Alkmaarsche Boys tegen D.W.V. De A.N.V.V. 25 Jaar. Strengere verduisterings bepalingen. Onthoudt U van kettinghon^e' Kinderzegels van 2 Dec. af verkrijgbaar. SPORT EN WEDSTRIJDEN Alcmaria naar Oostzaan. VRAAG en AAMS03 35 cent per vijf regels iZÜÏLLh TWEEDE BLAD Het werk der vereeniging een nationaal belang. Zondag 17 November zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Al- gemeene Nederlandsche Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer werd opgericht. Dat wil niet zeggen, dat de arbeid tot bevordering van het vreemdelin genverkeer eveneens van dien datum dateert. Het tegendeel is waar, want reeds lang tevoren kwam er op dit gebied veel belangrijks tot stand, dank zij het initiatief en den arbeid van den Nationalen Bond voor Vreemdelingenverkeer in Nederland en het Centraal Bureau voor Vreem delingenverkeer. Deze beide orga nisaties zijn in 1915 op wensch4 en met medewerking van de regeering, tot één vereeniging (de A.N.V.V.) samengesmolten, om het groote Ne derlandsche belang, dat bij een zaak kundige leiding van het vreemde lingenverkeer betrokken is ten volle tot zijn recht te doen komen. Was de aanvankelijke opzet voor namelijk er op gericht, in den vreemde propaganda te maken voor ons land, meer en meer kwam in den loop der jaren ook het binnenlandse!) toerisme de aandacht vragen en het gevolg daarvan was, dat ook de bin- r.enlandsche organisatievorm van het vreemdelingenverkeer steed sverder werd ontwikkeld. Namen. In de eerste plaats dient bij dit ju bileum herinnerd te worden aan de groote verdiensten van den eersten voorzitter, boran van Tuyll van Serooskerken, die van het oogenblik af, dat men in ons land begon de aandacht te schenken aan de bevor dering van het vreemdelingenver keer, al zijn kracht en algeheele toe wijding in dienst van deze zaak stelde. Voorts mag met groote waardee ring worden gewaagd van al den ar beid van den tegenwoordigen eere voorzitter, C. R. T. baron Krayenhoff. Van oud-minister Treub, die baron van Tuyll als voorzitter was opge volgd, had men groote verwachtin gen. Het feit, dat de omstandigheden er toe voerden, dat hij de vereeni ging slechts enkele jaren leidde, was oorzaak, dat deze verwachtingen niet in vervulling konden gaan. Voorts moet genoemd worden de heer W. P. F. van Deventer, die in de twintig jaar, dat hij de A.N.V.V. als direc teur diende, een stuwende kracht was, aan wien het in niet geringe mate te danken was, dat in de krin gen van het internationaal toerisme ons land werd beschouwd als een be langrijk centrum, waar de organisa tie van het vreemdelingenverkeer uitstekend in orde was. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de Union internationale des organes of- ficiels de propaganda toeristique, die in 1925 werd opgericht op een confe rentie, waartoe de A.N.V.V. het initiatief had genomen, den heer van Deventer tot haar secretaris-generaal koos. Nationaal belang. In den loop der jaren is men ir. ons land steeds meer gaan inzien, welk een groot belang een goed ge leid vreemdelingenverkeer voor de< gemeenschap beteekent. Dat blijkt onder meer uit het feit, dat het sub sidie van de- regeering steeg van 15.500 in 1924 tot f 100.000. in 1938 En niet alleen het hotelwezen en de verkeersondernemingen zijn bij een druk vreemdelingenverkeer ge baat'. In werkelijkheid komen de be dragen, die bij het toerisme worder. uitgegeven aan het geheele Neder landsche volk ten goede. Naast de economische is men ech ter ook de cultureele en sociale be- teekenis van het vreemdelingenver keer steeds hooger gaan aanslaan Een goed functionneerend apparaat ter bevordering hiervan is dan ook een nationaal belang van de eerste orde. Aan dat belang heeft de A.N. V.V. zich in het verleden bij voort during gewijd. Zij staat gereed dit werk ook in de volgende periode van haar bestaan met kracht voort te zetten en zij wenscht niets liever dan haar arbeid in de toekomst nog in be langrijke mate uit te breiden. BOMMEN OP VERSCHILLENDE PLAATSEN IN ONS LAND. Het A.N.P. meldde gisteren: De activiteit van Engelsche vlie gers was in den afgeloopen nacht ten gevolge van de gunstige weers gesteldheid grooter dan in de nach ten daarvoor. Het afweergeschut was echter ook actief en daardoor zijn aanvallen op grootere plaatsen voorkomen. Een Engelsche bommen werper heeft de terugreis niet kun nen maken. Al was de schade nergens groot, zoodat ook geen menschenlevens te betreuren zijn, beloopt het totaal der beschadigde huizen nog een paar do zijn en is het aantal gewonden nog 17. Van de beschadigde huizen is er echter slechts één geheel vernield en de verwondingen zijn meestal van lichten aa-d. Aan broeikassen is vrij veel glasschade aangericht. Een spoorweg is licht beschadigd. In Lier.den (Gld.) is een geval van tegenwoordigheid van geest te vermelden: Een brandbom viel door het dak van een boerderij in een slaapkamer. De bewoner smeet de bom, voor zij ontbrand was, met de hand het raam uit. Het projectiel ontvlamde op voldoenden afstand van de boerderij om geen so'- - •'e meer aan te richten. Etalageverlichting en zaklantaarns. Het A.N.P. meldt: In den laatsten tijd is vastgesteld, dat aan de verduisteringsvoorschrif- ten slechts zeer gebrekkig de hand gehouden wordt. Vooral heeft dit betrekking op den tijd van de avond- en de ochtendschemering. Steeds moet weer geconstateerd worden, dat winkeliers hun etalage verlichting en lichtreclames ook na zonsondergang nog laten branden. Voorts kan men vaak zien, dat in woningen zoowel 's avonds als in den vroegen ochtend licht wordt aangedraaid zonder dat de ramen te voren verduisterd zijn. Ook met hand- en zaklantaarns wordt steeds weer lichtzinnig en e onvoorzichtig omgegaan. Tegen dergelijke over tredingen zal voortaan streng wor den opgetreden en overtreders zul len onvoorwaardelijk gestraft wor den. Binnenkort kunnen in dit op zicht nieuwe bepalingen verwacht worden. Daarom wordt men reeds nu op het volgende opmerkzaam gemaakt: 1. etalage- en reclameverlich ting dienen in de toekomst ge heel buiten bedrijf gesteld te worden en mogen ook geduren de den dag niet meer worden ingeschakeld. 2. Zaklantaarns mogen, wan neer zij niet afgeschermd zijn, in de open lucht niet meer ge bruikt worden. Worden goed afgeschermde zaklantaarns in de open lucht gebruikt, dan moe ten de daarvoor geldende voor schriften in acht genomen wor den. Het is o.a. ten strengste verboden, zaklantaarns naar boven te doen schijnen. 3. De politie heeft opdracht ontvangen, scherp op te letten, dat de onder 1 en 2 genoemde bepalingen worden nageleefd. Lantaarns die niet volgens de voorschriften worden gebruikt, kunnen door de politie zonder meer in beslag genomen worden. Nogmaals wordt de verwachting uitgesproken, dat de bevolking be grip zal toonen ten aanzien van de verduisteringsbepalingen en er zich streng aan zal houden. De distributie-maatregelen zijn in het leven geroepen, om bepaalde goederen, waarvan de voorraad be perkt is of als gevolg van de oor logsomstandigheden beperkt zou kunnen worden, zoo rechtvaardig mogelijk over alle verbruikers te verdeelen. Worden goederen, die voor dte verdeeling bestemd zijn, op eeniger lei wijze door welke listig mani pulaties of clandestine praktijken dit zij aan de distributie onttrok ken, om een enkelingen ten goede te komen, dan wordt dit spreekt vanzelf aan de gemeen schap een nadeel berokkend. Helaas komt het voor. dat uit winstbejag en egoisme, dit onrecht tegenover de gemeenschap wordt begaan. En dat, terwijl de nood der tijden, die goddank reeds een nieuw saam- hoorigheidsgevoel geboren doet wor den, om de medewerking van allen voor het gemeenschappelijk door worstelen van het noodgetij vraagt Middenstanders, die zich zoudeti leenen tot het drijven van ketting handel, verliezen niet alleen het al gemeen belang uit het oog, maar \ergetn bovendien, dat het belang van hun eigen stand een dergelijk roofbouw plegen op den normalen handel niet verdraagt. Zij meenen wellicht hun cliënten een dienst te bewijzen, maar ook hierin vergissen zij zich, want in gevolge de bepalingen van de dis- tributiewet is ook de kooper van aan de distributie onttrokken goe deren strafbaar. Zij brengen dus hun klanten, die zij een dienst willen bewijzen, noodeloos in gevaar. Daarbij komt, dat overtuiging van de distributiewet doorgaans met een niet onaanzienlijke prijsopdrijving gepaard gaat, waarop eveneens voor leverancier en kooper strenge straf fen zijn gesteld. Zulke middenstanders zouden der halve schromelijk tekort schieten in het vervullen van hun sociale taak, die aan dieinstverleening ten behoe ve van de verbruikers haar hooge waarde ontleent. De Nederlandsche middenstands centrale vertrouwt daarom, dat de leden der bij haar aangesloten orga nisaties, ja de geheele Nederland sche middenstand, medewerking aan kettinghandel ten eenenmale van de hand zullen wijzen. In oorlogstijd is kinderzorg en ■bescherming nog noodiger dan anders. De jaarlijksche weldadig heidszegels „voor het kind" zullen derhalve ditmaal, nóg meer dan voorgaande jaren, in een behoefte voorzien. De verkooptermijn dezer zegels, waarvan de toeslag boven de frankeerwaarde ten goede komt aan het bescherming- en hulp behoevende kind in het alge meen, met uitzondering van de zuigelingenbescherming, is gesteld van 2 December tot en met 6 Ja nuari a.s. De zegels zullen in vijf Voetbal Moeilijk, maar niet kansloos. Moeilijk, maar niet kansloos! Dat geldt zoowel voor de Alk maarsche Boys als voor Alcma ria; beide clubs krijgen een lastigen tegenstander tegenover zich, beide clubs zullen op volle toeren moeten draaien, maar beide clubs zijn zeker niet kans loos. De Boys hebben ongetwijfeld moed kunnen putten uit het gelijke spel, dat vorige week op A.F.C. be vochten kon worden. Dat gelijke spel was ten volle verdiend, ja zelfs mogen we zeggen, dat A.F.C. meer kreeg dan haar toekwam. Maar als onze Alkmaarders een club als A.F.C. kunnen weerstaan en nog wel op vreemden bodem, dan moeten zij ook een volwaardige partner zijn van D.W.V. Want datzelfde D.W.V. is niet on verslaanbaar: de Amsterdammers hebben nu reeds drie verliespunten geboekt en hun lastigste wedstrijden moeten nóg komen. Tot die lastigste wedstrijden behoort o.a. het partijtje van morgen, tenminste, al§ de Boys verdediging in vorm is, als hun middenlinie haar taak kent en als hun vleugelspelers actief kunnen worden. Maar dat alles is o.i. bij de thuisclub wel in vertrouwde han den. Natuurlijk is D.W.V. niet voor de poes, maar de Amsterdamsche club zal wellicht al tevreden zijn met een gelijk spel. Mogen wij de Boys een kans ge ven op de volle winst? Alcmaria gaat naar O.S.V. en al zijn de Oostzaners technisch zeker de minderen van de withemden, Alcmaria moet niet alleen haar te genstanders overmeesteren, maar vooral de terreinmoeilijkheden op lossen. En dat is daar in Oostzaan geen kleinigheid. Mocht het veld dragelijk droog zijn, dan geven we de withemden een goede kans; in het hndere geval rekenen we hoogstens op een pun- tenverdcel'ng. Zoo zien we, dat de Alkmaarsche clubs werkelijk niet kansloos zijn, al krijgen ze lastige tegenstanders te overwinnen! West-Frisia speelt thuis tegen A.F.C. en het zou ons zeker niet ver wonderen, wanneer de Enkhuizers dezen wedstrijd wonnen. Ze zouden daardoor A.F.C. een heel eind ach terop helpen, tenzij.... de Boys hun plicht doen! Maar van groot belang is ook, wat W.F.C. thuis zal doen ttegen Z.F.C. Willen de Wormer- veerders hun kans houden, dan moet ze absoluut winnen van Z.F.C. dat in het andere geval een belang rijken voorsprong zou krijgen. Men ziet, de wedstrijd van mor en zijn va i zeer groot belang voor de bmetting van de diverse plaat sen. Zeeburgia tenslotte wint thuis van V.V.Z. DERDE KLASSE A. De derde klasse A geeft allereerst Q.S.C.K.V.V., een ontmoeting, die door de thuisclub gewonnen kan worden. Zaandijk zal het echter heel moeilijk krijgen tegen Z.V.V., maar brengt het misschien tot een punten- verdeeling. G.V.O.Purmersteijn is misschien een gelegenheid voor de thuisclub, om een paar kostbare punten te veroveren, doch we vreezen voor St. George, dat tegen Hollandia moet spelen. De nieuwelingen zien zich thans wel voor grootere moeilijkhe den geplaatst dan onlangs in de 4e klasse! VIERDE KLASSE A. M.F.C. ontvangt de leiders, en v/aar D.T.S. Zondag een punt ver speelde, zou dat voor de thuisclub aanleiding kunnen zijn, om alles op alles te zetten en dan zou D.T.S. zoowaar wel weer eens met een ge lijk spel tevreden moeten zijn. B.K.C. speelt tegen Schagen. Er .is hier weinig te voorspellen, evenals trouwens van den wedstrijd Nieu- we-Niedorp—Wieringerwaard, om dat de ploegen vrijwel even sterk zijn. Bergen krijgt een kans, om thuis te winnen van Succes, al blijft oppassen de boodschap. EERSTE KLASSE. In afdeeling I krijgt D.W.S. het heel moeilijk, want het ontvangt het zeer sterke D.H.C. Rekening hou dende met de onproductiviteit der Amsterdamsche voorhoede krijgt D. H.C. kans, om een puntenverdeeling te bewerkstelligen. De Stormvogels zouden ook wel eens een punt kun nen verliezen, nu ze bij H.-D.V.S. op bezoek gaan. De overige wed strijden zijn van minder belang. In afdeeling II wint V.S.V. na tuurlijk van D.O.S., dat het eigenlijk alleen van Dumortier moet hebben. Haarlem en Xerxes spelen tegen el kaar, waarbij Haarlem de beste pa pieren heeft, maar zelfs met winnen nog steeds geen direct gevaar is voor V.S.V. In afdeeling III speelt N.E.C., de 40-jarige, thuis tegen Heracles en als de Nijmegenaren beide punten thuis kunnen houden,, maken ze een goede kans op den titel. In het Zuiden wint P.S.V. thuis van Roermond, maar Eindhoven, dat op bezoek moet bij Noad, mag wel zeer op haar hoede zijn. Hetzelf de is het geval met N.A.C., dat naar B.V.V. gaat. Daarentegen zal Julia na wel van Helmond winnen. En hoe zit het in het Noorden? Wordt daar nu wel weer gespeeld.' We dachten, dat er een rustperiode ingeluid was! Enfin, als er gespeeld wordt, beteekent dat 2 winstpunten voor Be Quick, dat W.V.V. ontvangt. En bovendien moeten Velocitas en H.S.C. elkaar in de haren vliegen en hoe dat ook verloopt, elke uitslag is voor Be Quick goed. De overige wedstrijden bespreken we maar niet. LANGS DE N.-H. VOETBAL VELDEN. Lastige trip voor Alkmaar I naar Schoorl. Oudorp I ontvangt Koedijk I. Ook Alkmaarsche Boys IH zal in Egmond geducht op moeten passen. Volledig is het programma ook deze keer niet, maar vele ontmoe tingen zullen de volle aandacht heb ben en na een algeheele afwerking, kunnen we nieuwe conclusies trek ken. Bijvoorbeeld j.l. Zondag hing het ongeslagen record van de groen witte Alkmaarders aan een zijden draad en nu de kaasmenschen een bezoek aan Schoorl gaan brengen, zijn we er niets „gerust" op, dat de le klasse C na dit treffen nog een ongeslagen leider zal bezitten. Ver moedelijk weten de Westerweg-be- wpners er in elk geval nog een pun- tendeeling van te maken. Oudorp I dat zoo flink is ko men opzetten speelt opnieuw in eigen omgeving en wel tegen Koe dijk I. Natuurlijk zullen de Koedij kers geducht van zich afbijten; we weten, dat ze tot goede dingen in staat zijn, maar.... we vermoeden ook, dat de Oudorpers zich de kans niet zullen laten ontgaan. De vastgestelde ontmoeting in de tweede klasse D van Alkm. Boys IV tegen Graftdijk I gaat niet door, zoodat de rood-witten leiders zich niet van hun jongste nederlaag kun nen herstellen en tevens geen „uit loop-poging" kunnen wagen. Het nog ongeslagen Alkmaarsche Boys III krijgt bij het bezoek aan Egmondia I een lastige klip fe omzeilen. Aan den Westerweg werd het eertijds een magere 21-zege en als de heeren niet wat beter van stapel loopen, vreezen we, dat ook deze geblokten evenals hun jon gere broers een week geleden er niet zonder kleerscheuren af zullen komen. Laat ons tevens hopen, dat er op de wederzijdsche verstand houding niets aan te merken valt. De Alkmaar-reserves krijgen be zoek van Ursem I en dat kan zeker eenige winst voor de gastheeren op leveren. Ook in de ontmoeting van D.T.S. II tegen Bergen II geven we de thuisclub de meeste kans op succes. In de derde klasse D ontvangt het leidende Akersloot I Grootschermer I en dat zou een nieuwe zege voor de leiders kunnen opleveren. Oudorp II dat bezoek van Alk maar III krijgt kan de Akersloo ters op den voet blijven volgen. Het treffen tusschen Vrone II en Koedijk II kan zeer spannend wor den, waarbij tenslotte de punten misschen netjes worden gedeeld. In de vierde klasse D gaat het lei dende Alkmaarsche Boys V naar Alcmaria V. De withemden deden het j.l. Zondag niet slecht, zóodat we een minder sterk opvallen van de rood-witten aanval verwachten. Toch kunnen de leiders het wel tot een puntendeeling brengen. D.T.S. III kan het bij Ursem II tot Me volle winst brengen. frankeerwaarden verschijnen, n.l. 1 Jé ct. (grijs), toeslag 1 Jé ct. 2Jé ct. (olijfgroen), toesl. 2Jé ct. 4 ct. (blauw), toeslag 3 ct. 5 ct. (groen), toeslag 3 ct. 7 Jé ct, (rood), toeslag 3 Jé ct. Een zegel voor het buiten- landsch briefpostverkeer blijft in verband met de groote beperking in dit verkeer, ditmaal achterwe ge. De zegels zijn ontworpen door den kunstenaar D. van Gelder te Veere. De voorstelling is voor alle waarden dezelfde: een kind, dat een bloemenkaarsje uitblaast. De zegels zijn vervaardigd in rotogravure. De afmetingen van het beeldvlak zijn 18 x 27 mm. De geldigheidsduur loopt tot en met 31 December 1945. Om drie ons thee. - In de Anje- lierstraat te Den Haag graaide giste ren een wielrijder drie ons thee uit een voor een kruidenierswinkel staande bakfiets. De winkelier zag kans den dader te grijpen en hij ge raakte daarbij met dezen in een worsteling, met het gevolg, dat de wielrijder weliswaar erin slaagde met de thee te ontkomen, doch hij moest zijn rijwiel in den steek laten Dit is in beslag genomen. DE OPSTELLINGEN. Alcmaria I. Brouwer Maasen Venema Helderman de Grand Rootring v, d. Pol Bakker III Godvliet v. Wieringen Bakker II Alcmaria II Duiveman Verweel de Waal v. Wieringen Romar Verwer Badenhuizen de Jong v. Meene Wit Bakker I Alcmaria III. Janson Stoop Hoogland Ruiter Scharlewie v. Berkum Koomen Helderman II Hooyer Mulder I Veel Alcmaria V. Romar Harder Vasbinder Bakker IV Richelle Godijn Maaskant Koeman Spierenburg I Metz Mulder II AFD. BIJZONDER VOETBAL. De A.F.C.-ers krijgen Zondag a.s. gelegenheid zich op eigen terrein te herstellen van hun jongste neder laag. Limmen dat bij de Alk maarders op bezoek komt is in e:gen omgeving een geduchte tegen stander, maar in uitwedstrijden lig nu eenmaal niet haar kracht. Zoo doende geven wij onze plaatselijke vereeniging een goede kans op beide punten. L.S.V.V. komt geducht opzetten en vergissen we ons niet, dan zal zij morgen een ernstige poging onder nemen een plaatsje naar boven te komen. Maar zij moet dan Berdos met een nederlaag naar huis zen den en dat is een moeilijke opgaaf. Toch houden we het op de Langen- dijkers. De big match wordt ongetwijfeld gespeeld iq Egmond aan den Hoef, waar E.S.V. te gast komt. Het zou een goede prestatie genoemd kun nen worden als Zeevogels er zonder kleerscheuren zou afkomen. Het enthousiasme waarmede de E.S.V.- ers spelen moeten de leiders ech ter met hun betere techniek kunnen beantwoorden. Het zal ongetwijfeld een record-aantal bezoekers trek ken. In Heiloc wordt een belangrijke wedstrijd gespeeld om de onderste plaats tusschen H.S.V. en V.I.O.S V.I.O.S. is er de laatste wedstrijden aardig in, terwijl de Heilooërs het nog niet tot een overwinning heb ben kunnen brengen. We houden het daarom ook nu weer op de bezoe kers. Paardensport. DE PAARDENSPORT EN DE TOTALISATOR. Het schijnt, dat de Ned. Harddra verij- en Renvereeniging opnieuw een actie heeft ingezet, om te komen tot opheffing van het totalisator-ver- tod. Zou dat werkelijkheid worden, dan zal er dus weer op de courses =ewed mogen worden. En wel ge wed onder controle van hoogerhanc-. Want de totalisator is een instelling waar elk voor een klein bedrag een bepaald paard als winnaar kan spe len. Zoo worden er in elk course nummer dus een zeker aantal kaar tjes verkocht. Het totale bedrag wordt na aftrek van een vooraf be paald procent verdeeld onder hen, die een kaartje hebben gekocht me: deh naam van het winnende paard De winst, die zoodoende in elk course-nummer wordt gemaakt, komt ten goede aan de uitschrijven- e vereen'ging en aan het rijk. Dan pas zal de paardensport en daarmee ook de fokkerij weer tot grooten bloei kunnen komen. Want aan de draverijen zitten veel bij - .omstige dingen vast en rondom de draverijen heeft zich een bedrijf ont wikkeld, dat den totalisator noodig heeft om zich te kunnen handhaven. Het wedden is de groote attractie an de paardensport. De totalisator trekt publiek, omdat er zoo vele lief hebbers zijn. die graag, al is het nog voor zoo'n klein bedrag, geïnteres seerd willen zijn in de draverijen. Het bezoek aan de courses zal op ge weldige wijze stijgen. Dan kan door de uitschrijvende vereeniging het prijzengeld aanmerkelijk verhoogd worden, wat den eigenaren en hun, •die aan het bedrijf verbonden zijn ten goede komt. Dan komt weer de animo om goede paarden te koopen •en vooral ook de lust om de fokkerij weer krachtig ter hand te- nemen. Thans staat het wedden, dat clan destien plaats vindt, niet onder con trole, zoodat de mogelijkheid open blijft, dat invloed uitgeoefend wordt op het course-verloop via de pikeurs. Maar als het wedden openlijk tot het laatste oogenblik mogelijk blijft, wordt de kans op fraude voor een belangrijk deel weggenomen. Men ergste vooral niet, dat de paarden sport voor de beoefenaren een bui tengewone dure sport is. Men denke slechts aan het opfokken, het onder houd, de training, de pikeurs en de reis- en vervoerkosten. Wanneer het houden van dravers loonend kan ge maakt worden door de goede geld prijzen, dan zullen de eigenaars er zeker minder toe behoeven over te gaan te wedden, om te trachten door winst hun onkosten te dekken. Geen paardensportliefhebber twij felt er aan of het coursewezen en de fokkerij zouden ten zeerste gebaat zijn met de wederinvoering van den 'totalisator. Woensdags en Zaterdags Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) ïe koop gebr. doch zoo g^ed ais nieuw damesschrijfbureautje, 20. Adr. NIEUWL.SINGEL 62, stad. Poppenwagen met of zonder pop tei overname gevraagd. Tevens ge vraagd een paar rubberlaarsjes, maat 10. Brieven onder letter M 555 bureau van dit blad. Bloedkoralen en andere oude koralen als ook goud en zilverwerk en oude schilderijen en kristal te koop gevraagd. Brieven onder letter IJ 521 bureau van dit blad. H. Ring- of Biljartspel (als nieuw met spelregels) ter overname aan geboden. -Mn ZOCHERSTRAAT 5. Modern goed onderhouden wandel wagentje te koop. T'DELSWEG 8, Bergen. e koop aangeboden: Finus Kaas- mijmachine No. 1. Roestvrü mes. D.R.U. Emaille. D. VISSER, Straat weg A 223. Heiloo. Telef. 2429. de koop: Triplex schotten, grootste maat 190190 en een deur. LANGESTRAAT 12. de koop gevraagd: Nationaal-kas- register. Brieven onder letter K 554 bureau van dit blad. Trekzaag te koop, 1.50 M. lang, zoo goed als nieuw. R. REEK, Westerweg 228. op gevraagd: Optelkasregister (Nationaal). Brieven onder letter T 553 bureau van dit blad. Te koop: Massief eiken Sjoelbak met schijven. J S. MILLSTRAAT 2. Te koop: kamerbiljart £>f te ruilen voor tafelbiljart. LUTTIK OUDORP 74, Alkmaar. Net gedragen kleeding voor dames, heeren en kinderen, in alle soorten en maten te koop aangeboden. DEN HARTOG, Koningsweg 72. vleinbeeld Vergrootingsapparaat Filmarus II, Doppel Anastigmat 1 4.5 f 5.5 c.M. ''RTESCHEWEG 1. Sporenemplacement te koop, com pleet met station, seinlampen, rails enz. le bevragen CORFSTRAAT 44. Te koop: een Salon-ameublement z. g. a. n. en een Pendule met twee coupes. Te bevragen STEIJNSTRAAT 37. Placht H. rijwielen 28.50, 25, 26, 22. D. rijwielen als nieuw 28.50, 25, 20, alle onder garantie. NIEROP's Rijwielhandel, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Te koop: Mooi Damesrijwiel 15. Emaille kacheltje met onderplaat 9.50. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop: klein Fornuisje 12.50 en verschillende groote Fornuizen, Godin- en Salamanderkachels, kookkachels, werkplaats- en zaal kachels. H. Pander, Voormeer 2. Te koop: Autoped op luchtbanden 7.50, 2 losse wielen voor Autoped z. g. a. n., banden 5.00. SNAARMANSLAAN 143. Te koop: zoo goed Kamerbiljarten bij Scharloo lb, Alkmaar. als nieuwe J. HOED, Hockey. ALKMAAR—BE FAIR! Alkmaar I ontvangt om 2 uur Be Fair uit Hilversum. Dat dit een zware wedstrijd wordt zal wel nie mand willen betwijfelen. Be Fair immers bestond het in 't vorige sei zoen van alle eerste klassers te win nen. Al was haar start dit jaar min der gelukkig, het elftal herstelt zich gaandeweg en wij vreezen het ergste voor de groenwitten. Slechts enthousiasme kan redding brengen. Alle overige elftallen spelen uit wedstrijden. Alkmaar II en III gaan naar Am sterdam om resp. T. A. H. C. II en IV te bestrijden. Het derde wint na tuurlijk met groote cijfers en het tweede heeft ditmaal ook een goede kans. Alkmaar IV speelt uit tegen Straw berries III, maar, niettegenstaande de onmiskenbare talenten van onze jeugd, we gelooven, dat deze partij hem te machtig is. De Alkmaarsche dames spelen in Bloemendaal tegen B. D. H. C. V. We moeten ons van eenige voorspelling onthouden. Is het elftal der onzen in vorm, dan wint het, zoo niet, dan wordt dit de derde nederlaag in suc cessie. Het is in dezi gen, waar hel houdt en de vc elk geval geeft goede dosis en groot deel daar „Madame de P aantrekkelijke behandelt, zooa een episode uit dame de Pomj van koning Loc rijk, de vrouw, regeerde. De jonge, z arme schilder brengt haar op een aantal vrie bloemenhulde, zeer merkwaar tallooze bouqu dichten bevesti er gedacht wer een vrouw regi moest wel den opwekken, die markiezen aang wilde-laten. Zij lijk ook zoo ov< dering voor dei moed haar imp een eigenaardij verzint: de vrij tille een te voc voor hem zou tusschen haar liefdes-idylle, kiger gevoelt d; koningin, maar maakt, omuat zi haar méér noo< Knappe spek hoofdrollen ver lereerst Kathe i de markiezin Eichberger, die Boucher, de set geeft den ij del prachtig weer; Slezak als de c voor den noodi, tuums en de schittering vooi Na buiten- nieuws geeft he een paar mooie gelde voeten sche hooggeberj wegen (een uit: Ardennen). Wanneer mei Paula Wessely creaties wil zie: deze week haa: Harm'oftie-Thea speelt het Hon, dat zich één vc landgoed van 1 Tam assy, op ge is ritmeester de geweest. Doch t ongeluk het le hij naar het lai vader heeft mei tingen nagelate gioot deel van personeel word Julika, de doch die met Karls 1 is omgekomen, met Karl bewe: oogst van het e Karl kan een d gen terugkoope ding tusschen j ernstig in geva Weensche jonge mers in hun le spo'edig onder gebracht. Hij z en wachten mei den oögst tot z Girt laat Karl diep teleurgestc 't hart ziet zij c gaan. Maar dan Karl te weten, als een schert Thans ziet Kar h en zijn la 22) „Heb je er ik je verzeker, de dingen doe' onheilspellende „Neen", zei „Laat het dai „Dan laten w Edna klapte „Wat mij betri wel gaan". „Wat mij be nijdig. Hij riep taalde. Daarna het café en lie gen naast haar Ze wilden n; ze hadden de ren en dwaaldi straatjes vaan Peters was de: deze wijk gegc bezienswaardig! Nu Wist h(j ec welke richting langer ze liepe ten ze, waar zc en zijn geen kernen mur-m hpi

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6