STILLE NO. 9 De vleeschvoorziening. De Commissaris van Politie in Den Haag benoemd. AGENDA De gouden droom. BURGERLIJKE STAND CHARLES FLANDERS 82 I LAATS3 AMSTE1 B EERSTE BLAD EER Alkmaar, Vrijdag. Deze week vrijwel uitsluitend rund- en kalfsvleesch. Aangezien de behoefte aan vleesch in Noordholland grooter is dan de veehouders kunnen leveren, is men aangewezen op den aanvoer uit an dere streken van ons land. Zaterdagmiddag kwamen er 85 stuks en Zondag 15 runderen, voor Alkmaar, Beverwijk en omgeving, Onder deze van Leeuwarden afkom- t ige dieren waren wel heel wat ma- are melkkoeien, maar, daar er ook ditmaal voor Haarlem niets behoefde to worden gereserveerd, viel het een ui ander den slagers nogal mee. De verdeeling dezer dieren neemt echter steeds nog heel wat tijd in be slag; men heeft diverse klasesn van runderen en elke klasse is weer on derverdeeld in 3 soorten. Om nu te zorgen, dat ieder rayon naar verhou ding evenveel a., b., c. of w.-klasse koeien krijgt, moet alles zoo nauw keurig mogelijk worden nagegaan. De Heilooër slagers waren ook pre sent en verzochten toestemming om op Zaterdagmiddag te slachten. Zij hebben zoo snel mogelijk gewerkt' om nog op Dinsdag voor Nieuwjaar te kunnen winkelen en hun klanten tevreden te kunnen stellen. Wij ver onderstellen, dat de Heiloosche cliën- téle dit op prijs zal hebben gesteld. De Alkmaarders gaven er de voor keur aan om op Maandag te slach ten en het vleesch Dinsdags te ver werken in hun winkel. Een behoorlijke aanvoer. De aanvoer op de 'Maandagscne v eemarkt te Alkmaar was behoorlijk. Een niet gering gedeelte was echter oor Haarlem bestemd, maar er bleef nog voldoende over, zoodat ditmaal de vleesc h-p ositie gun stiger is dan sinds vele weken het geval is ge weest. Mede op grond van deze overweging hebben de slagers er toe besloten, de zaken reeds Vrijdag te openen. Blijft de aanvoer zich in gunstigen zin ontwikkelen, en geschiedt zij wat ïegelmatiger dan thans het geval is, dan hoopt men de klanten weer als vroeger te kunnen bedienen. Paardenvleeschiser deze week beduidend minder. De aanvoer uit Denemarken bedroeg nog geen 25 van de vorige weken. Het slachtverbod van inlandsche paarden is mede oorzaak, dat er voor de paar- denslagers een moeilijke tijd zal aan breken. Varkensvleesch zal niet voorradig zijn. Voor patiënten, die op een dokters attest meer vleesch en vet moeten gebruiken, is een regeling in voorbe reiding. Getracht zal worden voor deze personen varkensvleesch te krijgen, omdat hierin het meeste vet zit. Het ligt in de bedoeling, per ge meente één slager aan te wijzen, die daarmede belast zal worden en tot wien men zich zal kunnen wenden. IJSBAAN OP DE TENNISBANEN GEOPEND. Laar ons wordt medegedeeld zijn de ijsbanen op de tennisbanen van bet Gem. Sportpark weer geopend. HET VERBROKEN CONTACT. En toch Indië in ons midden. Zooals wel te verwachten was, is e. voor de op aanstaanden Donder dag 9 Januari door „Oost en West" in de Harmonie te geven origineelen javaa.nschen kunstavond zeer „loote belangstelling. Natuurlij!, zal het optreden van een echt Ja- sansch gezelschap, dat ons in ken nis brengt met hun nationalen mu ziek, dans en voordrachtkunst, hier aan niet vreemd zijn. Zooiets inte ressants gebeurt dan ook niet alle dagen en daarom maken oud en jong zich op dit brok echt Indisch- te leven. Overigens geeft de zeer toe te leven, verigens geeft de zeer toe passelijke en mooie film „Het leven in de dessa" een welkome afwisse ling, door welks geheel het contact met onze verre rijksdeelen en ver wanten ongetwijfeld nog inniger en steviger in de Nederlandsche har ten gegrondvest wordt. De jonge afdeelimg Alkmaar en omstreken van de vereeniging „Oost en West" zet het nieuwe jaar wel zeer goed in en wij wenschen haar ook met dezen voor ieder Neder lander toegankelijken avond van i-.arte een groot succes toe, een suc- ?s dat goede vruchten belooft. Wij ontvingen heden bericht, dat in verband met de aanvaarding van het ambt van commissaris van poli tie, tevens waarnemend hoofdcom missaris van Politie te 's-Graven- hage op 13 Januari a.s., de heer C. C. Walraven met ingang van dien dat-um zijn functie van com missaris van polftie alhier niet meer zal uitoefenen. Zoooals bekend ging dezer dagen het gerucht van deze benoeming en heeft de heer Walraten wien wij nadere inlichtingen verzochten ons medegedeeld, dat hem dienaan gaande niets bekend was en ons gemachtigd het gerucht tegen te spreken. De heer Walraven heeft ons thans verklaard, dat hem inderdaad op dien dag nog niets van een benoe ming bekend was, daar hij over een en ander nog besprekingen in Den Haag moest voeren, welke Oude jaarsdag' hebben plaats gevonden en eerst na deze besprekingen heeft hij de hem aangeboden benoeming ge accepteerd. Van de loopbaan van den thans tot een der hoogste politieambten in den lande benoemden commissaris kunnen wij het volgende mede- deelen: Op 5 Februari 1923 konden wij mededeelen, dat de commissaris van politie uit Sneek, de heer C. Chr. Walraven, tevens commissaris van Rijkspolitie, benoemd was tot com missaris van politie in Alkmaar. De heer Walraven, die geboren is in 1882, genoot aanvankelijk oplei ding voor officier der infanterie. Hij verliet den militairen dienst en volgde een cursus voor inspecteur van politie te 's-Gravenhage. Op 15 Augustus 1908 werd hij inspecteur van politie te Tiel. 1 Mei 1909 volg de zijn benoeming tot inspecteur van politie te Nijmegen en 1 Mei 1912 tot inspecteur te Rheden ter standplaats Velp, waar hij een zelfstandige betrekking kreeg en waar hij den politiedienst reorgani- seerdé. In November 1916 kreeg hij een eervolle vermelding en bijzondere it vredenheidsbetuiging van der. minister van Justitie voor bijzondere werkzaamheden bij de opsporing van de daders van belangrijke dief stallen in Rheden en elders. Op 13 Augustus 1917 volgde zijn benoeming tot commissaris van politie te Si.tek waar hij eveneens een reorganisatie van het corps tot stand bracht. Op 30 Maart 1922 werd de heer Walraven tot commissaris van Rijkspolitie benoemd. In Alkmaar heeft de heer Wal raven destijds on-der groote belang stelling van politioneele en justiti- eele zijde den, d-ag herdacht, dat hij 25 jaar in politiedienst werkzaam is geweest. In 1924 heeft de commissaris de Vrijwillige Verkeersinspectie in Noordholland opgericht, ter verbe tering van de pl-attelandspolitie. Hij was vele jaren lid van de examencommissie voor inspecteur van politie en agent van politie, voorzitter van de Ver. voor Dieren bescherming in Alkmaar en langen tijd lid van het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging tot bescherming van dieren. Verder was de heer Walraven secretaris van de Landelijke verga dering van commissarissen van Politie en bestuurslid van den Bond van Vrijwillige verkeersin- specties in Nederland. Eenjge jaren geleden werd hij op 31 Augustus benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zooals wij onlangs meldden, is de heer Walraven kort geleden be noemd tot leider van het rechts front afdeeling politie van de N. S. B. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Het gelukkigste huwelijk (hu moristisch); hoofdrollen Hans Thi- mig, Leo Slezak, Hans Moser. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Mijn vrouw mag 't niet weten (kom.); hoofdrollen Geraldine Katt, Hans Brausewetter, Alice Treff, Ernst Waldow e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Verliefdmaar op wie? (rom. zangfilm); hoofdrollen Jan Kiepura, Adèle Sandrock en Theo Lingen. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Bleeke Bet (Ned. hum. film); hoofdrollen Aaf Bouber, Johan Hees ters, Johan Elsensohn e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee Zaterdag 4 Januari. 2 en 4 uur, 't Gulden Vlies, voor stelling film Dik Trom. Zondag 5 Januari 3 en 7 uur, 't Gulden Vlies, optre den The Rhythm Sellers. C. Ch. Walraven. (Archief) WEER EEN JUBILEUM BIJ DE P. T. T. De chef-monteur J. N. van der Laan 25 jaar in staatsdienst. Gister herdacht de chef-monteur der P. T. T., de heer J. N. v. d. Laan, den dag dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij het staatsbedrijf der P. T. T. Toen wij om 11 uur zijn woning aan de Comansstraat bezochten, waren de beide kamers gevuld met directie en personeel van den techn. dienst der P. T. T. Een groot aantal bloemstukken, waaronder van het P. T. T.-personeel, bewees, hoe allen met den jubilaris medeleven. Een groot aantal felicitaties uit andere plaatsen, waar den heer v. d. Laan werkzaam is geweest, was binnen gekomen. Namens het personeel sprak de heer G. J. de Groot den jubilaris toe. Hij vond het een aangename taak hem en zijn echtgenoote te feliciteeren met dit zilveren jubi leum. Daarnaast vond spr. het een moeilijke taak, aangezien de heer v. d. Laan nog slechts een half jaar in Alkmaar Werkzaam is, een tijd nog niet lang genoeg om een band te doen ontstaan tusschen hem en het onder en naast hem werkzame personeel. Er resten U nog slechts enkele jaren alvorens U voorgoed den dienst met pensioen gaat ver laten, zei spr., laten wij hopen, dat in dien tijd een onverbreekbare band is gegroeid. Namens het personeel bood spr. een bloemenmand aan en een oorkonde. Als tweede sprak de heer B. Her man, electro-technisch hoofdambte naar der P. T. T. Hij sprak niet namens het hoofdbestuur, daar dit heden zal geschieden door het hoofd van het telefoondistrict Haarlem in Haarlem. Spr. gevoelde zich persoonlijk ge drongen den jubilaris te feliciteeren. Met energie was de heer v. d. Laan in Alkmaar zijn werk bij den dienst begonnen. De resultaten stemden tot volle tevredenheid en dwongen spr. als chef allen eerbied af. Hij twij felde er niet aan of de laatste dienst jaren van den jubilaris zullen zich als zoodanig doen blijven kenmerken en hoopte dat hij deze jaren in Alkmaar prettig en in gezondheid zal mogen arbeiden. Derde en laatste spr, was de op zichter der P. T. T., de heer J. Blaauw, die memoreerde, dat zijn contact met den heer v. d. Laan reeds plaats vond, toen deze als dienst- kringleider werkzaam was in Veen- dam, terwijl spr. in eenzelfde functie te Groningen stond. Later ging de heer van der Laan naar Purmerend, Wageningen en Hilversum en ten slotte naar Alk maar, waar ook zijn kinderen wonen. Het eigenaardige was, dat wegens de te groote drukte van spr. diens dienstkring werd gesplitst, en dat over den nieuw gevormden dienst kring AlkmaarWest de jubilaris de leiding kreeg. Daardoor hebben wij veel met elkander te maken, zei spr., die hoopte, dat zij naast elkan der prettig zouden samenwerken. De jubilaris beantwoordde de ver schillende sprekers eri twijfelde er niet aan of een prettige samenwe'r- king zoii zeker tot stand komen. Hij hoopte dat allen zijn wensch voor goede orde zouden begrijpen en dankte hierna allen voor de harte lijke woorden tot hem gesproken. AART VAN DOBBENBURGH TE ALKMAAR. Voor de leden van het natuur- en letterkundig genootschap Solus Nemo Satis Sapit, opgericht te Alkmaar in 1782, ligt een interes sante avond in het verschiet. Op Maandag 6 Januari a.s. des avonds 8 uur komt de heer Aart van Dob- benburgh uit Bentveld een lezing houden in hotel de Nachtegaal over de lithografische prentkunst. Voor velen zal de heer Aart van Dobbenburgh geen onbekende zijn. Immers, een ieder herinnert zich wel de prachtige, aangrijpende raambiljetten voor de reclassee- rmgsactie in 1937, 1938 en 1940, waarin een affichekunst is neerge legd, zooals wij deze in binnen- en buitenland nog niet aantroffen. Vele andere werkstukken, zooals b.v. de aanplakbiljetten voor de vereeniging tot bevordering der be langen van slechthoorenden, ver vaardigd in 1933, en die voor de Blauwe Week-commissie in 1935 trokken algemeen de aandacht. Van wat er met den lithografischen steen is te bereiken, van de tech niek van die kunst en wat 'daarmee samenhangt zal de heer Aart van Dobbenburgh vertellen, terwijl een portefeuille met prenten (litho's) het besprokene zal toelichten. Bij den secretaris van het' Ge nootschap, Wilhelminalaan 25, is een beperkt aantal introducties voor dezen avond verkrijgbaar. BIJ EEN BENOEMING GEPASSEERD. Vergeefsch beroep op den Centralen raad. Vcor den Gentralen Raad van Be roep is drie weken geleden de zaak behandeld van een waarnemend eer sten verpleger van het provinciaal ziekenhuis ,Duin en Bosch" te Balc- kum. Hij was bij een benoeming van een eersten verpleger" gepasseerd. De Centrale Raad .van Beroep te Utrecht heeft thans den verpleger in het ongelijk gesteld. BADHUIS VAN „HET WITTE KRUIS". In het badhuis van „Het Witte Kruis" aan het Kweerenpsd werden in dé maand December 1940 165 kuipbaden, 173 eerste klas douche, 643 tweede klas en 727 derde klas, in totaal 1708 baden genomen. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELSREGISTER van 17 December tot en met 31 December 1940. Nieuwezaken: Alkmaar, G. Kaper, Dr. Schaep- manplein 5, agenturen- en commis siehandel in levensmiddelen. ,,'t Hollandsche Reclamehuis", Ro zenstraat 7, reclame-artikelen. Anna Paulowna: Commanditaire Vennootschap „W. Kossen en Co.". Mclenvaartsweg 197, exploitatie van een of meer bioscopen. Bergen: „Botalin", Dorpsstraat 82, botersurrogaat groothandel. Wieringen: Tj. Riemersma, Den Oever, Hofstraat 56, tweede hands goederen. Bestuurswij zigingen: Alkmaar, Assurantie Maatschappij „Het Groene Kruis" N.V., St. Lau rensstraat. De Akmaarsche Bank N.V., St Laurensstraat. Noord Hollandsche Levensver- zekeringsg Maatschappij, St. Lau rensstraat. Castricum: Coöp. Boerenleenbank te Castricum, Bakkumerstraat 54. Wieringerwaard: Coöp. Zuivelfa briek „De Volharding", Tweewegen A. 106. Anderew ij zigingen; Alkmaar, N.V. Gebr. Rolff's Han delmaatschappij, Luttik Oudorp 36 groothandel in electrische artikelen enz.; rechtsvorm gewijzigd. Muziekinstrumen-tenhandel A. Zwaag, Amsterdam, muziekinstru mentenhandel; overgegaan aan: A. Zwaag. Reclame Bureau „Nederland", Ju iianastraat 5, Reclames enz.; uittre ding proc. N. Badenhuizen en Zn., Konings weg 13, timmer- en aannemingsbe drijf; rechtsvorm gewijzigd. Egmond Binnen: J. Apeldoorn, Heerenweg 245, Timmerbedrijf; over gegaan aan: mevr. de wed. G. Apel doornZonneveld. Heiloo: Wed. R. Kuijper, Stations weg K. 101, timmerbedrijf enz.; over gegaan aan: Gebr. Kuijper. Den Helder: Gez. Gorter, van Ga lenstraat 19, winkel in manufactu ren; overgegaan aan mej. J. C. W, Gorter. Zijpe: J. Nierop, St. Maartensbrug C. 92, transportonderneming; rechts vorm gewijzigd. Opheffingen: Alkmaar: M. en A. van Daalhof, Laat 227, winkeliersters in manufac turen enz. J. van Dijk, Schoutenstraat 9, met selaarspatroon. Castricum: N.V. Noord-Holland- sche warmwaterinstallatie, Geel- vinckstraat 5, steriliseeren van nar cissen enz. Den Helder: „Casino" in liq., Ka- naalweg 158, schouwburg- en con certzalen. J. R. Ramler, Fazantenstraat 13, schoenmakerij. KIL Ooms, Spoorgracht 37, zuivel bedrijf. N. A. Snel, Keizerstraat 74, hotel enz. DE VRIJZINNIG-HERVORMDE ZONDAGSSCHOOL. De opbrengst der Kerstlijsten van de vrijz. herv. Zondagsschool be droeg 490.05. DIERENBESCHERMING. Zwervend is op 't Ritsevoort aan getroffen een zwart poesje met wit ten borst, p.m. 3 maanden oud en in de Regulierslaan een eveneens zwart poesje met witten borst. Op de Friescheweg liep een ruige foxter- rier te dralen; signalement: bruine kop, blauwe plek op den rug. Eige naar of liefhebbers kunnen zich vóór het invallen der duisternis ver voegen bij den heer C. Verwer, inspecteur dierenbescherming, Baan- straat alhier. EGMOND AAN ZEE. Aanbesteding. B. en W. hebben aanbesteed voor het jaar 1941 het vervoer van kolen en ander mate riaal ten dienste der gemeente-gas fabriek. Laagste inschrijver was J. van der Pol te Egmond aan Zee met 1.84 voor het lossen van gaskolen uit schip Alkmaar; 1.65 voor idem uit wagon Heiloo; 1.80 voor het laden van koolteer franco boord Alkmaar, inclusief ledige fusten terug; 2 voor het lossen of laden van gascokes, nieuwe of afgewerk te ijzeraarde en vuurvast materiaal enz,, uit of in schip Alkmaar en 1.70 voor idem uit of op wagon Heiloo. Hoogste inschrijver was J. de Graaff te Egmond aan Zee met resp. 3.50, 3.50, 2.50, 3.50 en 3.56. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Vicks VapoRub op de keel wrijven en met warm flanel bedekken. Pappleis ter-werking en ingeademde dampen zuiveren de aangedane luchtwegen. Dat bordje in de étalage van de juwelierszaak „de hoogste prijzen voor oud goud" doet herinneren aan. een versleten doosje in een vergeten hoekje van een la, waar onder wat ten een dasspeld en een broche sinds jaren een vreedzamen ongestoorden dut doen. Het wekt visioenen op van een juwelier, die alsmaar guldens over de toonbank neertelt in ruil voor deze kleinooden. Het werkt de geldzucht in de hand. Maar het bewerkt ook teleurstel lingen, omdat het niet alles goud is wat blinkt en omdat een juwelier zich door geen valschen glans laat verblinden. En ook omdat het echte goud op het secure weegschaaltje van den vakman zich door een mi niatuur-gewichtje laat weerhouden door te slaan. De dasspeld en de broche hebben dan ook hun hooge waarde gehouden tot op het oogen- blik dat de goudman ze onder de loupe kreeg. Dat ligt natuurlijk niet aan den vakman en niet aan het goud, maar aan de illusie waarmee de kleine man zijn goud heeft omhangen, Maar zijn de gouden bergen, die ons belooft worden, ook niet een illusie. Zijn de harten van goud zoo royaal gezaaid, als men dat pleegt voor te stellen? Is een raad als goud steeds achttien karaats gebleken? Kan een goudblonde niet tegenvallen? Zijn alle gouden spreuken waar geble ken? Wat blijft er van onszelf over, als we op een goudschaaltje gewo gen worden? De gouden broche is na het be zoek aan den juwelier in een doosje met waardeloozen rommel gedepo neerd, want ze was maar van doublé. De gouden dasspeld leverde precies genoeg op om er een paar nieuwe sokken voor te koopen. De gouden droom is vervlogen. BERGEN. Tooneelver. St. Jan. - De r.k. ge mengde tooneelver. St. Jan bestaat 10 jaar en het is bij deze gelegenheid dat wij eenige publiciteit geven aan het interne leven van dit intieme clubje, dat zijn krachten steeds in dienst stelde van een bepaalde groep, waaruit het zelf voortkwam, nl. de r.k. Volksbond. Het was in October 1930, toen de heer J. P. Leering, de tegenwoor dige voorzitter, op uitnoodiging van den voorzitter van den Volksbond, de vorming van een tooneelclub ter hand nam. Acht heeren gaven zich spontaan op, kozen zich een bestuur, hetwelk gevormd werd door de hee ren L. Thomas, wijlen H. Burgering en J. F. Leering en zetten zich aan den arbeid voor het instudeeren van een dolle klucht, waarvan in het St. Jangebouw nu 10 jaren geleden de première ging. Ze hadden groot succes en al spoe dig deed zich het gemis gevoelen van krachten, welke de opvoering van ernstiger stukken eischt. De opname van dames in het gezelschap bleek een noodzakelijkheid geworden te zijn en het was de heer J. A. Haak man, die, met het aanvaarden van de regie tot de vorming van een ge mengd gezelschap omging. Aan hem heeft de tooneelvereeni- ging zeer veel te danken. Zijn kennis en zijn wil om, wat ter hand genomen werd, ook te doen slagen, heeft de vereeniging op een niveau gebracht, waartegen katholiek Bergen bewon derend opzag. Ambtsbezigheden noopten den energieken leider echter zich terug te trekken. De heer J. Beerends volgde hem op. Onder dien bekwame leiding werd het mysteriespel „Het gastmaal der kinderen" opgevoerd. Diens vertrek uit Bergen dwong de vereeniging opnieuw naar een regisseur uit .e zien, die zij ten slotte vond in den heer Jac. van Baar te Warmenhuizen. Ook deze heeft de vereeniging veel kennis bijgebracht en heeft het thans zelfs aangedurfd a.s. Zondag het bekende zware tooneelspel van Antoon Coolen „Kinderen van ons volk" voor het voetlicht te brengen. HEILOO. Baldadigheid. - Bij den heer J. K. aan den Stationsweg werden een tweetal ruiten ingegooid. Er is geen motief voor de daad bekend. Men vermoedt dat de vandaal de ruiten van een ander heeft bedoeld. Nieuwbouw. - Hoewel niet alles van een leien dakje gaat, beginnen/ de bouwondernemers toch weer te' bouwen 'of hebben gebouwd. Aan) het Slemppad heeft de firma A. de Geus en Zonen een tweetal huizen gebouwd, welke een sieraad zijn voor de gemeente; de heer J. Glas bouwt aan den Westerweg (gemeen telijk bouwterrein) en de heer P. C. Kaandorp aan de Zevenhuizerlaan en de Groenelaan. De heer J. Rus bouwde een villa aan den Wester weg benoorden het bosch. Er zijn door andere en ook de genoem de heeren plannen voor nieuw bouw ,doch er is groote behoefte aan materiaal. ALKMAAR. GEBOREN: Jacob, z. van Pieter Kruijt en C. J. Lakeman. Marga- retha C., d. van Johannes A. M. Huijbers en P. E. Leijen. Johan nes S., z. van Johannes Nijman en Ch. J. Diehl. ONDERTROUWD: Pieter Slooten en Petronella Eijbinck. Cornelis J. de Vries en Anna M. Louwe. jeschreven non a rEEKBNlNGEN VAN ALEXANDER RAYMOND DISTRIB E De secret departement en scheepva de hoeveelh olie, welke o distributiedit te reiken bc Betrokken, Jan. tot 1 vastgesteld: tijn per bon liter rauwe of standolie BOMMEb Het A. N. In den nac Vrijdag heb tuigen op van het land In het b plaatsen van mikpunt. In de schade aa niet aanzienli buiten de bt open veld vie gedood. De ai het noorden zienlijke s< groote brandt schillende wo nield. Onder vielen vier dc wonde en ve den. Gevreesc puin nog mee dolven. Door de p sche autorite zijde zijn alle tot blussching geen met snel en tot naspori DE DUITSC Berlijn, 3 Ji resultaat van Zondag van h oorlogswinter] Mk. 22.534.024 (omstreeks 6 vorig jaar. EEN AAN Stockholm, afgeloopen nat ljjke Duitsche Engeland gemt zakelijk op Zv grootste Engel Naar de Eng gen mededeeld noemde stad it middelpunt vai alle waarschij grootste stad v Urenlang heeft hevige aanval brandbommen dat een geheel staan was, beg zoo niet hevige bommen van t huizen en geb of een prooi den. Tevens hebb van het Duits Britsche hoofd oi AMSTERDAM Bijkante van Vrijdag STAATSLEEN1N 4 Nederland 1 3-314 Nederl 3 Ned -Indië 514 Liuitschl. r BANK-INSTELL1 Aursterd. Bank Hande' Mij. Cert 250. Koloniale Bank Ned. Ind. Hande IND. OND. BINN Alg. Kunslzijde Calvé Delft Cert Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gt Bezit IND. OND. BUIT Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Coppe North American Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAA' H V. A. Java Cultuur. Ned. Ind Suiker Verg Vorstenland PETROLEUM. Dordtsrhe Petr. Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapani Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVA A RTEÏ Holland—Amerika Java- China —Japa Kon Ned Sloomb Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senemhah AMER. SPOORWE Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Pa. iiic ran P-.C

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2