a a DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. N DE OL. ZWARE BRANDEN IN DE CITY EN BIJ DE THEEMSMONDING. Britsche convooien gebombardeerd. Aanvallen en tegenaanvallen op het Grieksche front. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCH GEBIED. Bezoek van Antonescu geëindigd. VERDUISTERINGS TIJDEN van 17.44 tot 9.07. op 21.47 onder 12.32 een vierkant door en drie verticale igroote vierkantjes. bs moeten de ge- 16 komen te staan, de som der getallen tale, verticale en ieds 34 is. og een beperkende ;e puzzle verbonden, :erste hokje (links :ijfer 1 moet staan b hokje (rechts on- :r 16. aldus ingevulde (2 p.) liefst zoo elijk, doch uiterlijk November 12 uur ■Redacteur van de mrant. 3 4* ZZ so Sf 62 6/ vrouw, 49 meisjes- etsel, 52 gebiedende ■erkwoord, 53 reke- :k, 55 bewoner van Archipel, 59 beter artuig, 62 halfbloed, meisjesnaam, 69 bij— rnvaartmaatschappij, '3 deel van mast. in de puzzle van 13 November, is dat Jantje 26/36 Yo kans had op het nieuwen stuiter, gewonen knikker aar rechts te hebben Jan in zijn rechter- :n 1 gewonen knik- Daarvan neemt hij en knikker weg. Hij cans dat het een kans dat het een r links gaat dan 5/6 i over rechts 4 1/6 s krijgt hij nu 4 g -f- lie samen 5 knikkers ïeemt hij er een van op een mooie is 1/5 en op een gewone 5/6. Dus gaat weer s 5/6 g. In totaal in de rechterzak na ing 4 1/6 s -L 1/6 g g. Samen zes knik- eemt hij er weer een alt. De kans, dat dit is dus 1/6 (4 1/6 s 1/36 13/18. ZS5 >1. Maar soms een lust voor m daarin te ;r niet", vond imerhand een uw gaan ster- overschreden, em maar 100 n. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door hef geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0-25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 142e Jaargang, No. 273. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Maandag 18 November 1940 Het Duitsche Weermachts- bericht. Berlijn, 17 Nov. (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Bij de vergeldingsaanvallen op Londen in den nacht van 15 op 16 November werden, naar eerst thans wordt gemeld, treffers geplaatst op de Waterloobridge, op een station in Paddington, op een gasfabriek in gasfabriek in de buurt van de com- gashfabriek in de buurt van de Com mercial docks. Bij deze laatste gas fabriek konden groote branden wor den waargenomen. In verschillende steden in zuid-Engeland, evenals Portsmouth en Southampton werden voor den oorlog belangrijke doelen zwaar getroffen. Op 16 Nov. werden de aanvallen op Londen voortgezet en verschillende plaatsen aan de zuidoostkust van Engeland met bommen bestookt. In den loop van den dag vielen Duitsche gevechts vliegtuigen opnieuw talrijke scheeps- doelen aan. Hierbij werd een koop vaardijschip van ongeveer 8000 b.r.t. en een vrachtschip van 2000 b.r.t. tot zinken gebracht. Twee andere vrachtschepen werden zwaar be schadigd. Het mijnenleggen in Brit sche havens werd voortgezet. Op 16 November des morgens werd in het Kanaal een slechts gedurende een kort oogenblik zichtbaar En gelsch convooi door een batterij van het leger doeltreffend beschoten. Branden in de Londensche City. Berlijn, 16 Nov. (D.N.B.) Duitsche verkenners, die Zaterdag naar Enge land onderweg waren, konden als gevolg van de nachtelijke bombarde menten boven Londen zware bran den in de City en de monding van de Theems waarnemen, waar weer vitale bedrijven en deelen van docks getroffen werden. Een voltreffer verwoestte, zooals duidelijk gezien werd, het Goods-Shed-station nabij Paddington in Londen en rukte een groot deel van de rails open. Een andere groote brand werd waargeno men in de haven van Southampton. Britsche schepen gebombardeerd. Berlijn, 16 Nov. (D.N.B.) Bij Lo westoft aan de oostkust van Enge land is Zaterdag een schip van 4000 tot 6000 ton, deel uitmakend van een groot, krachtig beschermd con vooi, in duikvlucht door Duitsche gevechtsvliegtuigen hevig gebombar deerd. Vier treffers aan de scheeps wand en op het schip maakten, dat het vaartuig stopte. De Duitsche vliegers konden nog waarnemen, hoe het schip steeds meer slagzij maakte, zoodat het als verloren beschouwd moet worden. Talrijke Duitsche bommenwerpers vielen vanmiddag andere Engelsche scheepsdoelen met succes aan. Twee schepen van 2000 ton werden gebombardeerd en een tankboot van 8000 ton werd in duik vlucht aangevallen. Bij het tot zinken gebrachte koop vaardijschip van 2000 ton en het in convooi varende schip van 4000 ton, dat gebombardeerd en tot zinken ge bracht werd, komt, naar het D.N.B. verneemt, nog een ander schip van ongeveer 6 a 8000 ton, dat, na mid scheeps voltreffers te hebben gekre gen, in de lucht vloog en in enkele minuten zonk. Ook een tankschip van 2 a 3000 ton, dat verscheidene treffers kreeg op het hekwerk, ver keert in zinkende toestand. De aan val op Londen werd in den nacht volgens plan voortgezet en de uit werking van de treffers ondubbel zinnig vastgesteld. In Southend werden opslagplaat sen en ravitailleeringsbedrijven door verschillende reeksen van bommen getroffen. Twee vijandelijke vlieg tuigen werden gisteren in den loop van den dag neergeschoten. Een Duitsch vliegtuig wordt vermist. Uit het verwoeste Coventry. New York, 18 Nov. (D.N.B.) In het verwoeste Engelsche bewape ningscentrum van Coventry ont staan, naar Amerikaansche corres pondenten melden, thans nog van tijd tot tijd ontploffingen, welke door Duitsche tijdbommen veroorzaakt worden. De puinruimers, zoo luidt het bericht verder, hebben talrijke gebouwen opgeblazen, die op het punt stonden in te storten. Er is nauwelijks een straat in Coventry, waarin men niet over groote stapels verpulverde muren en glasscherven moet klauteren. Er is geen glas, geen electriciteit en geen water voorradig. Duizenden daklóozen krijgen voedsel uitgereikt aan veldkeukens. Hier en daar ziet mén het vuur nog smeulen. Berlijn, 17 Nov. (D. N. B.) Naar de Engelsche berichtendienst meldt, is thans officieel bekend gemaakt, dat bij den nachtelijken aanval op Co ventry tweehonderdvijftig menschen gedood en 800 gewond werden. Een eenzame en verlaten plaats. Berlijn, 17 Nov. (D. N. B.) Naar de Engelsche berichtendienst meldt, heeft een correspondent van de Engelsche radio, die een bezoek heeft gebracht aan Coventry, medegedeeld, dat de schade in Coventry werkelijk niet meer valt te overdrijven. Een zaam en verlaten is hij vele kilo meters lang daar, waar vroeger straten en wegen waren, met zijn auto langs bomtrechters en groote hoopen glas gereden. Coventry, de eens „zoo groote in dustriestad" is thans een eenzame en verlaten plaats. In de groote een zaamheid ontmoette hij tenslotte' een jongen man. Zij hadden beiden dorst. Pas na lang zoeken vonden zij nog een gespaard gebleven café, waarin men hun nog een glas bier kon ver schaffen. Talrijke bewoners van Co ventry hebben de stad reeds ver laten. Het gebrek aan rijdende keukens is groot. Italiaansche vliegtuigen vernielen Grieksche wegen. Ergens in Italië, 17 Nov. (Stefani) Het 163e weermachtbericht van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: Aan het Grieksche front werden gisteren aar vallen en tegenaanvallen onder nomen, die vcoral in den sector van het negende leger verbitterd waren. Onze luchtmacht, in nauwe samen- werden bestookt. Een van onze vlieg tuigen is niet teruggekeerd. Onze vliegtuigformaties bombar deerden haveninstallaties van Soeda (Kreta) en de haven van Alexan- drië. Van het Grieksche strijd- tooneel. Ergens aan de Grieksch-Joego- slavische grens, 18 Nov. (Stefani.) Het scherpe optreden der Italiaan sche luchtmacht doet zich meer en meer gevoelen en de Grieksche troe pen, welke blijven toestroomen in de richting van Albanië, worden daar door zwaar getroffen, Zelfs het legerbericht van het Grieksche op perbevel moet toegeven, dat aan zienlijke verliezen geleden zijn als gevolg van bommen en machinege- weervuur op mareheerende troepen. ten merkt hier op, dat ondanks de pogingen der Grieksche en Engelsche propaganda, welke steeds schitteren der overwinningen blijft verkondi gen, de waarheid zeer hard is, want dat de actie der Italiaansche lucht macht zich niet beperkt tot op marsch zijde troepen of tot troepen die in contact zijn met de Italianen, maar ook gericht is tegen steunpun ten, opslagplaatsen van munitie, kazernes en concentraties in de ach terhoede. Ook de wegen vormen het stelselmatige doel der actie van de Italiaansche vliegtuigen, die daar mede de des nachts haastig herstelde verbindingswegen onbegaanbaar ma ken. HENRY FORD EN DE EURO- PEESCHE OORLOG. New-York, 17 Nov. (D. N. B.) In een interview met den cor respondent van International News Service verklaarde Henry Ford, dat hij geloofde, dat de Vereenigde Staten niet aan den oorlog zouden deelnemen. Verder zeide Ford, dat ondergrondsch werkende slechts op financieel gewin uitzijnde groepen de werkelijke aanstichters van den oorlog zijn. Hij geloofde overigens niet dat de oorlog lang zal duren. In Hamburg ziekenhuizen, kerken en scholen getroffen. Een Engelsch bericht weerlegd. De Britsche vliegtuigen, die in den nacht van 16 op 17 November naar Duitschland vlogen, vielen, naar het Duitsche weermachtbe richt meldt, voornamelijk Ham burg, Bremen en Kiel aap. Aan voor den oorlog belangrijke objec ten werd slechts geringe schade aangebracht. Een brandbom viel in een droogdok. De bom kon ech ter onmiddellijk gebluscht worden- Een hospitaal werd aangevallen, doch de talrijke neergeworpen bommen.vielen in den tuin zonder schade aan te richten. Andere aanvallen waren gericht op woon wijken en kolonies. Er ontstonden verscheidene bran'den, die echter snel gebluscht konden worden. Een groot gedeelte van de bommen vielen in de Elbe of op het open veld. Veertien dooden en verschei dene gewonden zijn te betreuren. Nadere bijzonderheden. Berlijn, 16 Nov. (D. N. B.) Zoo als reeds gemeld is, hebben vijan delijke liegers in dén afgeloopen nacht bijna uitsluitend aanvallen op Hamburg gedaan, waar al' ju woonhuizen en ziekenhuizen zijn getroffen. Deze overval op de vreedzame Duitsche stad zal, aldus verwacht men te Berlijn, gewroken worden, zooals de overval op München zijn vergelding vond in den aanval op het industriecentrum Coventry. Naar thans, bekend wordt, zijn bij den luchtaanval van de Royal Airfoce op Hamburg in den nacht vs.: Vrijdag op Zaterdag twee ba kende ziekenhuizen, twee hospita len, een kerk, zés scholen en een groot aantal woonhuizen, die in duidelijk te onderkennen woon wijken lagen door Engelsche bom men getroffen. Behalve de hospi talen, die voorzien waren van het Roode Kruisteeken, zijn geen mili taire gebouwen getroffene. De Engelschen gooiden een groot aantal lichtfakkels uit en de nacht was zoo helder, dat zij zonder eenigen twijfel de woonwijken, ziekenhuizen, kerken en scholen met opzet troffen. Op een groot ziekenhuis werden vijftig brand bommen geworpen. Deze bommen troffen de afdeelingen, waarin vroüwen .en kinderen onderge bracht zijn. Een kerk werd door brandbommen in brand gestoken. Een kerkelijk gebouw werd door twee dynamietbommen bescha digd. Zes scholen, die als middel punten van woonwijken te her kennen waren, werden door dyna miet- en brandbommen deels zwaar, deels licht beschadigd. Vele woonhuizen liepen lichte schade op, terwijl enkele huizen totaal vernield werden. Duitsche weerlegging van Engelsch bericht. Berlijn, 17 Nov. (D. N. B.) De Engelsche berichtendienst beweert, dat het Britsche luchtwapen giste ren overdag petroleum-raffinade- rijen te Keulen, Bremen en aan het DortmundEemskanaai aangeval len heeft. Officieel wordt hier verklaard, dat dit bericht in alle opzichten verzonnen is. Men brengt in herinnering, dat het se dert den luchtslag in de Duitsche bocht van December j.l. niet meer tot de gewoonten van het Britsche luchtwapen behoort overdag aan te vallen. Als dit Britsche bericht voorts meldt, dat van dezen aan val drie vliegtuigen niet terugge keerd zijn, dan is dat blijkbaar een poging om door een dergelijke erkenning van verliezen een overi gens ongeloofwaardig bericht aan nemelijk te maken. In werkelijk heid zijn gisteren overdag boven Duitsch gebied geen vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. De ver liezen van den tegenstander ont stonden uitsluitend in de nachte lijke uren. De Britsche berichten dienst is hiermede opnieuw op een onwaarheid betrapt. Bewondering voor Mussolini Een afscheidsboodschap. Rome, 16 Nov. (Stefani). De lei der van den Roemeenschen staat, generaal Antonescu, de Roemeen - sche minister van buitenlandsche zaken en het Roemeensche gezel schap zijn vanavond uit Rome ver trokken. Op het station, dat getooid was in kleuren van beide landen, nam Antonescu afscheid van Mus solini en graaf Ciano. De trein ver trok onder het spelen van de volks liederen. Rome, 16 Nov. (Stefani). Alvo rens Rome te verlaten heeft gene- raad Antonescu de volgende bood schap gericht tot het agentschap Stefani: „Bij mijn vertrek uit Rome betuig ik jegens de eeuwige stad mijn har- telijken dank voor de warme ont vangst aan mijn land. Ik dank na mens mijn land en verzeker, dat Roemenië dit nooit zal vergeten. Nu ik naar Roemenië terugkeer en alles wat ik gezien heb overdenk, herin ner ik mij, dat een groot denker en baanbreker, Mazzini, in 1863 uitriep: Mocht er een enkele man van for maat geboren worden, en de kracht en invloed van Italië zal geweldig worden. Ook Crispi smeekte de voor zienigheid om zulk een man. Ge hebt het zeldzame geluk gehad zulk een man te krijgen. Hij is voortge komen uit het gezondste wat een volk bezit. Hij is voortgekomen uit uw bodem. In eerbied en bewonde ring buig ik mij neer voor zijr. werk". Get. generaal Antonescu. STEEDS ZWAKKERE AARD SCHOKKEN IN ROEMENIE. Boekarest, 16 Nov. (D. N. B.) Het geologische instituut deelt mede, dat de aardschokken in de laatste dagen steeds zwakker ge worden zijn. Men moet daaruit de gevolgtrekking maken, dat de aardlagen die de groote beving veroorzaakt hebben, weer ver sterkt zijn, en dat voor de naaste toekomst geen nieuwe ramp ge vreesd behoeft te worden. BRITSCHE BRIGADE IN ZANDSTORM OMGEKOMEN. Rome, 16 Nov. (Transcontinent). Met welke buitengewone moeilijk beden van klimaat en weersgesteld heid de oorlogvoering in Afrika te kampen heeft, blijkt uit een bericht van het Noord-Afrikaansche front over den ondergang van een geheele Ëritsche brigade in een zandstorm. In de Italiaansche linies heeft men van gevangenen vernomen, dat deze gemotoriseerde Britsche brigade van Mersa-Matroek naar het Zuidwesten en wel naar de Oasae Sjiwa ge stuurd was. In de omgeving van El Quantara schijnt des nachts den weg te zijn kwijtgeraakt, hoewel zij met schijnwerpers reed, en den volgen den dag werd zij door een zwaren zandstorm een z.g. ghibli overvallen waarin zij volkomen de richting verloor. Op haar wanhopige radio grafische noodseinen stegen Britsche vliegtuigen op, welke echter door den aanhoudenden zandstorm de brigade niet konden vinden. Nadat de zandstorm was opgehouden, werd er van de brigade geen spoor meer gevonden. HEVIGE STORM OVER BOU LOGNE SUR MER. Boulogne sur mer, 17 Nov. (D. N. B.) Gisteravond heeft hier een hevige storm gewoed, die vooraf gegaan was door een korte aard beving. Door het noodweer werd in alle deelen der stad groote schade aangericht. Op verschei dene plaatsen werden de daken van de huizen gerukt, vensterruiten ingedrukt en muren omvergewor pen. Talrijke telegraaf- en tele foonleidingen werden vernield. Op een enkele plaats werden alleen al dertig groote boomen door den storm geveld. Door een wolkbreuk, die iets later begon, werden groote oppervlakten weiland in de om geving van de stad overstroomd. Een aantal gezinnen is dakloos. De schade wordt totnutoe op ver scheidene millioen Fransche francs geraamd. Koning Michaël heeft de door de aardbeving bijzonder zwaar ge teisterde stad Panciu bezocht, die bijna volkomen verwoest is. ARRESTATIES IN FRANKRIJK. Geneve, 17 November (D.N.B.) Volgens mededeeling van het Fran sche ministerie van justitie is een ai restatiebevel uitgevaardigd tegen Daladier, generaal Gamelin en Leon Blum, naar uit Vichy wordt gemeld. Het drietal is onmiddellijk van kas teel Chazeron naar de gevangenis van Bourrasol overgebracht, waar de voormalige minister van lucht vaart, Guy La Chambre, zich reeds bevindt. Dit arrestatiebevel en de over brenging der betrokkenen vormt een nieuwe phase in de voortzetting van het hooggerechtshof van Riom. Het Fransche ministerie van justitie geeft bij deze gelegenheid een over zicht van de procedure, die het hooggerechtshof zal hebben toe te passen. Bij de hoofdinstructie, zoo beet het in dit overzicht, heeft het hof achtereenvolgens de ex-minister Pierre 'Cot, Guy La Chambre, Dala dier en Leon Blum alsmede gene raal Gamelin in staat van beschul diging gesteld. In September werd een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Pierre Cot, die voortvluchtig is. Guy La Chambre werd bij zijn terugkeer uit Amerika op 21 Sept. gearresteerd. De beschuldiging tegen alle ge noemde personen behelst schending van hun ambtsplicht, hetzij dat zij de voorbereiding van de nationale verdediging hebben verwaarloosd, hetzij dat zij deze rechtstreeks in gevaar hebben gebracht door een politiek of door besluiten, die niet strookten met de werkelijke belang en van 't land. Met onderzoek strekt zich tevens uit tot de vraag of de deelneming van Frankrijk aan den oorlog niet met schending van de grondwettelijke bepalingen gepaard is gegaan. Het ministerie van justitie wijst er op, dat parallel met bovenge noemde procedure van het hoogge rechtshof twee andere procedures worden gevolgd. De eene omvat de verschillende punten van beschuldi ging, die tegen den gewezen mi nister Georges Mandel zijn inge bracht. De tweede procedure gaat tegen Paul Reynaud, die nog op kasteel Chazeron vertoeft en zijn twee me dewerkers, den directeur van zijn kabinet Leca en diens plaatsver vanger Devaux. Leca en Devaux worden er van beticht eind Juni be dragen van meer dan zestien mil lioen naar Spanje te hebben uitge voerd, die als bijzonder fonds ter beschiking van Paul Reynaud ston den, alsvorens deze 16 Juni aftrad. EMPRESS OF JAPAN IN VLAM MEN OPGEGAAN. Rome, 17 Nov. (D. N. B.) Naar de Messaggero uit Bazel meldt, is de groote oceaanstoomer Empress of Japan, die onder Canadeesche vlag vaart, in vlammen opgegaan. Het betreft hier een groot passa gierschip van 26.000 ton, dat na het uitbreken van den oorlog ver bouwd werd tot een gewapende hulpkruiser en dat bestemd was voor troepentransporten naar Engeland. Het Zwitsersche blad Suisse bevestigt, dat zich aan boord van den oceaanstoomer 7000 man Canadeesche troepen bevonden. Men gelooft, dat het groote schip het slachtoffer is geworden van een Duitschen vliegtuigaanval. Volgens nadere berichten durft geen enkel onder Britsche vlag varend stoomschip het brandende vaartuig te naderen, uit vrees, dat zich in de nabijheid Duitsche duik- booten bevinden. DE EISCHEN VAN THAILAND JEGENS INDOCHINA. Tokio, 17 Nov. N. B.) De Britsche gezant in Bangkok heeft, volgens een bericht van Domei, een conferentie van twee uur ge had met den eersten minister, Songram. Er verluidt, dat de Brit sche gezant Thailand den Engelsch-Amerikaanschen steun heeft aangeboden voor de Thai- landsche gebiedseischen jegens Fransch Indo-China, benevens levering van oorlogsmateriaal, een leening van 20 millioen dollar en verdere hulp. Nadere berichten maken melding van een Britschen eisch betreffende sluiting van een militair bondgenootschap. De eerste minister van Thailand, Songram, zou zich voorbehouden hebben binnen een week antwoord te geven. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 19 November (20 November) DE NIEUWE WELDADIGHEIDS ZEGELS. iHsuc r-z Cf ctoic. Door de P.T.T. zal binnenkort een nieuwe serie weldadigheidszegels „Voor het kind" worden uitgegeven. De afbeelding der zegels. (Polygoon). SCHILDERIJENDIEFSTAL IN FRANKRIJK. Parijs, 17 Nov. (D. N. B.) Bij het uitbreken van den oorlog werden vele kunstvoorwerpen van het museum te Laon, waaronder enkele portretten van Rembrandt, uit het museum gehaald en naar de woning van den directeur van het museum overgebracht. De di recteur van het museum is intus- schen gestorven. Toen men onlangs nasporingen verrichtte naar de kunstvoorwerpen, .was een gedeel te verdwenen, waaronder portret ten van Rembrandt, teekeningen van Fragonard, prachtige ivoren voorwerpen, waardevol vaatwerk en bronzen voorwerpen. De politie heeft een vrouw, die na den dood van den museumdirecteur verlof had gekregen om in het huis te gaan wonen, verhoord. Uit dit onderzoek is gebleken, dat de vrouw een gedeelte van deze waardevolle museumvoorwerpen in een kanaal heeft geworpen. Men vreest, naar de Matin meldt, dat zich hieronder ook enkele por tretten van Rembrandt en teeke ningen van Fragonard bevinden. De vrouw en twee andere personen zijn gearresteerd. DE GEHEIMZINNIGE ONTPLOF FINGEN IN AMERIKA. New-York, 18 Nov. (D. N. B.) De derde niet opgehelderde ont ploffing binnen een week tijds heeft zich gisteren voorgedaan te Bridgeville bij Pittsburg in de fabrieken van het chemische con cern der American Cyanamid and Chemical Corporation. Door de explosie werd een deel van het hoofdgebouw der fabrieken ver woest. Twee arbeiders werden ge wond'. De schade wordt geraamd op ongeveer 250.000 dollar. De fabrieken hebben op het oogenblik geen legeropdrachten. VREEMDE VLIEGTUIGEN BOVEN JOEGOSLAVIË. Belgrado, 17 Nov. (D. N. B.) Avala is gemachtigd tot het vol gende publicatievermogen. Tegen vier uur zijn vreemde vliegtuigen over Bitolj en Kitsjewo gevlogen. Als gevolg van de groote activiteit van het luchtafweergeschut en de Joego-Slavische jagers konden de vreemde vliegtuigen slechts in de omgeving van Kitsjewo en bij twee naburige dorpen bommen la ten vallen. De vliegtuigen trokken zich terstond terug en hebben het Joego-Slavische luchtruim onmid dellijk verlaten. Er vielen geen slachtoffers. De aangerichte scha de is slechts van materieelen aard.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 1