D.W.S. WINT MET 1-0 VAN D. h. C. ALKM. BOYS—D. W.V. 0-0. ALCMARIA VERLIEST FEUILLETON Mr. STEVENS UIT D. W. V. stelde zeer teleur. O.S.V.—ALCMARIA VICTRIX 4-2. TWEEDE BLAD 2 Waar Eindhoven tegen Noad gelijk speelde, stegen P.S.V.'s kansen nog iets. Ook N.A.C. deed goed werk door in den Bosch B.V.V. te kloppen en M.V.V. won volgens de verwach tingen thuis van Willem II. 't Werd 30. Tenslotte deed Longa goed werk door met 31 over Limburgia te zegevieren. In het Noorden won Velocitas met 20 van H.S.C., waardoor de Hoo- gezandsters leelyk afzakten. Be- Quick had meer moeite met W.V.V. dan verwacht werd: in de tweede helft wist W.V.V. een 3-r-0-achter- stand tot 32 in te loopen. Met G.V.A.V. is het heelemaal mis: nu verloren de Groningers weer van Sneek met 20 en het ge volg is, dat G.V.A.V. onderaan staat! Leeuwarden schoot danig uit haar slof en noteerde een 9O-overwin ning op Heerenveen en Achilles wist het tegen Veendam tot een puntenverdeeling te brengen (3-3). TWEEDE KLASSE A. V. S. V. en Be Quick winnen. Het is D.W.S. gelukt, om twee zeer kostbare punten te verove ren dank zij een 1O-overwin ning op D.H.C. Men vrage ech ter niet, hoe die overwinning behaald is- Tot een kwartier voor tijd stond het nog steeds 00 en had D.H.C. de beste kansen gehad om te doelpun ten. Die laatste 10 minuten moesten de beslissing brengen. Eerst was er een aanval van D.H.C.: Dijkman kwam alleen voor den doelman te staan, mikte en.... via de paal stuitte het leer terug, van Stokken gaf een forsche trap, Drëger rende naar "het andere doel, zette voor en Dijkstra kopte in! Op zoo on-overtuigende wijze wonnen de Amsterdammers. Hun dag was verder nog goed, doordat A.D.O. tegen Sparta, slechts gelijk speelde en het gevolg van een en ander is, dat D.W.S. mèt A.D.O. de minste verliespunten heeft! 't Gooi deed zeer goed werk door K.F.C. te kloppen, maar voor de grootste verrassing zorgde H.-D.V.S. dat de Stormvogels met maar even tjes 50 klopte! Feijenoord herstelde zich eenigs- zins door in Dordt van D.F.C. te winnen. Afdeeling I D.H.C. 8 5 2 1 23-12 12 D.W.S. 7 5 11 6-2 11 A.D.O. 7 5 11 15-8 11 H.-D.V.S. 7 4 12 18-11 9 Stormvogels 8 4 0 4 13-14 8 D.F.C. 7 3 13 14-11 7 Feijenoord 8 3 14 14-17 7 't Gooi 8 2 2 4 9-15 6 Sparta 7 115 9-15 3 K.F.C. 7 0 0 7 6-22 0 In afdeeling II vergiste V.S.V. zich niet: de Velzenaren wonnen van D.O.S. met 31 en bleven du3 ongeslagen'. Ook Haarlem deed goed werk door Xerxes te kloppen, maar nog steeds heeft V.S.V. vier verliespunten minder. Een sensationeelen wedstrijd speelden H.B.S. en Ajax, waarbij de Ajax-doelman Keizer uit het veld gestuurd werd. Een kwartier na de rust was het 11. Toen benutte H.B.S. in één minuut twee straf schoppen (31)! Keizer werd we gens een beleedigende opmerking aan het adres van den scheidsrech ter het veld uitgestuurd en Ajax leek geslagen. Maar de Amsterdam mers zetten er met hun tienen vaart in en zoowaar werd het nog gelijk. Het gekke was, dat de veranderde opstelling, noodzakelijk geworden door Keizers verdwijnen, de juiste bleek, zoodat de „straf" wel eens een voordeeltje (voor de toekomst) kon zijn! Blauw-Wit verloor van V.U.C. en C.V.V. en R.F.C. speelden gelijk. In afdeeling III speelde het jubi- leerende N.E.C. gelijk tegen Herac les, zoodat de JStijmegenaren nog steeds 2 punten voorsprong hebben op Heracles. Tubantia won de derby van Hengelo en bezet nu de tweede plaats. Een groote verrassing lever de het zwakke Go Ahead, dat in En schedé haar al-oude concurrent En schedé met 40 klopte. Mede door de 21-nederlaag, die A.G.O.V.V. leed tegen de Ensch. Boys, nog wel op eigen veld, verliet Go Ahead de laatste plaats. Wageningen won met 40 van Quick, dat langzamerhand in de ge vaarlijke zóne komt. In het Zuiden Was Juliana op dreef: met 92 werd Helmond ge klopt. Maar P.S.V. deed het nog be ter: een 100-zege op Roermond. Alcmaria stelde teleur: met 42 won O.S.V. en voor de zooveelste maal bleek de Zaansche klei een groote moeilijkheid te zijn. Geluk kig weerstonden de Alkm. Boys het Amsterdamsche D.W.V., tegen wie werd gelijk gespeeld en deze pun- tenverde,eling was zeker verdiend. West-Frisia was opnieuw op dreef en klopte thans A.F.C. met 42, zoodat de Enkhuizers zoo langza merhand gaan meetellen met 5 ver liespunten. Ook Zeeburgia deed goed werk door V.V.Z. met 50 te klop pen. De nieuwelingen maakten een zeer zwakken indruk en staan nog steeds puntloos onderaan. W.F.C. ontnam de leidende ploeg Z.F.C. een punt door gelijk te spe len, zoodat ook Z.F.C. nu 3 verlies punten heeft. De stand is thans: Z.F.C. 7 5 11 19-10 11 D.W.V. 7 4 2 1 16-10 10 W.F.C. 7 3 4 0 14-9 10 West-Frisia 6 3 12 19-14 7 Zeeburgia 7 3 13 14-15 7 OiS.V. 7 2 14 17-17 5 A.F.C. 5 2 12 13-14 5 Alcm. Victr. 5 2 0 3 10-12 4 Alkm. Boys 7 0 3 4 7-16 3 V.V.Z. 4 0 0 4 3-15 0 Nog steeds is het niet duidelijk, wie hier kampioen moet worden, al hebben de Zaandammers de beste papieren, maar.... ook een zwaar programma voor den boeg! DERDE KLASSE A. In de derde klasse A won Q.S.C. van K.V.V. met 20. Hollandia ver loor onverwacht^ een punt door ge lijk te spelen tegen St. George (22), terwijl G.V.O. zeer fraai werk deed door Purmersteijn met 62 te kloppen. VIERDE KLASSE A. B.K.C. won met 32 van Scha- gen, wat een goede prestatie is. D.T. S. deed weer zeer goed werk en keerde met een 50-overwinnning op M.F.C. uit Medemblik terug. Nieuwe Niedorp verloor met 41 van Wieringerwaard en Bergen stel de teleur door thuis van Succes te verliezen, 't Werd 14 en Succes legde de fundamenten voor deze zege in de eerste helft, toen Bergen de kluts kwijt was. De rust kwam met 03, daarna doelpuntten beide partijen elk een keer. RES. 3E KLASSE A. De groote strijd tusschen Alcma ria II en West-Frisia II eindigde in een gelijk spel (11), zoodat beide ploegen nog steeds gezamenlijk aan den kop gaan. De Boys-reserves verloren van Hollandia II met 34, maar hadden toch practisch geen kans meer. DE STANDEN. Afdeeling II V.S.V. 7 7 0 0 24-8 14 Haarlem 8 6 0 2 24-12 12 Ajax 9 4 2 3 26-17 10 Xerxes 7 3 1 3 17-12 7 D.O.S. 7 3 1 3 16-21 7 Blauw-Wit 8 2 3 3 10-10 7 H.B.S. 9 3 1 5 28-24 7 V.U.C. 7 2 I 4 15-24 5 R.F.C. 8 2 1 5 15-30 5 C.V.V. 8 1 2 5 10-27 4 Afdeeling III N.E.C. 9 6 3 0 27-13 15 Tubantia 9 4 4 1 23-14 12 Heracles 8 4 3 1 20-7 11 Wageningen 8 4 1 3 21-15 9 Enschedé 8 3 3 2 18-15 9 Ensch. Boys 8 3 1 4 13-21 7 Quick 7 2 2 3 9-14 6 Hengelo 8 3 0 5 18-25 6 Go Ahead 8 2 0 6 11-21 4 A.G.O.V.V. 9 I 1 7 6-21 3 Afdeeling IV P.S.V. 9 7 1 I 34-9 15 Eindhoven 9 6 2 1 26-14 14 Juliana 8 5 2 1 29-13 12 N.O.A.D. 9 5 1 3 16-18 11 N.A.C. 8 3 4 1 10-6 10 Longa 9 3 3 3 22-18 9 B.V.V. 9 4 1 4 15-16 9 M.V.V. 9 2 4 3 16-13 8 Helmond 9 2 3 4 10-22 7 Willem II 8 1 2 5 13-21 4 Roermond 8 1 2 5 9-35 4 Limburgia 9 0 1 8 8-23 1 Afdeeling V Be Quick 7 6 1 0 22-7 13 Velocitas 8 6 0 2 16-14 12 Leeuwarden 8 5 1 2 30-12 11 H.S.C. 7 4 1 2 12-12 9 Sneek 6 2 3 1 13-9 7 W.V.V. 7 2 1 4 16-18 5 Heerenveen 8 1 3 4 17-35 5 Veendam 8 0 4 4 15-25 4 G.V.A.V. 7 1 1 5 11-11 3 Achilles 6 0 3 3 14-23 3 de O.S.V.-middenvoor was er als de kippen bij om deze fout af te straf fen, (I2). Nadat v. Wieringen en Godvliet elk nog een kans hadden gemist, brak de rust aan. Na de hervatting nam O.S.V. het spel meteen weer in handen en de Alcmaria-achterhoede kreeg het zwaar te verantwoorden. Lang liet ditmaal echter een doelpunt niet op zich wachten, want toen na 5 min. spelen de O.S.V.-rechtsbuiten een goede voorzet kon geven, werd deze door den O.S.V.-middenvoor ineens ingeschoten. (2-2). Een pracht doel punt. Spoedig daarop werd het zelfs 32, wederom door toedoen van den O.S.V.-middenvoor, die een van den paal terugstuitenden bal feil loos inkopte. Het zware veld begon de Alcmarianen thans parten te spe len en de tegenstand werd ziender- oogen zwakker. Bovendien ging van de Alcmaria-voorhoede weinig kracht meer uit, daar van Wierin gen zich na z'n twee doelpunten, een specialen „Begleiter" zag toegewe zen, die hem weinig gelegenheid tot „uitstapjes" toestond. Het was de O.S.V.-middenvoor (deze knaap scoorde maar liefst alle 4 doelpun ten!), die 10 min. voor het einde de Alcmaria-illusies definitief den bo dem insloeg en den stand op 42 bracht, waarin geen verandering meer kwam. Rest nog te vermelden, dat de scheidsrechter uitstekend leidde en dat invaller Stadegaard een „rustige" middag had, daar geen der Alcmaria-spelers in deze kamp werd beschadigd. C. S. V—B. P. C. 3—2. C. S. V. heeft in een slappen wedstrijd van B. P. C. gewonnen, dank zij Koelewijn die twee minu ten voor het einde de oorzaak was, dat Dekker kon doelpunten, wat te vens de overwinning beteekende C. S. V. speelde met vier invallers. B. P. C. doelpuntte door 'n blunder van de C. S. V-keeper, waarna Koe lewijn gelijk maakte Na veertig minuten beging de C. S. V.-keeper wederom de fout een bal uit zijn handen te laten vallèn, welke in het doel rolde (12). Na de rust was C. S. V. veel sterker, maar pas uit een strafschop kwam de gelijkma ker. Toen zette C. S. V. er alles op, om te winnen en dat gelukte dank zij het doorzetten van Koelewijn. DE UITSLAGEN. Afdeeling I le klasse D.W.S.—D.H.C. 1—0 SpartaA.D.O. 11 't Gooi—K.F.C. 2—1 Hermes-D.V.S.Stormvogels 50 D.F.C.Feijenoord 1—2 Afdeeling II le klasse V.S.V.—D.O.S. 3—1 C.V.V.—R.F.C. 1—1 H.B.S—Ajax 3—3 HaarlemXerxes 31 Blauw-Wit—V.U.C. 2—3 Afdeeling Hl le klasse WageningenQuick 40 EnschedéGo Ahead 0i HengeloTubantia 1—^3 A.G.O.V.V—Ensch. Boys 1—2 N.E.C.Heracles 1—1 Afdeeling IV le klasse M.V.V—Willem II 3—0 JulianaHelmond 92 N.O.A.D.Eindhoven 1—1 LongaLimburgia 31 P.S.V.Roermond 10—0 B.V.V—N.A.C. 0—1 Afdeeling V le klasse Velocitas—H.S.C. 2—0 Be Quick—W.V.V. 3—2 AchillesVeendam 33 Sneek—G.V.A.V. 2—0 LeeuwardenHeerenveen 90 Afdeeling I 2e klasse West-FrisiaA.F.C. 42 O.S.V.Alcmaria Victrix 42 Alkmaarsche BoysD.W.V. 00 ZeeburgiaV.V.Z. 50 W.F.C—Z.F.C. 2—2 3e klasse Q.S.C—K.V.V. 2—0 G.V.O.Purmersteijn 62 HollandiaSt. George 22 De ZeemeeuwenSchoten 26 Onze GezellenBloemendaal 13 Kinheim—T.Y.B.B. 2—5 SantpoortBeverwijk 43 RipperdaZandvoort 01 4e klasse B.K.C.Schagen 32 M.F.C.D.T.S. 0—5 N.-NiedorpWieringerwaard 14 BergenSucces 14 Res. 3e klasse Alkm. Boys IIHollandia II 34 Alcm. Victric IIW.-Frisia II 11 Meervögels IIAssendelft II 03 GOLD STAR—VITESSE 3—2. Vitesse heeft ook in dezen wed strijd niet de overwinning kunnen behalen. Het dient echter gezegd dat het haar in niets heeft meegeze ten. Voor de rust, toen Vitesse reeds met 20 achter stond, gelukte het door goede voorzeten en schoten van Plas en Res dert stand weer gelijk te maken en Vitesse begon de twee de helft met vol vertrouwen om te winnen, doch toen vlak voor het einde Seeman het ongeluk had in eigen doel te schieten, was dit te vens het beslissende schot. BERGEN I—SUCCES I 1—4. Van den aanvang af ontwikkel de Succes een aardig open spel en technisch was het beter dan hetgeen Bergen liet zien. Binnen het kwar tier wist Succes het eerste doelpunt te scoren; jammer dat dit in buiten spel-positie gemaakt werd, hetgeen den scheidsrechter ontging. Door een misverstand in de ach terhoede van Bergen doelpuntte Succes nogmaals ofschoon het doel punt niet onhoudbaar was. Ondanks verschillende goede uit vallen van Bergen en goed verde digen van de achterspelers Wist Suc ces nog voor de rust een prachtig derde doelpunt te maken (03). Na de thee had Bergen de opstel ling gewijzigd en binnen het kwar tier wist de linksbinnenJoop Ur- branus een tegenpunt te maken (1—3). Daarna werd Bergen sterker, maar zij had in deze periode geen geluk. Een kwartier voor het einde scoorde Succes een vierde doelpunt. Het einde kwam met een ietwat ge flatteerde 41 overwinning voor Succes. DOOR R. ARDEN. DETROIT 23). Peters dacht aan Stevens woor den: Je hebt niets anders te doen, dan op je eigen huid te passen! Je moet je niet in gevaar begeven! Zoo dat was het dus. Waarom ging hij ook des nachts naar de inboorlingen wijk? Als hij nu in het ziekenhuis zou liggen, dan was dat zijn eigen schuld. Hij behoorde toch op zich zelf te letten. Door deze geschiede nis was het bewijs geleverd, hoezeer het leven van een mr. Stevens ge vaar liep. Nogal duidelijk, dat de man onder deze omstandigheden zijn zaken niet behoorlijk kon af doen. Overal loerden moordenaars om hem een kaartje naar het hier namaals te overhandigen. En nu was hij, Peters, mr. Stevens. Vijfhonderd dollar werden niet zoo gemakkelijk verdiend, hij moest werkelijk wat doen voor het geld, anders zou hij toch nog het slachtoffer yan een aanslag worden. Mocht hij ook Edna in gevaar brengen? Neen, daartoe had hij zeker het recht niet! En hoe gemakkelijk kon Edna in gevaar ko men, als die akelige tegenstanders te weten kwamen, dat Eda iets voor mi. Stevens beteekende. „Edna", zei Peters na een oogen- blik, laten we toch maar wachten, totdat we in New York zijn. Dan vertel ik je alles en je zult alles be grijpen en goed vinden. Tot aan New York, of beter, tot mijn con tract is afgeloopen, zullen we ons niet meer met elkaar bemoeien". Hij nam haar hand. „Je hebt geen reden, mij eenig verwijt te maken. Ik doe heusch niets verkeerds". Edna was niet boos meer. Ze leg de haar hoofd tegen Peters' schou der. „Ik geloof jé, Henry, maar ik ge loof nog iets: Je hebt je in een reu- zen-dom avontuur gestoken". „Hoe kom je daar bij?" „Dat voel ik". „Je gevoelens zijn me absoluut heilig, als het de liefde betreft", zet Peters, „maar in dit geval, lieve kind „Wat wij vrouwen vaak aan logi ca tekort komen", zei Edna, „wordt in ieder geval vergoed door ons be ter ontwikkelde instinct, vergeet dat niet! En mijn instinct waar schuwt me. Als ik maar wist, wat jij weet, dan zou ik ook wel een middel vinden om eruit te komen, maar ik weet niets en kan alleen maar iets vermoeden". „En wat vermoed je dan?" „Dat zeg ik je niet!" Edna boog zich wat voorover en gaf Peters een zoen. Zeer verdiend gelijk spel van de Boys. Op papier hadden de Amster dammers deze wedstrijd op het Boys-terrein zeker zonder moei te moeten winnen, in werkelijk heid was het een beetje anders. Het D.W.V., dat van plan was om kampioen te worden, speel de zoo'n matig spelletje, dat de Boys er in de tweede helft niet alleen volkomen tegen opge wassen waren, maar zelfs in die periode de kansen hebben gehad om de volle winst in Alkmaar te houden. Dat dit niet gebeurde, lag hem voor een groot deel aan de Boys-voorhoede, die de aan vallen wel goed opzetten, maar bij het afwerken er van veel te haastig was. Het begin was intusschen niet zoo veelbelovend voor de Boys. Ver moedelijk onder den indruk van het krachtige D.W.V. immers een der leidende ploegen begonnen de Boys met" zich te verdedigen en het gevolg was, dat de Amsterdam mers in het veld veel sterker waren. Keer op keer zaten zij voor v. d. Horst, die echter maar een enkele maal in moeilijkheden geraakte, want het bleek dra, dat de Amster damsche voorhoede heelemaal niet gevaarlijk was. Wel werden er eeni- ge harde schoten gelost, maar die vlogen ver voorbij het Boys-doel. Nee, het werkelijke gevaar moest komen van Ooms, die linksbuiten speelde en die verschillende keeren goed voorzette. Maai' de geblokte defensie had een goed oog op die voorzetten en geen er van bereikte dan ook zijn doel. Toen de Boys wat bekomen wa ren van den schrik en merkten, dat de tegenpartij veel minder gevaar lijk was dan verwacht werd, kon de thuisclub zich wat loswerken, nadat zij voor dien tijd zich tot snelle uit vallen bepaald had. Toch kwam er in die periode voor de rust geen Taai als een gemeenteraad. Het is Alcmaria gisteren niet mo gen gelukken in Oostzaan in een pittig en in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd een puntje uit de ,„Zaansche modder" mee naar huis te nemen. Ook nu bleek weer, dat een uitwedstrijd tegen O.S.V. nog steeds een wedstrijd beteekent vol met voetangels en klemmen. Want niet alleen vormt het uiter mate zware veld voor de bezoekèrs een danige handicap, daarnaast moet men een tegenstander zien te overwinnnen, die van geen „ophou den" weet, en waarvan de spelers stuk voor stuk zoo „taai" zijn als een gemeenteraadszitting. Alcmaria zag geen kans deze problemen op be vredigende wijze op te lossen en verloor daardoor en wij voegen er direct aan toe: de O.S.V.-overwin- ning is o.i. dan ook volkomen ver diend te noemen! Toch zag het or aanvankelijk niet naar uit, dat „the whites" later werden het, dank zij de modder „the blacks") een neder laag tegemoetgingen, daar zij reeds na 8 min. spelen een nuttigen 20- voorsprong hadden weten te verove ren, die O.S.V. echter nog voor half time tot 21 wist te reduceeren. Alcmaria kreeg hiermede krachtens de veldverhouding meer dan haar toekwam, daar de O.S.V.-ers veel meer in den aanval waren geweest. Ook na de hervatting bleef O.S.V. de toon aangeven en naarmate de wedstrijd vorderde werd het voor iedereen duidelijk, dat de Alcmaria nen het op den duur tegen deze „loopene stoommachine" niet zou den kunnen bolwerken. Dit bleek ook wel, want toen het eindsignaal had geklonken, hadden de O.S.V.- ers nog driemaal een bres in de Alc- maria-veste weten te schieten en Eindelijk kon hij verder gaan met zijn vragen. „Waarom wil je mij je vermoe dens niet zeggen?" „Och, dat wil ik niet. Als ik de waarheid vermoed, dan ben je er kwaad over, dat een meisje de zaak heeft doorzien, en als ik me vergis, dan lach je me uit. Ik wil nu een maal niet graag uitgelachen wor den en aan den anderen kant wil ik je nu niet kwaad maken. Over één ding alleen ben ik blij!" „Waarover dan?" „Dat die mysterieuse Marokkaan op je geschoten heeft!" „Edna!" Peters stem werd heftig van verontwaardiging. „Ben je gek geworden?" „Daar heb je het weer", zei Ed na. „Jullie mannen zijn toch vaak verschrikkelijk primitief. Als hij niet geschoten had, zou het heele maal niet tot je doorgedrongen z(jn, in wat voor gevaar je leeft. Je zou verder net zoo onvoorzichtig ge weest zijn als vanavond wie weet, of je er het de volgende maal nog zoo goed afbrengt. Maar nu heb je een waarschuwing gekregen; die heeft zeker flink pijn gedaan, toen die man in het ziekenhuis, die zoo graag met me flirten wilde, et al cohol op deed. Heb je hét gesnapt, mijn beste, groote jongen? Nu weet je tenminste, hoe ernstig de zaak is, waar je je mee ingelaten hebt. En dan nog iets! Nu laat ik je eerst Boys-overwicht, maar we zagen een gelijkopgaanden strijd, waarin de verdedigingen de overmacht had den. Na de rust, die slechts 10 minuten duurde, verscheen er een geheel an der Boys-elftal in het veld. De rood- witten durfden nu resoluut naar vo ren komen, gesteund door de mid denlinie en er volgde toen een sterk Boys-overwicht. Maar hoewel de Amsterdamsche verdediging soms raar stond te schutteren en de doel man een zwakken indruk maakte, wisten de Boys toch niet te doelpun ten, omdat hun aanvallen ook nu te haastig werden afgewerkt. Boven dien haden ze geen greintje geluk bij eenige aanvallen, maar dat was aan den anderen kant al evenzeer het geval. Ook daar ontsnapte het doel een paar keer ternauwernood aan gevaar. Want het Boys-over wicht was niet zoo groot, of D.W.V. zag kans om verschillende keeren snelle uitvallen te doen, die een even gevaarlijk karakter hadden dan die van de Boys voor de rust. Na de Boys-periode kwam er weer een tijd van gelijk opgaand spel, totdat het laatste kwartier kwam. .Toen was het of beide par tijen ten koste van alles een doel punt wilde forceeren. In deze pe riode vergiste de scheidsrechter zich nog al eens op buitenspel had hij geen kijk en bevoordeelde wel zeer in het oogloopend de Amster dammers. Gelukkig had dat geen nadeeligen invloed op het spel, ten minste niet op de Boys-helft, Op de andere helft ontnam hij de thuisclub zeker een strafschop door een vrijen schop toe te kennen buiten het straf schopgebied, terwijl de overtreding zeer zeker in het beruchte gebied had plaats gehad. Er was dus spanning in overvloed, doch hoe de elftallen ook zwoegden, een doelpunt kwam er niet, ofschoon beide doelen een paar keer in groot gevaar kwamen. Misschien was het gelijke spel ook wel de juiste verhouding, want we zouden niet weten, wie verdiend had te winnen. De Boys kregen beteren scoringskansen, D.W.V. had een langduriger overwicht getoond. wonnen zoodoende met 42. Hier mede kregen zij, zooals gezegd, loon naar werken. Afgaande op hetgeen O.S.V. dien middag presteerde, zien wij nog menige tegenstander hier in den modder (want men moest lang en naarstig zoeken wou men een grassprietje ontdekken!) sneuvelen. De wedstrijd. Direct na het beginsignaal moest Brouwer reeds een vliegenden ko gel van den O.S.V.-middenvoor ver werken, dien hij echter schitterend stopte, zij het ten koste van een corner. Deze leverde echter niets op en meteen nam Alcmaria het leer over en ging er op den linkervleugel vandoor. Van Wieringen kreeg den bel in vooruitgeschoven positie toe gespeeld en nadat hij zich op listige wijze van eenige „tegenliggers" had ontdaan, volgde een daverend schot, dat den O.S.V.-keeper te machtig bleek, 01. Er was toen 1 minuut gespeeld. De thuisclub beantwoord de dit doelpunt met een serie ge vaarlijke aanvallen, doch de Alcma ria-achterhoede speelde voor wat zij waard was en wist deze stormloop goed te doorstaan. Het succes kwam juist aan den anderen kant, toen bij een snelle Alcmaria-uitval van Van Wieringen den O.S.V.-keeper weder om een lang gezicht liet trekken door den bal onverbiddellijk in de touwen te jagen (02). Zoo stond Alcmaria dus reeds na 8 min. spelen met 20 voor. O.S.V. bleef echter druk op het Alcmaria- doel uitoefenen en voor de Alcma- ria-veste ontstonden de meest ha chelijke situaties. Eenmaal werd bij een doelworsteling de bal tot vier maal toe ingeschoten, maar steeds bracht een been of hoofd redding. Totdat vlak voor de rust O.S.V. ein delijk haar zwoegen zag beloond, toen een der Alcmaria-backs den bal wat ongelukkig terugspeelde en recht niet alleen. Want als ik erbij ben, moet je voor me oppassen. Wanneer je voor mij oppast, moei je ook voor jezelf oppassen, en dan ben je vanzelf wat voorzichtiger, totdat de reis is afgeloopen". „Ik heb je toch net al gezegd, dat we daarmee zullen wachten tot New York!" „Dat wil jij, maar dat wil ik niet! Je zult je met me verloven!" „Neen, dat doe ik niet. Je moet eerst weten, wie ik ben!" „Dat komt er vooreerst niet zoo opaan. Ik ga in ieder geval morgen naar den kapitein en ik vertel hem, dat ik met jou verloofd ben. Dan kan ik natuurlijk geen schermleer- ares meer blijven, ik betaal mijn passage en heb den heelen dag den tijd om op je te passen". Edna lach te. 's Avonds breng ik je naar je hut en sluit ik je op en 's morgens laat ik er je weer uit!" „Daar denk ik niet aan!" ant woordde Peters boos. „Na het ge beurde van vanavond komt daar niets van in! Ik wil jou niet ook nog in gevaar brengen. Waarom stopt de chauffeur nu?" „Omdat we er zijn", zei Edna. „Als je je niet met mij wilt verlo ven, dan houdt je niet van me. Dan trouw ik maar met een ander!" Peters stapte Uit, hielp Edna uit de auto en rekende af. Zijn besluit stond vas. Zijn been deed hem bo vendien hevig pijn. „Trouw dan maar met een an der", zei hij boos. „Vrouwen, die daar voortdurend mee dreigen, hangen me de keel uit!' „Naarling!" zei Edna, bevend van woede. Ze gingen in de sloep zitten en lieten zich naar de „Santa Barbara" brengen. Ze spraken geen woord meer en aan boord gaven ze elkaar slechts vluchtig de hand. Waaruit men zien kan. dat de liefde de men- schen heftiger en hartstochtelijker maakte zoowel in het goede als in het booze. HOOFDSTUK XIV. Peters of Stevens II wanneer men hem zoo noemen wil liet den volgenden morgen bij den kapitein belet vragen en had een lang onder houd met hem. Hij vertelde van den aanslag op zijn leven en wilde weten, of Grizzard dien avond aan land geweest was. Kapitein Sher man moest daar bevestigend op antwoorden. Grizzard had beweerd, dat hij met den prefect van politie in Casablanca moest spreken, Sher man trommelde woedend op de ta fel. „Ik kon hem natuurlijk niet in ernst vasthouden, mr. Stevens. Ik kon hem niet verhinderen aan land te gaan. Hij heeft me dat heel pre cies uitgelegd, hij heeft me gezegd, dat er maar twee mogelijkheden zijn: politie of heelemaal niets. U kunt begrijpen wat politie op een toeristenschip beteekent. Er zijn verschillende passagiers, die incog nito willen blijven en de maatschap pij eerbiedigt hun verlangens. Als ik nu terwille van dien man, van wien niemand veel notitie nam ik bedoel Norton de politie in den arm neem, dan komt er mis schien een groot schandaal van. Want de politie zal een onderzoek instellen; als ze wat bereiken wil, moet ze dat doen, mr. Stevens, dan moet ze alle passagiers 't hemd van het lijf vragen. Daarbij komen na tuurlijk privé-aangelegenheden te voorschijn, die niemand iets aan gaan, maar die voor de betrokkene er pijnlijk zijn. Zooals ik zeg, die Grizzard is een gewiekste kerel. Hy zei woordelijk tegen me: Of u pakt de zaak-Norton hier uit, met het ge volg, dat de havenautoriteiten en de politie zich ermee bemoeien, of u laat me ongemoeid. U hebt in ieder geval het recht niet, alleen maar op een bloote verdenking rechter te spelen en mij mijn bewegingsvrij heid te ontnemen. Dat kunt u mid den op zee, maar dan is het ook uw plicht, de zaak in de eerstvolgende haven in handen van de politie te geven! Dat waren zijn eigen woorden en helaas heeft de keret nog geliik ook. Wat zou u in mijn plagt- lT-bben?" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6