Nette Dagdienstbode Advecteêtüëa een net Meisje, STAD EN OMGEVING AGENDA VIJANDEN IN DEN NOOD. MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND C. REINS, H. J. GROOT Kz., ANNA KOOIMAN, TRIJNTJE MOLENAAR, geb. SCHMIDT, EERSTE BLAD 2 DE A.S. WINTERHULP. COLLECTE. Zooals uit de bekendmaking door den burgemeester in ons vorig num mer blijkt, heeft Alkmaar voor de beide eerste inzamelingen van de Winterhulp een bedrag van f 7739.73 bijeengebracht en heeft men daar voor hier ter stede een bedrag van f 8650 in waardebons teruggekre- ken. Onzen stadgenooten past dus aller minst twijfel aan de pertinent gege ven verzekering, dat alles wat door Winterhulp gecollecteerd wordt de armen in eigen land ten goede komt, al. zullen er dan natuurlijk wel nood zakelijke onkosten zijn, welke ter bevordering van een goed verloop van werkzaamheden mede uit de ge collecteerde bedragenbestreden moeten worden. In Alkmaar en in zeer vele an dere gemeenten kan men thans de allerbehoeftigsten een voor hen verblijdende gave schenken, welke zooals bekend niet van den ge woonlijk genoten steun behoeft te worden afgetrokken. De collecte welke Vrijdag en Za terdag wordt gehouden, zal een lijstencollecte zijn en men zal zich dus thans met een inteekenlijst aan de huizen vervoegen. De directie voor Noordholland van liet Winterhulpwerk verzoekt ons er nadrukkelijk de aandacht op te wil len vestigen, dat de opvatting, als zoude men thans eenige dwang wil len toepassen allerminst gerechtvaar digd is. Slechts ter afwisseling wordt thans eens een lijstencollecte gehou den, eenerzij ds omdat men daarvan een hoogere opbrengst verwacht en anderzijds om statistisch materiaal te verkrijgen voor de verdere orga nisatie van de instelling. Tot eiken prijs wenscht men het beginsel van vrijwilligheid met betrekking tot de bijdragen te handhaven. DE UITREIKING DER PERSOONSBEWIJZEN. Zooals bekend worden met ingang van 1 Maart de persoonsbewijzen ingevoerd. Het is ons gebleken, dat het publiek de overtuiging heeft, dat men dan opnieuw voor het stadhuis of andere daarvoor aangewezen lo- caliteiten in de rij zal moeten staan, dat de fotografen weer dag en nacht moeten doorwerken om de elkaar verdringende „klanten" weer tijdig te kunnen bedienen, kortom, dat men weer voor dezelfde moei lijkheden zal komen als wij ze ge kend hebben bij de uitreiking der identiteitsbewijzen. Deze opvattig is, naar ons bij informatie blijkt, geheel onjuist. Inderdaad zullen met ingang van 1 Maart de persoonsbewijzen wor den ingevoerd maar men moet dit zóó opvatten, dat met ingang van dien datum aan het daaraan ver bonden werk zal worden begonnen. De thans reeds in ieders bezit zijnde identiteitsbewijzen blijven namelijk geldig tot 1 October en eerst op dien datum zal dus ieder een van een persoonsbewijs voor zien moeten zijn. Dat maakt het werk op de ge meentesecretarieën veel gemakke lijker hoewel men moet bedenken, dat er stuk voor stuk aan deze persoonsbewijzen heel wat meer werk te verrichten valt dan aan de identiteitsbewijzen. Aan één persoonskaart zullen verschillende ambtenaren hun werkzaamheden moeten verrichten, lie een schrijft b.v. de kaart, de tweede zorgt voor de vingerafdruk- -ken, een derde voor het signale ment enz. Maar er is ditmaal ruim schoots tijd om alles in orde te brengen en de mogelijkheid bestaat dus, dat men de belanghebbenden telkens weer in kleine groepen naar alphabetische volgorde oproept, zoodat het in de rij staan en het lang moeten wachten daar door voorkomen kunnen worden. Intusschen is het natuurlijk wen- schelijk, dat ook het publiek in middels maatregelen neemt om elke stagnatie te voorkomen. Men wachtte b.v. niet met het laten maken van de benoodigde foto's tct men wordt opgeroepen, maar eze daarvoor een veel vroegeren •:aium uit waardoor ook het onder hcogen druk werken van de foto- i afen- ditmaal kan worden voor komen. 8-OCTOBER-VEREENIGING De propaganda-commissie ver zoekt de leden vooral a.s. Zaterdag op den zittingsdag de plaartskaar- ten voor de revueavonden te ko men halen. De commissie is van 1012.30 en van 1.305 uur in de Harmonie aanwezig. Na Zaterdag zijn geen kaarten meer verkrijg baar, dus ook niet op de avonden zelf. Ieder lid ontvangt 2 kaarten a 0.25 per plaats en ieder huis genoot-lid 1 kaart a 0.25 per plaats. Er is tevens gelegenheid tot plaatsbespreking a 0.10 per plaats. Men wordt verzocht diplo ma's 1941 mede te brengen. Alkmaarders, die geen lid 2ijn van de S-October-Vereenlging kunnen zich a.s. Zaterdag opgeven en zoodoende de avonden bezoekeft. Het lidmaatschap bedraagt mini maal 1.per jaar. SCHEERZEEP EN ZEEP VOOR KAPPERSBEDRIJVEN. De Leider van den Distributie- dienst ALKMAAR maakt bekend, dat vanaf 10 Februari 1941 weder een aanvang zal worden gemaakt met de verstrekking van scheerzeep en zeep ten behoeve van kappersbe- drijven. Belanghebbenden kunnen vanaf 3 Februari 1941 formulieren MD 269 verkrijgen, welke zij ingevuld en onder overlegging van de loonlijst dd. 8 Januari 1941 weer bij den Distributiedienst, Bureau Breed- straat 40, dienen in te leveren. Er wordt op gewezen, dat deze formulieren persoonlijk in het distri butiekantoor moeten worden afge geven. Alkmaar, den 30sten Januari 1941. De Leider voornoemd, H. BAKKER. ZILVEREN JUBILEUM. De heer N. Schats, als koetsier van de firma Hoed in de heele stad en omgeving bekend, zal Zondag a.s. zijn 25-jarige dienstvervulling als zoodanig herdenken. Een oud-mari neman (de heer Schats heeft 16 ja ren actief gediend bij dat wapen) achter de paarden het klinkt eigenlijk gek, maar deze dieren heb ben aan hem geen slechten baas ge had en de firma Hoed zal zich zeker niet beklagen destijds mét hem in zee te zijn gegaan. DE DADER VAN DE INBRAKEN IN HET BLOCKHOVEPARK GEVAT. De politie te Velsen heeft gistet aldaar een inbreker aangehouden, die o.m. bekende zich aan de laatste inbraken in het Blockhovepark te Heiloo te hebben schuldig gemaakt, waarbij o.m. bij de familie Vis een collectebus van Winterhulp werd ont vreemd. Naar de man vertelde zat in deze bus 22. De dader is reeds door den veldwachter ai: Heilco gehoord. RADIO-CABARET-REVUE IN 'T GULDEN VLIES. Zondagavond om half acht zal er o. 1. v. den bekenden Radio man Frans Nienhuys een bont en vroolijk programma gegeven wor den in den vorm van een Radio- Televisie uitzending. Dan wordt n.l. ten tooneele gebracht de hu moristische radio-cabaret-revue ,Men vraagt en wij draaien", waarin medewerken: Frans Nien huys, de cabarettière Rita Ross, Maloïtz de beroemde telepaath, Hans Caspers de nieuwste radio zanger, Don Almerio tenor en Nol Nabarro de gevierde revue- en operette-artist. Voor de muzikale leiding zorgt Nel Nienhuys. Een aantal radiosterren alzoQ die niet alleen in de studio maar ook op het tooneel bijzonder voldoen. In deze cabaret-revue komen o. m. de volgende komische scènes voor: „De Radio Uitzending", „Manus weet het beier" en „De Dubbelganger". Deze sketches zullen zeer zeker groote vroolijk- heid brengen. In Amsterdam, Den Haag en Maastricht had deze revue een zeer groot succes, en zeker zal zij ook hier veel belangstelling trekken. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 1941, lijst 16. Nederl. romans. B74.1bl Bordewijk. Blokken. C14.4 Campert, en van Eyssel- steyn. Het Chineesche mysterie. E40.7 Etten, Van. Goede morgen melkboer! (j.) G90.51i Groskampten Have. Het licht aan de kim. (j.) I20.5d Iependaal, Van. De dans om de rinkelbom. M20.1g Man, de. Geiten. N23.5 Nesrut. Toen het vaderland riep R75.5 Rossum, van. Koosje Mans- velt. (j) S31mo Schendel, van. Mijnheer Oberon en mevrouw. S73.7k Soest, van. De kern. (j) S95.5g Strijt. De grootste gave. T37.8 Toonder. Uitvaart. V28.8 VelsenQuast. Kruispunt. V55.5s Vestdijk. Sint Sebastiaan. V55.5z Vestdijk. De zwarte ruiter. V61.5v Viruly. Verrassende ont moetingen. W82.1 Wolf—Catz. Wouter. W86.1bo Woude, van der. Blauw baard en octopus. In het Nederk vent. romans. B76.9o Bottomo. Onveilig signaal. B93.3e Buchholtz. Egholm. C16.6 Calrherg. Draagt elkanders lasten. F37.4v Földi. De vrouw van deze eeuw. K63.5 Koelsch. Narcose. P19.8 Pary. Vuurdoop in schof fies' land. N S20w Sava. De weg van een chi- V28.5 VHer. Zilver aan de San- dawaku. (j). j is: ook voor jongeren. De ruggegiaat van elk reclame-plan: DAGBLADRECLAME! Bioscopen. Roxy-lheater, 7.15 uur, hoofdnum mer Morgen gaat het beter (Neder! amus. film); hoofdrollen Lily Bouw meester, Paul Steenbergen en Theo Frenkel. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 7.15 uur hoofdnum mer Lajla (rom. natuurfilm); hoofd rollen Aino Taube en Ake Ohberg. Toegang boven 14 jaar. (Geprolon geerd). Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Gier Wally (rom.-dram.); hoofd rollen Heidemarie Hathyer, Eduard Köck. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 30 Januari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van „Niet voor de poes" door De Voortrekkers, onder auspiciën van Vreugde en Arbeid. 7.30 uur, Harmonie, opvoering Hildebrands Camera Obscura door Het Residentietooneel, voor Covoto. Zaterdag 1 Februari. 3 uur, concertzaal Harmonie, 3e abonnem.-concert H.O.V. DOOR HET IJS GEZAKT TE KOEDIJK. Hoe gevaarlijk het is om zich thans weer op het ijs in het Geest- merambacht te begeven, ondervond Woensdagmorgen dr. den Hartog, arts te Koedijk, die zich per prikslee in den polder begaf en, hoewei gaande over oud ijs, toch met slee en al erdoor raakte en zich slechts met veel moeite wist te redden. Met stijf bevroren kleeren kwam hij weer thuis. UITKEERING AARDBEIEN. Naar we vernemen zal er voor de aardbeientelers nog een toeslag over 1940 worden verleend. Het zal zijn 0.45 per kilogram en 0.10 per doosje. Of dit over den geheelen oogst zai zijn of over een gedeelte, was niet bekend. In ieder geval is het een compensatie voor de mis lukte teelt. WERKTIJD IN WERK VERSCHAFFING. De inspectie voor de werkver ruiming heeft den werktijd in werk verschaffing thans bepaald op 9 tot 18 uur met schafttijden om 10.30 en 16 uur. Op Zaterdag is de werktijd van 9 tot 14.15 uur, met schafttijd om 10 uur. Er wordt dan totaal 45 uur per week gewerkt, waardoor het loon mag worden aangevuld met 3 uur lichtverlet (80 pet. van het basis-uurloon). Met ingang van 10 Februari is het aanvangsuur bepaald op 8.30 uur, waardoor dan de werktijd 48 uur wordt. Met ingang van 1 Maart zal weder een andere regeling worden ingevoerd. Het bestaande verschil tusschen de werkverschaffing in eigen ge meente en elders is opgeheven, de nieuwe regeling geldt voor alle werkverschaffingen zonder onder- cheid. PRIJSOPDRIJVINGSCOMPLOT TE HOORN. Door den Centralen Crisiscontrole dienst is een prijsopdrijvingscom plot ontdekt, dat in Hoorn zijn oor sprong bleek te hebben. Op het Centraal Station te Amsterdam wer den twee Amsterdammers door ambtenaren van genoemden dienst aangehouden. De aangehoudenen, de gebroeders W. F. K. en T. K., hadden koffers bij zich, waarin een hoeveelheid koffie en thee werd aangetroffen, welke naar zij ver klaarden in Hoorn was gekocht voor een rpijs van 12.75 per kg. en de koffie tegen 7 a 7.50 per kg. Direct werd bericht doorgegeven naar den crisis-controledienst te Hoorn, welke een nader onderzoek instelde, waarbij, naar de N. H. Crt. meedeelt, het spoor leidde naar den kellner P. K. en den kruidenier D. K. aan het Groote Oost aldaar. Bei den hebben een bekentenis afgelegd. Bij D. K. is een hoeveelheid koffie en thee in beslag genomen. Deze winkelier bleek den voorraad te hebben gekocht van den bakker F. H. aan het Groote Oost en van een zekeren A. v. K. Tegen allen is proces-verba al opgemaakt wegens prijsopdrijving en overtreding van de distributiewet. FELLE BRAND TE HOORN. De voormalige kazerne grootendeels in asch. In den vroegen ochtend van gister heeft te Hoorn een felle brand een groot deel van de voormalige ka zerne aan de Veemarkt in de ascn gelegd. Dé brand werd tegen vijf uur ontdekt door een uitkijkpost van de luchtwacht. Direct werd de brand weer gealarmeerd, die met groot ma teriaal ter plaatse verscheen. Het vuur had reeds zóó snel om zich heen gegrepen, dat er weinig tegen te beginnen was. Een der vleugels van het uit drie verdiepingen be staande gebouw stond reeds in lich ter laaie. Het vuur vond veel voed sel in de garage van de W.A.C.O., welke hier op den beganen grond ligt. Vijf luxe- en twee vrachtwa gens werden een prooi der vlammen. De twee vrachtauto's waren niet verzekerd. In de tegen dit complex gebouwde boxen werden nog twee luxe-wagens door het vuur vernield. Uit een andere garage in het gebouw konden de auto's nog tijdig worden weggehaald. De brandweer kon niet verhinderen, dat ook de hooger ge legen verdiepingen, waarin de af- deeling van den Arbeiderssportbond haar tooneel-, gymnastiek- en bil- artzaal, benevens nog enkele lokali teiten in gebruik had, werden aan getast en verwoest. Vier biljarts en vele tooneelrequisieten gingen in het vuur verloren. Omstreeks zes uur bestond er ern stig gevaar voor uitbreiding, daar een regen van vonken door den oostenwind over de stad werd ge jaagd. Men kon de belendende per- ceelen echter behouden. Het gebouw zelf, dat eigendom is van J. B. Post, is over een lengte van 25 meter ge heel uitgebrand. De schade, welke grootendeels door de verzekering wordt gedekt, is zeer groot. De blus- schingswerkzaamheden werden door de strenge vorst zeer belemmerd. Men heeft nog geen zekerheid om trent de oorzaak van den brand. Dinsdagavond zijn de lokalen van den Arbeiderssportbond om 11 uur verlaten. In deze lokalen was echter een brandende kachel, zoodat het niet is uitgesloten, dat deze de oor zaak van alles is. KOEDIJK. Ziekenhuisverpleging. - Woens dagavond vergaderde de vereeniging Ziekenhuisverpleging. In tegenstel ling met het vorige jaar was de op komst nu goed. Het jaarverslag releveerde, dat het ledental van 724 tot 742 steeg, dat er 29 opnamen (17 vrouwen en 12 man nen) in ziekenhuizen hebben plaats gehad, waarvan 25 in het Centraal ziekenhuis te Alkmaar. In het tweede halfjaar van 1940 zijn er geen perso nen opgenomen voor rekening van de vereeniging. In totaal waren 430 lig dagen vergoed; drie opnamen wer den door den conïroleerenden arts afgewezen. Tweemaal werd gebruik gemaakt van een ziekenauto en 30 maal van een gewone auto. De con- troleerende arts onderzocht 23 ge vallen. De rekening van den penning meester gaf aan een ontvangst van 7 2284,20 en een uitgaaf van 1590,09, zoodat er een saldo was van 694,11. Het bezit der vereeniging is thans 912,02 tegenover het vorig jaar f 394,14, alzoo een vooruitgang van 517,88. Mevrouw HartogKlomp werd verkozen als bestuurslid; in de vaca- ture-Jn. Kooi werd gekozen de heer C. Boon Jbz. In de controle-commis sie werd de heer Jb. Modder be noemd in de vacature-P. Geus. Het maximum voor autovervoer per jaar per lid werd van f 10 ver hoogd tot 15 wegens de duurte en, moeilijkheid om een vervoermiddel te verkrijgen voor een zieke. Indien de kosten nog hooger zijn, kan door het bestuur een nadere regeling ge troffen worden. Geprobeerd zal wor den om plaatselijk een huurautc ter beschikking te krijgen. Twee vrije jaarpremies werden verworven door R. Koorn en K. Mol. GROOTSCHERMER. Vergadering ziekenfonds. - Het ziekenfonds „Concordia" vergaderde ten huize van den heer van Truijen. Slechts 16 van de 49 leden waren aanwezig. Het jaarverslag werd on der dankzegging goedgekeurd. Wij ontleenen eraan, dat de uitgaven f 198,06 hooger waren dan de ont vangsten, waardoor het bezit der vereeniging daalde tot 1961,18. Door de heeren F. Wiedijk en C. Spaan werd de rekening nagezien en in orde bevonden. In 1940 zijn 79 uitkeeringen gedaan. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren Jn. v. Tiel en IJ. Molenaar, herkozen. De weekuitkeering werd voor 1941 vastgesteld op f 6, zulks in verband met de minder gunstige uitkomst over 1940. Bij de rondvraag werd besproken dat nimmer meer dan één dokters briefje bij den penningmeester kan worden aangeboden. Hieraan zal streng de hand ge houden worden. EGMOND AAN ZEE. Winterhulp. - Voor onze ge meente is ditmaal een bedrag van 350 door Winterhulp beschikbaar gesteld. Tezamen met de reeds eer- 'der uitgedeelde bedragen is onge veer 10 keer zooveel beschikbaar gesteld dan in onze gemeente is bij eengebracht. Deze tijd is er niet alleen een van nood, ook van tegenstellingen. De overheid is er op uit om via de dis tributie het beschikbare voedsel naar billijkheid te verdeelen, maar ande ren gaan hamsteren of clandestien een varken vetmesten om méér te hebben ten koste van den even- mensch. De vrijwilligers van de luchtbescherming staan gereed om te helpen zoodra dit noodig is, ter zelfder tijd staan dan echter ook anderen gereed om te gappen uit de woningen van de gedupeerden. Gif ten voor noodlijdenden stroomen toe, maar gevallen van prijsopdrijving zijn aan de orde van den dag Er zijn er velen die van hun weinigje iets aan een ander willen geven, maar er zijn ook de leveraars van on deugdelijke waar: de schobbejakken die eikels malen en verkoopen voor cacao; die krijt leveren voor melk poeder. Het is in dezen tijd duidelijke ge bleken dat men in den nood zijn vrienden leert kennen en ook zijn vijanden. Deze vrienden verdienen veel lof en waardeering, maar zou den deze toch niet willen incassee- ren omdat ze meenen, niet méér te doen dan hun menschelijke plicht is. En eigenlijk hebben ze gelijk. Voor die vijanden van de mensch- heid heeft de overheid in den laat- sten tijd tal val verordeningen uit gegeven, waarin straffen zijn vastge legd, die lang niet malsch zijn. Gelukkig, want voor iemand die zich thans aan den evenmensch vergrijpt, zijn bezit rooft, hem rom mel levert voor etenswaar, munt slaat uit zijn nood voor zoo iemand is een straf niet gauw te zwaar. Hij verdient dat hij in het hok van zijn mestvorken wordt op gesloten; dat zijn huis wordt leeg gehaald zooals hij bij anderen plun derde, maar dan zóó dat er geen stoel meer in blijft; dat hij wordt opgejaagd zooals hij het de prijzen deed, dagen lang zonder tot rust te komen; dat hij een week lang alleen zijn gemalen eikels en zijn krijt als voedsel voorgezet krijgt. ZIJPfc. Winterhulp. - Voor deze ge meente is wederom een bedrag be schikbaar gesteld thans niet min der dan 2000 voor uitkeering aan de daarvoor in aanmerking ko mende behoeftigen. Deze z.g. Januari-uitkeering zal weder in waardebonnen geschieden en zal uiterlijk 10 Febr. a.s. moeten plaats hebben. Den vorigen keer is in deze gemeente een bedrag van 390 uitgekeerd, zoodat binnen eenige dagen in totaal een bedrag van bijna f 2400 onder de behoefti gen zal zijn verdeeld. De in deze gemeente gehouden collecten hebben ongeveer 858 opgebracht, terwijl aan giften ruim 100 is ontvangen, zobdat ruim f 1400 méér kan wor den uitgekeerd dan alhier is bijeen gebracht. Ongetwijfeld zal dit voor velen een reden zijn om bij de op morgen en Zaterdag te houden col lecte een grootere bijdrage te offe ren dan tot heden het geval is ge weest. Vereeniging Huiszorg opgericht. - Alhier is door de vereeniging van Plattelandsvrouwen in samenwer king met „Het Witte Kruis" opge richt de vereeniging „Huiszorg", welke ten doel heeft' om huisvrou wen, die door omstandigheden, b.v. ziekte, haar huishouding niet kunnen waarnemen, te helpen aan een goede hulp in de huishouding. Tot voorzitster werd benoemd mevr. Breebaartv. d. Horst te Schagerbrug en tot bestuursleden werden aangewezen: voor Burger- brug en omgeving de dames Bruin Visser en SchoorlGutker; voor St. Maartensbrug en omgeving de dames de Boervan der Sluijs en Jonge- jansKraak; voor Schagerbrug en omgeving de dames de BoerOtter en Breebaartvan der Horst; voor Oudesluis en omgeving de dames JippesKroes en Zr. A. Meurs; vcor 'i, Zand en omgeving de dames Oos terkampKoning en de WitKraak man; voor Petten en omgeving de dames de BoerBregman en Geen- senHolman. BROEK OP LANGENDIJK. Brand. - Woensdagmiddag is brand ontstaan in de woning van dr. Verdonk alhier. In den kelder, waar de ketel van de centrale ver warming is ondergebracht, is de brand ontstaan. Er ontwikkelde zich een geweldige hoeveelheid rook, zoodat het zich ernstig liet aanzien. De Broeker vrijwillige brandweer was echter spoedig ter plaatse, zoodat al heel gauw water kon worden gegeven uit een slang op de waterleiding. Men nam het vuur deskundig onderhanden, het geen noodig was ook, want de vlammen kwamen al door den vloer van de badkamer, welke boven den kelder gelegen is. Het duurde ruim een uur, eer alles geheel gebluscht was. De schade beperkte zich' tot brandschade in den kelder en in de badkamer, terwijl voorts eenige waterschade is aangericht. De schade wordt door verzekering gedekt. De centrale verwarming, welke door den brand onklaar was ge raakt, is denzelfden dag nog onder handen genomen, zoodat de dok tersfamilie niet al te lang in de koude behoeft te zitten. Bevorderd. - De heer A. Dek ker, voorheen aan het P. T. T.- kantoor alhier verbonden, is bevor derd tot commies bij de P. T. T., met als standplaats Haarlem. BROEK OP LANGENDIJK. 30 Jan. (Lang. Groen ten veiling). 24000 kg Roode ko:l 6; 56500 kg Gele kool 4.80; 76500 kg D. witte kool 4.30; 6100 kg Savoye kool 4.80; 1100 kg Uien en grove uien 5. NOORDSCHARWOUDE, 30 Jan. (Noordermarktbond). 87500 kg Roo de kool 6; 34000 kg Gele kool 4.80; 192600 kg D. witte kool 4.30 5400 Uien en grove uien 5. WARMENHUIZEN, 29 Jan. 1941 88600 kg Roode kool f 6; 10500 kg Gele kool f 4.80; 51500 kg D. witte kool f 4.30. ALKMAAR. GEBOREN: Helena J., d. van Pe trus H. L. Tros en C. M. Kleverlaan. Jan, z. van Johannes Purmer en T. Wagenaar. Agnes L. M., d. van Gelicus H. A. de Zeeuw en E. W. M. Spaan. Johny, z. van Jan S. Jan sen en H. C. Richardson. Willem, z. van Cornells de Boer en G. Ver steeg. OVERLEDEN: Aafje Meijer, wed, van J. Smit, 71 jaar. 1891 1941 Den 4en Febr. hoopt onze lieve Man en Vader, de Heer den dag te herdenken dat hij vóór 50 jaar als watermolenaar in den polder R. is aangesteld. Zijn liefhebbende Echtgenoote, Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen. Pettemerleluft, Jan. 1941. Receptie vanaf 2 uur. Heden overleed, geheel onverwacht, mijn üeve Zoon in den ouderdom van 52 jaar. Zijn diepbedroefde moeder Wed. K. GROOT. Nieuwe Niedorp, 29 Januari 1941. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 3 Februari a.s. des namiddags 2 uur. Heden overleed, ten huize van mej. S. Pluister, in den ouderdom van 74 jaar, onze Behuwdzuster, Tante en Nicht Wed. van C. PLUISTER Sz. Namens de familie, D. PIJPER. Nieuwe-Nieaorp, 28 Januari 1941. Heden overleed ïn het Centraal Ziekenhuis, na een kortstondige ongesteldheid, onze geliefde Vrouw en zorgzame Moeder in den ouderdom van ruim 66 jaar. C. MOLENAAR. A. J. MOLENAAR. F. J. MOLENAAR. Alkmaar, 30 Januari 1941. Forestusstraat 12. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Maandag op de Gemeentebegraaf plaats. Vertrek vanaf het Centraal Ziekenhuis nam. twee uur. Onzen hartelijken dank aan allen voor de belangstelling bij ons 25-jarig huwelijksfeest ondervonden. G. v. d. POL en Echtgenoote. Alkmaar, 30 Januari 1941. gevraagd. Zelfst. kunnende werken. LANGESTRAAT 93. GEVRAAGD voor dag of dag en nacht. APPEL, St. Armaitraat 37.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2