Aspirin AGENDA LAATSTE BERICHTEN RADIOPROGRAMMA JuHHttin SPORT EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Maandag. RAFAELS SCHILDERKUNST. Zaterdag hield prof. H u i b Luns voor het Nutsdepartement Alkmaar in de dancing der Harmonie een voordracht over de Renaissance-kunst en in 't bizonder over Rafaels werk, zooals we dat in het Vaticaan vinden. Prof. Luns lichtte zijn betoog toe met een groot aantal lichtbeelden, die met elkaar een uitstekend beeld gaven van de prachtige schilderin gen, die zich in de Sixtijnsche kapel, in de ,,Stanzen" (lett. kamers) en in de loggia van het Vaticaan bevinden al was het ontzaglijk jammer dat de kleurenrijkdom van deze schep pingen ons onthouden moest worden Van den ontwikkelingsgang, die Ra faels kunst toont in zijn wereldbe roemde fresco's en van de groote harmonie in de compositie, die in de. voornaamste werken van Rafael tot uiting komt, kreeg de toeschouwer een uitstekenden indruk. Prof. Luns illustreerde zijn boeien de voordracht inet tal van interes sante bizonderheden en een groote hoeveelheid kenmerkende en relief- gevende details. Rafael, aldus spr., de schilder van de talrijke Madonna-figuren en de groote portrettist, heeft in zijn enorme fresco's ter verbeelding van de religie, de wetenschap en de kunst, in de eerste „kamer" van het Vaticaan, zijn geniaal talent op het gebied van compositie en coloriet eerst volledig getoond. De tweede „Stanza" toont reeds meer den iuv'oed van Michel Angelo (wiens meesterwerk, de plafond- en muurschildering in de Sixlijnsche kapel prof. Luns eveneens liet zien) door de grootere bewegelijkheid der figuren, evenals de vele kleinere fresco's in de gewc-lven van de loggia in het Vaticaan. De spreker gaf zijn hoorders voorts penig inzicht in den bouw en den enormen omvang van het Vaticaan, dat, behalve een zeldzame verzame ling schilderkunst, o.m. prachtige musea, een wereldberoemde biblio theek en een sterrenwacht bezit. We hebben maar een greep ge daan uit het groote aantal bizon derheden, dat de spreker vertelde. We zouden nog moeten vertellen van de beteekenis der frescos van Rafael in de Stanzen, de loggia van het Vaticaan, in het Chigi-paleis; van den invloed van Rafaels leermeester op zijn aanvankelijk werk en vam Ra faels invloed op z ij n leerlingen en helpers, die hem bij zijn schilderin gen ter zijde stonden; van de tech niek van het frescoschilderen, het schilderen in natte kalk; van den steun van verschillende pausen bij het tot stand komen van de muur schilderingen, speciaal van Julius II, aan wiens initiatief wij de prachtig- se fresco's van Rafael danken; van de uit het Louvre te Parijs gestolen Mona Lisa en van nog veel en veel meer en dan nog zouden we lang geen aansprak mogen maken op vol ledigheid. Laten we daarom nu volstaan met te zeggen, dat prof. Luns' voordracht alle toeschouwers en toehoorders wat nader tot de Renaissance-kunst heeft vermogen te brengen. Het was daarom jammer, dat niet meer Nuts leden van hun belangstelling blijk gaven. De wegblijvers hebben veel gemist. Wanneer zij nog eens in de gelegenheid zijn professor Luns te hooren, doen zij verstandig niet op nieuw verstek te laten gaan. LIEFHEBBERIJ VOOR HET SCHAATSENRIJDEN. Het pleit wel voor de groote lief hebberij voor de ijssport, dat, on danks het feit, dat duizenden rijders cn rijdsters deelnamen aan den Dorpentocht en den Zaanschen Mo lentocht deelnamen en voorts kam pioenswedstrijden te Bergen en ver schillende andere wedstrijden in de omgeving eveneens veel belangstel ling trokken, toch ook de Alkmaar- sche singels en diverse vaarten, grachten en banen een bonten aan blik leverden door de vele dames en heeren, jongens en meisjes, die daar lustig zwierden en genoten van de echte Hollandsche wintersport, het schaatsenrijden. Vanaf den wal kant werden de verrichtingen door tal van belangstellenden gadege slagen. DE MARKTEN TE PURMEREND. Totale marktaanvoer in 1938: Paarden 1246 st.; Runderen 50100 st.; Stieren 2233 st.; Vette kalveren 3191 st.; Nuchtere kalveren 28009 st.; Schapen en lammeren 60725 st.; Vette varkens 10434 st.; Magere varkens 2413 st.; Biggen 19350 st.; Bokken en geiten 1872 st.; Konijnen 15000 st.; Kippen 579500 st.; Ganzen 5635 st.; Eenden 45400 st.; Zwanen 134 st.; Boter 39198 kg.; Eieren 950000 st.; Kaas (aanvoer markt) 299 stapels, wegende 75437 kg.; Kaas (aanvoer beurs) 909 partijen, wegende 2487000 Tptale marktaanvoer in 1939: Paarden 1336 st.; Runderen 37013 st.; Stieren 2098 st.; Vette kalveren 4759 st.; Nuchtere kalveren 33786 st.; Schapen en lammeren 81001 st.; Vette varkens 11763 st.; Magere var kens 2609 st.; Biggen 15704 st.; Bok ken en geiten 29.42 st.; Konijnen EEN BEKEND ALKMAARDER. Een zwemliefhebber schrijft ons: Het is een eenvoudig familiebericht, voorgekomen in de Alkmaarsche Courant, waarin werd medegedeeld, dat de heer en mevrouw J. van Die pen heden hun 40-jarig huwelijks feest zullen herdenken. Zoo'n be richtje nu stemt wel eens tot naden ken. In die 40 huwelijksjaren zullen ongetwijfeld lief en leed elkaar heb ben afgewisseld. Wanneer we zeggen, dat de heer van Diepen dezelfde 'is als de oude badmeester van het Zeglis dan zul len er maar weinigen in Alkmaar- zijn die hem niet kennen. Waar het zwembad Zeglis al weer 5 jaar tot het verleden behoort, zal de tegen woordige jeugd zich den ouden bad meester niet kunnen herinneren, maar de ouderen des te beter. Met de mogelijkheden, die er thans zijn om de zwemsport te beoefenen, kunnen wij ons haast niet meer in denken, hoe wij ons vroeger hebben moeten behelpen in het kleine, oude zwembad aan het Zeglis. Er zullen echter velen met genoegen terug denken aan die vervlogen jaren, en vele foto's zijn daarvan het tastbaar bewijs. Het zwembad aan het Zeglif was een echt bad. Daar zwaaide van Diepen met zijn helpers, als ik mij goed herin ner, meer dan 30 jaar den scepter. En hoe? Groot en forsch gebouwd, gesierd met een dito snor, was hij er de ongekroonde koning, de goedheio zelve, maar probeer niet aan zijn rechten te komen, of de regels van de inrichting te overschrijden, want dan was hij niet mak. Het eigenaar dige was, dat bijna niemand behoef te* gevoelde daartoe aanleiding te ge ven. In het zwembad Zeglis was altijd een prettige sfeer. Van Diepen, zijn zoon Dirk, en badmeester Punt ver stonden de kunst het den menschen naar den zin te maken, en wat het belangrijkste is bij het zwemmen leeren, hen het noodige zelfvertrou wen bij te brengen. Vele menschen hebben bij van Diepen zwemmen geleerd, ja, zelfs heele families. Het is geen zeldzaamheid, dat de kinderen van oud-leerlingen ook weer bij van Diepen zwemmen heb ben geleerd. Van 's morgens vroeg tot sluitings tjjd was hij op zijn post. De zwemvereeniging D.A W. vier de daar haar triomfen. Schoolzwem men, damesclubs, sportverenigin gen en jeugdorganisaties hebben daar van zijn kennis geprofiteerd. Met zijn eene been over het hekje, zijn geliefkoosde houding, zag hij alles en ontging hem niets. Altijd opgewekt en een prettige prater, stond hij voor iedereen klaar. Uit een oogpunt van practische waarde en volksgezondheid heeft hij de Alk maarsche bevolking aan zich ver plicht. Langs dezen weg wenschen. wij, zwemliefhebbers en oud-leerlingen, hem van harte geluk en hopen wij, dat hij nog vele jaren in ons midden moge zijn. (Wij kunnen hieraan nog toevoe gen, dat de heer van Diepen de laat ste jaren buitengewoon goede dien sten heeft verleend als kok en toe zichthouder bij de Vereeniging Kin dervoeding. Red Alkm. Crt.) V. O. K. Z. O. S. SNEEUWBAL. Zaterdagavond heeft de Alkmaar sche H. B. S. vereeniging Vokzos in het Gulden Vlies een „sneeuwbal" georganiseerd. Dank zij de gezellige wintersfeer, in de zaal, de zeer goede stemming der aanwezigen en de uitstekende muziek van de Swinging Stars, ts deze avond zeer geslaagd en kan hij een ouderwetsche gezellige „school fuif" genoemd worden. NATIONAAL FRONT. Afdeeling Langendijk gevormd. Bij besluit van den leider van Na tionaal Front is een afdeeling ge vormd te Langendijk (N.-H.), wel ker gebied zal omvatten Broek op Langendijk, Zuidscharwoude, Noord- scharwoude en Oudkarspel. Voor- loopig worden aan deze afdeeling nog toegevoegd Heerhugowaard, Warmenhuizen, Dirkshorn, Oude- Niedorp en Nieuwe-Niedorp. Tot afdeelingsleider is benoemd de heer H. Wilmink. 22000 st.; Kippen 639700 st.; Ganzen 5192 st.; Eenden 47100 st.; Zwanen 280 st.; Boter 63545 kg.; Eieren 925000 st.; Kaas (aanvoer markt) 219 stapels, wegende 63545 kg.; Kaas (aanvoer beurs) 1008 partijen, we gende 3316000 kg. Totale marktaanvoer in 1940: Paarden 1178 st.; Runderen 39866 st.; Stieren 1734 st.; Vette kalveren 2557 st.; Nuchtere kalveren 29157 st.; Schapen en lammeren 74743 st.; Vette varkens 6991; Magere varkens 2318 st.; Biggen 9749 st.; Bokken en geiten 3759 st.; Konijnen 24000 st.; Kippen 361700 st.; Ganzen 2425 st.; Eenden 85800 st.; Zwanen 244 st.; Boter 44111 kg.; Eieren 920000 st.; Kaas (aanvoer markt) 159 stapels, wegende 43322 kg.; Kaas (aanvoer beurs) 854 partijen, wegende 2754500 kg. Bioscopen. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Verdachte ontkent (rom.-sens.); hoofdrollen Olga Tsjechowa en Al- brecht Schönhals. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uuf, hoofd nummer De oude en de jonge koning (hist.-rom.); hoofdrollen Emil Jan- nings, Werner Hinz en Marielouise Claudius. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag,half 3, matinee Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Storm op den Monl-Blanc (rom.- sens.); hoofdrollen Sepp Rist, Lem Riefenstahl en Ernst Üdet. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De nacht der beslissing (rom.); hoofdrollen Pola Negri, Sabine Peters en Ivar, Pelrovitch. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee Dinsdag 14 Januari. 7:30 uur, 't Gulden Vlies, Zwitser land-avond van de N.R.V. Woensdag 15 Januari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van ,,'n Rare familie", door Jo- han Kaart en zijn gezelschap. FRAUDULEUS GESLACHT TE SCHAGEN. De rijkspolitie heeft te Schagen teg den slager D. T. procesver baal opgemaakt wegens het fraudu leus slachten van twee schapen. Veertien dagen geleden werd I. vervolgd wegens het frauduleus slachten van twintig varkens. Het vleesch van de schapen is gedeel telijk in een bedste, gedeeltelijk op den zolder teruggevonden. BROEK OP LANGENDIJK. Maximumprijzen verhoogd. De export- en maximumprijzen voor de verschillende koolsoorten zijn verhoogd. Die voor roodekool zijn van 5 op ƒ5.50 per 100 kg. ge- bvacht, voor gelekool van f 4.10 op 4.40 en voor de wittekool van 3.90 op 4.40 per 100 kg. Een ver hooging alzoo van resp. 0.50 en 0.40. 100 kg. De export- en maximumprijzen voor de uien is verhoogd van 4.50 tot 5 per 100 kg. KOEDIJK. Ontspanningsmiddag W. H. - Bij den ontspanningsmiddag, uit gaande van Winterhulp Neder land, afd. Koedijk, sprak de direc teur, burgemeester Pesman, na een begroeting aan de talrijk genoo- digden, waarvoor deze middag spe ciaal was georganiseerd, 'n speciaal woord van welkom tot den heer Havermans, chef van de propagan- daleiding voord Noordholland. Spr. meende, dat het een bron van vreugde moest zijn om aan dezen middag te kunnen meewer ken. De W. H. is in Koedijk een succes geweest en als iemand cri- tiek heeft, laat hij zich naar buiten stil houden, maar ten gemeente huize zijn bezwaren kenbaar ma ken. Hierna werd begonnen met de afwerking van het groote en bonte programma voor de talrijke aan wezigen. Hieraan werkten mee de harmonie Aurora, de zangvereeni- ging Zanglugt en de tooneelver- eeniging De Roos. Aller prestaties werden ten zeerste gewaardeerd. De heer Havermans hield nog een propagandaspeech. Allereerst wenschte hij den burgemeester ge luk met wat onder zijn leiding hier tot stand was gebracht. Op hgt provinciaal bureau te Haarlem wordt met groote belangstelling kennis genomen van wat in Noord holland voor W. H. gebeurt. En deze provincie kan trotsch zijn, er zit kracht in en men heeft, er de spits afgebeten. Dit is echter niet het werk der groote steden, maar van het platteland, van plaatsen als Koedijk en andere kleine dor pen in den kop van Noordholland. Koedijk, dat de derde plaats innam wat de collecte betrof, kan ook met het werk van heden alle critiek doorstaan. Een middag als deze, waarop verschillende vereenigin- gen samenwerken, om iets goeds te presenteeren, is juist de bedoeling van W. H., want geld al is het nog zoo goed moet niet alleen de drijfveer zijn. Ook het hart moet meewerken. En er wordt wel gezegd: „Het is een Duitsche zaak", maar waren een Luther en een Marx bok niet uit datzelfde land en hebben de tuinders en boeren niet altijd met Duitschland zaken gedaan? Krachtig wekte spr. op tot samenwerking met den burge meester, om daardoor te komen tot waren gemeenschapszin. De middag werd besloten met een tableau, voorstellende W. H, als zuiver nationale zaak met Hol- landschen molen en vlag. BERGEN Siechthoorcnden. - De afd. Alk maar van genoemde vereeniging hield Zaterdagmiddag een propagan- da-bijeenkomst in „de Oude Prins". De opkomst was niet groot, waar schijnlijk tengevolge van de ijswed- strijden op denzelfden tijd. Na een begroetingswoord te heb-, ben gesproken, gaf de voorzitter, de heer H. de Winter, een overzicht van de terreinen der werkzaamheden, waarop de vereeniging zich beweegt. De vereeniging, welke 33 jaren ge leden werd opgericht, dankt haar bestaan aan de geestkracht van de dooyenmoeder, mej. Tine Marcus, met wie spr. meerdere malen persoonlijk contact heeft gehad. Tine Marcus, die in haar jeugd reeds het gebruik van haar gehoororganen moest missen, doorzag voor haar en haar lotgenoo- ten het dreigend gevaar, dat zij langzamerhand in een isolement zou den geraken en daaronder geestelijk gedrukt zouden gaan. In 33 jaren is ter voorkoming daarvan door Tine Marcus zeer veel gedaan en daarvan -•lukken thans pl.m. 7000 leden de vruchten. Spr. zeide, dat het isolement, waar in slechthoorenden kunnen komen te verkeeren, niet te licht moet worden opgevat. Uit gesprekken met blinden is voor spr. komen vast te staafi, dat dezen niet zoozeer uit de maatschap pij geraken als slechthoorenden. Een doove staat absoluut alleen op de wereld, een blinde niet. Een blinde ondervindt vah iedereen medelijden, terwijl een doove veelal ten prooi is aan de algemeene spotlust. De werkwijze der vereeniging is gebaseerd op het bevorderen van het vereenigingsleven en het opleggen van een taak, weike bestaat in hei afzien van dan mond, waarin zij steun vinden in het huiselijk leven, m den omgag met de gezinsleden. In de vereeniging worden niet al leen de belangen van volwassenen, maar ook en vooral die der kinderen behartigd. Om te voorkomen, dat slechthoorende kinderen als onvol- waardigen worden beschouwd en op inrichtingen voor achterlijke kinde ren worden ondergebracht, heeft de vereeniging zorg gedragen voor de stichting van scholen voor slecht hoorenden, n.l. te Amsterdam, Leeu warden, Den Haag en Rotterdam. Om financieele steun te verleenen aan oud-leerlingen, werkzoekenden en onvermogenden, die zich willen bekwamen in het liplezen, bestaat het dr. Johan Sasse-fonds, gesticht ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der vereeniging. Speciaal voor werkzoekenden is het Anna van Staveren-fonds ge sticht, terwijl voor het doorbrengen van vacanties, het houden van reünies en cursussen, het 0,Land huis" te Lunteren openstaat. Groot is ook de bemoeienis der vereeniging in den strijd tegen de kwakzalverij, welke de geestelijke gesteltenis der slechthoorenden ge raffineerd uitbuit. Daartegenover stelt zij hoorraidde- len ter beschikking van de eenvou digste tot dè meest ingewikkelde in strumenten, waarvan een medische commissie van toezicht voor ieder geval op zichzelf het meest geschikte en doeltreffende aanwijst. Alles bij elkaar genomen, heeft de vereeniging ten doel de slechthoo renden in de maatschappij terug te brengen. In gevallen waarin slechthooren den zich openhartig met oorspecialis ten verstaan, kan door de Vereen, het meest doeltreffend werk worden gedaan. Vermelden wij nog, dat het ver schijnen van een 14 daagsch tijd schrift „Naar het volle leven" en het kinderblaadje „Vergeet me niet", alsmede het gebruik van groeps- telefonen, waarvoor gewerkt wordt, deze in kerken permanent geplaatst te krijgen, in een groote behoefte voorziet. Op voorstel van spr. werd aan den penningmeester, den heer Blokdijk, die wegens ziekte verhinderd was, eqn bloemstuk thuis bezorgd. Door den heer N. de Jong, secre taris der afdeeling Alkmaar, werd een demonstratie gegeven in het lip-lezen. De voorzitter bracht met behulp van een afroep-telefoon een komische voordracht ten gehoore, terwijl als slot vertoond werd een film over het individueel onderwijs aan zwakzinnige kinderen. SINT PANCRAS. „Ons Aller Belang". - De winke- liersvereeniging „Ons Aller Belang" hield dezer dagen in het café van den heer J. Bouwstra een praat avond, waarop allereerst de heer Th. de Pee een causerie hield over de vestigingswet voor het kleinbe drijf. Vervolgens werd een causerie ge houden door de heer P. Groen over het onderwerp: „Afbetalingssy steem", waarvan hij de voor- en na- deelen naar voren bracht. Daarna werden verschilende voor drachten ten beste gegeven, welke bijzonder in dén smaak vielen. On bedaarlijk is gelachen, terwijl ook de ernst naar voren werd gebracht Een en ander werd ten volle ge waardeerd. ZUIDSCHARWOUDE. Uitvoering Winterhulp - Zondag hebben het fanfare-corps „Sint Joannes" en de tooneelvereeniging T. O. P. in de zaal van den heer RÜper 'n uitvoering gegeven, waar van de netto-opbrengst ten goede zal komen aan de Winterhulp Ne derland. Zeer waarschijnlijk tenge volge van het vrij ongewone uur van aanvang, (vier uur 's middags) en 't mooie weer waardoor men liever op de ijsbaan was, dan in een con certzaal, was de belangstelling niet groot. Ondanks dezen tegenslag hebben de vereenigingen zich van hun beste zijde laten zien. Het fafarecorps heeft onder leiding vaa den heer L. Olie een zestal nummers ge speeld, welke, bij het publiek zeer in den smaak vielen. Vooral het laatste nummer, de marsch „Zwarte Duivels" van Schootemeyer, opge dragen aan de dappere mariniers, (oorlog 1940), verwierf veel bijval. Hierna kwam T. O. P. aan de beurt en bracht de klucht in 2 bedrijven „Cel 13 is vrij" voor het voetlicht. Onder regie van den heer P. Sijm werd deze leuke klucht vlot gespeeld en heeft men de aanwezigen heel prettig beziggehouden. Aan het begin van de uitvoering beeft de heer Th. Magielse, lid van Je plaatselijke commissie van Win terhulp Nederland, een opwekkend woord gesproken, om deze instelling te steunen. De provinciale propagandist voor Winterhulp Nederland, de heer Haverman uit Haarlem, heeft aan het einde van deze goedgeslaagde uitvoering ook nog het woord ge voerd en Winterhulp Nederland in de belangstelling der aanwezigen aanbevolen. 's Avonds werd een bal gegeven, waarvan de baten eveneens ten goede komen aan Winterhulp. Er was veel publiek en er heerschte een gezellige^ stemming. STOMPETOREN. De Bonte Spelers! - „Goede wijn behoeft geen krans", schreven wij dezer dagen in verband met het aangekondigde optreden van de Bonte Spelers en het is ons thans waarlijk niet mogelijk, den naam van den besten speler te noemen. Wat het mooiste was? Smaken ver schillen, doch al de bezoekers in de volle zaal waren het er over eens, dat er geweldig genoten is. De lach vierde hier hoogtij, bewondering was er voor den dans en den zang. Het geheele programma viel zóó in den smaak, dat een gul applaus na ieder nummer volgde. Op verzoek van burgemeester Posch zong de heer Cloeck tot slot nog eenmaal het loflied over ons mooie Holland. Men leefde mee in ademlooze stilte. Een ware ovatie volgde, toen de laatste klank verklonken was. Uit dank baarheid werd den spelers een groote taart namens de tooneelver eeniging „Aurora" aangeboden, en dankte de burgemeester allen voor hun prachtige prestatie. Drie schaatsenrijders vermist, Gistermorgen zijn drie jongeman nen uit Huizen een tocht per schaats gaan maken. Tot nu toe zijn zij nog niet teruggekeerd. Aan de haven van Huizen waar zij de schaatsen onderbonden, hebben zij eenige kle dingstukken en rijwielen achterge laten. De politie heeft gisteravond nog getracht door middel van signa len aanduidingen te geven, doch te vergeefs. Het onderzoek wordt nog steeds voortgezet. De drie jonge mannen zijn de 21-jarige G. Hage- doorn, de 19-jarige A. Bos en de 21- jarige G. Klein. IJSCLUB WARMENHUIZEN LAST DORPENTOCHT AF. Het bestuur van de ijsclub War menhuizen deelt mede, dat de voor morgen vastgestelde dorpentocht in verband met' den ingevallen dooi, niet doorgaat. DINSDAG. HIILVERSUM I, 415 M. (Nederl. progr. KRO). 8.-— Wfj beginnen den rag. 8.30 ANP-ber. 8.45 Gr.pl. 9.30 Nieuw HoJlandsch strijkkwartet (opn.) 10.05 KRO-Symph,orkest, Concertgebouw-orkest en solisten (gr.pl.) 10.35 KRO-Symph.-orkest. R.K. Haarlemsche Oratoriumver. en solisten (opn.) 11.30 Godsd. halfuur. 12.Gr.pl. 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Pianoduo Beuker en Denijs (opn.) 1.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 1.45 Jodelzaijg met pianobegeleiding (opn.) 2.Voor de vrouw. 3.Piar.ovoordr. 3.20 Zang met planobegeleiding. 3.30 Vervolg pianovoordr. 3.40 Vervolg van 3.20 4,Cyclus „De betrekkingen met het Nederlandsche muziekleven van groote figuren uit de muziekgeschie denis". 4.15 Gr.pl. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 RVU: Cyclus „In vier Nederlandsche Musea op bezoek". 6.KRO-Symph.-orkest. 6.45 „Rassenhygiëne", causerie. 7.— Vragen van den dag ANP. 7.15 Mu- siquette (cp.'i.) '7.307.45 Ber. Eng.) 8.ANP-ber. 8.15 Volksliederen met pianobegele'ding. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 KRO-Sympb.-orkest en solist. 9.30 Gr.pl. 9.55 Wij sluiten den dag. 10.10.15 ANP-ber., sluiting. HILVERSUM II, 301,5 M. (AVRO). 8.— Gr.pl. (8.30—8.45 ANP-ber.) 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Puszta- orkest (opn.) 11.Huish. wenken. 11.20 Omroeporkest en soliste. (12. Ber.) 12.20 Cyclus „Groote Neder landers". 12.25 Orgelspel. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.— Avro-Salonorkest. 1.45 Gr.pl. 2.15 Philh. kwartet. 3.Kolendamp klachten en schoorsteenfouten, cau serie. 3.15 Avro-Amus.-orkest. (In de pauzes zang met pianobegelei ding). 4.15 Disco-causerie. 5.VPRO: Jeugduitz. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ALP. 5.30 Avro-Aeolian orkest en solist 6.15 Avro-Musette- ensemble en gr.pl. 6.45 Rassen hygiëne, causerie. 7.7.15 Vragen yan den dag .(ANP), en sluiting. Weer of géén weer U moet er door heen. On derdruk een opkomende ver koudheid onmiddellijk met ASPIRIN. INGEZONDEN STUKKEN HINDERLIJKE RADIO- STORINGN. Geachte Redactie. Ik geloof wel de tolk te zijn na mens duizenden radioluisteraars om te reclameeren over de „heerlijke" monotone seingeluidjes die de radio ons offreert. Als muziekliefhebber luister ik zooveel mogelijk naar programma's van het concertgebouworkest en dergelijke. Maar het is gewoon een obsessie die hinderlijke storing den heelen avond er doorheej te hooren, Dat er voor de radio betaald moet worden is vanzelf sprekend, maar dan ook zonder zulke grove hinder lijke storingen'. M. i. is voor deze hinderlijke seinpartij wel eene an dere oplossing te vinden. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Een Radioluisteraar. WEDSTRIJD TE HENSBROEK. Zondagmiddag werd op de baan van. de ijsclub „Hensbroek" een hard rijderij gehouden voor heeren leden der ijsclub. Afstand 500 m. Prijswin naars waren: 1. Jb. Klinkhamer; 2. W. den Das en 3. H. Pander. WEDSTRIJD TE WIERINGER- WAARD. Zondagmiddag had wederom een wedstrijd plaats op de mooie ijsbaan aan de Nieuwesluis en wel een af- valwedstrijd over 500 meter ronde baan. Er waren 26 deelnemers en er werd hard gereden. De uitslag was: 1. J. Havekotte te Amsterdam, 2. K. Reine te Barsin- gerhorn 3. J. Nannes te Oudesluis, 4. A. J. de Ridder te Anna Paulow- na, 5. H. Struik. HARDRIJDEN VOOR JONGENS TE HEER-HUGOWAARD. De ijsclub „Broekhorn", welke door den brand, die deze herfst in de voormalige zuivelfabriek „Uit hoorn" heeft gewoed, zeer gehan dicapt was, omdat alle bescheiden zooals ledenlijst enz. verbrand wa ren, had Zondagmiddag een wed strijd voor jongens in het hard rijden georganiseerd, waarvoor groote belangstelling van de zijde der jeugd bestond. Vinnig werd er gereden, met tot slot dat de prijzen gewonnen werden door A. Dek kers, G. Folkertsma en L. Dekkers, respectievelijk als le, 2e en 3e. De baan was goed in orde. WEDSTRIJDEN SCHOONRIJDEN TE HOOFDDORP. Mevr. SchoorlKeetman kampioen. Zaterdag werden te Hoofddorp wedstrijden in het schoonrijden ge houden. In de eerste plaats om het kampioenschap van Nederland voor dames. Kampioene werd mevr. SchoorlKeetman uit Barsinger- horn. De wedstrijd werd gevolgd door schoonrijden voor paren. De uitslagen warene: Dameskampioenschap 1. mevrouw E. C. SchoorlKeet man uit Barsingerhorn, 2. mej. T. Blaauboer, uit Overveen, 3. me vrouw A. G. LoggerBoontjes uit Huizen; 4. mevrouw M. I. Rom melaarTimmerman, Enschede, 5. mej. J. Fijnheer te Nieuwe Nie- dorp, 6. mej. A. van Arkel uit Haarlemmermeer. Wedstrijden in schoonrijden voor paren: 1. mej. J. Fijnheer en C. Meeuwig uit Hoofddorp, 2. mevrouw A. G. LoggerBoontjes en J. Kuperus, Alkmaar, 3. mevr. E. C. Schoorl Keetman en C. P. Timmerman uit Schagen. KAMPIOENSCHAP VAN OVERIJSEL. Hardrijden voor vrouwen. Zaterdag werd te Kampen ge streden om het kampioenschap van Overijsel, korte baan voor vrou wen. De titel werd gewonnen door Antje Koopmans. Fokje v. d. Velde werd tweede. Deze laatstgenoemde rijdster wist Zondag in Stiens zoowel Antje Koopmans als likje Nienhuis te slaan. HARDRIJDEN TE HEERENVEEN. Bij de wedstrijden te Heerenveen werd de bekende voetballer Len stra eerste. Hij sloeg o.a. Hielkema en Adema.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2