STU Het St. Nicolaasfeest van de openbare scholen AGENDA Ruwe schrale huid PUROL In deze tijden van stroombesparing: PHILIPS „BI-ARUTA" LAMPEN. De beste en zuinigste lamp ooit door Philips vervaardigd NU DE SCHOEN WRINGT CHi FLA AMSTE E EERSTE BLAD 2 EERS Alkmaar, Dinsdag. Sinterklaas zou klokslag half twee aan de Bierkade arriveeren, maar om goed één uur pufte de „Krommenie II" met den Sint, Zwarte Piet en den schimmel aan boord al door het Ka naal op weg naar den steiger, zoodat de kapitein besloot nog maar eens te draaien en een beetje heen en weer te varen. Intusschen hadden de juffrouwen en meneerèn van de laagste klassen der Openbare scholen hun schaapjes klasgewijze naar de Bierkade geleid, waar de niet „openbare" jeugd met vaders en vooral met moeders al een plaatsje ingenomen had. Het was als altijd weer een plech tig oogenblik, toen de boot eindelijk aan den steiger meerde en de heeren van de commissie met den hoed in de hand beleefd naar den welstand van den grooten kindervriend infor meerden en zich eenige bijzonder heden over zijn verre reis, lieten vertellen. Nadat Sinterklaas op zijn paard ge holpen was hij wordt blijkbaar al een dagje ouder begon de tradi- tioneele tocht naar de Harmonie. Sinterklaas voorop, buigende en han den wuivende, daarachter Zwarte Piet, die, uit hygiënische overwegin gen, de pepernoten niet meer over de natte keien strooide, maar ze hier en daar in de hem toegestoken hand jes liet vallen en daarachter in een lange rij de enthousiaste kinderen, die in de groote zaal van de Harmo nie allemaal een gezellig plaatsje zouden vinden. De kleuters in de Dancing. Terwijl de meesters en juffrouwen bet moeilijke probleem oplosten om alle kinderen van den optocht op cle voor hen bestemde plaatsen te bren gen, zaten er in de Dancing al een driehonderd peuters van de Open bare kleuterscholen, die niet naar de boot waren geweest, maar, der tra ditie getrouw, in hun Zondagsche pakjes en jurkjes onder leiding van mej. Kreijermaat de toepasselijke liedjes zongen, welke door mevrouw Lutterot op den vleugel begeleid werden. Hier, in de Dancing, was er een .sfeer van gespannen verwachting, van blijde hoop en diepe vreeze, want hier zat klein-Nederland op den goeden, braven Sint en zijn on- berekenibaren kecht te wachten, al lemaal jochies en meisjes, die „echt" aan Sinterklaas geloofden en voor wie nu het groote oogenblik aan brak, waarvan zij wekenlang ge droomd hadden en waarover hun kleine mondjes de laatste dagen geen oogenblik hadden stilgestaan. Hier zaten, onder het wakend oog van hun begeleidsters, een paar hon derd Kathe Kruze-poppen van drie tot zes jaar, netjes gewasschen en gekamd en in hun allerbeste kleer tjes gestoken. Jongetjes met natte neuzen, met groote niet-begrijpende oogen, pientere kereltjes met roode wangetjes en van pret schitterende kijkers en kleine meisjes, zwarte, bruine en blonde, "met gekleurde haarlintjes, miniatuur-vrouwtjes, die er uitzagen als groote poppen, die zóó uit de doozen van de speelgoed winkels zijn genomen. Er werd gezongen van het maantje en van Sint Nicolaas' verjaardag en toen verstrakte één moment de lach op al die zonnige gezichtjes en keken driehonderd ernstige oogjes naar het vriendelijke gelaat van den goeden Sint, die met zijn staf in de hand in zijn rood fluweelen mantel naar bin nenstapte en naar den zwarten dienaar met zijn geheimzinnige zak en zijn pikzwart gezicht met gouden oorbellen, zijn vuurroode lippen. Er ging een zucht van verrukking door de gelederen, gevolgd door een angstigen blik naar den zwarten sin jeur en een klein meisje op de voor ste rij brak in angstwekkend geschrei uit, toen hij wat al te dicht bij haar stoel was gekomen. Maar Sint Nicolaas kent zijn kleine Pappenheimers en hij hield een ge moedelijk toespraakje. Vol verwach ting keken al deze kleine menschjes naar hem op. Hier en daar zat er een met de vuistjes in zijn broekzakjes en1 met vooruitgestoken hoofd om maar geen woord te verliezen, greep een ouder meisje bemoedigend het knuistje van een angstige kleine buurvrouw of legde een pienter klein jochie beschermend zijn armpje om den hals van zijn onrustig heen en weer schuive-nden stoelge- noot. Nergens raakten de kleine beentjes nog den grond en overal wipten de voetjes op en neer van blijdschap en verrukking over het groote moment, dat de leerlingen van de kleuter scholen den Sint en zijn knecht met eigen oogen konden aanschouwen. Nadat Sint Nicolaas in een fau teuil had plaats genomen en er nog eens extra gezongen was, nam de goe de heilige met een gevoelig woordje afscheid van zijn vriendjes en vrien dinnetjes, van den burgemeester en mevrouw van Kinschot, die zijn be zoek bijwoonden van het bestuur van de kleuterschool en van alle dames en heeren, die er toe hadden bijge dragen dit feest weer zoo voortref felijk te doen slagen. Piet deelde nog wat pepernoten uit en toen was het tijd voor de pop- penkost, die door de dames Vennik en Klut zoo alleraardigst werd vertoond en gingen de Sint en zijn dienaar naar de groote Harmonie zaal, waar de kinderen van de laagste klassen der O.L. scholen zijn komst vol verwachting tegemoet zagen. Sinterklaas in de gToote Harmoniezaal. Over het feest der O.L. scholen schrijft een onzer verslaggevers nog het volgende: Op enthousiaste wijze werden de beide hoofdpersonen van het mooie feest in de groote zaal ontvangen en het duurde een heele poos voor Sint en Piet eindelijk het tooneel hadden bereikt. Zij werden daar op harte lijke wijze verwelkomd door den heer K. de Vries, voorzitter der St. Nicolaas-commissie van den Bond v. N. O. Hij dankte Sint Nicolaas en Zwarte Piet voor him bereidwillig heid om ondanks de moeilijke tijds omstandigheden toch naar Alkmaar te komen. Spr. dankte mevr. en den heer van Kinschot voor hun tegen woordigheid bij dit feest. Maar nog meerderen verdienden volgens spr. den dank der commissie, n.L de da mes en heeren collectanten, die zich zeer veel moeite hadden gegeven en gezorgd hadden, dat men over het zelfde bedrag kon beschikken, de milde gevers, die soms op merk waardige wijze hun sympathie voor dit feest toonden (was er niet één, die onmiddellijk chocolade en harten beschikbaar stelde, toen bleek, dat de commisie hiermede moeilijkheden had), de pers en ieder die zijn krach ten voor het feest had gegeven. St. Nicolaas nam de leiding weer over en sprak de meest hartelijke woorden over zijn reis, over het wachten op bericht uit Alkmaar, over het leeren der kinderen, over hun gehoorzaamheid aan hun zorgvolle ouders en hun goede onderwijzers en zijn woorden lieten niet na indruk te maken, want spontaan werd den Sint het beste beloofd. Toen had St. Nicolaas nog een bij zondere taak. Hij verzocht n.l. den heer J. Blokker even op het tooneel te komen en-toen richtte hij tot hem hartelijke woorden van dank ook namens Piet, voor alles wat de heer Blokker meer dan 20 jaren in de St. Nicolaas Commissie voor het feest had gedaan. Bij zijn afscheid als on derwijzer had d,e afd. Alkmaar van den Bond v. N. O. den heer Blokker reeds een vulpenhouder aangeboden, thans bood Sint hem namens de St. Nicolaas Commissie een fraaien bloe menmand aan bij zijn afscheid als commissielid (luid applaus). De heer Blokker dankte met eenige welge kozen woorden. Op de piano begeleid door mevr. de Waal zongen de kinderen daarna op verzoek van St. Nicolaas eenige mooie liederen en toen kwam de poppenkastvertooning door Lotte en Alex Wins. Op alleraardigste wijze en met veel succes werd vertoond „Leve de vacantie" en de jeugd leefde vol blijdschap de avonturen mee. St.. Nicolaas bezocht onderwijl nog even de kleuterscholen in de Dancing, dcch keerde weer terug in de groote zaal om de kinderen heerlijk te laten onthalen. Tal van rappe handen kwamen in actie en spoedig smulde de jeugd van chocolade en speculaas. Natuurlijk was ook ditmaal het slot van het feest, het uitdeelen der pak ketten met de cadeaux het hoogte punt. Elk kind kreeg zijn pak van den Sint of van Piet en de dames en heeren commissieleden zorgden voor een vlot verloop. In opgewonden stem ming spoedden de kinderen zich over het Doelenveld naar de wachtende familieleden om alles te laten zien en van het mooie feest te vertellen. De St. Nic. Commissie van den B. v. N. O. kan over dit deel van haar feest weer ten zeerste voldaan zijn. Zij hadden eer van hun werk. 40-JARIG AMBTSJUBILEUM. Zooals te verwachten was, is het 40-jarig jubileum van den heer W. de Vries als ambtenaar ter grif fie van het kantongerecht niet on opgemerkt voorbij gegaan. In in- tiemen kring is de jubilaris aller eerst toegesproken door den kan tonrechter, mr. Boerrigter, die hem huldigde om zijn groote werk kracht en accuratesse. De ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht, mr. Brueys Tack bracht in herinnering dat de heer' de Vries aanvankelijk werk zaam was ter griffie van de recht bank en in' 1916 overging naar het parket van den Ambtenaar bij het kantongerecht. Spr. schetste hoe het werk daar in den loop der jaren is toegenomen, zoodat er thans vijf ambtenaren zit.ten tegen destijds twee, om den stroom van binnen komende verbalen en alles wat daaraan vastzit te verwerken (dat waren er vroeger een 300 en thans 8 a 900 per week). Dank zij den ijver en de arbeidskracht van den jubilaris, die daarmee een prach tig voorbeeld geeft aan de overige ambtenaren, kan men den toevloed baas blijven. Spr. betuigde daar over zijn groote voldoening. Bioscopen. Roxy-theatr, 7.15 uur, hoofdnum mer Zijn beste vriend (sens.): hoofd rollen Harry Piel en de politiehond Greif. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Meisjes in uniform (rom.-dram.); hoofdrollen Dorothea Wieck en Hertha Thiele. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer De dans des doods (circusfilm); hoofdrollen Hertha Feiler, Hans Söhnker, Paul Hörbiger en Hans Olden. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Robert Koch (dram. weten schappelijk); hoofdrollen Emil Jan- nings en Werner Krauss. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. WINTERHULP- COLLECTE. Uit verschillende plaatsen in de omgeving bereiken ons van onze correspondenten mededeelingen over de resultaten van de Winter hulpcollecte. Wij kunnen echter alleen publiceeren de aan giften' binnen gekomen bedragen, zijnde voor: Koedijk 300, Bergen 82.50,'Hoorn 1355. Van de op brengsten in gemeenten, waarvan ons alleen het totaal werd opge geven, kunnen we niets meedeelen. De penningmeester te Alkmaar deelt mede, dat ook gisterenmiddag en heden giften per kas en per giro zijn ontvangen. Bij de tot heden ontvangen bij dragen was er een van 1200; 2 van f 200; 1 van 125; 11 van 100; 5 van 50; 1 van 35 en 12 van 25. Samen met vele andere bijdragen is thans ten kantore van den pen ningmeester ontvangen een totaal van 3924.86. KEURING VAN WERKLOOZEN. Hollandsche en Duitsche dok toren zijn gister aangevangen met het keuren van de bij de Arbeids beurs ingeschreven werkloozen en de in werkverschaffingen aange stelde werkloozen. De arbeiders worden gekeurd naar geschiktheid voor zwaren, middelzwaren en lichten arbeid, opdat het in de toe komst niet meer kan voorkomen, dat daarvoor ongeschikte arbeiders voor een bepaald werk worden aangewezen. DE N.A.C.O. OVERGENOMEN DOOR DE A.T.O. Naar „De Drie Meren" meldt, is de N.V. „NA.C.O."-autobusonder neming overgenomen door de A. T. O. De tegenwoordige directie zal gehandhaafd worden. Het is te voorzien, dat het niet bij deze overdracht zal blijven, doch dat weldra meerdere autobusonderne mingen op dezen weg zullen volgen. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN PRENTKAARTEN „VOOR HET KIND", Men schrijft ons: Op Maandag 2 December is ook te Alkmaar de verkoopactie der kinderpostzegels en prentkaarten weer aangevangen. De stand in de hall van het postkantoor is geopend; dagelijks van 9.30 tot 4.30 uur kunt U daar, door vriendelijke damesof heeren bediend, uw voorraad wel dadigheidszegels laten aanvullen. U heeft de zegels en kaarten al gezien? Het zal een gehot zijn daarvan voor uw correspondentie gebruik te maken. Het is voor de ontvangers van uw brieven altijd weer een aardige verrassing, in den rechterbovenhoek den welda digheidszegel aan te treffen. Het is trouwens een sieraad voor uw correspondentie, dit kleine ze geltje, en het spreekt zijn eigen sympathieke taal, zonder woorden, maar door elk verstaan! Zegels en kaarten, zij wijzen op de vriendelijke zorg, die het leed van het misdeelde kind verandert in een blijden lach. Zij voeren met zich, op hun reis door ons land en daarbuiten, den adem der goeddadigheid. Den ge bruikers en ontvangers brengen zij het stille geluk der voldoening; aan vele kinderen straks genezing en nieuwe levenskracht. Koopt en gebruikt daarom kin derzegels en kinderkaarten. PUZZLE-RUBRIEK. In de nieuwe opgave is in de lijst van 16 woorden no. 5 uigevallen. Men gelieve bij te voegen: 5. ZOELROES. Vervolgens sprak de griffier, mr. Hoogstra, die al mede de werk kracht en nauwgezetheid van den heer de Vries huldigde. De heeren Visser en Amoreus, beiden klerk, roemden ,de collegia liteit van den heer de Vries en den kameraadschappelijken geest, die er mede door zijn toedoen op de griffie heerscht. van handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met GEEL •n .WIT Doos 30-60 ct. Bij Apoth.en Drogisten munhardtHHMü TERAARDEBESTELLING W. VAN SLOOTEN. In allen eenvoud. Onze correspondent te Heerhugo- waard schrijft: De kil-grijze lucht, die in den morgen sterk naar regen hing, was eenigszins gebroken en veroorloofde het zonnetje af en toe een schuchte- ren doorkijk, toen de rouwstoet, "die den laatsten tocht van onzen oud burgemeester in zich sloot, langzaam uit de richting van den Basserweg naderde. Even werd voor het vroe gere woonhuis aan den Middenweg B 62 halt gehouden. Daarna werd de tocht naar de herv. kerk, waar op den weg zich reeds de belangstel lenden hadden verzameld, voortge zet. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op den heer Sutman Meijer den tegenwoordigen burgemeester der gemeente, den dijkgraaf den heer Tromp, den heer J. Met Jcz. van Alkmaar, het bestuur der coöp. boerenleenbank, den oud-wethouder Wijnker, personeel der openbare school en het administratieve perso neel van den polder Heerhugowaard. De geheele ceremonie geschiedde in een aangrijpende stilte. Toen de kist neergelaten was en de beide kransen, waarvan één van het ge meentebestuur van Heerhugowaard, waren neergelegd, trad ds. v. d. Kie- boom naar voren en sprak aan den rand van de groeve het gebed des Heeren. Nadat door den aanspreker der begrafenisvereeniging was medege deeld, dat op uitdrukkelijk verzoek van den overledene aan het graf niet het woord zou worden gevoerd en dr. van Slooten als zoon namens de echtgenoote en verdere familie had bedankt voor de betoonde belang stelling, was de plechtigheid afge- loopen. Heel in stilte zeggen we de piëteit volle woorden na, die een der aan wezigen bij den rondgang om het graf Uitte en waarmee alles gezegd werd wat gezegd kon worden en wat te zeggen was: In allen eenvoud. DE SCHERMSPORT. De leden van de Alkmaarsche schermvereeniging „Touché", dié wegens gebrek aan geschikte oefen gelegenheid, sinds voorjaar 1939 niet meer geschermd hebben, heb ben nu weer de wapens opgenomen en bekampen elkaar eiken Dinsdag avond in het gemeentelijk gymnas tieklokaal aan de Schoolstraat. Daar naast bestaat er natuurlijk ook de gelegenheid voor nieuwelingen, en wij denken daarbij aan de jongens en meisjes van de middelbare scho len, dezen veredelden vorm van ver- dedigingssport op floret of sabel, te leeren. Nadere bizonderheden vindt men elders in dit blad. APPELEN KUNNEN VRIJ WORDEN VERVOERD. Behalve twee soorten. Aan de veilingen is medegedeeld dat goudreinetten en Brabantsche Bellefleurs van de sorteering A tot nader order niet mogen worden ge veild. Het vervoer van appelen, met uitzondering van deze beide soorten, is met ingang van gister vrijgege ven. Er zijn dus geen vervoerbewij- zen meer voor noodig. UITKEERING TRAWLERVISSCHERS. Voor de gezinnen van in het buitenland verblijvende ✓trawlervis- schers, die tot nu toe gesteund wer den volgens de steunregeling, is thans een betere regeling afgeko men. In plaats van als steun, zal voortaan een uitkeering plaats heb ben als voorschot op eventueele gage of betaling ingevolge andere ver plichtingen. Hiermede is dus het karakter van ondersteuning in ieder geval aan deze uitkeering ontno men. De uitkeering geschiedt door de gemeentebesturen, die daartoe in staat gesteld worden door het Cen traal Administratiebureau voor het visscherijbedrijf te IJmuiden. De uitkeering tenslotte bedraagt 70 pet. volgens de loonregeling, zoo als deze was voor de opvarenden van de tot hulpmarinevaartuigen omgebouwde trawlers. Van het op basis hiervan berekende loon wordt 70 pet. aan de achtergebleven ge zinnen uitgekeerd, overeenkomstig den rang, waarin de afwezige aan boord geplaatst was. Bovendien wordt uitgekeerd een kindertoeslag van 70 pet. van 3 pet. der jaargage, voor ieder kind beneden den 18-ja- rigen leeftijd. De uitkeeringen bedragen voor de gezinnen van: schippers 27.93, stuurlieden 24.74, le machinisten 26.46, 2de machinisten 18.13, matrozen, stokers en koks 14.94 en lichtmatrozen 9.96. Voor ieder kind onder de 18 jaar komt op deze bedragen dus nog 3 pet. Deze uitkeeringen zijn in de meeste gevallen belangrijk hooger dan de steunbedragen, zoodat be trokkenen zeker dankbaar zijn, dat zij thans een behoorlijke uitkeering ontvangen, in afwachting van het geen hun te zijner tijd zal blijken toe te komen. DIEFSTAL VAN HOUT. Proces-verbaal is opgemaakt tegen W. S. te Alkmaar en J. L. B. te Bussum, die een partij hout had den ontvreemd van een, bouwwerk te Bergen. De ontvreemde goederen zijn opgespoord en jn beslag geno men. DE BONTE SPELERS. Het bestuur van de V. V. V. te Bergen, veronderstellende dat de leden, na het slechte seizoen, een amusementsavond zouden waar- deeren, heeft de revuegroep „De Bonte Spelers", leider de heer Menno Grondsma, uitgenoodigd 13 December a.s. in de Rustende Jager de revue „Volle Maan" te komen spelen. „De Bonte Spelers" hebben deze uitnoodiging aanvaard, zoodat den V. V. V.-leden 13 December een mooien avond wacht. DISTRIBUTIENIEUWS. In ons Distributie-Nieuws van gister is verzuimd aan te geven, dat op de vetkaart niet alleen een half pond boter of marga rine, maar ook vet te krijgen is. Men leze dus: bon 18 (23 Nov. tot en met 6 Dec.) half pond margarine öf boter of 2 ons vet; bon 19 (30 Nov. t. e. m. 6 Dec.) dezelfde hoeveelheden. NIEUWE EXPORT- EN MAXIMUM PRIJZEN VOOR GROENTEN. Verplicht veilen. Met ingang van 2 December is een nieuwe prijzenregeling bekend gemaakt, waarbij de prijzen van verscheidene artikelen verhoogd zijn. De exportprijs en tevens maxi mumprijs voor het binnenland voor roodekool is verhoogd van 3.25 per 100 kg. tot 4; voor savoyekool, zoowel gele als groene, is de prijs van 3.25 tot 3.50 per 100 kg. ver hoogd; vroege wittekool en succes- wittekool hebben als nieuwen prijs verkregen f 2.70 per 100 kg. tegen 2.50 gedurende de vorige periode De Deensche wittekool komt nog niet in de nieuwe prijzenregeling voor, zoodat daarvoor de oude rege ling, dat alleen voor binnenlandsche consumptie of opslag mag worden gekocht, bij een minimumprijs van 3 per 100 kg., nog geldt. De handhaving van den uienprijs op 4 per 100 kg. zal voor de tuin bouwers wel teleurstellend zijn, aangezien aan dezen prijs, gezien de opbrengst van ruim twee weken ge leden, nog wel iets te verbeteren zou zijn. De bieten zijn gehandhaafd op 2.50 per 100 kg. De exportprijs voor groene andij vie is verhoogd vah 3.50 tot 4 per 100 kg., doch export komt hier bij slechts zeer sporadisch voor, zoo dat de meeste voor binnenlandsche consumptie in aanmerking komen, waarbij als minimumprijs 2 per 100 kg. geldt. Breekpeen is van 3 tot f 3.30 per 100 kg. verhoogd, voor alle sor teeringen Nieuwe stooktomaten zijn verhoogd tot 27 per 100 kg. (was 22), doch de overige tomaten zijn blijven staan op 17 voor I A-kwa liteit en 10 voor de A-kwaliteit. Bloemkool, van meer dan 25 cm. middellijn is van 13 op 13.60 per 100 stuks gekomen, van 18—25 cm. van ƒ.9.50 op 10.50, van 1018 cm. van 6.50 op 7, terwijl de kleinere kool op 4 is gehandhaafd. Schorseneeren zijn van 14 tot 14.50 verhoogd, voor de A-kwali- teit, voor B-kwaliteit is de prijs 10 gebleven. Knolselderie is verhoogd van 9.30 tot 9.80 per 100 kg. Er zijn thans ook marges vastge steld voor den groot- en kleinhan del; deze zijn echter nog niet be kend. Ontduiking van de verplich ting tot veilen is thans meer dan ooit strafbaar. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELSREGISTER VAN 26 NOV. TOT 3 DECEMBER 1940. Nieuwe- zaken: Alkmaar: C. Appel, Stuartstraat 67," grossierderij en commisiehandel in groenten enz. Den Helder: Casinogebouw N. V.. in opr., Kanaalweg 158, expl. v./h. Casinogebouw. Andere wijzigingen: Akersloot: C. J. Kaandorp, Julia- r.aweg 201, schildersbedrijf, overge gaan aan de wed. M. Kaandorp Verduin. Alkmaar: P. A. Stroomer, Spoor straat 6365, sigaren enz., overge gaan aan de wed. C. Stroomer Duijn. Den Helder: Het Casinogebouw, Kanaalweg 158, expl. v./h. Casino- gebouw, in liq. getreden. Fa. J. F. Beemsterboer, Keizer straat 15, goud, juweelen en horlo gerie; fil. gevestigd te Haarlem. Noordscharwoude: Fa. C. Swager, A. 129, groentengroothandel en ex port, benoeming proc. Opheffingen: Alkmaar: N. V. Alkmaarsche Mo torboot Mij. Nicolaas Witsen II, Kennemerpark 28. De tijd vim de schoen-iket-gaatjes, ook wel zomerschoenen geheeten, is thans voorbij. Want zomerschoenen zijn geen winterschoenen en de re gen van nu en de sneeuw van straks hebben alleen respect voor solied schoeisel zonder eenige perforatie: oftewel voor schoenen op de bon. Voor de schoenen-hamsteraars met vijf paar nieuwe gaatjes-schoenen blijft de troost dat zij van hun nieu we aanwinsten, die zij 's winters niet zullen kunnen dragen, des te meer 's zorpers plezier zullen kunnen heb ben. Tenminste als zij niet op een grooteren voet gaan leven of de ek- steroogen jongen krijgen. In elk geval zullen velen in de komende dagen w ellicht met lood in de schoenen in den schoen winkel stappen voor een paar nieu we vnnterschoenen. Daar zullen ze dan een verkooper aantreffen, die om vast in zijn schoenen te staan moet vragen naar de bon. Dan behoeft bij den schoenenkooper niet de moed in de schoenen te zinken, want hij hoeft slechts de stoute schoenen aan te trekken en naar het plaatselijke distributiebureau te gaan om zoo'n bon te vragen. Hopelijk heeft dan echter de gegadigde de oude schoenen niet weggegooid vóór hij de nieuwe heeft. Want misschien zal de ambtenaar die aftandsche kistjes willen zien en betasten om zich er van te overtuigen, dat hij niet graag in 's mans schoenen zou staan als straks de sneeuw een hand dik ligt. En als de ambtenaar dan gezien heeft, waar de schoen wringt, dan komt de bon en dan komen de schoenen vanzelf. Zooals men ziet, zitten er heel wat haken en oogen aan dat nieuwe paar winterschoenen, zoodat het advies om er zuinig op te zijn, niet mis plaatst is. Maar hoe? Het zou na tuurlijk kunnen met klompen. Dat zou in het verre buitenland zeker in goede aarde vallen. Ongetwijfeld kregen we daar een wit voetje als we klompen gingen dragen, want de ansichten en de beschrijvingen van „Holland" zouden er minder leugen achtig door worden. Maar er zijn be zwaren: het lawaai op straat en in huis, de pijn aan teenen en hakken en het is trouwens ook geen gezicht onder een bontmantel of hoogehoed. Maar aanbeveling verdient het om te pogen op straat dame of heer te blijven met een keurig schoentje of laarsje aan den voet. We kunnen dan 's morgens de pantoffels mee naar het werk nemen om ons daar het vuur uit de sloffen te werken. En thuis gaan de schoenen weer di rect uit, omdat we het daar verder op de slofjes kunnen doen. In de pantoffel zit de uitkomst en de toe komst. De pantoffel: het symbool van huiselijkheid en gemoedelijkheid ennee, de pantoffelheld heeft met dit actueele vraagstuk niets te maken! INBRAAK TE SINT-PANCRAS. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in de villa „Flevo" van den heer Klooster boer. In den vroegen morgen hoorde een zoon van den bewoner eenig gestommel, waarop hij zich naar beneden begaf. De dader koos hierop het hazenpad. Met politiehonden is een onderzoek ingesteld. Aanvankelijk meende men op het goede spoor te zijn, doch dit is tot heden op niets uit- geloopen. Vermist worden onge veer 12 en eenige sieraden. HARENKARSPEL. Luchtbescherming. - Met mach tiging van den rijksinspecteur is in deze gemeente ingesteld een vaste kern voor den luchtbeschermings dienst met ingang van Maandag, 2 December j.L Voor velen zal dit een ware opluchting zijn, omdat zij niet meer periodiek de nachtelijke wacht behoeven te houden. Tot leden van de vaste kern zijn door den burgemeester op arbeids contract aangesteld de heeren A. Sijswerda, P. de Vries Hz., J. Dekker en A. Pankras. Diensturen secretarie- en distribu tiekantoor. - Tot nadere aankondi ging zullen de secretarie en het dis tributiekantoor te Dirkshorn geopend zijn van 1012.30 uur en van 13.30 —17 uur. EGMOND AAN ZEE. Ophalen van afval. Het ophalen van groentenafval, schillen, etens resten e. d. is in onze gemeente door B. en W. opgedragen aan H. Dek ker, alhier, voor het dorpsgedeelte ten zuiden van de Voorstraat en de Noorderstraat en aan M. Genet te Egmond aan den Hoef voor het overige gedeelte der gemeente. Men is dus verplicht een en an der aan deze personen, die een offi- cieele vergunning hebben, af ie geven en wel op Woensdag en Zaterdag, tegelijk met het neerzet ten van de vuilnis. OBSOH TEEKE ALE RA STIJGEN De afslagv Purmerend e d'it jaar tot ei omgezet 26 463.267.61 in totaal 72 meer dan in periode van h Een koud b die Zaterdag diep geladen door de dëini een voorbij i het schommel drie personen bevonden, wi den wal te v. met een paai kwam. De tv minder geluk] nat pak. Vorstschade bij verschille snijbloemen sc toegebracht, warmingskete: ken, hebben komen. Practijk ovt heer dr. L. M heeft zijn 1 December, heer L. H. Br uit Soesterber Dr. van den Utrecht g'evesl GEREFORM NOORE Bij de ger heer K. Bartel zen en de heer AMSTERDAI Bijkant van Dinsdag STAATSLEENI1 4 Nederland 3-3H Nedei 3 Ned.-Indië 5H Duitschl BANK-INSTELL Amsterd. Bank Handel Mij. Cerl 250. Koloniale Bank Ned. Ind. Hand 1ND. OND. BIN] Alg. Kunstzijde Calvé Delft Cer Nederl. Ford Lever Bros Philips 31oeiL Bezit IND. OND. BU Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copp< North American Republic Steel Standard Brand Steel comm. CULTUUR MAJ H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Verg. Vorstenlan PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubbe Deli Bat. Rubbe Hcssa Rubber Oostkust Rotterdam Tapi Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAART Holland—Ame JavaChina— Kon. Ned. Stc Scheepvaart Un: TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOOR1 Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacil Southern Raili Union Pacific Can Pac VALUTAKOEF LANDS 3 DE (Schriftelijke Valuta's: New-York Berlijn 75.28 tot 30.17; Stockholm 43.63—43.71. Bankpapier Berlijn 75. I.86 1/2—1.90 3C.20; Stock] Zurich 43.59

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2