uk nu STAD EN OMGEVING De vleeschvoorziening van deze week. Onbewaakte overweg eischt twee dooden. AGENDA GERARD WORM DE STRAATLANTAARN. EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. Weinig hoopvol voor de Kerstdagen. Helaas moeten wij mededeelen, dat de voor distributie bestemde hoeveelheid vleesch deze week weer iets ongunstiger is, omdat er geen varkensvleesch ter beschikking kon worden gesteld. Er is op bon 12 alleen rund- en kalfsvleesch verkrijgbaar en er is 5.500 K.G. vleesch te verdeelen, ter wijl de bonnen recht geven op 16.500 K.G., zoodat er slechts ééh derde van de hoeveelheid kan ge geven worden waarop men volgens de bonnen recht heeft. Er is nog wat rookworst beschikbaar, doch zoo weinig, dat ook daarvan niet veel kan worden gegeven. Geen versch vleesch voor Kerstmis. Er zal vóór de Kerstmis geen versch vleesch bij de slagers aan wezig zijn. De Kerstdagen vallen midden in de week en brengen daar door stagnatie in de werkzaamheden. Gewoonlijk wordt het vee, dat Maan dags wordt aangevoerd, niet voor Woensdags geslacht. Na een nacht verblijf in een der stallen volgt Dinsdags de verdeeling over ver schillende onderdeelen van het rayon Alkmaar waartoe o.m. behoo- ren Haarlem, Beverwijk, Noord- Kennemerland en de gemeente Alkmaar. De voor onze stad bestemde dieren worden daarna naar het abat toir gebracht en weer onderverdeeld. Daarmee gaat gewoonlijk de geheele Dinsdag heen en dan kan er na de accijnsafgifte op Woensdag worden geslacht. Wel hoopt men thans de slachtin gen te kunnen vervroegen zoodat deze op Dinsdag afloopen. Versch geslacht vleesch is evenwel niet direct voor de consumptie geschikt te maken, zoodat de slagers, hoe graag ze dat ook zouden willen, voor de Kerstdagen geen vleesch zullen hebben. Zij blijven hier ter stede vasthouden aan het besluit om geen vleesch thuis te bezorgen, behalve voor zieken en bejaarden, die zelf geen vleesqh kunnen halen. In normale gevallen weet men niet vóór Donderdag hoeveel vleesch er beschikbaar is. Vrijdagsmorgens wordt het vleesch op het abattoir van de beenen ontdaan, waarna des middags de verdeeling onder de slagers geschiedt. Het versche vleesch komt dus niet vóór Vrijdagavond in de winkels en het is voor de slagers onmogelijk om op den enkelen Za terdag, die overblijft èn te winkelen èn te bezorgen. Het paardenvleesch. Op het oogenblik is het paarden vleesch nog vrij. Er zijn deze week nog al wat paarden uit Denemarken ingevoerd en hier geslacht, maar men verwacht, dat ook het paarden vleesch spoedig gedistribueerd zal worden. Ten slotte is er Zaterdagmorgen op de Vrijbank nog paarden- en rund- vleesch verkrijgbaar, evenals wat schapenvleesch. Er zal, evenals de vorige week, alleen lappen en gehakt worden verkocht. Vraag niet meer dan een derde. Men vestigt er nogmaals de aan-* dacht op, dan wanneer ieder niet meer dan een derde deel van het vleesch vraagt waarop hij recht heeft, iedereen vleesch zal kunnen krijgen en het lang in de rij staan daardoor in vele gevallen kan wor den voorkomen. De verdeeling van het vleesch. De inzender, die dezer dagen een ingezonden stuk plaatste, waarin hij een alleszins verstandige regeling aanbeval iedereen moest zich op geven bij een bepaalden slager, zoo dat deze' van te voren zou weten hoe veel klanten hij had en daarmede bij de verdeeling van het vleesch over de slagers rekening kon worden ge houden hebben wij moeten ant woorden, dat deze regeling onmoge lijk is zoolang iedere slager slechts vleesch krijgt in verhouding tot den in 1939 door hem verkochten voor raad. Deze inzender heeft er ons thans op gewezen, dat een regeling als door hem voorgesteld, wel moge lijk is, in eenige kleinere omliggende gemeenten. Wij hebben deze kwestie heden morgen nog eens met den betrokken wethouder besproken, die ons heeft medegedeeld, dat de aanwijzing van veesch in verhouding tot den ver koop in 1939 geen Alkmaarsche uit vinding is, maar voor het geheele land geldt. Dat men in enkele kleinere ge meenten daarvan kan afwijken, wordt hoofdzakelijk veroorzaakt doordat men daar slechts twee of drie slagers heeft, die gemakkelijker tot een onderlinge regeling kunnen komen dan dat in een stad het ge val is. Vreeselijk ongeluk in de gemeente Berkhout. Gistermiddag omstreeks twee uur is op den onbewaakten overweg aan de Hulk onder gemeente Berkhout 'n ernstig ongeluk gebeurd, dat twee slachtoffers heeft geëischt. De personentrein van Amster dam naar Enkhuizen passeerde omstreeks twee uur dezen over weg. Op hetzelfde oogenblik wilde een lichte personenauto, eveneens uit de richting Amsterdam komend, den overweg kruisen. Er ontstond een botsing, waarvan de gevolgen vreeselijk waren. Het lichte wa gentje werd 500 meter door de locomotief megesleurd. De twee inzittenden waren op slag dood. Op geruimen afstand voorbij den overweg kwam de trein tot stil stand. Na korten tijd kon hij de reis voortzetten. EEN ONGEVAL. Naar aanleiding van hef gerucht, dat ook uit vijandelijke gezindheid, de groote winkelruit van het winkelpand van den heer v. d. Gracht aan de Langestraat is inge gooid, deelen wij mede, dat zulks niet. het geval is. Deze ruit werd n.I. bij ongeval, tijdens een vechtpartij, verbrijzeld. BENOEMING. De heer P. S. Dik Jzn., kantoor knecht en' wnd.-assistent ten post en telegraafkantoor alhier, is met ingang van 16 Dec. 1940 benoemd tot assistent. De benoemde zal in zijn nieuwe functie te Alkmaar werkzaam blijven. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg 17.000 kg, de hoogste markt 35.25 per 50 kg. De markt geeft geen aanleiding tot bij zondere beschouwingen. Zooals be grijpelijk is was de aanvoer zeer snel verkocht. De volgende week vangt de kaas markt om 10.45 uur aan, terwijl de meeste fabrieken de markt om de veertien dagen bezoeken. COLLECTANTEN VOOR DE WINTERHULPCOLLECTE. Namens den burgemeester worden eventueele collectantes voor de a.s. winterhulpcollecte verzochtzich vóór Maandag a.s. 12 uur te willen opgeven bij het secretariaat van de Winterhulp, dat in het gemeentege bouw naast 't stadhuis is gevestigd TOOiVEELAVOND VOOR „HET NUT." De tooneelavond, gister door het bestuur van „Het Nut" den leden aangeboden, is een echte kunst avond geweest en het was jammer, dat de dancing van de Harmonie niet geheel met belangstellenden was gevuld. 't Was eigenlijk een tooneelavond en een voordrachtavond tegelijk, want er werd door een persoon een heel tooneelspel opgevoerd: mevr. Nel Oosthout uit Hilversum gaf „De krijtkring", een Chineesch stuk van Li-Hing-Tao, waarin ge rechtigheid, liefde en trouw zege vieren over onrecht, leugen en laster, 't Mag verwonderlijk hee- ten, dat dit stuk, dat den toehoor der toch zooveel voldoening schenkt, zich eenige jaren geleden slechts zoo kort op het repertoire heeft kunnen handhaven, toer. het door eerste-rangs artisten in Amsterdam gespeeld werd. Zou de oorzaak hiervoor moeten worden gezocht in de beeldspraak, waaraan „De krijt kring" zoo rijk is en die misschien voor ons Westerlingen moeilijk is te verteren? En aan de soberheid van het tooneel, die daaraan om gekeerd evenredig hoo'ge eischen aan de fantasie der toeschouwers stelt? Inderdaad zijn de tooneelen so ber, maar dat is een eisch van Chineesche stukken, naar de heer Albert van Doorn gisteravond voor af in een korte uiteenzetting mede deelde: décors e. d. gebruikt men daar niet, omdat de Chineezen over zoo'n rijke fantasie beschikken, dat zij alles ook zonder kunstmid delen als in werkelijkheid zien, waarbij natuurlijk het intensieve van het spel een zeer belangrijke rol speelt. En niet te vergeten de muziek. Ook hierover deelde de heer van Doorn een en ander mee. Met deze oorspronkelijke muziek werd het spel van mevr. Oosthout gisteravond begeleid en zij heeft ten zeerste bijgedragen tot het wel slagen ervan. Groote bewondering hebben we voor de begaafde actrice, die het uit vijf bedrijven bestaande stuk heeft gespeeld en daarbij verschillende personen met zeer uiteenloopende karakters had te typeeren. Het woord van dank, haar ge bracht door mr. R. Veendorp, die den avond had geopend met de toezegging, dat de volgende Nuts- avond wordt gehouden bij volle maan, was zeker verdiend. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Nanette (comedie), hoofd rollen Jenny Jugo, Hans Söhnker, Albrecht, Schönhals e.a. Toegang voor eiken' leeftijd. Zondagmiddag en beide Kerst- Kerstdagen van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De wildernis roept (avont,, sens.); hoofdrollen Harry Piel en Gerda Maurus. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag en beide Kerst dagen 2 en 4.15 uur voorstelling. City-theater, 7.15 uur, Tioofdnum- mer De Jantjes (hum. Ned. film); hoofdrollen Fientje de la Mar, Susie Klein, Jan van Ees, Sylvain Poons. Willy Castello e.a. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag en beide Kerst dagen 2 en 4.15 uur voorstelling. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Das Lied der Wüste (rom.); hoofdrollen Zarah Leander, Gustav Knuth en Friedrich Domin. Zondagmiddag en beide Kerstda gen van 2 uur af doorloopende voor stelling. Zaterdag 21 December. 3 uur, Kapelkerk, concert door vrouwenkoor o. 1. v. Corn. Jonker t. b. v. Huisverzorging. Zondag 22 December. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, kinder middag, paedagogisch poppenspel Zwaan, kleef aan. IN DE HOUTTIL. MR. FRUIN GEÏNSTALLEERD. Als president der Utrechtsche rechtbank. Hedenmorgen is. de nieuw benoem de president der rechtbank te Utrecht, mr. H. M. Fruin, in een bui tengewone openbare zitting geïnstal leerd. Er bestond hiervoor groote belang stelling. Vele leden van het rechts front der N.S.B., van welk front mr. Fruin leider is, waren aanwezig, terwijl vele hoqge autoriteiten uit de N.S.B. acte de presence gaven. De rechtbank was samengesteld als volgt: mr. A. N. Fabius, officier van justitie, vertegenwoordigend het openbaar ministerie, mr. C. Veen, vice-president, mr. Th. J. Dorhout Mees, mr. A. D. van Regtercn Alte- na, rechters, mr. P. de Jong, grif fier. Mr. Fabius deed allereerst mede- deeling van de benoeming van mr. Fruin tot president en wenschte hem geluk met zijn aanstelling. Hierna las de subst. griffier, mr. P. de Jong, de acte voor, waarna de vice-president, mr. C. Veen, den nieuw benoemden president voor beëedigd verklaarde. Hiermede was de plechtigheid geëindigd en bestond gelegenheid den nieuwen president geluk te wenschen, waarvan ëen druk ge bruik werd gemaakt, onder meer door de kantonrechters de Jager en Otten en vele leden van de balie. Uit de kringen der N. S. B. merk ten wij o.m. op: Mr. van Genechten, procureur-generaal van het gerechts hof te Den Haag, mr. de Rijke, pro cureur-generaal van het gerechtshof te Arnhem, mr. dr. Kessler, adjudant en afgevaardigde van den leider der N. S. B.; verder ir. Huygen, secreta ris-generaal van het hoofdkwartier der N. S. B., mr. van Vessem als ge machtigde voor rechtskundige aange legenheden in de N. S. B., mr. de Bruyes Tack, subst.-officier van jus titie bij de rechtbank te Alkmaar, mr. Ubbens, rechter bij de rechtbank te Alkmaar, mr. Zondervan, comman dant der W. A. van de N. S. B., den heer Bilderbeek, algemeen penning meester van de N. S. B., en vele andere leden van het rechtsfront. DE AANKOOPEN VOOR DE DUITSCHE WEERMACHT UIT HET EXPORTGEDEELTE. De Nederl. Groenten en Fruit- Centrale heeft aan de veilingen een circulaire gericht, waarin wordt medegedeeld, dat het op het oogenblik herhaalde malen voor komt, dat leveringen aan de Duit- sche weermacht, waarvoor bepaal de handelaren opdracht hebben, moeilijkheden geven bij de verdee ling van de producten op de veiling. Indien een handelaar het vorige jaar op een veiling een hoeveelheid goederen heeft gekocht en door geringen aanvoer het aangewezen product moet worden verdeeld, dan kan voor de leveringen van den betrokken handelaar aan de Duit- sche weermacht niet voldoende plaats worden ingeruimd op deze veiling. Op grond daarvan heeft de Ned. - Groenten en Fruit-Centrale besloten, dat leveringen aan de Duitsche weermacht, die zouden uitgaan boven het normale kwan tum dat een handelaar in het ver leden op een veiling heeft betrok ken, niet moeten worden toegewe zen uit de voor het binnenland te verdeelen voorraden. Deze leve ringen moeten worden gedekt uit het gedeelte, dat voor export is bestemd. De veilingen zullen daartoe de blauw Bezugscheine hebben in te nemen. Indien aan een veiling niet voor export wordt EEN GELEIDEDIENST. Naar het Volksblad mededeelt, zal hier ter stede binnenkort, in navolging van andere plaatsen, een geleidedienst ingesteld worden, die zich zal belasten met het in donker thuis brengen van personen, die daarop prijs stellen. Deze geleide dienst zal zich ook belasten met het doen van boodschappen, het bezor gen van koffers, enz. DOODELIJK ONGEVAL TE WOGNUM. De 15-jarige L. Boot uit Medem- blik, die per rijwiel achter een auto reed, is, toen hij onverwacht ter zijde daarvan reed, door een van den tegenovergestelden kant komende auto aangereden. Deze auto stopte terstond en de daarin zittende geneesheer verleende hulp, maar dit mocht niet meer baten. Even later is de knaap overleden. EEN NATTE PASSAGIER. Te water geloopen, maar toch met den trein mee. De N. H. Crt. vertelt: Tijdens de Egyptische duisternis, welke Woensdagavond heerschte, is iemand uit Alkmaar, die te Hoorn een bezoek had afgelegd, op weg naar den laatsten trein, aldaar in 't Munnickenveld geloopen. De man riep luidkeels om hulp, zoodat spoe dig omwonenden kwamen toege sneld, die bij het schijnsel van een paar lantaarntjes de gracht af zochten om den drenkeling te ont waren. Toen dit was gelukt, werd hij met eenige moeite naar boven geheschen. Druipnat en rillend van 'de kou stond hij op den wal, waar bij hem werd geadviseerd, op zijn schreden terug te keeren en zich van droge kleeren te voorzien. De Alkmaarsche meneer bleek echter voor deze goede raadgevingen on gevoelig en er was hem blijkbaar veel meer aan gelegen om zijn trein nog te halen. In zijn kletsnatte plunje tippelde hij naar het station en daar wist hij inderdaad zijn trein nog te pikken, zoodat men een natten passagier in de coupé kreeg. MET DE WET VALT NIET TE SPOTTEN. Met de wet valt niet te spotten. Dat ondervond de veehouder M. B. te Broek op Langendijk, toen Donderdagmorgen van een door hem gebouwde schuur onder toe zicht van den rijksveldwacht en onder leiding van den gemeente opzichter de zijkanten werden weggebroken. B. had indertijd ver gunning gekregen, een open stroo- schuur te bouwen, doch was verder gegaan dan hij mocht en had een dichte schuur gebouwd. Waar schuwingen van de zijde van het gemeentebestuur mochten niet ba ten. Ook op de laatste aanmaning werd niet gereageerd. De heer M. B. heeft nu weer een open schuur, maar een die een aardig centje zal kosten, want een afbraak als nu is geschied, wordt niet gra tis gedaan. Bovendien is nog pro cesverbaal opgemaakt. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELSREGISTER VAN 3 DEC. TOT EN MET 16 DEC. 1940. Nieuwe zaken. Alkmaar: L. J. Glastra, Bisschop Bottemannestraat 62, agenturen in bakkersartikelen en veevoeders. Bergen: „Koma" Oosterweg 13, koek, chocolade en suikerwerken. Broek op Langendijk: M. de Waard, Dorpsstraat 192, expeditiebe drijf. Den Helder: Bouw-onderneming M. J. Cornelisse, Laan 29, bouwbe drijf. Bestuurswijzigingen. Alkmaar: De Coöp. Zuivelbank, Kerkplein 13. Texel: Coöp. Aankoopvereeniging „Texel", G.A., Koogerstraat 38, Den Burg. Andere wijzigingen. Alkmaar: N.V. Eerste Hygiënische Alkmaarsche Broodfabriek, Baan gracht 2, statuten gewijzigd. Heiloo: S. Deutekom, Heerenweg F. 72, Drukkerij; fil. gevestigd te Heiloo, Stationsweg K. 109. Handelsonderneming „Jako", Ken- nemerstraatweg A. 238, grossierderij in electrische, sanitaire artikelen en rijwielen; in- en uittreding vennoot. Den Helder: A. Visser, Langestraat 67, meubelhandel; rechtsvorm ge wijzigd. N.V. Broodfabriek „De Volhar ding", Kuiperdwarsstraat 1; statuten gewijzigd. Texel: J. C. Koppies, Schilder einde 81, goud enz.; verplaatst naar Hoorn. Wieringerwaard: fa. Klaas Krui- ten, Zuid Zjjperweg A. 44, winkel in kruidenierswaren; overgegaan aan K. Kruiten. HEILOO. Mooi werk gegund. - Aan de fa. IJ. Kops en Zn., alhier, is gegund voor een bedrag van 16.500 het bouwen van een woonhuis met ga rage te Anna-Paulowna voor reke ning van den heer H. J. Naastepad Jr., aldaar. geladen, terwijl er toch aanvragen zijn voor leveringen aan de Duit sdie weermacht, dan zouden de betrokken handelaren verwezen dienen te wórden naar die veilin gen, waar het door hen verlangde product in het algemeen voor export wordt geladen. De straatlantaarns maken de straat. Tenminste als ze branden. Overdag branden ze niet en dus maken ze dan de straat niet, maar dan is de straat er toch. 's Avonds en 's nachts branden ze tegenwoordig ook niet en dan is de straat geen straat. Dan liggen we in bed of loopen door de straat die geen straat is, maar een stuk duisternis met aan weerszijden harde donkere wanden, waar je te genop kunt loopen en trottoirs, waar je over struikelen kunt. Voor ons huis staat een straatlan- taarn. We waren daar trots op en dankbaar voor. Dit vanwege de voordeelen 's nachts: een permanen te verlichting van het sleutelgat; het uitsparen van een lichtje op de ka mer van de kinderen; de intieme schemerlampachtige verlichting van onze slaapkamer. Toen deze open bare lichtbron de vorige winter plots weigerde haar weldadige werking te verrichten, hebben we 's morgens terstond met lichtelijk verbolgen en verontwaardigde stem het plaatse lijk electriciteitsbedrijf opgebeld en dien avond was alles weer in orde. Nu zitten we al vele maanden in het donker; de kinderen zijn al over het bange heen en schreien niet meer; laat thuis komen is tegen woordig verboden, maar we zouden dat anders toch niet doen vanwege het donkere sleutelgat; we hebben nog steeds het gevoel of we eiken nacht logeeren in een dorpje zonder electrische straatverlichting. Maar toch durven we niet meer opbellen. De trotsche lichtmast voor ons huis is nu een sta-in-den-weg, meer niet. Alleen de honden weten er nog wei eens een dankbaar gebruik van te maken. Waarschijnlijk is dat de re den, dat men er nog niet toe over gegaan is deze obstakels voor het voetgaand verkeer maar zoolang op te ruimen. Tegelijk met de stralende licht bronnen op de hoeken van de straten missen we daar nu na het sluitings uur de groepen druk redeneerende mannen, die de café's uitgezet wer den om onder den lichtbundel nog een poosje op hartroerende wijze af scheid te nemen en tevens de bran dende vraagstukken van den dag tot een oplossing te brengen. Een gemis is dat, zoowel voor degenen die nu genoodzaakt zijn tastend en zoekend in het duister hun weg naar huis te vinden, als voor de bewoners van de straathoeken, die nu van dit hoor spel verstoken blijven. Het beste is met dit alles het elec triciteitsbedrijf er nog aan toe: dit spaart eiken nacht een stroom stroom en heeft geen last meer van standjes over straatlantaarns, die met branden. BROEK OP LANGENDIJK. De Koophandel. - De vergade ring van de vereeniging van groot handelaren in groenten en aard appelen „De Koophandel", welke ge houden werd in café Kramer te Zuidscharwoude, stond onder lei ding van den heer J. Kramer, aan gezien de heer P. Deutekom wegens drukke werkzaamheden bedankt heeft voor deze functie. De voorzitter heeft in zijn ope ningsrede de vertegenwoordigers van den Noordermarktbond, de heeren J. Kliffen en J. Kos, hartelijk ver welkomd. Van de Ned. Groenten en Fruit- Centrale was bericht ontvangen, dat het inderdaad de bedoeling is, dat de exportprijzen voor het binnen land gelden als d e prijzen. Wanneer voor het binnenland tegen een lage- ren prijs wordt afgedrukt, behoeft de partij niet te worden gegund, maar kan de partij bij het exportkwantum worden gevoegd. Van de transportarbeiders was een verzoek ontvangen, hen een duurte- toeslag te willen verleenen met 10 in verband met de stijging van, de kosten van het levensonderhoud. Men besloot na eenige bespreking, met 27 voor, 3 tegen en 1 blanco, den gevraagden toeslag te verleenen, als daarvoor de vereischte toestem ming wordt verkregen. Dit zal dan mgaan per 1 Januari a.s. Voor de verlading van peen werd deze toe slag niet van toepassing verklaard. Daarvoor werd de vergoeding van 4 tot 6 verhoogd, met inbegrip van het klaarmaken van de wagons met papier en stroo. Op de werkzaamheden, welke door de kooplieden zelf verricht mogen worden, zal strenger toezicht worden uitgeoefend, om te voorkomen, dat méér werk wordt gedaan, dan ge oorloofd is.' De nieuwe verdeeling van den binnenlandschen handel werd door den voorzitter van den Noorder marktbond toegelicht. Als grondslag voor het puntenstelsel is nu ge nomen de omzet gedurende de eerste maanden van 1939. Men verzoekt echter eenige soepelheid te mogen betrachten ten aanzien van degenen, die door omstandigheden gedupeerd zouden kunnen zijn bij deze regeling. De vergadering ging daarmede accoord. In antwoord op een vraag van den heer C. Keeman, hoe het zal gaan met de inhouding van de loonbe lasting'der transportarbeiders, zeide de voorzitter, dat de secretaris en de heer M. Wagenaar, de ambtenaar voor de sociale verzekeringen, hier voor een regeling zullen maken. De heer C. Smit vond het niet juist, dat kool beneden 2% pond met mandjes gelost werd. Dan worden ze gestort. Hierover zal. men in overleg treden met den leider der transportarbeiders. De heer K. Zeeman vestigde de aandacht op de rede van ir. Louwes, waarin de uitschakeling van den groothandel wordt besproken. Dit zal men in 't oog houden. ZIJPE. Raadsvacature vervuld. - De heer J. Komen te Oudesluis, die als opvolger van wijlen den heer H. Dignum, is benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad van Zijpe, heeft deze benoeming aanvaard, nadat de heeren C. Commandeur te 't Zand en de heer J. E. J. Kramer te Burgerbrug den wensch te kennen hadden gegeven een even tueele benoeming niet te zullen aannemen. Op de voordracht. - De heer en mevr. W. van Eenenaam alhier komen als no. 1 voor op de voor dracht voor directeur en direc trice van het verzorgingshuis te Hoogezand (Gr.) SCHOORL. Teraardebestelling Fl. Schermer - Onder zeer groote belangstelling vond Donderdagmiddag op de Al- gemeene Begraafplaats te Schoorl de teraardebestelling ''plaats van den heer F. Schermer, lid van den geemeenteraad. Daarbij waren o. a. aanwezig de burgemeester met beide wethouders en den gemeen tesecretaris, raadsleden, leden van Provinciale Staten van Noordhol land, het volledige bestuur van de coöp. boerenleenbank en vertegen woordigers van talrijke vereeni- gingen en corporaties, waarin de overledene zitting had. Nadat het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten en de talrijke kransen op het graf waren gelegd, trad de burgemeester naar voren, die in warme bewoordingen den arbeid prees in dienst van den gemeenschap door den heer Scher mer verricht. Spr. wees op de groote liefde van den overledene voor de natuur en zei, dat daardoor vele monumenten in Schoorl zijn opgericht het oude Raadhuis, de Jelgersma v. d. Hoopstichting, het rijwielpad enz. die herinne ren aan deze liefde en den gesta gen arbeid van den heer Schermer daarvoor. Namens de afd. Schoorl van den vrijz.-dem. bond en de Staten fractie sprak de heer Sietsma uit Alkmaar, die er op wees met hoe veel gloed de overledene steeds het ideaal van den bond uitdroeg en dat zijn kennis en stuwende kracht steeds dienstbaar is gemaakt aan de gemeenschap. De heer J. de Leeuw dankte ten slotte den overledene voor hetgeen hij voor de voetbalsport in de ge meente had gedaan. De zoon van den overledene, de heer A. Schermer, dankte voor de belangstelling, die de familie bij dit' heengaan had ondervonden, waardoor kracht was gegeven tot het dragen van dit zoo groote ver lies. Nadat nog een oom van den heer Schermer enkele woorden ter nagedachtenis had gesproken, was de droeve plechtigheid geëindigd. BERGEN. De Bonte Spelers. - De Alk maarsche Bonte Spelers boekten gisteravond op den 2den V. V. V.- avond met de vertooning van „Volle Maan", zoo mogelijk, nog een grooter succes. Ook ditmaal was de zaal eivol. Stormachtig werd de heer Cloeck toegejuicht, na zijn geestdriftig gezongen lied „Mooi Holland". Dat dit gezelschap over een uitste kend repertoire beschikt, bewezen de beide musici, die ditmaal met 'n geslaagde quatre mains openden, de heer Grondsma die nieuwe goochelnummers te zien gaf en de heer Kroon, die gisteravond de „Gebroeders Stet naar het Stille Strand", inplaats van „Naar de voetbalmatch" liet gaan. De be schaafde zang van mej. Ries 'en de mooie dansen van de dames JonkerJonker en Kühl werden zeer gewaardeerd. Overweldigend was het enthou siasme in de zaal, toen de heer Grondsma, na het dankwoord van den voorzitter van de V. V. V., zijn antwoord-speechje beëindigde met de woorden: „Leve de V. V. V., leve Bergen, leve het Vaderland". De V. V. V. kan op een paar ge slaagde avondep terug zien. HOOGWOUD. Veldwachter benoemd. - Door den waarnemend commissaris der provincie Noordholland is, naar de N. H. C. meldt, tot gemeenteveld wachter benoemd de heer M. van Hulst, voorheen agent van politie le klas te Zandvoort.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2