wereld verloren. Een stank als in een apenhuis. New York, 26 Oct. (D.N.B.) De Londensche correspondent van de New York Herald Tribune beschrijft de toestanden in de schuilkelders van het East End. Een stank als in een apenhuis, zoo meldt de Ameri- kaansche journalist, heerscht in een soort opslagruimte naast de spoor baan, die tot schuilgelegenheid dient. Hier zitten driehonderd menschen op stoelen, zonder dat voor ventilatie gezorgd is. Het dak lekt, de grónd kleeft van stof en vuil. Slechts enkele kinderen en zieken hebben ruimte om te liggen. In een hoels liggen dekens op een hoop drek, die slechts met een voet aarde bedekt is. Deze menschen in Londens armste tuurt wachten eiken nacht verlan gend op degenen, die namens liefda digheidsverenigingen melk en cacao ronddeelen. De schuilplaatsen in het East End, zoo vervQlgt de Amerikaansche cor respondent, onderscheiden zich slechts in de mate van afschuwelijk heid. Het ergste is een spoorweg'tun- nej, die overdag tot laadruimte dient Hier vinden tienduizend menschep toevlucht. Zij liggen in en onder de wagons en op de kinderkopjes van het plaveisel.'Bij het morgenkrieken stroomeri deze menschen als vluchte lingen naar buiten. In kinderwagen» karretjes en op al wat wielen beeft zeulen zij beddegoed mee, zelf bela den met andere bundels. Een groep schoonmakers van tien man maakt dan de gelegenheid gereed voor den volgenden nacht en desinfecteert de slaapplaatsen van tienduizend men schen. Het Duitsche weermacht- bericht. Een chemische fabriek in Birmingham gebombardeerd. Berlijn, 27 Ocfober (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Onze lichte en zware gevechts- vliegtuigenfcrmaties hebben gisteren gedeeltelijk onder escorte van jagers hun aanvallen op Londen en andere plaatsen in Zuid- en midden Enge land voortgezet. Ondanks plaatselijk krachtigen tegenstand van jagers en luchtdoelartillerie gelukte het voor den oorlog belangrijke doelen sue cesvol met bommen te bestoken. Bij zonder hevige ontploffingen konden in een chemische fabriek te Bir niingham waargenomen worden. Het 42.000 b.r.t. metende Britsche transportschip Empress of Britian heeft 100 km. ten W. van Ierland een zoo zwaren treffer van een bom ge kregen, dat het in brand geraakte en de bemanning in de booten moest gaan. 's Nachts hebben onze formaties gevechtsvliegtuigen ononderbroken hun aanvallen op de Britsche hoofd stad hoofdstad voortgezet. Talrijke bommen werden voorts op in- dustrieele installaties te Birmingham en Coventry alsmede op de haven van Liverpool geworpen. Zwakkere eenheden gevechtsvliegtuigen be stookten weer Britsche luchthavens in Noord-Schotland in stoutmoedig uitgevoerde duikaanvallen met bom men en schoten loodsen en onder komens in brand. Vijandelijke vliegtuigen vlogen in den afgeloopen nacht Duitschlar.o binnen en poogden steden en in- dustrieele installaties in Noord- en midden-Duitschland aan te vallen Op een plaats werd een treffer op een fabriek geplaatst, waar een arbeider gedood en schade aan het gebouw veroorzaakt werd. Een vijandelijk vliegtuig wierp ook bommen op de rijkshoofdstad, die hier evenals in andere groote steden slechts woon huizen beschadigden. In België werden verscheidene burgers door brisantbommen ge dood. alsmede verscheidene woon huizen getroffen. De tegenstander verloor gisteren negen vliegtuigen. Vier Duitsche toe stellen worden vermist. Roosevelt heeft belang stelling voor vier punten. Washington, 27 Oct. (Reuter). Rosevelt heeft aan de pers mede gedeeld, da thij, wanneer de toe stand van het oogenblik zich niet veranderde, ongeveer twaalf uur uit Washington zou zijn om deel te nemen aan de verkiezingscampagne Over den toestand in Europa of in het Verre Oosten weigerde hij eenige commentaar te geven, doch terwijl hij met de journalisten sprak, vernam men uit bevoegde bron, dat oosevelt vier punten aan dachtig volgt, n-1. Spanje, het lot van de Fransche vloot, Griekenland -r de Balkan en het Verre Oosten. Verklaard werd, dat deze kwes ties maatregelen zouden vereischen, zooals zij reeds in het verleden ten gevolge van andere gebeurtenissen door den president zijn genomen, b.v. bij hot evacueeren van Ameri kanen of het blokkeeren van kapi taal. Op de vraag van een journa list, of hij met het oog op het on derhoud Pétain-Hitler de regeering van Vichy nog steeds als een be vriende mogendheid beschouwde, antwoordde Roosevelt bevestigend. De houding der arbeiders. New-York, 26 October. (D.N.B.) Naar uit talrijke commentaren uit alle deelen des lands blijkt, heeft het feit, dat de Amerikaansche vak- vereenigingsleider Lewis zich aan den kant van den republikeinschen candidaat voor het presidentschap, Willkie, heeft geschaard, in Ame rikaansche arbeiderskringen de hoogste opwinding teweeg gebracht. De ruim 4 millioen leden tellende vakvereeniging is verdeeld van meening. Eenige arbeidersleiders hebben zich aangesloten bij de op vattingen van Willkie. Inmiddels ontvangen telegrammen en offici eele verklaringen bewijzen echter dat de meerderheid van belangrijke aangeslot envakvereenigingen zich uitspreekt voor steun aan Roose velt. Afweermaatregelen der Ver. Staten. Washington, 27 ctober (D.N.B.). De minister van buitenlandsche za ken, Cordell Huil, heeft in de pers club te dezer stede een verkiezings- rede gehouden, waarin hij voortzet ting van de tot dusver gevoerde bui tenlandsche politiek bepleitte. De minister sprak van de min- ichting voor vreedzame internati onale betrekkingen en verstoutte zich tot de bewering, dat de „ver overaars" de geheele wereld zou den willen hervormen en een ver houding van heeren en slaven in voeren. nder deze omstandigheden heeft de regeering van de V. S. verschil- ende afweermaatregelen genomen, die zij voornemens is voort te zet ten: 1 zoo groot mogelijke bewapening te land, te water en in de lucht. Meedoogenlooze uitroeiing van alle ondergrondsch gedoe in het land. 3 Versterking der inter-Ameri- kaansche solidariteit. 4 Een overeenkomst met Enge land over steunpunten en be sprekingen met Canada en Latijnsch-Amerika omtrent ge meenschappelijke verdediging. Weigering tot erkenning van gewelddadige souvereiniteits- wijziging en beslap op vorderin gen van „onderworpen lan den". Levering van oorlogsmateriaal aan landen, wier weerstand ook voor Amerika een bescherming vormt. ENGELSCHE BOODSCHAP AAN PETAIN? Genève, 26 October (D.N.B.) Naar uit welingelichte kringen te Vichj verluidt, zou de koning van Engeland een boodschap aan maarschalk Petain •p^r-irien hebben. Dit bericht is later bevestigd. TEGEN DUBBELE BETREK KINGEN BIJ ROEMEENSCHE ONDERWIJS. Boekarest, 26 Oct. (A.N.P.) Hier is een verordening uitgevaardigd welke gericht is tegen de opeensta peling van betrekkingen bij het Roe- meenschen onderwijs. Een leeraar of onderwijzer mag volgens deze verordening, zoo meldt Transconti nent Press, slechts één functie be- kleeden. Geestelijken mogen geen ander onderricht geen dan in de godsdienstleer. De bij het onderwijs werkende gehuwde vrouwen, wier echtgenooten genoeg verdienen om hun gezin te onderhouden, kunnen ontslagen worden. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 29 Oct.: op 4.55 onder 17.12 Pétain en Laval brengen verslag uit. Genève 26 October (D.N.B.) Offi cieel wordt te Vichy medegedeeld) De ministerraad is vanmiddag om vijf uur onder voorzitterschap van maarschalk Petain bijeengekomen. De maarschalk en vice-president La- val hebben den ministerraad inge licht over hun onderhoud met den rijkskanselier, waarbij ook de Duit sche minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, tegenwoor dig was. De ministerraad heeft hun verklaring eenstemmig goedgekeurd. Overeenstemming Hitler-Petain. Genève, 26 October (D.N.B.) De Fransche bladen publiceeren een officieel communiqué, dat den vol genden inhoud heeft: „De bespreking, die 24 October plaats gevonden heeft tusschen rijks kanselier Hitier en maarschalk Petain, in tegenwoordigheid van den Duitschen minister van buitenland sche zaken, von Ribbentrop, en vice- president Laval, heeft zich in een sfeer van de grootste hoffelijkheid afgespeeld. De maarschalk is ontvan gen met de eerbewijzen, die strooken met zijn rang. De bespreking van de beide legers, die hierop volgde heeft gelegenheid gegeven tot een algemeene behande ling van de situatie en inzonderheid van de middelen tot herstel van den vrede in Europa. De beide deel nemers aan de bespreking zijn het eens geworden over de beginselen van een samenwerking. De uitvoe ringsmodaliteiten zullen later onder zocht worden". DE DIPLO OVER DE BESPREKINGEN VAN DEN FÜHRER. Berlijn, 27 Oct. (D.N.B.) De ont moetingen, die op het Europeesche gevechtsterrein van gisteren tus schen den Führer en de staatslieden der beide groote volkeren van W.- Europa hebben plaats gehad, zijn, naar de Deutsche Diplomatisch-Poli- tisch Korrespondenz schrijft, behal ve van historische beteekenis ook het zinnebeeld van een ontwikke ling, welke het aanbrèken van een nieuw Europa genoemd wordt. Slechts van buiten af probeert de vijand nog den strijd voort te zetten tegen een gemeenschap zooals Euro pa thans is. De besprekingen die de Führer met den Caudillo en met maarschalk Pétain voerde, zijn weer de recht- streeksche logische gevolgen van alle voorafgegane militaire, zoowel als politieke successen. De politiek der asmogendheden is niet gewend half weg te blijven stilstaan. Haar doel is een Eurr-n, waarin niets anders dan de belangen der daar wonende volkeren opperste wet is. Evenals er een streep onder het verleden ge zet kan werden, wanneer het er om gaat alle r'-ouwende krachten tot nut van het algemeen te laten mede werken, evenzeer blijft verder van kracht die onverbiddelijke strijd te gen de macht van Grootbritannië, die zich aanmatigt, den weg naar de Europeesche solidariteit en welvaart te kunnen blijven versperren. Even- als het reeds uitgesloten is, dat intri ges, om van militaire middelen maar te zwijgen, deze ontwikkeling zou den kunnen tegenhouden, zoo ook zouden moeilijkheden en bestrijdin- gen van allerlei aard de krachten om dit doel te bereiken, pas goed ver sterken en de solidariteit van Euro pa tegenover vijandschap en vijan digheid nog slecht hechter kunnen maken. Gibraltar. (D.N.B.) - In Gibral tar zijn gisteravond vijf zwaar ge laden transportschepen voor anker gegaan. Zij kwamen uit de Middel- landsche Zee.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 1