STILLE NO. 9 STAD EN OMGEVING Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer. Vergadering federatie Noordholland boven het Noordzeekanaal. AGENDA Juusf CHARLES FLANDERS 69 AMSTERDAMi BEURS EERSTE BLAD 2 EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. Voor 1941 weer een 3-daagsche fietstocht. Zaterdag hield de Fede ratie van V.V.V.'s in N.- Holland boven het Noord zeekanaal te Alkmaar in „Kinheim" haar jaarverga dering. De voorzitter, mr. D. Breebaart, zei in zijn openingswoord, dat men zich in dezen tijd voornamelijk zal moeten bezig houden met de verste viging van de organisatie, waaraan nog veel valt te doen. Medegedeeld werd, dat verschil lende gemeenten weer subsidies hebben toegezegd. De V.V.V. te IJmuiden heeft als lid der Federatie bedankt. Naar aanleiding van een brief van de Ver. van burgemeesters en se cretarissen in het Kanton Schagen deelde de voorzitter mee, dat de aanleg van een spoorlijn over den Afsluitdijk toch zijn beslag zal vin den. Eenheid en organisatie vreem- delingenverkeer. Ingekomen was een rapport van de A.N.V.V., met richtlijnen voor de bevordering van het vreemde lingenverkeer en de eenheid in de organisatie daarvan. De voorzitter achtte dit een rapport van beroepsmenschen voor beroepsmenschen. Het is te ingewik keld en te langdradig om als leid draad geschikt te zijn voor de V.V.V.'s. De secretaris, mr. J. E. Bosman, zei, dat Alcmaria V.V.V. het rapport op duidelijke manier had afgewezen, in dezen zin, dat men de richtlijnen wel wil volgen, maar zich daartoe niet wil binden. De voorzitter zei, dat het da gelij ksch Federatiebestuur hetzelfde standpunt had ingenomen als Alc maria V.V.V. Hij had alle waardee ring voor het werk der bekwame samenstellers van het rapport, maar hij bleef het vooral voor kleinere V.V.V.'s ongeschikt vindon. Op een vraag van den heer J. J. Dinkelberg zei de voorzit ter, dat de V.V.V.'s te Schoorl, Wijk aan Zee, de Zaanstreek en N.- Kennemerland zich met het rapport accoord hadden verklaard. De adjunct-directeur van de A.N. V.V., de heer Westerman, zei over het rapport, dat men het moest be schouwen als een leerboekje, dat gemaakt is naar aanleiding van de vele klachten der reisbureaux. Het is samengesteld in overleg met de provinciale vertegenwoordigers. Het is noodig, dat men zijn noodzake lijkheid bewijst en de organisatie op hooger peil brengt en handhaaft. Spr. begreep niet, dat men wel de richtlijnen wil volgen, maar zich niet wil binden. Misschien is dat een gevolg van een zekere vrijheids drang, maar het is toch niet juist. De heer D. A. Klomp vond het vreemd, dat de voorzitter en de se cretaris in het hoofdbestuur met het rapport accoord waren gegaan en zich thans er tegen verzetten. Ook de V.V.V. te Bergen heeft bezwaren, maar het is toch goed, dat de A.N.V.V. een. flink initiatief heeft genomen om de organisatie te verbeteren. Er staan in het rapport goede dingen en het is niet zoo dwin gend als het wel lijkt. Men zal trou wens soepel moeten zijn. Spr. gaf daarvan eenige voorbeelden. Aan het eind der breedvoerige discussies werd toch maar met alge- meene instemming besloten het rap port voor de Federatie te aanvaar den. Jaarverslag 1939. Aan het jaarverslag over 1939 van den secretaris, mr. J. P. Bos man, ontleenen we: Ondanks de gespannen internatio nale toestanden heeft 1939 voor het gebied der Federatie een gunstig verloop gehad. Het bezoek van bui- tenlandsche toeristen aan onze streek is wel minder geweest dan verwacht was en na het uitbreken van den oorlog was dat bezoek na genoeg geheel opgehouden, doch dat van landgenooten beweegt zich in stijgende lijn. Door het toetreden van de V.V.V. te Broek op Langendijk en het uit treden van die te IJmuiden bleef het ledental 16. Ged. Staten zijn blijven aandringen op de stichting van een provinciale V.V.V. Met V.V.V. Amsterdam, dc Federaties van V.V.V.'s in Zuid- Kennemerland en 't Gooi zijn in 1939 verschillende besprekingen ge voerd, met het gevolg, dat het zich iaat aanzien, dat een provinciale overkapping van de vier groote or ganisaties in Noordholland mag wor den verwacht. Aan deze provinciale V.V.V. zal dan een flinke provin ciaal subsidie worden toegekend, waarvan ook de kas der Federatie zal profiteeren. Het ligt in de be doeling, dat alle vier organisaties haar volledige zelfstandigheid zullen behouden en dat de provinciale V.V.V. alleen algemeene richtlijnen zal aangeven. Op 3, 4 en 5 Augustus 1939 zijn fietstochten „Drie dagen op het sta len ros" gehouden onder leiding van den heer J. J. Dinkelberg. Deze toch ten hadden weliswaar geen over weldigend succes, doch de animo onder de 102 deelnemers was zeer groot, zoodat een volgenden keer op een veel grootere deelneming mag worden gerekend. Rekening 1939. De rekening over 1939 werd vast gesteld op f 856.38 aan inkomsten en uitgaven, met een batig slot van 185.45. Bestuursverkiezing Tot voorzitter werd herkozen de heer D. Breebaart. Tot bestuurslid werd herkozen mr. J. P. Bosman. In de vacature C. F. Zeiler Jr. werd de heer D. A. Klomp gekozen tot bestuurslid. Begrooting 1941. De begrooting voor 1941 werd na een uitvoerige discussie vastgesteld op 3295 aan inkomsten en uitga ven, met een post voor onvoorzien van 120. Voor gidsen enz. was 1600 uitgetrokken en voor tochten door de provincie 1000, Van de provincie zal een groote subsidie worden gevraagd. Plannen voor 1941. Goedgekeurd werden de plannen tot het houden van een 3-daagschen fietstocht m 1941. De uitwerking werd opgedragen aan de commissie- Dinkelberg. Door den voorzitter werden mededeelingen gedaan over de be sprekingen betreffende de oprich ting van een provinciale V.V.V. Het voornemen van de federaties was, de stichting van een overkoepelende organisatie, waarin elke federatie twee vertegenwoordigers zou heb ben en Ged. Staten één. Het provin ciaal subsidie van 20.000 zou on der de vier federaties gelijkelijk verdeeld worden. Door de oprichting van een apar te federatie „Waterland" en door de houding van Amsterdam werd de voortgang van de zaken zeer be moeilijkt. Tenslotte berichtten Ged. Staten, dat ze niet meer geld dan tot nu toe voor he V.V.V.-werk be schikbaar konden stellen. De plan nen zijn overigens gereed. De fede ratie „Waterland" is door het A.N. V.V. nog niet erkend en zal zich bij Amsterdam of Noordholland moeten aansluiten. Op het oogenblik hangt alles af van de houding van Amster dam, die zeer onduidelijk is. Na een verwarde en korte be spreking over de organisatie van pensionhouders waarover binnen kort in Alkmaar een instructieve vergadering gehouden zal worden werd als plaats voor de volgende' vergadering Heiloo aangewezen. Hierna sluiting. MURMELLIUS-GYMNASIUM. B. en W. schrijven in bijlage no. 154: Curatoren van het Murmellius- Gymnasium hebben de eer ter be noeming aan te bevelen: a. als tijdelijk leeraar in de oude talen, te rekenen met ingang van 9 Decemer 1940, uiterlijk tot en met 31 Augustus 1941, den heer J. de Josselin de Jong, te Oegst- geest; b. als tijdelijk leeraar in Engelsch 'te rekenen met ingang van 7 De cember 1940, uiterlijk tot en met 31 Augustus 1941, den heer dr. D. G. van der Vat te Alkmaar. Deze voorzieningen zijn het gevolg van de ontheffing van den rector dr. J. Hemelrijk en de leeraren dr. L. Kukenheim en dr. J. B. van Ame- rongen, van de waarneming hunner functies. Voor andere daarmede verband houdende voorzienigen zal zoo spoe dig mogelijk een aanbeveling wor den ingediend. REORGANISATIE VAN DE BRANDWEER, B. en W. schrijven in bijlage no. 144; Ingevolge circulaire van den .Secretaris-Generaal, wnd. Hoofd «n het Dep. van Binnenlandsche Zaken, moet, indien in een ge meente naast de vrijwillige- of be- i oepsbrandweer een luchtbescher- mings-brandweer bestaat, deze laatste onder leiding worden ge steld van den commandant der (vrijwillige of beroeps) brandweer en moet de luchtbeschermings brandweer in de plaatselijke brand weer worden ingeschakeld. Dit heeft tot practisch gevolg, dat in elke gemeente slechts één brandweer zal bestaan, welke over eenkomstig de in de circulaire ge geven voorschriften tevens ter be schikking staat van den luchtbe schermingsdienst. In verband hiermede was uiter aard een reorganisatie var. de Alk- ■naarsche Brandweer noodzakelijk. Zooals uit het door den Comman- iant der Brandweer uitgebracht apport blijkt, bestaat het corps .hans uit'11 hoofdlieden en 44 manschappen of in totaal 55 per sonen. Dit aantal is aanmerkelijk minder dan dat, genoemd in artikel l van het Reglement voor de Brandweer, immers hier is sprake van 15 hoofdlieden en 75 brand weerlieden, dus in totaal 90 per sonen. De ingevoerde autotractie was van deze beduidende vermin dering de voornaamste oorzaak. In de praktijk is gebleken, dat met deze verminderde sterkte in normale tijden de brandweer haar taak naar behooren kon vervullen, en aanvankelijk was dit ook later nog het geval, toen naast de ge wone brandweer tevens een lucht- btschermingsbrandweer werd op gericht met een sterkte van 100 man. Thans echter, nu de gewone brandweer tevens ten dienste moet staan van den Luchtbeschermings- ier.st en bovendien met de moge lijkheid rekening zal moeten wor- aen gehouden, dat de Alkmaarsche 3randweer meer dan vroeger zal worden geroepen tot hulpverleening m verder afgelegen plaatsen, is de sterkte ten eenenmale onvoldoende le achten en zal derhalve, zooals boven reeds werd opgemerkt, reor ganisatie moeten plaats vinden. In zijn rapport komt de comman dant tot de volgende personeel- sterkte: le. één commandant; één adjunct commandant; één hoofdbrand meester, chef van het mate riaal; drie hoofdbrandmees ters; vier brandmeesters en vijf adjunt-brandmeesters, in totaal dus vijftien hoofdlieden. Het is de bedoeling om een viertal brandmeesters te be vorderen tot hoofdbrandmees ter, welke functie tot dusver niet bestond; 2e. negen commandeurs; acht od- junct commandeurs; één bode; één en tachtig brandweerlieden en twee hooistekers. De vroegere verdeeling van den .uchtbeschermingsbrandweer in 8 vakken blijft hierbij in beginsel ge handhaafd. Aan elk van de vier bestaande brandweercorpsen of af- deelingen zullen n.l. twee van deze vakken worden toegevoegd, elk be staande uit 7 man, t.w. één com mandeur, één adj. commandeur en vijf manschappen. Voor het benoo- digd personeel zal een keuze wor den gedaan uit de meest geschikte personen van de voormalige lucht beschermingsbrandweer. Uiteraard zal deze reorganisatie, welke onze volle instemming heeft, een verhooging van kosten mede brengen. In totaal is aan hoogere uitgave een bedrag vereischt van rond 1350.per jaar. Tenslotte zal voor het aansluiten van de commandeurs en de ad junct-commandeurs aan het alarm- net nog een bedrag in eens van 750 benoodigd zijn. In het kader van deze reorgani satie stelt de commandant nog voor Bioscopen. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer De huwelijkszwendelaar (rom.- sens.); hoofdrollen Harald Paulsen, Viktoria von Ballasko en Ed. von Winterstein. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Wiener Geschichten (rom.), hoofdrollen Paul Hörbiger. Hans Moser en Marle Harell. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag geen matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer de Ned. film Malle gevallen (hum.); hoofdrollen Johan Kaart, Louis Borel, Jopie Koopman. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De trouwelooze Eckehart (ko misch); hoofdrollen Hans Moser, Lu cie English, Theo Lingen, Rudi God den. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 18 December. 11 uur, Harmonie, openbare ver gadering van ,,Het Nederlandsch agrarisch front; sprekers dr. Post- huma en J. Saai. om de leeftijdsgrens voor de brand weerlieden te verhoogen van 50 tot 55 jaar. Hierop is door de leden van het corps reeds sedert jaren aangedron gen, en waar naar het oordeel van den commandant personen tusschen den leeftijd van 50 en 55 jaar voor uitoefening van de functie van brandweerman als regel lichamelijk volkomen geschikt zijn te achten, rf er naar ons oordeel geen bezwaar om aan dit verlangen van de brandweerlieden, die zich immers vrijwillig voor hun functie be schikbaar stellen, tegemoet te komen. De financieele commissie kan zich met het voorgestelde reorga nisatieplan vereenigen, behoudens voorzooveel betreft de verhooging van de leeftijdsgrens. Wij hebben in verband daarmede het ontwerp gewijzigd in dien zin, dat ons de bevoegdheid wordt ge geven, in buitengewone tijdsom standigheden de leeftijdsgrens te verhoogen tot ten hoogste 55 jaar. Het bijzondere karakter van dezen bij wijze van uitzondering toe te passen maatregel, wordt op die wijze in de verordening vastgelegd. De verhooging van kosten is op genomen in de aangeboden supple- toire begrooting voor den dienst 1941. UITIGIFTE VAN VOLKSTUINTJES In bijlage No. 150 schrijven B. en W.: Bij de behandeling der gemeente- begrooting voor het jaar 1941 heb ben verschillende leden van Uw ver gadering de vraag gesteld, welke de plannen van ons colelge waren ten aanzien van de uitgifte van volks tuintjes voor dat jaar. Zooals wij U reeds in de Memorie van Antwoord bij het Algemeen Verslag inzake de gemeentebegroo- ting voor 1941 hebben medegedeeld, kan het resultaat van de cultuur der volkstuintjes in 1940 in het alge meen bevredigend worden genoemd, vooral wanneer in aanmerking wordt genomen, dat de weersomstandighe den geruimen tijd ongunstig zijn ge weest en met het telen van voe dingsgewassen op gemeentelijke ter reinen eerst cp een vergevorderd tijdstip in dit jaar kon worden aan gevangen. Uit een door ons ingestelde enquête is gebleken, dat bij de vereenigingen ook voor 1941 belangstelling bestaat voor volkstuintjes. Met het oog op een behoorlijke voedselvoorziening achten wij het, gelet op de in dit jaar met de volks tuintjes bereikte resultaten, in deze bijzondere tijdsomstandigheden van groot belang, ook voor het komende jaar terreinen voor uitgifte van volkstuintjes beschikbaar te stellen. Wij hebben reeds stappen onder nomen teneinde de medewerking van het Rijk 'te verkrijgen, dat de op het z.g. kazerneterrein aanwezige volkstuintjes gedurende het jaar 1941 als zoodanig in gebruik kunnen blijven, zulks ongeacht de bestem ming, welke het terrein uiteindelijk zal verrkijgen. Het ligt in onze bedoeling alle volkstuintjes voor 1941 uit te geven zonder beschikbaarstelling van zaai en pootgoed en zonder bemesting. Aangezien het voor de regeling van deze aangelegenheid van. belang is, dat ons college reeds nu gemach tigd wordt, naar bevind van zaken te handelen, stellen wij U voor ons te machtigen met betrekking tot de uit gifte van volkstuintjes voor het jaar 1941 te handelen zooals de omstan digheden het zullen mogelijk maken. Bij de uitvoering van dit besluit zal met de Commissie van bijstand voor het grondbedrijf overleg worden ge- pl.eegd. FEESTBAL EMAGOSAS. Zaterdagavond stond het Gulden Vlies in het teeken van den dand, het bestuur van Emagosas had een feestelijke versiering laten aan brengen, zoodat de goed gevulde zaal met haar vele avondtoiletten een zeer gezelligen indruk maakte. De stemming, die reeds dadelijk goed was, werd door de Swing Charmers geleidelijk opgevoerd, waartoe variaties als een stoelen dans, sneeuwbal-dans enz., het hare bijdroegen. Het bestuur had voor de winnaars van deze dansen diverse prijzen beschikbaar ge steld, wélke op het tooneel onder daverend applaus werden uitge reikt. Ter afwisseling traden op „De zes debutantjes", bestaande uit een vocaal kwartet, onder leiding van Cor de Vries met begeleiding van piano en guitaar, hetgeen zeer in den smaak viel. Ook de band heeft zeker een pluimpje verdiend voor haar acti viteit. Bijna den geheelen avond heeft zij met een ongekend enthou siasme aan één stuk door gemusi ceerd. Wij merkten op, dat Wim de Wilde zijn plaats, achter den vleu gel weer had ingenomen, terwijl de nieuwe guitarist Nico Cramer, alsmede trompettist Henk Boulo- nols en clarinettist Kees Pranger zich uitstekend bij zijn beschaaf den stijl aanpasten. Wim Brouwer blijft achter zijn drums de stuw kracht van zijn band. De sfeer bleef tot het einde uit stekend en deze gezellige school fuif is voor het bestuur van Ema gosas een waar succes geworden. DE QUINT IS GEOPEND. De ijsbaan De Quint aan den Om val is heden geopend. De banen zijn uitstekend in orde gemaakt. Ijsbaan Heiloo. De gegradueerden van de Duit- sche weermacht hebben gistermid dag druk getraind. De belangstelling der jeugd was groot. Vanmiddag zal de baan worden opengesteld voor kinderen van de leden. HET SINT-NICOLAASFEST VAN DEN B. V. N. O. Roderik, de Toovenaar. Als derde en laatste feestmiddag had Zaterdag in de Harmonie de opvoering plaats van het tooneel- stuk van Fred Behrens: Roderik de Toovenaar, voor de leerlingen der hoogste klassen van de O. L. scho len alhier. Het Bonds-Sint Nico- laasfeest is daardoor op schitteren de wijze besloten. Om half drie was de zaal tot in de verste hoeken gevuld met een enthousiaste schare jongens en meisjes. Het „tooneelstuk" is en blijft voor hen de groote attractie. De voorzitter, de heer K. de Vries, richtte een hartelijk woord van welkom tot allen, in 't bijzon der tot den burgemeester, wiens blijk van belangstelling men op hoogen prijs stelde en tot de Haar lemmers. Ja tot de Haarlemmers. Want ditmaal was het niet de Am- Iterdamsche Onderwijzers Tooneel- vereeniging, maar een Haarlemsch gezelschap, dat de opvoering ver zorgde. Door verschillende omstan digheden konden de Amsterdam mers nu niet komen. (In de eerste pauze vond de voorzitter nog gele genheid om ook den heer Dun, in- ur 1. o., dank te zeggen voor zijn tegenwoordigheid). Spr. eindigde met dank te bren gen aan allen, die het feest in de vorm van andere jaren hadden mogelijk gemaakt. Speciaal aan de burgerij van Alkmaar, die in aller lei vorm steun had geboden. En toen begon de opvoering. Roderik, de booze toovenaar, die met zijn dochter in het paleis van prins Eringard woont en zoolang de regeering waarneemt, Morgen zal de prins achttien jaar worden en dan is Roderiks bestuur te ein de. Maar vader en dochter smeden snoode plannen. Door het beeld van de schoone prinses Hilde te laten zien, weten zij den prins te bewegen onmiddellijk naar het eiland te vertrekken, waar de prinses leeft en haar te verlossen. En dan op het eiland krijgt de prins toevallig het gouden fluitje in handen, dat de fee Bonadea tot zijn beschermster maakt. Hij kan dan met de prinses naar zijn rijk terugkeeren en den noozen toovenaar, die met zijn doch ter juist nieuwe snoode plannen beraamde, ontmaskeren en wegja gen. De triomf van het goede en edele, de straf voor het kwaad. Onder leiding van den bekenden regisseur der vereeniging „Cremer" te Haarlem, de heer Henk Bakker (bekend tooneelschrijver), hebben de Haarlemmers een schitterende opvoering gegeven van het mooie fleurige stuk. Alle aanwezigen, de jeugd niet het minste, hebben ten volle genoten van spel en aanklee ding. Verrassend waren de beeld verschijningen, die uit het donker plotseling in het licht kwamen. Zonder iemand der medewer kenden iets te kort te doen, mogen wij zeker afzonderlijk noemen den vertolker der titelrol. De heer Not- telman, één der meest bekende Cremer-leden, heeft de rol van Ro derik in grooten stijl en met veel fantasie gespeeld. Ons compliment! Velen zouden wij ook nog willen noemen. Maar wij bepalen ons tot de toovenaarsdochter Aleid, tot den prins en'de prinses, tot den onhandigen Hilperik, den ouden meester Boudewijn, die het altijd zoo druk had en tot Fredegonda met haar lied van den ezel. Een daverend applaus beloonde leider en spelers voor de zoo uit nemend verzorgde opvoering en het woord van dank van den voor zitter de Vries was dan ook meer dan verdiend. De jeugd had volop genoten en de St.-Nicolaascommissie, uit den B. v. N. O. kan ten hoogste voldaan zijn over den derden middag en het feest in zijn geheel. De dames en heeren hebben zeer zeker een woord van oprechten dank ver diend voor alles wat zij, met veler steun, voor de kinderen hebben kunnen doen. SCHAATSENRIJDEN. Dank zij de vorst van Zater dagnacht is het ijs reeds op verschil lende plaatsen zóó sterk, dat men in Uitgeest Zondagmiddag al diver se personen in hoofdzaak jonge lui op het ijs zag en verschillende anderen de schaatsen ondergebon den hadden. Op smalle slootenwerd er tamelijk gereden, terwijl op en kele stukken ondergeloopen gras land, meest in het z.g. Castricum- merveld, goed gereden kon worden. HOLLAND-HUIS-LOTERIJ. Voor de op Vrijdag a.s. te houden trekking zijn nog enkele loten ver krijgbaar. Het is dus niet zóó, als in sommige bladen is aangekondigd, als zouden alleen in Amsterdam nog loten zijn te krijgen. Men zie adver tentie in dit nummer. NIEUWE EXPORTPRIJZEN VOOR KOOL. o De exportprijzen voor de roode- kool zijn met ingahg van Maandag van 4 per 100 kg tot 4.50 ver hoogd, die voor gele kool van 3.50 tot 3.80, terwijl thans ook voor Deensche wittekool een exportprijs is vastgesteld n.l. van 3.10 per 100 kg. Afwijkende kwaliteitzal 20 minder mogen opbrengen. NIEUWE-NDEDORP. Boerenleenbank. - De coöp. boe renleenbank alhier hield Zaterdag avond een ledenvergadering ten lokale van den heer H. J. Kossen, ter behandeling van de wijziging van statutenwijziging en huishoude lijk reglement, welke, nadat eenige toelichtingen waren gegeven, met algemeene stemmen werden aange nomen. 'f rtJSOKRIEVEN DOOR 3EHKHNÏNGHN VAN ALEXANDER RAYMOND WIE ZAG DE AANRI. De Commissaris van Pol maar verzoekt dengene, was van een aanrijding twee wielrijders, welke dag omstreeks 5.40 uur oj nemerstraatweg ter hoog garage Pouwels plaats ha< spoedigste aan het bureau aldaar te melden tot het j nadere inlichtingen. Bij deze aanrijding wer< jarige meteropnemer van W. G., vrij ernstig gev slachtoffer is naar het Ce: kenhuis te Alkmaar overg ALS HET VRIEST, De Commissaris van Poli meente Alkmaar brengt van de ingezetenen de i artikelen der Algemeer Verordening en Verkeersve luidende: art. 145 A.P.V. Het is vei den openbaren weg te schi spoelen of op eenigerlei gebruikmaking van water bij vriezend weer. art. 146 A.P.V. Het is water, sneeuw of eenige a: standigheden van daken, i andere verhevenheden of wen of goten op den open te werpen. Neergeworpe: moeten buiten de wijken c bare wateren worden gebi art. 154 A.P.V. Het is verb 8. als de openbare weg van sneeuw, ij zei of vorst dezen te berijden met welke niet op scherp zijn ge zij aangetoond kan worde het uitrijden de gladheid was ingetreden, art. 184 A.P.V. Elke hoofdbewoner van ceel of, als dit onbewoonc bruikt is, de eigenaar van ceel, is verplicht: a. Bij gladheid van den weg tengevolge van sneeu vorst te zorgen dat de ope: vóór en langs die perc breedte van minstens 1 rr danig met asch, zand of i? bestrooid, dat daardoor heid geheel benomen zij. Voorts is bepaald in het van art. 184: Is eenig gebow bij meer persoon in gebruik, dan hierbedoelde verplichting van de gebruikers der g> onmiddellijk aan den openl gelegen gedeelten, ieder t, het door hem gebruikte reikt en, zoo die gedeelten bruik zijn, ten laste van naar. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BAT Bijkantoor Alkmaa: van Maandag 16 Decern STAATSLEENINGEN. Vor 4 Nederland 1940 II 96' 3—3M Nederl 1938 8b> 3 Ned-Indië 1937. 84 5J4 Duitscbl m verkl. BANK-1NSTELLINGEN Amsterd Bank ,117 Hande' Mij. Cert. v. 250119 Koloniale Bank. .191 Ned. Ind. Handelsbank 133 IND. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 109 Calvé Delft Cert. 7bl Nederl. Ford. .324 Lever Bros128' Philips Gloeit. Gem. Bezit202 IND. OND. BUITENL. Am. Smelting 49 Anaconda30 Bethleh. Steel 85 Cities Service 7 General Motors .54 Kepnecott Copper. 3o' North American Rayon. 231 Republic Steel 20 Standard Brands 6 Steel comm70 CULTUUR MAATSCH. H V. A452 Java Cultuur286 Ned, Ind Suiker Unie 2<5 Verg. Vorstenlanden ]3U PETROLEUM. Dordtsche Petr257! Kon Petr2/>3 Phillips Oil.U/s Shell Union]23 Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber .2821 Deli Bat Rubber .217 Hessa Rubber .147 Oostkust166 Rotterdam Tapanoeli t2 Serbadjadi 141 Interc Rubber 55' SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn 1221 Java—ChinaJapan lijn 156 Kon Ned Stoomboot 1 1 Scheepvaart Unie .1.0 TABAKKEN. Deli Batavia200 Oude Deli2/t Senembah2161 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central JO Southern Pacific H Southern Railw. i" Union Pacific Can Pac b1/, VALUTAKOERSEN DEI BANK, 16 DECEMB (Schriftelijke en tel.-tr Valuta's: New-York 1.88 3/16—1.88 lijn 75.2875.43, Brussel 3' Helsinki 3.81—3.82, 44.8144.90, Zurich 43.63- Bankpapier: Berlijn 75.1975.34, New- 1.901/4, Brussel Stockholm 44.7644.94, 2 —43.75.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2