PHii/PS STILLE NO. 9 GR4F.I MONlIMf Hcmdelskar Hypothe net Mei STAD EN OMGEVING izamelen van afvallen. an levensmiddelen enz. en van dierlijke afvallen. SINT NICOLAAS IS GEKOMEN Koopt niet in de laatste dagen AGENDA Ind&ze'fefdeH van itïomnëespaAui^ lAMPfJV KERK EN SCHOOL. CHARLES FLANDERS NELLIE MARG ELISABE' MARINl DANKBETUK JAN BOC Flink dagm Kantoorjuff Eerste en twe Kapster gev Vacature voor vertege gezonde, f rendeerende EERSTE BLAD EERSTE BLAD Alkmaar, Zaterdag. Gezien de minder gunstige veevoederpositie waarin ons land door de oorlogsomstandig heden is komen te verkeeren, is het noodzakelijk gebleken maat regelen te treffen om de voor veevoeder geschikte afvalstof fen zoo intensief en economisch mogelijk in te zamelen en te verwerken. Aangezien naar de meening der regeering het par ticuliere initiatief alleen op dit gebied geen voldoende waar borgen biedt voor een volledig gebruik van de in huishouding en bedrijf vrijkomende afval stoffen, zijn de volgende voor schriften vastgesteld, welke van kracht worden op 22 November 1940. Een ieder is verplicht alle te zijner beschikking staande af vallen van levensmiddelen te bewaren. Dit geldt voor: aardappelschil len, groentenafvallen, fruitaf- vallen, vleesch-, visch- en brood- resten en alle andere etensres ten, beenderen daaronder be grepen. De bewaring moet frisch en hygiënisch geschieden in bak ken of emmers die in goeden staat verkeeren en voorzien zijn van een vasten bodem. Het is verboden andere afvalstoffen dan afvallen van levensmidde len in de bovengenoemde voor werpen te bewaren. Het verbod om andere voorwerpen in de bakken enz. te bewaren is voor al van belang met het oog op scherpe voorwerpen zooals glas. Het kan tot moeilijkheden aan leiding geven indien deze met afvallen van levensmiddelen en dierlijke afvallen vermengd worden. Ingevolge het raadsbesluit van 21 November j.l. is ieder verplicht bovengenoemde afval len van levensmiddelen ter be schikking te stellen van de per sonen, die van het gemeente bestuur vergunning tot inzame ling hebben ontvangen. De voorwerpen, waarin de af vallen van levensmiddelen wor den bewaard, moeten op of aan den openbaren weg op den rand van het trottoir uitgezet wor den, zoodra de wagen waarme de het huisvuil door den ge meentereinigingsdienst wordt opgehaald in de nabijheid is of de komst daarvan wordt aan gekondigd. De personen, die af vallen van levensmiddelen op halen, moeten in het bezit zijn van een schriftelijke door B. en W. verleende vergunning. Het afhalen zal geschieden tweemaal per week en wel op dezelfde tijdstippen, als het op halen van huisvuil door den gemeentereinigingsdienst plaats vindt. De verplichting tot het bewa ren en ter beschikking stellen van afvallen van levensmidde len geldt niet ten aanzien van afvallen van levensmiddelen, welke afkomstig zijn van de huishouding van den houder en door dezen bestemd zijn tot voedingsmiddelen voor personen of dieren, die tot zijn huishou ding of bedrijf behooren. De verplichting tot het bewa ren en ter beschikking stellen van afvallen van levensmidde len geldt evenmin ten aanzien van afvallen van levensmidde len, welke afkomstig zijn van het bedrijf van den houder of derden en door den houder be stemd zijn om te worden ge bruikt in zijn huishouding of bedrijf of door hem in de nor male uitoefening van zijn be drijf verhandeld plegen te wor den, onder voorwaarde, dat door den houder ten aanzien van de afvallen wordt gehan deld overeenkomstig de daarom trent zoo noodig te geven voor schriften. Ook de cadavers van honden en katten moeten ter beschik king van het gemeentebestuur gesteld worden, door die cada vers binnen 2 x 24 uren in te leveren aan het gemeente slachthuis op de dagen en uren, dat dit geopend is. Wellicht be staat de mogelijkheid deze ca davers tegen een kleine vergoe ding door een daartoe aan te wijzen persoon te doen afhalen. Slagersbedrijven, wildhande- laars en poeliers zijn verplicht alle te hunner beschikkin, staande vleeschafvallen, afval len van wild en gevogelte, visch- afvallen, beenderen, ondeugde lijke vleeschwaren en doodge boren dieren ter beschikking te stellen van het gemeentebe stuur. De terbeschikkingstelling moet geschieden door onverwijl de inlevering aan het gemeen te-slachthuis op de dagen en uren dat dit geopend is. Over treding der voorschriften wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste 1000 of hechtenis van ten hoogste 6 maanden. Met het opsporen van over tredingen zijn belast behalve de ambtenaren van politie de ambtenaren van den gemeente lijken reinigingsdienst. Op een zorgvuldige naleving van de desbetreffende voorschriften wordt ten zeerste aangedron gen. Op Maandag 25 November zullen de afvallen van levens middelen voor de eerste maai worden opgehaald. De huismoe ders, die op dien dag haar em mers met huisvuil op het trot toir moeten deponeeren, zullen dan tegelijkertijd een emmer of bak met ievensmiddelenafval len gereed moeten zetten. MIDDENSTANDSEXAMENS. Voor het examen ter verkrijging van het diploma algemeene handels kennis slaagden deze week alhier F. Anink, J. Hommes, H. Janus, E. Smit, H. v. d. Wielen, H. Apers, P. de Bake, Th. van Bunningen, G. van Dijk, J. Goes, M. Koch, J. Kootwijk, J. Men- sink, H. Meulkens, Oorthuizeri, G. van Opmeer, A. Wartenbergh, W. Zandbergen, allen te Amsterdam; J. de Winter, C. Meijer, J. Lokkerbol, J Kieft, A. v. d. Kamer, M. Spruyt, M. Roorda, W. de Leeuw, J. Peere boom, J. Dors, S. Kallansee, H. Caarls, N. Dekker, allen te Alkmaar; C. Bommer, J. Kok, J. Reinders, Th. Bakker, P. Blokker, C. Stet en C. Kanis te Warmenhuizen; J. Does te Wognum; J. Broek, Th. Dorresteyn en J. v. d. Schenkel te Egmond aan Zee, G. Groot te Hoogwoud; C. de Graaf, Th. Kaandorp, H. ten Wolde, N. v. d. Giesen en M. Valkering te Castri- cum; D. de Moes te De Rijp; J. Op dam, J. Wildt, S. v. d. Peet, J. Poort huis, J. Steen voorden, C. van Velzen, J. Jonker en P. Kaandorp te Heiloo; C. Korver, A. Wittebrood en D. Kerkhof te Beemster; J. Wullings en A. Hector te Zaandam; C. Romeyn te Broek op Langendijk; G. Rijser te Purmerend; F. Dijs, J. Schermerhorn, G. Vel, J. Vermeulen en S. Ott te Bergen; J. Brakenhof en J. Snel te Velsen; J. Winder, H. Commandeur, J. Glorie, P. Glorie, W. Mooy en J. Groot te Limmen; J. Feer te Amstel veen; J. Fontijn en J. Cramer te Nieuwer-Amstel; J. v. d. Geest, J. Ster, E. Toffoli, Th. Groeneveld, W. Verseveld, H. Jongejans, W. de Wit, G. Zwart en C. Zonjee te Beverwijk; J. Glas te Kalverdijk; C. Groenland te Oudorp; J. Kroon, J. van der Vel den en C. Warmerdam te Aerden- hout; J. Meereboer en G. Oudejans te Schagen; A. Rutte te Bloemendaal; N. Stoop te Noordscharwoude; J. Tol te Heemstede; W. Liempt en J. Groenland te Heerhugowaard; A. de Groot te Oudkarspel; L. Klinkenberg, J. Koks en M. Rem te IJmuiden; W. Otte te Akersloot; A. Overpelt en M. Zijp te Zuidscharwoude; A. van Ros- sum, N. v. d. Eisen, Th. Ruyter, P. Kelderman, J. de Barbangon, J. Schoone, J. Broekhof, T. Derkinde ren, allen te Haarlem; N. G. Mul te Koog a. d. Zaan. Alle reismoeilijkheden, alle geva ren ten spijt, is Sint Nicolaas toch gekomen. Sinds eenige dagen ver toeft hij in ons land, om poolshoogte te nemen van het doen en laten der jeugd en om inkoopen te doen. Maar juist dat laatste brengt zijn bijzondere moeilijkheden met zich mee. Vroeger kwam de Sint per boot en bracht zijn cadeautjes zelf mee uit Spanje. Maar dat is al heel lang ge leden. Tegenwoordige reist hij alle Nederlandsche steden en dorpen af, om zijn inkoopen hier te doen. Dat gaf de laatste jaren wonderlijk goe de resultaten, maar vandaag-den- dag is het anders: nu beteekenen deze inkoopen evenzoovele puzzels. In alle ernst, lezers! We leven in een land, dat door den oorlog ge troffen is en dat nog steeds de gevol gen van dien oorlog ondervindt. We moeten om een voorbeeld te noe men des avonds verduisteren en niet alleen wij moeten dat doen, ook de winkeliers zijn dat verplicht. Nu is het in Alkmaar zoo, dat de zaken, hier om zes uur 's avonds sluiten, zoodat de verkoop toch per dag met vier uur verminderd is. Immers, in andere jaren waren de Alkmaarsche zaken gedurende de Sint Nieolaas- week tot 10 uur open. Men voelt reeds de moeilijkheid, waarvoor onze winkeliers staan, nu ze minder verkoop-uren hebben. Reeds daarom zouden we allen wil len aanraden, om met het inkoopen niet tot de laatste week te wachten, maar liever nog vandaag dan morgen r.aar den winkel te gaan. Er is echter meer. En dat is in het directe belang van de bezoekers. Iedereen begrijpt, dat de winkelvoor raden thans heel wat minder groot zijn dan in normale tijden. Wel kan men op het oogenblik overal nog zijn keuze doen uit ruime voorraden, maar spoedig zal de winkelier u moeten zeggen, dat „dit en dat" uit verkocht is en niet kan worden aan gevuld. Om deze teleurstellingen te voorkomen, is vroeg koopen even eens aangeraden. Tenslotte zijn er de transport moeilijkheden. Natuurlijk wil de winkelier zijn klanten zooveel mo gelijk gerieven, maar hij zit met de vervoersmoeilijkheden. Daarom drin gen wij er hier op aan, dat de klan ten hun kleine pakjes zelf mee nemen. Het is dus ook hier: helpt elkan der. De winkeliers zijn vol goeden moed, verwachten zelfs, dat van het Sint Nicolaasfeest dit jaar meer werk gemaakt zal worden dan vroeger. Maar zij mogen verwachten, dat het publiek in zijn eigen belang mee werkt, om het feest zoo goed moge lijk te doen slagen. Huisvrouwen, weest nu eens zoo verstandig, en koopt zoo vroeg mo gelijk; koopt speciaal in de morgen uren. Gij kunt dan rustig alles bekij ken en rustig uw cadeautjes kiezen. Afgesproken?! Bioscopen. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Wittebroodsweken (come- die); hoofdrollen Anny Ondra, Hans Söhnker en Carsta Löck. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De moordzaak Holm (detective film); hoofdrollen Walter Steinbeck, Elisabeth Wendt, Ursula Deinert en Harald Paulsen. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Zijn tweede moeder; hoofdrol len Hilde Hildebrandt, Alfred Abel en de 5-jarige Fritz Eugens. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Mijn zoon, de minister (come- die); hoofdrollen Hans Moser, Hans Brausewetter en Heli Finkenzeller. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 23 November. 2.30 uur n.m., dancing Schouw burg Harmonie, concert Alkm. Ka- mermuziekvereeniging. 's Avonds, in de dancing Harmonie, concert amusements-capelle met als extra attractie de goochelaar Moretti 4 uur n.m., in De Oude Prins te Bergen vergadering Roode Kruis. Zondag 24 November. 2 uur, in de Overdekte, kring zwemwedstrijden. 2 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „En Jacob diende" door Ulva- dero. 's Middags en 's av., in de dancing Harmonie, concert Amusements- capelle met als extra attractie de goochelaar Moretti. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van „Mottige Janus" door het Ned. Volkstooneel. DE SINT NICOLAASCOLLECTE. Men deelt ons mede, dat de inza meling ten bate van het Sint Nico laasfeest der openbare scholen weer voortgang kan hebben. De lijsten zullen dus dezer dagen weer verder circuleeren. TE BOERDERIJBRAND BEEMSTER. Tijdens stormachtig weer brak Woensdagmiddag te ongeveer drie uur te Beemster brand uit in de boerderij, bewoond door den heer P. Kistemaker van den Oosthuizer- weg. Na het ontdekken van den brand hebben de bewoners het zich op stal bevindende vee weten te red den. Door den harden wind grepen de vlammen snel om zich heen, zoo dat overigens niets meer te redden viel en de boerderij in korten tijd een prooi der vlammen werd. De brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, kon zich slechts bepalen tot het nablusschingswerk. VAKOPLEIDING VOOR KRUIDENIERS. Het Ned. Instituut voor Vakoplei ding van Kruideniers organiseert evenals vorige jaren ook thans we der in samenwerking met de diverse landelijke organisaties in het krui deniersvak op tal van plaatsen in Nederland onder deskundige leiding cursussen tot opleiding voor het of- ficieele vakdiploma voor kruide niers, zoo ook te Alkmaar, Hoorn en Anna Paulowna. Belanghebbenden worden verwe zen naar de advertentie in dit num mer van bovengenoemd instituut, dat een uitstekenden naam heeft en reeds meer dan 3000 geslaagden op leidde. RECTIFICATIE. In het gister opgenomen artikel „Duitschland gaat den tweeden oorlogswinter in", is het stukje, dat in de vijfde kolom staat ver keerd geplaatst. Men gelieve dit onder de derde kolom te laten volgen. Onder den kop van dit artikel was de mededeeling weggevallen, dat het een beschouwing van on zen Berlijnschen correspondent was. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 24 November is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedu rende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. dat din ook nait in wedstried mit de leden as jury, zooas de bedoulen was. In de pauze wuir 'n collecte hol len veur de Grunneger Verainen Gruno in Rotterdam, dei in de oorlog al heur bezit verloren het en zunder hulp gain neie spullen weer kriegen ken. Dei collecte brocht twinteg gul den op, woar de veurzitter, meneer Barkman, de luu in de zoal haartlek veur bedankt het. Hai har overigens nóg 'n pluumpie veur heur: dat ze zoo grif heur kwitantie veur 't pas begonnen verainensjoar betoald heb- ven, ofschoon ze waiten konden dat 't dizze winter stoer worden zei om' gouie oavens te kriegen, kiek, dat von hai nou zoo bezunder mooi! En be- daankjes as lid wazzen d'r moar twei ko-men en doar ston nog tegen over dat 'r vief neie leden biekomer. binnen. De veurzitter het in 't begun van de oavend ain van onze leden, me neer N. van Bergen in de Wierin- germeer, dei 'n zetje leden sturven is, herdocht, terwiel de vergoaderen doarbie stoan gong. Toezegd wuir nog, dat perbaird worden zei om op de Nei-joarsvezide twei ainacters te geven. BENOEMINGEN BIJ DE POLITIE. Te Anna-Paulowna. Met ingang van 1 December a.s. is tot bezoldigd gemeenteveld wachter alhier benoemd de heer P. van der Tas, laastelijk sergeant majoor bij de politietroepen, ter wijl met ingang van 1 Januari a.s. tot veldwachter dezer gemeente is benoemd de heer J. Smit, thans agent van politie te Amsterdam. Te Twisk. Door den commissaris dezer provincie zijn tot onbezoldigd veldwachter benoemd de heeren J. Popma, D. Donker, J. Wijdenes, B. Koolhaas en J. Blaauw, zulks voor het verrichten van politiediensten ter assistentie van de gemeente politie. VERDACHT VAN VERDUIS TERING. Door de politie te Wervershoof werd aangehouden een aldaar ter plaatse wonende boekhouder, die wordt' verdacht van verduistering van gelden eener vereeniging. Hij is naar Alkmaar overgebracht. ANEMONEN EN RANONKELS RECLAME. Opdat aan deze bloemen meer bekendheid worde gegeven, hebben de kweekers van deze bloemen in de gemeente Uitgeest besloten de perken in het Zuiderpark te 's-Gra- venhage daarmede te beplanten. DE GRONINGSCHE VEREENIGING OPENT HAAR SEIZOEN. Men schrijft ons: De Grunneger Verainen „De Mol- leboonen", verainen van Grunnegers in Alkmoar en omstreken, het Dun- derdag 21 Nov. heur eerste oavend hollen in dit seizoen, in ,,'t Gulden Vlies", 't Was d'r wat loater mit wor den as gewoonlek, moar dat kwam van de tiedsomstandegheden, dei ook oorzoak wazzen, dat de tooneelof- dailen gain stok instudairen kend har (donkerte). In aander ploatsen hebben sommege Grunneger ver- ainens maind dat ze beter hailendal moar niks doun konden in dit win ter, moar ons bestuur har doar aan- ders over docht en von 't het beste om in aals gevaal bienander te ko men, om de baand dei d'r nou ain- moal is tusschen de Grunnegers, vast te hollen. As we din gain too- neelstók harren, mozzen we nou rrioar 'n wedstried hollen in veur droagen, wuir d'r onnaird; d'r zollen van onze leden genog wezen dei wel veurdroagen konden en ook wel wollen. Moar mien laive tied, wat is dat tegenvalen! Dat luit zök de leste poar doagen al aanzain en dou bin nen veurzörgen nomen, zoodat de oavend best mitvol. Dat kwam in de eerste ploats van de mandolineclub onder laiden van meneer van Die pen, dei zunder meer aanboden het om mit te helpen. Ze wazzen zoowat mit heur twintegen en hebben reu zen-succes had, ook mit de num mertjes dei ze gawen bie kamp vuur. En din de soli, dei geven wui- ren deur de directeur op de vioul, mit pioano-begelaiden van ons lid Marwitz. Wat was dat ook mooi! Verder hebben de luu mitnander (d'r wazzen ongeveer 'n zeuventeg, woaronder de börgemeester en mevr. van Kinschot, ondanks regen en wind en duusternis) flink zongen, alder- eerst vanzuls Grunnens Laid. En d'r is vanzuls ook veurdroagen, al gong OUDKARSPEL. Tegen verduisteringsgevaar. - Om de veiligheid van het verkeer te bevorderen zijn verscheidene huis eigenaren aan den Langendijk van wege de poitie er op attent gemaakt dat het gewenscht is, uitstekende hoeken van muren, hekken en brug gen wit te verven, opdat de passee- renden zich goed kunnen oriëntee- ren. Het lijkt ons noodig, er even de aandacht op te vestigen, dat opge schoten jongens er den laatsten tijd een soort sport van maken, pagsee- rende wielrijders met een zaklan taarn in het gezicht te schijnen, waardoor groote ongelukken kunnen worden veroorzaakt, aangezien men absoluut zijn stuur kwijt raakt. Ook is het voorgekomen, dat door deze jongelui brandende lucifers worden geworpen. Zij wachten zeker op een bepaling, dat jongens in de vlegel jaren om zeven uur naar bed moe ten. EGMOND AAN ZEE. Uitvoering Vroom, Vrij en Blij. - De oud-katholieke jongelieden- vereeniging Vroom, Vrij en Blij voer de Donderdagavond voor donateurs en genoodigden op het blijspel „Moppie" in 4 bedrijven. De belangstelling voor deze eerste opvoering van dit winterseizoen liet niets te wenschen over. Het mag welhaast merkwaardig genoemd worden, dat Vroom, Vrij en Blij ook in pastoor Zwart weder een voorzitter heeft getroffen, die de kunst verstaat deze vereeniging op het tooneel iets buitengewoons te doen brengen. Over de opvoering van „Moppie" valt althans niets dan goeds te zeggen en alle toeschou wers waren dezen avond dan ook eensgezind in hun loftuitingen. LIMMEN. Ned. Middenstandsbond. - In de Woensdag gehouden vergadering van de afd. van den Ned. Middenstands bond heeft den heer P. Commandeur een beschouwing gehouden over het AARDAPPELEN PELLEN. We zijn gewend de aardappelen bloot op tafel te krijgen. Daar heeft nooit iemand aanstoot aan genomen. De nieuwe aardappel mag desnoods met een luchtig zwempakje aan ta fel verschijnen: dat gaat er nog net mee door en mee naar binnen. Maar van de oude de degelijke winter aardappel werd niet geduld, dat hij gekleed in zijn winterjas aan tafel kwam. Dat was in strijd met het burgerlijk fatsoen. Maar wat in vredestijd was, is nog niet in oorlogstijd. En het „andere tijden, andere zeden" geldt ook voor den aardappel. Dat leert ons ook mej. A. Geuts in haar Oorlogskook boek, waarin ze als het eerste van de tien geboden voor het eten van aardappelen noemt „gebruik vaak ongeschilde aardappelen". Een enkel keertje ongeschilde aardappelen bakken in den oven om deze op te peuzelen bij wijze van in teressante en goedkoope lekkernij, dat kon er tot nogtoe mee door. Vaak ongeschilde aardappelen ge kookt bij het middagmaal op tafel, daar gullen we nog eerst aan moe ten wennen. De schrijfster van dit kookboek weet echter raad: „Aard appelen, die in de schil gekookt zijn zijn heel goed te pellen. Het ge noemde bezwaar (van een te harde schil) is dus makkelijk op te heffen, want het staat een ieder vrij om op het bord de schil als een dun vliesje van de aardappel af te halen". We zullen dus, willen we in de toekomst onzen plicht als aardap peleneters naar behooren vervullen, niet alleen ons eitje, maar ook ons aardappeltje te pellen hebben. Hoe dat pellen moet gebeuren, wordt door de schrijfster aan de handig heid van het aardappel-etend pu bliek overgelaten. Het zal wellicht weer anders moeten dan bij noten of garnalen. We zullen moeten oefenen en nog eens oefenen, zoolang tot we het onder den knie hebben. Eenvou diger is het misschien als de vleesch- voorsnijder bij het maal de functie er bij neemt van aardappelenvoor- peller. Er zal waarschijnlijk hiervoor binnenkort wel een aardappelen voorsnijmes of -vork in den handel komen. Maar wat moet er nu van den schillenboer, den varkensfokker en zijn beestjes terecht komen? De beste en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigd onderwerp: „De taak van den mid denstand in den nieuwen tijd". Spr. concludeerde dat er thans overal baanbrekende veranderingen aan de orde zijn, die een algeheele omme keer ten gevolge zullen hebben en beheerscht wordt door de gedachte: eerst de gemeenschap en daarna het individu. Een grootsche taak is voor de middenstandsbonden weggelegd, zij moeten opbouwend werk verrich ten en zich bij het nieuwe aanpas sen. Het goede wat we bezitten be hoeft niet te worden weggeworpen, doch moet verder worden uitge bouwd, tot heil van den geheelen middenstand en de menschheid. Hierna volgde gedachtenwisseling over het belangrijke onderwerp. Jubileum.'- Gister herdacht de heer K. Mooij den dag, waarop hij voor 25 jaar geleden als koorzanger bij de parochie van „St. Cornelius" werd aangesteld. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN ZONDAG 24 APRIL. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. KERKELIJKE VERKIEZING TE NOORDSCHARWOUDE. Bij de verkiezing in de herv. kerk te Noordscharwoude werd de heer K. van Dijk als kerkvoogd her kozen en als notabel de heer K. de Vries. Als nieuwe notabel werd de heer P. Swager Dz. gekozen. GESCHREVEN DOOR TEEKENINGEN VAM ALEXANDER RAYMOND Ondertrouwd: HENR F. K. SCHOEN en COR Rl 's-Gravenhage, De H Alkmaar, Maclaine Huwelijksvoltrekk Met blijdschap gev van de geboorte van P. J. MIJT5 S. MIJTS— Alkmaar, 22 Nov. 19 Heerenstraat 8. Met vreugde geve van de geboorte van N. J. A. KOE E. G. M. KOE Alkmaar, 23 Nov. 1! Achterweg C 43. Met blijdschap gev van de geboorte var S. KUIPER J. KUIPER—BI Hertsbroek, 22 Nov. Hiermede betuige hartelijken dank buren en vrienden, oc Westerlicht" en D: die blijken van bela deelneming hebben b< de ziekte en> na het o onzen geliefden Vac Groot- en Overgroc Heer Uit alle A. Burgerbrug, Nov. 194 Ondergeteekende t namens vrouw en kii hartelijken dank vo bewjjzen van belang: 10 Nov. j.l. ondervon JAN STOOMSTEENHOUW «xW.F.STOELa UJTTIK OUDORP 29 VRAAOT GRATIS CATAl OF BEZOEKT ONZE TOOI GROOTSTE KEUZE III N.HOl B. z. a. voor dag en nacht. B: L 577 bureau van dit gevraagd, niet benede PRINS HENDRIKS' gevraagd voor lichte heden op propaga Omstr. 20 jaar. Gelet bespraaktheid, accura lijkheid. Ook eenige Br. letter N 579 bur. KAPSALON „MODE Lan VAST SALAE Soil, moeten geneigd werken. Getrouwde m keur. G. vooruitz., 1 Opleiding (geen stof Br. letter O 580 bur. heeft plaats voor bediende. P.G. Eigenhandig geschre zenden onder letter M bureau van dit blad. Actieve jongeman, adm. goed onderlegd, zoekt actieve deelnarr welke behoefte aan heeft. Geheirhh. verz. letter P 581 bureau va 10 a 15.000 gulden ali aangeboden tegen bill ook in kleinere bedrag létter J 575 bur. van i

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2