rikkel. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De toekomstige Europeesche volksgemeenschap. 3E 3d x. Duitschland en Italië dulden geen sabotage. Politieke arrestanten doodgeschoten. De regeering veroordeelt eigenmachtig optreden. Weersomstandig heden belemmerden het krijgsbedrijf. VERDUISTERINGS TIJDEN van 17.33 tot 9.24. op 7.49 onder 17,15 óór de toedie - [et is de bacte- ructuuropbouw rootendeels in massa wordt kunstmeststof - ganische mest» >t, groenbemes- Le enz. organische be- mstmest is dan noodig en blijft g. Bij prima i zullen kleine beter tot hun grootere giften eelen met een spr. voorts, dat t een goede groote waarde iral goed ver- het wordt aan- rbrengen is een goede kans op ■handelde spr. en kalibemes- md bij de stik- evens op wees, s een manusje ken en dat men brek door be- „Wat moet ik spr. allereerst ten tweede ook nigen op kla- te stalmest e.d. an als goed be st in Augustus- rde eventueele pel, ten vijfde iet eerst aan de a de vlinder pas aan de ier op bouw- t in de bouw- zevende, waar groenbemesters, tofverzamelaars ten achtste: „let n bagger flink". Slot volgt. e schil- at deden Iden een nd hele- atuurlijk ers", en :1 dat hij en, van an ik de wonen vinden en heeft gekre- wel het loodje lat uit op?" wil le het hem uit: het bloed en en daarbij nog boord gekomen, en onaangename grijnsde. een of andere meegemaakt. Er t louter men- rez in de wereld iannen, bij wie akkelijk afloopt, een verkeerd heeft hij flink adde zijn dikke als Stevens in eild raakt, kapi- niet zoo eenvou- t - wie Stevens is, wel eenig idee die met iemand dan is dat niet leer Jansen en aan. Ik zit er net we niet een pa- aren om Grizzard ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1-25, elke regel meer 0 25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 142e Jaargang, No. 282. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Donderdag 28 November 1940 Berlijn, 27 Nov. (A.N.P.) In voor aanstaande Duitsche bladen wordt heden het beginsel uiteengezet, dat de Europeesche volkengemeenschap, welke uit de nieuwe ordening van het Europeesche vasteland te voor schijn zal komen, algemeen en on deelbaar zal zijn, en dat daarom geen enkel volk zich daaraan zal kunnen onttrekken. Zoo schrijft de „Völkischer Beobachter": Aan elk Europeesch volk wordt thans reeds de vraag gesteld, of het uit vrijen wil en helder inzicht aan den nieu wen opbouw van Europa wil mee werken. Elk volk moet daarbij het volgende punt duidelijk voor oogen staan: Duitschland en Italië zullen het geen oogenblik dulden, dat op eenigerlei plaats onverstand of zelfs gebrek aan inzicht, om niet te spre ken van kwaadaardigheid, dit op bouwende werk zullen saboteeren. Niemand kan zich thans nog als stille vennoot van de Britsche firma beschouwen, anders verliest hij voor de toekomst het recht om in Europa ook slechts de bescheidenste rol te spelen. Dit inzicht moge vooral den volkeren die hun aanhankelijkheid jegens Engeland met een vernieti gende nederlaag hebben moeten be talen zwaar vallen, het is echter on vermijdelijk. Tot dezelfde conclusies komt de perschef der regeering van het gouvernement-generaal, Wil helm Zarske, in een artikel dat han delt over de verhouding van Duitschland tot de' in den oorlog overwonnen landen en waarin hij betoogt, dat deze verhouding slechts op wederkeerigheid gegrondvest kan zijn. Duitschland zal tezamen met zijn Italiaanschen vriend op het Europeesche vasteland den toon aangeven. Daarom eischt het ver stand, dat de vroegere oorlogstegen standers uit eigen beweging dien overeenkomstige conclusies trekken voor htm eigen verhouding tot het Duitsche volk. Duitschland zal de Franschen, Belgen, Nederlanders en Noren zoo behandelen als hun houding is jegens Duitschland. Ter ver duidelijking van dit beginsel wordt de verhouding tusschen Duitschland en Frankrijk vooral daarvan afhankelijk gesteld, of Frankrijk door eigen bijdragen het bewijs wil leveren, dat het eerlijk het voornemen koestert, zich in het nieuwe Europa on der Duitsch-Italiaansche leiding te schikken. De toekomst van België, Nederland en Noorwegen tenslotte houdt ten nauwste ver band met de bereidwilligheid in elk opzicht tot het Duitsche volk toenadering te zoeken, waarbij dit besluit uit eigen beweging, na zeer nauwkeurig eigen onderzoek, dient genomen te worden. Deze overwegingen en vermaningen laten uitkomen, welk een groote beteekenis naar Duitsch inzicht gehecht moet worden aan een heldere opvat ting van de nieuwe Europeesche werkelijkheid voor de verdere ontwikkeling van de verhoudin gen op het continent. Boekarest, 27 Nov. (D.N.B.) In den nacht van Dinsdag op Woensdag om 1.30 uur zijn de in de militaire gevangenis Jilavy ondergebrachte politieke arrestanten, in totaal 64, door een groep legionnairs doodge schoten. Onder deze doodgeschoten perso nen bevinden zich de vroegere mi nister-president en minister van oorlog, generaal Argescianu, die er voor verantwoordelijk gesteld wordt, dat na den dood van Calines- cu meer dan duizend voor het grootste deel onschuldige legionnairs zijn vermoord, de vroegere minister van openbare veiligheid en prefect van politie te Boekarest, generaal Marinescu, die voor ex-koning Carol een eigen spionnage- en inlichtin gendienst heeft georganiseerd, de generaal der gendarmerie Bengliu en twee andere majoors der gen darmerie, die het bevel hebben ge geven voor het vermoorden van Co- dreanu en dertien andere legion nairs, veertien gendarmes en een aantal andere persoonlijkheden van het Carol-regiem. Het vonnis over deze 64 menschen, is voltrokken, voordat het graf van Codreanu, dat bedekt is door een zware betonnen plaat, geopend werd. Het staat nog niet vast wie het be vel heeft gegeven. Vanochtend vroeg zijn andere persoonlijkheden van het oude re giem gearresteerd, waaronder de laatste minister-president van het Carol-regiem, Gigurtu, de vroegere minister-president en leider van de financieele markt Argetoianu en ge neraal Ilasievici, de laatste chef van het militaire kabinet van koning Carol. Over de redenen van deze ar restaties is nog niets bekend. Boekarest, 27 Nov. (D.N.B.) Het minister-presidium heeft een offi cieel communiqué uitgegeven, dat als volgt luidt: In den afgeloopen nacht is een groep legionnairs, die bezig waren met de opgraving van Codreanu en de anderen, die in de militaire ge vangenis van Jilava vermoord wa ren, de gevangenis binnengedron gen en heeft enkelen der daar aan wezige politieke arrestanten doodge schoten. Deze legionnairs hebben de doodgeschoten personen schuldig geacht aan den moord op Codreanu en de anderen. Generaal Antonescu en Horia Si- ma keuren deze daad af. Gen. An tonescu en de legionnaire beweging staan op het standpunt der gerech tigheid en wettigheid. De daders worden streng gestraft. Proclamatie van Horia Sima. Boekarest, 27 Nov. (D.N.B.) Horia Sima heeft een proclamatie aan de legionnairsbeweging uitgevaardigd. Deze luidt als volgt: Er bestaat een enkele wet: de red ding van het vaderland. Alle indivi- dueele initiatieven brengen het va derland in gevaar. Dat zijn misdaden en zij zullen worden gestraft. Ik be veel alle legionnairs op het stand punt van den capitan te blijven staan, die ons steeds gerechtigheid heeft bevolen. De oproep eindigt met de woorden: kameraden, orde en discipline. In een tweede proclamatie aan de legionnairsbeweging vernieuwt Ho ria Sima namens de beweging de ge lofte van trouw aan generaal Anto nescu en belooft hem onvoorwaar delijke gehoorzaamheid. Gearresteerde politici weer op vrije voeten. Boekarest, 27 NoV. (D.N.B.) De in den afgeloopen nacht gearresteerde vroegere Roemeensche staatsfunc- tionarissen, waaronder de gewezen premier Tatarescu, de oud-minister Argetojanu, Chelmegeanu, Gigurtu, Ralea en generaal Ilasiejevic, zijn in den loop van dezen ochtend weer op vrije voeten gesteld. Door toedoen van den plaatsvervangenden premier en commandant van de legionnairs beweging, Horia Sima, begaven zij zich naar het ministerie van binnen- landsche zaken, waar zij op het oogenblik nog in een soort vrijwil lige hechtenis vertoeven. Naar van bevoegde zijde ver luidt, geschiedde ook hun arrestatie in den loop van den nacht met het doel, hen te beschermen voor de bij zondere maatregelen, die, gezien de groote opwinding der legionnairs over de beestachtige wijze van ver moording van Codreanu, wiens graf Woensdag geopend werd, mogelijk werden geacht. Behalve reeds gemelde terechtstel lingen in den nacht van 26 op 27 November in de militaire gevange nis van Jiliva bij Boekarest, zijn in den loop van den dag nog meer ge wezen functionnarissen door legion nairs doodgeschoten, doch hierom trent ontbreken nog nadere bijzon derheden. Bekend is slechts, dat zich onder hen de vroegere secretaris generaal van de nationale boeren partij, Madgeanu, bevindt, die, zij het ook niet onder de Carol-dicta- tuur, herhaaldelijk minister was, en als buitengewoon sterk links ge oriënteerd was. Den geheelen middag is de minis terraad bijeen geweest. De vergade- Mijnen in Britsche havens gelegd. Het Duitsche weermacht- bericht. Berlijn, 27 Nov. (D. N. B.) Het opperbevel van de weermacht deelt mede: De activiteit van het luchtwapen beperkte zich in den nacht van 25 op 26 November en op 26 Novem ber als gevolg van de zeer on gunstige weersomstandigheden tot gewapende verkenning en afzon derlijke acties. In Navonmouth ontstonden door nachtelijke bomaanvallen ver scheidene branden. Bij aanvallen op convooien werden bij Falmouth een geleideschip van 7.000 b. r. t. tot zinken gebracht, voor de mon ding van de Theems twee koop vaardijschepen van middelmatige groote en een klein koopvaardij schip door vliegtuigbommen in brand geschoten. Ook gisteren werdvoortgegaan met het leggen van mijnen in Britsche havens. Verdragend geschut van de ma rine nam groepen schepen in de haven van Dover doeltreffend on der vuur. Britsche vliegtuigen wierpen in het Rijksgebied hier en daar bom men. Eenige woonhuizen werden beschadigd. Hierbij werden ver scheidene burgers gedood of ge wond. Bij succeslooze aanvallen van Britsche vliegtuigen op Duitsche patrouilleschepen gelukte het aan de patrouilleschepen, zooals reeds gemeld, een vijandelijk vliegtuig neer tè schieten. Een ander vlieg tuig werd door de luchtdoelartil lerie brandend omlaag geschoten. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. EEN BULGAARSCHE UITSPRAAK. Sofia, 27 Nov. (D.N.B.) De vroe gere Bulgaarsche minister-president professor Alexander Zankoff heeft in de Sobranje, tijdens de debatten over het antwoord op de troonrede van den koning, een opmerkelijke redevoering gehouden, die in de wandelgangen van het parlement zeer druk besproken wordt. Thans, zoo betoogde Zankoff, staan twee wereldstelsels in strijd tegen over elkaar; het stelsel van het socia lisme, vertegenwoordigd door Duitschland, Italië en de Sovjet-Unie, en het stelsel van het kapitalisme van Engeland en van de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Bulga rije behoort ongetwijfeld tot het stelsel van het socialisme; voorts con stateerde Zankoff met voldoening de ontwikkeling der betrekkingen tus schen Bulgarije en de Sovjet-Unie. Zeer scherp critiseerde Zankoff de Turksche pers, die hij verweet, vol komen ongegronde verdachtmakin gen aan Bulgarije te richten. DE KWESTIE IJSLAND. Stockholm, 27 Nov. (A.N.P.) Naar Tiansozean meldt, zal de woordvoer der van de arbeiderspartij in het La gerhuis, de afgevaardigde Wedg wood, naar Nya Dagligt Allehanda Maandag meldde, een verzoek tot de regeering richten om IJsland aan de Vereenigde Staten over te doen. Hiermede schijnt men te willen be reiken, dat Engeland ontheven wordt van de groote kosten voor het uit breiden van de verdediging van IJs land, en tevens dat de aldaar ge legerde Engelsche troepen vrijge maakt zouden kunnen worden. Men neemt aan, dat de minister van oor log, Anthony Eden, bij het bespreken van deze interpellatie de kosten voor de verdediging van IJsland zal mede- deelen. ZWEEDSCH SCHIP VERGAAN. Stockholm, 27 Nov. (D.N.B.) Het Zweedsche s.s. Veronica, groot 1300 ton, is: volgens een mededeeling, ontvangen door het Zweedsche mi nisterie van buitenlandsche zaken, verongelukt. De kapitein rappor teert, dat een ontploffing, die waar schijnlijk door een torpedo is ver oorzaakt, het schip ten westen van Ierland tot zinken heeft gebracht. ring eindigde des avonds, doch er is nog geen communiqué uitgegeven. De militairen in Boekarest zijn ge consigneerd. DE KOLENSCHAARSCHTE IN ENGELAND. Stockholm, 27 Nov. (A.N.P.) Naar Transozean meldt, zal de steenkool- schaarschte in Engeland, volgens een bericht van het Londensche blad, News Chronicle, nog toenemen. Niet alleen krijgt Londen te weinig steen kolen, doch ook de meeste gebieden in Zuid- en Zuidoost-Engeland zullen in de wintermaanden van de koude te lijden hebben. De Nya Dagligt Allehanda, die dit bericht in haar editie van Maandag publiceert, schrijft, dat voor de steenkoolschaarschte de meest ver schillende redenen zijn aan te voe ren. Het distributiesysteem function- neert reeds sedert geruimen tijd niet meer, de verkeersmogelijkheden wor den met den dag slechter, daar de spoorwegen tengevolge van de risi co's voor de scheepvaart reeds over belast zijn. Tegelijkertijd publiceert Nya Dagligt Allehanda het bericht, dat met het slechter worden van den steenkooltoevoer ook de wei'kloos- heid in Wales, het voornaamste cen trum van de Engelsche steenkool mijnen, nog verder dreigt toe te nemen. TURKSCHE MAATREGELEN. Istanboel, 27 Nov. (Stefani). De dagbladen publiceeren een bericht uit Ankara, waarin wordt gezegd, dat de staat van beleg slechts eeri voorzorgsmaatregel is, welke noo dig is geworden door de loopende gebeurtenissen, maar dat de open bare meening zich daarover niet moet verontrusten, zelfs wanneer de regeering nog andere maat regelen zou moeten nemen. RADIOREDE VAN ALBANEESCHEN PREMIER. Tirana, 27 Nov. (Stefani). De Al- "baneesche premier Verlaci heeft in een hedenavond gehouden radiorede een plechtig en krachtig protest laten hooren tegen de verklaringen van den Griekschen minister-presi dent Metaxas, die voorgeeft, dat Griekenland ook tegen Italië vecht om Albanië zijn onafhankelijkheid te hergeven. Deze woorden, zeide Verlaci, klinken als een gruwelijke beleediging voor de Albaneezen, die de Grieken steeds gekend hebben als vijanden, gespeend van elk ge voel van menschelijkheid en als leugenaars. Griekenland is steeds en onder alle omstandigheden de meest verraderlijke en hardnekkige vijand van de Albaneesche vrijheden ge weest. Het vreeselijke lijden, dat d° Albaneesche bevolking van Korcia- no en Zuid-Albanië in 1912, 1913 en 1914 heeft moeten doorstaan, kan niet worden vergeten. Wij Albanee zen, zoo besloot Verlaci, kennen zeer goed den vijand, dien wij te genover ons hebben en die voor den vrede op den Balkan en voor de rust van het Europa van morgen voor altijd verslagen moet worden. Dank zij de militaire macht van het fas cistische Italië, waaraan de Albanee zen van iedere klasse en godsdienst hun bloed zullen blijven geven, zal de vijand definitief worden versla gen. OVERSTROOMING IN NOORWEGEN. Oslo, 27 Nov. (D.N.B.) Aan de Westkust van Noorwegen is een overstroomingsramp voorgevallen, die vooral de districten Hardanger en Sogne heeft geteisterd. Verschei den huizen en boerderijen werden ondermijnd en door de watermas sa's vernietigd. Toen het hooge wa ter gemeld werd, begonnen de be woners terstond met de berging van hun vee. De spoorlijnen van Oslo naar Ber gen werd op verscheiden plaatsen door aardverschuivingen geblok keerd. De schade kon evenwel reeds hersteld worden en de spoorweg in gebruik genomen. DE BULGAARSCHE DEFENSIE. Sofia, 27 Nov. (D.N.B.) De minis ter van financiën, Bosjilof, heeft gisteren bij de Sobranje een wets ontwerp ingediend, waarin een cre- diet wordt gevraagd ten bedrage van 1.36 milliard leva voor de be hoeften der landsverdediging, te verdeelen over meer dan drie be- grootingsjaren. In de toelichting wordt gezegd, dat het ten gevolge van de bijzondere situatie tusschen de staten ter verzekering van de landsverdediging noodzakelijk is de voorziening van de Bulgaarsche weermacht voort te zetten. VERKLARINGEN VAN ROOSEVELT. Washington, 27 Nov. (D.N.B.) President Roosevelt heeft in de he den gehouden persconferentie ver klaard, dat in de nieuwe begrooting voor het begrootingsjaar, dat op 1 Juli 1941 begint en die op 3 Jan. zal worden ingediend, alle niet-mi- htaire uitgaven tot het uiterste' zul len worden beperkt. Hij verwacht, dat in het voorjaar en den zomer het bewapeningsprogram zoo goed als alle werkwilligen, die tot nu toe zonder werk waren, zal opnemen. Daarom zullen de plannen voor het dus ver functionneerende crisispro gram van openbare werken alleen formeel opgesteld, maar practisch niet voortgezet worden. Wanneer dan op een gegeven oogenblik de groote behoefte aan bewapening ar beiders vermindert, zal men de crisisontwerpen weer te voorschijn halen. Ten aanzien van het voorstel van het ministerie van oorlog, dat de vliegtuigfabrieken in het vervolg alleen maar militaire vliegtuigen zullen bouwen, zeide Roosevelt, dat dit verkeerd was begrepen. Wat de regeering wenscht is, dat de bur gerluchtvaart zich bij nieuwe be stellingen zal beperken tot den tot. dusverre bestaanden jaarlijkschen emvang, maar dat alle productie- vergrootingen der fabrieken uitslui tend gebruikt zullen worden voor militaire vliegtuigen. Wat de stakingen in de vliegtuig fabrieken en de daarmede in ver band staande controverse tusschen den afgevaardigde Dies en het mi nisterie van justitie betreft, zeide Roosevelt, dat het doel der regee ring is de wapenfabrieken open en onbeschadigd te houden. Hij heeft het plan een ronde-tafelconferentie te houden met Dies en vertegen woordigers van het ministerie van justitie en het staatsdepartement cm, zekere oneffenheden op te ruimen. BOTSINGEN AAN DE UNIVERSITEIT TE AGRAM; Belgrado, 27 Nov. (D.N.B.) Aan de Universiteit te Agram hebben zich vanochtend ongeregeldheden voorgedaan. Studenten, die lid zijn van de Kroatische boerenpartij, zou den in het universiteitsgebouw een vergadering houden. Kroatische na tionalisten bezetten echter het ge bouw. De aanhangers der boeren partij slaagden er niettemin in, binnen te komen, waarna een ge vecht in de zalen en gangen ont stond. Er vielen ook eenige schoten. Eenige studenten werden gewond, andere door de politie gearresteerd. LAGERHUISCRITIEK OP ENGELSCHE REGEERING. Berlijn, 27 Nov. (D. N. B.) En kele lagerhuisleden, onder wie de voormalige minister van oorlog, Hore Belisha, en de bekende La- bour-afgevaardigde Shinwell, heb ben vandaag in het parlement he vige aanvallen op de Engelsche regeering gericht, naar uit Londen wordt gemeld. Zij beweerden, dat de scheepsbouw den laatsten tijd in Engeland ernstig te kort was geschoten. Shinwell verlangde, dat de regeering in de toekomst meer voor den Engelschen scheepsbouw zou doen. Ook moest de nog steeds groote werkloosheid in het land verdwijnen. Hore Belisha en een andere nationaal-liberale afgevaardigde critiseerden de situatie van Enge land op scheepvaartgebied scherp. Het is te betreuren, zoo betoogde Belisha, dat Engeland er niet in is geslaagd, Italië's deelneming aan den oorlog aan de zijde van den tegenstander te beletten, want daardoor is Groot-Britannië niet in staat sterke vlootstrijdkrachten uit de Middellandsche Zee voor gebruik in de Engelsche wateren terug te trekken. Op deze aanvallen antwoordde minister Greenwood o. a.: Niet te ontkennen valt, dat de toestand er tegenwoordig voor de Britsche koopvaardij eenigszins donker uit ziet. De scheepvaart heeft over het algemeen zwaar geleden onder de Duitsche aanvallen. Men bevindt zich in een toestand, die gelijkt op dien van April 1917. De regeering zal evenwel alles doen om den scheepsbouw te stimuleeren. Enge land hoopt daarbij ook op de hulp van de V. S. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 28 November Nieuwe Maan 29 Nov. 10.42 GEVECHT TUSSCHEN THAILANDSCHE EN INDOCHINEESCHE TROEPEN. Geneve, 27 Nov. (D.N.B.). Naar uit Vichy wordt gemeld, is het in den nacht van 23 op 24 November tusschen Thailandsche troepen in Indochineesche afdeelingen geko men tot een hevig vuurgevecht.. Thailandsche soldaten hadden, naar het Fransche ministerie van kolo niën mededeelt, getracht een brug te slaan over de grensrivier Kaus- toeng met de bedoeling het dorp Poipet binnen te dringen, dat in het gebied van Cambodza is gelegen. Een afdeeling Fransche Cambodzja- schutters bood tegenstand tegen dit pogen der Thailanders en weerde driemaal den stormloop van haar tegenstanders af, welke bij hun op treden gesteund werden door ma- chinegewervuur. Bij het aanbreken van den dag zetten de Thailanders de vijandelijkheden voort en be schoten met machinegeweren het dorp Poipet. Het ministerie van ko loniën meldt, dat aan Fransche zijde geen verliezen zijn gevallen. DE COMMUNISTISCHE PARTIJ IN ZWITSERLAND VERBODEN. Bern, 27 Nov. (D.N.B.) De bonds raad heeft op grond van artikel 102 van de grondwet en op grond van artikel 3 van het besluit van den bondsraad van 30 Aug. 1939 betref fende maatregelen tot bescherming van het land en tot handhaving van de neutraliteit besloten tot ontbin ding van de communisische partij in Zwitserland. Dientengevolge zullen alle in Zwitserland bestaande communisti sche organisaties worden opgeheven en zal haar iedere verdere activiteit worden verboden. Het verbod heeft ,ook betrekking op véreenigingen, die in de plaats komen van de verboden organisa ties. Verder mogen communisten geen lid zijn van de organen van federaties, kantons en gemeenten. AMERIKAANSCHE WET TEGEN SABOTAGE. Washington, 27 Nov. (Reuter) De senaat heeft gisteren met algemeene stemmen een wetsontwerp aangeno men, op grond waarvan personen, die de defensie-industrie door sabo tage benadeelen, tot zware straffen kunnen worden veroordeeld. Het wetsontwerp is reeds door het Huis van Afgevaardigden aangenomen en wordt thans aan Roosevelt ter on- derteekening voorgelegd. Personen die zich aan sabotage schuldig ma ken, kunnen met tien jaar gevange nis of tien duizend dollar boeten worden gestraft. EVACUATIE VAN LONDENSCHE KINDEREN GEÉISCHT. Berlijn, 27 Nov. (D.N.B.) De uit voerende raad van de Britsche ar beiderspartij heeft, naar uit Londen wordt gemeld, Woensdag den eisch gesteld, dat alle nog te Londen wo nende kinderen zoo snel mogelijk gedwongen geëvacueerd worden. MAHARADJA OVERLADEN. Bombay, 27 Nov. (Reuter) De Ma- haradja van Kohlapoer is Dinsdag in zijn paleis gestorven. Hij was in Europa bekend wegens zijn beroem de renpaarden, die bij verscheidene wedstrijden prijzen hebben gewon- GEWONDE FRANSCHE MATROZEN TE TOULON AANGEKOMEN. Geneve, 27 Nov. (D.N.B.) Bijna 1300 zieke en gewonde Fransche of ficieren en matrozen, die door de Engelschen werden vastgehouden, zijn vrijgelaten en gisteren met het hospitaalschip Canada te Toulon aangekomen. Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 1