Scherpe Wind ZEVENMIJLSLAARZEN V STAD EN OMGEVING De vleeschvoorziening. AGENDA Op Oudejaarsavond vóór 12 uur thuis. BURGERLIJKE STAND FILMNIEUWS AMajt tuMiiJAMSCHE BEURS 6%g EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. Deze week meer voorraad. Door verschillende omstandig heden is de vieesch-positie voor onze stad en naaste omgeving deze week beduidend gunstiger gewor den dan de vorige weken het geval is ge «veest. Dm.k z.j de slachtingen van den Zondag j.l„ waren de slagerijen Dinsdag weer geopend. Het publiek cat nog over bonnen beschikte, heeft ditmaal niet lang behoeven te wachten, zoodat men niet in de rij behoefde te staan, maar vrijwel dadelijk geholpen kon worden. De markt-aanvoer van Maandag was behoorlijk en daar eenige voor ait rayon bestemde wagons met runderen niet waren gearriveerd, heeft de plaatselijke toewijzings commissie zich nrut Den Haag in verbinding gesteld en de toezegging gekregen, dat alle dieren van de Aikmaarsche markt ter beschikking zouden worden gesteld van Alk maar, Noord-Kennemerland en Beverwijk. Voor Haarlem behoefde ditmaal niets te worden gereser veerd. De verkeersmoeilijkheden waren voor ons ditmaal een voordeel. Wagons om het vee naar elders te vervoeren konden niet worden toe gezegd. de vaart naar Haarlem was dicht gevroren en de enkele vracht auto's die beschikbaar waren, moesten worden gerequireerd om het vee van Zondag, dat hier was opgestapeld, naar Haarlem te brengen. Thans is er voldoende vleesch hoewel alleen rundvleesch voor radig. Wel niet in die mate, dat alle tonnen Zaterdag kunnen worden ingewisseld, maar er wordt op ge rekend, dat het publiek niet alles ineens zal koopen. Met ^.e bon 13, die geldig is tot 5 Januari, zal men het ook de geheele vol gende week moetendoen, dus ook op Zaterdag 4 Januari, a i. dus Zaterdag over een week. Degeen die dus thans al zijn bonnen zou willen inwisselen, zit de vol gende week zonder vleesch. Wanneer nu a.s. Maandag de aanvoer van vee wederom ph—ts vindt in dezelfde mate als thans en er blijft voor Alkmaar en omgeving wederom voldoende ter beschik king, dan zal het misschien moge lijk worden dat er weer thuis be zorgd wordt. Het vragen en bezor gen hangt echter geheel af van de omstandigheid of er evenveel vieesch in voorraad is als er bon nen in omloop zijn. Indien de sla gers daartoe zullen overgaan hetgeen dan per advertentie be kend wordt gemaakt wordt er op gerekend, dat men dan geen vleesch naar elders gaat verzenden en geen bonnen uit andere plaatsen hier tracht in te wissselen, want in aat geval zou de berekening weer geheel verkeerd uitkomen. Paardenvleesch. Paardenvleesch is er deze week weer beschikbaar. De aanvoer van paarden uit Denemarken blijft nog steeds doorgaan. De prijzen zijn hoog, in vele gevallen hooger dan het rundvleesch. De paardenslagers hebben een drukke winkelnering en verdienen weinig, maar ook zij stellen zich op het standpunt dat het consumenten-belang over- heerscht. De Vrjjbank. Op de vrij bank zal er ditmaal niet veel anders zijn dan gesterili seerd vleesch. Hier en daar zijn nog eenige partijtjes vleesch in beslag genomen, die afkomstig zijn geweest van frauduleuze "slachtingen en in een der koelcellen van het abattoir bewaard woiden, maar de afgifte kan alleen geschieden wanneer het politioneel onderzoek is afgeloopen. Een nieuw denkbeeld. Van deskundige zijde is de ge dachte gelanceerd, dat men lande lijk moet streven naar een regeling waardoor voor éénmaal alle slagers de dubbele volledige portie toege wezen krijgen. Zij zouden daardoor over een zekere reserve kunnen beschikken, die het afleveren van vleesch aan de klanten vlot kan doen verloopen, ook in de weken waarin mogelijk niet hét volle pond kan worden toegewezen. Bovendien zou men hierdoor be reiken, dat de klanten meer kans krijgen dat vleesch te betrekken dat zij het meeste begoeren en dus geen biefstuk krijgen als zij lappen besteld hebben of omgekeerd. Er zit in deze gedachte zeker iets goeds, dat nadere overweging ver dient. Geen constante vleesch voorziening. Dat er, ondanks de verplichte levering, nu eens meer en dan weer minder vleesch is, zit hoofdzakelijk hierin, dat de boeren wel verplicht zijn hun-vee te leveren, maar dat het tijdstip van levering binnen een bepaalden termijn aan hun eigen inzicht is overgelaten. Daardoor kan het voorkomen, dat er de eene week voldoende en DE KAASMARKT. Nu verschillende fabrieken, met het oog op de verminderde pro ductie, besloten om de veertien dagen ter markt te komen, was dit op de heden gehouden markt reeds merkbaar. Da aanvoér bedroeg slechts 10.000 kg. De hoogste markt was 35.25. Nu de kaas aan een bepaald vochgtehalte moet vol doen, levert de prijsstelling geen moeilijkheden op. ERNSTIGE VAL OP HET IJS. Den eersten Kerstdag kwam de heer B. te Sint Pancras zoo ongeluk kig op het ijs te vallen dat hij be wusteloos bleef liggen en naar huis moest worden gedragen. Het onge val scheen aanvankelijk vrij goed te zijn afgeloopen. Den volgenden dag echter is hij naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Vermoedelijk is een heupbeen gebroken. KERSTFEEST ZONDAGSSCHOOL DER EVANGELISCHE UNIE. Den Eersten Kerstdag vierden de kinderen van de Zondagsschool der Evangelische Unie het jaarlijksch kerstfeest in de Kapelkerk. Rond den feestelijk versierden en verlichten boom zaten de kinderen, terwijl het overige deel van de kerk geheel gevuld was met ouders en belangstellenden. Na een kort welkomstwoord zongen de kinderen van de West Hill klasse, onder leiding van mevr. Prins van Wijngaarden, het gebedje waarmee ze de wekelijksche les altijd begin nen en eindigen. Onder leiding van mej. L. C. van der Worp zongen nu du hoogste klassen het bekende Stille Nacht. Er bleek ernstig ge studeerd te zijn, de uitvoering van de mooie oude lieren liet niets te wenschen over. Op eenvoudige en treffende wijze vertelde ds. Prins van Wijngaarden, die het kerstfeest leidde, het aloude geboorteverhaal. Mej. J. Smit vertelde een boeien de kerstvertelling, waarnaar de kinderen onder ademlooze stilts luisterden. Wel een bewijs hoezeer zij in den smaak viel. De kleintjes en grooten zongen om beurten nog enkele liederen. In zijn toespraak tot de vertrek kende leerlingen legde ds. Prins van Wijngaarden er den nadruk op, dat de mensch wel veel kan studeeren en veel kan leeren, maar dat hij in de dingen, welke Jezus ons ge leerd heeft, nooit raakt uitgestu deerd. De vertrekkende leerlingen kre gen ieder een nieuwen zangbundel en een fraai uitgevoerde plaat van den stal te Bethlehem. Dit kerstboek, zoo zei ds. Prins van Wijngaarden, is bedoeld als her innering aan de jaren die nu voor bij zijn en ik hoop dat jullie het veel zult gebruiken, zoowel op de catechisatie als bij jullie later kerk bezoek. In zijn slotwoord dankte de pre dikant allen die hadden meegewerkt om dit kerstfeest mogelijk te ma ken. Een bijzonder woord van dank verdienden echter de heeren, die gezorgd hadden voor de versiering van den boom en de kerk en ook de organist, de heer K. Pieket Weeserik, die een groot deel van zijn tijd be schikbaar stelde om de liederen met orgelbegeleiding in te studeeren. Nadat de gemeente de kerstvie ring had besloten met het zingen van Gezang 24, werden de geschen ken uitgedeeld en zad ieder kind één van liefste wenschen vervuld. Ieder kreeg nog een tractatie en hiermede was het einde gekomen van dit uit stekend geslaagde kerstfeest. LEERAARSEXAMENS. Voor het leeraarsexamen van wege de Vereeniging van leeraren in stenografie en machineschrijven, gehouden te 's-Gravenhage, hadden zich 12 candidaten aangemeld. Af gewezen 3. Voor machineschrijven (Ned.) is o.a. geslaagd mevr. S. A. LutferotKamper, alhier. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Overzicht tijdvak 119 Dec. 1940. In het tijdvak 119 December werd op de spaarbankboekjes inge legd 74.655,66 en terugbetaalo 158.946,68. Het gezamenlijk tegoed der spaar ders bedraagt thans f 3.422.516,60. Het aantal in voormeld tijdvak nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 114, ingetrokken zijn 58 boekjes. Onder de uitgereikte 114 nieuwe boekjes zijn begrepen 5 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten in leg van 1. Zooals bekend, is de Spaarbank evenals in vorige jaren tijdens het berekenen der aan de spaarders ver schuldigde rente vanaf 20 December tot het einde van het jaar voor inleg en terugbetaling gesloten. de andere week weinig slachtvee wordt aangeboden waardoor de slagers tevoren nooit zeker van de hun toegewezen hoeveelheid kun nen zijn. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Concert in Tirol (rom.-zang- film); hoofdrollen Heli Finkenzeller, Hans Holt en de Wiener Sangerkna- ben. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag 2 ep 4.15 uur voorstelling. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Het onsterfelijke hart (rom. - dram.); hoofdrollen Heinrich George en Kristina Söderbaum. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag 2 en 4.15 uur voorstelling. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Haar privé-secretaris (comedie); hoofdrollen Maria Andergast, Gustav Fröhlich, Theo Lingen en Fita Benk- hoff. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag van 2 uur af doorloopende voorstel ling. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Bel Ami (rom.); hoofdrol len Willi Forst, Olga Tschechowa, Ilse Werner en Johannes Riemann. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag en Nieuwjaarsdag van 2 uur af doorloopende voorste; ling. Vri.;dag 27 December. 7.30 uur, De Rustende Jager te Bergen, voordracht dr. J. B. var, Amerongen van „A Christmas Carol' Zaterdag 28 December. 2.30 uur, Roxy-theater, kinder voorstelling van het sprookje Doorn roosje. 7.30 uur, Gulden Vlies, opvoering van ,,'n Rare Familie", met o.a. Johan Kaart en Sylvain Poons. Zondag 29 December. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van ,,'n Pare familie", met o.a. Johan Kaart en Sylvain Poons. Geen wijziging van de uit- gaansbepalingen met betrek king tot den Oudejaarsnacht De commissaris-generaal voor de openbare veiligheid heeft in opdracht van den rijkscommis saris bekendgemaakt, dat ook voor den nacht van 31 Decem ber op 1 Januari a.s. de bepalin gen betreffende het verblijf in de open lucht tusschen midder nacht en 4 uur vóórmiddag en in zake de beperking van den klein- verkoop van sterk alcoholhou dende dranken onveranderd gel den. Voorts wordt bekend gemaakt, dat het afsteken van vuurwerk en andere pyrotechnische arti kelen in de open lucht streng verboden is. INGEZONDEN STUKKEN F. T. T. TIJDENS DE JAARSWISSELING. De directeur van het post- en telegraafkantoor maakt bekend, dat op 1 Januari a.s. het hoofdkantoor open is als op Zondagen. Aanbevo len wordt de Nieuwjaarscorrespon dentie tijdig ter post te brengen (bij voorkeur reeds op 28 December). Behalve op de normale tijdstip pen zullen de stadsbrievenbussen op 30 en 31 December, alsmede óp 1 Januari a.s. ook tusschentijds worden gelicht. Op 1 Januari zal één brief- en pakketpostbestelling worden uitge voerd. Gedurende het tijdvak 31 Dec. t/m 4 Januari zullen op werkdagen ter bevordering van een regelmatige verwerking van de aankomende stukken twee bestellingen worden uitgevoerd, welke uitgaan om onge veer 9 uur 30 en 15 uur 30. De correspondentie, welke in ge noemd tijdvak met den trein va 17 uur 19 te Alkmaar wordt aang bracht, zal in de ochtendbestellii van den volgenden dagv worden uit gereikt. ders. De danslustigen en dat wa ren er zeer velen konden hun hart ophalen, want de band zorgde voor uitstekende dansmuziek en bleek onvermoeid. Hoe vol het op den dansvloer was, zullen wij niet beschrijven. Maar elke vierkante decimeter was bezet. En dat zegt genoeg. Gedeelten van de band wis selden soms elkaar af en dan weer speelde de band in volledige samen stelling. Maar de dames en heeren vonden het uitstekend steeds maar weer tot dansen te worden genood. George Pickard en zijn band heb ben hun reputatie schitterend ge handhaafd en met genoegen zal men naar den refreinzanger voor de mi crofoon hebben geluisterd van de lady-crooner Mies Sanders, die in 't ensemble een voorname plaats in neemt. Ook in de voorzaal was het vol en luisterden de aanwezigen met groo- te aandacht naar de zeer mooie mu ziek van het trio Bisterelli. HARMONIE. Ook in de Dancing der Harmonie was voor uitstekende dansmuziek gezorgd en de talrijke aanwezigen hebben zich er ten zeerste vermaakt. De stemming was zoo goed als die maar wezen kan en met recht kan van een zeer geslaagden feestavond worden gesproken. JOHAN KAART IN HET GULDEN VLIES. Johan Kaart en zijn medespelers brengen morgen- en Zondagavond een nieuwe klucht, die belooft voor de liefhebbers een avond te worden van boeiend, vroolijk tooneeL Wat het stuk ,,'n Rare Familie" voor dolle verrassingen en verwikkelin gen brengt is nagenoeg niet te ver tellen, maar dat het stuk den bezoe kers de meest dwaze situaties zal voorzetten, kunnen wij wel verklap pen. Het wordt een lachavond van de beste soort. Van de medewerkenden noemen wij behalve Johan Kaart, Emmy Ar- bous, S. de la Mar, Harry Boda, Joh. Vall, zoodat men van een vlotte ver tolking verzekerd kan zijn. KERSTFEESTVIERING EVANG. GEMEENTE. Het kerstfeest der evang. gem., in de Unie gehouden, was drukker bezocht dan ooit te voren. Ds. Ruys hield 'n toespraak over „Immanuël", d. i. God met ons. De heeren A. Visser van IJmui- den, F. Wiering van Broek op Langendijk, J. v. Leeuwen van Den Helder en F. Helsdingen van St. Pancras hielden daarop elk een toespraak; laatstgenoemde sprak tevens den voorganger hartelijk toe. De dames WijkerPool, Fernée en de heer Gonggrijp zongen een solo; mevr. v. 't WoudHardorff hield een vertelling voor de kin deren. Bij den fraaien kerstboom werd t „Eere zij God" staande gezongen. Recht aangenaam bleef men eenige uren bijeen, onder 't genot van ver snaperingen, welke aan de aan wezigen werden uitgereikt. De kin deren kregen aardige zakjes, speel goed en fraaie boekwerken enz., door mevr. RuysSchippers wer den nog eenige kerstpakketten uitgereikt. KERSTMIS IN HET GULDEN VLIES. De groote zaal van het Gulden Vlies met haar versieringen en .toe passelijke tafereelen, geteekend door de Arti-club, bracht gisteravond het overtalrijke publiek in vroolijke en prettige stemming. En dan was er de bekende band van George Pickard, bestaande uit acht perso nen, met de lady-crooner Mies San- ALKMAAR. GEBOREN: Willem C., z. van Ger- t Pool en T. Brevé. Johannes C van Cornelis de Jong en M. M. efting. Irene, d. van Maarten a Vries en J. W. Flokstra. Jan R., z. van Jans de Jong en J. Nie- meijer. ONDERTROUWD: Adrianus P. de Vries en Dirkje E. de Jong. OVERLEDEN: Oene van der Pol 80 jaar. Jacobus Bont 89 jaar. Alida Davelaar, gehuwd met Alber- tus Vos, 38 jaar. HAAR PRIVE-SECRETARIS. Victoria-theater. Een kostelijke comedie, deze nieuwe film van Gustav Fröhlich en Marie Andergast. In deze film gaat het om liefde en dieven en dat rijkdom niet altijd geluk en vrooüjkheid brengt ziet men tevens bewezen. Parels be- teekenen tranen zegt men wel eens. Maar gaat U eens kijken of dit in deze charmante film ook zoo is. Gij zult dan meteen zien, welk een be langrijke rol een parelsnoer in een film kan spelen. Theo Lingen en Fila Benkhoff spelen ook zeer be langrijke rollen. HET ONSTERFELIJKE HART. City-Theater. Terecht mag het City-Theater deze week voor de zeer bijzondere film van de Tobis, met Heinrich George en Kristina Söderbaum in de hoofd rollen, de speciale aandacht vragen. Deze romantische film geldt als één der beste werken van de Tobis en Het Onsterfelijke Hart met de ge schiedenis van Peter Henlein en zijn vrouw uit de stad Neurenberg zal ieder boeien, die een indrukwekken de film weet te waardeeren. DE „ACTIEVE" PLAATSELIJKE TOEWIJZINGS-COMMISSIE VOOR VLEESCHVOORZIENING De slagers uit Noord-Ken nemerland de dupe. Mijnheer de Redacteur, In Uw blad van Maandag 23 De cember komt een beschouwing voor over de vleeschdistributie voor de Kerstdagen en U steekt de Aikmaarsche Toewijzingscommis sie een pluim op den hoed voor hare activiteit en U concludeert dat mogelijk Dinsdags de slagers winkels weer open zouden zijn, zoodat men niet met de Kerst dagen zonder vleesch zou wezen. M. de R. voor Alkmaar zal dit Wel in orde zijn geweest, doch de vleeschvoorziening was voor dit gewest en niet voor Alkmaar al een. Ook de directie van het Abat toir is er niet voor Alkmaar alleen en wij kunnen die activiteit van de Aikmaarsche Toewijzingscommis sie, noch die van het Abattoir bewonderen en noch de een, noch de ander gaat vrij uit. Er was afgesproken met de A. T. C. dat ook wij de Noord- Kennemer Commissie onmid dellijk kennis zouden krijgen van de aankomst der dieren, doch de A. T. C. bleef zóó lang in gebreke dat het voor ons niet meer moge lijk was te slachten. Hierover zijn harde woorden gevallen, doch wij bereikten toen niets meer. Wij kregen ons vleesch Dinsdagmiddag op zijn vroegst 5 uur en toen was het geen slager meer mogelijk zijn cliënten te bedienen. Wel zou mogelijk geweest zijn een uurtje te „winkelen", doch dat was onver antwoord voor hen die veraf woonden en daarvan de dupe zou den zijn. Het zou geweest zijn „de een wat en de ander niets" en dat was niet verantwoord. Zoodoende beleefden wij door de schuld van de A.T.C. vleesch- looze feestdagen en een ontevreden cliëntèle. Over deze zaak is het laat' ste woord nog niet gesproken, doch wij meenden uwe mededeeling wij nemen aan ter goeder trouw niet onbesproken te mogen laten. De leider der plaatselijke commissie voor Noord-Ken nemerland, Jb. v. d. PEET, Heiloo (Wij hebben deze kwestie met de bevoegde autoriteiten besproken, welke ons het volgende hebben medegedeeld: Na de verdeeling van de 100 run deren door de Rayon-Commissie op Zondagmiddag zijn de heeren van de Plaatselijke Toewijzingscommissie van Kennemerland telefonisch ver wittigd. Een van hen is zelfs nog op het abattoir komen kijken naar het vee. Dank zij de bemoeienissen van de Aikmaarsche P.T.C., die van Za terdagmiddag af in de weer is ge weest, kon op Zondagmiddag worden geslacht. De slagers van Kennemer land hadden Maandagmorgen volop gelegenheid de dieren te slachten. Red. Alkm. Crt.) BEL AMI. Harmonie-Theater De film, waaraan de naam van Willy Forst ten nauwste is verbon den, de film Bel Ami, vraagt in het Harmonie-Theater de aandacht. Bel Ami is indertijd vertoond met diver se coupures, maar in deze film vindt men het oorspronkelijke werk zonder weglatingen. ,Wij twijfelen niet of velen zullen van deze boeien de en charmante rolprent willen ge nieten. CONCERT IN TIROL. Roxy-Theater. aIs laatste programma in 1940 brengt het Roxy-Theater vanaf he den één dier mooie films van de Wiener Sangerknaben, n.l. Concert in Tirol. Een alleraardigste roman tische geschiedenis is hier rondom de schitterende jeugdige zangers- schaar geweven en men zal niet al leen van zang, maar ook van goed spel (Heli Finkenteller, Hans Holt e.a.) en, prachtige natuuropnamen uit Tirol kunnen genieten. OUDKARSPEL. Bouw kantoorgebouw. - Het bouwen van een kantoorgebouw voor rekening van de fa. Hart en Co., zuurkoolfabrikanten alhier, is ge gund aan de heeren Jac. Kroon Czn. en P. Kuilman; beiden alhier. 485ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Vrijdag 27 December 1940 3de klasse, 3de lijst Hooge Prijzen f 1000.— 12506 12973 f 400— 16617 Prijzen van f 45. 1618 1754 2202 2215 2290 2296 2695 3148 3489 3588 3642 4126 4392 4553 4580 5095 5119 6133 5224 5281 5393 5403 5711 5752 5768 5980 6006 6170 6260 6289 6294 6381 7274 7296 7746 7795 7891 7972 7986 8304 8780 8823 8860 8888 9136 9328 9534 9594 9689 10174 10408 10419 10501 10765 10839 10846 10988 11044 12032 12067 12335 13008 13166 13740 13818 14098 14174 14238 14520 14811 14891 14934 15192 15740 15811 15814 16152 16800 16959 17196 17229 17469 17684 18041 18049 18253 18305 18926 19590 19639 20457 20468 20671 20700 20819 21316 21921 Verbetering: 3e klasse, 2e lijst: 4849 moet zijn 4879. maakt Uw keel droog en effent den woon weg voor verkoudheden.' Verzacht en maak Uw keel vochtig met /Pie) NOOKDSCHARWOUDE. Samenwerking ijsclubs. - Naar aanleiding van het besluit der leden vergadering van de ijsclub „Nut en Vermaak" heeft een onderhoud plaats gehad tusschen de besturen van deze vereeniging en „Volhar ding" te Oudkarrspel, over de sa menwerking der beide vereenigingen. Men is het eens geworden, dat „Nut en Vermaak" 50 (was 80 van de contributie moet afdragen in winters, waarin de baan van „Vol harding" gebruikt kan worden en 25 (was 50 in ijslooze winters. De vereenigingen zullen nauw samenwerken, doch van fusie zal nog niet komen. ZUIDSCHARWOUDE. Geleidedienst vopr kerkgangers - Naar wij vernemen, zal er door een aantal jongeren voor den 's avonds te houden oudejaarsdienst in de herv. kerk alhier een gelei dedienst worden georganiseerd. Dit zal ongetwijfeld door velen op prijs worden gesteld. BROEK OP LANGENDIJK. Kerstfeest. - Het Kerstfeest in de doopsgezinde kerk alhier, op den eersten Kerstdag gehouden, is uitstekend geslaagd. Een groot aantal belangstellenden heeft het feest bijgewoond. Mej. Van der Laan uit Dirkshorn heeft eenige Kerstvertellingen gedaan, waar naar de kinderen, en ook de oude ren, met aandacht hebben geluis terd. De kinderen werden alle verblijd m"t een keun'-j cadeautje. zou U moeten hebben om Uw klan ten en zakenrelaties persoonlijk het beste te wenschen voor het jaar, dat gaat komen. U bereikt allen door een aardige Nieuwjaarsadvertentie, een advertentie, die bij ieder altijd in goede aarde valt. OPGAVE AMSTERDAMS CHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 27 December 1940 2031/, 46V, 29i6/]6 83% 54 38 STAATSLEEN1NGEN, Vor. k 4 Nederland 1940 II 97 33K Nederl, 1938 87=/s 3 Ned.-Indië 1937. 86%6 534 Duitschl. m. verkl. BANKINSTELLINGEN Amsterd. Bank .118 Handel Mij. Cert. v. 250122% Koloniale Bank. 1911/9 Ned. lnd. Handelsbank 128% IN'J. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 105 Calvé Dellt Cert. 76% Nederl. Ford339% Lever Bros125% Philips 31oeil. Gem. Bezit IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon22"/,8 Republic Steel 25% Standard Brands 5'/, Steel comm69% CULTUUR MAATSCH, H. V. A442 Java Cultuur282 Ned. lnd. Suiker Unie .273 Verg. Vorstenlanden 126Vs PETROLEUM. Dordtsche Petr. .2523/, Kon. P-tr..26b% Phillips Oil37% Shell Union12% Tide Water 10'5/16 RUBBERS. „oni Amsterd Rubber j—O Deli Bat. Rubber .218 Hessa Rubber 144% Oostkust165 Rotterdam Tapanoeli 79 Serbadjadi 133% Interc. Rubber 5l/s SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn .lAt. JavaChina—Japan lijn {j™ U Kon. Ned. Stoomboot S, Scheepvaart Unie 181 TABAKKEN. on< Deli Batavia Oude Deli276 Senembah210 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka 22/, Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. 14 /m Union Pacific 86 Can. Pac, 4'/s plm 2u. 9 87% 86% 118% 125 192 128 106'/, 76 340 126 204 46% 307/16 4% 6«/l« 54 38 22% 26% 6% 70% 444 283 273 127 268% 37'/, 12.% 11 282 218 145 164 134 5%« 122% 157 163 182% 200 273 212 22% 10% 10% 14% bó 5 EERSTE BLA) Bedrijfsvoorlichl slag van de verga eeniging Bedrijfsvi onjuistheid geslop Lienesch ons reet Het betreft het -ge teelt van vlas. Deze teelt, zoo Lienesch ons, gaat grasland indien dit tijdig is gebeurd, bër. Het gebruik vi mest op perceelen slist af te raden. C aangewend, is d< baar. Inzake de po door mij zeker nie regeling van het moeten worden g« heb ik de wen schel: soms van hoogerha vloed- wenschelijk zun 40 jaar achter de Een veertigjarig van een dilettai komt niet veel voc Kostelijk Cz. alhi dagen dezen mijlpa het fanfarekorps „F heeft deze gebeurt merkt voorbij laten Tijdens de pauze avond heeft de voc C. Oudendijk, den j dit heugelijk feit i en diens vrouw, die was, hartelijk gehi wijze, waarop hij hi heeft en zij haar meer dan 25 jaren week heeft afgestaai rijke en omvangii. door den heer Kost de groote trom t Mevr. Kostelijk w metjes gezet en d mocht een practisch vorm van een „Pa entvangst nemen. Het is te begrijpe Kostelijk aangenaam Uitkeeringen Wint comité voor de Wit land heeft dezer daj tehuize vergaderd o: den plaatselijken di meester Van Spengli In deze vergaderi: deeld, dat een gedef gezonden gelden ontvangen in den vo bonnen. Er zijn ook al een gedaan. Aanrijding. - Visser, woonachtig waard, kwam vroeg ter hoogte v fabriek „De Prinses zijn transportauto met een melkwager die uit tegenoverge kwam. De melkwaj den weg geslingeri paard op hol sloeg, vatten de melkbus melk. De transport; de cabine nogal e digd. Het ongeval zijn aan de duistern Kerstfeestviering boom. - Onder lei Pree te Hoorn, con herv. gem. te Obda dagmorgen aldaar het Kerstfeest plaat Er was dit jaar g wijl ook de liederen ontbraken. Desonds kinderen, en zeer ouderen, een levend aan deze Kerstfee haar treffende sobe Na beëindiging va werden alle aanwez de consistorie door met versnaperingen Kerstfeestviering. Kerstdag werd in de Kerstfeest met de kil dagsschool gevierd, Kastein uit Hoorn. I de kinderen der Zor in handen van den met medewerking i Jb. Leegwater als en enkele dames die versnaperingen uitde kinderen werden liedjes gezongen, tei een mooi geschenk digd. Aan het slot da allen, die hadden mi mooie kinderfeest te SI Wedstrijd hardt de IJsclub te St. Pan den Kerstdag een w den in hardrijden vo uitslag was 1. G. Got 3. S. Wognum, 4. C Schuit, troostprijs S. NOORD! Het Kerstfeest herv. kerk gehouden van ds. NelL De bel iets geringer dan ve heeft aan het wel feest echter geen afb Ook hier is het 1 kend geslaagd. Velen kerkgebouw getogen te wonen. Ook hier deien mooi'; g Beul

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2