DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. zenuwen 7 Molotov vrijwel onafgebroken in conferentie. Hitier biedt een noenmaal aan. SLECHTE VERKEERSWEGEN BELEMMEREN DE ITALIAANSCHE ACTIE. Bomaanvallen ondanks hevige stormen. Boekarest na de aardbeving. Engelsche vliegtuigen boven Duitsch- en Fransch gebied. Indië levert olie aan Japan. VERDUISTERINGS TIJDEN van 17.50 tot 9.00. op 17.55 onder 8.00 op 18.28 onder 9.01 Volle maan 15 Nov. 4.23 uur. ,vekt en gekal- net uwtabletten h. en Drogisten. DAG. M. (KRO-uite.) /ij beginnen den Rococo-octet en ertgebouworkest causerie. 12. 51.Nieuws- 1.45 Gr.pl. 2.— 2.45 Gr.pl. 3.— 3.40 Gr.pl.) 4.— 304.45 Zieken- iws-, econ.- en Jeugduitz. 5-45 met pianobege- i. of gr.pl. 7. i dag en ANP- 101,5 M. (AVRO- er., gr.pl. 10. 15 Gr.pl. 10.30 en zijn Roe- Fietskleeding, rvolg concert en met toelichting, econ. ber. ANP. -Amus.-orkest en rkest en solist, en. 3.10 Omroep- jp.) 5.— VPRO: len Bijbel". 5.15 beursber. ANP. t en soliste. 6. porkest en solist 7.15 Persoverz. buitenland en .uiting. 75 M. (VARA- itsch). 7.15 Gr.pl. g. 8.ANP-ber. sch. 11.30—11.45 Ber. 12.15 Gr.pl. 12.45 Nieuws- 1.Esmeralda. 5 Gr.pl. (2.—2.15 Ber. (Eng.) 2.45 (Eng.) 3.45 Ca- jpera (gr.pl.) 5. 5 Nieuws-, econ.- 5.30 Gr.pl. (6.30— 7.15 Persoverzicht buitenland en CHE COURANT iGBLAD met een 5KARAKTER. rSTE WAARDE rder! Tel. 3320. TIEK TE VRWOUDE. astiekvereenigin- [ygiëa, directeur werden voor de impioenswedstrij- een 5 kamp, be- brug, rek, ringen n. De uitslagen aad: 1. H. Ruiter 38Vs p. (kam- :mke en T. Zwart r en K. Tromp am 32 p. A. Bood rad: 1. R. v. Dort n). 2. D. Scher- ie Geus 33 p. 3. 4. Jb. Kroon en en 5. L. Mienes aad: 1. R. Rente- :ampioen). 2. N. 1 Blokker 36 p. p. 5. W. Schuite- Nienes 31 p. 6. p. 7. H. Hemke tad: 1. C. Kalver- lioen). 2. J. Peet- Dekker 38 p. 4. i. 5. A. Langedijk itten. Telkens als chap kwam breng- ooren telkens rs. morgenuren begon ïg van de boot le- i. Kabylen en ne- ;roote schuiten orn ;e bieden. Ze pre- chreeuw de kwali- >waar, scholden el- ;er uit, noemden nderen, maar tot nden de passagiers Barbara" slechts iren dezen morgen iders. Allen wilden mca bezichtigen en ijk bezoeken. Da eerendeel aan wilde irige rossen, die, zich nog kan droo- :aansche lady bvj trekken en dan de De mahnen dach- zinnige gesluierde iemand een ver erpen, dachten aan vensters, aan wil- s een Amerikaan- eigenlijk onwaardig (Wordt vervolgd). ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3'maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het gebeele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 125, elke regel meer 0 25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 142e Jaargang, No. 270. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 'wee bladen. Donderdag 14 November 1940 Een ontmoeting met Göring en Hess. Berlijn, 13 Nov. Van semi-officieele zijde wordt gemeld: Bij de ontvangst welke gisteren in het „Kaiserhof" te Berlijn door den rijksminister van buitenlandsche zaken von Ribbentrop ter eere van den alhier vertoevenden Russischen volkscommissaris van buitenland sche zaken, Molotow, georganiseerd werd, zijn tafeltoespraken gehouden waarin van beide zijden de verhou ding van vriendschap tusschen Duitschland en Rusland werd onder streept. Hedenochtend had Molotow een onderhoud met rijksmaarschalk Gö ring en bovendien ontmoette hij den plaatsvervanger van den Führer, rijksminister Rudolf Hess. Hitier geeft noenmaal ter eere van Molotow. Berlijn, 13 Nov. Van semi-officieele zijde wordt gemeld: De Führer heeft hedenmiddag om twee uur in zijn woning in de oude rijkskanselarij ter eere van den voor zitter van den raad van volkscom missarissen der Sovjet-Unie en volks commissaris voor ijuitenlandsche zaken, den heer Molotow, een noen maal in beperkten kring gegeven, waartoe eenige heeren uit het gezel schap van den hoogen Russischen gast alsmede van Duitsche zijde de rijksminister van buitenlandsche zaken, de chef van het opperbevel van de weermacht en eenige leden van den persoonlijken staf van den Führèr waren uitgenoodigd. Molotow werd om kwart voor twee door den chef van het protocol ge zant Freiherr von Doernberg van kasteel Bellevue afgehaald en per auto naar de rijkskanselarij ge bracht. De permanente wacht van het leger en van de lijfwacht S.S. Adolf Hitler brachten den hoogen Russischen gast op het voorplein van de oude rijkskanselarij de militaire eerbewijzen. In het portaal van de woning van den Führer werd Mo lotow ontvangen door den chef der kanselarij van den Führer, staats minister dr. Meissner. De Führer verwelkomde zijn gast in de met bloemen versierde ontvangstzaal in zijn woning. Nadat de Duitsche en Russische fotografen en filmopera teurs gelegenheid hadden gekregen om eenige opnamen te maken, na men de heeren in de eetzaal der wo ning van den Führer aan de ovale tafel plaats. Na den maaltijd werd in den naast de eetzaal gelegen win tertuin de koffie geserveerd. De besprekingen voortgezet. Berlijn, 13 Nov. (D.N.B.) De voor zitter van (len raad van volkscom missarissen Molotow was hedenmid dag de gast van den Führer in klei nen kring. In aansluiting daarop werden de politieke besprekingen voortgezet in tegenwoordigheid van den rijksminister van buitenlandsche zaken von Ribbentrop en van den plaatsvervangenden volkscommis saris voor buitenlandsche zaken, Dekanosov. Tweede bespreking van den Führer met Molotow. Berlijn, 13 Nov. Van semi-officieele zijde wordt gemeld: De Führer heeft, naar vernomen wordt, vanmiddag in aansluiting op den door hem gegeven maaltijd ter eere van den voorzitter van den raad van volkscommissarissen der U.S.S.R. in zijn woning in de nieuwe rijks kanselarij een tweede bespreking gevoerd met Molotow. Bij de ge- dachtenwisseling waren wederom de rijksminister van buitenlandsche za ken von Ribbentrop, en de plaats vervangende volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Dekanosow aanwezig. „Naar men verneemt, heeft het be zoek, dat Molotow vandaag aan den Führer heeft gebracht, langer dan vier uur geduurd. Ruim drie uur daarvan waren gewijd aan de reeds gemelde besprekingen". Onderhoud tusschen von Rib bentrop en Molotow. Berlijn, 14 Nov. (D.N.B.) De rijks minister van buitenlandsche zaken von Ribbentrop heeft Woensdag avond met den Russischen volks commissaris van buitenlandsche za ken Molotow het laatste onderhoud gehad dat een paar uur duurde. Receptie in Sovjet-ambassade te Berlijn. Berlijn, 14 Nov. (D.N.B.) Ter eere van Molotow heeft de Sovjet-ambas sadeur Sjkwarzew gisteravond een receptie gegeven. Tot de gasten be hoorden von Ribbentrop en leidende figuren van staat, partij en weer macht. Voorts waren aanwezig de leden van het gevolg van Molotow en het personeel van de Sovjet ambassade. Gemechaniseerde strijdkrachten in Griekenland, Ergens in Italië, 13 November (Stefani). In zijn Weermachtbe- fcericht no. 159 maakt het Italiaan- sche hoofdkwartier het volgende bekend: Er was bedrijvigheid van pa trouilles en van de artillerie in de zóne van Korcha. Pogingen van den vijand om onze vooruitgeschoven stellingen aan de overzijde van de grens in het gebied van Epirus te naderen, werden verijdeld. Onze luchtformaties bombardeerden vij andelijke stellingen in het Pindus- gebergte, den viersprong Mitzuni- Janina alsmede de gebieden van Kalibaki en Filippad. Ip de zóne van Berat werd een vliegtuig van het type Blenheim door onze jagers neergehaald. Vijandelijke vliegtui gen ondernamen een aanval op Durazzo (Albanië) waarbij eenige personen gedood en eenige anderen gewónd werden. Een vijandelijke machine werd waarschijnlijk neer gehaald. Tijdens een verkennings vlucht naar Malta werd den van onze jachtvliegtuigen neergehaald. In N.-Afrika bombardeerden onze machines militaire inrichtin gen te Suez en de vliegvelden van Caïro en Aboukir, waarbij treffers op de doelen geplaatst werden. In Oost-Afrika liet de vijand tijdens een gevecht tusschen onze voorposten en vijandelijke formaties in de zóne van Kassala vijftig doo ien op het slagveld achter. Aan onze zijde waren de verliezen zeer "dring. Onze luchtmacht bombar deerde en beschoot militaire doelen nabij Otroeb in de zóne van Kassa- ia. De vijandelijke luchtmacht on dernam een aanval op Metemma, waarbij drie personen gedood en waalf gewond werden. Voorts wordt melding gemaakt van een vijandelijken luchtaanval Brindisi, Tarente en Bari. De krijgsverrichtingen in Griekenland. Rome, 13 November (Stefani). De correspondent van het agent schap Stefani meldt van „ergens aan de Grieksch-Zuidslavische grens" dat eenige deserteurs van het Grieksche leger de Zuidslavi- sehe grens zijn gepasseerd. Zij zijn door de autoriteiten ontwapend en geïnterneerd. In de omgeving van het Prespa-meer heeft men gisteren den geheelen dag het kanongebul der gehoord. Het geschutvuur was zoo hfevig, dat de ruiten in alle grensdorpen trilden. Volgens de verhalen der deserteurs zouden de Ittalianen hun operaties verhevigd hebben aan belangrijke knooppun ten van wegen bij Fiorina, waar van de controle hun de mogelijk heid zou geven op breede schaal gemechaniseerde strijdkrachtent te gebruiken om het Grieksche bin nenland in te trekken. De weg van Fisodero naar Fiorina vormt de eenige verbinding in dezen sector. In den sector van Saloniki is de actie der Italiaansche luchtmacht nog steeds zeer hevig. De vorige maand ruim 6000 Engelschen gedood. De aanvallen op Engeland. Berlijn, 13 November (D.N.B.) Het D.N.B. verneemt van het op perbevel der weermacht: Boven het Kanaal en het Britsche eiland woedden in den afgeloopen nacht hevige stormen. Desondanks zetten onze gevechtsformaties in onafgebroken aanval de vergel- dmgsvluchten op Londen voort. Zware treffers werden geplaatst op de verkeersinstallaties in het N. W. der stad. Ook in het Wesb-India Dock en in andere deelen van Lon den ontstonden geweldige ontplof fingen. Voorts waren Liverpool en Coventry alsmede plaatsen aan de Kanaalkust het doel van hevige aanvallen. Londen alsmede talrijke voor den oorlog belangrijke doelen m Zuid-Engeland werden met bommen bestookt. De nachtelijke aanvallen op Londen. New York, 13 November (D.N.B:) De bladen publiceeren een bericht van United Press over de Duitsche aanvallen op Londen in den afge loopen nacht. Zware bommen, aldus dit bericht, zijn in eenige districten van het gebied der Engelsche hoofd stad gevallen. Het geronk der laag vliegende toestellen en het lawaai van het afweergeschut duurde vrij wel den geheelen avond. Toen de aanval zijn hoogtepunt bereikt had. braken de aanvallers door de ver dediging der hoofdstad heen in een tempo van een machine per minuut. Het communiqué van het Engel sche ministerie van luchtvaart van Woensdagochtend meldt, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdae opnieuw Duitsche aanvallen op Groot-Britannië zijn ondernomen. Hoewel Londen het voornaamste doelwit vormde, waren de aanval len ook gericht op andere deelen des lands, vooral op midden-Enge- land en de oevers van de Mersey. In Londen werd in talrijke distric ten schade aangericht. Zuid-Engeland bestookt. Berlijn, 13 November (D.N.B.) Duitsche snelle bommenwerpers hebben Woensdag Londen en zuid- Engeland aangevallen, hoewel bo ven Engeland een dikke mist hing. De Duitsche vliegtuigen konden, naar het D.N.B. verneemt, gebruik makend van gaten in het wolken dek, in handig uitgevoerde aanval len fabrieken en spoorwegwerken met bommen van elk kaliber besto ken. De Engelschen trachtten, met hun jagers de aanvallen der Duit sche gevechtsvliegtuigen af te slaan, en de Messerschmittjagers aan te vallen. Daarbij werd een Hurricane neergeschoten. Een andere Hurrica ne en een Spitfire doken zwaar ge troffen' door de wolken, zoodat met hun verlies kan worden gerekend. Daarentegen is slechts een Duitsch vliegtuig niet op zijn basis terugge keerd. De slachtoffers. Berlijn, 13 November (D.N.B.) Volgens een mededeeling van het Britsche ministerie voor de binnen- landsche veiligheid zijn de vorige maand in Engeland 6334 personen bü luchtaanvallen gedood, 8695 per sonen bekwamen zoo zware ver wondingen, dat zij in ziekenhuizen worden verpleegd. Talrijke slachtoffers. Eoekarest, 13 Nov. (D. N. B.) De Roemeensche hoofdstad staat nog steeds onder den alles over- heerschenden indruk van de groo te aardbeving van Zondagochtend. Talrijke straten, vooral in het cen trum der stad, zijn nog steeds in verband met instortingsgevaar der beschadigde huizen voor het ver keer gestremd. Mijnwerkers uit het steenkoolgebied van Petroschen in Zevenburgen zijn bezig een onder- grondsche gaanderij te maken naar de beide kelderruimten, vanwaar Zondag levensteekens van de be- dolvenen waren te hooren. Men neemt algemeen aan, dat de over levenden in de kelderruimten in- tusr -hen een vreeselijken dood zijn gestorven. Door het barsten der waterleidingsbuizen staat de kelder tot drie meter onder water. Verder kan worden aangenomen, dat door den brand in de olieketels der cen- 'e verwarming -stall„tie vele bedolvenen zijn gestikt of ver-, brand, voor zoover zij niet ver dronken of door de neervallende compacte puinmassa's verpletterd zijn. t vanochtend waren reeds 81 'en geborgen, terwijl men op den eersten dag der reddingswerk zaamheden 84 gewonden kon ber gen. Men neemt aan, dat nog minstens 70 lijken onder het puin begraven liggen. Het D. M. heeft wegens dood door nalatigheid bevel gegeven tot arrestatie van de bouwonderne- ■rr.c van den Carlton-wolken- krabber. K ;ng Michaël heeft Dinsdag tweemaal een bezoek gebracht bij de reddingswerkzaamheden bij den wolkenkrabber. Generaal Anto- nescu vertoefde voor zijn vertrek naar Rome in het door de aard beving bijzonder zwaar geteisterde Campina, het centrum van het petroleumgebied. Het ministerie van financiën in Boekarest is door de aardbeving zoo zwaar beschadigd, dat het moest worden ontruimd. Het gebouw der staatsopera in Boekarest is zoo zwaar gehavend, dat verwacht moet worden dat het niet meer kan worden hersteld. Tot nader order moest de staats opera gesloten worden. Uit Vaslui in Moldavië wordt gemeld, dat daar de helft van alle huizen onbewoonbaar is geworden. Het spoorwegverkeer verloopt in het geheele land weer normaal met uitzondering van een klein Voorsteden van Berlijn gebombardeerd. Berlijn, 13 November (D.N.B.) In den afgeloopen nacht hebben, naar het D.N.B. verneemt, vijandelijke vluchten naar het Duitsche rijksge bied slechts in betrekkelijk geringen omvang plaats gehad. Mislukte luchtaanval op Berlijn. Berlijn, 13 November (D.N.B.) Enkele vijandelijke vliegtuigen heb hen Woensdagavond getracht, een aanval op de rijkshoofdstad te on dernemen. In verband met het krachtige afweervuur slaagden zij er evenwel niet in, door de grens der versperring te breken en tot boven de binnenstad te komen. Reeds boven den buitensten gordel van voorsteden ontdeden zij zich van hun bommen, die lukraak op woon wijken terecht kwamen. Daarbij ontstonden enkele dakbranden, die snel gebluscht konden worden. Ver der is er geen schade. Engelsche luchtaanval op Boulogne. Boulogne, 13 Nov. (D.N.B.) Ter wijl de burgerij in de kerken bij eenkwam voor een plechtig requim .voor de gevallenen, is de stad door Engelsche vliegers aangevallen. Mi litaire successen bereikten de Engel sche niet, doch onder de burgerbe volking werden menschen gedood en gewond. EEN KEIZERCONFERENT1E TE TOKIO. Tokio, 13 Nov. (D.N.B.) De kei- zerconferentie van heden, waar het Chineesche conflict is behandeld, trekt in politieke kringen te dezer stede zeer de aandacht. Men wijst er op, dat telkens belangrijke be sluiten van verre strekking zijn ge nomen in elk der keizerconferen- ties, waarvan er tot dusver acht zijn gehouden. De laatste conferentie van 19 Sept. bracht, naar men weet, het besluit over de onderteekening van het driemogendhedenpact van Berlijn. Onder deze omstandighe den rekent men met betrekking tot het Chineesche conflict op belang rijke beslissingen. zijspoor in Moldavië, waar het ver keer door beschadiging van brug gen nog: niet kon worden hervat. De regeering is door een wet gemachtigd: beschadigde huizen, die door hun eigenaars worden verlaten, in bezit te nemen. Accoord tot stand gekomen. Het A.N.P. meldt: Te Batavia is gisteren bekend ge maakt, dat de onderhandelingen tusschen de Bataafsche Petroleum Maatschappij en de Nederlandschc Koloniale Petroleum Maatschappij, eenerzijds en de vertegenwoordigers der Japansche oliebelangen ander zijds geëindigd zijn met een ac coord. Over dit accoord deelt een parti culier communiqué het volgende mede: Thans is voorzien in contrac ten van zes maanden tot een jaar, waarbij Ned.-Indië aan Japan jaar lijks 760.000 ton ruwe olie en 650.000 ton olieproducten zal leveren boven het kwantum, dat reeds jaarlijks door Ned.-Indië aan Japan wordt ge leverd. Met inbegrip van dit laatste zal Japan nu een jaarlijksche hoe veelheid van 1.8 millioen ton olie producten ontvangen. DE „GIORNALE D'ITALIA" OVER DEN OORLOG. Rome, 13 Nov. (Stefani). De „Giornale d'Italia" schrijft: „Zijn angst verbergend voor het kritieke uur, dat zijn land doormaakt, heeft Churchill in zijn laatste rede ver klaard, dat Engeland al zijn krach ten tegen Italië zal concentreeren. Daar het niet meer in staat is op zijn eiland te reageeren, werpt het Britsche rijk ziek °P den Italiaan- schen tegenstander, die deze ver antwoordelijke plaats in den strijd met vastbeslotenheid en wilskracht aanvaardt. De plaats bevindt zich vooral op zee en allereerst in de Middellandsche zee, die, zooals de Engelschen zelf verklaren, de vita le weg van het Britsche 'rijk vormt. Op dezen weg heeft Engeland inder daad 7 van zijn 13 slagschepen, 12 kruisers, 3 vliegtuigmoederschepen en 50 torpedobootjagers geconcen treerd. Thans liggen daar bovendien de Grieksche vlootstrijdkrachten, be staande uit een gepantserd schip, een kruiser, 10 torpedobootjagers waarvan er vier in Italië gebouwd zijn en 6 duikbooten. De actie der Italiaansche marine is niet al leen gericht op het bezig houden de zer aanzienlijke Britsche strijd krachten, maar ook op het afsnijden van de Engelsche koopvaardij, die reeds den weg over den Atlantischen oceaan volgt. Op deze route ontwik kelen de Italiaansche duikbooten een doeltreffende vernietigingsactie ■n samenwerking met de Duitsche. De Duitsch-Italiaansche vlootstrijd krachten opereeren ook op het noor delijk deel van den Atlantischen oceaan en sluiten daar den verkeers weg naar Engeland af. De vloot wordt gesteund door de onafgebroken activiteit van de luchtmacht, die den vijand zware verliezen toebrengt en een groote steun is voor de operaties te land en ter zee in Afrika en Griekenland". SONJA HENIE MOET BETALEN. Stockholm, 13 Nov. (D.N.B.) Son- ja Henie heeft, naar Stockholms Tidningen meldt, het proces, dat haar manager tegen haar aanhangig had gemaakt, verloren. Zij is tot be taling van 76.000 dollar aan den ma nager veroordeeld. CANADEESCHE PARTIJLEIDER WIL MILITAIRE BASIS IN IERLAND. New-York, 13 Nov. (D.N.B.) De leider van de conservatieve partij- fractie in het Canadeesche parle ment, Hanson, heeft, naar uit Otta wa gemeld wordt, aan zijn regee ring voorgesteld, zich met de Ier- sche regeering in verbinding te stel len omtrent verpachting van Iersch gebied voor het inrichten van Cana deesche vloot- en vliegtuigsteun punten. Hanson wist weliswaar niet, of de Iersche regeering op dit voor stel zou ingaan, doch de Canadee sche regeering moest het probeeren. Vooral moest Canada trachten, vlieg tuigsteunpunten in Zuid- en West- Ierland, alsmede marinebases aan de Iersche westkust te verkrijgen. De Valera's weigering, zulke ba ses af te staan en zijn vasthouden aan handhaving van een strikte neutraliteit vormden naar de mee ning van Hanson een ernstig pro bleem voor de Britsche oorlogvoe ling. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 14 Nov.: 15 Nov. HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. Wederzijdsche luchtaanvallen. Berlijn, 13 November. (D. N. B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Terwijl het Brittsche luchwapen in den nacht van 11 op 12 Novem ber door storm en gevaar voor ijs afzetting niet kon optreden, zetten de Duitsche gevechttsformatites hun vergeldingsvluehten naar Lon den met succes voort. Ook in den loop van 12 November vielen zij Londen aan. Een gasfabriek en pakhuizen in Kennington kregen zware treffers. Voorts waren succes volle bomaanvallen gericht op ha vencomplexen en verkeerswerken, pakhuizen, wapenfabrieken en een electrische centrale in Zuid-Enge land. Voortgegaan werd met het leggen van mijnen voor Britsche havens. In den nacht van 12 op 13 No vember wierpen eenige Britsche vliegtuigen bommen in West- Duitschland, die bijna uitsluitend in het open veld terecht kwamen en daar slechts schade aan de vel den aanrichtten. Slechts in een plaats werd een woonhuis getroffen. Twee huizen alsmede een waterlei ding werden beschadigd en ver scheidene personen die niet in de schuilplaats waren, gewond. Elders ontstond schade aan een spoorlijn, welke snel hersteld kon worden. Aan Duitsche zijde werden gisteren geen verliezen geleden. Naar ach teraf gemeld wordt is het aantal der door het Italiaansche vliegercorps op 11 November neergeschoten vliegtuigen tot tien gestegen. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN CHAMBERLAIN VERAS CHT. Londen, 13 Nov. (D.N.B.) Op de begraafplaats van het Londensche district Goldersgreen is vandaag het stoffelijk overschot van Neville Chamberlain verascht. Er was geen plechtigheid. Slechts twee leden van het huispersoneel van den oud-pre mier waren aanwezig. EEN ONWAARSCHIJNLIJK GERUCHT. Washington, 12 Nov. (D.N.B.) Dn geruchten, volgens welke generaal Pershing als ambassadeur naar Vi chy zou worden gezonden, zijn door staatssecretaris Huil volstrekt on waarschijnlijk genoemd. Pershing is, zooals men weet, ruim 80 jaar oud. DE BRITSCH-INDISCHE ACTIE VOOR ONGEHOORZAAMHEID. Kaboel, 13 Nov. (D.N.B.) Naar hier verluidt, heeft Gandhi den on derkoning er van verwittigd, dat hij een lijst heeft opgesteld van meer dan 15000 leden der congrespartij, die door hun bereidheid tot deelne ming aan den individueelen onge hoorzaamheidsveldtocht tegen den oorlog gevangenisstraf willen riskee- ren. Deze lijst omvat alle voormalige premiers en ministers, die lid zijn van de congrespartij, alle congresle den van de wetgevende vergaderin gen en alle andere bekende leiders der congrespartij in het geheele land. DE ZALIGVERKLARING VAN PIUS X. Rome, 13 Nov. (Stefani). Italiaan sche katholieke kringen volgen met zeer levendige belangstelling de werkzaamheden van de congregatie der riten, inzonderheid nopens de causa der zaligverklaring van Paus Pius X, voor wien het geheele volk gevoelens van bijzondere vereer in" koestert.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 1