PAM BIJ DE MAANAPEN Centrale bouwmeesters organisatie. RECHTSZAKEN Glimlachje. Beleediging van Hitier en de Duitsche weermacht. SPORT TWEEDE BLAD Architectenraad ingesteld. De Bond van Nederlandsche Ar chitecten is thans, door de samen smelting van den ouden B.N.A., die ruim 300 leden telde, met de nu geliquireerde vereeniging N.I.V.A. en den Nederl. Bond van Bouw meestersgilden, geworden de eenige centrale organisatie van architecten in Nederland. Het ledental is tot boven de 1000 gestegen. Het oogenblik is nu gekomen, om een selectie op de leden toe te phs- sen. Zij worden onderscheiden in leden, die ook in den vervolge den titel architect zullen mogen blijven voeren, öf omdat zij ten volle aan de gestelde normen van vakbe kwaamheid en vakuitoefening vol doen, öf omd'at zij wegens langduri ge practijk onder overgangsbepalin gen vallen en in leden, die in den i vervolge den titel „bouwkundige van den B.N.A." zullen voeren. Zij, die den titel architect (of bouwmeester) zullen mogen voeren, worden ingeschreven in het door den bond ingestelde architecten- register, dat aangelegd en beheerd wordt door den architectenraad. Deze architectenraad zal uit vier architecten-leden en een voorzitter niet-architect bestaan. Echter zal 't eerste jaar na de instelling van het register, wegens de te verwachten hoeveelheid inschrijvingen,'de raad ter bespoediging van het werk uit acht architectenleden en een voor zitter niet-architect bestaan. Plaats vervangend voorzitter is de heer H. v. d. Kloot Meyberg in Den Haag. DE BROODBAKKERIJEN VOOR ST. NICOLAAS. De waarnemend secretaris-gene-* raai van het departement van so ciale zaken heeft bepaald, dat op Woensdag 4 December 1940 door bakkersgezellen arbeid mag worden verricht volgens de voor den Zater dag voor hen geldende werktijdre geling, onder voorwaarde, dat te hunnen aanzien dan geen gebruik wordt gemaakt van devoor Don derdag 5 December 1940 toegestane afwijkingen. Deze bepaling is vooral bedoeld voor die broodbakkerijen, welke op Woensdag 4 December voor twee dagen brood willen bakken, ten einde op den daaropvolgenden Donderdag bevrijd te zijn van de broodbezorging en dezen dag te kunnen besteden voor de vervaar diging en bezorging van andere artikelen. Pardon jongelui, mijn naam is Scholte, goudsmid. Als U nog eens verlovingsringen mocht wenschen, dit is mijn adres POLITIERECHTER (Zitting van Maandag 2 Dec.) Indiaansche allures. Twee vrij jonge Alkmaarsche ge huwde vrouwen hadden op een Zon dagmorgen in Augustus, toen ze beiden op haar achterplaatsjes aan het houtjeshakken waren, een fiksch ruzietje gemaakt. Er vielen erg lee- lijke woorden, die in een fatsoenlijk gezelschap niet zijn te herhalen en een van de dames kreeg zelfs In diaansche allures, want ze slingerde op het spannendste moment der woordenwisseling haar hakbijl over de erfafscheiding naar haar buur vrouw, die met een gelijkwaardige rimboevaardigh'eid het gevaarlijke projectiel ontweek. 1 Dergelijke voorvallen blijven niet binnenskamers, in casu, niet op de binnenplaats. De Alkmaarsche po litierechter kreeg Maandagmiddag ook mee te genieten van de twee spalt. Hij deed het met begrijpelijken en kennelijken tegenzin. De juffrouw, die met de bijl zou hebben geslingerd, stond eerst op het matje, beschuldigd van beleedi- ging harer buurvrouw. Als gewoon lijk in dergelijke gevallen, ,-noemde zij alles gelogen. Niet zij, maar de buurvrouw had gescholden. Dat. laatste was, zooals aanstonds blijken zal, waar, maar dat zij niet geschol den had, kon ze niet aantoonen. Of beter gezegd: de beleedigde partij en de man daarvan getuigden allebei, onder aanroeping van Gods naam, 'n beetje cru in zulke geyallen dat de juffrouw op het matje wel dege lijk heel leelijke scheldwoorden ovei de heining had geroepen. Om van de bijl maar niet te spreken. De officier vond twee tegen één een redelijke basis om er 7 of 3 dagen op te vorderen tegen de juf frouw, die wel een waarschuwing noodig had. Het vonnis was 5 of 2 dagen. De andere juffrouw kwam er ook niet zonder kleerscheuren af. Zij kwam vervolgens ~op het matje, ter wij de ander naar de getuigenbank verhuisde. De dagvaarding was ge lijk: beleediging door woorden, die even erg waren als de andere partij had gebruikt. Deze juffrouw was minder hard nekkig in het ontkennen, al beweer de ze dan, dat ze het niet zoo, maar zóó had gezegd. Hier getuigde de be leedigde, die óók haar man er bij had gehaald, dat er was gescholden, als in de dagvaarding stond. Onder de leuze „alle schapen sche ren over één kam", werd ook deze partij in het conflict tot 5 of 2 da gen veroordeeld. Turf-brood en prikkeldraad. Een bakkersknecht uit Andijk kreeg op zekeren dag ruzie met een concurrent-baas, die beweerde, dat het brood, dat de bakkersknecht in zijn wagen had, op turf leek. Dat was natuurlijk heelemaal niet vrien delijk en het zal ook wel lichtelijk overdreven zijn geweest, maar zulks had voor den struischen bakkers knecht geen reden mogen zijn om den veel ouderen concurrent op te pakken en in een van prikkeldraad doorwoelde heg te duwen, zoodat het nieuwe colbertjasje van den bakker aan flarden ging. De bakkersknecht, die wegens ver nieling terecht stond, belegerde, dat de ander hem niet alleen gekrenkt had, maar ook had geprobeerd hem aan te vallen met een mes. De „beschadigde" partij weersprak dat natuurlijk geheel en al en de rechter vond het heelemaal niet staan, dat eenbakkersknecht op straat aan het vechten sloeg. Waarop de knecht repliceerde met: Moet ik me dan alles laten zeggen? Het pleitte ook niet in zijn voor deel, dat hij -de schade niet had ver goed, want dat had de rechter min stens van hem verwacht. De officier vond de gedragingen van den bakkersknecht erg onsym pathiek. Hij vorderde 15 of 5 dagen. Het vonnis was 10 of 5 dagen. De verkeerde fiets. Toen een Wieringer rietdekker, na op 14 Juli in Hoorn op stap te zijn geweest, aan een fietsenstalling zijn fiets kwam terughalen, kreeg hij een verkeerde en, blijkbaar, betere fiets. Hij merkte, volgens zijn zeggen, de vergissing pas den volgenden mor gen, maar inpiaats van de fiets terug te brengen, hield hij haar en liet haar na veertien dagen opnieuw moffe- 'len, om haar zoodoende onherken- baa.r te maken. Daarvoor gaf hij nog zeven en een halven gulden uit. De jongeman liet den politie rechter niet in het onzekere over zijn bedoelingen met de fiets, die in middels weer hij den eigenaar terug is gekomen. Veel werd men evenwel niet wijzer van den knaap omtrent zijn persoonlijkheid en daarom vroeg de officier om aanhouding van de zaak voor een voorlichtingsrapport over den rietdekker. Aldus werd be sloten. geld. Hiermede ging verd. naar een bank, meenende dat uitbetaling van het geld zou plaats vinden. Hem werd echter gezegd, dat het bank biljet waardeloos was. Op een vraag hoe hij aan dit biljet kwam, zeide verd. het van een ander te hebben ontvangen. Dan is u, aldus de con clusie van de bank, bedrogen en móet u zich bij de politie melden Verd. deed dit en vertelde dat hij het bankbiljet van een Duitschen soldaat had gekregen in een café hier ter stede ep daarvoor 13.000 had uitbetaald. De Nederlandsche politie wees verd. naar de Sicher- heispolizei, die de zaak in onderzoek nam. Langen tijd wist verdachte zich goed te houden, doch ten langen leste na de politie veel moeite te hebben bezorgd, vertelde hij den waren gang van zaken. Verd. vertelde dat hij toen hij eenmaal bij de bank was geweest hij het niet durfde wagen om niet naar de politie te gaan. Ik dacht, aldus verd., deri soldaat vinden ze toch niet, dus komt de zaak wel in de doofpot. De Staatsanwalt requireerde vier maanden gevangenisstraf met af1- trek van de voorloopige hechtenis, die reeds drie maanden bedraagt De rechtbank veroordeelde den verdachte tot 5 maanden gevan genisstraf met aftrek. 9. Pam zit alleen in een coupé en hij denkt aan de nieuwe avonturen, welke hem waarschijnlijk te wachten staan. Inmiddels raast de trein voort en brengt- onzen vriend steeds dichter bij het einddoel van zijn reis. 10. Opeens wordt het erg donker en Pam kijkt naar buiten. „Zouden we regen krijgen?" denkt hij. Terwijl hij het landschap gadeslaat, wordt het steeds donkerder. „Dat zal een buitje worden", zegt Pam bij zichzelf. Het Duitsche Landesgericht heeft saterdag te Groningen een zitting gehouden. De eerste verdachte was de 20-jarige J. T., van beroep tirn merman. Hem was ten laste gelegd dat hij zich op 14 Juni in de Raben- hauptkaserne te Groningen, waa hij werkzaamheden verrichtte, tegen over een electricien, beleedigend over Hitier heeft geuit. Verdachte, die nog niet eerder met den strafrechter in aanraking was geweest, zeide op een desbetref fende vraag van den Landgerichts- direktor dr, Thier, dat hij niet wilde ontkennen deze beleedigingen te hebben geuit, maar dat hij ze zich niet kon herinneren. De Staatsanwalt dr. Kobliz achtte de beleediging bewezen. Een gevoe lige straf achtte spr. op zijn plaats om hierdoor tevens anderen, die gemakkelijk veel zeggen zonder na te denken, af te schrikken. Spr. hield er rekening mee, dat vele ge moederen in Juni nog niet tot rust gekomen waren. Wie zicht thans op een dergelijke wijze uitlaat zal stren ger worden gestraft. De Staatsan walt requireerde 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek der voor loopige hechtenis. Verd. werd conform den eise'h veroordeeld. M. E. de V., koopman, oud 64 j., was de tweede verdachte. Hij had in zijn zaak te Leeuwarden tegen zijn dienstmeisje gezegd in een min der prettig gesprek: „Mijn zaak gaat zoo slecht sinds de Duitschers hier zijn. De, Duitschers zijn overal de schuld van. Verdachte voegde een beleediging tegen Hitier eraan toe. De getuige in deze zaak, het bo vengenoemde dienstmeisje, was niet gedagvaard, aangezien zij in Duitschland werkt. De Staatsanwalt requireerde vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis, die reeds vier maanden bedraagt. Hier bij hield hij rekening met den hoo- gen leeftijd van'verd. en met .het feit, dat achter hem een hulpbehoe vend gezin staat. De verdediger be pleitte clementie. De rechtbank ver oordeelde verdachte tot 4 maan den gevangenisstraf met aftrek van preventief. De Groningsche fabrieksarbeider A. B., oud 22 jaar, had zich tegen over verschillende menschen belee digend over Duitschland uitgelaten. O.m. heeft hij gezegd, dat de Duit schers H^rlem hebben gebombar deerd op 17 October.. Verd. ver klaarde dat hij zelf niet gezegd heeft, dat Haarlem door de Duit schers is gebombardeerd, maar dat hij dat van anderen had gehoord, die tevens hadden gezegd, dat de Duitschers het bombardement zelf hadöfen toegegeven. Verdachte had dit ook in dat gesprek gezegd. De Staatsanwalt wees op de dwa ze geruchten van bombardementen door Duitschers uitgevoerd. Deze geruchten, die gevoed worden door de Engelsche propaganda, verstom men niet en zoo wordt systematisch tegen Duitschland een hetze ge voerd. Dat' kunnen wij ons, aldus spr. niet laten welgevallen. Een ge voelige straf is hief op zijn plaats. Spr. eischte, rekening houdende met den gunstigen indruk, die verdachte maakte, drie maan'den gevangenis straf met aftrek van preventief. De rechtbank veroordeelde verd. conform den eisch, opmerkende dat verd. veel zwaarder gestraft zou zijn als bewezen was, dat hij opzet telijk Duitschland had willen belas teren. De volgende verdachte was L. J. van T., oud 24 jaar, van beroep ko lenhandelaar en woonachtig te Gro ningen. Verdachte had op de Groote Markt te Groningen een Duitsch bankbiljet uit den oorlog 1914-1918 gevonden, eertijds ter waarde van 20.000 mark of f 13.000 Nederlandsch Beleedigende gedichten verspreid. Zitting Feldkriegs- gericht. Voor het Feldkriegsgericht te Enr schede diende een zaak tegen vijf employe's van een textielfabriek, die ervan werden verdacht een ge dicht, dat van zeer beleedigenden inhoud was voor het Duitsche rijk en voor het luchtwapen in het bij zonder, te hebben verspreid. Te recht stonden de 34-jarige contro leur D. S., de 33-jarige drukmees- ter P. M. en drie vrouwelijke kan toorbedienden, de 20-jarige mej. P. H., de 19-jarige mej. B. C. en de 22- jarige mej. E. N. Uit het verhoor kwam vast te staan, dat mej. E. N. op een morgen in de brievenbus van haar woning een getypt gedicht had gevonden. Dit gedicht had ten doel de eer en het aanzien van de Duitsche weer macht te schaden en was van een uitermate krenkenden inhoud. Het meisje liet het epistel zien aan haar collega mej. H„ die het meenam naar hüis en des avonds op de schrijfmachine van haar vader éen afschrift maakte. Zij toonde het aan eenige personen in de fabriek, o.a. mej. B. C., die het meenam naar haar afdeeling en er een afschrift van maakte. Juist toen zij daarmede klaar was, kwam de controleur D S. in het kantoor, die het pamflet meenam en het toonde aan 'iemand die in zijn afdeeling werkzaam was. Deze laatste stelde een Duitsche af- deelingschef van het geval in ken nis, die daarop een onderzoek in stelde, waarna hij mededeeling deed aan de Sicherheitspolizei. De openbare aanklager wees in zijn requisitoir er o.a. op, dat derge lijke gedichten van een zoo verre- gaanden beleedigenden inhoud zijn, dat hiertegen met kracht moet wor den opgetreden. De Duitsche weermacht heeft na de bezetting in Nederland gehan deld op een wijze, welke eenig is in de geschiedenis. Zij heeft niemand een haarbreed in den weg gelegd en zich op een uitermate correcte wijze gedragen. Het kan echter niet wor den getolereerd, dat diezelfde weer macht op gemeene wijze wordt be schimpt. Daartegen zullen alle maat regelen, zoo noodig de doodstraf, worden genomen. Spr. was van meening, dat mej. P. H. de hoofddaderes is en eischte tegen haar een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. Mej. f achtte de openbare aanklager on schuldig, aangezien zij niets heeft gedaan om het pamflet te versprei den. Tegen de drie andere verdach ten eischte spr. zes maanden gevan genisstraf, allen met aftrek van prefentief. Het Feldkriegsgericht veroordeel de daarop mej. H. tot acht maanden gevangenisstraf, mej. N. tot zes maapden gevangenisstraf en de beide mannelijke verdachten D. en M. tot zes maanden gevangenisstraf, alles met aftrek der preventieve hechtenis. JUWEELENDIEFSTAL TE UTRECHT. De Utrechtsche rechtbank heeft vandaag een 24-jarige dienstbode en haar vriend, den 22-jarigen ver tegenwoordiger, wegens diefstal en heling, respectievelijk veroordeeld 'tot zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest en tot zes maanden' voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. In de maand October had het dienstmeisje bij de dame, waar zij diende, juweelen gestolen ter waarde van ongeveer 500 gulden. Zij gaf deze aan den vriend, die de sieraden voor haar zou verkoopen. Van het geld, dat de man ontving, gaf hij slechts een gedeelte aan het dienst meisje en verdween zelf met de rest van het geld. De officier van justitie, mr. Twiss Quarles van Ufford, eischte op de zitting van 19 November tegen de beide verdachten een gevangenis straf van zes maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. Voetbal. ONTWAAKT—VITESSE 3—3. Op een nagenoeg onbespeelbaar veld heeft Vitesse tegen Ontwaakt gelijk gespeeld. Vitesse verkreeg in de eerste helft een 3—0 voorsprong en toen deze stand bereikt was giiig Vitesse zich op verdedigen toeleg gen. Dat was echter een vergising en toen door het harde veld 5 Vi tesse spelers gewond werden, kon Ontwaakt zoowaar nog. gelijk maken. BERGEN I—NIEUWE-NIEDORP I 3—0. De beide punten, die Bergen zoo noodig had, zijn binnen. De wed strijd, waarin Bergen voor het grootste gedeelte in de meerderheid was, heeft zij welverdiend met 30 gewonnen. Visser, die nog geblesseerd was, werd door Dames vervangen. In den aanvang ondernam Bergen een paar gevaarlijke aanvallen, die echter op niets uitliepen. Arie Urbranus en Tuyn waren de voorhoede van Nieuwe-Nie- derp, 'waarvan de oud-Alcmaria- speler Peereboom deel uitmaakte, volkomen de baas. Nadat het spel wat heen en weer gegolfd had, kreeg Plomp den bal en schoot hard op het doel van Nieuwe-Niedorp. De bal sprong van dé bovenlat terug, Broek ving hem op en maakte geen fout, Berge nleidde met 10. Nog voor de rust maakte Plomp er 20 van; hij kreeg een mooie kans op den vleugel, aarzelde niet en schoot buiten het bereik van den keeper in het doel. De rust ging hiermede in. In de tweede helft was Bergen, behoudens eenige gevaarlijke aan vallen van Nieuwe Niedorp, ver in de meerderheid. Toch hadden in de ze periode de gasten een doelpunt verdiend. Tot tweemaal toe ont kwam Bergen aan een bijna zeker doelpunt. De eerste maal ging de bal een centimeter naast het doel, even later redde Arie vanaf de doel lijn. Bij een der vele aanvallen van Ber gen kreeg Koster den bal mooi toege speeld en knalde onhoudbaar in dén rechter-bovenhoek: 30. In den resteereriden tijd werd Nieuwe Niedorp ingesloten, doch doelpunten bleven uit. LANGS DE NOORDHOLLANDSCHE VOETBALVELDEN. Teleurstellend werk van Alk maarsche Boys ni. Ursem I en Bergen II komen geducht opzetten. Zoo om en nabij St. Nicolaas le ven we ook op de voetbalvelden .in het tijdperk van verrassingen voor vele clubs dan aan te merken als aangename of minder aangena me verrassingen. In den voorafgaan- den Zondag is de goede Sint vrij karig op dit gebied geweest, want nagenoeg alle resultaten kwamen, zooals we ze ook aanvankelijk had den verwacht. Er werd slechts een enkele uitzondering gemaakt en die uitzondering viel de ploegen in de ontmoeting Alkmaarsche Boys IIIAlkmaar II ten deel. De groen-witte reserves deden het nu niet bepaald best en ze had den eertijds zelfs in eigen huis te gen de vierde elftallers van Boys met 20 het loodje moeten leggen. Niets is veranderlijker dan voetbal en vooral als men wat over meer of minder volledigheid be schikt; Zoo was hét nu in voorgaan- den ontmoetingen. Doordat in de eerste klasse C het belangrijke treffen tusschen Alkmaar I en Oudorp I niet kon plaats vinden ook de vorige ont moeting kwam te vervallen be hoefden de groen-witte reserves geen spelers af te staan naar boven, terwijl dit bij de geblokten wel het geval was. Desniettegenstaande had den we toch met 't oog op de be langrijkheid een zwaar bevochten zege voor de thuis-spelende Boys verwacht. Nu werden de rood-wit- ten met dezelfde cijfers (02) ge klopt, waarmede de „jongere" broers eertijds als gasten wisten te winnen. In de tweede klasse D komen nu heel andere gegadigden naar boven; Bergen II wist nog juist bij Alkmaarsche Boys IV met 32 te winnen, terwijl Ursem I op het bezoekende D. T. S. II eenzelfde re sultaat wist te boeken AUTOBUS VERDUISTERD. Een 37-jarige koopman uit Gelder- malsen is wegens verduistering van een autobus, benevens verduistering van twee geldbedragen ten nadeele van een inwoner uit Geldermalsen, door de Utrechtsche rechtbank ver oordeeld tot vier maanden gevan genisstraf: Ter zitting vertelde verdachte, dat hij eenige dagen voor den oorlog de autobus had gekocht. Door bomin slag kon hij de kwitantie echter niet meer toonen. Van de gemeente had verdachte een vergoeding ontvangen voor het vervoeren van geëvacueerde bewoners. Een inwoner van Gelder malsen verklaarde echter, dat ver dachte bij hem in dienst was, dus geen eigenaar van de bus en boven dien had verdachte geen recht de ergoeding der gemeente voor zich zelf te houden. De officier van justitie eischte zes maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf. De stand is hier nu: Egmondia 6 4 0 2 16-13 8 Bergen II 6 3 2 1 20-21 8 Ursem 5 2 3 0 21-13 7 Alkmaar II 7 3 1 3 21-22 7 Alkm. Boys III 5 2 12 10-12 5 D. T. S. II 6 2 13 15-14 5 Alkm. Boys IV 7 2 1 4 13-18 5 Graftdijk 0 0 13 12-15 1 De derde klasse D. Het moet al heel raar loopen, als het kampioenschap de leidende Akerslooters zal ontgaan. De ont moeting van j.l. Zondag Aker slootOudorp II had daarin nog verandering kunnen brengen, maar ook de bezoekers en grootste con currenten werden geklopt, al was het met bescheider cijfers (31). Akersloot staat nu vrijwel onbe dreigd aan den kop. Vrone II had bezoek van Schoorl II en boekte een verdienstelijke 5-2 zege, terwijl Alkmaar III zich at home door Grootschermer met 40 slaan. De stand is hier thans: Akersloot 8 8 0 0 55-12 16 Oudorp II 6 4 0 2 31-17 8 Koedijk II ,6 2 1 3 18-30 5 Gr.-schermer 6 2 0 4 20-26 4 Schoorl II 6 2 0 4 18-26 4 Vrone II 4 11 2 14-21 3 Alkmaar III 6 1 0 5 12-36 2 In de vierde klasse D zorgde warempel Ursem II bijna te gen Alcmaria V voor een verrassing, want £et werd voor de withemden maar een bescheiden 21 zege; evenwel voldoende om de leiding te kunnen nemen, zooals onderstaand standje laat zien: Alcmaria V 4 3 10 13-5 7 Alkm. Boys V 4 2 2 0 23-6 6 D. T. S. III 5 3 0 2 21-17 6 Egmondia II 4 2 11 19-8 5 Boksen. WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Van Dam wint van Sanders. Het gevecht om den titel in het middengewicht, waartoe Leen Sanders, de oud-kampioen, den huidigen titelhouder, Luc van Dam, had uitgedaagd, werd een eervol gevecht voor beide boksers. Gedu rende twaalf van de vijftien ron den werd een zeer hoog tempo ge slagen, waarbij de kansen steeds vrijwel gelijk stonden. Daarna zakte het wat af, maar ook toen waren de krachten nog aan elkaar gewaagd. Sanders was veelal aanvallend, maar van Dam ving hem vaak zeer goed op. Aan den anderen kant verraste Sanders nog vaak door een feilen en snellen tegenaanval. Slechts een keer in de zesde ronde leek het er op of er een dui delijke overwinning zou komen. Toen werd Sanders in de verdedi ging gedwongen en kon hij zich slechts moeilijk verweren tegen de harde slagen van den tegenstan der. Hij wist zich echter te herstel len en in de volgende ronde haal de hij veel van het verloren terrein op. De jury wees ten, slotte de overwinning toe aan van Dam, een uitspraak, die wel te verdedigen is, hoewel een onbeslist eindresul taat beter de verhouding had weergegeven. Van Dam woog 71.2 kg, Sanders 70 kg. Wielrennen A.S.V. VICTRIX. Den laatsten trainings-Zondag voor de competitie hebben de ren ners, die zeer goed waren opgeko men, weer volledig benut. Uit de gemaakte tijden valt ook thans weer op te maken, dat, wanneer a.s. Zon dag het startschot zal klinken, er aan spanning geen gebrek zal zijn. De laatste training ging over twee maal 500 meter, waarvan de ge maakte totaal-tijden waren: H. Blok 43.4, R. Hiemstra 45, W. Harms 47.4, C. Koning 51.2, N. Constant 47.6, J. Mulder 52.8, P. Wante 48.8, C. Stroombergen 60, J. Wante 60.2, K. Horn 60.2 en K. Smit 56.4. Wandelen VERGADERING VAN DEN NED.. WANDELSPORTBOND. Het bestuur van den Nederland- schen Wandelsportbond is gisteren te Utrecht bijeen geweest. Besloten is provinciale en regionale afdee- lingen in te stellen. Verder werden de stauten, het huishoudelijk regle ment en een technisch reglement opgesteld, welke ter goedkeuring is voorgelegd aan de betrokken auto riteiten. De jaarvergadering van de voor zitters der aangesloten vereenigin- gen met het bestuur van den N.W.B. is bepaald op 22 Februari 1941 te Utrecht. Biljarten. RETURNMATCH. De biljartclubs „De Ketser" van Sint Maarten en „De Knip" van Oudkarspel speelden Zondag een returnmatch in café Dekker te Oud karspel. De stand van den eersten wedstrijd was, dat De Ketser een voorsprong had van 85 punten. De Knip wist hiervan 84 punten in te halen, zoodat de Ketser toch nog juist op het nippertje de overwin ning behaalde. W. Jonker van De Knip maakte de hoogste serie van den geheelen wedstrijd in de laatste partij, 51 caramboles. 142e Jaargai Het Duitsche beric Berlijn, 3 Dec. opperbevel van deelt mede: Duikbooten hebb ber een voor Enj groot convooi met succes aangevallei slagen. In weerwil tigste bescherming en torpedojagers i in actie komenden werden vijftien scl dan 110.000 b. r. t. hulpkruiser van c b. r. t., die tot d schepen van het co tot zinken gebracht zijn nog twee ande het convooi met ee inhoud van 16.000 grond geboord. Behalve de reeds cessen meldt een e het tot zinken brei bewapende vijande. dijschepen met een inhoud van 21.247 onder het moderne torschip „Victor R< b. r. t. Hierdoor ii 2en December alle booten in totaal mi b. r. t. tot zinken ge Zooals reeds ge sterke afdeelingen vechtsvliegers in c Zondag op Maand: op Southampton vo reikt, dat de nog w den zich uitbreiden in de opslagplaatse wijk waren ver bo' tot in Frankrijk te van den Britschen a de de trefzekerheid 'sche vliegtuigen. Ook Londen, Birr verpool werden me gevallen. Het legger Britsche havens we In den nacht van ber vielen sterke E lingen een havensté sche westkust aan. De nachtelijke be het Britsche luchtv zich tot enkele vlu< bezetten kustgebied De aanva Berlijn, 3 Dec. vandaag zijn de Du vallen, naar het D. weer op de Britschi richt. Reeds vanoqh den tweemaal he Duitsche gevechtsvl opvallend gemak 1 Duitschen formatie versperring van jaj vuur aan de zuidoi Londen te verbrekt schen kant vielen j Tusschen 100 kg. bommen Berlijn, 3 Dec. Duitsche luchtvaart D. N. B. verneemt, maand November 1 afzonderlijke aanva scheepsche aajivalle waarbij telkens in doel tusschen 100. kg. bommen werder leen bij deze groots vallen werden in t< brisantbommen uitj vendien werd bij d len een aanzienlijl brandbommen uitge New-York, 4 D Nieuwe uitvoerige van Amerikaansche ten in Engeland ge schouwelijk beeld v der verwoestingen door de luchtaan' loop van den nach van Duitsche vlie; den van telkens werd aangevallen, gere inwoners van zich na de verwoes stad naar Bristol h verklaarden aan de correspondenten, d welke in den nacht Maandag is aangeri zienlijk belangrijke Engelsche commu toegegeven. De in

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6