eerste blad Commissaris Walraven aanyaardt benoeming te Den Haag niet. De Vleeschvoorziening. de KAASMARKT. Teraardebestelling M. J. Brusse. AGENDA examen boekhouden. Javaansche Kunstavond. EEN VLEEZIG BETOOG. Alkmaar, Vrijdag. De heer C. C. Walraven heeft besloten, in verband met zijn ge zondheidstoestand, de functie van commissaris van politie, waarne mend hoofdcommissaris te 's-Gra- venhage, niet te aanvaarden. De heer Walraven heeft inmiddels ziekteverlof aangevraagd. P. WAAYBOER. Op den leeftijd van 50 jaar over leed alhier de heer P. Waayboer, hoofdbrandmeester van de Alkipaar- sche Brandweer. De heer Waayboer was een trouw lid van dit sympathieke Alkmaarsche korps. Van de Kon. Ned. Brandweer- yereeniging ontving hij het kruis van verdienste voor 25-jarigen trou- wèn dienst. Hij was ruim 30 jaar lid van het korps en werd in 1928 be noemd tot adjunct-brandmeester, in 1937 tot brandmeester, terwijl hij op 1 Januari 1940 benoemd werd tot hoofdbrandmeester. De Alkmaarsche Brandweer ver liest in den heer Waayboer een trouw en gezien kameraad. Zijn teraardebestelling heeft Maandagmiddag 2,30 uur- plaats op de Algemeene Begraafplaats. Zooals de Alkmaarsche slagers gisteren reeds per advertentie be kend maakten, zijn hun winkels heden en morgen weer voor de klan ten geopend. Bon 14 is heden ep ook de vol gende week Zaterdag geldig. Men houde er dus rekening mee, dat men thans niet alle gezinsbonnen in eens gebruikt. De vleeschvoorziening uitslui tend rund- en kalfsvleesch is deze week vrij behoorlijk, zoodat het lange wachten om maar een zeer klein deel te kunnen krijgen, dit maal niet zal voorkomen. Paardenvleesch is er deze week niet beschikbaar. VOORDRACHT HOOFD DER SCHOOL VOOR Ü.L.O. TE HEILOO. De voordracht voor hoofd der school voor u.l.o. te Heiloo luidt als volgt: 1. J. Oenema, hoofd u.l.-school te Medemblik; 2. H. Horbeek, on derwijzer u.l.o. te Velsen (voorheen te Alkmaar); 3. Jb. Gerling, onder wijzer u.l.o. te Alkmaar. Met den aanvoer zijn wij vermoe delijk alweer door het laagste punt heen. Vandaag was deze ruim 2000 kg. hooger dan de vorige week. Aangevoerd was 10424 kg., bestaande uit 15 stapels fabrieks- kaas. De hoogste markt bedroeg 35,25 per 50 kg., terwijl de keu ring thans geen moeilijkheden meer oplevert. Een van de trouwste aanvoer ders, die steeds den hoogsten prijs weet te maken, verklaarde ons, dat hij hoopte met Mei het Waagplein weer vol kaas te zien. Ik verkoop, zoo vervolgde hij, de kaas alle machtig graag op de Alkmaarsche markt. Op onze vraag, hoe het stond met het vijftal bekeuringen die men hem had toegedacht, luidde het antwoord: „Niets van gehoord en ik zal er ook wel niets van hoo- ren. Als je niks doet wat niet mag, wat zullen ze je dan maken? Er is een maximumprijs. Ik maakte steeds de hoogste markt en daar houd ik aan vast. Als er een maximumprijs is, dan mag je er ook voor verkoopen. NIEUWE TELEFOON- AANSLUTINGEN IN DECEMBER. No. 4400 Rijksverkeersinspectie, Heldetscheweg; 4403 Th. Deen, Fo- restusstraat 29; 4406 J. Klerk, Wes- terweg 70; 4415 L. A. J. C. Hollaar, Metiusgracht 8; 4435 Distributiekan toor, Oudegracht 168; 4454 M. J. Daalder, Meeuwenkade 2; 4457 P. J. Veel, Oudorperdijkje 211; 4463 J. C. Kamerbeek, J. v.. Stolberglaan 12; 4494 A. v. Wieringen, Stationsweg 176; 4497 C. Appel, Stuartstraat 67; 4555 The Condesed Milk Compagny of Holland, Rippingstraat 42; 4581 Vereen, voor Gezinsverpleging, Ver- dronkenoord 15. LEZINGEN GEORGANISEERD DOOR DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Op Donderdag 16 Januari a.s. zal in een vergadering der Kamer van Koophandel te Alkmaar met de be sturen der Middenstandsvereeni- gingen uit haar district door den heer S. de Hoo, dagelijksch leider van het Centraal Distributiekantoor, een inleding worden gehouden over „De werking van het Distributie apparaat", terwijl de heer E. J. H Volkmaars, inspecteur der invoer rechten en accijnzen te Den Helder. „Het besluit op de omzetbelasting 1940" zal toelichten. Daar de Kamer er niet aan twij felt, dat ook anderen in ho'oge mate belangstelling hebben voor de wij ze, waarop de veelomvattende dis tributiewerkzaamheden op het cen trale punt te Den Haag worden Op de pittoresque, aan den voet der duinen gelegen begraafplaats te Schoorl, werd, zooals wij reeds in het kort meldden, gistermiddag, onder groote belangstelling, het stoffelijk overschot van Neerlands grootmeester der reportage ten grave gedragen. Diep onder den indruk be traden allen op dezen schitterenden winterdag den met een sneeuwkleed bedekten en door de zon beschenen doodenakker. De baar was met een groot aantal kransen gedekt, waaronder van de Directie der N. R. C., de hoofd redactie, en redactie der N. R. C., den Ned. Journalistenkring en van Annie van Ees, de vertolkster van Boefje. Onder de aanwezigen merkten wij op mr. H. de Bloeme, directeur van de N. R. C., mr. J. Huyts, hoofd redacteur van de N. R. C., de burge meester van Schoorl, baron van Fridagh en diens echtgenoote, ds. Boeke, de heer J. J. Schraver, voor zitter van den Journalistenkring, de beeren Kingma Boltjes, D. Kouwe- naar en W. H. van Maanen van de N. R. C., den letterkundige Jan den Hartog, de kunstenaars John Radec- ker, Piet Wiegman, M. J. Lou, Germ, de Jong, Harry Kuyten, H. F. Bieling, Jan van Herwijnen en mej. S. Koning. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door mr. H. de Bloeme, die als directeur van de N. R. C. een woord van warmen dank bracht voor het onnoemlijk vele, dat Brusse in zoo'n lange reeks van jaren voor den bloei van de N. R. C. had gedaan. Boven een artikel, gewijd aan de nagedachtenis van Brusse, las spr.: „Brusse van de Rotterdam mer". Spr. zou willen spreken van de krant van Brusse en hij wilde Brusse dank brengen voor het groote, dat hij met den eenvoud van zijn hart en met de voornaamheid, waar door zijn werk zich kenmerkte, heeft gebracht. Moge U hier, zoo eindigde spr., de rust en dat geluk gegeven zijn, dat de eenvoudigen van harte is beschoren. Namens de hoofdredactie en re dactie werd het woord hierna ge voerd door den hoofdredacteur mr. Huyts, die Brusse schetste als de man, de voor de N.R.C. de glorie was geweest. Spr. wees erop, hoe Brusse de vriend van allen was en welke vereering ook de jongeren hem toedroegen. In bloemrijke taal Bioscopen. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer1 .Verdachte ontkent (rom.-sens.); hoofdrollen Olga Tsjechowa en Al- brecht Schönhals. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer De oude en de jonge koning (hist.-rom.); hoofdrollen Emil Jan- nlngs, Werner Hinz en Marielouise Claudius. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Storm op den Mont-Blanc (rom.- sens.); hoofdrollen Sepp Rist, Leni Riefenstahl en Ernst Udet. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De nacht der beslissing (rom.): hoofdrollen Pola Negri, Sabine Peters en Ivan Petrovitch. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee Zaterdag 11 Januari. 2 uur, ijsbaan Heiloo, wedstrijd schoonrijden dames en paren (uit sluitend leden). 2.30 uur, dancing Harmonie, voor dracht met lichtbeelden, prof. Huib Luns van Amsterdam voor het Nut Zondag 12 Januari. 11 uur, ijsbaan Heiloo, wedstrijd hardrijden dames en heeren (leden); in de pauze demonstratie kunstrijden. gaf mr. Huyts een beeld van het werk van Brusse aan de N.R.C. Toen ik je, aldus spr., leerde ken nen als een man met nog een toe. komst voor je, was je voor mij reeds een heugenis uit den tijd, waarin het kind met verbazing kennis neemt van de geschiedenis der Nederl. cul tuur. Met hetzelfde gevoel van eer bied, waarmede ik vóór 20 jaar je voor het eerst ontmoette, neem ik thans afscheid van je, je dank zeg gende voor wat je voor de mensch- heid hebt gedaan. De heer Schraver, die hierna na mens de collega's van den v.m. Ned Journalistenkring het woord voerde, bracht namens die collega's het eere lid een laatsten groet. Wij allen aldus spr., gevoelden groote hoog achting voor je en waardeering. Jij was kunstenaar in je journalistiek, je was journalist in je kunst. Met je warme menschelijkheid wist je an deren van menschelijkheid te door dringen. Uit de volheid van je ge moed heb jij in dienst van de menschheid alles gegeven, wat j kon. Namens de collega's zegde spr. Brusse dank voor zijn warme vriend schap, die hij ook steeds aan den Journalistenkring had geschonken. De heer H. F. Bieling sprak hierna een woord van dank voor al de hartelijkheid, die Brusse aan de kunstenaars had geschonken. Spr. hoopte, dat de echtgenoote en de kin deren kracht mogen vinden in de kracht, die Brusse hen in z'n laatste oogenblikken heeft toegewenscht. De heer Klomp zeide, als vriend, dat men, waar Brusse in de laatste jaren had gewoond, en gewerkt, en waar men eerbied en bewondering voor hem was gaan voelen, met groote ontsteltenis kennis had ge nomen van Brusse's overlijden. Door een wekelijksch „Notitieboekje", de laatste jaren in de Alkmaarsche Courant" en zijn bekwame tooneel- besprekingen in dat blad was Brusse. ook in Noord-Kennemerland een levende persoonlijkheid geworden Namens de Alkmaarsche Courant bracht spr. Brusse dank voor die medewerking. Spr. hoopte, dat de echtgenoote en de kinderen troost zullen yinden in het bewustzijn, dat men ervan doordrongen is, dat met Brusse een goed mensch is heen gegaan. Voor de kinderen zal zeker gelden het woord van Multatuli „Kom binnen, mijn zoon, want wij hebben Uw vader gekend". De oudste zoon van Brusse dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. VERPLAATSING VAN KANTOREN. Met ingang van heden is het kantoor van den inspecteur der egistratie en domeinen verplaatst van Nieuwesloot 30 naar Gasthuis straat no. 1 en het wachtlokaal van de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen van Gasthuisstraat no. naar Nieuwesloot 30 (hypotheek- kantoor) ajgewikkeld, terwijl alierwege even eens groote belangstelling mag wor den verondersteld voor de op 1 Jan. in werking getreden nieuwe rege ling der omzetbelasting, waardopr een ieder, die een bedrijf of beroep zelfstandig Uitoefent, in deze belas ting zal worden aangeslagen, is deze vergadering tevens voor belangstle- enden toegankelijk gesteld Intro ducties zijn verkrijgbaar op het secretariaat der Kamer Oudegracht 182 te Alkmaar. ERNSTIG ONGEVAL. Door het slippen van een auto, die voor een tegenligger moest uitwij ken, werd gistermiddag de heer Paleari op zijn rijwiel dermate op de Laat aangereden, dat hij een been- en hoofdwonde, benevens een hersenschudding bekwam. Hij zal eenige weken het bed moeten hou den. HERSTEL VAN DOOR BOM BESCHADIGDE WONING. Het' herstellen van de dienst woning bij de draaibrug over het Noordholl. kanaal te Schoorldam, die eenige maanden geleden door een bom gedeeltelijk werd vernield, is na aanbesteding per 20 December j.l. thans gegund aan den laagsten 'nschrijver, N.V. P. Daalder's aan- neembedrijf te Alkmaar, voor 2662.—. ZANGAVOND. Gisteravond werd in het Gulden Vlies de Tweede Volkszangavond ge houden voor het personeel van Rin gers' Chocoladefabriek. De zaal was tot in de verste hoeken geheel ge vuld met leden van het personeel en hunne huisgenoten. De avond werd met een hartelijk woord van welkom tot allen ge opend door den heer H. Ringers, di recteur der Ringers Fabrieken. In 't bijzonder heette hij welkom mevr. M. C. .GrimbergHuyser uit Rotter dam en den heer P. A. v. Langen. muSidus te Heiloo. Hij sprak den wensch uit, dat de mooie collectie Hollandsche liederen op prettige wijze zouden worden gezongen en deelde mede, dat allen in de pauze de gasten waren van de firma Rin gers, welk bewijs van gastvrijheid zeer op prijs werd gesteld. Onder leiding van mevr. Grim berg werd er daarna lustig gezongen Plechtig klonken de bekende liede ren: „Wilt heden nu treden" en „O. Heer, die daer!" In een kort oogen- bUk leerde de uitnemende volks zangleidster nieuwe nummers aan d aanwezigen, zooals de Zingende Bard de Boerenmarsch, Gert je en het Gro ningsche Ambachtslaidje. Mevrouw Grimberg zong de liedjes zeer goed voor en besteedde ook veel aandacht aan de tekst, terwijl zij de liederen soms door solozang van één der aan wezigen of samenzang van meerde ren tot meer leven bracht. En zoo werd deze avond een groot suce. Ook na de pauze met o.a. Op het'ijs Boerenbruiloft en Hij, die geen liedje zingen kan. De heer van Langen toonde zich een prima begeleider en was voor den zang een groote steun. Met genoegen kan de firma Rin gers op den welgeslaagden zang avond terugzien. De band met het personeel is opnieuw versterkt en alle aanwezigen gingen hoogst vol daan huiswaarts in den helderen maanavond. Bij het op 17 Dec. j.l. te Alk maar gehouden examen Nederl handelscorrespondentie, voor de vereeniging van leeraren in de handelswetenschappen, slaagde de heer J. G. -van Zanten, alhier. Een groot succes voor de vereeniging Oost en West. De door de onlangs opgerichte afdeeling Alkmaar van de vereeni ging Oost en West aangeboden Javaansche kunstavond is een groot succes geworden, dat, naar gehoopt mag worden, zal blijken uit een linke toename van het begrijpelij kerwijs nog geringe ledental. De groote schouwburgzaal van de Harmonie was zoo goed als geheel bezet, waarover de heer D. M. Postma, voorzitter der afd., zijn voldoening uitsprak in zijn ope ningswoord, waarin hij speciaal verwelkomde den eere-voorzitter burgemeester van Kinschot en me vrouw, alsmede een paar leden van iet hoofdbestuur. NederlandIndië één. De heer G e r k e, voorzitter van nét hoofdbestuur, sprak hierna een nleidend woord, waarin hij de afd. Alkmaar welkom toeriep in de vereeniging Oost en West. Eigenlijk vond hij het verwonderlijk, dat niet eeds veel eerder hier een afdeeling was opgericht, omdat immers reeds o.ar.g Nederlanders in Indië komen ook Alkmaarders daarbij waren, zooals uit oude boeken en eschriften blijkt. En ook heden ten age werken nog menschen, afkom stig uit onze stad, mede aan het welzijn van Indië. In dit verband herinnerde spr. aan het onbaat zuchtige werk van dr. Tijssen in dienst van de volksgezondheid. In groote sprongen ging spr. de geschiedenis na, om den innigen samenhang tusschen Nederland en zijn overzeesch gebiedsdeel aan te oonen. Speciaal sprak hij over de aren na 1880, toen het systeem van fiscale kolonisatie plaats maak te voor een bewind, dat meer ge richt was op den opbouw en voor uitgang van Indië en waarbij zoo veel gedaan werd op het gebied verbetering van het verkeer, onder- -ijs, rechtspraak, veiligheid, irrv .ie ten tehoev evan den landbouw, :nz. enz., dat gerust kan gezegd worden, dat zooiets door geen enkel ander land in haar overzeesche be zittingen is tot stand gebracht. Spr. memoreerde voorts het geweldige werk van generaal van Heutz in Atjeh en constateerde dan, dat de door Nederland in Indië toegepaste open-deur-politiek de eenig juiste is gebleken, ook voor de bevolking Aan de hand van verschillende cijfers zei spr., dat het Nederland sche belang bij Indië in financieel opzicht ongeveer 300 millioen per jaar beloopt. Daarna zette hij uiteen welke aak de vereeniging Oost en West zich stelt: de Indische bevolking van 70 a 75 millioen zielen op hoo ger peil van welvaart en ontwikke ling te brengen; te toonen dat onder Nederlandsch bewind de beste voorwaarden zijn geschapen voor de ontwikkeling van Indië en dat het Nederlanders moeten zijn, die de functies vervullen om Indië pa raat te houden; te bewijzen, dat de belangen van Nederland en van In dië onafscheidenlijk verbonden zijn, want ons land is niet alleen het 'age land aan de Noordzee, er be hoort ook bij het rijk in de tropen. (Wij willen hierbij opmerken dat wel zeer onjuist was spr.'s opwek king aan de Alkm. Crt. om de Indi sche He kjes" van dr. Tillema te nleatsen, gelijk vele andere bladen doen. Immers wij hebben er deze week nog een drietal opgenomen; nlaatsruimte verplichte ons eenigen tijd om de reeks te onderbreken. Javaansche kunst. Hierna werd het tooneel ingeno men door een origineel gamelan- orkest van het Javaansche kunst gezelschap Ardjoeno o. 1. v. Raden S. Hardjo di Renggo. Dit optreden werd buitengewoon gewaardeerd. Onder diepe stilte werd de soms melancholische, soms eentonige soms opwindende muziek gevolgd, ontlokt aan de zeer eenvoudige in strumenten. Even aandachtig werd ook gevolgd de uiteenzetting van den leider over het Indische too neel en de wajangpoppen, die ieder een bepaalde karakter-eigen- schap weergeven. De dansen, daar na uitgevoerd, werden, dank zij deze uiteenzettingen, veel beter begrepen, wat vooral voor de vele aanwezigen, die nooit in Indië ge weest zijn, van groot belang was. Zij hebben daarmee een stuk Indisch leven van nabij gezien Vele andere bijzonderheden uit het dagelijksch leven van den in lander en daarmee ook van de in Indië levende blanken werden met groote interesse gevolgd in de film „Het leven in de dessa", waarbij de heer K. van der Veer (van het Koloniaal Instituut) tal van bijzon derheden gaf over leven en werken der Indische bevolking. Een brok kunst was weer de voordracht van Raden S. Hardjo di Renggo, die op waarijk meester lijke wijze voordroeg „Saidjah (uit Het is onvergefelijk zoo vergeet achtig als de klanten tegenwoordig zijn zoo zei de slagersvrouw met een zucht ze komen vleesch koo- pen en vergeten de bonnen mee te brengen; ze beloven ze direct te zul len brengen maar vergeten ook dat. Vergeten d.eze ook maar het vleesch mee te nemen, maar dat is nog nooit voorgekomen. En nu heb ik het over de beste klanten, die een slager kan hebben: menschen waarvan je wist welk vleesch je in de kuip had. Menschen waar je al jaren lang aan geleverd hebt en die je geen cent te kort zullen doen; klanten die steeds alles bij je halen, zoowel „vleesch als vleeschwaren" zooals het te genwoordig heet en die, bij wijze van spreken, met vette letters in het klantenboek staan geschreven. Nu probeeren deze je in den nek te siaan voor een paar vleeschbonnetjes om daa.mee naar een collega te gaan en zoo een „extra rantsoen" in de wacht te sleepen. Maar ik laat me niet meer bedot ten; ze mogen voor honderd gulden halen zonder contante betaling want voor het geld zijn ze goed, maar ze krijgen geen schijfje Worst meer voor ik den bon in de hand heb. Ik zal die klanten wel eens hun vet geven; ik zal dat varkentje wel eens was- schen. Gisteren vxls er zoo iemand hier in de slagerij, een nette meneer die zijn koetjes al op het droge heeft. Hij vroeg een runderlap, praatte wat over koetjes en kalfjes en wilde toen met zijn vleesch den winkel uit gaan. Ik pakte direct de koe bij de horens en zei: „meneer, uw bon nen!" „Och ja, dat is waar ook", zei hij met een schaapachtig gezicht, „de bonnen, ik zou ze haast vergeten". U moet weten, als wij slagers geen bonnen inleveren, krijgen wij geen vleesch; als wij geen vleesch hebben kunnen we er geen verkoopen en dan moeten we dus op een botje bijten. Dat heb ik er niet voor over, dan laat ik de bonlooze klanten lie ver bot vangen. Ik zal de put dem pen vóór het kalf verdronken is. Ik weet het wel, die menschen meenen het niet kwaad; hungeest is gewillig maar hun vleesch is zwak. Maar ze moesten bedenken, dat het ons slagers tegenwoordig ook niet naar den vleeze gaat met die vleeschlooze dagen; de vleesch- potten van Egypte zijn verdwenen, het vet is in ons bedrijf van den ketel, we zijn aan de magere jaren toe. Ik wed dat u het mij kunt aan zien dat ik lang niet meer zoo vlee- zig ben dan vroeger. Multatuli's „Max Havelaar"). Hoe duidelijk was hier het geestelijk leven van den inlander aan te voe len, niet alleen door de zuivere uitspraak der woorden, maar voor al ook door de gebaren. Een woord van het hoofd bestuurslid Du Croo. De heer D u C r o o, die op gezel lige wijze vertelde van zijn studietijo aan de voormalige Cadettenschool te Alkmaar en van zijn werk in Indië gedurende de daarop volgende dertig jaren, constateerde, dat geen enkel ander land in zijn overzeesche gebie den kqn benaderen wat Nederland in indië Tieeft bereikt. Het tropische deel van Nederland is voor ons land van onmetelijk belang (spr. gaf hier over cijfers), maar ook is het dat voor de overige wereld. Is het niet opmerkelijk, dat de aandeelen van de groote cultuurvereenigingen zelfs -op buitenlandsche beurzen genoteerd staan? Spr. eindigde met te zeggen: Wat daar ginds gemaakt is, mag nooit meer breken, wij moeten sa menwerken om het nog verder uit te bouwen, in de volstrekte overtui ging, dat.wij bij Indië behooren. Slotwoord. In het slotwoord bracht de heer van Peski uit Den Haag, onder voorzitter van Oost en West, aller eerst dank aan den heer C. ten Brug- gencate te Heiloo voor hetgeen deze tn het belang van Nederland-Indië één heeft gedaan. Aan hem is het te danken, dat een afdeeling te Alk maar kon worden opgericht, waar van spr. hoopte, dat zij zal bloeien en een voorbeeld zal zijn van de eenheid van Groot-Nederland. EGMOND AAN ZEE. Jaarvergadering V. V. Y. - De Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer hield Woensdagavond haar jaarvergadering in hotel De Ver gulde Valk, onder voorzitterschap van Burgemeester C. J. Eyma. Ingekomen was een schrijven van den heer W. van Eenennaam Jr., waarin hij wegens vertrek uit de gemeente, bedankte als be stuurslid. De voorzitter betreurde dit heengaan, maar hoopte dat de verwachtingen van den heer van Eenennaam, 'ten aanzien van de door hem begeerde betrekking vervuld worden. Spr. dankte hem voor alles wat hij voor de V. V. V. gedaan heeft. De secretaris, de heer J. K o e- m a n, bracht verslag uit van zijn, bevindingen ter vergadering inza ke de oprichting van een bond van pensionhouders. Er zal waarschijn lijk een rijksinstelling komen, waaraan alle pensionhouders zul len worden verplicht bij te dragen. De heer J. d e Vries meende, dat men zich ook bij Horecaf kan organiseeren, althans de hotelhou ders en was voorts van meening, dat ook verhuurdeis van gemeubi leerde kamers tot lidmaatschap verplicht worden, als zij meer dan 4 kamers verhuren. Het bestuur zal naar dit laatste nog nader informeeren, terwijl verder het verloop van zaken maar afgewacht zal worden. De voorzitter stelde vervol gens aan de orde de begrooting voor 1941. Het was moeilijk deze op te maken, en gaarne zou het bestuur vrij mandaat hebben, zoo noodig van deze begrooting af te wijken, daar nog niet te voorzien is hoe het met een en ander zal loopen. Zij sluit in ontvangst en uitgaaf met 1475. Het saldo 1940 was rond 400. Naar aanleiding van de onver anderde raming der contributie op 550 merkte de penning meester op, dat velen in 1940 hun contributie en zelfs hun adver tenties niet betaalden. Er hebben ongeveer 80 leden niet betaald, voornamelijk omdat zij niet ver huurd hebben. Feitelijk dienen al deze leden geroyeerd te worden. Het bestuur zou willen royeeren met bepaling, dat zij, die weer lid willen worden, moeten betalen de contributie 1940 en eveneens bij vooruitbetaling direct de contri butie voor het jaar, waarin men weer wil toetreden als lid. Ook is nog overwogen een soort zwarte lyst van wanbetalers op te hangen in het informatiebureau. De heer J. van der Plas zou de wanbetalers eerst nog eens willen waarschuwen. Na nog eenige discussie werd be sloten tot royement, met bepaling dat bij opnieuw toetreden 2 jaar contributie ineens moet worden voldaan, zonder verdere boetebe- p:" g. De heer J. de Vries vroeg of het in de bedoeling ligt de Gids en de Badbode gewoon te doen ver schijnen. De heer Koeman lichtte toe, dat zulks wel de bedoeling was. In 1940 had men echter weinig be reikt met verzending van 1700 gidsen. De Badbode moet zichzelf bedruipen. Uit de verdere discussies bleek, dat men nog een groote oplage gidsen heeft. Besloten werd om, als deze verzonden worden, eén nieuwe lijst bij te voegen, met op gave van de leden-hoteliers enz. De heer J. van der Plas wees op de verwaarloozing van het rijwielpad naar Heiloo, terwijl men nog 10 per jaar aan de rijwiel- padvereeniging betaalt. Besloten werd echter dit te handhaven, omdat dit pad het be gin was voor den Zeeweg naar Heiloo, terwijl bovendien de rij— wielpadvereeniging meer paden bezit. De begrooting werd hierna aan genomen, met vrij mandaat voor het bestuur om er van af te wijken, als de omstandigheden dit mee brengen. In de vacature van Eenennaam werd gekozen de heer.R. P. Jonker. De voorzitter sloot de vergade ring met den wensch, dat 1941 een beter seizoen mocht brengen dan 1940. LANGENDUK, Vergadering L.T.B. - Donderdag middag hield de L.T.B.j afd. Langen- dijk, haar algemeene jaarvergade ring onder voorzitterschap van den heer P. Duijves. Een flink aantal leden was aanwezig, waaronder het eere-lid, de heer Jb. Groen Az. De voorzitter gaf een overzicht van het afgeloopen jaar. De uitkomsten van het bedrijf zijn iets beter. Het 25-jarig bestaan van de afd. zal in de komende maanden worden her dacht. In antwoord op een vraag deelde de voorzitter mede, dat in samenwerking met de zustervereni ging aan het gemeentebestuur is verzocht, een verbouwverbod uit te vaardigen voor Zeeuwsche blauwe aardappelen. De tuinbeuwver. „De Toekomst" deelde mede, we'ke maatregelen zijn getroffen voor het openhakken van de vaart en verzocht dé medewer king van dc L T.B. Verscheidene heeren hebben hier over het woord gevoed. Men vond het niet ju'st, dat vastgesteld werd, dat een bepaald aantal personen be schikbaar gesteld moesten worden. Men vond het wel goed, dat iemand, die niet meehielp, beboet werd. De voorzitter deelde mede, dat de ijsboeierver. „Voorwaarts" sloot met een totaal aan ontvangen van 713.91, uitgaoen 111.75, saldo 602.16. Het toekjaar was begonnen met een batig saldo van 539.50. In het jaé rvers'ag van den secre taris werd de gang van zaken in het afgeloopen jaar vermeld. De winter heeft niet het gevolg gehad als in andere jaren; nu kwam er geen prijsstijging, doordat er maximum prijzen werden vastgesteld. De ma ximumprijzen zijn te laag. Een loo- nende productie is niet mogelijk, ter wijl van aflossen van oude schulden geen sprake kan zijn. De rekening van den penning meester, den heer D. Bruijn, sloot met een totaal aan ontvangsten van 1531.95, uitgaven 1515.94, saldo 16.01. Het beginsaldo was 24.28. Het bezit van de vereeniging be draagt thans 1566.01. De begrooting -1941 werd vastgesteld op een totaal van 1130. De heeren D. Bruijn en P. Duijves werden herkozen als bestuurslid. Na eenige besprekingen besloot men, voor de algemeene vergadering

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2