ctueel. STILLE NO. 9 T EN laal is. 1.— Ketting- en smokkel handel. De 100.000 er uit! GEMEENTERADEN TIJDSCHRIFTEN Neuscatarrh vlcks Va-tro-nol DASHIELL HAMMETT r-H* el van Uw ïebt voort- te veel. uitnemend- n verkrijgt jp, hoeveel te leven, ravenhage. MENT VAN RT. landel, Nijver- ourant van 27 de navolgende rd: oudende email n en glazuur- ondering van onverzeepbare !aat, natrium- :fen, essences, mverbindingen bindingen, cal- lingen, esters, comprimeerde, dingen (behal- metasilicaat en ikt), kaarsen, lichtgevoelige iiumverbindin- ica, bewerkt en e bichromaten, perboraat en evoelige films, erglas, week- alpeterzuur en ;r het Rijks- Nederlandsche iet reeds thans t, terwijl ten vooralsnog zal e zijde van het e op Tabel A /eren, in voor werken zonder id Rijksbureau, uari 1941 een ft bruinsteen, it, loodglit en ert, bewerkt, ;n zijn normaal laten inschrij- voor een aan- eau voor che- de inschrij- en. Zij vallen TWEEDE BLAD Uitgebreide en goed- geleide organisatie ontdekt. De Almelosche politie is gelijk in 't kort gemeld in samenwerking met de marechaussee en controleurs van den distributiekring meer dan een week bezig geweest met een om vangrijken kettinghandel. Bij het onderzoek is men tot de ontdekking gekomen, dat deze affaire zich niet alleen beperkte tot een gedeelte van Twente. Men heeft hier te doen met een goed geleide organisatie, die haar vertakkingen heeft tot in het Zuiden van Nederland. Het doel ervan scheen voornamelijk te zijn geweest het verzamelen van grootere en klei nere hoeveelheden cacao, koffie, thee, vet. chocolade en zeep, welke artike len bij kleine hoeveelheden naar België en Duitschland werden ge smokkeld, waarvoor men in Hengelo, Enschedé en Oldenzaal enkele be middelingspersonen had, die iederen dag per trein of per fiets de grens passeerden, voor de Almelosche poli tie moesten verschijnen wegens het ondernemen van een poging tot ver boden uitvoer. Deze veelal onbemid delde menschen, vaak hoofden van groote gezinnen werden bij onver wachte visitatie in het bezit gevon den van grootendeels kleinere hoe veelheden koffie, thee, stukjes cho colade, cacao, zeep en ook jarretelles. De politierechter te Almelo heeft velen van deze menschen tot vrij groote geldboeten veroordeeld. In een geval legde de politierechter een week gevangenisstraf op, omdat de verdachte zich in 1914/18 ook had schuldig gemaakt aan smokkelen. De Almelosche politie heeft een tiental arrestaties verricht, doch vele ar restanten-zijn na verhoor en beken tenis op vrije voeten gesteld. Eenige andere gearresteerden zijn naar het huis van bewaring overgebracht. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Ook elders zijn verschillende per sonen in arrest gesteld. C. W. OUWEHAND THANS GEREHABILITEERD. Een misverstand met de militaire autoriteiten, die afgingen op onjuiste gegevens van een Hollandschen offi cier was aanleiding, dat de heer Ouwehand, de eigenaar van het be kende dierenpark op de Grebbeberg, op den tweeden oorlogsdag met en kele leden van zijn personeel is gearresteerd, aldus het Vbld. Daarmede werd hun plan om ge durende den oorlog in het dieren park te blijven en de dieren zoo goed mogelijk te verzorgen, verijdeld. De heer Ouwehand en zijn men schen werden naar Amsterdam ver voerd en daar na kortstondig onder zoek wel. direct weer op vrije voeten gesteld, maar ze moesten tot na de capitulatie wachten om naar den Grebbeberg te kunnen terugkeeren. Deze arrestatie heeft een reeks van de wildste geruchten geschanen, die zeer hardnekkig bleken te zijn. Thans evenwel heeft de heer Ouwehand de volgende verklaring ontvangen van don proc.-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam: „Bij dezen deel ik u mede, dat ik naar de aan het militair gezag verstrekte gegevens, op grond waarvan uw interneering is ge last, een ambtelijk onderzoek heb laten instellen. Uit dat onderzoek is mij geble ken, dat deze gegevens in geenen deele als juist zijn te beschou- De bezitter of gezamenlijke bezitters van lot no. 18539 in de Staatsloterij kunnen op dezen kouden Januaridag een vroolijk gezicht zetten. Op dit nummer is n.l. heden de 100.000 gevallen. Ook zij die no. 4736 hebben zul len dezen dag onthouden, want dat getal van vier cijfers bracht hun de 50.000. "Waar deze prij zen gevallen zijn, weten wij niet, maar wij hopen, dat zij die door de fortuin begunstigd zijn van Fortuna's beschikking veel genoeg enen vreugde zullen ge nieten. WATER VAN DEN BOVEN-RIJN VALT. Volgens mededeeling van den al- gemeenen dienst van den rijkswater staat is op den Rijn boven Mainz Ihans val ingetreden. Ook van Schweinfurth a/d Main en van Trier wordt val geseind. In het Rijngebied heerscht thans lichte vorst. Indien deze aanhoudt, zoodat geen nieuwe neerslag tot afvloeiing komt, zal de stijging op de Nederlandsche Rijntakken nog bedragen boven het bovenvermelde peil: Te Lobith rond 60 c.M., te Nij megen, Arnhem en Westervoort rond 50 c.M. Wat de Maas betreft is het peil van 45 M. te Maastricht nog niet bereikt. Om 14 uur was de stand 44.87 M. -F en de rivier stijgt 1 c.M. per uur. NED. KAMPEERKAARTEN- CENTRALE. De A. N. W. B. meldt: Er zullen er maar weinigen zijn, die thans reeds ernstig aan kam peeren denken. Weliswaar zijn de dagen alweer aan het lengen, maar de temperatuur maakt het kampee ren nu nog niet bepaald tot een ge noegen. Tot die weinigen, die wel aan kam peeren denken behoort de leiding van de afdeeling Nederlandsche Kampeerkaarten Centrale van den A. N. W. B. Deze afdeeling kan het werk nu nog op haar slofjes af. Da gelijks komen nog slechts enkele tientallen aanvragen om verlenging van kampeerkaarten binnen en alles kan regelmatig verwerkt worden. In de maanden Mei, Juni en Juli zal het werk zich echter weer op stapelen. Tienduizenden aanvragen van nieuwe kaarten en verzoeken om verlenging worden dan behan deld. Het ligt voor de hand, dat dit clan niet zoo vlot kan gaan als vele van de aanvragers wel gaarne zou den willen. Het is dan ook zoowel voor den Bond als voor de kampeerders van belang het werk van de N. K. C. over een zoo groot mogelijk tijdvak „uit te strijken". Dat is de reden, waarom U wordt aangeraden reeds nu Uw kampeer- kaart ter verlenging in te zenden of een nieuwe kaart aan te vragen. Doe dit ook al weet U nog niet zeker, of U wel zult gaan kampeeren. Loopt niet het risico over enkele maanden een plotseling opgekomen plan voor een kampeerweekeind te moeten op geven. Aan alle bondskantoren kunt U een kaart aanvragen of verlengen. „VIJANDELIJK VERMOGEN" EN DE STAATSLEENING. De vereeniging voor den effec tenhandel heeft bericht ontvangen dat de bevoegde Duitsche instantie toestemming heeft verleend, dat voor het verrichten van stortingen (voor zoover geen contante midde len aanwezig zijn) op inschrijvingen der 4 procent Nederlandsche staats- leening 1941 voor rekening van „vijanden" in den zin van de veror dening betreffende de behandeling van vijandelijk vermogen, ten beloo- pe van bedragen waarvoor even tueel op de gedwongen leening zou moeten worden ingeschreven, effec ten mogen worden beleend. SPIJKSCHE OVERLAAT WERKT OP VOLLE KRACHT. De Waal van Nijmegen bereikte gisteren een stand van 12.43 m boven N.A.P., aldus het Hbld. Door kwel water zijn vele kelders in de be nedenstad onder water geloopen. Men poogt door pompen den toe stand te beheerschen. De overlaat bij Spijk, die in den loop van Zondag in werking is getreden, werkt nu op de volle breedte met een hoogte van vijftig centimeter. Enorme hoeveel heden water worden hierdoor ge stuwd in de Oude Rijnarm, die reeds ver buiten de oevers is getreden en een groot gebied in de Lijmers blank heeft gezet. De dorpen Lobith, Her wen en Aerdt zijn geïsoleerd; vele boerderijen zijn van de buitenwereld afgesloten. VESTIGEN EN OVERNEMEN HOTELBEDRIJVEN. ENZ. De directeur van het Rijksbureau voor het hotel-, café, restaurant- en pensionbe-drijf brengt, in aansluiting op het persbercht van 14 Novem ber 1940 inzake nieuw te vestigen bedrijven in genoemde bedrijfs takken ter kennis, dat overneming van een bedrijf niet als een nieuwe vestiging beschouwd wordt. Bij de overneming van- bedrijven is de oude eigenaar verplicht mede te werken, dat de inschrijving bij het centraal distributiekantoor overgeschreven wordt ten name van den nieuwen eigenaar. Toestemming voor deze over schrijving door het centraal distri butiekantoor moet worden aange vraagd door bemiddeling van het rijksbureau. Ter vermijding van misverstand vestigt de directeur van bovenge noemd rijksbureau er de aandacht op. dat wanneer een ondernemer zijn bedrijf heeft verkocht en der halve diens codenummer ten name van dén nieuwen eigenaar is over geschreven, opnieuw een zaak wil openen, deze als een nieuwe vesti ging zal worden beschouwd, waar voor dus toestemming moet worden gevraagd. Uiteraard zal deze toe stemming onder de huidige omstan digheden slechts in zeer bijzondere gevallen kunnen worden verleend. GRIEP EPIDEMIE TE HOEVELAKEN. Te Hoevelaken zijn de openbare en en christelijke school wegens het heerschen van de griep in het dorp gesloten. De ziekte heeft geen kwaad aardig karakter. wen. „Bij mij bestaat er geen be zwaar indien u aan dit schrijven verdere bekendheid zoudt willen geven." De procureur-generaal fgd. directeur van politie w.g. VAN THIEL. Tegen den- verstrekker van de in bovenstaande verklaring bedoelde gegevens is een aanklacht bij den officier van justitie te Den Haag in gediend. TWEE VARKENS VAN 200 POND IN HET HOK GESLACHT EN MEEGENOMEN. Bij den landbouwer S. Schaap te Follega (Fr.) zijn twee varkens, ieder ongeveer 200 pond zwaar, uit hun hok, achter de boerderij staande, ontvreemd. De daders hebben de brutaliteit gehad, de kruist, .arten eerst in hun hok af te slachten en daarna mede te nemen. VIER INBREKERS OP HEETER- DAAD BETRAPT. Op 22 Januari, omstreeks midder nacht hoorden omwonenden ge stommel in het filiaal van Simon de Wit aan de Torenstraat in den Haag. De politie werd gealarmeerd, waar op politieagenten het perceel om singelden. Toen n en zich toegang verschafte tot' den winkel, vond men vier jongelui van ongeveer 18 jaar, die bezig waren alles wat van hun gading was in te pakken. On derwijl deden zij zich te goed aan allerlei lekkernijen en alcoholische dranken. Zij werden aangehouden, waarna bleek dat zij zich toegang hadden verschaft in de Snoekstraat door een buitendeur te vernielen, welke toegang gaf tot den kelder. Hier hadden zij een tusschendeur geforceerd en waren vervolgens in den winkel gekomen. Doodelijke val. - De 65-jarige D. Z. uit Sneek, die Zondag een zie kenbezoek aflegde te St. Nicolaasga, is bij zijn terugkeer op den nieuwen verkeersweg nabij Uitwe-llingerga met zijn fiets tegen een paal gevallen. De man is Maandag in het St. Antho- niusziekenhuis te Sneek overleden. Bonnen vervalscht. - Dinsdag trachtte te Almelo de' vijftigjarige mej. S. in een kruidenierszaak twee koffiebonnen kwijt te raken, die zij had vervalscht door het cijfer 3 in een 8 te veranderen. Het bedrog kwam uit en de politie werd gewaar schuwd, die proces-verbaal wegens valschheid in geschrifte tegen haar opmaakte. „Op den Uitkijk", Jan. 1941, Uitg. N. V. Gebr. Zomer en Keuning's Uitg. Mij. Wage- ningen. Negen artikelen uit Duitsche, één uit een Weensch, twee uit Ameri- kaansche tijdschriften vormen naast drie oorspronkelijk Nederlandsche stukjes den hoofdinhoud van dit nummer. Onderwerpen van de laat ste zijn: vooreerst Vitamine en ver duistering, waaruit wij leeren, dat vitamine-a helpt tegen schemer- blindheid. Dit is in levertraan te vinden, voorts is groote hoeveelhe den in spinazie, wortelen, boeren kool, sla, knolraap, eierdooier, boter, zomermelk. Het tweede artikel gaat over sterrekunde; het derde ver haalt ons de historie van Schokland, in 1859 op bevel van hoogerhand wegens overstroomingsgevaar voor goed verlaten. De overige opstellen betreffen het gebied der aardrijks kunde (Afghanistan, een pooldra- ma, rassen in N.-Afrika); genees middelen; een wonderdokter (Zei leis,) industrieële aangelegenheden, enz. SENT PANCRAS. De raad kwam gistermiddag voor het eerst in het nieuwe jaar bijeen Afwezig was de heer J. Duijf. De voorzitter, burgemeester J. Kroonenburg, herdacht in zijn ope ningswoord den overleden commis saris der provincie Noordholland, dien hij een hoog staand mensch noemde en van wien hij getuigde dat deze veel voor de burgemeesters in dit gewest is geweest. Het overlijden van baron Röell was voor de provin cie een groot verlies, omdat hij een man was met veel inzicht en groote ervaring, zoodat zijn adviezen steeds op grooten prijs werden gesteld. Hij zal nog lang in herinnering blijven. Wat de huidige omstandigheden betreft, zei spr., dat deze zeer moei lijk genoemd mogen worden. Hij hoopte, dat het conflict in de wereld spoedig tot het verleden zal behoo- ren, opdat weder kan worden be gonnen met den opbouw der landen. Spr. wenschte de raadsleden indi vidueel, hun gezinnen en de heele gemeente een gelukkig 1941, waarin, naar hij hoopte, Gods zegen op allen zal rusten. Ingekomen stukken. Ged. Staten deelden mede, dat noch hij hen, noch bij den secretaris generaal bezwaar bestaat tegen de verhooging van dp jaarwedde van den doodgraver, waartoe in de vori ge vergadering werd besloten. De eerste wijziging in de begrooting voor het dienstjaar 1940 werd door genoemd college goedgekeurd. Ten aanzien van de begrooting voor 1941 werd de goedkeuring door Ged. Sta ten verdaagd, omdat het onderzoek nog niet was afgeloopen. Datzelfde college deelde mede, dat de bijdrage dezer gemeente voor den keurings dienst voor waren vastgesteld is op 112.79. Van den secr.-generaal van sociale zaken was bericht ontvangen, dat, naar aanleiding van een vorig raadsbesluit, door hem met intrek king van het kon. besluit van 1920, het aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in de ge meente bepaald is op één (tot dus ver „lag de gemeente droog". Deze- vergunning is thans verleend aan den heer J. Bouwstra.) Van het mi nisterie voor opvoeding, wetenschap en cultuur was bericht gekomen, dat de gemeente over 1939 aanspraak mocht maken op een bijdrage van het Rijk ad f 6897.68 voor onderwijs kosten, waarvan inmiddels f 6750 is betaald, zoodat nog van het Rijk is te vorderen 147.68. Al deze inge komen stukken, benevens hét ver slag over 1939 van het Nat. Fond: -Voor Bijzondere Nooden en 't versla; over de examens voor het politie diploma over 1940, werden voor ken nisgeving aangenmen. Ged. Staten adviseerden om het raadsbesluit tot wijziging van de be grooting (in verband met den ver koop van eigendommen der ge meente en he.t gebruiken van het daarvoor te ontvangen bedrag tot aflossing van een leening bij de Nutsspaarbank) in te trekken en een nieuw besluit te nemen voor de be grooting 1941. De voorzitter iichtte toe, dat het pachtbureau de overschrijving van den grond nog niet had goedgekeurd en dat daar om de aflossing van de leening nog niet had kunnen plaats vinden. Die goedkeuring zal nu, naar de notaris had meegedeeld, wellicht spoedit komen en dan zal de overschrijving direct geschieden. In afwachting daarvan wilde spr. liever thans nog geen nieuw besluit nemen, maar dit uitstellen tot de volgende vergade ring. De heer C. Kloosterboer meende, dat medewerking van het pachtbureau in deze zaak niet noodig was, omdat het hier geen bouwgrond betrof. Genoemd bureau kan dus geen stagnatie meer veroorzaken, zoodat de leening gerust kan worden opgezegd. De heer Stammes maande tot voorzichtigheid; de kwestie is z.i. nog lang niet in kannen en kruiken. Uitvoerig werd nog verder gedis cussieerd over een en ander, met als resultaat, dat de zaak ter afdoening in handen van B. en W. werd ge steld. Winterhulp. De voorzitter deelde mede, dat hij toezegging heeft ontvangen voor het uitreiken van bons ter waarde van 400 voor Winterhulp makende met de f 105 welke reeds eerder werd uitgekeerd, totaal f 505. Een verzuim hersteld, zonder dat het geld zal kosten. Bij de vaststelling van het bedrag der kosten per leerling van de open bare school was verzuimd een post van 50 cent per kind voor adminis tratiekosten in rekening te brengen zooals dat wettelijk kan (en mis schien ook moet) gebeuren. De burgemeester was daarover op zijn vingers getikt, weshalve hij nu voor stelde om de reeds eerder vastgestel de 10.90 te brengen op 11.40. On danks deze verhooging zal de uit gave voor onderwijs voor de ge meente niet stijgen, zei de voor zitter, want die meerdere halve gulden is voor een kind der openbare school niet noodig en de bijzondere school, welks bestuur de uitgave mis schien wel moet doen, heeft altijd ruim voldoende gehad aan de 10.90 en zal nu heusch niet plotseling duurder worden. Het voorstel werd goedgekeurd. Kinderbijslagverordening. Ofschoon geen enkele gemeente ambtenaar uit Sint-Pancras voor den bijslag ingevolge de nieuwe wet in aanmerking komt, stelden B. en W. voor om voorzichtigheidshalve toch maar een verordening op grond van die wet in het leven te roepen, om de gemeente in de toekomst te vrij waren tegen aanslagen van den Raad van Arbeid in geval van ziekte. De raad ging hiermee accoord en keurde het door den voorzitter voor gelezen concept goed. Toeslag gehuwd gemeente- personeel. De voorzitter deelde mede, dat hij vanuit Den Haag een schrij ven heeft ontvangen, waarin werd gevraagd om den door de secreta rissen-generaal van financiën en bin- nenlandsche zaken goedgekeurden bijslag van 6 pet. op de salarissen van rijkspersoneel met dien verstan de dat jaarwedde plus bijslag niet méér dan 1900 zullen bedragen en onder voorbehoud dat de belang hebbenden na 31 Dec. 1937 geen salarisverhooging hebben ontvangen, ook van toepassing te verklaren op het personeel der gemeente. Spr voegde hieraan toe, dat er eigenlijk slechts één persoon (de veldwach ter) van zal profiteeren. De dood graver en een paar anderen verdie nen slechts zóó weinig, dat hun bij slag van geen beteekenis genoemd mag worden. De heer Stammes merkte op. dat de doodgraver kort geleden nog in jaarwedde is verhoogd. De voorzitter meende dat die er dan buiten zal vallen en ook de schoolschoonmaakster. Weth. vanKampen merkte op, dat die twee verhooging hebben ontvangen wegens vermeerdering van werk en dus waarschijnlijk nog wél deelen in de gunstige bepaling. Na nog eenige besprekingen werd besloten de zaak ter afdoening over te laten aan B. en W. Rekening- burgerlijk armbestuur vastgesteld. De re-kening van het burgerlijk armbestuur over 1940, sluitend in ontvangsten en uitgaven op 6337.16 met een subsidie van de gemeente groot 5663.05, werd op advies van den voorzitter aldus vastgesteld. De voorzitter merkte hierbij op, dat het eindresultaat tot tevre denheid mag stemmen. Hij bracht de armvoogden dank voor alle werk dat zij week aan week hebben ver richt ten bate van de minder be deelden in de gemeente en meende dat hun voor hun toewijding en har telijkheid alle lof toekomt. Speciaal dankte spr. den heer Muurling, die in het afgeloopen jaar administree- rend armvoogd was en dus het leeu wenaandeel in het werk had. De sluiting. ifc mB Doe een paar druppels Vlcks Va-tro-nol in ieder neusgat Het geneest spoedig opgezwollen slijmvliezen en verwijdert slijm. Geen last meer van prikkeling en U ademt weer vrij. Vóór de voorzitter tot sluiting kon overgaan, dankte wethouder T i m- m e r hem voor de vriendelijke woorden, in het begin van de ver gadering gesproken, hem daarbij wederkeerig een gelukkig jaar toe- wenschend. Spr. voegde hier nog aait toe den wensch,, dat de voorzitter nog eenige jaren de gemeente zal kunnen leiden op de wijze waarop hij dat nu reeds bijna 30 jaren doet. De voorzitter was voor dezen wensch erkentelijk en zou zelf ook niets liever willen, maar, zei hij, wij weten nu eenmaal niet wat de toe komst zal brengen. Speciaal had hij hierbij het oog op de aanhangige samenvoeging der gemeente met Koedijk, waarvan hij nog niets na ders had vernomen, maar waarover in Den Haag nog wel schijnt te wor den gedacht, zoodat men wellicht on verwacht de beslissing zal vernemen, wat voor spr. dan wel een heengaan zou kunnen beteekenen, om plaats te maken voor een jongeren burge meester. Hierna sluiting. OUDKARSPEL. De gemeenteraad vergaderde Dinsdagmiddag ten raadhuize onder leiding van den heer A. J. Wijnveldt, burgemeester. Afwezig was de heer Kaa wegens ziekte en de heer Borst om de bekende redenen. De voorzitter heeft in zijn ope ningsrede het overlijden van den commissaris dezer provincie, mr. dr. baron Röell, met eenige gepaste woorden herdacht. Eenige mededeelingen en goedge keurde besluiten, welke van Ged. Staten terug waren ontvangen, wer den voor kennisgeving aangenomen. Het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1940 werd eveneens voor kennisgeving aangenomen. Van het bestuur van de afdeeling Geestmerambacht van de hoofdaf- deeling Zoetwatervisscherij van de Nederl. Heidemaatschappij was een verzoek ontvangen om vrijstelling van de pacht van het vischwater over 1940. B. en W. stelden voor, aan dit verzoek gevolg te geven, waar toe besloten werd. Van het bestuur van de afdeeling Langendijk van de Stichting Katho lieke kinderuitzending in het bisdom Haarlem was een verzoek om ver hooging van het subsidie over 1941 ontvangen; dit verzoek was gegrond op de overweging, dat wegens de Winterhulp-actie geen collectes mo gen worden gehouden, waardoor de vereeniging inkomsten zou missen. De voorzitter merkte op, dat de Winterhulp niet gedurende het heele jaar duurt, zoodat er straks wel weer gelegenheid tot collectee ren zal zijn. De begrooting voor 1941 is reeds ingezonden ter goedkeuring, zoodat het beter is, dit verzoek tot de volgende begrooting te bewaren. Aldus werd besloten. Van het bestuur der Begrafenis- vereeniging was een verzoek ontvan gen om voor rekening van de ge meente een nieuw begraaf toestel aan te schaffen. B. en W. 'adviseerden, dit adres aan hen voor prae-advies te renvoyeeren. Zij staan er niet af wijzend tegenover, maar het adres is eerst Vrijdag j.l. ontvangen, zoodat het beter is, dat eerst prae-advies wordt uitgebracht. De raad ging hiermede accoord. B. en W. stelden voor, den termijn voor ontruiming van de onbewoon baar verklaarde woningen wijk A no. 67 en 231 te verlengen; de raad be sloot aldus. B. en W. stelden voor, in navolging van het Rijk, aan het lager bezoldigd gehuwd gemeentepersoneel een tijde lijke toelage te verleenen. Ook dit voorstel werd aangenomen. Het voorstel tot wijziging van de veldwachtersverordening, welke groo tendeels van administratieven aard was. werd eveneens aangenomen. Voor het gemeentepersoneel werd een kinderbijslagverordening vast gesteld. Aan de orde kwam hierna de be noeming van een lid van het Maat schappelijk Hulpbetoon. De aftre dende heer G. IJff werd met alge- meene stemmen herkozen. Bij de rondvraag informeerde de heer Kalverdijk, waarom de werk- loozen verleden week niet aan het sneeuwruimen zijn gezet. De voorzitter antwoordde, dat de sneeuw op Zondag was gevallen en dat de inwoners op dien dag reeds zooveel sneeuw hadden opgeruimd, dat het niet noodig was, de werkloo- zen er mee te belasten. In voorko mende gevallen zullen de werkloo- zen wel te werk worden gesteld. Daarna sluiting. MOEILIJKE TIJDEN VOOR ENGELSCHE HONDEN. New-York, 29 Jan, (D.N.B.) Ruim een half millioen honden zijn in En geland sedert het uitbreken van den oorlog gedood, zoo meldt de New- York Times uit Londen. De Engel- sche vereeniging voor dierenbescher ming doodt thans njg maandelijks gemiddeld ongeveer 10.000 honden. BUSTE VAN KEIZER TIBERIUS GEVONDEN. Rome, 28 Jan. (A.N.P.) In het oud-Romeinsche theater van Cassino heeft men bij opgravingen een buste van keizer Tiberius, die van 14 tot 37 n. Chr. regeerde, gevonden. Deze waardevolle buste, die van sycomo- rehout is vervaardigd, is betrekkelijk goed bewaard gebleven. o-rden verleend sen degene, die l bij het Rijks- iruari 1941 een ediend bij het 15, 's-Graven- bureau in staat orziening van 'en. Nadrukke- en van de op e, vermeld op GBBCHRBVEN DOOR T8KKISYSGKS ALEXANDER RAYMOND 16 ViN T" HOB KOMT AAN"l DEZE BANKBILJET-! TEN EN HOB KOMTI BR BLOED AAN J TE ZITTEN EH EH MEVROUW POWERS GAP ZE MIJ ZEKER. JK GAF ZE HEM EN IK HAD VERMOEDELIJK BLOED AAN MIJN HANDEN DOORDAT IK HIELP OM MIJN GEWON DEN MAN WEG TE DRAGEN. WAAROM HEBT U HEM GELD GE GEVEN EN WAAROM SLOOP HIJ UIT DE ACHTER DEUR?

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 5