Drein Drentel en Piet Prikkel. Holland's Noorderkwartier. Mr. STEVENS UIT Uitgebreide handel in zeep achterhaald. Benzinezwendel in het groot. 'FEUILLETON TWEEDE BLAD .2 Door een toeval is de Rotterdam- sche recherche een uitgebreiden on- geoorloofden handel in zeep op het spoor gekomen. Men veronderstelde op het hoofd bureau van politie, dat een zekere J. B., een 49-jarige groentenhande- laar, eenige zaken in huis zou kun nen hebben, die' weinig met zijn groentenzaak te maken zouden heb ben. Men doorzocht diens woning en den winkel en op de vreemdste plaat sen vond men o.a. 7 pond thee, 30 pond koffie, 40 pond gesmolten vet in twee bussen en 104 flesschen sla olie. De herkomst van deze zaken was vrij duister. Voorts vond men toen hoeveelheden scheer- en toilet zeep. Op de vraag van de politie gaf de groentenhandelaar te kennen, dat hij van de zeep de herkomst niet kon opgeven. Zij kwam er evenwel ach ter, dat deze doozen geleverd waren door een fabriek aan de 35-jarige vertegenwoordiger J. R. Een bezoek te zijnen huize leverde het verras sende resultaat op, dat de aanwezig heid van een buitensporige hoeveel heid scheer- en toiletzeep, alsmede medicinale teerzeep en carbolzeep, welke laatste soorten slechts worden afgegeven tegen speciale, door het departement uit te geven vergunnin gen, werden geconstateerd. De man werd gearresteerd. Bovendien kwam aan het licht, dat deze heer nog nimmer persoonlijk voor deze fabriek had verkocht, het geen de zaak des te opmerkelijker maakte. In den loop van het onder zoek bleek verder, dat deze fabriek getracht had deze zeep in Rotterdam en omgeving „kwijt te raken", omdat men meende, dat hier veel afzet te vinden zou zijn. De bepalingen van toewijzingen voor zeep en zeepbon- nen waren hier echter niet in acht genomen. Enkele groote firma's maakten eveneens van deze gelegenheid ge bruik om op gemakkelijke wijze aan zeep te komen. De fabriek huldigde namelijk het standpunt: „Eerst zeep en, zoo mogelijk, komen later de bonnen wel eens". In deze affaire is tegen een aantal personen, die deel hadden aan di verse transacties, proces verbaal op gemaakt, terwijl een onderzoek in de fabriek aan het licht bracht, dat hier gehandeld was tegen het inven- tarisatiebesluit. De dossiers zijn voor zoover het de fabriek betreft, overgegeven aan de politie in het arrondissement Haar lem, die het onderzoek tegen den directeur van deze fabriek zal voort zetten. Valsche machtigingen. De Rotterdamsche recherche is een grootsch opgezetten zwendel in machtigingen voor aankoop van benzine en benzinedistributiebons op het spoor gekomen. Behalve menschen uit den autohandel is hierbij ook een ambtenaar van de rijksverkeerspolitie te Rotterdam betrokken. Volgens een voorloo- pige raming konden niet minder dan 20.000 liter benzine door val sche machtigingen worden be machtigd. Het was de politie reeds langen tijd bekend, dat, vooral in de om geving van marktplaatsen, te Rot terdam een drukke handel werd gedreven in benzinedistributie bons. Thans is het haar gelukt den benzinezwendel te ontmaskeren. Enkele arrestaties werden verricht. De bonnen zijn in verschillende hoeveelheden van hand tot hand gegaan. Men rekende per bon b.v. het bedrag van 0.25, hetgeen een zoet winstje opleverde en dit be drag liep na verschillende transac ties op tot 0.60 en 0.80 per bon. Dit beteekent dat dus de benzine 1.en meer per liter kostte. flODR R. AR3EH. DETROIT 31) Peters sprong plotseling op en vloog er vandoor. Hij verwonderde er zich over, dat er geen schot ach ter hem knalde en dat de moorde naar niet nog eens een poging deed om hem te treffen. Ademloos liep hij door de woestijn, innerlijk boos, vernederd, ontwapend en dat al les omdat hij geslapen had. Het was ook 'onverantwoordelijk, het was smadelijk, hoe kon hij het ook doen! Toen Peters een tijdlang hard ge rend had, zich een paar maal had omgedraaid en geen vervolger ach ter zich had gezien, werd hij rusti ger en matigde hij zijn tempo. Eens bleef hij zelfs staan en haalde diep adem. Langzaam keerde zijn koel bloedigheid terug. Mooi, de man, die het op hem voorzien had, moest door een of andere omstandigheid verhinderd zijn geweest te vol brengen, wat hij van plafï was. Hijgend kwam Peters bij het bosch- je, dat zich tot aan de inboorlingen- wijk van Dakar uitstrekte. Hij kwam van den regen in den drop. In dit boschje was plotseling, naar het HANDEL IN WASCHPOEDER ZONDER BON. Gisteren waren te Amsterdam een paar mannen bezig uit een opslagplaats in de binnenstad 60 vaatjes waschmiddel van 40 pond ieder, en 24 doozen ieder van 60 rollen koeken, in een vrachtwagen te laden. Toen de aflevering in vollen gang was, grepen recher cheurs van het hoofdbureau, die lucht van de affaire hadden gekre gen, in. Inderdaad bleek hier spra ke te zijn van overtreding der prij- zenbeschikking 1940 no. 1 en de distributiewet 1939. Vier personen werden gearresteerd, terwijl de geheele voorraad in beslag werd genomen. Na verhoor werden twee mannen vrijgelaten. De an dere twee werden opgesloten in het hoofdbureau en zullen voor den officier van justitie geleid worden. TRAMBOTSING BIJ HALFWEG. Gisteren heeft zich in de scheme ring van den dageraad op den Haarlemmerweg eer trambotsing voorgedaan, welke nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Uit de lichting Haarlem kwam een enkele motor wagen met arbeiders voor de werk verschaffing. Nabij de veenderij; ter hoogte van de ijsbaan, stopte deze wagen, teneinde deze arbeiders uit te laten. Een halte is hier echter niet. Op deze tram volgde een ge wone reizigerstram uit Haarlem. De bestuurder van deze tramtrein had het afgeschermde roode achter licht van den voorrijder wel in het oog, maar vergiste zich in den af stand, toen de arbeiderstram. buiten een gewone halte stopte. Hij remde nog uit alle macht, maar de zware tramtrein schoof door en ramde den stilstaanden motorwagen. Het voor- balcon van het eerste rijtuig der reizigerstram drong in het achter- balcon van den aangereden wagen, waardoor beide balcons werden vernield, en de twee rijtuigen ont spoorden. Zes personen kregen door glasscherven lichte verwondingen. STORMSCHADE AAN BOSSCHEN OM BREDA. Uit het door den houtvester in de houtvesterij Breda uitgebrachte rapport blijkt, dat door den storm van 14 November 1.1. meer dan 18.000 grove dennen geveld zijn, me't een inhoud van 3356 m3. De helft van deze boomen vielen in het Ulvenhoutsche bcsch, de rest was gelijkmatig verdeeld over Lies bosch, Mastbosch, Dorst en Chaam. Opmerkelijk is, dat b;j den vori- gen beruchten storm, dien van 6 November 121, alleen het Mast bosch werd geteisterd. Daar wer.1 toen niet minder dan 7800 m3 hout gestreken, dus bijna twee maal zooveel als thans in alle bosschen der houtvesterij tezamen. Andere boomsoorten zijn in ver gelijking met de grove dennen slechts in zeer geringe mate getrof fen. Het gros der geveice boomen was gezond. Voor den boschbouw brengt het een en andei mede, dat de normale jaarlijksche dunning thans niet op de gewone wijze kan worden uitgevoerd. Neemt men echter in aanmerking, dat ieder jaar in de houtvesterij Breda aan dunning en velling 6 a 7000 m3 wordt geoogst, dan ziet men dat het verlies aan hout spoedig te boven is te komen. Ernstig ongeval. - Op het em placement der Nederlandsche Spoor wegen te Tilburg is gistermiddag de ongeveer 45-jarige wegwerker J. C. de Jong, afkomstig uit Berkel-En- schot, die werkzaamheden aan de spoorlijn verrichtte, door een ran- geerende locomotief, welker machi nist den arbeider niet had opge merkt, overreden. In ernstigen toe stand werd de man naar het zieken huis vervoerd, waar bleek, dat hel rechterbeen en de ünkervoet moes ten worden geamputeerd. scheen, de duivel losgelaten. Peters had nauwelijks een paar passen ge daan, of daar bliksemde het links en rechts van hem vijf, zes, acht schoten werden met ongelooflijke snelheid op hem afgevuurd ja, was alles dan krankzinnig gewor den? Daar loerden er zelfs twee te gelijk op hem! Peters rende, wat hij kon. Wie zal het hem kwalijk nemen; hij was on gewapend, hij ijlde door de duister nis en zag in zijn haast begrijpelij kerwijze niet eens de schaduwen van de bo'omen meer hij rende met al zijn kracht, waarover hij be schikte, tegen, den stam van een oliepalm. De stam kon er beter te gen dan Peters, hij viel verdoofd op den grond, bloedde uit mond en neus en wist een heelen tijd van niets meer. Daarna wist hij v^eer een beetje, maar toch nog heel weinig. Vooruit, weg uit deze duis ternis! Wankelend stond hij op, dui zelend zette hij zijn weg voort. Wanneer er nu nog iemand op hem schoot, vooruit dan maar, in 's he mels naam, hij kon niet meer ren nen. Maar niemand schoot op hem. Tamelijk gedachteloos en versuft bereikte hij eindelijk de negerwijk van Dakar. In groepen stonden de zwarte bewoners bij elkaar, kweb belden, fluisterden, maar niemand had blijkbaar den moed, Peters aan Een belangrijke werk vergadering. In het Noordhollandsch Koffiehuis te Sijjiagen werd Dinsdag de na jaarsvergadering van de Vereeni- ging tot ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwartier gehouden. De Voorzitter, de heer P. *Bur- mann sprak allereerst eén herden kingsrede uit, waarin hij de over leden leden, de heeren P. Stapel en K. Kuiper, herdacht, hun verdien sten voor de vereeniging schetste en waarin hij tevens -de gesneuvelde soldaten herdacht, daarbij den wensch uitende, dat het voor hun nabe staanden tot troost moge strekken, dat hun verscheiden door het ge heele Nederlandsche volk als een verlies wordt gevoeld. De vergadering hoorde staande deze herdenking aan. Hierna zeide de voorzitter het volgende: Nieuwe vraagstukken vragen om oplossing. De omstandigheden van het be drijfsleven in het algemeen zijn nog weinig overzichtelijk en wat spe ciaal de landbouw betreft kan ge zegd worden dat veel wat voor 10 Mei belangrijk was, door de veran derde omstandigheden aan urgentie heeft verloren. Vele vraagstukken die toen aan de orde waren, om op gelost te worden zijn uit de belang stelling verdwenen, nieuwe wachten op oplossing. Gezegd moet worden, dat de boe renstand thans een verantwoorde lijke taak op de schouders heeft, n.l. de voeding van het Nederland sche volk. Wij verwachten dat deze taak door onze boeren zoo goed mogelijk wordt volbracht ondanks de'zeer moeilijke omstandigheden. Van de vele vraagstukken welke op oplossing wachten wil ik er één aanstippen omdat dit wel een zeer belangrijke is, n.l. de kwestie van het landbouworganisatiewezen. Ik wil eraan herinneren dat door mij op deze plaats meermalen is gewe zen op de wenschelijkheid van een krachtige landbouworganisatie, ter wijl uit de notulen dezer vereem- ging moge blijken dat de opvolgen de besturen in de laatste decennia reeds meermalen dit punt aangesne den en tot oplossing hebben trach ten te brengen. In dit verband wil ik thans wijzen op de richtlijnen welke de heer H. D. Louwes heeft gegeven voor het K.N.L.C. en voor de algemeene vergadering der H. M. v. L. In groote trekken 1 draagt dit ontwerp de sympathie van na genoeg de geheele boerenstand en meen ik dat deze poging van den heer Louwes moet worden ge steund. Ik kan mij niet vereenigen met degenen die beweren dat alles van voor 10 Mei niet deugde en meen dat de oplossing moet wor den gezocht in het onderkennen van de fouten en het verder bouwen op het goede van toen. Wij moeten de vele verdiensten Van ons voorgeslacht, dat door de eeuwen heen pioniersarbeid heeft verricht niet miskennen. Dat is niet billijk. Daarom wil ik als slotwoord van deze openingsrede wijzen op de spreuk die het bekende genootschap Oud-West-Friesland voert, en wel- BOMMEN OP ONS LAND. Het A.N.P. meldt: In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben Engelsche vliegers eo.nige bommen op Nederlandsch ge bied neergeworpen. De schade is ge ring. Vier woonhuizen zijn bescha digd, een meisje is gewond. JONGETJE SPEELDE OP DE TRAMRAILS. Overreden en gedood. Gistermiddag is te Rotterdam het zesjarig jongetje A. M. Baars, dat op de rails van de R.T.M. speel de door een naderende stoomtram overreden, waardoor het op slag werd gedood. Den bestuurder treft geen schuld. te spreken. Eindelijk doken fakkels op, twee politiebeambten, met witte linnen kepi's op, wilden weten, waar hij vandaan kwam en of hij In het boschje geschoten had. Neen, zei Peters, hij wilde met rust gelaten worden, verduiveld nog an toe, hij was gaan wandelen en toen was er opeens van alle kan ten geschoten! „Legitimatie!" beval de eene po litiebeambte streng. Peters reike hem mechanisch zijn pas. De politiebeambte maakte eenige notities en gaf hem zijn pas terug. Peters knikte, stak het boekje in zijn zak en ging verder. De politie beambten keken hem na en schud den daarna het hoofd. „Hij was vol bloed", zei de een. „Heb je het gezien. Jean, zijn hemd en zijn jas zaten vol bloed! Dan moet er toch wat gebeurd zijn! Zul len we verder kijken?" „Ja, dat ztillen we wel moeten", zei de ander kortaf. „Maar houd je revolver klaar, je kunt in dit land nooit weten Peters liep intusschen door de Èuropeesche wijk. De straatverlich ting liet te wenschen over, dat was wel prettig, dan liep hij minder in het oog, daar niemand gelegenheid had, zijn witte costuum nader te bekijken. Ook bij de haven ging het nog. Maar aan boord! ke afkomstig is van Dr. van Balen Blanken: „Wie zijn voorgeslacht niet eert, is zijn eigen naam niet weert". Na goedkeuring der notulen deed de secretaris de1 heer G. Nobel eeni ge mededeelingen, waarvan wij aan stippen, dat het plan om een hulde blijk te stichten ter nagedachtenis van wijlen den heer D. de Boer Dz. te Stompetoren, in verband met de bijzondere tijdsomstandigheden is opgeschort; dat de plannen voor het geven van cursussen voor de behandeling van landbouwwerktuigen geleidelijk weer belangstelling genieten. Het bestuur hoopt, dat, met steun van de regeering, spoedig ook in N.H. zulke cursussen kunnen worden gegeven; dat door de gewijzigde omstandig heden, het vraagstuk van de werk loosheid niet meer voor behandeling in aanmerking komt. Besloten werd de voorjaarsver gadering in Alkmaar te houden. De rekening 1939 en de begroo ting 1940 (door de omstandigheden was er geen voorjaarsvergadering gehouden) werden conform vastge steld. De begrooting wees in ont vangst en uitgaaf een bedrag aan van 1143.79. Wegens periodieke aftreding van de heeren P. Bürmann, P. Visser Az. en K. Zijp, die niet herkiesbaar waren, werden tot bestuursleden gekozen de heeren J. Breebaart, L. Metselaar en R. L. Waaiboer. Tot voorzitter werd gekozen de heer P. Blaubeer uit den Waard- en Groetpolder. De heer Jn. Blauwboer deed hier na mededeeling van de werktuigen- commissie. Dgze commissie blijft streven naar het instellen van cur sussen voor de behandeling van werktuigen. Moeilijkheden moeten hierbij nog overwonnen worden met de smeden, maar thans is men zoo yer, dat de Bond van Smedenpa troons medewerking heeft toegezegd en daarvoor oud-smeden heeft aan gewezen., Voor den volgenden win ter hoogt men den cursus in werking te stellen. De heer ir. Huisman te Hoorn bracht hierna verslag uit over de Noordhollandsche melkcommissie over 1940. Dank werd gebracht aan den afgetreden voorzitter van deze commissie, den heer F. Groote te Hoorn, voor hetgeen deze sinds 193! voor de bevordering van goed mel ken heeft gedaan. 19 Cursussen werden in 1940 ge houden tegen 45 in 1939. Dit tenge volge van de mobilisatie. 100 Deelnemers, n.l. 76 mannelijke en 24 vrouwelijke, namen aan het examen deel. Hiervan slaagden 71 en 19. Het aantal gediplomeerde mel- kers(sters) in N.H. bedraagt thans 1224, het aantal gediplomeerde voor melkers 47. Het aantal boerenzoons en -doch ters, dat aan de cursussen deel neemt, is overwegend, doch ook het aantal boerenarbeiders is niet onbelangrijk. De heer Huisman wekte de organi saties op de deelname van de boeren arbeiders te bevorderen, aangezien dit aantal nog glechts 20 bedraagt. De heer Waiboer verwachtte, dal een bepaling in het collectieve ar beidscontract, waarin werd opgeno men, dat een gediplomeerd melker recht kreeg op een hoogere vergoe dmg een stimulans ten goede zou zijn. Hierop werd gepauzeerd. De voorzitter heette in de middag vergadering de talrijke gasten welkom en richtte een speciaal woord tot de heeren ir, Lienesch, ir. de Vries en de heer Bausch, de secre taris van de schadecommissie voor de inundatie. Rationeel kunstmestgebruik. Het woord was hierop aan ir. Lienesch over het onderwerp „Ra tioneel Kunstmestgebruik". Spr. ving zijn betoog aan, met er op te wijzen, dat een gebruik van kunstmest met verstand en overleg thans wel zeer noodzakelijk was. HOOFDSTUK XXII Ben Beverly, die den ganschen namiddag vergefs naar „zijn luid- jes" gezocht had, en wegens het ne gatieve resultaat ervan slecht in zijn humeur was, stond bij de val reep. Edna, die tot nu toe op het dek was gebleven, kwam daar eveneens staan, toen de motorboot langszij kwam. Nu viel er niets meer te verbergen, Peters moest door de fel verlichte gangen van het schip, om zich naar zijn hut te begeven. Met een donker, afwijzend gezicht betrad hij de „Santa Barbara' Eenige passagiers maakten ver schrikt plaats voor hem, toen zij zijn toestand gewaar werden. Ter wijl Peters daarop in zijn hut een algemeene reiniging op zich toepas te, zijn opgezwollen gezicht wiesch en koelde en zijn kleeren verwis selde, ging de mare door het heele schip. Mr. Stevens, dezelfde, die ai eens over boord werd geworpen, is nu zwaar gewond. Het was bepaald een kloppartij geweest of misschien nog wel iets ergens. Hij kwam zoo juist onder het bloed uit Dakar te rug. Is er een nieuwe aanslag op hem gepleegd? Hij heeft met nie mand gesproken, zijn gezicht zag er somber en woest uit. Wanneer daar niet iets ergs gebeurd is Edna liep rusteloos op het dek van de tweede klasse heen en weer. 70 van de stikstofbehoefte kan thans slechts gedekt worden en het is de vraag of de nieuwe gebruikers, die de spoeling dunner zullen maken, van de kunstmesten wel het volle profijt weten te trekken. Uit hoofde van een rationeel gebruik ware het wenschélijker geweest, dat men de oude afnemers op het gewone peil had gehandhaafd. Het gaat er dus thans om, om het beschikbare zoo te gebruiken, dat ei- alle kans is op een hoog nuttig ef fect van de kunstmest. De bemesting met kunstmeststoffen geschiedt uit sluitend ten' behoeve van het te ver bouwen gewas. Dit gewas neemt de voedingszouten uit den grqnd op met behulp van het wortelstelsel. Hoe beter de wortels zich in den cultuur grond kunnen ontwikkelen, .des te effectiever zal het opzoeken van de voedingszouten gebeuren. Naast water hebben de wortels ook lucht noodig. Voor de verticale ontwate ring van het land is een goede struc tuurtoestand van den grond noodza kelijk. Het komt er bij een rationeel mestgebruik dan ook in de eerste plaats op aan, dat onze cultuurgrond in een goeden structuurtoestand ver keert. Men moet ervan doordrongen zijn, dat het gewas slechts dan pro fijt kan hebben van de. kunstmest stoffen als de planten inderdaad in staat zijn op te nemen wat erin ge bracht wordt. Van het oude land is spr. bekend, dat het kunstmestgebruik toenam, zonder dat het productievermogen daarmee gelijken tred hield. Bij het draineeren moeten wij zorgen voor een zoo goed mogelijken opbouw van de structuur van den grond in de bouwvoor, waarin de ontwikkeling van den wortel wordt bevorderd, want pas dan kan de bacteriemassa tot activiteit komen. Grondonder zoek is dus zeer noodzakelijk. Wij staan op dit oogenblik, waarop self supporting in hooge mate aan de orde is. Van belang is, dat de wortel massa zich zoo goed mogelijk kan verspreiden in den ondergrond en daarom gaat de organische bewer- Wat zou er met Stevens gebeurd zijn? Was hij ernstig gewond? Dat had hij er nu van, dat hij zoo eigen wijs was! Hij was haar ontloopen. Hij had het café stilletjes verlaten en toen in heel Dakar niet meer te vinden geweest. Edna had urenlang" naar hem gezocht. Tenslotte moest ze naar het schip terug, want haar verschijning wekte al opzien en ver schillende mannen boden aan, haar te begeleiden. Zou ze nu stilletjes naar' zijn hut gaan om met hem te spreken? Zou hij haar zeggen, wat er gebeurd was? Neen, dat zou hij zeker niet doen. Bovendien was het gevaarlijk voor haar, naar zijn hut te gaan, want juist op dit oogenblik, nu iedereen zich voor het diner ver kleedde, kon ze gemakkelijk gezien worden. De passagiers zouden ver keerde gevolgtrekkingen maken en dat kon ze beter vermijden. Verschrikkelijk, die onrust. Edna voelde haar nervositeit bijna als een lichamelijke pijn. Ben Beverly was belangrijk rusti ger. Hij ging naar de hut van den kapitein, waar Sherman juist met den betaalmeester de inkoopen be sprak. „En?" vroeg Sherman, die zich niet gaarne bij zijn werk liet storen. „Ze hebben elkaar, denk ik, te pakken gehad', meende Ben Bever ly onverschillig. „Ik zou wel bijna durven voorspellen, dat Grizzard king van den grond vóór de toedie ning van kunstmest.-Het is de bacte riemassa, die den structuuropbouw bewerkstelligt en grootendeels in stand- houdt en deze massa wordt niet gevoed door de kunstmeststof fen, maar door de organische mestr stoffen, zooals stalmest, groenbemes- ting, bagger, slootaarde enz. De combinatie van organische be mesting en die met kunstmest is dan ook nu meer dan ooit noodig en blijft te allen tijde nuttig. Bij prima structuurverhoudingen zullen kleine kunstmestgiften veel beter tot hun recht komen dan veel grootere giften en kunstmest op perceelen met een slechte structuur. Uitvoerig betoogde spr. voorts, dat groenbemesting naast een goede grondbewerking van groote waarde is. Stalmest dient vooral goed ver teerd te zijn alvorens het wordt aan gewend. Ondiep onderbrengen is een eerste eisch voor een goede kans op succes. Meer uitvoerig behandelde spr. nog de phosphorzuur- en kalibemes ting, waarna hij stilstond bij de stik stofbemesting en er tevens op wees, dat men kalk niet als een manusje voor alles kan gebruiken en dat men geen phosphorzuurgebrek door be- kalking kan opheffen. Stelt men de -vraag: „Wat moet ik doen?" dan adviseert spr. allereerst tot grondonderzoek, ten tweede ook teelt van vlinderbloemigen op kla verstoppels, ten derde stalmest e.d. op bouwland, maar dan als goed be waarde, verteerde mest in Augustus- September, ten vierde eventueele bekalking in de stoppel, ten vijfde kali en phospahten, het eerst aan de bakvruchten, dan aan de vlinder bloemigen en dan pas aan de granen, ten zesde gier op bouw land, maar dan direct in de bouw voor gebracht, ten zevende, waar mogelijk, teelt van groenbemesters, v/at niet altijd stikstof verzamelaars behoeven te zijn, en ten achtste: „let goed op ontwatering en bagger flink". Slot volgt. zijn portie te pakken heeft gekre gen. Grizzard zal wel het loodje hebben gelegd!" „Waar maakt u dat uit op?" wil de Sherman weten. Ben Beverly legde het hem uit: Stevens was onder het bloed en somber als de nacht en daarbij nog tamelijk boos aan boord gekomen. Derhalve had hij een onaangename ontmoeting gehad. Kapitein Sherman grijnsde. „Hij zal wel weer een of andere kloppartij hebben meegemaakt. Er loopen tenslotte niet louter men schen als Don Alvarez in de wereld rond, er zijn ook mannen, bij wie het niet zoo gemakkelijk afloopt. Misschien is hij aan een verkeerd adres geweest en heeft hij flink klop gehad!' Ben Beverly schudde zijn dikke hoofd. „Wanneer iemand als Stevens in een kloppartij verzeild raakt, kapi tein, dan gaat dat niet zoo eenvou dig toe. U weet niet .wie Stevens is, maar ik meen er wel eenig idee van te hebben. Als die met iemand ia aanraking komt, dan is dat niet hetzelfde als wanneer Jansen en Pietersen erop los laan. Ik zit er net over te denken, of we niet een pa trouille zullen uitsturen om Grizzard te zoeken". (Wordt vervolgd). r 1. Drein Drentel en Piet Prikkel, twee vrolijke schil ders, hadden een groot reclamebord gemaakt. Dat deden ze om klanten te krijgen. Maar de domoren hadden een grote vergissing begaan. De N. van Drentel stond hele maal achterste voren en de mensen zeiden natuurlijk tegen elkaar: „Dat zijn een paar domme schilders", en ze kregen dus niets te doen. 2. Maar op een goede dag hoorde Piet Prikkel dat hij in de Staatsloterij een grote prijs had gewonnen, van wel honderd gulden. Mooi zo, dacht Piet, nu kan ik de zaken eens anders aanpakken. In de grote stad wonen zo'n hoop mensen, daar is altijd wel iemand te vinden die zijn huis eens wil laten opknappen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6