SPAANDER STILLE NO. 9 Verstopping STAD EN OMGEVING Mr. Dr. A. baron Röell overleden. AGENDA heeft nog wel wat. LAATSTE BERICHTEN DE RENTENIER IN DEZE DAGEN. Aambeien? Huiduitslag? Overtollig vet? Pr. Schieffer's Stofwisselinaszout MARKTBERICHTEN AMSTERDAMSCHE BEURS 6uóg 67%-f CHARLES FLANDERS 56 EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Zaterdag. Op 75-jarige leeftijd is gister avond te Haarlem plotseling over reden mr. dr. A. baron Röell, com missaris der provincie N-Holland. De overledene werd in 1864 te 's-Gravenhage geboren. Hij bezocht daar het gymnasium en studeerde aan de universiteit van Leiden. In 1892, na zijn promotie in de rechten en de staatswetenschappen te Leiden, werd hij als adjunct-com mies aan de provinciale griffie te Arnhem verbonden. Het jaar daar op werd hij afdeelingschef aan de provinciale griffie van Overijsel en vijf jaar later burgemeester van Leeuwarden. In 1904 ging de over ledene in gelijke functie naar Arn hem en van Arnhem in 1910 naar Amsterdam, ter vervulling van de vacature-van Leeuwen. Op 11 Jan. 1915 heeft hij het ambt van commis saris in de provincie Noordholland aanvaard. In Januari van dit jaar werd baron Röell op grootsche wijze gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als commisaris der pro vincie. Bij deze gelegenheid werd hij benoemd tot commandeur in de orde van den Nederlandschen leeuw TOT DIRECTEUR BENOEMD. In de gister te Amsterdam gehou den vergadering van aandeelhouders der Hypotheekbank voor Neder land N. V. en van de Algemeene Waarborgmaatschappij N. V. is aan den heer mr. A. S. van Nierop op zijn verzoek eervol ontslag als di recteur dezer vennootschappen ver leend. Tot directeur werd benoemd de heer mr. W. C. Wendelaar, oud burgemeester van Alkmaar. PAKKETPOSTDIENST OP SINT-NICOLAAS. In verband met de drukte in den pakketpostdienst vóór en tijdens het a.s. St. Nicolaasfeest brengt de direc teur van het post- en telegraafkan toor het navolgende onder de aan dacht: le. Een vereischte is, dat de pak ketten stevig worden verpakt door gebruikmaking van pakpapier van goede hoedanigheid en sterk touw. 2e. Het adres moet, behalve op de adreslabel, ook op het pakket zelf worden vermeld. Vermelding van het volledige adres (naam, straat en huisnummer) van den afzender, ook op het pakket zelf, verdient aanbe veling in verband met de mogelijk heid, dat het pakket onbestelbaar is en de label niet aanwezig. Veiligheidshalve dient een 2e adres in het pakket te woraen ge sloten. 3e. Het is gewenscht, de pakketten zoo vroeg- mogelijk ter verzending aan te bieden, bij voorkeur 2 Decem ber a.s. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 1 December zal de „Apotheek Wanna Ritsevoort", Ritse voort 5, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedu rende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 7 uur tot den volgenden morgen half 9. Zaterdagsavonds tot 8 uur geopend. In de apotheek, welke Zondags ge opend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waar genomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. SLACHTOFFER AANRIJDING OVERLEDEN. Het slachtoffer van de aanrijding op de-n Kennemerstraatweg op Don derdag j.l., de heer J. W. O., is hedenmorgen in het Centraal Zieken huis aan de bekomen verwondingen overleden. IN MEMORIAM WIEBE VAN SLOOTEN. We zitten in de gezellige huis kamer van de familie Ploeger aar, den Basserwcg in Heerhugowaard, oude buren en vrienden van den overledene, als we deze regelen schrijven ter nagedachtenis aan iemand, wiens geest nog in zoovele dingen in deze gemeente voortleeft Eigenaardig in vele dingen, dikwijlr- schijnbaar ruw voor den buiten staander, wisten de Hugowaarders den thans ontslapene niet alleen hui burgemeester, maar ook hun burgen vader, man wien het levensleed in het minst niet spaarde, en die juist misschien daardoor de kunst ver stond om velen, die ontmoedigd er moedeloos naar het raadhuis kwa men, weer iets van levensvreugde en levensmoed mede te geven. Van Slooten was vóór alles „wer ker", stoere werker. De volksmond kent nog een andere uitdrukking, bij was een „noest" werker, die van geen ophouden wist, die a.h.w. im pulsief voortgedreven werd tot deen, steeds weer opnieuw doen en die, als hij het een afgedaan had reeds weder het ander voor zich op zag doemen, dat om bearbeiding vrceg. Die werkkracht gaf hij, van boeren afkomst zijnde, reeds in zijn jeugd aan het eigen bedrijf, later in veler lei organisaties op het boerenbedrijf betrekking hebbende. We denken hierbij aan de kaasfabriek Vita-Nova. aan de Coöp. Boerenleenbank en de Alkmaarsche eierveiling, van welke beide laatste instellingen hij een der mede-oprichters was. Die werkkracht werd ook ont plooid in gemeenteraad en polderbe stuur en zijn doorzettingsvermogen en frisschen zakelijken kijk op de dingen, waren het, die hem tenslotte aan het hoofd van deze beide col leges brachten en de bestuursfuncties van dijkgraaf en burgemeester-secre taris in één hand deden samen val len. Ongetwijfeld was van Slooten met zijn groote menschenkennis hier bui tengewoon op zijn plaats. De laatste jaren echter brachten deze functies ook hune bezwaren en burgemeester van Slooten maakte in ruime mate al de moeilijkheden mede, die iedere bestuurder, die als minderheid hoofd is, heeft door te maken. De moeilijke jaren na 1929 deden er nog het hunne bij, om het gestel dat eigenlijk nog van geen rust wilde weten, af te matten, zoodat het be reiken van den zeventigjarigen leeftijd in 1934 aangegrepen werd om uit diverse functies ontslag tc vragen. Vestiging in Soestdijk volgde hier na, gevolgd door een verblijf nabij het station der spoorwegen te Alk maar, terwijl de laatste jaren in Bel gen werden doorgebracht. We worden bij het heengaan van hen, die we kennen, steeds weer aan hetzelfde herinnerd, opkomst, stij gen, dalen, ondergaan. Uit het duister komt het leven op. Een tijd van groei, een tijd van bloei, een tijd van oogsten, dan gaat het weer in het duister onder, nadat eerst langzamerhand het verval ge komen is. Een vechter als hij van nature was, heeft onze oud-burgemeester „de burgemeester", lang tegen dit verval gevochten, met al de intensieve kracht, waarover een groot en sterk lichaam, dat gedragen wordt door een geest, die wil leven, beschikken kan. Nog enkele dagen voor zijn over lijden vond de gebeurtenis plaats, waarnaar lang uitgezien was. „Er gens in Nederland" lag een jongske in de wieg, dat den oud-frieschen naam Wiebe van Slooten heeft ge kregen. KONIJNENDIEF GEAR RESTEERD. De dader van eenige in Noord en Zuidscharwoude gepleegde ko nijnendiefstallen, een 23-jarige inwoner uit eerstgenoemde ge meente, is door de Alkmaarsche politie gearresteerd. Na een beken tenis te hebben afgelegd, is de jongeman in het huis van bewa ring ingesloten. Bioscopen. Roxy-theatr, 7.15 uur, hoofdnum mer Zijn'beste vriend (sens.); hoofd rollen Harry Piel en de politiehond Greif. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur-voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Meisjes in uniform (rom.-dram.); hoofdrollen Dorothea Wieck en Hertha Thiele. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.1-5 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer De dans des doods (circusfilm); hoofdrollen Hertha Feiler, Hans Söhnker, Paul Hörbiger en Hans Olden. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorsteling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Robert Koch ('dram. weten- -schappelijk); hoofdrollen Emil Jan- nings en Werngr Krauss.- Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- ioopende voorsteling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 30 November. 2 uur, 't Gulden Vlies, verg. van aanvoerders aan de Alkm. Export veiling; bespreking van aanvoer- en teeltregeling van exportproducten. 2.30 uur, in het Roxy-theater, kin dermatinee; vertooning sprookje De gelaarsde kat. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, uitvoe ring klucht De zwevende jonkvrouw voor de' kindervere»niging S.I.S. Zondag 1 December. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, bonte avond met o.a. Albert de Booy en Mac Allan. SLUITINGSTIJDEN SCHUTSLUIS IN KANAAL STOLPEN— KOLHORN. De schutsluis te Purmerend. Met ingang van 1 December a.s. zal de provinicale schutsluis bewes ten Kolhorn, gelegen in het kanaal StolpenKolhorn, gedurende het geheele jaar op de Zondagen en de algemeen erkende christelijke feest dagen voor alle scheepvaart zijn gesloten van 0 tot 24 uur. Op de overige dagen zal de schut sluis voor de scheepvaart zijn ge sloten: In het tijdvak van 1 October tot en met 31 Maart van een half uur na zonsondergang tót een half uur vóór zonsopkomst en in het tijdvak van 1 April tot en met 30 Septem ber van des avonds 7 uur tot des voormiddags 7 uur. De scheepvaart door de groote openig van de dubbele schutsluis van het Noordhollandsch kanaal te Purmerend zal van 2 December des v.m. 8 ure tot 4 December d. a. v. des n.m. 17 ure of zooveel langer of korter als noodig of mogelijk mocht blijken, gestremd zijn. BERGEN. Het wachten voor de slagerijen. Hedenmorgen stond reeds om 8 uur voor iedere slagerij van de zes slagers in de gemeente een 70 tot 100-tal gegadigden om van het beschikbare vleesch een deel te bekomen. Om 9 uur nam de ver koop een aanvang, doch om half elf waren alle gegadigden nog niet geholpen. De hoeveelheid vleesch was slechts voor iederen slager voldoende om 3 deel van zijn klanten te bedienen, zoodat deel van de bevolking in Bergen het Zondag zonder vleesch moet doen. Dit zijn in de eerste plaats die huisgezinnen, waar het voor de huisvrouw niet mogelijk was uren in de rij te staan. Het publiek nam de gebeurte nissen den eersten dag van dit oorlogsbeeld op den helderen morgen van de winterhulp nogal gemoedelijk op. VIER GEWONDEN BIJ AUTO ONGEVAL. Gisteravond reed de 50-jarige ir. B, S. met zijn personenauto van den Haag in matige snelheid naar Rotterdam. Bij het viaduct te Over- schie, waar het richtingbord thans blauw verlicht is, zag de bestuurder,' die het midden vdn den weg hield, het richtingsignaal blijkbaar niet en botste in volle vaart op den licht- paal. De voorzijde van de auto werd ingedrukt, de lichtpaal vernield. Ir. S. brak den rechterenkel en de rechts achter in de .auto zittende 40- jarige ir. J. P. het rechterbeen. Bei den zijn naar het diacon'essenhuis te Rotterdam vervoerd. De beide an dere inzittenden bekwamen lichte verwondingen in het gelaat. LANGENDIJK. Winterhulp. - De huis-aan- huis-collecte van de Winterhulp zal in Noord- en Zuidscharwoude op Maandag a.s. worden gehouden. KANTONGERECHT HENSBROEK. Het derde schoollokaal. - Het nieuw gebouwde derde leslokaal aan de o.l. school is thans klaar. Maan dag a.s. zullen de lessen er in ge geven worden. Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 29 November 1940. Schriftelijke uitspraken. W. K. te Alkmaar, te laat op straat, 5 boete of 3 dagen hechte nis. HjH. R. te Oudorp, overtreding van de landbóuwcrisiswet, f 5 boete of 3 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van de in beslag geno men aardappelen. D. Z. te Schagen, overtreding van het landbouwinven- tarisatiebesluit, 30 boete of 20 da gen hechtenis met verbeurdverkla ring van de in beslag genomen tar we, haver en gerst. Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de ver duisteringsverordening (woning): J. A. F. te Zuidschar woude, 6 boete of 4 dagen hech tenis. C. v. d. K. en B. T. te Heiloo, ieder 8 boete of 4 dagen hechtenis. T. S. te Warmenhuizen, P. de G. te Heerhugowaard, J. Th. M. de V. en B. P. van A. te Bergen, ieder 12 boete of 8 dagen hechtenis. J. R. te Broek op Langendijk, E. M. F. en T. S. te Alkmaar, ieder 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de verduisteringsveror dening (r ij w i e 1, enz.): P. G. te Krommenie, J. V. te Be verwijk, J. I. H. te Alkmaar, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. G. K. te Heerhugowaard, S. H. B. te Cas- tricum, J. M. te Heiloo, R. V. te Stompetoren, C. B., N. P., M. ten P. en G. S. te Alkmaar, S. W. te Warmenhuizen, T. S. K. te Sint Pancras, J. de V. te Amsterdam, C. G. v. L. te Beemster, S. K. te Rijper- kerk, ieder 2 boete of 1 dag hech tenis. C. C. en J. S. te Alkmaar, ieder 2 plus 1 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. J. H. te Bergen, 2 maal 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. H. B. en N. R. te Noord- scharwoude, C. B. te Wieringer- waard, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. M. te Broek op Langendijk, S. K. te Alkmaar, A. M. te Koedijk, ieder 5 boete of 3 da gen hechtenis. N. L. te Schagen, J. K. te Schagen, 5 plus 2 boete of 3 plus 1 dag hechtenis. L. Th. J. te Alkmaar, 5 plus 3 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. F. B. te IJmui- den, J. P. de J. te Alkmaar, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. W. L O. te Castricum, 4 boete of 2 dagen hechtenis. N. S. te Stompeto ren, P. B. te Eenigenburg, L. A. v. d. L. te 't Zand, P. P. te Oudorp, F. J. D. te Amsterdam, J. C. A. te Be verwijk, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. P. A. W. te Rotterdam, 6 boete of 4 dagen hechtenis. W. M. M. te Purmerend, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. G. B. te Alk maar, 8 boete of 6 dagen hechte- njs. W. G. G. te Anna Paulowna, 3 plus 8 boete of 3 maal 1 weel tuchtschool. Overtredingen van de verordening op de ver- keersbeperking (te laat op straat): K. J. K., A. K. en P. B. te Noordscharwoude, geen straf opge legd. P. C. te Heiloo, drie dagen hechtenis. J. F. H. te Alkmaar, 12 boete of 8 dagen hechtenis. J. K. te Heiloo, G. v. G. te Broek op Langen dijk, J. S. te Alkmaar, J. J. R. en J. K. te Uitgeest, ieder 15 boete of 10 dagen hechtenis. J. B. te Velsen, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordeningen: J. K. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hechtenis. S. M. H. te Alkmaar, C. E. de J. te Amersfoort, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. F. H. te Alk maar, 3 boete of 3 dagen hechte nis. J. P. v. D. te Heiloo, H. H. v. d. S. te Alkmaar, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. den H. te Alk maar, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Het rentenieren geeft in deze da- yen veel werk en veel zorg, wil men tenminste als oud-administrateur de belangen van zijn gezin en van de gezinnen van zijn drie getrouwde dochters en twee getrouwde zoons cp waardige en vaderlijke wijze be hartigen. Dat doet de distributie. Allereerst worden door mij alle berichten over distributie netjes uit de kranf geknipt en geplakt in een speciaal daarvoor bestemd knipsel- boek. Ik krijg daardoor een soort dagboek, waarin ik zelf met genoe gen blader en waarin later mijn kleinkinderen en achterkleinkinde ren vol interesse en medelijden zul len lezen, hoe erg wij 1940-ers er aan toe waren. Dan heb ik voor elk der mij toe vertrouwde gezinnen lijsten aange legd van den stand van zaken met de distributie. Na een bijna vijftig jarige administratieve ervaring weet men hoe zooiets moet: de eerste kolom bevat de namen van de arti kelen, welke onder de distributie vallen; de tweede kolom de hoeveel heid, die per bon te verkrijgen is; de derde bonnummers, welke gel dig zijn; de vierde de periode, waar in ze geldig zijn. In zoo'n lijst ko men natuurlijk aanhoudend wijzi gingen, zoodat ik elke week nieuwe moet maken om actueel te blijven. Maar makkelijk, dat deze overzich ten zijn: daar heeft een buiten staander geen idee van. Ik heb daar voor al heel wat woorden van waar deering van mijn vrouw, onze kin deren, buren en kennissen in ont vangst te nemen gehad. Bij mijn internen arbeid inzake de distributie behoort vervolgens het invullen van formulieren tot het verkrijgen van allerlei kaarten en bonboekjes. Verder heb ik het be heer over al deze boekjes en kaar ten van heel mijn uitgebreiden fa miliekring. Ik stel voor elk gezin vast, hoeveel bons de bakker eiken dag mag hebben; of er nog een pak- DAN Men voelt zich vrijer en gezonder. Flacon f 1.05. Dubbele flacon M.75 bij acothekers en vakdrogisten. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Door notaris mr. J. W. van der Heide te Alkmaar werden Vrijdag middag .in „De Rustende Jager" te Heiloo verkocht de navolgende onroerende goederen, gelegen in die gemeente: Voor de erven van D. Steeman te Heiloo: dubbel woonhuis met erf en tuin aan den Runxputteweg, groot 15 aren 30 centiaren, kooper N. Kraakman te Heiloo voor 2310; voor de erven van C. van Marle te Heiloo: Een perceel grond aan de zuidzijde van de Zevenhuizer- laan, groot 7 aren, 55 centiaren, kooper K. de Bakker te Heiloo voor 550; een perceel grond aan de oostzijde van de Span jaardslaan, groot 9 aren 25 centia ren, kooper Harteveld te Alkmaar voor 555; voor Th. Geertsma te Heiloo: een perceel bouwterrein aan den Heerenweg, groot 3 aren 89 centi aren, kooper F. J. Jensch te Heiloo voor 790; voor D. Schoen te Heiloo een woonhuis met schuur 'en erf aan den Westerweg, groot 3 aren, 25 centiaren, kooper Th. Jz. Morsch te Heiloo voor 2610. NOORDSCHARWOUDE, 30 Nov. (Noordermarktbond). 31000 kg Roode kool 3.25; 23100 kg Gele kool 3.25 34900 kg D. witte kool 3—3.10; 1000 kg Succes witte kool 3; 3500 kg Groene kool 3.25; 2700 kg Uien, grove uien, drieling uien en nep uien 4; 12800 kg Peen 3. C. V. te Uitgeest, P. S. te Sint-Pan- cras, J. C. de S. te Haarlem, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. J. D. te Beemster, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Slot volgt. je thee gehaald mag worden; of de kachel zuiniger gestookt moet wor den of dat er nog een schepje op mag; of het smeren van de boter ham dikker kan of dunner moet; of er voor de vrouw des huizes een nieuw kleed af kan; of de schoon zoon nog een jaar met zijn costuum moet rondloopen; of de verjaardag van mijn kleindochter met gebakjes befuifd mag worden. Dat alles is, zooals elkeen zal moeten toegeven een heele taak en een zware ver antwoording. Maar de distributie eischt boven dien bezigheden buitenshuis. Die be zigheden bestaan uit van tijd tot ijó. een wandeling naar het distri butiekantoor om daar een paar uurtjes in de rij te staan en om dan op het kantoor een nieuwe kaart, een nieuw formulier of een nieuw boek je in ontvangst te nemen. Tusschen haakjes dient hieraan toegevoegd te worden, dat hierbij het nuttige en aangename samengaan en dat zoo'n gang naar het distributiekantoor eigenlijk een gezellige bezigheid is. Want daar tref ik in de rij altijd, collega's-renteniers met wien het ge zellig babbelen is over het verleden, dat toch zoo goed was, over het he den dat al zoo-zoo is en over de toe komst, waarover wij ouderen ons maar liever niet meer druk maken. Als ik eerlijk moet zijn, moet ik zeggen, dat. de distributie mij op mijn ouden dag niet onwelkom is: ze heeft aan mijn leven een nieu wen inhoud gegeven: ze heeft mij een nieuwe dagtaak bezorgd, waar aan ik me dank zij mijn admi nistratieve loopbaan met veel ambitie kan wijden. En dan hoor je jongeren klagen, dat de distributie zooveel last geeft; enfin daar zijn het jongeren voor en die klagen al gauw, omdat ze niets gewend zijn. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar., van Zaterdag 30 November 1940 STAATSLEEN1NGEN, Vor. k. 4 Nederland 1940 11 963/« 3—3H Nederl. 1938 85% 3 Ned.-Indië 1937. $3% 5 'A Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN Amsterd. Bank Handr' Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 129 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda. Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper .1173/, ,1181/, 178 1147, 801/, .315 .129% ,200 47 29% 80% 7'% 53'/, 3'% 24% 6'VM 67 .436 2ó4 255 125 243 •265 36% 12% 11 .272 .204 .143 15*3/, 81% 129 5% ■112% North American Rayon. 21% Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur. Ned. Ind Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn 145 Kon. Ned. Stoomboot 150% Scheepvaart Unie .168 TABAKKEN. Deli Batavia .190 Oude Deli258% Senembah205 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka 22% Illinois Central 11 Southern Pacific H% Southern Railw. 1^% Union Pacific 87 Can. Pac5% VALUTAKOERSEN DER NED. BANK, 30 NOVEMBER. (Schriftelijke en tel.-transacties.) Valuta's: New-York 1.88 3/16—1.88 9/16, Berlijn 75.2875.43, Brussel 30.11 30.17, Helsinki 3.81—3.82, Stockholm 44.81—44.90, Zürieh 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34, New-York I.86 J41-90 1/4, Brussel 30.08— 30.20, Stockholm 44.76—44.94, Zürieh 43.59—43.75. plm 11. 96% 85'/, 83% 118 118 1/9 129 114% 80% 315 130 201% 47 29 81 7 53% 37% 217, 24% 438 265 255 126% 263-4 367,-7 12%-t 11 273'/, 204 142 155 129 5%s 113 145-6 149-50 170 190 258 203 22% 16%-ï 11% 15 85% 5% QB8CHBEVEN DOOR VAN ALEXANDER RAYMOND

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2