AGENDA Bond van Zangkoren in Noordholland. In Juni een concours te Hoorn. LAATST1 AMSTEI BI ■EERSTE BLAD 2 EERSI Alkmaar, Maandag. DE IJSSPORT. De Alkmaarders hebben voor het beoefenen van de schaatsensport hun hart kunnen ophalen op de Bleekerskade, de Jan van Scorel- ka'de en de Bleekersloot. Ook van de ijsbaan te Heiloo werd een druk gebruik gemaakt en dit was ook het geval met de ijs baan de Quint, terwijl in Bergen op de ijsbaan en den vijver mede zeer druk werd gereden. De Hollanders zit het schaatsen rijden in het bloed. Jong en oud, rijk en arm is op het ijs één en het is merkwaardig hoe dit volk zich deze sport zonder leeraren voor lichamelijke opvoeding heeft eigen gemaakt. De echte ijsenthousiasten nemen zelfs met dit ijsvermaak, door hen baantjerijden genoemd, geen ge noegen. Zij prefereeren het maken van tochten en ook daarvoor be stond gister ruimschoots gelegen heid. De bekende Noordervaart van den Omval naar Schermerhorn werd door de ijstoeristen druk be reden. Ook de Ringvaart van Schermerhorn naar Grootschermer en naar Ursem, hoewel niet zoo mooi als het vorig jaar, was goed berijdbaar. Dit was ook het geval met de Berger en Egmonder Ring vaart. Nu er vandaag een flink pak sneeuw valt, zullen de ijstoeristen zich echter met het baantjerijden tevreden moeten stellen. Nu met het oog op de verduisteringsmaat regelen deze banen niet verlicht kunnen worden, zal dit alleen bij volle maan dan ook des avonds mogelijk zijn. Het wachten voor het ijstoerisme is thans op de afdeelingen van den IJsbond Hollands Noorderkwar tier. Wij hopen dat deze bond, die de twee vorige jaren met zooveel succes de bekende dorpentochten organiseerde, voor het in orde ma ken van de verbindingsbanen mo biel wordt en nu het weer er op wijst, dat wij vorst houden, weer een Dorpentocht in elkander zet. VERLENGING KERSTVACANTIE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Wij verwfjzen ouders van school gaande kinderen naar de publicatie in dit blad, waaruit blijkt, dat de kerstvacantie voor de leerlingen, die de openbare scholen voor gewoon- en buitengewoon lager onderwijs alhier bezoeken, ter besparing van brandstoffen met een week is ver lengd. BENOEMD. De heer drs. A. J. M. Bus alhier is benoemd 'tot leeraar in de Duitsche taal aan de R.K. H.B.S. te Leiden. GOUDEN HUWELIJK. In ons nummer van 31 Dec. heb ben wij, zooals gewoonlijk, o.a. ook opgenomen een lijst van in 1940 in onze stad gevierde gouden huwelij ken. Men maakt ons er op attent, dat daarin ontbreekt het echtpaar C. BakkerConstant. Wij willen deze fout hier herstellen en deelen mede, dat dit gouden feest plaats vond op 18 Mei. DOOR HET IJS GEZAKT. Onvoorzichtige jongen door moedig burger gered. Door een mededeeling van, naar ons later bleek onbevoegde zij de deelden wij Zaterdag mede, dat het ijs op de Singelgrachten aan den Kermemersingel was goedgekeurd. Wij verkeerden in de veronderstel ling, dat degene, die ons, vlak voor het afdrukken van de courant, be- dichtte, dat het ijs 8% cM. dik was gebleken en door de politie was goedgekeurd, ons van gemeente wege deze mededeeling deed. Later vernamen wij dat de politie van niets wist en het ijs nog onbe trouwbaar oordeelde. «En voor de burgerij èn voor de politie gaf deze voorbarige publicatie veel last, waarom wij ons ten aanzien van de betrouwbaarheid van het ijs op de Smgelgrachten voortaan uitsluitend aan rechtstreeksche mededeelingen van de politie zullen houden. Dat men altijd verstandig zal'doen om zich niet binnen de door stroo af gezette ijsgedeelten té begeven ondervond Zondagmiddag een negenjarige jongen. Bij de Bleekersbrug in den Nieuwlandersingel was het ijs èn aan de zijde van de Singelgracht èn aan de zijde van de Bleekerssloot van gemeentewege met stroo afge zet, terwijl aan de zijde van de Bleekerssloot een bord was ge plaatst, met het opschrift „Gevaar lijk ijs". Toch begaf de 9-jarige Z. B. zich op dit afgezette gedeelte, met het gevolg, dat hij onder de brug door het ijs zakte en kopje onder geraakte. Gelukkig kon de knaap door moedig en kordaat op treden van een burger worden ge red. De 31-jarige Pieter de Rover, wonende Korte Landstraat no. 4, alhier, die toevallig ter plaatse passeerde bedacht zich geen oogen- blik en begaf zich op het gevaar lijke ijs om den jongen te redden. De Rover zakte echter ook door het ijs en geraakte eveneens te water. Met groote tegenwoordigheid van geest wist hij den knaap te bereiken, waarna zij door burgers en eenige Duits-''-e militairen op het droge werden gebracht. Redder en drenkeling, die beiden oogerjschijniijk geen nadeelige ge volgen ,van hun onvrijwillig bad hadden bekomen, zijn thuis van droge kleeren voorzien. Een woord van hulde voor het flink optreden van den heer De Rover mag hier niet achterwege blijven. In enkele andere gevallen moest de politie assistentie verleenen bij kleine ongevallen tengevolge van de lissport, doch ernstige gebeurtenise sen deden zich eerder niet voor. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Het gelukkigste huwelijk (hu moristisch); hoofdrollen Hans Thi- mig, Leo Slezak, Hans Moser. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Mijn vrouw mag 't niet weten (kom.); hoofdrollen Geraldine Katt. Hans Brausewetter, Alice Treff, Ernst Waldow e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Verliefd... maar op wie? (rom. zangfilm); hoofdrollen Jan Kiepura, Adèle Sandrock en Theo Lingen. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Bleeke Bet (Ned. hum. film); hoofdrollen Aaf Bouber, Johan Hees ters, Johan Elsensohn e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee Maandag 6 Januari. 8 uur, hotel De Nachtegaal, de heer van Dobbenburgh over „De lithogra fische prentkunst", voor natuur- en letterkundig genootschan S.N.S.S. OMZET NOORDERMARKTBOND. De omzet aan de veiling van den Noordermarktbond te Noora- scharwoude over December 1940 bedroeg 91.572.78, tegen 139.606.07 in dezelfde maand van 1939. Dat het omzetcijfer nu lager is komt onge twijfeld door den verminderden aanvoer als gevolg van de vastge stelde maximum prijzen. De tuin ders zijn n.l. in afwachting van de nog te verhoogen maximumprijzen. EEN MOOIE PRESTATIE. Op het gisteren te Wormerveer gehouden solisten-concours behaal de de heer Jan v. d. Peet alhier den Isten prijs met 58 punten in de hoogste afdeeling, met „Rigoletto" van G. Verdi. Hij werd op de piano begeleid door den 16-jarigen zoon van den heer P. Joosen, dirigent van de r.k. Harmonie „St Caecilia". Voorwaar een zeer mooie presta tie, waarmede de heer v. d. Peet be wees, als solo-klarinettist van St Caecilia, in zijn corps een uitmun tende kracht te zijn. THE RHYTHM-SELLERS IN HET GULDEN VLIES. Het dansen in 't Gulden Vlies, waarvoor 's middags en 's avonds ge legenheid bestond was een groot succes, niet alleen door de zeer groote belangstelling maar ook dooi de medewerking van de bekende Haarlemsche band The Rhythm- Sellers, die door haar uitstekende muziek, het dansen voor de bezoe kers tot een bijzonder genoegen maakte. ZUIDSCHARWOUDE. Een lange vacantie. - De kinde ren van de kleuterschool alhier zul len een maand langer vacantie krij gen, aangezien het lokaal van den heer Kramer niet langer ter be schikking is. In een gecombineerde vergadering van Volksonderwijs met de commissie tot instandhouding van de kleuterschool en de borgen is hiertoe besloten, in verband met de omstandigheid dat nog geen ant woord is ontvangen van Ged. Staten op het door de ouders gedane ver zoek om het schoollokaal ter be schikking te krijgen. HEILOO. Examen opticien. - Te Amster dam werd op 4 Januari 1941 na gehouden examen ten overstaan van den rijksgedelegeerde en ver tegenwoordiger van den secretaris generaal, van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuur bescherming het diploma opticien a (V. V. O.), o. a. toegekend aan den heer C. Vader alhier. IJSBAAN HEILOO. Zaterdag was het druk op de baan, doch Zondag werd 'n record cijfer bereikt. Trots de verhoogde contributie melden zich regelmatig nieuwe leden aan en Zondag heeft 't ledental de 1800 overschreden. Zon dag waren er ongeveer 2200 op de baan en het aantal dagkaarten liep over de 400. Wedstrijden zullen niet plaats hebben, behalve onderlinge van de leden en huisgenooten en ijs en weder dienende voor de kinderen. Ook de fietsenbewaarder maakte goede zaken. Toch kan het nog be ter, daar velen hun fietsen overai neerzetten en neergooien, wat een slordig gezicht is, terwwijl men bo vendien de risico van diefstal heeft. Van vandaag af zal de baan, zoo lang het lichte maan is, des avonds geopend zijn tot 10 uur. ONS NIEUWE FEUILLETON. Nog onder den indruk van het slot van ons vorige boeiende feuilleton, staan wij thans weer voor de keus van een nieuw. Wij hebben het feuilleton „Wat nu?" uitgezocht, waarvan wij uit den spannenden inhoud het volgende mededeelen: Het is geen prettige boodschap, als men van den zaakwaarnemer van den man, die u tot zijn univer- seelen erfgenaam gemaakt heeft, te hooren krijgt, dat de heele nalaten schap nihil bedraagt. En dat moesi nu juist James Grant overkomen! Jim, zooals hij kortweg werd ge noemd, was een ietwat wereld vreemde jongeman, die een goede opvoeding had genoten, dank zij de maandelijksche toelage van zijn schatrijken oom, en die hopeloos verliefd was op een meisje, dat ai zijn huwelijksaanzoeken tot nu toe met een lieftalligen glimlach had afgewezen. Die oom was nu overle den, zonder een cent na te laten, en Jim zag zich voor de vraag gesteld, die al lang vóór Pichegru velen tof nadenken had gebracht: wat nu? Op deze vraag zou Jim zeker geen afdoend antwoord hebben geweten. Maar hij had een knecht, die de zon derlinge, maar niettemin gemakke lijke, eigenschap bezat, alles te ont houden wat hij eenmaal gelezen had, en die op dit oogenblik had ge wacht om zijn groote gaven tot wij dere ontplooiing te brengen. Lush zoo heet hij was een man van formaat, die zeker niet op zijn plaats was als bediende van een min of meer eenzelvigen vrijgezel, maar slechts uit bittere noodzaak dit baan tje had gekozen, hetwelk hem ove rigens ook niet slecht afging. Van dit oogenblik af nam hij de leiding in handen en plotseling keerden de kansen, zoodat de eens voor Jim zoo donkere toekomst "den jongen man nu vriendelijk toelachte. Zoo is dus het verhaal, met welks publicatie wij heden in ons feuille ton een aanvang maken, haast meer nog de geschiedenis van Lush dan van den goedmoedigen Jim. Het be wijst, dat er iri drie dagen ontzaglijk veel kan gebeuren. Op Donderdag krijgt Jim de fatale mededeeling van zijn armoede, op Vrijdag heeft Lush al op talentvolle wijze hun beider positie volkomen gewijzigd en op Zaterdag is hun toekomst ver zekerd, waarbij Jim tenslotte ook nog 't meisje zijner droomen in zijn ai-men sluit. Dat komt allemaal, doordat de handige Lush voor alle moeilijkheden een oplossing weet en STOMPETOREN. „IJsclub Stompetoren". - Vrij dagavond vergaderden de leden in café Renses. De voorzitter, de heer L. Schuuring, was verheugd over de zeer groote opkomst. Hij riep met klem de medewerking van allen in, om, nu een ijsperiode is ingetreden, samen te werken met het bestuur om het ijsgenot zoo hoog mogelijk op te voeren. De heer S. Heringa las een jaarverslag voor, waarin de gezel ligheid en de moeilijkheden van den strengen winter 1940 waren beschreven. Een woord van dank werd gericht tot den heer Dave- laar, die tijdens de sneeuwhinder- nissen de tractor van de zuivel fabriek beschikbaar had gesteld. De rekening van den penning meester, den heer Tijdeman, sloot met een nadeelig saldo, uitgaven 178,68, inkomsten 167,32. De heer S. Heringa gaf eenige mededeelingen uit de gehouden algemeene vergadering, de fusie van de Ijsbonden was een feit ge worden. Kinderen beneden de 14 jaar kunnen tegen ijsongelukken niet verzekerd worden. Hij had in overleg met het bestuur weten te bereiken dat de contributieafdracht met 2,50 was verlaagd. De heer Schuuring werd na een vrije stemming met bijna alge meene stemmen als bestuurslid herkozen; in de plaats van de hee- ren C. Weeshof en C. Groot Wz. werden de heeren J. Brouwer en C. v. Leijen gekozen. De heer J. Hop bracht verslag uit van zijn baanwerkzaamheden, welke door het bestuurslid Broerse geïnspecteerd en in orde waren bevonden. Nadat de heer Weeshof er in had toegestemd weer met zijn koek- en zooptent aanwezig te zijn, sloot de voorzitter de vergadering. Het Leesgezelschap. - Vrijdag avond werd er een algemeene ver gadering in café Kamsteeg gehou den, welke matig bezocht was. De aftredende bestuursleden mevr. MulderBlom en de heeren H. Heringa (voorz.) en J. Posch (secr.) werden bij acclamatie her kozen. De rekeningen werden door mevr. Mulder en den heer Posch nagezien. Voor den gezelligen avond zal, indien mogelijk in vereeniging met de afd. van de H. M. v. L„ mej. Mary Pos worden uitgenoodigd, daar dr. van der Sleen verhinderd is wegens zijn reis naar Indië. KOEDIJK. ÏJszondag. *De ijszondag kon hier plaatselijk btnut worden door op de sloot achter dei. Kanaaldijk te rijden welke sinds tientallen jaren niet zoo'n mooie baan gaf als nu, daar door het snel invallen der vorst, alsmede door de vervoers- moeilijkheden met motorbooten de tuinbouwvereeniging het ijs niet heeft opengebroken en ook nog niet tot i.ishakken i overgegaan. Maar naast de genoemde baan. waar vooral op de meer beschutte oiaatsen druk gereden werd, is ook de polder tamelijk betrouwbaar, al is daar voorzichti'naid nog altijd ge boden. op alle vragen het juiste antwoord kent, in het bijzonder op de vraag, die het leven van Jim in deze voor hem zoo belangrijke dagen be- heerscht: Wat nu? ARBEIDSCONTRACT TE ANDIJK. Voor het eerst na verscheidene jaren zijn de tuinderspatroons en ar beiders te Andijk het eens geworden over een looncontract voor het tuin bouwbedrijf. De arbeidersorganisaties hadden voorgesteld het loon van 1 Novem ber tot 20 Maart te stellen op 19 per week en van 20 Maart tot 1 No vember op 20. De patroons stelden voor deze bedragen te stellen op resp. 18 en 20. Aldus werd be sloten. Voor de overuren vroegen de ar beiders 0.60. Hiermede gingen de werkgevers accoord. Voor vijf seizoenwerken vroegen de arbeiders 24 met denzelfden ar beidstijd (van zes tot zes uur). Ook hierover volgde overeenstemming. Van November tot Maart zal er een achturige arbeidsdag zijn. De arbeiders wenschten op Zater dag om 3 uur vrij. Besloten werd de werkweek des Zaterdags om vijf uur te beëindigen. EGMOND AAN ZEE. Levering voor de gemeente. - De levering aan de gemeente in het jaar 1941 is door B. en W. opgedragen aan A. Wijker, voorzoover betreft de leverantie van handwerkbenoo- digdheden voor de openbare school, aan H. M. van Elswijk, de leveran* tie van huishoudelijke benoodigd- heden en die voor openbare werken en aan J. Bas het smidswerk e.d. Benoemd. - De heer W. van Eenennaam Jr. alhier is benoemd tot directeur van het gemeentelijk ver zorgingstehuis voor ouden van dagen te Hoogezand. Onze plaatsgenoot, de "heer J. Breetvelt, rijksveldwachter, is benoemd bij de rijksverkeers- politie, met overplaatsing naar Am sterdam. ZJJPE, Steunregeling verlengd. - Pe voor deze gemeente geldende steun regeling voor werklooze arbeiders is verlengd tot 30 Juni 1941. UITGEEST. Overgeplaatst. - De heer A. Trip kommies bij de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen alhier is met ingang van deze maand in ge lijke functie overgeplaatst naar Lemmer. De liefde voor den zang herleeft. In het café Central te Alk maar had gister weder de jaarvergadering plaats van den Bond van Zangkoren in Noordholland. De agenda was dezen keer zeer mager, zoo dat de vergadering in een paar uren was afgeloopen en dus geen middagbijeenkomst noodig was. De opening. De vergadering was dezen keer matig bezocht; slechts 14 heeren waren aanwezig. Niet alle afdee lingen hadden een afgevaardigde gestuurd. Bovendien is het aantal afdeelingen in den loop van dit jaar gedaald van 18 tot 14. De voorzitter, de heer P. J. Mink, uit Warmenhuizen, had de geringe opkomst van afgevaar digden reeds gevreesd, gezien den slechten tijd., ook voor de zangver- eenigingen, als gevolg van de zoo zeer veranderde tijdsomstandig heden, die het ledental van vele afdeelingen deden afnemen. Toch meende spr., dat niet alle terug gang mag worden geweten aan de tijdsomstandigheden. Reeds eenige jaren ging de belangstelling voor koorzang achteruit, doordat men PM' gramofoon e. d. allerlei liede ren kan hooren. Spr. klaagde over slechten 'zang 'van zeer velen, die beter zouden doen hun stem te oefenen in zang verenigingen. Een geluk vond spr. het, dat in den laatsten tijd de liefhebber ij voor zang en muziek schijnt toe te nemen. Hij ried daar om aan, te pogen avonden te geven, waarop zang- en muziekvereni gingen samenwerken. Voor kleine verenigingen blijft altijd nog een bezwaar het aan „B. u. m. a." te betalen auteurs recht, hetwelk spr. gaarne ver laagd zag. Het had spr. genoegen gedaan, dat de zangmiddagen in Bergen en Noordscharwoude en de uitvoe ring van koren onder leiding van den heer Jonker goede belangstel ling hadden. Hij hoopte, dat het in die richting mag voortgaan. Dan kan het weer worden als voorheen. Sprekende over de concentratie op allerlei gebied, waarvan men tegenwoordigveel hoort, meende de voorzitter, dat het wel mogelijk is één grooten bond te vormen, maar „wat onze Bond deed in klei ner verband, zal door een derge- lijken grooten bond moeilijk kun nen worden bereikt". Daarom wekte spr. op tot medewerking, vooral bij de jongeren, om toe te treden, dan zal de Bond'zeer zeker weer een nieuwe, mooie toekomst tegemoet gaan, waarin het weer mogelijk zal zijn om twee zangers-" dagen te vullen en te doen slagen. Medegedeeld werd, dat de hee ren Appel en Balk (hoofdbestuurs leden) verhinderd waren aanwezig te zijn, laatstgenoemde wegens ziekte, Voorts deelde de voorzitter me de, dat het hoofdbestuur van mee ning is, de heeren, die waren aan gewezen als juryleden voor het concours, dat in 1940 zou worden gehouden, thans te benoemen voor 1941. Aldus geschiedde zonder stem ming. Jaarverslag. De secretaris, de heer A. van Bergen te Zuidschar- woude, memoreerde in zijn jaar verslag, dat het zangersfeest in Noordscharwoude, vastgesteld op 30 Juni, niet kon doorgaan wegens de oorlogsomstandigheden. Toen na den strijd de animo weer wat opleefde, werd als nieuwe datum genoemd 1 Sept., maar ook toen kon het concours niet doorgaan. Daarna werd bepaald, dat in het laatst van Sept. een zangersdag te Bergen zou worden gehouden, maar het verbod van autorijden op Zondag maakte dat ook toen het zangersfeest moest worden afge last. Het .aantal afdeelingen liep terug van achttien tot veertien. De voorzitter deelde nog mede, dat de teleurstelling ten aanzien van den zangersdag te Bergen mede veroorzaakt werd door het afzijdig blijven van ver schillende vereenigingen, die aan vankelijk hun medewerking had den toegezegd. Rekening 1949. Namens de commissie tot nazien der rekening 1940 deelde de heer D e Groot uit Bergen mede, dat alles was nagezien en in orde bevonden. De penningmeester, de heer Lek te Bergen, lichtte de rekening op verschillende punten nader toe, waarna zij werd vastgesteld op 147.74 in ontvangsten en 122.56 in uitg'aven. Enkele uitgaven moeten nog worden gedaan, zoodat er waar schijnlijk geen saldo zal zijn. Begrooting 1941. De door het hoofdbestuur aange boden begrooting voor 1941 noemde als ontvangsten 130; hierbij komt dan het nog bestaande saldo van f 25,18 over 1940, zo,odat de inkom sten totaal zijn 155,18. De uitgaven waren geraamd op 90, terwijl voor „Euphonia" en voor „onvoorzien" voorloopig geen bedra gen waren uitgetrokken. De voorzitter stelde voor om te bedanken voor het abonnement op „Euphonia", Dit voorstel werd goedgekeurd. De post voor „onvoorzien" bedroeg daarna 65.18. De begrooting werd aldus vastge steld. Bestuursverkiezing De heer de Groot (Bergen) bleef handhaven een vroeger ge daan voorstel om het aantal bestuurs leden terug te brengen tot vijf. De voorzitter merkte op, dat besloten was, om een door be danken of overlijden of vertrek opengevallen "bestuurszetel niet meer te doen bezetten. De heer A. van Bergen (aftr.) te Zuidscharwoude werd hierna herbe noemd. Als lid van de commissie voor he'. nazien der rekening 1941 werd aan gewezen de afdeeling Hoogkarspel ter vervanging van de koorvereeni ging te Bergen. De volgende algemeene vergadering. De voorzitter beval aan om de volgende jaarvergadering wedei in het café Central te houden, waar mede de vergadering accoord ging. Het concours 1941 Ten aanzien van het voorstel van Tavenu te Andijk om weder een zan gersdag te houden in 1941 en dan Hoorn daarvoor aan te wijzen, zei de voorzitter, dat het eigenlijk be doelt om aan te dringen op activiteit in dezen en alles te doen om een zangersfeest mogelijk te maken. De heer Knip (Andijk) lichtte het voorstel toe door te wijzen op de toenemende verkeersmoeilijkheden Hoorn is z.i. het meest centraal ge legen. De onkosten voor een zan gersdag aldaar zullen gering zijn zooals spr. uiteenzette. De v o o r z i 11 e r zou graag een concours willen doen houden. Inder daad is Hoorn ook na de nieuwe be perking van het spoorwegverkeer nog wel te bereiken. Echter wilde spr. niet vergeten, dat Noordscharwoude het vorige jaar had toegezegd het concours te organiseeren. Wordt die toezegging gehandhaafd? De heer d e V r i e s (Noordschar woude) zei, dat zijn vereeniging ge meend had om voor 1941 weer aan spraak te moeten maken op het hou den van het feest. De verkeersmoci - lijkheden zijn echter voor den Lan- gendijk zeer groot en daarom wou „Crescendo" haar voorkeursrecht af staan. Men dacht echter, dat Alk maar gunstiger was gelegen dan Hoorn, in verband met de genoemde moeilijkheden. Spr. had gedacht aan den muziektuin te Alkmaar. De heer Knip verwachtte in Hoorn méér bezoek dan in Alkmaar waar behalve de leden der deel nemende vereenigingen weinig men schen komen, zooals de ondervin ding leerde. De secretaris bevestigde dit De voorzitter merkte op dat in plaatsen, waar een afdeeling is gevestigd, de beste voorbereiding mag worden verwacht. Het deed spr. genoegen, dat Noord scharwoude onder de huidige om standigheden afzag van het houden van het concours. Spr. prefereerde Hoorn boven Alk maar, waar geen groote zaal beschik baar is. In Hoorn moet de Bond zelf voor de voorbereiding zorgen omdat daar geen afdeeling bestaat. Dit bezwaar wordt gedeeltelijk on dervangen doordat een paar hoofd bestuursleden nabij Hoorn wonen. De heer K o o y .(Heerhugowaard"1 wenschte, dat Noordscharwoude voor 1942 de organisatie van den zangers Hag zou willen aannemen. De heer deVries zegde dit toe. Hierna werd goedgevonden om in 1941 het concours te houden te Hoorn. De heer d e G r o o t drong erop aan om het feest niet te laat in het iaar te houden, met het oog op even- tueele plannen van de Koorvereeni- ging te Bergen. De voorzitter achtte de maand Juni het meest geschikt. De heer Lek ging hiermee ac coord, als er tenminste dan geen ker missen zijn. Het concotlrs zal wel in één dag kunnen afloopen. De voorbereiding voor de koren zal niet heel vee) vragen, want de verplichte nummeis van 1940 gelden weer en de jury, die toen zou optreden, zal thans als zoo danig fungeeren. Rondvraag. Venhuizen had bezwaar tegen het verplichte nummer voor de laagste afdeeling. De voorzitter erkende, dat het misschien beter was om nieuwe nummers uit te zoeken, maar dit brengt weer nieuwe kosten mee. Het moet zóó zijn, dat men met liefde zingt. Nieuw e-N i e d o r p vroeg om een vroeger aanvangsuur dan men voor het concours gewoon is en wilde liefst beginnen om half 12. De voorzitter wilde liever aanvangen op een tijdstip, dat alle vereenigingen aanwezig kunnen zijn. Men zal rekening moeten houden met verkeersmogelijkheden. De heer deVries dankte na mens Crescendo te Noordscharwoude voor de huldiging door het hoofdbe stuur op haar jubileum. De heer K o o y (Heerhugowaard) vroeg om de jaarvergadering het volgend jaar in den namiddag te houden. De voorzitter antwoordde, dat zulks thans mogelijk zou zijn ge weest, maar in het algemeen wilde hij gaarne, dat er méér te bespreken zou zijn, opdat een heele dag (als voorheen) noodig is. De heer Lek (hoofdbestuur) deel de mede, weder evenals tot dusver vijf gulden per afdeeling te zullen wagen als bijdrage voor het con cours. De voorzitter ging hiermee accoord en sloot daarop de vergade ring, waarbij hij nog aandrong op propaganda voor den Bond. De verloting, In den namiddag had de trekking van de verloting vanwege den Bond plaats. De uitslag hiervan was, dat de prijzen achtereenvolgens vielen op de nos. 796, 687, 120, 717, 791 en 347. A. A. de Joi ouderdom is t de heer A. A. inspecteur dei Indië en. ou Hoorn. De 1 Woensdag as. op Oud Eik e; Dijkgraaf b Daan Kaan is van den polde De heer P. 1 functie gedure genomen. DE AANVA1 Berlijn, 6 Ji loop van gistel uren van den 'het D.N.B. luchtstrijdkracl hoofdstad met bommen bestoi tuigen, die doe ken, konden o: groote brandei de stad waargi der hevige aai daan op fal vliegvelden in steden. Zoo w lington en Lim brandbommen DEEREND BI Een ergerlijk handeling heef! gedaan te Ri schipper, om zl azijnextract goc kat, waarop zij] steld was. De 1 worden. Hij w; Rotterdamsche deeld tot gevan maanden. In hc terecht voor he hof. De presider zeer lage streel woorden voor t< rapport van der de Gier was he dier ontstoken, niet meer kon wangen waren genden dag is moeten worden. Ook de advo 01 AMSTERDAM Bijkant! van Maanda STAATSLEENIN 4 Nederland i 3-3K Nederl 3 Ned.-Indië 5)4 Duitschl r BANK-INSTELLI Amsterd. Bank Hande' Mij. Cert, 250. Koloniale Bank Ned. Ind. Hande IND. OND. B1NN Alg. Kunstzijde Calvé Delft Cert Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gt Bezit IND. OND. BUIT Am. ^Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Coppei North American Republic Steel Standard Brands Steel comm. CULTUUR MAA' H. V. A. Java Cultuur. Ned. Ind. Suiker Verg. Vorstenland PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapar Serbadjadi •nterc. Rubber SCHEEPVAARTE nollandAmerika JavaChina—Jap Kon Ned. Stoom Scheepvaart Unie tabakken. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORW Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac OFFICIEELE V DER NEDERLil 6 JAJ (Schriftelijke Valuta's: New-York 1.8 Berlijn 75.287; tot 30.17; He! Stockholm 44 8 43.63—43.71. Bankpapier; Beriijn 75.19 1 86 1/2—1.90 L 30.20; Stockhi kiürich 43.5943

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2