DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De dag der nationale verheffing. Rede van Hitier in het Sportpaleis. Slecht weer belemmerde de actie aan het Grieksche front. Ir» Oost-Afrika werden Australische aanvallen afgeslagen. Britsche industrieele bedrijven aangevallen Bonaanwijzingen. Thee- en koffierantsoen verminderd VERDU1SIER1NGS- TIJDEJV van 18.24 tot 9.22. ischleden van onfeilbaar in- bij geholpen? geleden het is, mijn vrouw dwaald waren, >racht. We wa- s in hét dorp eersten avond /e in het don- bakker en een en. Die twee schen vonden gefourageerd den weg terug ïing niet meer ien telkens op uit. Maar we e huis een nést en dagen lig- ïitkomst bren- ehoorzaam met Kalen was ge haald. „Kom, ar de kindjes. het onmid- snapte die - en zette er s binnen tien en kortsten .Vat voor een ïtingsinstinct hebben, om ;ren avond, lar zij nog 5, den direc- en naar het lie ouwe piet, letterlijk alles, r zeiden. Op re de ui-klank n, of ze stond im uit te gaan. maar niets [an waren een maar maakten Kan de rechter- Na een week en ze reageer- ils hadden we ioveel woorden nee aan den :e er een heel na om ons iets brengen. Had drinkensbak einzend in den iken, en ging le kraan staan een zacht pie- erde, een echt n. En als we .haar totaal legdè ze haar in de richting iochter Djoekie ger, die ram- et haar etens- zooals de bor- sje tikt als hij op en neer" v gesproken, :n, die ik in aren heb ge- n vrouw en erug, als wij eens gingen et maakten. een kwaaie met wien genlijk niet laten. Hij kamer bin- )1 verstomde en hij lucht n zijn vroo- ;d zijn baas k staan. Ik s een baas minder ple- ir de fokker d nog een vYNOLOOG. *ES VOOR DRUKWERK! COURANT, 20. an kan ik mijn ipje steken om ggen, dat hij het jou wel naar in de eer- je niet, en ten iffeur denken, e behekst was, leelijk gezicht jken, en van in rijden". Hoe laat gaat die van plaats h niet. Ik moet p perron num- :n. Ik weet het recies, maar ik n nu, laat mij Pje". Waar is Pel- naam, waaron sje, wier naam man was, bij m bekend was. lezen bijnaam in de algemee- deze hulp). zei Mary, in aag, „is Pel- veertien dagen ;rs zat je nu ALKMAARSCHE COURANT Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door he4 geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0 25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 26. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj, N. ADEMA. Twee bladen. Vrijdag 31 Januari 1941 Acht jaar Nat. soc. bewind. In het Sportpaleis in Berlijn heeft Adolf Hitler gister ter gelegenheid van den achtsten verjaardag van de nationaal-socialistische revolutie een groote rede gehouden. Minister Göbbels heette den Führer welkom en herinnerde er aan, hoe deze het volk van overwinning naar overwinning gebracht had. Hitier spreekt. Adolf Hitler gaf in het begin van zijn rede een historisch overzicht van de afgeloopen acht jaar. Duitsch- land heeft geen schuld aan den vori- gen wereldoorlog. Engeland heeft in 300 jaar door geweld een wereldrijk opgebouwd. Achter de zoogenaamde democratie staat de overheersching der volken en de kneveling der men- schen. Egyptische en Indische natio nalisten verdwijnen bij duizenden in gevangenissen en concentratiekam pen. Engeland is het land van de leuze en de phrase. Het resultaat van alles is, dat Engeland thans drie vierde deel van de wereld be- heerscht, dat 46 menschen op 50 vierkante kilometer ruimte wonen. Het Europeesche vasteland was als gesloten economische factor tegen over de ontwikkeling van het Brit- sche impirium volkomen uitgescha keld. In Europa is langzamer hand een ordening van, krachten ontstaan, welke Engeland 1 enmerkte als het zoogenaamde everltvieht van krachten, wat een andere naam is voor desorganisatie van het volk. Wanneer wij thans nog van een wereldmacht Engeland of van Enge land als beheerscher der wereld spreken, is dat toch slechts een waanvoorstelling. Engeland is, ondanks zijn verove ring van de wereld, in sociaal opzicht de achterlijkste staat van Europa, vólkomen gericht op de belangen van een betrekkelijk kleine en dunr.e bvenlaag en de daarmede verbonden Joodsche gemeenschap, die de pers in handen heeft gekregen. Zoo is het mogelijk, dat in dezen staat millioenen menschen armzali ger gehuisvest en gekleed zijn dan in de overbevolkte staten van midden- Europa. Wanneer Engeland zich thans voorneemt om na den oorlog de sociale problemen aan te pakken, dan kunnen wij slechts zeggen, dat dit bij ons al lang is gebeurd. De geheele Britsche wereldmaat- «diappij berust nog slechts op het denkbeeld steeds weer vreemde lan den te kunnen krijgen om tegen het continent op te treden, maar in Euro pa zelf is aan de desorganisatie van het continent reeds een einde geko men, doordat de volken ontwaakt zijn. De oorzaken van den wereld oorlog. Sinds 1871 begon Engeland Duitsch- land met zijn haat te achtervolgen, omdat deze nieuwe schepping voor Engeland schadelijker was dan het oude Frankrijk. In al de 400 jaar dei verovering van zijn wereldheerschap pij heeft Engeland zich van vreemde hulp bediend. De wereldoorlog is uitsluitend het beoogde product van Britsche staatsmanskunst. Duitsch- land is in 1918 niet overwonnen, maar het resultaat van dat jaar is uitsluitend het gevolg van een zel den voorkomende opeenhooping van persoonlijke onbekwaamheden in de leiding van het Duitsche volk. Wat van 1918 tot 1921 is geschied en wat het Duitsche volk niet vergeten heeft waren woordbreuken aan de loopende band. Dit volk is nu immuun tegen al dergelijke pogin gen in de toekomst, omdat het heeft leeren inzien wat de democratische beloften beteekenen. Daarna besprak Hitier de oprich ting der nationaal-socialistische be weging, weike men eerst fantastisch heeft genoemd. In Italië is dit proces evenwel ook geslaagd en in eenige democratieën probeert men den schijn te wekken alsof men hetzelfde tot stand wilde brengen. Het nationaal-socialisme heeft, na dat Hitier op wettige wijze aan de macht was gekomen, de democratie overwonnen. Onze weg aldus de Führer was duidelijk afgebakend. Wij moesten een Duitsche volksge meenschap tot stand brengen, alle vooroordeelen van klassen en stan den overwinnen en den Duitschen mensch, met breking van verzet, op voeden tot de gemeenschap. Er moes; een Duitsche nationale economie worden opgebouwd, waarbij het eco nomisch leven ondergeschikt wordt gemaakt aan het algemeen belang. Het was aldus de Führer mijn trots deze revolutie uit te voeren zonder dat er in Duitschland ook maar één vensterruit vernield werd. De buitenlandsche politiek. Versailles moest worden gëliqui deerd, want dit was de gemeenste mishandeling van een groot volk, welke ooit in de geschiedenis heeft plaats gehad. Wat een aanbiedingen aldus de Führer heb ik niet gedaan, maar elk voorstel mijnerzijds was voldoen de om een bepaalde joodsche inter nationale kapitalistische kliek ter stond in opschudding te brengen. Zelfs de makers van het document van Versailles hebben eens toege geven, dat de mogelijkheid van een herziening onder het oog diende te worden gezien en daarvoor den Vol kenbond uitverkoren. Duitschland heeft al spoedig gezien, dat het hier mets te verwachten had en daaruit de consequenties getrokken. Toen het Saargebied tot Duitsch land terugkeerde, bestond de moge lijkheid, dat wij met Frankrijk tot overeenstemming zouden komen. Wij hebben toen van verdere herziening der Duitsche grenzen in het Westen afgezien. Toen ik evenwel zag, dat in Engeland de oude oorlogsophitsers hun misdadig spel gingen hervatten, toen was het duidelijk, dat men daar niet streefde naar een rechtvaardige overeenkomst met Duitschland. maar dat men dit land weer op goed- koope wijze meende te kunnen ver slaan. In 1934 zijn wij daarom gaan be wapenen. Frankrijk begon den oor log uitsluitend uit lust om weer tegen Duitschland te vechten, en zij heb ben zch daar overgegeven aan fan- taseën der vernietiging van ons rijk, wat thans volkomen onmogelijk is. Herhaalde malen aldus de Führer heb ik Engeland tever geefs de hand gereikt, want wij had den geen punten van conflict be halve de teruggave der Duitsche ko loniën, waarover wij konden onder handelen. Engeland haat voornamelijk den socialen bloei van Duitschland, maa, de wereld van het ontwakende so- ciae geweten zal tenslotte de succes volle wereld zijn. Wanneer de oor log nog lang duurt, kan men van alles beleven, zelfs dat de Engelscher, een commissie sturen om ons pro gram over te nemen. Hitier streefde tevergeefs naar een accoord. Daarna besprak d-a Führer zijn ver- geefsche pogingen om tot een ac coord te geraken, maar steeds weer werden zijn tot vriendschap bereide woorden in Engeland met gekakel en geschreeuw ontvangen. Het bloed der volken moest nu eenmaal weer in dienst van het geld eener kleine belangengroep gesteld worden. Reeds het jaar, dat achter ons ligt, heeft practisch dezen oorlog beslist. Uitvoerig ging de führer ver volgens de oorlogsgebeurtenissen na. Ik heb aldus Hitier gelezen, dat de Engelschen het voornemen heb ben ergens met een groot offensief te beginnen. Wanneer zij mij dit tevo ren willen mededeelen, zal ik dat ge bied laten ontruimen om hen de moeilijkheden van een landing te besparen. Waar wij nu staan, haalt niemand ons meer weg en wij zullen, wanneer het uur komt, den beslis- senden slag slaan. Dat wij den tijd daarvoor gebruikt hebben, dat zullen de heeren dit jaar historisch meema ken. Wij hebben niets tegen Amerika. Wanneer staten van dit continent probeeren in het Europeesche con flict in te grijpen, dan zal Europa zich verdedigen. Een waarschuwing. Over een ding vooral moet men zich geen verkeerde voor stelling maken: Wie meent En geland te kunnen helpen, moet in ieder geval zich van het vol gende bewust zijn: elk schip, het zij wel of niet van beteekenis. dat voor onze torpedolanceer- buizen komt, wordt getorpe deerd. Wij bevinden ons in een oorlog, dien wij niet gewild heb ben, integendeel. Vaker kan men de andere partij niet de hand gereikt hebben. Wanneer de an deren dan echter willen vechten en als doel hebben het Duitsche volk uit te roeien, dan zullen zij leelijk hun neus stooten. Dit maal vecht men niet tegen een afgemat Duitschland als in den wereldoorlog. (Groote bijval.) Wanneer men echter andere ver wachtingen heeft, dan kan ik slechts zeggen, ik begrijp ze niet. Wanneer er gezegd wordt: Italië zal afvallig worden, dan moeten de heeren toch geen revoluties in Milaan uitvinden, doch dan moeten zij oppassen, dat er bij hen zelf geen onrust ontstaat. De verhouding tusschen Duitschland en Italië wordt door deze staten slechts zoo gezien, zooals zij dat zelf meestal plegen te doen. Duitschland en Italië behoeven voor elkanders hulp geen steun punten cadeau te geven. Wanneer Engeland in eenige Ita- iiaansche mislukkingen reeds het be wijs van eigen overwinning ziet, dan moge het er slechts van overtuigd zijn, dat die rekening aan het eind van den oorlog punt voor punt za: worden vereffend. Wanneer de Duce en ik aldus Htler elkaar de hand schudden, dan is dat de hand van mannen die eer bezitten en dat zal in den loop van het jaar nog duidelijker worden. Ook wanneer Engeland in den Bal kan verschijnt, zullen wij het aan vallen. Verhongeren zal het Duitsche volk nooit en wij hebben evenmin gebrek aan grondstoffen. Geen zeven fouten. Ik heb aldus de Führer niet zooals een Engelsche mijnheer heeft uitgerekend in 1940 zeven fouten gemaakt, maar 724, maar mijn tegen stander heeft er 4.385.000 gemaakt. Wij gaan thans het jaar in met een weermacht die sterker dan ooit is. Het aantal divisies is geweldig uitgebreid, wij hebben nu een groote1 oorlogservaring en onze uitrusting is verbeterd. Ter zee zal dit voorjaar de duikbootenoorlog beginnen en men zal merken, dat wij niet ge slapen hebben. Het luchtwapen en de geheele weermacht zullen de beslis sing afdwingen. Onze productie is gestegen en het Duitsche volk staat hecht achter zijn leiding, bereid te verduren wat het lot vergt. Dit jaai zal het historisch jaar worden eener groote nieuwe ordening van Europa, de ontsluiting der wereld voor allen en het breken der tyrannie van be paalde volken. Er zal een overeen stemming tusschen de volken komen en het rasseninzicht vindt nu reeds bij steeds meer volken inzicht. Ik hoop, aldus Hitier, dat ook de volken, die thans nog vijandig tegen over ons staan, eens hun grooten binnenlandschen vijand zullen ont dekken en nog in één front met ons zullen aantreden, het front eener arische menschheid tegen de inter nationale Joodsche uitbuiting en Joodsch volkenbederf. Al is ook het aantal dooden en gewonden klein vergeleken met alle vroegere oorlogen, toch is het offer zwaar voor degenen, dia erdoor ge troffen worden. Onze -volledige sym pathie, onze liefde en onze zorg gaan uit naar hen, die dit offer moesten brengen. Zij hebben geleden wat geslachten voor ons aan offers moes ten brengen. Op alle gebieden heelt het land gewerkt. Ter vervanging van den man heeft zij voor alles de Duitsche vrouw. Ons volk wordt door een wonderlijke gedachte van ge meenschap beheerscht. Dat deze ge dachte in haar volle kracht ons m het komende jaar moge bijblijven is de wensch van den dag van heden. Dat wij voor deze gemeenschap wil len werken is onze gelofte. Dat wij in dienst van deze gemeenschap de overwinning behalen, is ons geloof en ons vertrouwen. En dat de Heer ons in den strijd van het komende jaar niet moge verlaten, dat moei ons gebed zijn. Deutschland, Sieg Heil. Na de slotwoorden van den Führer brak de menigte los in een oorver- doovend gejuich. Ook de redevoering werd steeds weer door geestdriftige toejuchingen onderbroken. Ergens in Italië, 30 Jan. (Stefani.) Het 237ste communiqué van het Ita- liaansche hoofdkwartier luidt: Aan het Grieksche front werden de krijgsverrichtingen door slecht weer belemmerd. Bij een levendige bedrijvigheid van patrouilles hebben wij gevangenen gemaakt en wapens veroverd. In Cyrenaica levendige bedrijvig heid van artillerie, patrouilles en snelle afdeelingen, die door onze luchtmacht actief gesteund werden. In Oost-Afrika zijn aan het Noor delijke front Australische afdeelin gen afgeslagen. Een plaats, die zij bereikt hadden, werd opnieuw be zet. Gevangenen en wapens vielen ons in handen. In drie verschillende sectore aan het Zuidelijke front heb ben wij vijandelijke colonnes aange vallen en op de vlucht gedreven. Onze luchtformaties hebben vijande- ijke gemotoriseerde strijdmiddelen, troepen en stellingen energiek ge bombardeerd. De Britsche luchtmacht heeft eeni ge onzer luchtbases aangevallen en lichte schade toegebracht. Een vijan c.elijk jachtvliegtuig is neergescho ten. Het bombardement v Saloniki. Belgrado, 30 Jan. (D.N.B.) Over het bombardement van Saloniki van j.l. Dinsdag meldt het blad Politika, dat het luchtalarm twaalf uur ge duurd heeft. Het Grieksche afweer geschut heeft den geheelen tijd hevig gevuurd doch geen enkel Ita- liaanscli vliegtuig neergehaald. Ook stegen Grieksche jagers op, doch zij konden niet beletten, dat de Italia nen ongehinderd ontkwamen. De ge worpen bommen waren meerendeeJs van groot kaliber. In de Joego-Slavische vrijhaven- zóne is geen schade aangericht. Ook is geen enkele Joegoslaaf gedeerd Na dit nieuwe hevige bombardement heeft een groot deel der bevolking besloten, de stad te verlaten en ver der het land in te trekken. Engelsche vliegtuigen boven het N. W. Duitsche kustgebied. Berlijn, 30 Jan. (D.N.B.) Het op perbevel der weermacht deelt mede: Bij gewapende verkenning boven de Britsche eilanden heeft de lucht macht industrieele bedrijven aan de Oostkust van midden-Engeland als mede in het Zuid-Oosten van Enge land aangevallen. Ver dragend geschut van het leger beschoot militaire doelen in Z.O. En geland. Sterke formaties gevechts vliegtuigen hebben in den nacht van 29 op 30 Januari strategische doelen rond Londen met brisant- en brand bommen bestookt. De vijand wierp in denzelfden nacht in het N.W. Duitsche kustge bied op twee plaatsen bommen, die uitsluitend woonwijken, waaronder een arbeidskamp, troffen. Ver scheidene burgers werden gedood of gewond. De aangerichte materieeie schade is onbelangrijk. Het in het weermachtbericht van gisteren ais vermist opgegeven Duitsche ge vechtsvliegtuig is intusschen terug gekeerd. Aanvallen op Londen. Berlijn, 30 Jan. (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt, hebben vannacht sterke afdeelingen Duitsche gevechts vliegtuigen in opeenvolgende golven Londen met succes aangevallen. Er brak een reeks branden uit. Eenige daarvan namen een grooten omvang aan. Van grooten afstand was de vuurgloed te zien. De aanvallen op Londen. Berlijn, 31 Jan. (D. N. B.) Londen heeft op 30 Januari weer een onrüs- tigen dag beleefd. Van den ochtend tot het invallen der duisternis vloog een onophoudelijke reeks Duitsche gevechtsvliegtuigen over de stad, die aanvallen deden, zoodat den gehee len dag luchtalarm heerschte. De Duitsche vliegtuigen wierpen een groot aantal bommen neer. Op hun vlucht terug kwam het nu en dan tot aanvallen van Britsche jacht vliegtuigen. De Duitsche toestellen keerden echter alle naar hun bases terug. Het Britsche ministerie van luchtvaart en dat van binnenland- 125 g. koffie of 50 g. thee in 6 weken. De Secretaris-Generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat het noodzakelijk is gebleken voor de komende distributieperiode het koffie- en theerantsoen te verminderen. Gedurende het tijdvak van Maandag 3 Februari tot en met Zondag 16 Maart a.s. geeft de met „02" genummerde bon van de n i e u w uitgereikte „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 125 gram koffie of 50 gram thee. BOTER EN VETTEN. Gedurende het tijdvak v,in Zater dag 1 Februari tot en met Zondag 9 Februari a.s. geeft de met „28" genummerde bon van de boter- kaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter öf een half pond mar garine. Ter vermijding van mis verstand wordt erop gewezen, dat het hier bon 28 van de „oude" boter- en vetkaart betreft. De met „28" genummerde bon nen, die op 9 Februari nog niet ge bruikt zijn, blijven voorts nog gel dig tot en met Zondag 16 Februari a.s. De aandacht wordt er op geves tigd, dat de bonnen van de boter en vetkaart voortaan in plaats van- ef Zaterdag tot en met Vrijdag d.a.v., steeds geldig zullen worden verklaard vanaf Maandag tot en met den daaropvolgenden Zondag, hetgeen, zooals bekend, eveneens het geval is met de bonnen, welke recht geven op het koopen van brood, gebak, kaas en eieren. In verband hiermede is bon 28 van de boterkaart en van de vetkaart bij uitzondering geldig verklaard voor ?en tijdvak van negen dagen. BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 3 Februari tot en met Zondag 9 Februari a.s. geeft elk der met „1" genummerde bonnen van de nieuw uitgereikte broodkaart recht op het koo pen van ongeveer 1O0 gram brood. Voorts geeft elk der met „1" ge nummerde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoem de bakkerijproducten telkens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gram, biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, andere koekjes 200 gram, koek 160 gram, cake 300 gram, gevuld kleii. korstgebak b.v. amandelbroodjes) 400 gram, gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, wel ke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoe veelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 9 Februari nog niet ge bruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 10 tot en met 16 Februari a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatst genoemde week niet mogen wor den gebruikt in hotels, restaurants e. d. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maan dag 3 Februari tot en met Zondag 9 Februari a.s. geeft de met „03" genummerde bon van de nieuw ui-tgereikte „b onkaart algemeen" recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 9 Februari nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 16 Februari a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 10 tot en met 16 Februari niet ge bruikt mogen worden in hotels, restaurants e. d. TOILET- EN HUISHOUDZEEP. Gedurende het tijdvak van Za terdag 1 Februari tot en met Vrij dag 28 Februari a.s. geeft de met „01" genummerde bon van de nieuw uitgereikte „bon kaart algemeen" recht op het koo pen van 150 gram toiletzeep (nieu we samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zachte zeep- pasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het pu bliek, doch uitsluitend wordt be schikbaar gesteld ten behoeve van wasscherijen. Voorts blijft de bepaling van kracht, dat de oude voorraden zeepvlokken, zelfwerkende wasch- middelen en vloeibare zeep, welke zeepsoorten thans niet meer wor den aangemaakt, nog mogen wor den uitverkocht, met dien ver stande, dat elke bon recht geeft op het koopen van 125 gram zeep vlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloei bare zeep. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. Gedurende het tijdvak van Za terdag 1 Februari tot en met Vrij dag 28 Februari a.s. geven de met „brandstoffen, een eenheid, vier de periode" en de met „cokes, een eenheid, vierde periode" gemerkte bonnen recht op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen. Verbruikers in de groepen b, c en d, met een verbruik van meer dan 25 eenheden per periode, dienen zich in de maand Februari tot de distri butiediensten op door deze diensten te bepalen tijdstippen te wenden, teneinde de toewijzingen in ont vangst te nemen. HONDEN-EN KATTENBROOD. Van 1 tot en met 28 Februari 1941 wordt op bon no. 15 van de voeder- kaart voor honden beschikbaar wor den gesteld voor: groep 1 10 kg hondenbrood groep 2 10 kg hondenbrood groep 3 8 kg hondenbrood groep 4 5 kg hondenbrood groep 5 4 kg hondenbrood groep 6 3 kg hondenbrood Op bon 15 van de voederkaart voor katten wordt over dezelfde pe riode 1 y3 kg kattenbrood beschik baar gesteld. Na 28 Februari 1941 is bon no. 15 van bedoelde kaarten ongeldig en mag deze niet meer worden aange nomen. sche veiligheid hebben nog bekend gemaakt, dat de vijandelijke vlieg tuigen een groote hoeveelheid brand en brisantbommen boven Londen hebben uitgeworpen. Boven een der wijken van Londen is een Duitsch vliegtuig voor den aanval tot op omstreeks honderd voet gedaald. De Press Association heeft nog gemeld, dat vijandelijke toestellen vanmiddag ook versperringsballons neergeschoten hebben. Duitsche toe stellen, zoo werd ten slotte gemeld, hebben in den loop van den dag ook boven het oosten van de Midlands bommen laten vallen. Hierbij is eenige schade aan gebouwen ont staan. DE HULP AAN ENGELAND. Washington, 31 Jan. (D. N. B.) De commissie voor buitenlandsche zaken van het huis van afgevaardigden eeft gisteren met 17 tegen 8 stem men een spoedige aanvaarding be- Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 31 Januari op 10.50 onder 22.13. Eerste kwartier 4 Februari. pleit van de wet op de hulp aan Engeland. De goedkeuring van het wetsvoorstel werd er mede gemoti veerd, dat de wet van de grootste beteekenis is voor de vitale belangen van Amerika en de Amerikaansche beschaving.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1