STIL da: ha STAD EN OMGEVING AGENDA Overpeinzing van een oudgast. De muis, de kat en de distributie. EERSTE BLAD ■r EER! Alkmaar, Zaterdag. NOODKEUKEN ALKMAAR. De administrateur der noodkeuken verzoekt ons er houders van knip- kaarten aan te willen herinneren, dat zij, van wie geen peulvruchten bon is ingehouden, deze alsnog aan staanden Maandag bij de eerste uitreiking der dagkaarten, aan het uitdeellokaal behooren af te geven. Mocht hieraan eventueel niet wor den voldaan, dan zullen aan die hou ders van knipkaarten geen dag kaarten worden uitgereikt. Mocht het nummer van de peul vruchtenbon a.s. Maandag nog niet bekend zijn, dan moet deze bon wor den ingeleverd den dag volgende op den dag der bekendmaking daar- PRACHTIG VOORBEELD VAN SAAMHOORIGHEID. Boeren in de inundatie- gebieden worden aan hooi geholpen. Den geheelen dag was er gister een groote bedrijvigheid op de buurt, vóór café Kamsteeg te Stompetoren. De boeren brachten volle wagens hooi aan, de persma chine kwam in actie, en daarna werd het hooi vervoerd naar de gebieden, die door de inundatie hebben geleden, en waar gebrek aan veevoeder is. Nog eenige dagen zullen er met dezen arbeid ge moeid zijn. Inderdaad een goed voorbeeld van saamhoorigheid. EXAMEN BOEKHOUDEN. De heer D. Honig te Bergen is ge slaagd voor het practijkdiploma boekhouden, afgenomen door de Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen. GESLAAGD. Voor het in Dec. gehouden examen slaagden voor het diploma boekhou den van de vereen, van leeraren in boekhouden mej. L. Plevier te Koe dijk en de heeren M. N. de Jong te Alkmaar en Jb. Schotsman te Zwaag. Laatstgenoemde slaagde eveneens voor het Mercuriusdiploma Boek houden. HET WIT-GELE KRUIS. In de maand November 1940 legde de wijkverpleegster 721 be zoeken af bij 41 patiënten, waar van 501 bij leden van 't A. A. Z. A., 143 bij leden van het Wit-Gele Kruis, 63 bij stadspatiënten en 9 bij particulieren. In December bracht zij 642 be zoeken bij 40 patiënten, waarvan 466 bij leden van het A. A. Z. A., 123 bij leden van het W. G. Kruis, 39 bij stadspatiënten en 14 bij par ticulieren. De Wijkkraamverpleegster leg de in November 200 bezoeken af bij 13 patiënten en verleende 3 maal assistentie bij den dokter. In December bracht zij 190 bezoeken bij 12 patiënten en verleende 2 maal assistentie bij den dokter. BRAND TE BERGEN. Hedenmorgen ongeveer half twaalf ontstond in de boerderij aan den Groenenweg, einde Meerweg, be woond door den heer Veeken, brand. De brand is vermoedelijk ont staan door een defect in den schoor steen. Het vuur greep zeer snel om zich heen, doch de in de omgeving gelegerde Duitsche militairen slaag den er in het vee nog tijdig uit den stal te verwijderen. Hoewel de Duitsche militairen met brandspuiten het vuur onmiddellijk aantastten, kon niet voorkomen worden, dat het dak geheel instortte. Met een viertal brandslangen trachtten de Duitsche militairen het vuur meester te worden, doch zij konden niet verhinderen, dat het perceel geheel uitbrandde. Ook de inboedel ging verloren. De Bergensche brandweer ver scheen niet ter plaatse. De brand lokte veel kijkers. Het bijgebouw kon behouden blijven. DUINWANDELING. Nu er een flinke laag sneeuw is gevallen, heeft het bestuur der afd. Alkmaar van de Ned. Reisvereeni- ging het plan opgezet voor een duin wandeling in samenwerking met de Amsterdamsche afdeeling. Deelne mers moeten morgenochtend om 9.10 samenkomen in de tunnel (bij de controle) van het station. SPREEKUUR WETHOUDER. De wethouder van openbare wer ken, mr. C. A. de Groot, zal Maan dag a.s., in plaats van des namiddags, des voormiddags spreekuur ten stad- huize houden, en wel van half elf tot 12 uur. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 19 Januari is de apo theek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en ge durende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 7 uur tot den volgen den morgen half 9. Zaterdagsavonds is de apotheek tot 8 uur geopend. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. VRACHTAUTO IN DE SLOOT. Doordat een tegenligger met volle lichten reed, werd Donderdag avond de chauffeur van een vracht wagen op den primairen weg, bij de eerste brug, onder de gemeente Uit geest, door het sterke licht verblind. Het was hem daardoor niet mogelijk den weg te houden met als gevolg dat hij in den berm kwam, de wa gen omsloeg en onderstboven in de sloot terecht kwam. Naar we ver nemen, was de wagen afkomstig uit Alkmaar en beladen met 10 ton be tonijzer. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Vorsten tragedie (hist.-rom.) hoofdrollen Zarah Leander, Willy Birgel en Marie Koppenhöfer. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Geheimen van het oerwoud (natuur). Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Lajla (rom. natuurfilm); hoofd rollen Aino Taube en Ake Ohberg. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer In den greep der wildernis (avont.); hoofdrollen René Deltgen, Gustav Diessl en Vera von Langen. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 18 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert van Ned. Symph.-orkest, vanwege de Werkgemeenschap van het N.V.V. Zondag 19 Januari. Duinwandeling N.R.V., vertrek 9.10 tunnel station. „Savoy", Laat, band J. v. d. Brink. 2.30 uur, zaal Rus te Heerhugo- waard, non-stop-uitvoering van gym- nastiekver. Tavenu. 10 uur, hotel van Doom, Straatweg 18, morgenwijding „Harmonia". 1.30 uur, te Stompetoren, hard rijderij op de schaats. Te de Rijp hardrijderij vanwege de Rijper IJsclub. 6 uur, bal in café Renses te Stom petoren. BERGEN IN WINTERTOOI. Bergen, waar de laatste dagen meer sneeuw dan elders is gevallen, is thans een, dorp van opvallende schoonheid. Van de ijsbaan af keken wij gis termiddag op het aan den voet der duinen gelegen dorp met de ver schillende torenspitsen en huisjes met besneeuwde zadeldaken, die schijnbaar zoo ongeordend door elkander staan. De besneeuwde, met dennenibeplante duinen om het landgoed „De Zandhoeve" deden aan de prachtige winterlandschap pen van Breughel denken. Ook een wandeling door het dorp, waar het, door het dikke sneeuwkleed, schijnbaar rustiger is, wekt bijzon dere stemmingen, terwijl het bosch, met de besneeuwde boomen een sprookjesachtigen onvergetelijken indruk maakt wanneer, zooals gister, de zon een moment door de grijze bewolkte lucht breekt. Ten gevolge van het benzinegebrek, kan thans de zandauto niet door het cïorp rijden. Het vastgeloopen sneeuwkleed heeft daardoor zijn smettelooze reinheid behouden. In één woord, Bergen is mooi. Vooral voor de bewoners ten zuiden van Limmen, waar veel minder sneeuw is gevallen, verdient het aanbeveling de duinstreek op te zoeken. Abr. Exodus heeft in het laatste nummer van de Haagsche Post een overpeinzing geschreven. Hij is met een oud-resident en een oud-Indisch overste in Alkmaar geweest en we veronderstellen, dat dit op Donder dag 9 Januari is geweest toen hier de Indische uitvoering van „Oost en "West" werd gegeven. De gepensionneerde overste die blijkbaar vroeger op de Cadetten school is geweest en Alkmaar sinds dien niet meer bezocht heeft, begint oude herinneringen op te halen als hij weer in de provinciestad komt waar hij enkele jaren van zijn jeugd heeft doorgebracht. Het gezelschap ziet een stapeltje kaas op de markt blijkbaar reeds klaar gelegd voor den Vrijdagmorgen en betreurt het dat het beroemde kaasmarkt beeld verdwenen is. Wat dat betreft moet de overste van den zomer als tenminste de omstandigheden niet ongunstiger worden nog maar eens op een Vrijdagmorgen terug komen. Hij zal dan ontdekken, dat de kaasmarkt in den ouden stijl wer kelijk nog voor duizenden toeristen een attractie blijkt te zijn. Wij nemen hier, curiositeitshalve, een stukje van deze overpeinzing uit de Haagsche Post over: Toen we in Alkmaar aankwamen het perron heeft waarachtig al een tunneltje! ging de resident zich voorbereiden, zoodat de overste tijd en ruimte kreeg voor de herin neringen uit zijn prilsten cadetten- tijd. Bijna veertig jaar geleden. „En als je dan rekent", peinsde de krijgs man, terwijl we door de Langestraat wandelden, „dat ik hier om zoo te zeggen van alle dingen, die het leven waarde en vorm en inhoud geven het eerste exemplaar heb ontmoet: mijn eerste beertje, mijn eerste bor reltje, mijn eerste katertje, mijn eer ste meisje en mijn eerste provoost!" En al pratende leidde hij mij naar de plaats, waar zijn stamkroegje had ge staan, en hij kon zich niet begrijpen dat de populatie zóó weinig piëteit bezat, dat ze zoo'n stukje traditie tot een pakhuis had omgebouwd. Bij de Alkmaarder Hout waar zijn die oude, statige boomen gebleven! stapte de overste met een blijden blik der herkenning een taartjes winkel binnen, en hij vertelde aan de stomverbaasde juffrouw, die bo vendien nog veel te jong bleek om zelfs maar één jonker gekend te hebben, dat hij ir deze gelegenheid zijn allereerste beer voor taartjes en reepen melkchocolade gemaakt had. Het liet de juffrouw volkomen koud, en zelfs tegenover de galante wijze, waarop de overste vervolgens en als ware hij nog immer een gaaf en don zen cadetje, een doos met Alkmaar der koekjes kocht, bleef zij onbe roerd en eischte nadrukkelijk een bon! „Vroeger zou ze heel wat an ders verwacht zoo al niet geëischt hebben", grinnikte de ex-jonker. Ach, het huis der jonkers is nu een ziekenhuis geworden, en het exercitieterrein is bebouwd „en weet je", herinnerde hij zich, „wat de dikke sergeant Zijpie altijd met ons uitspookte als we 's middags moesten straf-exerceeren? Dan bracht hij ons hier en de krijgs man wees op het talud aan de zijde van de Metiusgracht omdat hij wist dat aan die gracht drie van de liefste Alkmaarsche meisjes woon den. En dan liet hij ons looppassen en het geweer presenteeren en diepe kniebuigingen maken, en achter de horretjes en de gordijntjes stonden de meisjes en lachten ons uit. „En hier" en de overste stapte tot bijna naar het einde dier miracu leuze en blijkbaar amoureuze gracht „hier voer ik met twee makkers 's wintersavonds en in verboden tijd per tonnenschuitje naar den over kant en naar de bloemen van ons hart en dwaas begeeren! Aaahhh.." En over het gerimpelde aanschijn gleed de zonnige lach der jeugd en der herinneringAnnie heette ze", schoot hem te binnen, „en daar op dat hoekje heeft een. andere sergeant ons eandelijê gesnapt en in triomf opgebracht. En dat werd mijn eerste provoostacht dagen en om den anderen dag op water cn op brood!" En vervolgens wees hij mij in blijde verrukking het gevelstuk. waarop eertijds de uil van Minerva prijkte en waarheen eenmaal per jaar en vlak voor de groote vacan- tie, hoezeer ook het geheel „bewa kingspersoneel" gemobiliseerd was ter voorkoming van het schandaal, de jonkers bij nacht en ontij klauter den teneinde dien vogel te voorzien van een mouwvest en een omge keerde kepidoos En dwars door het wintersche stadje kuierden we over de Laat en door de Langestraat naar de Kaas markt om nog eenmaal de ruitertjes boven het Waaggebouw naar buiten te zien komen, en om de kaasmarkt te genieten. De ruiterjtes waren er nog, en zij verschenen even prompt als vroeger. Maar de kaas er lagen een paar hoopjes, en de kaasjes werden zoo maar ruw uit den wagen naar een opvanger-in-een-confectie- pakje geworpenwaar zijn de plechtige, frisch gekielde kaasdra gers met hun draagbaren, waar is de sfeer en de kleur van de Alkmaar sche kaasmarkt gebleven? Om dan van kaas nog maar heelemaal niet te spreken. Teleurgesteld wendde de overste zich toen maar naar zijn c.ude sigarenwinkeltje in de Lange straat. En gelukkig, dat was tenmin ste nog precies als vroeger, en de zoon van wijlen den ouden eigenaar ontving den overste met den blijden glimlach der herinering, en hij voorzag den ex-jonker prompt van een paar pakjes veritabele Ameri kanen en echte Shag, en dat gaf den overste moed om zoo voor zijn krijgsmansneus weg nog eens naar wijlen zijn Annie te informeeren en „al lang en breed grootmoe der", wist de alles wetende, „nou, en als u daar vroeger kennis aan gehad hebt, dan mag u van geluk spreken: die kan hier om zoo te zeggen de deur niet meer door... die is zóóóó gewordenen hij wees wijder dan wijd en tot in het onbegrensde! En dat heeft den overste b.d. weer met veel verzoend zelfs met zijn loonbelasting als vrijgezel- OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 1941 lijst 15. Land- en volkenkunde, reis beschrijvingen. 910H22 12 Handbuch der geo- graphischen Wissenschaft. Das Deut sche Reich. Bd. 1. 910.8C21 Chambon. 100.000 zeemijl per onderzeeboot met Prof. Vening Meinesz. 914.1F47.1 Friesland, Moo. (g.) 914.1G87 Groningen, (g.) 914.1G87g Groningen en Noord- Drenthe. (g.) 914.1K77 Koot. En nu.. Neder land in! 914.1N16 Natuur-juweelen. De, van den Gelderschen Achterhoek (g.) 914.1R43 Reijs. Nederland, zooals het was, zooals het is. 914.1R97 Rijnstreek, De, en hare naaste omgeving, (g.) 914.1U80 Utrecht, Sticht en stad (g.) 914.8C15 Capek. Over Scandina vië. 914.8L25 Last. Kinderen van de middernachtzon. 916S54s Schweitzer. Schweitzer vertelt. 918.1L99 Lynden, van. Op zoek naar Suriname's zuidgrens (g.) Geschiedenis. 901H22 Handbuch der Kulturge- schichte. Dl. 6, dl. 7, Deutsche Kul- tur. 940.2W17 Walch. Karei de Stoute. 941.2B89o Brouwer. De onover winnelijke vloot. 941.2T21 Terpstra. Buitenlandsche getuigen van onze koloniale ex pansie. 944B90 Brugmans. Napoleon. 944G22a Geerke. Aan het hof van Lodewijk XIV. 946B89j Brouwer. Johanna de waanzinnige. g is geschenk. VERTROKKEN PERSONEN. C. van der Molenvan Diepen, R.K., zonder beroep, van Zeglis 9 naar Bergen. E. TrompTimmer, EvL., zonder beroep, van Laat 4 naar Uitgeest. L. ObergGeus, N.H., zonder beroep, van Bisschop Bottemannestraat 34 naar Rotter dam. Andreas Blom, R.K., bak ker, van Geestersingel 24 naar Voor hout. J. H. Koijn, R.K., religieuse, van Oudegracht 204 naar Amster dam. M. de Ruiter, N.H., dienst bode, van Kinheimstraat 6 naar 's-Gravenhage. R. Willeijns, R.K., kapper, van Ritsevoort 38 naar Amersfoort. J. de Jong, OBisCl., carosseriebouwer, van Forestusstraat 22 naar Bergen. F. Mooij, geen, meubelmaker, van Voordam 1 naar Hengelo. J. Nesselaar, R.K., diensbode, van Fnidsen 19 naar Am sterdam. J. M. GerristenPlag- gert, D.G., boekhoudster van Ken- nemerstraatweg 193 naar Amster dam. F. Bosman, geen, stoffeer der, en echtgenoote, en dochter, van Costerstraat 22 naar Heiloo. A. W. RingnaldaMooij, R.K., zonder beroep, van Koorstraat 24 naar Sneek. R. WassertrüdingerWie ner, N.I., zonder beroep, en dochter, van Brouwerstraat 28 naar Zeist. S. S. WienerBuchenbacher, N.I., zonder beroep, van Brouwerstraat 28 naar Zeist. A. J. Beemsterboer, R.K., kantoorbediende, van Oude gracht 84 naar De Rijp. A. Fruit- man, geen, reiziger, van Konings weg 85 naar 's-Gravenhage. W. H. Stam, R.K., zonder beroep, van Nieuwstraat 13 naar Spanbroek. A. Renaud, geen, ass. verpleegster, van Prinses Julianalaan 14 naai Alphen aan den Rijn. B. J. T. van der MolenReij, geen, zonder beroep, van Kraanbuurt 4 naar Den Helder. J. v. Leeuwen, Ger. Gem., dienstbode, van Kraanbuurt 4 naar Den Helder. A. H. Bruinvis, D.G tech. ambt. P. T. T., van Stations weg 25 naar Breda. M. de Boer, R.K., dienstbode, van Boomkamp straat 18 naar Schermerhorn. G J. BijlJonker, R.K., zonder beroep, van Kooltuin 11 naar Oudorp. J. Winder, R.K., landarbeider, van Zeglis 244 naar Heiloo. W. E. J. Onvlee, N.H., kapster, van Kraan buurt 8 naar Heiloo. N. Katz, N.I., zonder beroep, van Corfstraat 25 naar Hilversum. N. Homma, geen, leerling machinist N.S., en echtgenoote, en dochter, van Nic. Beetskade 15 naar Amsterdam. R, H. A. Rikkert, N.H., zonder be roep, van Langestraat 83 naai Schoorl. IJ. Durand, N.H., ser geant-ziekenverpleger, van C. W. Eruinvisstraat 33 naar Den Helder. E. van Renen, N.H., chauffeur, van Boezemsingel 12 naar Vlis- singen. F. A. Muller, geen, Rijks klerk Reg. en Dom., en echtgenoote, en dochter, van Prins Hendrikstraat 24 naar Den Helder. M. F. Dun. N.H., onderwijzeres, van Wilhelmi- r.alaan 23 naar Velsen. D. Aarden, N.H., employé Ned. Heide Mij., van Geestersingel 20a naar Hoorn. W. Rasch, N.H., houtbewerker, van Rembrandtstraat 64 naar Doetin- chem. D. Kemper, N.H., huis houdster, van Bisschop Bottemanne straat 10 naar Leusden. Wed. Th. C. Pool, N.H., zonder beroep, van Kennemersingel 6 naar Bergen. Wed. J. Spaans, N.H., zonder beroep, van Corfstraat 7 naar Winkel. A. de Ruijter de Wildt, geen, zonder beroep, van Laat 199 naar Leeuwar- den. H. Bleek, geen, dienstbode, van Kennemeretraatweg 115 naar Amsterdam. J. B. Blankestijn, Ger.K., juffrouw van gezelschap, Het is thans een slechte tijd voor de Nederlandsche muis omdat ze zonder distributiebonboekje aan den kost moet zien te komen. Het stukje kaas onder de glazen stolp is onbe reikbaar voor haar; de broodvoor- raad in de blikken trommel even eens; het vleesch gaat van den sla ger in de pan en van de pan op de tafel, zonder dat de muis Jeans gezien heeft er aan te ruiken; papieren zakken met peulvruchten of grut terswaren kan ze op haar nachtelijke speurtochten niet meer vinden; leege provisiekasten gapen haar alom tegen. Aan 'n ouden jaargang van de illustratie op zolder is het voor een keertje wel lekker knabbelen maar dat vult de maag niet. Nee, het is niet prettig nu een muis te zijn. Toch wil een muis ook nu leven. Dus zegt ze de gezinnen, die haar van geslacht op geslacht een goed bestaan hebben geboden en haar nu met den hongerdood bedreigen, vaarwel om haar intrek elders te nemen. Dan is de beurt aan het groote gezin, waar de kaasstolp haar inhoud niet geheel kan omsluiten, waar in den kelder wel eens een half brood moet overnachten, waar een complete leverworst op de tafel verschijnt, waar een papieren zak met rijst of boonen op zijn beurt staat te wachten. In zoo'n gezin ziet een muis nog wel kans zich op de been te houden en voor een uitge breid nageslacht te zorgen. Die muizenhemel duurt echter niet euurig want een muis laat sporen achter in de kaasstolp en een be knabbeld brood is ook geen smakelijk gezicht. Vroegen werd zoo'n mee-eter slechts noode geduld, thans acht men het absoluut onverantwoord dat ook maar iets van den beperkten voed selvoorraad in een muizenmaag ver dwijnt. Dan komen de muizenvallen, waar een behoorlijke muis niet in loopt. Er wordt vervolgens familie raad gehouden en het resultaat is de blijde incomste van de poes, want melk is nog niet op de bon en velletje van het vleesch zijn toch voor menschelijk gebruik niet ge schikt. De poes komt, de muis gaat en de mensch is tevreden. Tot op den dag dat de honderd gram vleesch van den heer des huizes spoorloos ver dwenen zijn. Dan gaat de poes en komt weer de muis. van N.G. Piersonstraat 16 naar Wor- mer. J. de Rooij, geen, leerling kok, van Waterschapstraat 22 naar Beverwijk. D. Schotema, geen, waterb. uitvoerder, van Bisschop Bottemannestraat 10 naar Leusden. D. H. Duin, R.K., propagandiste, van Snaarmanslaan 99 naar Zaan dam. C. Ettema, R.K., huishoud ster, van Geest 17 naar Obdam. M. Sackers, N.H., zonder beroep, van Spoorstraat 52 naar Utrecht. J Groot, R.K., dienstbode, van Ken- nemerpark 30 naar Schoorl. H. C. de Ron, N.H., ass. bedrijfsleider, van Van der Lijnstraat 20 naar Amster dam. H. J. Jager, geen, instru mentmaker, van Bisschop Botte mannestraat 60 naar Leeuwarden. A. Katz, N.I., corsettenfabrikant, en echtgenoote, en dochter, van Rip- pingstraat 15 naar Hilversum. O. Belie, geen, machinist N.S., en echt genoote, en dochter, van Asterstraai 12 naar Amsterdam. F. J. Musen, R.K., huishoudster, van Vaartuig „Alkmaar 264" naar Amsterdam. J. de Groot, R.K., grondwerker, van Vaartuig „Alkmaar 264" naar Am sterdam H. Nauta, N.H., koop man in galanterieën, van St. Anna- straat 23 naar Hilversum. J. B. Janssen, N.H., zonder beroep, van Van der Woudestraat 35 n. Heem stede P. J. C. Waiboer, geen, bouwkundig teekenaar, van Snaar manslaan 38 naar Utrecht. J. T. R. Bolleman, R.K., opticien, van Hoogstraat 2 I naar Venlo. A. G. de Haas, dienstbode, R.K., van v. Everdingenstraat 18 naar Heiloo. A. Ursem, dienstbode, R.K., van Tuinstraat 18 naar Op meer. A. Mulder, h.i.d.h., N.H., van Bierkade 3a naar Oudorp. C. Roos, naaister, G.K., van le Tuin dwarsstraat 15 naar Opperdoes. J. Jong, kapper, R.K., van Oudegr. 155 naar Nieuwer-Amstel. D. Booij, z.b., geen, van Toussaintstr. 24 naar Schiedam. Wed. C. Veen- stra, en dochter, telefoniste, geen, van Kennemerstraatweg 181 naar Heiloo. J. M. Stokman, asp. kloos terzuster, R.K., van v. Everdingen straat 18 naar Velsen. K. Wille- kers, accountant, Hazea, van Vis- scherslaan 24 naar Amsterdam. L. A. London, z.b., R.K., van Ver- dronkenoord 94 naar Amsterdam. G. A. Jamin, bedrijfsleider, R.K., en echtg., geen, van Langestraat 47a n. Venlo. G. M. F. Lantman, bak kersknecht, R.K., van Koningsw. 22 naar Zaandam. A. P. Kooij, h.i. d.h., D.G., van Nieuwlandersingel 39 naar Medemblik. N. v. d. Laan, z.b., geen, van van der Kaaijstraat 3a naar 's-Gravenhage. J. P. Muurling, kantoorbediende, N.H., v. Zocherstraat la naar Baarle Nassau. Echtg. J. Bierman, z.b., N.H., van Toussaintstraat 16 naar Velsen. INGEKOMEN PERSONEN. J. G. Kramer, N.H., inpakster, 2e Kanaalstraat 17, van Rotterdam. J. Born, R.K., huisschilder (o), Ach- terdam 7, van Haarlem. N. B. Goudswaard, N.H., bouwkundig ambtenaar, Nassaulaan 6, van Amers foort. J. Waslander, geen, serg. monteur, en echtgenoote, en kinde ren, Stationsstraat 77, van Apel doorn. L. A. J. C. Hollaar, geen, ambt. Rijksverkeersinspectie, Me tiusgracht 8, van Haarlem. H. Blokland, geen, voorman-grondwer ker, woonkeet aan den Omval, van Sliedrecht. G. R. A. Zwienenberg, N.H., behanger-stoffeerder, Lange straat 70, van Arnhem. S. de Jong, N.I., koopman in autobanden, ên echtgenoote, en kinderen, Hof dijkstraat 3, van Hillegersberg. A Boots, R.K., winkeljuffrouw, Schermerweg 12, van Amsterdam. J. Hoogland, N.H., slagersknecht, Stationsweg 110, van Haarlem. C. E. J. Peet, geen, vertegenwoordiger Spoorstraat 89, van Venlo G. Femée, Vr.Ev., magazijnbediende, en echtgenoote, en zoon, Zeswielen- straat 11, van Den Helder. A. J. Smith, geen, bakkersknecht, Waag- plein 1, van Hilversum. H. en M. Westerhove, R.K., dienstboden,. Park straat 2, van Amsterdam. A. E. G. Hollaar, geen, z. b., Metiusgracht 8, van 's-Hage. J. H. van Logchem N.H., directeur strafgevangenis, en echtgenoote, Prins Bernharcttaan 15, van Haarlem. M. J. de Kruit, N.H., z. b., Veerstraat 1, van Heiloo. G. A. Idéma, Ger.K, verpleegster, Prins Hendrikstraat 52, van Gro ningen B. van der Vuurst, N-H„ wijkkraamverpleegster, Bergerweg 85, van Hoevelaken. A. M. van Dam, R.K., dienstbode, Comans- straat 30, van Haarlem. G. Duin- meijer, R.K., kapper (o), Kennemer straatweg 3, van Koedijk. S. Duinmeijer, R.K., dienstbode, Baan- singel 19a, van Koedijk. W. J. Cuijpers, geen, stoker-olieman K.M., en echtgenoote, en kinderen, Hout havenstraat 41, van Den Helder. M. C. van Wonderen, R.K., dienst bode, Ridderstraat 14, van Bergen. M. B. Bremmers, R.K, dienstbo de, Overdiestraat 12, van Tilburg. J. M. Heeres, R.K., typiste, Stations weg 172, van Haarlem. J. N. Tim mer, R.K., bakkersknecht, Zeglis 7, van Zaandam. W. B. L. Stikvoort, R.K., dienstbode, Achterdam 8, van Wassenaar. Dr. G. van Wely— Anepool, EvL., verpleegster, WÜ- helminalaan 11, van 's-Gravenhage. W. Lebbing, N.H., chauffeur exp., Houttil 2, van Amsterdam. H. Bras, geen, koopman in groenten, Papiermolenstraat 4, van Noord- scharwoude. F. Blondél, N.H, serg. monteur K.M., en echtgenoote, en kinderen, Papiermolenstraat 14, van Den Helder. W. F. Wezelman, geen, plaatwerker, Houthavenstraat 25, van Apeldoorn. M. H. Ferier, R.K., verpleegster, Leeuwerikkade 17, van Wassenaar. J. Tonneman, N.H., dienstbode, Lyceumstraat 51, van Hoorn. C. van der Molen, geen, verpleegster, Prinses Juliana laan 14, van Schoorl. M. de Haan, N.H., dienstbode, Kanaalkade 40, van Voorschoten. N. Blokker, geen, dienstbode, Dijkgraafstraat 56, van Heerhugowaard. A. de Betue, geen, dienstbode, Nassaulaan 25, van Winkel. A. N. Otter, N.H., ambtenaar L. C. O., Spoorstraat 11, van Hoorn J de Graaf, NH., z. b., Prinses Julianalaan 14, van Schoorl. A. Boom, geen, z. b., Nic. Beets kade 71, van Den Helder. J. W. Out, geen, chauffeur, Ritsevoort 56, van Amsterdam. D. van der Laan, Ger.K., z. b., Van der Lijnstraat 2, van Wymbritseradeel. M. Hin- aaal, N.H., z. b„ Geest la, van Am sterdam. M. Schipper, gee, dienst bode, Nassauplein 40, van Graft D. Veldhuizen, N.H., telegraafwer- ker, en echtgenoote, en zoon, Frans Halsstraat 15, van Driebergen. P. de Graaf, R.K., vakonderwijzeres, Oudegracht 204, van Amsterdam. A. Pover, geen, z. b. Rochdalestraat 12, van Nijmegen. S. van Twisk, N.H., z. b., Veerstraat 1, van Oter- leek. N. A. Broekman, R.K., kan toorbediende, Zocherstraat 1, van Utrecht. D. Ploeger, N.H., z. b., Veerstraat i, van St. Pancras. C. M. Vink, R.K., voetspecialiste, Waerdendelstraat 6, van Amster dam. F. A. Rive, R.K., z. b., Ca- beljoustraat 7, van Hoorn. A. M. Schaap, R.K., dienstbode, Lange straat 95, van Ursem. J. van Ree den, N.H., controleur C. C. C. D., Vrouwenstraat 2, van Amsterdam. OUDKARSPEL. Loap der bevolking. - Geduren de 1940 was de loop der bevolking in deze gemeente als volgt: Geboren werd 16 jongens en 11 meisjes. Inge komen 86 mannen en 89 vrouwen. Totale vermeerdering 102 m. en 100 vr., tezamen 202 personen. Overleden 8 mannen en 7 vrouwen; vertrokken 40 mannen en 45 vrouwen; totale vermindering 56 mannen en 52 vrou wen, samen 108 personen. De bevolking op 21 Dec. 1939 was 927 mannen en 826 vrouwen, totaal 1753 personen en op 31 December 1940 was 973 mannen en 874 vrou wen, totaal 1847 personen. Een ver meerdering alzoo van 46 mannen en 48 vrouwen, totaal 94 personen. Er werden 10 huwelijken gesloten, ter wijl twee echtscheidingen werden in geschreven. O K S C H T E B K B 'AL Ril EGMOND AAN ZEE. De schoolbevolking. - Het aan tal leerlingen der o. 1. school steeg van 1 Januari 1940 tot 1 Januari 1941 van 240 tot 254, dat van de christelijke school van 56 tot 64; het aantal der r.k. school daalde van 60 tot 58. Jaarvergaderini De Nat. Bond i (afd. Heiloo) hie een jaarvergader raai. Uit het jaarvei ledental met 11 i heeft men niet k werd gebracht a: hunne toestemmii dag en een verlo het financieel ve ontvangsten en u droegen, het batij Daar men niets v verneemt en ook ring in Utrecht men geen conti Uit de vergadert of wy een ve militairen moi staan en niet ev wacht en Bijz. ontbonden moest- taris zeide, dat w aan den procurer scheiden hadden het feit, dat voor den burgemeestei gegeven voor eer men opmaken, d verplicht is. Beslo tegenbericht vai gewoon door te g In het bestuur de heeren N. Bal Denneman, eerstg zitter. Behoudens keuring werd hel stuur gemachtigd natura te verstrek Besloten werd i den bond zal blijv die blijft bestaan. 't Ontluikende R Dit jaar bestaa kamer ,,'t Ontluik jaar. Naar we vai nemen, zal men jubiléum-uitvoerir Het 2000ste lid. dag kwam een 9-; melden voor ee kaart van de IJs bleek de 2000ste een gratis kaart e het bestuur i moment niemand hem wel een e geven. Donderdag is be te houden voor d school voor u. 1. i school. Opdracht boome rijkswaterstaat 1 plaatsgenoot, den 1 opdracht gegeven 133 zware boomen „Tuinders Weh voorzitterschap v; van Leijen Sr. kv avond j.l. in de van de herv. gem leden van de vere Welvaren" in j-aa een. De secretaris bi uit, waarin werd c een jaar van r.ng: weest; de prijzen begeven zich in terwjjl gelukkig meer naar den bc worden gebracht; vereeniging is bleven. De rekening vai meester werd in- c vonden. De salarissen va penningmeester er werden weder onj steld. De heeren Molenaar werden i nicene stemmen h stuursleden. Hierna vonden plaats van mander kunstmest. Het be overweging gegeve mogelijk kwantun zien te verkrijgen. Na de rondvraag Loop der bevolkt king dezer gemeenl 1940 uit 3134 m. er 6903 inwoners. Z door geboorte met en door vestiging met 269 m. en 529 i In den loop van en 29 m. en 40 vr 272 ra. en 548 vr., kmg op 31 Dec. bes en 3772 vr., totaal 1940 werden 48 hui en 4 echtscheidinge

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2