l STILL? NO. 9 Radiobelasting van f 9.- per jaar. -- LAATSTE BERICHTEN Radio-concentratie. Staatsomroep zal de radiovereenigingen vervangen. Radio Verordening. KERK EN SCHOOL GEMEENTERADEN CHARLES FLANDERS 77 SOB TWEEDE BLAD Opheffing van deze organisaties. Naasting der radio centrales. Een redacteur van het A.N.P. heeft een onderhoud gehad met ir. W. L. Z. van der Vegte, raadadviseur bij het departement van volksvoorlichting en kunsten, over de nieuwe maatrege len op radiogebied. Over het doel van de radioconcen tratie zeide ir. v. d. Vegte o.m.: Daar voor is het noodig, dat de staat den omroep aan zich trekt. Vroeger trad de staat in het algemeen slechts con troleerend, dus negatief, tegenover den omroep op. Slechts sporadisch werd door de regeering zelf gebruik gemaakt van de radio als middel om ons heele volk te bereiken. Zoo nu en dan, bij plechtige gebeurtenissen, herdenkingsdagen en in tijden van gevaar voor ons land werd de om roep te algemeene nutte ingescha keld, doch nooit werd dit machtige hulpmiddel gebruikt voor een geor ganiseerde volksvoorlichting. Met het besluit om den omroep onder te brengen bij het nieuwe departement van volksvoorlichting wordt radi caal met de tot nu toe gevolgde richtlijn gebroken. De staat is in de eerste plaats verantwoordelijk voor hetgeen de omroep brengt. Niet door mid del van een negatieve controle, doch slechts door maatregelen van opbouwenden aard, door het geven van richtlijnen en het direct beïnvloeden van de be richtgeving. Er moet goed bedacht worden, dat de aetheruitzendingen niet aan gren zen des lands gebonden zijn, zoodat ver buiten ons eigen land onze stem doordringt. Daarom moet wel over wogen worden wat onze omroep brengt en zal elke onzakelijke of onjuiste berichtgeving vermeden dienen te worden. Het is wei duidelijk, dat het volstrekt uitgesloten is, dat de omroep in handen van vereeni- gingen van luisteraars blijft, hoe goed de bedoelingen ook zijn mogen. De omroep zal geregeld gebruikt worden om de luisteraars van aller lei zaken op de hoogte te brengen. In de eerste plaats denk ik hierbij aan het scheppen van beter begrip voor de nieuwe gedachten die dezen grootschen tijd, waarin we leven, beheerschen, en het bewerkstelligen van een betere verhouding tot onze Oostelijke naburen. We weten, dat er ten opzichte van beide punten grove misverstanden bestaan en het is voor ons land een levensbelang, dat hier op de snelste wijze klaar heid geschapen wordt. Ik denk hier ook aan actueele lezingen, interviews op allerlei gebied en speciale repor tage van allerlei gebeurtenissen uit het dagelijksche leven. Ook zullen wij de stemmen laten hooren van hen, die tot nu toe vergeefsch tracht ten een plaats voor de microfoon te veroveren. Verder is het noodig, dat de vele maatregelen die het gevolg zijn van de bezetting van ons land en van de blokkade, waaraan wij onderworpen zijn, op de juiste wijze belicht worden en dat het ons volk wordt bijgebracht waarom deze maatregelen in het algemeen noodig zijn en hoe wij ons ernaar te gedra gen hebben". „Bij de ontwikkeling van de om roepprogramma's staat voorts de kunst op het allereerste plan en wij zullen er naar streven om het aller beste aan onze luisteraars te bren gen, teneinde den smaak van het pu bliek op een hooger peil te brengen op veel ruimer schaal gelegenheid te geven aan onze en de buitenlandsche begaafde kunstenaars om naar voren te treden. Goede amusementsmuziek is welkom, doch ik wil hier duidelijk doen uitkomen, dat in de Nederland- sche omroep geen plaats meer wordt ingeruimd voor zoogenaamde hotjazz of „kreungezang". Het departement zal de richtlijnen geven voor de programma's; de uit- eindelijké organisatie en uitvoering geschiedt natuurlijk door den omroep zelf onder verantwoording van zijn leider". „Hoe zullen echter de verschillen in levensbeschouwing, tot nu toe in de verschillende omroepvereenigin- gen vertegenwoordigd, tot uiting ko men?" Kerkelijke belangen. „Zooals reeds werd medegedeeld, zuilen de kerkelijke belangen van de luisteraars op minstens dezelfde wijze verzorgd worden als tot nu toe. In de programma-afdeeling van den Nederlandschen omroep komt hier voor een speciale afdeeling waar ver trouwensmannen van de verschillen de kerkelijke groepen onder eigen verantwoording de kerkelijke uitzen dingen zullen verzorgen. De uitzen dingen zelf geschieden door het ap paraat van den Nederlandschen om roep. Onder kerkelijke uitzendingen wordt datgene verstaan, dat het directe kerkelijke leven betreft, waarbij dit begrip ruim opgevat dient te worden. Politiek en derge lijke behooren hier echter zeer ze ker niet toe, hiervoor zijn andere takken der programma-afdeeling be schikbaar. Wij zullen er zorg voor dragen, dat hier de belangen van het Ne- derlandsche volk en zoo noodig die van onze volksgenooten in overzee- sche gewesten en van stamverwan ten in andere deelen van de wereld op de beste wijze behartigd worden. Ik reken er stellig op om op dit ge bied van de kerkelijke overheden loyaie medewerking te verkrijgen. Financiering. Het systeem der vrijwillige bij dragen is in verband met de nieuwe doelstelling niet meer te handha ven. Het geheele Nederlandsche volk moet bijdragen tot bestrijding der kosten. Met ingang van I Januari 1941 wordt een verplichte radio- bijdrage ingesteld. Elke toestel- bezitter en elke aangeslotene aan een radio-distributiebedrijf zal voortaan 75 ct. per maand moeten bijdragen. Een deel hiervan komt ten goede aan den dienst der P.T.T. als ver goeding voor de kosten verbonden aan het innen dezer bijdragen, voor het verzorgen van de zenders, labo- ratoriumkosten, enz. De rest komt geheel ten goede aan den Neder landschen omroep en zal voldoende zijn om de plannen, zooals ik u die zoojuist ontwikkelde, te dekken. Op het eerste gezicht lijkt het be drag van 75 cent per maand tame lijk hoog, doch in vergelijking wat met in 't buitenland betaalt is 't ge ring. In Duitschland draagt men bijvoorbeeld reeds jaren lang 2 mark per maand bij, dus ongeveer het dubbele. Ik ontveins mij niet, dat deze ver plichte bijdrage aanvankelijk een terugslag op het aantal luisteraars zal brengen, doch ik ben ten volle overtuigd, dat dit slechts tijdelijk zal zijn en dat in een betrekkelijk korten tijd de Nederlandsche luis teraar verzoend zal zijn met dezen toestand en zijn bijdrage gaarne zal offeren, omdat hij overtuigd wordt, dat hij waar voor zijn geld krijgt". Voorts zal worden getracht den Nederlandschen omroep te stimulee- ren door een goeden en goedkoopen volksontvanger in den handel te brengen. Met de radio-fabrikanten en met den radio-handel zal worden overlegd hoe dit doel moet worden benaderd, terwijl getracht zal wor den gemakkelijke betalingscondities te scheppen. Radiodistributie. De methode van omroepverbrei- ding door middel van radiodistributie is in ons land op groote schaal toe gepast, veel meer dan in andere landen. Wij hebben over de 800 radio distributie-centrales en het ligt in het voornemen deze bedrijven door den staat te doen naasten te voegen onder den dienst der P. T. T. De huidige eigenaars moeten na tuurlijk op billjjke wijze schadeloos gesteld worden. Op deze wijze zal het mogelijk zijn, dat de distributie diensten ten volle worden ingezet voor het zoo juist geschetste doel en tevens zullen de minder goed uit geruste diensten verbeterd worden, waarbij de waarschijnlijkheid be> staat, dat enkele kleine, niet loonen- de, centrales verdwijnen zullen. Er zal naar gestreefd worden, de bij dragen voor aansluiting aan een radio-distributiebedrijf te verlagen, om zoodoende de gelegenheid te scheppen den kring der luisteraars te vergrooten". Tenslotte zij nog gemeld, dat de heer Van der Vegte, hedenavond te 18 uur een radiotoespraak zal houden. 's-Gravenhage, 27 December. Het verordeningenblad van heden bevat een verordening van den rijkscom missaris, houdende maatregelen op het gebied van den Nederlandschen radio-omroep. Artikel 1 bepaalt: 1. De oprichting en het in stand houden, alsmede de exploitatie van de voor uitzending van radio-uit zendingen vereischte technische zendinrichtingen, geschiedt uitslui tend door het rijk (staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie). Dit geldt ook voor het oprichten en het in stand houden, alsmede voor de exploitatie van van over heidswege goedgekeurde radiodis- tributiecentrales. 2. Op de oprichting en hét in stand houden, alsmede op de ex ploitatie van omroepstudio's, is het bepaalde in het vorige lid niet van toepassing. Artikel 2 bepaalt: 1. De radio-omroepzenders Lopik 1 en 2, Jaarsveld, Huizen en zender Bloemendaal, alsmede de goed gekeurde radiodistributiecentrales, gaan met ingang van den dag van afkondiging dezer verordening eigendom van het rijk (staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefo nie) over. 2. Aan het bedrijfs- en administra tief personeel, dat op voornoemd tijdstip bij de betrokken zendinrich tingen en radiodistributiecentrales is aangesteld en zijn eigenlijke dag taak vervult, zal worden aangebo den in rijksdienst (staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie) te treden. 3. De directeur-generaal van het staatsbedrijf der posterijen, telegra fie en telefonie stelt, zoo mogelijk in overeenstemming met den be trokkene, de schadevergoeding vast, welke in de gevallen, bedoeld in het eerste lid, den vroegeren eige naars, in de gevallen, bedoeld in het tweede lid, aan de daarbedoelde personen, die niet in rijksdienst overgaan, wordt toegekend. Artikel 3 bepaalt: 1. Vanaf 1 Januari 1941 heeft uit sluitend degene, die de bevoegdheid heeft om een radio-ontvangtoestel aan te brengen en te gebruiken, het recht om radio-uitendingen te ont vangen. 2. Voor de toestemming, bedoeld "in het eerste lid, is vanaf 1 Januari 1941 een bedrag verschuldigd. Dit bedrag en de wijze van innen zal in een uitvoeringsbesluit worden ge regeld. Dit besluit kan strafbepa lingen bevatten. Artikel 4 bepaalt: Wettelijke bepalingen, voor zoover in strijd met deze verordening, treden buiten werking. Artikel 5 bepaalt: De directeur-generaal der Poste rijen, telegrafie en tetefonie is belast met de uitvoering dezer verordening. De door hem te nemen maatregelen behoeven de instemming van den secretaris-generaal van het Departe ment van volksvoorlichting en kunsten, voor zoover deze voor het volbrengen van de politieke en cul- tureele taak van den radio-omroep van beteekenis zijn. Artikel 6 bepaalt: Deze verordening treedt in wer king op' den dag harer afkondiging. KUNST De ruggegiaat van elk reclame-plan: DAGBLAD-RECLAME! KERSTUITVOERING. In de Gereformeerde kerk werd den eersten Kerstdag een eerste uit voering gegeven van het nog jonge Alkmaarsch christelijk mannenkoor, dat zich onder leiding heeft gesteld van den bekenden dirigent Paul Kok. Na het uitspreken van een gebed, waarop een inleidend woord van Ds. von Meyenfeld volgde, speelde de heer J. Haytema op het orgel twee nummers van Jan Zwart, „Komt allen te zamen", en „Nog juicht ons toe die zaal'ge nacht", later nog gevolgd door een mooi stemmig stuk van onzen stadgenoot den heer J. Henri Oushoorn, Desir de paix, en het Gebed uit de Suite Gothique, van Boëllmann. Genoem de nummers werden zeer goed ge speeld, en bescheiden was zijn be geleiding bij de zangnummers van Mevr. GlasGroen, die, behalve nummers op de feestdagen betrek king hebbende, het „Adore te" van Heinze en „Panis Angelicus" van Franck ten gehoore bracht. De stem (sopraan) van mevr. Glas is niet groot van volume, maar zuiver, en zeer welluidend. Eenvoudig, sober, was haar voordracht. Het mannenko:r (40 leden) heeft blijkbaar in zijn nog kort bestaan ernstig gewerkt, daarvan getuigde o.m. „Nimmer Nacht" van Andries- sen, „Kerstklokken luien", van Bon set, „Jesu Dulcis", van Koche, de Oud-Nederlandsche liederen in de bewerking van Zijderlaan, enz. De stemming? Goed, en men schenkt aandacht aan den inhoud van het te zingen lied door het in toepassing brengen van nuances. Met de sopraansoliste, en orgelbe geleiding gaf het koor nog „Kerst- lied" van Joh. Loser; de organist speelde daarna een voorspel van Zwart voor het Gezang „Daar is uit 's Wereld's duistere wolken, Een licht der lichten opgegaan", welk Gezang, staande door de aanwezigen (zeer talrijk) werd mede gezongen, Daarna dankzegging van Ds. von Meyenfeld, als sluiting van deze goed geslaagde middaguitvoering. A. K. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 29 DEC. 1940. ALKMAAR. Waakt en Bidt, 10 u., ds. Warners. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink; 4 uur, ds. Kleyne. Remonstrantsch Geref. Gemeente, 10.30 uur, dr. Petter, van Den Haag. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.45 uur, de heer Lindeijer, prop. te Amsterdam. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur, de heer J. van Eerden, cand.; 3 uur, ds. von Meyenfeldt; coll. eigen evangelisatie Herst. Apost. Gem., Toussaintstr., 10 en 4.30 uur, dienst. Vrije Ev. Gem., in De Unie, 10.15 uur (onderwerp: „Wie zoekt vindt") en 7 uur (onderwerp: „De laatste Zondag van 1940"), telkens ds. Ruys. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zater dagavond 7 uur soldatensamen- komst; Zondag 10 uur heiligings- dienst, 7 u. verlossingsssamenkomst; Maandag 2.30 uur gezinsbond. UIT DE OMGEVING. van den AKERSLOOT, 10.30 uur, ds. Mullem. BERGEN, 10.30 uur, ds. van Kieboom. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer F. S. Kloosterman, cand. te Scheveningen. DIRKSHORN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 10.15 uur, ds. von Meyenfeldt; 3.15 uur, cand. van Eerden; coll. orgelfonds. EGMONBINNEN, 2.15 uur, ds van den Kieboom. GROET, geen opgaaf ontvangen. HEILOO, 10.30 uur, ds. de Regt, van Bergen. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. Kalkman, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, 10.30 uur, ds. de Mooij; oudejaars-overdenking. HENSBROEK, 10.30 uur, ds. de Pree. KOEDIJK, geen opgaaf ontvangen. LIMMEN, nam. 2 uur, ds. van Mullem. NIEUWE-NIEDORP, geen dienst. ZIJ, DIE ZICH MET INGANG VAN 1 JANUARI A.S. VOOR MINSTENS DRIE MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN G R A T IS. DE DIRECTIE. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 u.. ds. Nell. OTERLEEK, nam. 2 uur, ds, Warners. OUDE-NIEDORP, 2.30 uur, ds Nell. OUDORP, 10.30 uur, ds. Kleyne, SCHAGEN, geref. kerk, 10 en 2.30 uur, de heer v. d. Meye, hulp prediker (oudejaarsgedachten). SCHERMERHORN, geen opgaaf ontvangen. SCHOORL, geen opgaaf ont vangen. STOMPETOREN, geen opgaaf ontvangen. Evangelisatie, 10.30 uur, de heer van Voorst, van Amsterdam. VEENHUIZEN, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. Boeke. ZUIDSCHARWOUDE, geen op gaaf ontvangen. ALKMAAR VERTROKKEN PERSONEN. A. Leeuwenkamp juffr. v. gezel schap, N.H., van Nieuwesloot 2 naar Leeuwarden. J. van 't Hoff, buf- fetbediende, R.K., van Anjelierstraat 2 naar Utrecht. D. Ates, machi nist N.S., geen en echtg., R.K., en zoon, geen, van C. W. Bruinvisstraat 13 naar Amsterdam. N. Ooster wijk, z.b., geen, van Stationstraat 13 naar Haarlem. J. Veen, handels bediende, geen, van Fr. Engelstraat 5 naar Amsterdam. H. Vial, schil- derskneeht, R.K., van Nic. Beets- kade 20 naar Amsterdam. A. Groen, dienstbode, O.B.C., van Em- mastraat 41 naar Utrecht. H. M. Fruin, pres. b.d. arr. rechtbank, geen, en echtg., Rem., en kinderen, geen, van Emmastraat 41 naar Utrecht. A. v. d. Linden, arb. N.S., en gezin, N.H., van Heldersche- weg 24 naar Arnhem. I. J. Schal- kerRatelband, echtg. van D. G. C. Schalker, z:b., en kinderen, N.H., van Grensstraat la naar. Vlissin- gen. G. E. Starreveld, winkeljuf frouw, geen, van Stationsweg 136 naar Schagen. INGEKOMEN PERSONEN. P. van Stipriaan, N.H., landarbei der, Nieuwpoortslaan 32, van Zijpe. A. S. de Vries, geen, Nieuwpoorts laan 59, van den Helder. D. M. Bosman, Rem., Luttik Oudorp 46, van Rotterdam. A. H. van Don gen, Ger.K., klem registratie en do meinen, en gezin, Fnidsen 101 (inw.), van den Helder. A. P. Kaandorp, R.K., bakkersknecht, Rembrandtstr. 9, van Heiloo. F. H. van de Ven, R.K., artist. Compagniestraat 10, van Sittard. G. Thijssen, wed. Dirk Bruin, N.H., z.b., Brouwerstraat 28, Heiloo. A. Koning, geen, dienst bode, Lyceumstraat 58, van Koedijk. J. Winder, N.H., handelsreiziger, en gezin, Houthgvenstraat 27, van Oudorp. IW. J. Daalder, N.H., gros sier kol. waren, Meeuwenkade 2, van Oudorp. C. Seijts, R.K., dienst bode, Lutik Oudorp 74, van Koedijk. D. Meester, geen, arb. wegen bouw, en echtg. Grietje Ruurdtje Pijl, Voftdelstraat 10a (inw.), van Hoorn. C. Sikkink, R.K., dienst bode, Wilhelminalaan 3, van War- menhuizen. M. A. Moras, R.K., dienstbode, Emmastraat 12, van Ha renkarspel. A. Brouwer HAZEA, conducteur N.S., en gezin, Pr. Hen drikstraat 11, van dén Helder. G. Klop, electricien, N.H., en gezin, van der Woudestraat 59 (inw.); van Schoorl. G. Kee, N.H., z.b., Veer- straat 1, van Oude Niedorp. J. van Lit, geen, fabr. arbeider, Stuartstraat 27a, van Den Helder. J. van Tiel, N.H., behanger en stoffeerder (o), en gezin, Steijnstraat 23 (inw.), van den Helder. E. van der Meij, Rem., huishoudkundige, Kennemerstraat- weg 2, van Oegstgeest. C. H. M. Kamphuijs, R.K., apotheker, Kenne- merpark 24, van Sneek. J. Bran denburg, N.H., arbeider, Hoeverkade 4, van Haskerland. C. van der Graaf, N.H., ass. accountant, Hout-, manstraat 9, van Krimpen a/d Lek. R. Stoop, geen, danseres, Spoor straat 31, van Schoorl. C. G. Mul, R.K., huishoudster, Baansingel 33a, van Velsen. J. Geus, geen, en echtg., Ruitersteeg 2, van den Hel der. G. Buur, R.K., banketbak kersknecht, Westerweg 18, van Am sterdam. M. H. Bolhuis, N.H., tee kenaar (o), Snaarmanslaan 15, van Loppersum. J. Dekker, D.G., kok en banketbakker (o), Molenbuurt 5a, van Baarn. CASTRICUM. Een raadsvergadering, zooals wij nog niet meegemaakt hebben. Dinsdagmiddag kwam de raad in voltallige zitting bijeen. Alvorens de agenda in behande ling te nemen, memoreerde de voorzitter het overlijden van den commissaris van Noordholland ba ron Röell. De notulen der vorige vergadering werden aangehouden tot de volgen de vergadering. De voorzitter deelde mede dat het college er in was geslaagd om een kleine verlaging van de personeele belasting van 10 opcenten, mogelijk te maken. De heer Spaansen vroeg naar den post subsidie Wit-Gele Kruis en om dezelfde toezegging als verle den jaar. De voorzitter zeide, dat deze nuttige instelling steeds bij hem mag aankloppen. Mevr. B a k k e r-P i e t e r s vroeg verlaging van de secretarie-leges. Voorzitter zal een en ander bij de omliggende gemeenten on derzoeken. Dezelfde spreekster vroeg ver der in verband met de verhoogde salarissen van burgemeester, secre taris en gemeenteontvanger, ook de wethouderssalarissen op 800 te brengen. Wethouder Hellinga merkte hierbij op, dat genoemde salarisver- hooging verband houdt met het stijgende aantal inwoners. De heer Spaansen stelde voor dezen post op 600 te brengen. Na stemming werd dit voorstel aangenomen met 6 tegen 3 stemmen. Mevr. Bakker vroeg naar het salaris van den hulpopzichter. De voorzitter zei overleg te hebben gepleegd om deze func tie nu definitief te regelen. Op de vraag om uit hygiënisch oogpunt ook het gedeelte der Dr. Jacobilaan van rioleering te voor zien werd na een korte toelichting door den voorzitter besloten deze zaak nader te bekijken. De bouw van een schuurtje voor den heer Deen heeft de aandacht van het college. Nadat nog enkele opmerkingen v/aren gemaakt, werd de begroo ting met algemeene stemmen vast gesteld in inkomsten en uitgaven 396.595.42. De post voor onvoor ziene uitgave is 2194.66, subsidie maatschappelijk hulpbetoon f 18000. De kapitaald. sluit op 576.963.97, De rekening van het gasbedrijf gaf aan baten 104998.11, uitgaven 99114.51, saldo 5883.60, waarvan 1000 is uitgekeerd aan de ge meente. Nabeschouwing. Het is Kerstavond en wij zitten te denken aan hetgeen wij vanmiddag in den raadszaal hebben meege maakt en aan wat ons langs de straat en in de winkels ter oore is gekomen, n.l. dat er vrede is tus- schen den burgemeester eenerzijds c.en raad en den heer van Hoeven anderzijds. Vreemd klinkt het als wij men- schen van elke richting en stand biijde hooren zeggen: Goddank ein delijk is er dan toch van gekomen dat er rust zal komen want zoo ging het ook werkelijk niet langer. Ieder zal na deze raadszitting de publieke tribune was overvol gezegd hebben: dat is nu eens wer kelijk een goede zitting geweest waar geen tweespalt werd verno men. Het kan niet anders of dit moet onze gemeente ten goede ko men. Het is reeds een publiek ge heim dat de reis van onzen burge meester naar Haarlem, waarbij no tabelen tegenwoordig waren, een gunstig resultaat heeft gehad; dat de burgemeester nu een ruiterlijk standpunt heeft ingenomen en een regeling tot stand is gekomen die voor elk der partijen aanvaardbaar blijkt. Inderdaad heeft deze confe rentie schitterende resultaten opge leverd, welke ons dorp groot kun nen maken. Een der vele punten van wrijving zullen zeker geweest ijn de artikelen welke in De Ge- meenebode, volgens velen het ijfblad van de burgemeester, ge staan hebben over ons gasbedrijf. Dit weekbladje zal door bemidde ling van den burgemeester niet meer verschijnen, en wij spreken de wenseh uit dat nu deze spreektrom pet is verdwenen de vrede in den raad en tusschen verschillende per sonen en den burgemeester blijvend zal zijn. GHSOHREVEN DOOD TEEKBNINGBN VAN ALEXANDER RAYMOND

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7