NECROLOGIE. Gouden huwelijken. PERSONALIA. ZIJ DIE HEENGINGEN. ONGEVALLEN. 2 7 Juni herdacht de heer P. J. A Meelis, helper-fitter bij de gemeerite- lichtbedrijven den dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst der gemeente trad. 10 Juni de heer P. Veen, 25 jaar in dienst bij de firma G. van Nieuw- kuyck, Houttil. 10 Juni De heer M. N. Burkunk 40 jaar werkzaam bij de N. Holl. Levensverz. Mij. van 1891. 21 Juni De heer J. W. van der Meulen 25 jaar in dienst bij de Pa- pierwarenfabriek van den heer Hekket alhier. 1 Juli De heer C. A. Köllmann 25 jaar winkelchef der fa. Koster. 1 Juli De heer N. van Ooststrom en mej. van Liempt 25 jaar werk zaam bij V. en D. 6 Juli De heer A. Kooger, 50 jaar organist: 7 jaar herv. kerk te Barsingerhorn, 3 jaar in die te Schoorl en 40 jaar in remonstrant- sche kerk te Alkmaar. De heer N. Hoogcarspel te Hoorn viert zijn gouden jubileum als organist bij de doopsgezinde gem. aldaar. 10 Juli De hoofdagent M. A Stor 25 jaar in politiedienst. 15 Juli Zuster Maria Theresia te Noordscharwoude viert haar 25-ja- rig professiefeest. 16 Juli De heer J. Veldstra te Opmeer 25 jaar directeur van de zuivelfabriek. 17 Juli De heer W. Th. S. Mat- thijsen 25 jaar bestuurslid van Kin dervoeding. 1 Aug. De heer M. J. Lutterot,, hoofd der Vondelschool 25 jaar on derwijzer aan de 4e gemeenteschool. 1 Aug. De heer Jb. de Boer 25 jaar werkman bij de gemeentereiniging. 6 Augustus. De heer P. Hulst, wijnkoopersknecht, bij de firma M. Preijer en Zoon 40 jaar in dienst. 3 Aug. De heer L. van der Hooff 25 jaar werkzaam ten kan tore van Stoel en Zn.'s handels maatschappij afd. bouwmaterialen. 13 Aug. De heer D. Stam 25 jaar burgemeester van Oudendijk en Beets. 15 Aug. Pastoor J. Brinkman te Den Burg (Texel) 25 jaar priester. 22 Aug. 50-jarig bestaan zuur- koolfabriek firma G. Kramer en Zo nen te Zuidscharwoude. 22 Aug. De heer H. London 25 jaar bestuurslid van de afd. Alkmaar van den bond van hotel-, restaurant-, café- en koffiehuishouders en slijters. 27 Aug. G. Wider te Stompetoren 25 jaar in dienst van de firma Otter aan den Kooltuin te Alkmaar. 2 Sept. De heer H. Bleij endaal 25 jaar veldwachter te Oudorp. 6 Sept. De heer P. A. Bierman 25 jaar werkzaam in de papier- warenfabriek der firma P. Hekket. 8 Sept. De apotheek De Bever van den heer B. H. J. Schouten be staat 100 jaar. 16 Sept. De heer C. van Riel 25 jaar in dienst van de N.V. Noorder- bank te Alkmaar. 25 Sept. De heer D. Wit Gz. te Berkhout 2(5 jaar controleur van den Noordholl. bond van geitenfok vereenigingen. 1 Oct. De heer B. Strubbe 25 jaar onderwijzer openb. school te Bergen 1 Oct. De heer G. Louwaars 25 jaar leeraar aan de handelsscholen alhier. 16 Oct. De heer C. C. Andriessen, 25 jaar in dienst bij den P.T.T. 4 Nov. De heer W. Kaandorp 50 jaar koster der r.k. kerk te Heiloo 15 Nov. Mej. Smink 40 jaar in dienstbetrekking bij mevr. Bruin van Alderwegen te Bergen. 24 Nov. De heer H. Heijstek te Castricum 25 jaar in dienst van de Ned. Spoorwegen. 28 Nov. Ds. H. W. Bloemhoff te Heiloo 25 jaar predikant. 1 Dec. De heer W. de Vries 40 jaar werkzaam ten parkette van den ambtenaar O.M. bij de kanton gerechten in het arrond. Alkmaar. 1 Dec. De heer R. Bos, ass. der dir.-belastingen, invoerrechten en acc. te Belgen, viert zijn 25-jarig ambtsjubileum. 15 Dec. herdacht de gemengde zangvereeniging „Crescendo" te Noordscharwoude haar vijftigjarig bestaan. De dirigent, Willem Hespe, was op dien dag 25 jaar aan het koor verbonden. 23 Dec. De heer J. Kostelijk Cz. 40 jaar trommelslager van het fan farecorps Kunst na Arbeid te Zuid scharwoude. 1 Jan. Ir. A. J. van der Laan chem. drs., oud-leejaar H.B.S. J. R. v. d. Moer, maj. inf. b.d., te Heemstede, vroeger verbonden aan de Cadettenschool te Alkmaar en daarna depótcommandant. 3 Jan. Crematie M. Kater, over leden op 30 Dec. H. de Boer, notaris sinds 1895 t: Hoogwoud. 4 Jan. H. Bulthuis te Alkmaar. 5 Jan. J. H. de Groot te Amster dam, oud-leeraar handelsschool en oud-dir. handelsavondschool te Am sterdam. 26 Jan. W. J. H. Feijen, gep hoofdagent van politie. 23 Jan. Jan Smit Jr. te Groot schermer, dijkgraaf van het heem raadschap De Eilandspolder, oud raadslid en oud-wethouder der ge meente Zuid- en Noordschermer. 27 Jan. Jhr. H. van Foreest te Heiloo, voorzitter Ijsbaan Heiloo, vice-voorz. Kon. Ned. Schaatsen- rijdersbond, directeur Kon. Ned. Zwavelzuurfabriek voorheen Ketjen N.V. te Amsterdam. 6 Febr. Ds. J. Heep, sinds 1911 herv. pred. te Stompetoren. H. W. Frese te Alkmaar, secr.-penn. afd. Witte Dr. D. Groenhart te P. Sevenhuijsen Sz. te dir. zuivelfabriek De volgende echtparen vierden op de ervoor geplaatste data hun gou den huwelijksfeest: 9 Febr. G. van 't Hoff, Keizer straat; 16 Febr. D .de Vries, Dahlia straat; 17 April S. Modder Azn. te Heiloo; 19 April W. Kok te Egmond aan Zee; 24 April C. Scheringa te Grootschermer; 24 April D. Basterd te Bergen; 27 April K. de Geus, Ka naaldijk; 25 April C. Zeeman te Hei loo; 1 Mei M. Koom, Koedijk; C. Hoogschagen te Heiloo; 4 Mei J. Hes te St. Pancras; Klaas de Wit te Oudorp; C. Jongkind te Waarland; 8 Mei R. L. Nooy te Broek op Lan- gendijk; 10 Mei C. Wijker te Eg- mond aan Zee; 11 Mei J. Pranger te Oudkarspel; 15 Juni C. Weder te Broek op Langedijlc; 6 Juli P. Bur- ges te Schermernorn; 24 Juli A. Bruijn te Alkmaar; 26 Juli C- Kieft te Oudkarspel; 31 Juli A. P. J. Trie- blinig te Heiloo; 20 Aug. Jb. den Das, Schermeerstraat; 17 Nov. J. G. Haker, Molenbuurt; terwijl hun 55- jarig huwelijksfeest vierden op 10 Mei het echtpaar J. Habich te Alk maar en op 19 Nov. het echtpaar P. Spaan Fz. te Schermer. 15 Febr. vele jaren Kruis. I Maart. Dirkshorn. 3 Maart. Warmenhuizen, Eendracht. 8 Maart. J. A. C. van den Berg, leeraar lich. oef. M.O. 12 Maart. J. M. Houtkooper, ja renlang onvermoeid strijder voor afschaffing van bakkersnachtarbeid. 14 Maart. Joh. Brands, koordiri gent en componist. 30 Maart. G. Straver, arts, voorz. A.A.Z.A. Omstr. 10 April. P. Stapel te Hoogkarspel 67 jaar, oud-voorzitter van de Holl. Mij. van Landbouw, lid van de Prov. Staten voor de liberale staatspartij en wethouder van de gemeente Hoogkarspel. II April. K. Veldkamp te Heiloo, architect; was jaren lang voorz. van V.V.V. en van Volkshuisvesting. 16 April. J. G. Kleinj oud-deur waarder. 28 April. J. Vermeer te Alkmaar, oud-hoofd der openbare school te Driehuizen. 10 Mei. Rector van de Sande O.P. te Laeffelt in België, vroeger o.a kapelaan te Alkmaar, tijdens de ge vechten bij het Albertkanaal om het leven gekomen. 14 Mei. Eduard du Perron, letter kundige te Bergen. 6 Juni. Pater Grevelingen, rus tend priester bij de St. Josephkerk 20 Juni. Mevr. Van der Veen Wilson, te Alkmaar, bekend decla- matrice. 24 Juni. P. Eiland, werkman bij de stadsreiniging, eertijds vele jaren koetsier en conducteur bij de vroe gere paardentram. 6 Juli. P. Meereboer te Heerhugo- waard. M. Jimmink, concierge-amanuensis handelsschool, voorzitter transport colonne Ned. Roode Kruis afd. Alk maar. 11 Juli. Jaap Kwadijk, oudste in woner van Castricum, 97 jaar oud. 15 Juli. De schaatsenrijder W. Keetman uit Winkel. 21 Juli. P. Pijper te Opmeer. 22 Juli. Jannes Tonneboeijer, net- tenbreier, meer dan 50 jaren gere geld bezoeker van de Alkm. mark ten. 26 Juli. Ds. E. B. Meijer, herv pred. te Oosthuizen. 4 Aug. H. Kamp, groentenexpor- teur te Broek op Langendijk, oud lid van den raad dier gemeente en stuwkracht voor verschillende orga nisaties in zijn woonplaats. 8 Aug. Notaris H. J. J. Verhoeff te Avenhorn 12 Aug. Joh, Koning Cz. te Hens broek. 22 Aug. Alkmaar.. 5 Sept. D. Kooiman te Pur- merend, dijkgraaf Hoogheemraad schap Holl. Noorderkwartier, lid van Ged. Staten van Noordholland, oud lid Tweede Kamer, oud-burgemeester van Purmerend. 13 Sept. J. H. Elfring te Amster dam, voorheen te Alkmaar, waar hij directeur was van de brandverzeke ring Kinheim en o.a. eenige jaren lid van den raad. 13 Sept. R. M. Oden, ambten burgerl. stand van Alkmaar, gep. ambt. Ned. Spoorwegen. 30 Sept. F. H. Jonker, besturend Broeder van Meer en Bosch, oud- Alkmaarder van geboorte. 1 Oct. Pastoor Bilars te Ter Aar, eertijds kapelaan, o.a. te Alkmaar. 6 Oct. Jhr. mr. Quintus te Arn hem, oud-rechter te Alkmaar (1907 1915). 9 Oct. P. Groot te Marken-binnen, o.a. oud-lid van den raad der ge meente Uitgeest, waarvan hij 30 jaren achtereen deel uitmaakte. 9 Oct. J. A. Fortuyn te Castri cum, een der oprichters van de S.D.A.P. 12 Oct. H. Noom te Marken- Binnen, veehandelaar van groote be kendheid in Nederland, Spanje, Duitschland, België en Frankrijk. 15 Oct. K. Kuiper te Oost woud, vooraanstaande figuur in de land bouw- en zuivelwereld in Westfries land. 18 Oct. Ds. P. A. Vis, em. doops- gez. pred. te Heelsum (Geld.), voor heen o.a. te Beemster en Edam. 31 Oct. Dr. Engelman te Heiloo. 8 Jan. Ds. S. van der Woude, evangel, luthersch predikant te Alkmaar, neemt het beroep aan ié Dordrecht. I Febr. De burgemeester van Op perdoes, J. de Bruyne, benoemd tot burgemeester te Werkendam. Tot zijn opvolger te Opperdoes werd benoemd de heer J. Piers- hagen, commies ter provinciale Griffie. 5 Febr. Tot gemeentesecretaris te Purmerend benoemd de heer J. W Dirkzwager aldaar. 19 Febr. Ds. Brinkerink te Groot schermer beroepen te Eext (Dr.) 24 Febr. De heer H. F. W. Kolb als burgemeester van N. en Z.- Schermer herbenoemd. 29 Febr. De heer H. J. J. Verhoeff op verzoek eervol ontslagen als notaris te Avenhorn. II Maartt. De heer H. van Zuy- len beëedigd als ontvanger der ge meente St. Pancras. 16 Maart. Aan Mr. A. M. Lede- boer, op diens verzoek, met ingang van 1 April, eervol ontslag ver leend als president van de Alk maarsche Rechtbank. 21 Maart. De heer A. Fledderus neemt afscheid als directeur van de Ambachtsschool. 9 April. Mr. G. C. B. van der Feen de Lills benoemd tot Off. van Jus itie te Alkmaar. 1 Mei. De heer van Bemmel, stationschef te Alkmaar, verlaat den dienst met pensioen. 22 Mei. Ir. Mensert benoemd tot Directeur van het Prov. Waterlei dmgbedrijf in N.-Holland. 23 Mei. De heer W. J. Gorter, in specteur van politie te Leeuwarden, benoemd tot commissaris van poli- ie te Hoorn. 28 Mei. Installatie van den nieu wen president van de Rechtbank, Mr. A. M. Baron van Tuyll van Serooskerken. 15 Juni. Afscheid van veldwach ter Tamminga te Bergen. 1 Juli. De heer H. van Drunen neemt afscheid als assistent van de P. T. T. 5 Juli. Dominé J. A. Oosterbaan, aoopsgez. predikant te Broek op Langendijk, neemt het beroep aan naar Barsingerhorn. 10 Juli. De heer F. K. J. KÖhl- brugge, inplaats van den heer R. P. Goettsch, tot hoofd van den lucht beschermingsdienst benoemd. 24 Juli. De adjunct-inspecteur P. Langedijk benoemd tot inspecteur van politie te Apeldoorn. 1 Aug. De heer J. F. Florijn, agent van politie te Alkmaar, verlaat den dienst met pensioen. 4 Aug. Ds. Rijkx te Hensbroek vraagt tegen 1 Oct. emeritaat aan. 12 Aug. De inspecteur van politie A. J. Stienstra alhier benoemd tot adjunct-districtscommandant der rijksveldwacht. 23 Aug. Afscheid van den markt helper Gijs Kroon op de Kaasmarkt. 29 Aug. Eervol ontslag aan den heer B. Hoek, met ingang van Nov., als directeur van de plant soenen. 2 Sept. Ds. Rasch te Egmond aan den Hoef'neemt het beroep aan te Borger (Drente). 5 Sept. Ds. Bax te Andijk neemt het beroep aan naar Frederiksoord. 11 Sept. Pastoor Zurlöhe te Bergen neemt afscheid van zijn parochie. 13 Sept. Als pastoor te Bergen ge in stalleerd pastoor Th. van Beers. 17 Sept. Kapelaan Th. L. A. Springer te Limmen benoemd tot pastoor te Ilpendam. 30 Sept. Afscheid van den heer J. G. Hazeloop als hoofd van de Rochdaleschool. 30 Sept. Afscheid van den heer Karinghuizen als dijkgraaf van de Wieringerwaard. 1 Oct. Benoemd tot bewaarder van de hypotheeken, het kadaster en de scheepsbewijzen, te Alkmaar, de heer A. Tepper, landmeter van het kadaster te 's-Gravenhage. 13 Oct. De heer S. Langedijk, stationschef te N.-Scharwoude, overgeplaatst naar Velsen. 27 Oct. Intrede van ds. Mooy te H.-Hugowaard. 5 Nov. Ds. B. Nijholt te Wierin germeer neemt het beroep naar Eindhoven aan. 5 Nov. Installatie van den ge neesheer-directeur van het St Elisabethziekenihuis dr. J. J. Jun gerhans. 14 Nov. De heer S. Bobeldijk, candidaat te Amsterdam, neemt het beroep 'te Grootschermer aan. 2'8 Nov. Tot notaris te Hoogwoud benoemd mr. H. de Boer, aldaar. 28 Nov. Mr. H. M. Fruin, rechter te Alkmaar, benoemd tot president van de rechtbank te Utrecht. Benoemd tot substituut-officier van justitie te Alkmaar mr. H. B. de Brueys Tack, ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht. 29 Nov. Mr. W. C. Wendelaar, oud-burgemeester van Alkmaar, benoemd tot directeur der Hypo theekbank voor Nederland N.V. en van de Algem. Waarborgmaat schappij N.V. 4 Dec. Tot hoofd der o. 1. s. te Nieuwveen benoemd de heer L. W. de Bree, onderwijzer alhier. 7 Dec. De heer G. J. J. van den Heuvel herbenoemd als burge meester van Akersloot. 12 Dec. Afscheid van den heer J. Barkman als hoofd der Tessel- schadeschool. 27 Dec. De heeren J. Lind Az. en J. H. W. Lütjeharms nemen af scheid van de brandweer wegens het bereiken van de leeftijdsgrens. Hun werd de medaille van verdienste der gemeente Alkmaar aangeboden door den burgemeester. de duisternis in de Oudegracht ge raakt en verdronken.. Vier anderen die eveneens door de duisternis te v/ater raakten, konden worden ge red. 4. Nov. De 63-jarige papierop haler P. van Wijngaarden op den Straatweg door een auto gegrepen en gedood. 11 Nov. Twee jonge echtelieden te Texel, door ontploffing van een projectiel, cm het leven gekomen. 20 Nov. De 8- en 10-jarige broer tjes, zoontjes van den heer Tenwolde te St. Pancras, door trein gegrepen en gedood. 27 Nov. De 18-jarige J. Zonne veld te Bakkum door boerenwagen overreden en gedood. 27 Nov. De heër J. W. O. op den Kennemerstraatweg aangereden; twee dagen ater overleed hij in het Centraal Ziekenhuis. 4 Dec. Te Noordscharwoude, in de Potjessloot, het lijkje gevonder van het sinds 1 Nov. vermiste 3, jarige 'zoontje van den heer S. al daar. 4 Dec. De dertigjarige D. Mo lenaar te Hensbroek met fiets in sloot gereden en verdronken. 6 Dec. De 94-jarige bewoner van het woonschuitje „De Zwerver", G. Hazes, door de duisternis misleid, in de Oude Hoornsche vaart, alhier, verdronken. 19 Dec. Op den onbewaakten overweg te Berkhout auto door trein gegrepen en de twee inzittenden on middellijk gedood. 19 Dec. De 15-jarige L. Boot uit Medemblik door auto aangereden en gedood. 23 Dec. 13-jarig zoontje van 'n uit Den Helder gevluchte Heldersche familie te Koedijk per schaats in een wak gereden en verdronken. zondheidsraad en oud-weth. van Amsterdam. 3 Juni D'e schrijfster J. van MaurikSluyter te Scheveningen, weduwe van den schrijver Justus van Maurik. Zij schreef onder het pseudoniem Jo van Sloten. 1 Juni Gep. luit.-kolonel J. A. Brandon te Rijswijk. 10 Juni Gep. luit.-kolonel Ind. leger F. W. J. Kuypers, Den Haag. 10 Juni Prof. C. Broekema te Wageningen. 12 Juni Mr. L. J. Plemp van Duiveland, oud-voorzitter van den Ned. Journ.-kring, te Den Haag. Dr. Th. v.'d. Waerden, lid Tweede Kamer. 19 Juni Dr. J. H. Gunning, pre dikant en schrijver van vele theol. artikelen te Amsterdam. 21 Juni S. O. Roosjen, luit.-kol, inf., commandant regiment grena diers te Den Haag. 1 Juli Gep. vice-admiraal T. 'L. Kruys te Den Haag. 3 Juli. Bart Verhalen, musicus te Den Haag. 5 Juli Prof. dr. H. J. van Ankum, oud-hoógleeraar te Gro ningen. 16 Juli. L. L. Ebels te Kroonpolder (Gron.), oud-lid van de Staten dier provincie, één der oprichters van den vrijz.-dem. bond. 20 Juli. H. Marsman, dichter te Zeist. Gep. luit.-kolonel R. Lagaaij te Groningen. G. van der Veen te directeur van De 21 Juli. IJ. Amsterdam, Arbeiderspers. 31 Juli. Ds. J. de Lange C.J.Zoon, te 15 Jan. 4-jaxig dochtertje van den heer Jb. dén Hartigh te St. Pan cras verdronken. 5 Febr. Tengevolge van de glad heid de tramconducteur G. J. ten Hake, werkzaam op de lijn Alkmaar Bergen, van de treeplank gegleden en aan de gevolgen overleden. 9 Febr. Het 9-jarig kind van den heer Rentenaar te Oudkarspel door auto overreden en gedood. 21 Febr. De heer H. Veis uit West- Graftdijk op het Akmaarder meer door het ijs gezakt, en, hoewel gered aan de gevolgen in het St. Elizabeth ziekenhuis te Alkmaar overleden. 25 Febr. Het 11-jarig kind van den heer Smink te Ursem door het ijs gezakt en verdronken. 6 Maart. Mevr. Bloedjes te Uit geest door vrachtauto aangereden en gedood. 26 Maart. 4-jarig kind van den heer C. van Ophem uit 't Waarland, te Kalverdijk verdronken. 17 April. Het 8-jarig zoontje van de familie Agter te Texel door mili taire vrachtauto overreden en ge dood. 27 April. De motorrijder D. Bak ker uit Appingedam te Bergen door auto aangereden, met het gevolg, dat hij na aankomst in het ziekenhuis overleed. 30 April. Het 14-jarig dochtertje van ds. De Prée te Hoorn aan de Noordervaart in de Schermer door een auto aangereden, met het gevolg, dat zij denzelfden avond in het Cen traal Ziekenhuis oveTleed. 20 Mei. Tengevolge van een auto aanrijding overleed het 5-jarig zoon tje van den heer Joon te Heerhugo- waard. 1 Juni. De groentehandelaar Leen Korn komt door verdrinking om het leven. 2 Juni. Het 2-jarig zoontje van den heer W. Hes te St. Pancras ver dronken. 7 Nov. Kapelaan Wensveen te Heiloo. 11 Nov. J. H. E. Hoek te Bergen, die gedurende 53 jaren werkzaam was in de apotheek Wanna, Ritse voort, Alkmaar. 29 Nov. W. van Slooten te Ber gen, oud-burgemeester en oud-dijk graaf van Heerhugowaard. 1 Dec. Jb. Kramer te Zuidschar woude. 9 Dec. H. Dignum, sedert 1927 lid van den raad van Zijpe. 16 Dec. Floris Schermer, lid v. d. gemeenteraad en oud-wethouder van Schoorl, kassier boerenleenbank aldaar. 21 Dec. Mevr. H. J. M. Oushoom Ibink Meienbrink te Alkmaar. 8 Juni. Het 2-jarig zoontje van den heer Gomes te Texel valt in pan met kokend water en overlijdt aan de brandwonden. 6 Juli. De heer M. Jimmink ver drinkt, door de duisternis misleid. 14 Juli. De 24-jarige G. Ruyg uit Castricum verdrinkt bij het zwem men te Bakkum. 27 Juli. De heer G. S. te Broek op Langendijk rijdt dermate tegen een auto, dat hij aan de gevolgen overlijdt. 9 Aug. De heer J. Los uit Scher- merhorn tusschen Ilpendam en Pur merend zoodanig door een auto aan gereden, dat hij aan de gevolgen overlijdt. 10 Aug. De 71-jarige heer P. Ter voort op den onbewaakten overweg bij den Kalkovensweg door trein ge grepen en gedood. 24 Aug. De 68-jarige J. Leek en de 76-jarige Jan de Boer geraakten door de duisternis misleid, in de Oudegracht en overleden aan de ge volgen. 5 Sept. Het 2-jarig zoontje van den heer D. K. uit St. Pancras komt door verdrinking om het leven. 12 Sept. Het bejaarde echtpaar B. aan de Lindelaan, alhier, door gas verstikking om het leven gekomen. 25 Sept. De heeren V. en W. uit Alkmaar en mej. B. uit Wieringer waard te Oudesluis met auto te water gereden en verdronken. 5 Oct. Het 6-jarig kind van den heer Bakker, alhier, verdronken. 7 Oct. De heer G. Bras, aanne mer te Schagen, bij een auto-Onge val te Zijpersluis om het leven geko men. 8 Oct. Bij een auto-ongeval te Zijpersluis de 25-jarige J. P. van M. uit Amsterdam om het leven geko men. 15 Oct. Het lijk van een slacht offer der duisternis, den heer P. Sch., uit de Vooidam opgehaald. 16 Oct. Op dezelfde plaats het lijk opgehaald van den 50-jarigen heer G., eveneens een slachtoffer der duisternis. 17 Oct. Aan het Zeglis het lijk opgehaald van den 55-jarigen V. Ook deze was een slachtoffer van de ver duistering. 23 Oct. De 74-jarige mej. A. O. te Noordscharwoude als slachtoffer van de verduistering omgekomen. 23 Oct. Het" lijk van den 78-jari gen J. A. H. uit de Achterwezel op gehaald. 2 Nov. De 30-jarige S. IJ. door de duisternis aan de Oudegracht te wa ter geraakt en verdronken. 2 Nov. De 80-jarige H. V. als slachtoffer der verduistering ver dronken. 2 Nov. De 30-jarige S. Y. door 4 Jan. G. J. G. Ch. graaf van Aldenburg Bentinck te Amsterdam, vriend van den Duitschen ex-keizer, wien hij in 1918 asyl verleende. 7 Jan. F. K. J. Heringa, oud-raad adviseur dep. van econ. zaken. 15 Jan. De kunstschilder H. C. G. M. Verstijnen te Scheveningen, 24 Jan. Emile van Bosch, ope rettezanger te Amsterdam. 25 Jan. Prof. dr. I. H. Gosses, oud-hoogleeraar te Groningen. 2 Febr. Prof. dr. A. Slijpen S. J., hoogleeraar aan de r,k. universiteit te Nijmegen. 4 Febr. Prof. dr. Ch. E. Benja mins, oud-hoogleeraar te Groningen. L. J. Scheltema, gep. luit.-gene raai te Den Haag. 16 Febr. Prof. ir. A. C. Ouborg te Tilburg, hoogleeraar te Delft, 17 Febr. Ir. J. Heidema, oud- dir. middelbare landbouwschool en rijkslandbouwwinterschool te Gro ningen. 21 Febr. H. J. A. Feber, gep iUit.-gen-tit. te Den Haag. 28 Febr. Johan Braakensiek, de bekende Amsterdamsche illustrator, overleden. Baron H. F. C. van Omphal Mulert, gep. luit.-generaal te Den Haag. 6 Maart. W. C. J. Smit, gep.- vice-admiraal te Den Haag. 10 Maart Louis de Vries, Am- sterdamsch tooneelspeler, te Nice in Zuid-Frankrijk overleden. 13 Maart Generaal-majoor jhr. J. Th. Alting von Geusau. 13 Maart Gep. vice-admiraal J. H. O. graaf van den Bosch te Den Haag. 29 Maart M. H. E. Sachse te Den Haag, gep. schout-bij-nacht. 8 April J. F. Staal, architect te Amsterdam, schepper o.a. van de nieuwe beurs te Rotterdam. 20 April Dr. J. A. W. van Loon, arts en lector in de orthodentie aan de rijksuniversiteit te Utrecht. 26 April De schilder P. N. Bak ker te Amsterdam. 26 April J. van Oldenborgh, dir. P. W. B. en P. E. N. te Haarlem 28 April De schilder Meindert Butter te Den Haag. 30 April Gep. gen.- majoor L van den Hoff te Den Haag. 2 Mei Prof. dr. J. de Vries Utrecht, oud-hoogleeraar aldaar. 14 Mei Luit.-kol. J. A. Mussert, gesneuveld. 14 Mei Majoor W. P. Landzaat, gesneuveld. 15 Mei Dr. W. J. Leyds te Den Kaag, oud-staatssecretaris en oud gezant van de voormalige Zuid- Afrikaansche republiek. 16 Mei Mr. J. Limburg te Den Haag, lid van den Raad van State. 16 Mei Dr. M. ter Braak, red. „Het Vaderland" te Den Haag. 16 Mei R. Hazewinkel Jz., di recteur van het N. v. h. N. te Gro ningen. 17 Mei Prof. dr. L. Polak Da niels, hoogleeraar te Groningen, overleden te Den Haag. 17 Mei Dr. E. Boekman, wet houder van Amsterdam. Prof. mr. W. A. Bonger te Amsterdam. Prof. dr. Kan te Wassenaar. 17 Mei Y. Wouda te Sneek. stichter der bekende Wouda's meel fabriek. 19 Mei Prof. J. van Gelderen, bijzonder hoogeeraar te Utrecht en lid der Tweede Kamer, wonende te Den Haag. 19 Mei Dr. J. F. Otten, schrijver te Wassenaar. 29 Mei. Mr. A. J. Enschedé, mede- dir. grafische inrichting Joh. En schedé en Zn. te Haarlem, oud-lid Prov. Staten van Noordholland. 4 Juni Dr. N. M. Josephus Jitta te Den Haag, oud-voorz. Ned. Ge- F. te W. L. Weiter te Den Haag, oud-hofprediker. Jacoba de Graaff, kunstschilderes te Naaldwijk. 6 Aug. G. N. van Alphen de Veer, gep. luit.-kol. Ind. leger, te Den Haag. 11 Aug. Dr. N. P. van Spanje te Amsterdam, oud-geneesheer-directeur O. L. V. gasthuis te Amsterdam, oud lid Prov. Staten van Noordholland. 27 Aug. C. W. Becking, gep. luit.- kol. militaire administratie Ned. Ind. leger. Dr. B. S. H. Stieler, oud-dir. G. G. D. te Hilversum, oud-voorzitter der N.H. Vereen. Het Witte Kruis en daarna zeer vele jaren secretaris. J. C. C. Phaff te Den Haag, gep. kolonel infanterie. 5 Sept. Jac. A. A. M. de Gruyter te Den Bosch, mede-directeur N.V. Handelmaatschappij P. de Gruyter Zoon. 13 Sept. De schilderes J. C. M. van NieuwenhovenStempels te Laren. 15 Sept. De kunstschilder Dick Ket te Bennekom. 23 Sept. L. G. A. graaf van Lim burg Stirum, eerste voorz. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer. 30 Sept. L. A. Springer, tuin architect te Haarlem. 6 Oct. Gep. gen.-majoor P. L. Ber- gansius te Den Haag. 12 Oct. Louis Contran, bekend humorist. 13 Oct. C. A. van Loenen, gep. kolonel Ind. leger, een der mede werkers van generaal van Heutz in Atjeh. 19 Oct. Mej. Suze Groeneweg te Barendrecht, van 19181937 lid der Tweede Kamer. (Zij was het eerste vrouwelijke Kamerlid). 20 Oct. Gerard van Hulzen te Den Haag, letterkundige en schrijver. 27 Oct. Is. J. E. F. de Kok, dir.- gen. der Mij. t. expl. v. petroleum- bronnen in Ned-Indië, te Den Haag. 9 Nov. Prof. mr. A. S. de Blecourt te Den Haag, oud-hoogleeraar aan de universiteit te Leiden. 23 Nov. Cath. van Rennes, mu- ziekpaedagoge te Amsterdam. 24 Nov. Prof. E. D. Wiersma, oud- hoogleeraar te Groningen. 30 Nov. Mr. dr. baron A. Röell, commissaris der prov. Noordholland. 6 Dec. Dr. W. H. E. Moller te Tilburg, lid Tweede Kamer. Prof. dr. S. R. Steinmetz, oud- hoogleeraar te Amsterdam, een der oprichters van de Volksuniversiteit. 11 Dec. Prof. dr. A. G. Honig, cud-hoogleeraar aan de theol; school te Kampen. 16 Dec. H. H. Dade te Amsterdam, bekend figuur uit de sportwereld. Prof. dr. Eugène Dubois te Haelen (L.) 23 Dec. J. B. de Haas te Scheve ningen, dam-pionier. 26 Dec. Peter Kallenbach, musi cus te Den Bosch. Ds. F. W. Drijver, em.-pred. te Naarden, bekend folklorist en ge schiedschrijver. 27 Dec. De kunstschilder jhr. A. W. den Beer Poortugael te Amers foort. Glimlachje. Vroeger was hij pianist, dat komt me in ons bedrijf uitstekend te pas, ik heb personeel ontslagen en nu doet hij de taak van drie.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6