PAM BIJ DE MAANAPEN. Verkoop landbouwgrond verboden zonder vergunning. SPORT EX WEDSTRIJDEN Goede dag voor aanstaande kampioenen D.W.S.' grootste nederlaag. ALKM. BOYS VERLOREN VERDIEND. 't Was echter niet noodig geweest. TWEEDE BLAD. 2 Door de secretarissen-generaal van de departementen van landbouw en visscherij van financiën en van justi tie is een besluit afgekondigd, hou dende regelen met betrekking tot het vervreemden van landbouwgronden. In de laatste maanden is in het ge- heele land een gestadige stijging van de prijzen van landbouwgronden op te merken, dat niet in overeenstem ming is te brengen met de echte, op de behoeften van de geheele volks gemeenschap afgestemde productie capaciteit van den landbouwgrond. Het besluit nu iedere eigendoms verandering van een stuk landbouw grond, welke naar aanleiding van een verkoop, een ruil of een schen king of wegens een executie of een andere openbare verkoop geschiedt, aan een vergunning. De eigendomsoverdracht wordt slechts dan goedgekeurd, als de tegenprestatie, gelet op alle an dere voorwaarden, het prijs niveau van het jaar 1939 niet overschrijdt en als de verkrijger een zelf-verbouwende boer is. Bovendien mogen door de eigen domsverandering de algemeene en bijzondere belangen van den landbouw niet geschaad worden. On-economische verbrokkeling van bedrijven door verkoopingen van vitale perceelen kan door deze ver ordening worden verhinderd, want door zulke gedeeltelijke verkoopen worden de algemeene belangen van den landbouw en de bijzondere be langen van het betrokken bedrijf benadeeld. In gevallen van bij zonderen aard kunnen door den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij uitzonderingen worden toegestaan. Als de instanties, die voor elke eigendomsoverdracht van landbouw gronden vergunning moeten verlee- nen, zijn de pachtbureaux aangewe zen, welke door de pachtwet zijn erkend. Zij zullen op grond van de hierbij opgedane ervaring zeker in stata zijn de prijzen voor de ver schillende landbouwgronden te be palen. Voorts moeten de notarissen vaststellen of men met een stuk land bouwgrond, dat aan de verordening is onderworpen, te doen heeft of niet. Zij moeten bovendien verklaringen afleggen, voor het geval men met eigendomsoverdracht van landbouw grond te doen heeft, omtrent de ver leende vergunning van het pacht bureau. Alleen met een dergelijke verklaring kan de overschrijving van de eigendomsoverdracht in de open bare registers plaats vinden. Voorts zijn in de verordening strafbepalin gen opgenomen en de bepaling, dat landbouwgronden, die tegen het be staande verbod of zonder vergunning worden overgedragen, in beslag ge nomen kunnen worden. GENOEG GEHAMSTERD VOOR 25 JAAR Alles in beslag genomen. De marechaussee te Assen heeft in samenwerking met den cemtralen crisiscontroledienst een inval ge daan in een tweetal aan één eigenaar toebehoorende perceelen op vermoeden, dat deze Assenaar groote hoeveelheden levensmidde len etc. had gehamsterd. Hoe hoog de verwachtingen, ook waren, zij werden verre overtroffen. Enorme hoeveelheden bleken te zijn opgeslagen van allerlei producten: kisten vol gecondenseerde melk, kazen, bak- en braadvet. Groote hoeveelheden waschmiddelen als Lux, Imi, Rinso enz., toiletzeep, sui ker, thee, koffie, chocolade, honing, stroop, slaolie, levertraan, wrijfwus, enz., enz., letterlijk van alles. Een flink gezin zou er meer dan 25 jaar ruim van kunnen leven. In één der beide panden waren de voorraden verstopt in een ruimte tusschen de zoldering van de bene denverdieping en den. vloer van de bovenverdieping. De marechaussee is Vrijdagmorgen met het vervoer van de goederen begonnen. Zij heeft den geheelen dag en zelfs den nacht doorgewerkt orr auto's vol goederen naar de ma rechaussee-kazerne over te brengen. GECOMPLICEERDE AUTO- BOTSING. Op den Haarlemmerweg nabij Halfweg is Zaterdag van een vrachtauto, die juist een ander voertuig gepasseerd was en weer naar den rechterkant van den rij weg zwenkte, de motor afgeslagen, waardoor zij dwars op den weg tot staan kwam. Een personenauto, welke op dat oogemblik met vrij groote snelheid uit een mistbank te voorschijn schoot, reed op de vrachtauto in en gaf deze zulk een duw, dat zij op de trambaan ge schoven werd. Op hetzelfde moment naderde een tramtrein van de N.Z.H.T.M., welke in botsing met de vrachtauto kwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De aangerichte materieele schade is vrij aanzienlijk. Aan de gevolgen overleden. - De 53-jarige heer Y. Hofstee te Hee renveen, die gisteren op de Burge meester Falkenweg door een auto werd overreden en in ernstigen toe stand naar een ziekenhuis moest worden vervoerd, is gistermorgen aan zijn kwetsuren bezweken. Het was voor drie der a.s. kampioenen misschien is het wat voorbarig, om nu reeds van aanstaande kampioenen te spre ken! een goede dag. V.S.V. won zelf (natuurlijk, zouden we haast zeggen!) en zag hoe Haar lem tegen Blauw-Wit ten onder ging, zoodat de voorsprong thans zes punten bedraagt, P.S. V. won op het nippertje en kwam later tot de ontdekking, dat Juliana verloren had, en Be Quick rekende met Leeuwarden af en hoorde even later, dat H.S.C. een punt verloren had! Tenslotte leed D.W.S. haar grootste nederlaag en wel tegen A.D.O., dat met 53 won. Met deze D.W.S.-nederlaag dul kelde de Amsterdamsche club naai de derde plaats achter D.H.C. en A.D.O. en al zijn de Amsterdamsche kansen nog lang niet weg, dat D.W, S. zoo maar kampioen wordt, ge< looft niemand meer. Trouwens, dan- moesten ook de doelpuntencijfer: anders zijn: in 9 wedstrijden heeft D.W.S. elf keer gedoelpunt, terwijl negen maal het eigen doel doorboord werd. Dat laatste is niet slecht, het eerste wijst op een matige voor hoede. En hoe verloor D.W.S.! Reeds na 10 minuten stand 't 20 voor A.D.O toen herstelde D.W.S. zich en scoor de ook een keer. Zelfs kwam de ge lijkmaker na een snellen uitval maar toen er gedraaid werd, stond het weer 32 voor A.D.O. Nogmaals werd het gelijk, direct na de thee. maar toen zette A.D.O. alle kranen open en het werd een ware doelbe legering! Met kunst- en vliegwerk hield de D.W.S.-defensie stand, maar ze kon niet beletter, dat het 5 werd en mocht met dezen uitslag nog dubbel tevreden zijn. Het aan tal kansen dat A.D.O. kreeg, was legio! D.H.C. had veel meer moeite met K.F.C. dan verwacht werd en zelfs hadden de Koogers voor de rust de leiding kunnen nemen. Na de rust wist D.H.C. echter door twee doelpunten zich in veiligheid te stellen. En nu deed H.D.V.S. fout: het had zich bij de leiders kunnen voegen, maar de Schiedammers waren zoo onverstandig door op eigen veld van D.F.C. te verliezen, 't Werd slechts 01, reeds voor de rust verkregen maar de punten gingen naar Dordt Stormvogels klopte 't Gooi met bescheiden cijfers (32) en tot al ler verrassing liet Feijenoord zich door Sparta kloppen met 42, zoo dat Sparta zich in veiligheid stelde. Want voor K.F.C. is redding wel haast onmogelijk: 9 wedstrijden ge speeld, 9 verloren.... In afdeeling II wordt V.S.V. kam pioen. Wel had ze in Rotterdam heel wat moeite met R.F.C., dat slechts met 0—1 verloor, maar Haar lem liet zich door Blauw-Wit verras sen en noteert nu zes verliespunten. En dat is te veel. Ook Ajax stelde teleur en ver loor met 12 van D.O.S, In het Oosten omzeilde N.E.C. een lastige klip en won in Wageningen met 31. Dat wijst toch wel op groote kracht der Nijmeegsche. He racles hield haar echter bij door een 2O-overwinning op het zwakke A.G.O.V.V., terwijj. Enschedé haar kansje behield door een 41-zege op Tubantia. Quick herstelde zich en won met 30 van Go Ahead, terwijl Hengelo zich leelijk vergiste en met 2-4 klop kreeg van de Ensch. Boys. We vreezen voor A.G.O.V.V., dat nu drie punten achterstand heeft. In het Zuiden won P.S.V. door in het laatste kwartier te doelpunten, van Willem II en waar Juliana on verwacht van Limburgia verloor (13) en Eindhoven opnieuw een nederlaag leed, hu tegen M.V.V., daar was het voor P.S.V. een goede dag. N.A.C. komt opzetten en won nu IN LIFTKOKER GEVALLEN. Door een technische fout aan een liftinstallatie is Zaterdagavond in een perceel aan den Overtoom te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Terwijl de lift zich op de tweede étage bevond, stond de deur van den liftkoker op de bene denverdieping open. Een 29-jarige verpleegster, die van de lift ge bruik wilde maken en dacht, dat de lift voor de open deur stond, stortte van een hoogte van onge veer drie meter op den bodem van den liftkoker. De brandweer be vrijdde de vrouw uit haar benarde positie, waarna zij naar het Wil- helminagasthuis werd vervoerd, vermoedelijk met een wervel fractuur. Door duisternis te water geraakt en verdronken. - Gistermorgen is te Rotterdam de 23-jarige mej. J. Meijer door de duisternis misleid in het water van de Nieuwe Haven ge raakt en verdronken. Doodelijke val. - Zaterdag is te Utrecht de ongeveer 55-jarige arbei der C. Segers bij werkzaamheden cp een zolder van een trap gevallen. De man kreeg een schedelbasisfrac- tuur en overleed kort na het onge val. Hij was vader van tien kinderen. van Helmond en Noad handhaafde zich door een nuttige zege op Roer mond. LongaB.V.V. was onbelangrijk. De thuisclub won met 21. In het Noorden speelde Be Quick tegen haar gevaarlijkste concurren te, Leeuwarden, en won' met 10. 't Gevolg was, dat de afstand tus schen beide clubs weer grooter werd. H.S.C. speelde thuis gelijk tegen Heerenveen en staat nu 4 pt, achter tegen Be Quick. Velocitas deed het beter en won in Sneek met 20, thans dus de tweede plaats weer bezettende. En Veendam deed zeer goed werk door W.V.V. met 50 te kloppen, zoodat Achilles, dat zeer verdienstelijk tegen G.V.A.V, gelijk speelde, weer onderaan staat De standen publiceeren we elder: in dit nummer. TWEEDE KLASSE A. De groote verrassing kwam uit Enkhuizen: het sterke West-Frisia liet zich onverwacht verrassen door het zwakke V.V.Z., dat tot nog toe al haar wedstrijden verloren had. De kampioenskansen van de Enk- huizers kregen een geduchten knauw, terwijl onderaan de span ning plotseling is toegenomen. De Alkmaarsche Boys, die W.F.C. verloren, hadden dus een heel slechten dag, want hun voor sprong op V.V.Z. is nu nog slechts één punt. Al de overige wedstrijden gingen niet door, De stand is Z.F.C. W.F.C. D.W.V. A.F.C. Zeeburgia O.S.V. West-Frisia Alcm. Victrix Alkm. Boys V.V.Z. DERDE KLASSE A. In de 3e klasse A won Hollandia van G.V.O., terwijl Z.V.V. Always Forward klopte. Jammer genoeg, ;ing PurmersteijnQ.S.C. niet door, Zaandijk deed uitstekend werk door St. George op eigen terrein te ver slaan. VIERDE KLASSE A. Hier noteeren we de eerste zege van Bergen. Nieuwe Niedorp werd met 30 geklopt, waarmee dus ein delijk voor Bergen de poort naar de overwinningen geopend is. D.T.S. won van Schagen met 40 en blijft dus steeds de serieuze kam- pioenscandidaat, Succes en M.F.C. deelden de pun ten, maar Wieringerwaard stelde te leur, door thuis met 02 van Oude- sluis te verliezen. RESERVE 3E KLASSE. Een week geleden juichte Alc maria II, omdat West-Frisia II van de Boys-reserves verloren. Maar ziet, de voorsprong was voor de Alk- maarders te mooi en dus... lieten zij zich gisteren kloppen door Z.F.C. III. Het gevolg is, dat West-Frisia II en Alcmaria II samen weer de lei ding hebben. W.F.C. III won inmid dels van Alkm. Boys II met 42. thans' 8 6 1 1 23-12 13 9 4 4 1 19-14 12 8 4 2 2 18-14 10 6 3 1 2 16-16 7 7 3 1 3 14-15 7 8. 3 1 4 23-17 7 8 3 1 4 22-19 7 6 3 0 3 12-13 6 8 0 3 5 9-19 3 6 1 0 5 6-23 2 DE UITSLAGEN. Afdeeling I le klasse Hermes-D.V.S.D.F.C. Stormvogels't Gooi FeijenoordSparta K.F.C.—D.H.C. A.D.O.—D.W.S. Afdeeling II Ie klasse Blauw-WitHaarlem AjaxD.O.S. R.F.C.—V.S.V. Afdeeling III le klasse WageningenN.E.C. A.G.O.V.V.—Heracles HengeloEnsch. Boys EnschedeTubantia QuickGo Ahead Afdeeling IV le klasse N.A.C.Helmond P.S.V.—Willem II N.O.A.D.Roermond M.V.V.Eindhoven LimburgiaJ uliana L.O.N.G.A.—B.V.V. Afdeeling V le klasse Be QuickLeeuwarden G.V.A.V.Achilles SneekVelocitas H.S.C.—Heerenveen Veendam—W.V.V. Afdeeling I 2e klasse West-Frisia—V.V.Z. Alkm. Boys—W.F.C. E.D.O.—H.F.C. KennemersSpartaan HerculesVelox H.B.C.—R.C.H. 3e klasse Hollandia—G.V.O. St. GeorgeZaandijk Z.V.V.—Always Forward 4e klasse BergenNieuwe Niedorp SuccesM.F.C. WieringerwaardOudesluis D.T.S.—Schagen Reserve 3e klasse Alcm. Victrix II—Z.F.C. III W.F.C. Ill—Alkm. Boys II V.V.Z. II—W.F.C. IV Alcm. Victrix III—Z.V.V. II Q.S.C. IIMeervogels II Op een iets te hard veld, dat echter volkomen bespeelbaar was, hebben de Alkmaarsche Boys een wedstrijd gespeeld, die hun lang zal heugen. Het zoogenaamde sterke W.F.C. was op bezoek en bleek heele- maal niet zoo geweldig sterk te zijn; althans het elftal der Boys, dat in de eerste helft als tegen partij fungeerde, was niet alleen volkomen tegen de tegenpartij opgewassen, maar toonde zich zelfs de meerdere. Het was dan ook heel normaal, dat de Boys in die eerste helft de leiding namen. Dat gebeurde na on geveer een half uur, toen de Grand snel een bal op bracht, nauwkeurig naar rechts mikte, waar Goudsblom klaar stond, om den aanval af te werken. In den aanvang mislukte dat, doch Goudsblom behield den bal en sohoot toen zoo hard op het doel, dat de keeper het leer slechts ten halve kon keeren en den bal in het doel zag verdwijnen. Daarvóór hadden de Boys ook al eenige kansjes gehad en was W.F.C. er eigenlijk niet aan te pas gekomen: de midvoor stond voortdurend bui tenspel en de links-buiten, de eenige gevaarlijke speler, mocht dan eenige keeren goed kunnen voorzetten, de ballen werden vrij gemakkelijk op gevangen door de geblokte verdedi ging. 't Werd dus 10 en onmiddel lijk daarna was bijna de gelijkmaker gekomen: die gevaarlijke links-bui ten zette hoog voor, v. d. Horst kon er niet bij en de rechts-binnen kopte netjes in zijn handen! In het verdere deel van de eerste helft kwamen de kansen aan den anderen kant, doch de Wormerveer- öer doelman had bij twee schoten op zijn doel eenig geluk en zoo kon het gebeuren, dat de rust slechts een •0 voorsprong gaf voor de thuis club, een stand, die iets geflatteerd was t.a.v. W.F.C. Want W.F.C. had perioden gehad, waarin het raar stond te schutteren en waarin de spelers oneenigheid met elkaar kregen: twee factoren, die in den regel wijzen op een naderende nederlaag. De tweede helft. Nu wilde het, dat de Boys met een paar invallers speelden, n.l. een voor Indri en een voor Poetskoke, Maar Brouwer was weer teurggekeerd, zoodat het ontbreken van laatstgenoemde niet gemerkt werd. En het vervangen van Indri dan? Daar stond op de rechts binnenplaats een invaller, een jeugdige speler, die des morgens ook al gespeeld had voor een der lagere elftallen en die nu een der besten van de voorhoede bleek! Maar ziet, Indri kwam tijdens de eerste helft; hij had een trein gemist en kon dus niet op tijd zijn. Normaal gesproken, zou hij dus niet hebben kunnen spelen, maar zijn plaatsver vanger raakte over-vermoeid, kreeg bovendien nog een op zich zelf on- beteekende wonde en liet zich in de tweede helft door Indri vervangen. Het noodlot wilde, dat deze Indri zijn dag niet had en dat de vervanging dus een verzwakking beteekende! DE STANDEN. Afdeeling I 0—1 3—2 O A D.H.C. 10 6 3 1 29-17 15 A.D.O. D.W.S. 9 9 6 5 2 2 1 2 24-15 11-9 14 12 12 Stormvogels 10 5 1 4 17-17 11 H.-D.V.S. 9 4 2 3 20-14 10 Q—t—O D.F.C. 9 4 2 3 16-12 10 Sparta 9 3 1 5 20-17 7 2—0 1—2 0—1 Feijenoord 9 3 1 5 16-21 7 't Gooi 9 2 2 5 11-18 6 K.F.C. 9 0 0 9 7-31 0 Afdeeling H V.S.V, 9 9 0 0 27-9 18 Haarlem 10 7 0 3 26-15 14 1—3 Ajax 11 5 2 4 31-21 12 0—2 D.O.S. 9 5 1 3 24-25 11 2—4 Blauw-Wit 10 3 3 4 13-12 9 4—1 3—0 Xerxes 8 3 2 3 18-13 8 H.B.S. 10 3 2 5 29-25 8 V.U.C. 8 2 1 5 16-26 5 R.F.C. 10 2 1 7 18-37 5 3—1 C.V.V. 9 1 2 6 12-31 4 2—1 Afdeeling III 2—0 N.E.C. 10 7 3 0 30-14 17 3—1 Heracles 10 6 3 1 29-9 15 3—1 Enschede 10 5 3 2 25-18 13 2—1 Tubantia 10 4 4 2 24-18 12 Wageningen 10 4 1 5 24-21 9 Ensch. Boys 10 4 1 5 19-30 9 1—0 Quick 9 3 2 4 13-18 8 2—2 Hengelo 9 3 0 6 20-29 6 0—2 Go Ahead 10 3 0 7 15-25 6 2—2 A.G.O.V.V. 10 1 1 8 6-23 3 5—0 Afdeeling IV P.S.V. 11 9 1 1 38-11 19 N.O.A.D. 11 7 1 3 22-21 15 2—3 Juliana 10 6 2 2 34-18 14 2—3 N.A.C. 10 5 4 1 17-9 14 3—0 Eindhoven 11 6 2 3 29-21 14 2—3 Longa 11 5 3 3 27-20 13 3—3 M.V.V. 11 4 4 3 21-15 12 2—1 B.V.V. 11 4 1 6 18-22 9 Helmond 11 2 3 6 12-27 7 2—0 Willem II 10 1 2 7 15-25 4 1—3 Roermond 10 1 2 7 12-41 4 1—0 Idmburgia 11 1 1 9 12-27 3 Afdeeling V 3—0 3e Quick 9 7 2 0 25-9 16 1—1 Velocitas 10 7 0 3 19-16 14 0—2 jeeuwarden 10 6 1 3 32-14 13 4—0 H.S.C. 9 4 3 2 16-16 11 Heerenveen 10 2 4 4 21-37 8 1—2 Sneek 8 2 3 3 13-13 7 4—2 W.V.V. 9 3 1 5 20-26 7 3—3 GV.A.V. 9 2 2 5 18-13 6 0—1 Veendam 10 1 4 5 20-30 6 2—1 \chilles 8 0 4 4 19-29 4 Toen viel even later Brouwer uit ten gevolge van een „knietje". En voot hem verscheen een speler, die nimmer als reserve mocht zijn opge steld, omdat deze jongeman totaal niet in staat was, om een speler te vervangen. Gevolg: omzettingen in het elftal en een nog grootere ver zwakking. W.F.C. profiteerde van dit alles door een flink offensief in te zetten en hoewel de strijd nog een tijdlang gelijk.op ging, volgde na een kwar tier al de gelijkmaker. En nog was niet alles verloren, want de Grand speelde voor twee, drong eerst zelf op tot dicht bij het doel en loste een schot, dat net niet raak was, en ving daarna een voorzet op, die hij netjes voor het doel plaatste, maar die niet benut werd. Toen kwam de beslissing. Eerst keerde v. d. Horst zeer fraai een hard schot van den rechtsbinnen toen beoordeelde Tamis een hooge voorzet verkeerd en trapte in eigen doel (12) en 5 minuten later be sliste een snelle uitval den wed strijd: met gen gaaf schot van den linksbuiten werd v. d. Horst nog maals gepasseerd (13). Er moesten toen nog 8 minuten gespeeld worden. Opnieuw verander den de Boys htm aanval, ze werden gevaarlijker en een minuut voor tijd kon Indri er 23 van maken. Waarna de Boys in den onmiddellijk er op volgenden aanval een voorzet royaal misten Zoo werd W.F.C. winnaar De leiding was in bekwame han den. C. S. V.—O. F. C. 1—1. C. S. V. heeft het trots de veld- meerderheid welke zoowel voor als na de rust zeker telkens dertig mi r.uten heeft geduurd, niet tot een overwinning kunnen brengen. O. F. C, mag dan ook van geluk spreken dat ze een gelijk spel heeft weten te verkrijgen. Direct na het begin zat C. S. V. al voor het O. F. C.-doel, doch het goedgerichte schot ging net over. O. F. C. wist zich voor een poesje uit den greep te bevrijden, doch haar aanvallen, welke in hoofdzaak van rechts kwamen, werden wegge werkt. Intusschen ging C. S. V. voort met snelle aanvallen den O. F. C.-doel man te bestoken, doch daar deze in buitengewone vorm was, heeft het 00. Plotseling brak O. F. C. door en doelpuntte zeer gelukkig. Even hierna kreeg O. F. C. een strafschop toegewezen, doch de bal werd naast geplaatst. Vlak voor rust maakte de Beurs gelijk. Na de rust was er maar een elftal dat voetbalde, n.l. C. S. V. en gedu rende een half uur is het een aldoor schietende C. S. V.-voorhoede ge weest, maar hoe de C. S. V.-ers ook schoten het lukte niet en het einde kwam met een gelijk, spel, terwijl een groote C. S. V.-overwinning ze ker mogelijk waren geweest. JONG-HOLLAND—DINDUA 2—7. Ongetwijfeld verdiende Dindua de overwinning volkomen, alleen zijn de cijfers sterk geflatteerd. Een 2-4 overwinning zou zuiverder de krachts verhouding uitgedrukt hebben. Ook ia dezen wedstrijd was er het psy chologische moment, dat de wed strijd ten gunste van de Enkhui- zenaren deed verloopen. Na een 13 achterstand wist Jong Holland in de tweede helft deze tot 23 te ver kleinen. Toen was alles nog moge lijk. Maar alle verwachtingen wer den den kop ingedrukt, want nau welijks had Dindua afgetrapt of de Jong Holland-doelman moest den bal uit z'n net halen, 2—4 voor Din- cua. Vanaf dit oogenblik was de J. H.-achterhoede de kluts kwijt en kon Dindua de score tot 27 opvoe ren. Zij, die getuigen zijn geweest van den wedstrijd zullen moeten erkennen, dat ze waar kregen voor hun geld. Er werd in een hoog tem po gespeeld en keurige staaltjes voetbal werden vertoond. Dindua heeft een pracht ploeg met den spil (een oud eerste elftal-speler van West Frisia) als uitblinker. De leiding was bij den heer Koelink in uitstekende handen. INCIDENT OP HET VOETBAL VELD. De wedstrijd A.Z.C.K.H.C. voor de tweede klasse B in het Oosten te Zutphen gespeeld, werd 10 minuten na de rust gestaakt wegens een in cident. De stand was op dat oogen blik 31 voor de thuisclub. Onge veer 1 minuut voor de rust hadden de Kampenaren de leiding met 10. Het gelukte vervolgens de thuis club den stand spoedig te brengen op 31. Begrijpelijk ontstond hierdoor vooral van de zijde der gasten een vinniger strijd. De aanvoerder der gasten oordeelde het toen beter den strijd te onderbreken. Hij deelde aan den scheidsrechter mede, dat hij het onverantwoordelijk vond op een bevroren terrein onder de bestaande omstandigheden door te laten spe len en verzocht daarom den strijd te doen staken. De scheidsrechter was evenwel een andere meening toegedaan en wilde laten doorspe len. Dit was niet naar den wensch van den H.K.C.-aanvoerder, die ver volgens den scheidsrechter dermate beleedigde, dat deze hem het veld uitzond. Hierover maakte een der H.K.C.-spelers zich zoo kwaad, dat hij den scheidsrechter te lijf ging en met zijn vuisten bewerkte. Ge lukkig greep de politie tijdig genoeg in, krachtig gesteund door verschil lende bestuursleden der beide ver- eenigingen, zoodat erger kon wor den voorkomen. De wedstrijd werd daarop door den scheidsrechter ge staakt, waarbij aangenomen werd dat H.K.C. dezen wedstrijd verder gewonnen had gegeven. Turnen. DUAL-MEET TE N.-SCHARWOUDE. In de zaal van den heer J. de Bak ker te Noordscharwoude heben de gymnastiekvereenigingen Hercules en Hygiea en De Halter uit Alk maar een vriendschappelijken wed strijd gehouden tusschen de dames- en de heeren-afdeelingen van deze beide vereenigingen. Voor elk der vereenigingen kwam een groep da mes en heeren van de eerste en tweede graad uit, bestaande uit zes deelnemers; het groepje tweede graad heeren van Hercules was ge handicapt door het wegblijven van een tweetal leden, zoodat deze groep uit vier personen bestond. Van De Halter werd voor de tweede groep liet resultaat van de twee laagste plaatsen aan elk toestel niet meege teld. Wat de oefenstof betreft, men had zich op dezen wedstrijd niet kunnen voorbereiden, aangezien de uit te voeren oefeningen eerst bij het begin van den wedstrijd werden bekend gemaakt. De wedstrijd stond onder leiding van den heer K. Boot, directeur van de beide vereeni gingen en is uitstekend geslaagd. Er zullen nog wel meer dergelijke wed strijden, welke ten doel hebben den onderlingen band tusschen de ver eenigingen te verstevigen, worden gehouden. De uitslag van dezen wedstrijd, welke den geheelen dag geduurd heeft, aangezien aan elk toestel zes oefeningen moesten worden ge maakt, was dat Hercules won met 5860 punten tegen 5733.5 voor de Halter. 7. Pam is een flinke kerel en hij wordt niet door zijn ouders naar de trein gebracht. Hij weet best alleen de weg en als hij op het perron aankomt, staat de trein al tot vertrek gereed. Hij is ruim op tijd. 8. Op zijn gemak zoekt hij zich een plaatsje uit en dan gaat hij voor het coupéraam zitten, om alle drukte eens goed op te nemen. Eindelijk is de tijd van vertrek aan gebroken en de stationschef geeft het sein.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6