CAMERA OBSCURA. 'V Ph. M. Bosscher f AGENDA Een zeer goede opvoering van „Het Residentie Tooneel". Bekendmaking 1 LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Vrijdag. Op den leeftijd van 67 jaar over leed in huize Westerlicht onze bekende stadgenoot ir. Ph. M. Bosscher, van 1916 tot 1 Januari 1938 directeur van de Alkmaarsche IJzer- en Metaalgieterij. Daarvoor was de heer Bosscher, die in Veen- dam geboren werd, ingenieur bij de Rotterdamsche tram. De heer Bosscher, die zich steeds heeft gekenmerkt als een man met een groot verantwoordelijkheids gevoel, is voor het gemeenschaps leven in Alkmaar een man van groote verdienste geweest. Zoo was hij tot op heden voor zitter van het bestuur van de ver- eeniging de Ambachtsschool en vele jaren voorzitter van de afd. Alkmaar van de Liberale Staats party. Ook in het economische leven was hij een vooraanstaand burger. Zoo was hij president-commis saris van Noordhollandsch Grond- crediet, commissaris van Noord hollandsch Landbouwcrediet en adviseur van de Amsterdamsche Bank. Als directeur van de Alkmaarsche IJzer- en Metaalgieterij zijn hem de moeilijkheden niet bespaard gebleven. Hij maakte daar echter ook de jaren van grooten bloei mede, toen aan dit Alkmaarsche bedrijf een 300 arbeiders te werk waren gesteld. Het was ons bekend, dat de in zinking, die het bedrijf tengevolge van de crisis doormaakt, hem, in de eerste plaats door het gemis aan werkgelegenheid voor de arbei ders, zeer ter harte ging. Toen hij op 30 December 1937 als directeur afscheid nam, moet het hem een groote voldoening zijn geweest te mogen ervaren, dat het personeel, in al zijn gelederen, op ontroerende wijze van zijn groote waardeering voor zijn persoon blijk gaf. De crematie van het stoffelijk overschot van den heer Bosscher heeft Maandagmiddag om 3,15 uur op Westerveld plaats. DE VLEESCHVOORZIENING. Er is ook deze week voldoende vleesch beschikbaar al is het dan ook weer alleen rund- en kalfs- vleesch, Varkensvleesch blijft nog tot de vrome wenschen behooren en ook paardemvleesch is er deze week niet verkrijgbaar. De hoeveelheid beschikbaar rund en kalfsvleesch is groot genoeg om te voorkomen dat men weer in de rij behoeft te staan. EEN MOOIE GESTE. Een ingezetene van Alkmaar, buiten de vrije evang. gem. staande, bood aan haar voorganger, ds. Ruys, uit sympathie voor het evangelisa tie- en maatschappelijk werk, dat hij buiten zijn kring verricht, spon taan aan, om twee maanden lang aan een behoeftig gezin gratis brood te schenken. Een mevrouw uit Ber gen en een zijner hoorders uit Eg- mond aan Zee schonken voor dit zelfde doel geheel eigener beweging een bijdrage. Zoodoende konden terstond twee zeer behoeftige ge zinnen worden geholpen. DE KAASMARKT. De aanvoer 5273 K.G. heden wel een laagtepunt een gevolg van het feit, vele kaasfabrieken de bereikte en was dat thans melk als consumptiemelk moeten afleveren en anderen slechts om de 14 dagen ter markt komen. De tijd van de meerdere melkgift nadert echter met rasse schreden, zoodat er binnen enkele weken een verhoogde aan voer verwacht kan worden. De prijs was ook ditmaal de toe gestane maximumprijs van 35,25 per 50 K.G. VARKENS- EN SCHAPEN- VLEESCH IN BESLAG GENOMEN. Ambtenaren van de Crisis Con troledienst, afdeeling technische controle te Alkmaar en Z. Oost- Beemster hebben in samenwerking met de plaatselijke en rijkspolitie iri de gemeente De Rijp in een schuur een belangrijke partij frau duleus geslacht varkens- en scha- penvleesch in beslag genomen. De eigenaar daarvan, de slager H. te De Rijp heeft bekend, dat hij deze maand 13 varkens en 3 scha pen frauduleus heeft geslacht. Het in beslag genomen vleesch is naar het Gemeenteslachthuis in Alkmaar vervoerd en tegen den betrokkene is natuurlijk proces verbaal opgemaakt. SAMENWERKING OP KUNST EN SPORTGEBIED. Het voorl. comité als vast comité benoemd. Aan de uitnoodiging van het voorloopig comité tot samenwer king op kunst- en sportgebied tot bijwoning van een vergadering om te komen tot de verkiezing van een definitief comité en om verdere plannen te bespreken, hadden vele vereenigingen gehoor gegeven. De voorzitter van het voorloopig comité, mr. A. V. M. Leesberg, zette nog eens uitvoerig de bedoe ling der commissie uiteen, waarbij hij de vele voordeelen van een hechte vriendschap en samenwer king in het licht stelde. Verder wees hij op het nut van een goede samenwerking, waarbij hij deed uitkomen, dat zulk een samenwer king een prachtige gelegenheid biedt naar buiten te laten zien wat in Alkmaar leeft op kunst- en sportgebied. Nadat de voorzitter de aanwezi gen nog eens hartelijk dank ge bracht had voor hunne belangstel ling, werd gelegenheid gegeven van gedachten te wisselen. Uit deze gedachtenwisseling kwam duidelijk tot uiting, dat men Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Lajla (rom. natuurfilm); hoofd rollen Aino Taube en Ake Ohberg. Toegang boven 14 jaar. (Wederom geprolongeerd). Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Schaduwen der duisternis (rom.- sens.); hoofdrollen Rudolf Fernau, Reinholt Bernt, Christine Grabe e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Brigadier Schwenke (rom.- sens.); hoofdrollen Gustav Fröhlich, Sybille Schmitz, Marianne Hoppe en Walter Steinbeck. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdagav. en Donderdagavond geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De Spooktrein (NederL sens, film); hoofdrollen Jan Musch, Fien- tje de la Mar, Louis Borel e.a. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag I Februari. Eerste Alkm. Ijsbaan, half 2, hard rijderij om het kampioenschap van Alkmaar, vanwege de IJsclub Omval. 3 uur, concertzaal Harmonie, 3e abonnem.-concert H.O.V. 1.30 uur, Berger IJssportvereen., wedstrijden voor kinderen tot 14 jaar. Zondag 2 Februari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, hum. cabaret-revue o.l.v. Frans Nienhuys. 3 uur, hardrijderij voor dames op de Kennemer Ijsbaan aan den Zee weg te Castricum. allerwege het streven van het comité waardeerde en nadat de verschillende vragen door den voorzitter tot genoegen waren be antwoord, werd besloten tot op richting van een definitief comité. Het behoeft geen verwondering te wekken, dat stemmen opgingen om het thans als voorloopig fun- geerende comité van 5 leden als vast comité te benoemen. Het comité nam deze benoeming aan, waarbij na eenige bespreking nog besloten werd het comité uit te breiden met 2 leden tot 7 leden. Daar naast het hoofd-comité nog sub-comité's voor de verschil lende onderdeelen van sport en kunst zullen worden gekozen, kun nen uit deze sub-comité's nog twee leden aan het hoofd-comité worden toegevoegd. Het thans vaste comité zal ver dere plannen uitwerken om de samenwerking, welke nu verkregen is, het meest mogelijke effect te geven. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank voor de op komst en voor de prettige wijze waarop de besprekingen zijn ge voerd, deze vergadering. Covoto deed een goede gewaardeerde keuze. ontvangen. De Camera Obscura, Neerlands meest gelezen boek, heeft honderd jaar na zijn verschijnen, nog niets van zijn aantrekKelijkheid verloren. Het is een spiegel waarin de Hol lander zich bekijkt en waarin hij zich zelf ziet in het beeld van man nen en vrouwen, anders gekleed dan hij zelf is, met andere gewoonten en liefhebberijen, met andere woor den dan hij zelf spreekt, maar on betwistbaar de voorvaderen en laten wij het leelijke woord maar eens gebruiken de voor-moede ren van het geslacht dat nu leeft en dat in de kern niet is veranderd. De Camera Obscura, het is ook het oer-echte, oer-Hollandsche boek, dat sinds menschenheugenis op alle middelbare scholen een vooraan staande plaats inneemt, het boek waaruit we de ingewikkeldste zin nen in de gramatica-les uit elkaar mochten rafelen, maar ook het boek, dat we met groote belangstelling hebben gelezen en herlezen tot al len die daarin op den voorgrond traden in onze gedachten als het ware typisch nationale figuren zijn geworden. En nu stonden we voor de keuze welke voorstelling van het Residen- tie-Tooneel we gister zouden bijwo nen, de middagvoorstelling, die uit sluitend bestemd was voor de leer lingen der middelbare scholen, of de avonduitvoering waarop de leden van Covoto als gebruikelijk van de hun toegezegde voorstelling zouden profiteeren. Men zal het begrijpen dat wij, met het oog op de nauwe betrekkingen tusschen de Camera en de school, ditmaal de eerste hebben gekozen omdat zij een dubbele verrassing beloofde, niet alleen, toch een uiterst verzorgde en interessante uitvoering, maar ook een indruk van de wijze waarop de Camera ook thans nog door de jeugd als een bekende en vriend zou worden Er is iets prettigs in zoo'n middag tusschen de jeugd. De drukte bij het bezetten der plaatsen, met wat vriendschappelijk duwen en stom pen, de kreten als een lang verwach te klassegenoot eindelijk opduikt, de vroolijke uitroepen en de propjes papier, alles over en weer, het schik ken en verschikken voordat einde lijk alles zit, het gejuich als de gong slag zich laat hooren en het doek vaneen gaat en daarna de plotselinge stilte van heel die groote rumoerige groep, de verstrakte gezichten van jongens en meisjes, die vol aandacht naar het kleurige en fleurige gebeu ren op het tooneel staren en het spontane applaus, dat door een enkel woord of gebaar gewekt wordt. Hildebrand in zijn mer, ergens drie hoog Onwaarschijnlijk groot IS HET AANTAL ONVERZORGDE GEBITTEN. Wij zullen hier in het midden laten aan welke oor zaak deze achterstand te wijten is. Zeker niet aan de tandartsen wier loffelijke taak het is de helpende hand te bieden. Veeleer is het de treurige fout van hen, die hierin op de allereerste plaats voorzien moesten. Namelijk de lijden den zelf, die licht meenden te mogen heenstappen over de eischen die een doelmatige gebitverzorging stelt. Dat, naast gemakzucht en angst, ook financieele moeilijkheden een voorname rol speelden, is een makkelijk aan te toonen bezwaar. De opmerkelijke historische angst is, hoewel, vooral heden ten dage, in vrijwel de meeste gevallen overbodig, blijven bestaan. Uit de geldelijke zorgen helpt U onderstaande in stelling, die U gaarne zal inlichten, zonder de minste verplichting van Uw kant. VERLENGING TOEWIJZINGEN „VLEESCHWAREN". De secretaris-generaal van het de partement van landbouw en vissche rij maakt het volgende bekend: De geldigheidsduur van de toewij zingen voor „vleeschwaren", die door de distributiediensten werden uitge reikt en geldig zijn verklaard tot 2 Februari a.s. of een daarna gelegen datum, wordt verlengd tot 1 Maart a.s. De grootste besparing op Uw stroomrantsoen verkrijgt U door het gebruik van de beste en zuinigst# lampen ooit door Philips vervaardigd: PHILIPS LANGESTRAAT 18c. studentenka- in de Breed- straat in Leiden. Hildebrand, Boerhaven, Nurks en Kegge in de lange jassen en kleurige vesten van honderd jaar geleden, toen nog niet alle mannen precies dezelfde stijve dassen droegen en de hooge hoeden, zwarte en grijze, een waardige bekroning vormden van de .vadermoorders" met lange pun ten, de kanten dassen en de vergulde knoopen. Hildebrand en Boerhaven in een gezellig discours over planten en slakken en dan ineens daartusschen de figuur van den hatelijken Nurks, die even later wijken moet voor die van den lawaaierigen, goed- lachsen Kegge, die lak heeft aan alle groote heeren en adellijke hansen en wel wil welen, dat hij een parve nu is, al behoeft hij gelukkig nie mand naar de oogen te kijken. Hildebrand in den huize Kegge, in een „Curagsuscha kamer" met aller lei interessante mensehen, met, Hen- riëtte, de eenzame, die andere con versatie wenscht dan neef de Groot, met haar moeder, een pracht exo tisch type in haar schommelstoel, met de gevoelige oude grootmoeder, met alle kinderen van den huize en met Van der Hoogen, die doormid den knikt en het hoofd op de borst laat vallen om zijn charmantste buigingen te maken. Hildebrand op den verguld-avond in een kring van oudere en jongere vrouwen met Saartje en juffrouw Noiret, met vader en «"fieder De Groot, met alle onschuldige vreug de van het koekvergulden van de parapluie die als 't ware „leefde" en het oude pandverbeuren waarbij de struis niet tot de vliegende vo gels wordt gerekend. Hildebrand in een ernstig, gevoe lig gesprekje met de oude grootmoe der en later in den kring van de Naslaans en de Dorbeens, met de muziekdoos, „het Rijntje" en het kindje dat binnenkomt, dat 'n traan ontlokt aan de gevoelige tante en Koosjes oogen groot en droomerig naar den dichter doet staren. Het was zooals de regisseuse, me vrouw Rannucci-Beckman het ge zegd heeft, een Camera-cocktail waarin Nurks en Kegge, van der Hoogen, Stastok en Dorbeen geza menlijk en in eikaars gezelschap de sfeer van het oud-Hollandsche beeld der Camera brachten omdat de tijd van opvoering en bovendien de mogelijkheden van een klein tooneel geen andere oplossing boden. Het is niet doenlijk een twintig tal spelers met name te vermelden, allen hebben hun best gedaan een vlotte en goed verzorgde uitvoering te geven waarbij décors en vooral costumes ten zeerste hebben meege werkt. Een enkele uitzondering mogen wij maken voor Adolphe Engers als Jan Adam Kegge omdat hij in deze opvoering de op den voorgrond tre dende figuur is en verder voor Paul Steenbergen als „de Onsterfelijke", voor Caro van Eyck en Tine Opschol- tens als de twee zoo geheel verschil lende Curagausche vrouwen en voor Bob Oosthoek als de „Charmante". Covoto heeft door het brengen van dit stukje karakteristieke Holland- sche cultuur allen die deze voorstel lingen bijwoonden een groot genoe gen gedaan. Tj. DE TEXTIELPUNTEN WORDEN OPGEMAAKT. De laatste paar dagen is er in onze straten, zoowel des morgens als in den middag, een opvallend groot aantal dames op te merken. Velen hunner zijn beladen met grootere of kleinere pakjes, andere van het da- mespubliek houden zich onledig met net bezoeken van winkels, speciaal die waar textielproducten worden verkocht. De textielpunten worden opge maakt! Er blijken nog zeer veel menschen te zijn, die, om welke re den dan ook, nog een aantal punten hadden overgehouden. En niet al leen zij bestormden nu de winkels, maar ook de velen, die van dat over schot aan punten een deel hadden gekregen. Zoodoende waren de win kels overvol, zóó zelfs, dat verschil lende ervan de deuren herhaaldelijk moesten sluiten, omdat er geen plaats meer is voor nóg méér klan ten. De winkels worden als het viare leeggehaald! En nóg zijn tal van klanten ontevreden, als zij niet zooveel van een bepaalde stof kun nen krijgen als zij wel wenschen of als zij er heelemaal niets van kun nen koopen om de eenvoudige re den, dat de winkelier niet meer heeft. Er wordt dan meermalen twijfel uit gesproken aan de waarheid hiervan en enkelen gaan zelfs zoover met te zeggen: „Als ik het niet krijg, kom ik nooit weer bij je in den winkel" Bovendien wordt er wel eens ver langd, „dat meneer voor zoo- en zooveel punten van een zekere stof bewaart, omdat de belanghebbend' klant op het moment geen tijd heeft om zelf in den winkel te komen". Het ééne zoowel als hot andere is een verkeerd optreden van de klan ten, die toch moeten bedenken, dat door een gebrek -an invoer van de „vooroorlogsche" kwaliteiten de ver schillende stoffen reeds geheel of bijna geheel zijn uitverkocht, terwijl voorts de punten vandaag voor het laatst geldigheid hebben. Men ver- gete niet dat het voor den manufac- turier e.d. ook geen gemakkelijke tijd is. ZEEPBONNEN VOOR WASSCHERIJEN. De secretaris-generaal van het de partement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het volgende bekend. Zooals bekend, is ieder verplicht voor elke twintig kilogram droge vuile wasch, welke aan wasscherijen in behandeling wordt gegeven een zeepbon af te geven. In verband hiermede is thans voor geschreven, dat de wasscherijen eerst een bon van hun klanten in ontvangst dienen te nemen en pas daarna een hoeveelheid van 20 kg. waschgoed, hetzij ineens, hetzij bij gedeelten mogen behandelen. Deze regeling moest getroffen worden, omdat het voorgekomen is, dat de klanten hun zeepbonnen reeds te eigen behoeve hadden gebruikt, zoo- oat zij bij het terugbezorgen van de wasch geen zeepbonnen ter beschik king hadden voor de wasscherijen. Binnenkort zal worden overge gaan tot het uitoefenen van een strenge controle op de wasscherijen, zoodat deze in haar eigen belang wordt aangeraden zich stipt aan bovenstaande bepalingen te houden. VALUTAKOERSEN DER NED. BANK, 31 JAN. (Schriftelijke en tel.-transacties.) Valuta's: New-York 1.88 3/16-1.88 9/16, Berlijn 75.28-75.43, Brussel 30.11-30.17, Hel sinki 3.81-3.82 Stockholm 44.81-44.90, Zürich 43.63-43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19-75.34, New-York 1.86 -1.90 1/4, BrBussel 30.08-30.20, Stock holm 44.76-44.94, Zürich 43.59-43.75. Telegrammen aan Hitler (D.N. B.) - Ter gelegenheid van den acht sten verjaardag van de nationale verheffing hebben koning-keizer Victor Emanuel en Mussolini aan den Führer telegrammen gezonden. NOORDSCHARWOUDE. Winterhulp. - Naar wü vernemen, heeft het plaatselijk comité voor de Winterhulp Nederland alhier een zending bonnen ontvangen van 800, om uit te deelen aan daarvoor in aanmerking komende gezinnen deze gemeente. Polderverkiezing. - De heer K. Bekker Fz. is bij enkele candidaat- stelling herkozen als voorzitter van aen Dieps- en Moorsmeerpolder te Oudkarspel. Het looncontract. - Over het iconcontract in den tuinbouw zijn Woensdagmiddag besprekingen ge voerd tusschen vertegenwoordigers van werknemers- en werkgevers organisaties. Naar wij vernemen, is men nog niet tot een besluit gekomen. Door het ijs gezakt. - De meisjes K. en D. alhier die over het ijs een boodschap in een winkel zouden doen, zijn bij het Grenspad door het ijs gezakt. Gelukkig slaagde men er in, hen spoedig te redden, maar por- temannaie met inhoud, geld en tex- tielkaarten zijn tot nu toe niet meer boven water gehaald. UITVOERING TURNLUST. De Alkmaarsche Gymnastiekver- eeniging TurnJust zal Zaterdag 8 Febr. om half acht in de Harmonie haar jaarlijksche gymnastiekuitvoe- ring geven, terwijl de balavond plaats vindt op Zondag 16 Februari om 6 uur, maar dan in het Gulden Vlies. Op deze avonden hebben alleen leden, kunstlievende leden en dona teurs toegang. Voor verdere bijzonderheden zie men elders in dit blad. INVENTARISATIE VAN STAPELPRODUCTEN. De inventarisatie van stapelpro ducten bij de leden van de tuin- bouwvereeniging „Groentecultuur" te Broek op Langendijk toonde aan. dat aanwezig waren: roode kool 26 (35) wagons; gele kool 132 (225) wagons; Deensche witte kool 114 (155) wagons, uien 24 (31) wagons, peen 6 (15) wagons en kroten 3 (8) wagons. Totaal 395 (469) wagons. De getallen tusschen haakjes geven den voorraad aan op 2 Dec. 1940. Bij de leden van de tuinbouwver- eeniging „De eendracht" te Oud karspel was de voorraad op 27 Jan. 81 wagons roode kool. 76 wagons gele kool, 176 wagons Deensche witte kool, 13 H wagon uien en 4)4 wagon peen; totaal 351 wagons van tien ton. Bij de leden van de tuinbouwver- eeniging „Ons Belang" te Hens- broek waren aanwezig in totaal 208675 kg, roode kool 24500 kg, gele 60800 kg, Deensche 56075 kg, uien 28100 kg, peen 700 kg cn bie ten 38500 kg. ZUIDSCHARWOUDE Men gaf het op. - De tuinbouwers in deze gemeente hebben gedurende de vorstperiode het ijs steeds open gehouden, maar gistermorgen, toen het ijs vlak achter de ijsboeier al weer dichtvroor, heeft men het maar opgegeven. Halverwege werd de ijs- ooeier op het ijs getrokken en is men maar naar huis gegaan. Met' zulk weer kan toch niet geladen worden. BROEK OP LANGENDIJK Een brandje. - Donderdag heeft een binnenbrandje gewoed in een koolschuur achter de woning van den heer G. alhier. Waarschijnlijk is dit aangekomen door een kachel, welke op den zolder gestookt werd. om de kool voor de vorst te be schutten. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, slaagde er in, den brand in de kiem te smoren. Er werd wel heel wat waterschade aange richt. De kwaliteit van de kool heeft er ongetwijfeld belangrijk van gele den. BERGEN, Uitvoering afvallenbesluit.- In d! commissie inzake de practische uit voering van het afvallenbesluit zijn benoemd de heeren J. E. Miltenburg en E. Groenewoud. Aan de commis sie wordt toegevoegd een vertegen woordiger van den provincialen voedselcommissaris voor Noordhol land. CASTRICUM, De Kennemer ijsbaan. - Het be stuur van de Kennemer ijsbaan heeft door besproeiing van de baan thans weder mooi, glad ijs verkregen. Mor gen 2al de baan weder worden geo pend en Zondagmiddag zal er een wedstrijd voor vrouwen worden ge houden. HEJLLOO. Jaarvergadering Veefonds. - Het onderlinge veefonds „Heiloo" hield Woensdagmiddag een druk bezochte jaarvergadering in het café Admiraal. De directeur, de heer P. Bakker Pzn., opende met een terugblik op het afgeloopen jaar. Het is het fonds goed gegaan, al kwamen wij door de sterk ver hoogde veeprijzen voor problemen te staan. Medegedeeld werd, dat de post brandassurantie bij de „Ceres" met 16400 is verhoogd. De secretaris deelde mede, dat de omslag driemaal is gewijzigd; de gemiddelde omslag was 0.32 per 100 verzekerd kapitaal. Er zijn vier nieuwe deelnemers toege treden. Verloren zijn 9 koeien. Er is een batig kassaldo groot 281.23. De rekening luidde: ont vangsten omslag 1284.31, afgekeurd vee 487.69 saldo vorig aar f 39.08. Uitgaven: afgekeurd vee (80 pet. van de getaxeerde waarde) 1162, vee arts 20, diversen f 385.85, bank saldo 204.98, kas 76.25. De reke ning werd goedgekeurd. Verzekerd zijn 176 koeien, 3 vaarzen en 14 kal veren. De koeien zijn verzekerd voor gemiddeld f 360, vaarzen 200 en kalveren 150. De bestuursverkiezing (het ge- heele bestuur treedt elk jaar af) had heel wat voeten in de aarde. De hee ren P. Bakker Pzn., F. W. van Westerop en J. Morsch, werden her kozen. In plaats van den heer S. Akkerman werd als taxateur geko zen de heer P. Bakker Nzn. Kunnen leden bedanken en heb ben zij dan recht op een uitkeering van het tegoed (omgeslagen over alle leden)? vroeg de heer N. van der Steen. De directeur meende van wel, immers voor het tekort worden zij ook aangesproken. Deze opinie werd niet algemeen gedeeld bovendien zegt het regle ment er niets van. Het bestuur kreeg mandaat om het geval S. (die in gebreke is ge bleven 6.60 te betalen) te vervol gen en in soortgelijke gevallen aldus te doen. Door den heer P. Kaandorp werd de taxatiewaarde (van 80 pet.) aan de orde gesteld. Met deze hooge veeprijzen vond spr. die aan den hoogen kant. De voorzitter beaamde dit, doch het besluit is genomen. Andere heeren meenden dat juist nu de veeprijzen zóó hoog zijn, het noodig is. Het besluit bleef gehand haafd. Nadat de voorzitter onder hartelijke woorden afscheid had ge nomen van den heer S. Akkerman, voWe sluiting. DE WAPENSTILSTANDS CONFERENTIE TUSSCHEN THAILAND EN INDO-CHINA. Saigon, 30 Jan. (Domei). Aan boord van een Japansch oor logsschip zijn gistermiddag de FranschThailandsche wapenstil standsbesprekingen begonnen. De leider van een Japansche militaire missie, generaal-majoor Soemita, die voorzitter van de Japansche delegatie is, hield een korte openingsrede, waarna de gedele geerden een half uur van gedach ten wisselden. De conferentie werd daarop tot heden verdaagd. Tokio, 30 Jan. (D.N.B.) Met het oog op het bevredigende verloop van den eersten dag der wapen stilstandsconferentie tusschen de Thailandsche en Indo-Chineesche commissies aan boord van een Japansch oorlogsschip verwacht men volgens Domei, dat de vredes onderhandelingen te Tokio eerder dan verwacht kunnen beginnen en dat het conflict eind Februari ge heel bijgelegd zal zijn. Beide par tijen zouden waarschijnlijk reeds vandaag antwoorden op de wapen stilstandsvoorwaarden, die gisteren zijn voorgesteld door den Japan- schen generaal-majoor Soemita. DE RASSEMBLEMENT NATIONAL. Vichy, 30 Jan. (D. N. B.) In het kader van den opbouw der „Rassem- blement National" heeft maarschalk Pétain een studiecommissie voor de nationale revolutie benoemd. Deze commissie vormt het bestuur der be weging, die nog tot stand moet worden gebracht, en bestaat uit 48 leden, nieuwe figuren uit alle lagen aer bevolking. Haar eerste taak is het, opheldering te brengen in den chaos der openbare meening en alle positieve krachten tot gelding te orengen. Zij zal allereerst in overleg met de regeering leiders en hoofd- urganen der rassemblernent in de provinciën, steden en gemeenten uit- tciezen. De leden der commissie heb ben voor deze taak een tijd van twee maanden gekregen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2