MPEN. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Strategische doelen in Londen bestookt. Zuid-Engeland door ver-dragend geschut beschoten. Artillerie-actie aan het Grieksche front. Commentaren over de rede van Hitier. Generaal Fr. Christiansen onderscheiden. De toestand in Frankrijk van 18.26 tot 9.21. van 18.28 tot 9.19. op 11.13 onder 23.54. op 11.36 onder 0,16. Betaling inkomsten belasting. DUISTERNIS. ictoria-Theater. spannende film ir het Victoria- van opzienba- in een Beier- iter in Berlijn politiecorps in vallen, beroo- geheimzinnige is de dader? ;aan zien in de iwen der Duis- tevens kunnen aand zijn nood- Femau, Rein- Grabe en Ellen voornaamste wijze. serd.) City-Theater. liajla wordt op- wat zeker het film ten zeer- Lt. Velen zullen genieten van uit het hooge bitterende spel andere Zweed- mooie natuur- laten en buiten, wat of ziet hem l gemak, 13298 13329 13361 13456 13480 13494 13682 13725 13732 13778 13873 13926 14099 14147 14171 14308 14311 14445 14652 14684 14686 15050 15089 15091 15179 15301 15311 15459 15470 15501 15617 15649 15651 15841 15847 15893 16022 16039 16099 16293 16302 16322 16497 16505 16327 16627 16644 16677 16948 16954 17031 17185 17202 17215 17322 17350 17377 17502 17530 17536 17698 17703 17742 18013 18029 18087 18237 18240 18249 18481 18488 18501 18664 18672 18701 18899 18913 18934 19162 19205 19214 19351 19357 19361 19517 19525 19534 19622 19662 19684 19977 20006 20027 20173 20186 20208 20322 20343 20368 20502 20530 20542 20703 20740 20756 20980 20992 21007 21074 21123 21148 21272 21279 21281 21506 21507 21516 21680 21703 21704 21809 21813 21840 21948 21957 21963 7de lust: 2752 m 5772 m. z. 7572; AARSCH COURANT. Bezi Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door he* gebeele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENs Van 15 regels 125, elke regel meer 0 25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/b. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 27. Directeur; C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. tee bladen. Zaterdag 1 Februari 1941 Het Duitsche weermachts- bericht. Berlijn, 31 Jan. (D. N. B.) Het op perbevel der weermacht deelt mede: Een duikboot heeft 20.000 b.r.t. aan vijandelijke koopvaardijscheeps- ruimte tot zinken gebracht. Gevechtsvliegtuigen hebben ook gisteren in opeenvolgende golven strategische doelen in Londen met brisant- en brandbommen bestookt. Stoutmoedig uitgevoerde afzonder lijke aanvallen van zeer geringe hoogte richtten zich tegen vlieg velden, troepen-opleidingskampen, luchtdoelbatterij en, autocolonnes, fabrieksinstallaties en spoorwegen in Z.O. Engeland. Hierbij werden meermalen treffers geplaatst op de op den fceganen grond staande ge vechtsvliegtuigen van het type Bristol-Blenheim. In een troepen- opleidingskamp ten N.O. van Londen vloog een munitiedepot in de lucht. Fabrieksgebouwen ten Oosten van Cambridge, nabij Stortford en Not tingham, werden door bomtreffers verwoest. Gevechtsvliegtuigen hebben op ongeveer 400 K.M. ten westen van de Golf van Donegal het koopvaar dijschip Austvard (3.677 b.r.t.) en ten zuiden van de monding van de Humber een kleiner schip tot zinken gebracht. Verdragend geschut van het leger zette de beschieting van strategische doelen in Z.O. Engeland voort. De vijand heeft noch boven het Duit- sche rijksgebied, noch boven het bezet*-» gebied gevlogen. Duitsche jagers hebben boven Dover 5 en boven Londen 7 Britsche versper ringsballons neergeschoten. Een eigen vliegtuig wordt vermist. Afzonderlijke luchtaanvallen op doelen in Engeland. Berlijn, 31 Jan. (D. N. B.) Duit sche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren een aantal afzonderlijke acties tegen strategische doelen in Zuid- en Z.O. Engeland ondernomen. Bij Cambridge werd een fabriek getroffen, in een der hallen waar van een ontploffing werd verwekt. Evenzoo was bü aanvallen op fa brieken nabij Nottingham en Bishops de uitwerking zeer groot. Op ver scheidene plaatsen werden stations installaties en spoorwegen getroffen. De aanvallen werden alle van zeer geringe hoogte ondernomen, zoodat het mogelijk was, nauwkeurig te richten. Behalve de verwoestingen door de scherfwerking der bommen werden verscheidene branden ver oorzaakt. Aanvallen op Engeische vliegvelden. Berlijn, 31 Jan. (D. N. B.) Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren aanvallen op Britsche vliegvelden ondernomen en een aantal vijande lijke vliegtuigen vernield. Op het vliegveld Mildenhall werden van honderd meter hoogte verscheidene bommen tusschen de daar opgestelde vliegtuigen geworpen, waarvan er drie verbrandden. Op dezelfde wijze werd het vliegveld Wattisham aan gevallen. Verscheidene bommen vielen temidden eener groep van drie bommenwerpers, terwijl andere vliegtuigen die daar opgesteld ston den, met machinegeweervuur werden bestookt. Minstens drie der toestellen werden vernield. Een ander Duitsch gevechtsvliegtuig beschoot op het vliegveld Honnington verscheidene daar opgestelde bommenwerpers van het type Bristol-Blemheim met machinegeweren en en plaatste treffers met groote uitwerking. Luchtaanval op Britsch munitiedepot. Berlijn, 31 Jan. (D. N. B.) Een Duitsche gevechtsvliegtuig heeft gisteren met succes een troepen- opleidingskamp nabij de Engeische Z.O.-kust aangevallen. De bommen troffen een munitieopslagplaats, waar brand uitbrak. Terstond na het in slaan der bommen vloog het depót in de lucht. De luchtactie tegen de koopvaardij. Berlijn, 31 Jan. (D. N. B.) Een Duitsch gevechtsvliegtuig heeft gis teren voor de monding van de Hum ber een Britsch koopvaardijschip van 1.000 ton aangevallen en het met verscheidene bommen getrof fen. Toen het vliegtuig voor de tweede maal op het schip aanvloog was het reeds door de golven ver zwolgen. Het vaartuig was door de bommen letterlijk uiteengereten. Britsche koopvaarder tot zinken gebracht. Berlijn, 31 Jan. (D. N. B.) Op den Atlantischen Oceaan, op ongeveer 380 K.M. ten Westen van de Iersche kust, heeft een Duitsche lange- afstandbommenwerper gisteren een Britsch koopvaardijschip van onge veer 4.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Het schip werd door twee bommen zoo ernstig getroffen, dat het binnen acht minuten in de golven ver dween. Aanval op ballonversperring van Dover. Berlijn, 31 Jan. (D. N. B.) Duitsche jachtvliegtuigen hebben, naar het D. N. B. verneemt, gisteren overdag de ballonversperring van de haven van Dover bij verrassing aangevallen en 5 ballons neergeschoten. Berlijn, 31 Jan. (D.N.B.) Omtrent de huidige Duitsche aanvallen, die vandaag overdag gedaan zijn, heeft de Engeische berichtendienst ge meld, dat door de uitgeworpen bommen in het gebied van Londen een aantal branden ontstaan is Ook boven andere wijken van de stad zijn bommen uitgeworpen, die slechts „geringe" materieele schade aanrichtte en weinig slachtoffers Sï.ëiseht hebben. Berlijn, 31 Jan. (D. N. B.) Kleine formaties van het Duitsche lucht- wapen hebben hedenochtend en hedenmiddag talrijke belangrijke militaire doelen in Londen en om geving aangevallen. De Italianen ontruimen Derna. Ergens in Italië, 31 Januari (Stefani). Het 238ste communique van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: Aan het Grieksche front bedrij vigheid der artillerie aan weers zijden. Formaties bommenwerpers en jachtvliegtuigen hebben vijande lijke bruggen, wegen en batterijen op doeltreffende wijze aangevallen. Troepen en gemechaniseerde co lonnes zijn bestookt met bommen \an licht kaliber en met mitrail- leurvuur. en onzer vliegtuigen is niet teruggekeerd. In Cyrenaica heeft het op perbevel, om omsingeling onzer stellingen te Derna te voorkomen, de ontruiming der stad bevolen en de troepen verplaatst naar stellingen on middellijk ten westen en ten zuiden van Derna, waar onze detachementen een aanval der Australische gemechaniseerde troepen hebben gebro-ken. Afd-eelingen van de luchtmacht hebben Engeische gemechaniseerde strijdmiddelen, gebombardeerd. On ze jachtvliegtuigen hebben twee vijandelijke toestellen neergescho ten-. De vijand heeft aanvallen ge daan op een plaats in Cyrenaica, waarbij drie personen gedood en eenige gewond werden en geringe schade werd aangericht. Bij verschillende gevechten aan het noordelijke front in Oost- Afrika hebben wij aanvallen van den vijand afgeslagen en hem zeer gevoelige verliezen toegebracht. Onze afdeelinigen bommenwerpers en jagers hebben een zeer levendige bedrijvigheid ontplooid en batte rijen, troepen en gemechaniseerde strijdmiddelen gebombardeerd. Een vliegtuig van het type Gloster neergeschoten. Een ander Engelsch vliegtuig werd gedwongen op een onzer vliegvelden te landen: de be manning werd gevangen genomen Vliegtuigen van het Duitsche luchtcorps hebben Suez en Ismailia op doeltreffende wijze gebombar deerd," De Duitsche pers over de rede van Hitier. Berlijn, 31 Jan. (D.N.B.) De giste ren door den Führer gehouden rede fceheerscht het beeld der Duitsche ochtendbladen, die er op wijzen, dat met deze rede de parolen voor den beslissenden strijd gegeven zijn. De Duitsche pers legt in het bijzonder den nadruk op de zekerheid, waar mede Adolf Hitler van de overwin ning sprak en wijst daarbij op zijn aankondiging dat in het voorjaar de duikbootoorlog zal beginnen. Zelden, zoo schrijft de Völkischer Beobachter, heeft men Adolf Hitler zoo zelfbewust gezien en zoo zeer bewust van de onuitputtelijke kracht van het Duitsche volk. Wij zijn voor den beslissenden strijd uitgerust, al dus het nationaal-socialistische or gaan. Wij weten, dat hij hard zal zijn. Het Duitsche schip is klaar voor het gevecht. De Berliner Lokal Anzeiger vindt het bijzonder opmerkelijk, dat Adolf Hitler in zijn verklaringen het „zin- nelooze optimisme met een bepaald doel" van zijn tegenstanders ver meden heeft. Het vertrouwen van Adolf Hitler; aldus het blad, wordt gedragen door den grooten diépen ernst van een geweldige wereld historische verantwoordelij kheid. Italiaansche commentaren. Rome, 30 Jan. (D.N.B.) De rede van den Führer heeft men in Ita liaansche politieke kringen met den levendigsten bijval begroet. De Ita liaansche radio verklaarde vanavond in een commentaar, dat datgene, wat de Führer over de zedelijke en histo rische motieven van den oorlog ge zegd heeft, ook voor Italië geldt. Zijn uiteenzettingen over de veroverings politiek van Engeland in drie eeuwen en over de bundeling van het Engei sche wereldrijk, die nog slechts met gewelddadige middelen mogelijk is, zijn even juist als zijn verklaringen over de achterlijke sociale politiek van Engeland. De sociale vooruit gang in Duitschland en Italië is in cterdaad een van de belangrijkste be weegredenen van den Engelschen haat jegens de totalitaire staten. Even opmerkelijk en belangrijk, zoo vervolgde de radiocommentaar, zijn Hitler's woorden over datgene, wat in dit jaar zal gebeuren om met de nederlaag van Engeland den vrede aan de wereld te geven, nu de geheele Duitsche weermacht sterker, grooter en opofferingsgezinder is dan ooit. Belangrijk is in dit verband ook de waarschuwing van den Führer aan Amerika. Bijzondere aandach verdient ten slotte het absolute, rots vaste vertrouwen van Hitler in het Italiaansche volk. In de perscommentaren zijn vele bladen bezield door de zekerheid van de overwinning der spil. Amerika Hitier. en de rede van New-York, 31 Jan. (D.N.B.) De rede van den Führer wordt d-oor de New-Yorksche p-ers voor een deel onder enorme koppen gepubliceerd. In hun commentaren trachten bla den als de New-York Times, de New York Daily News, de Daily Mirror e. a. den indruk te wekken dat deze rede van geen invloed kan zijn op der. vasten wil der Ameri- kaansche regeering Engeland te helpen. Volgens United Press zouden zich ook politieke kringen te Washington in dezen geest hebben uitgelaten. De indruk van Hitler's rede in Engeland. Stockholm, 31 Jan. (D.N.B.) Vol gens de eerste hier uit Londen ont vangen berichten over den indruk der redevoering van Adolf Hitler op het Engeische publiek, heeft de felheid van den Duitschen' oorlogs wil, Engeland koste wat het kost te verslaan, den sterksten indruk ach tergelaten. Vooral heeft het duide lijke standpunt van Hitier tegen over de houding der Vereenigde Staten met de aankondiging, dat elk oorlogsschip en elk convooi, dat de geblokkeerde zone rondom Enge land probeert te bereiken, getorpe deerd zal worden, alsmede de aan kondiging, dat de Duitsche duik- bootoorlog binnenkort pas beginnen zal, opzien gebaard. Voorts heeft in breede krin f<»n der bevolking de tegenstelling tus schen hetgeen op sociaal gebied in Duitschland tot stand is gebracht en hetgeen in Engeland in slechten toestand verkeert, een bijzonder sterken indruk gemaakt. In kringen der conservatieve partij geeft men openlijk toe, dat de regeering Churchill op dit sociaal politiek ge bied veel verzuimd en veel in te ha len heeft, 'wil Engeland met succes het hoofd bieden aan de gevaarlijke Duitsche propaganda tegen de ont aarde en sociaal achterlijke demo cratieën. De onrust over een komen den grooten militairen slag van Duitschland tegen Engeland is door de rede sterk toegenomen en de vrees, dat de Vereenigde Staten met hun hulpverleening te laat ko men, heeft zich van breede kringen meester gemaakt. De Britsche nieuws- en propagandadienst pro beert daarom de beteekenis der rede van Hitier te verkleinen. Duitsche avondbladen over de rede van Hitier. Berlijn, 31 Jan. (D.N.B.) De Duit sche avondbladen staan volkomen in het teeken van de gisteren door den Führer gehouden rede. De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft: De rede van den Führer heeft op de Engelschen gewerkt als 'r. schrikwekkende openbaring. Men moet er zich bijna over verwonde ren en zich afvragen, of zij werke lijk pas thans, nu het water hun tot aan de lippen komt, inzien, dat de ze strijd geen compromis kent. De Führer heeft den Engelschen de eene hoop na de andere ontnomen: Hulp uit Amerika, breuk van de as, Balkan, honger, gebrek aan grond stoffen, oneenigheid onder het volk of uitbreiding van den oorlog. Elk van deze verwachtingen is kenmer kend voor de hulpeloosheid, waarin Engeland zich bevindt De Boersen Zeitung sluit haar hoofdarikel aldus: De Führer heeft door den tijd ondernomen bewape ning van Duitschland het door Engeland uitgelokte conflict tot een beslissenden strijd gemaakt, welke het tijdperk van het Britsche im perialisme zal sluiten en den door den Führer gewenschten grondslag zal leggen voor een werkelijke goe de verstandhouding onder de vol keren. Deze strijd is practisch be slist. De Nachtausgabe schrijft: In deze rede in het Sportpaleis kondigt een der grooten van deze aarde met een openhartigheid welke alleen hen mogelijk is, hard en onafwendbaar zijn besluiten aan. Hij heeft den Engelschen hun lot zoo duidelijk geschetst, dat zij na al hetgeen er reeds gebeurd is, geen twijfel meer behoeven te hebben. Maar de slim me politici aan de Theems de handi ge sjacheraars, zij hebben geen oor voor de stem van het lot. Met zot- tepraat gaan zij hun eind tegemoet. Fransche commentaren. Parijs, 31 Jan. ((D.N.B.) De Fran sdien hebben meer nog dan de an deren in het verleden kunnen con- stateeren, met welk een nauwkeurig heid de woorden van den Führer werkelijkheid zijn geworden, schrijft „Les Nouveaux Temps" over de gisteren door Hitier gehouden rede. Elke dag, zoo vervolgt het blad, heeft het Frankrijk mogelijk ge maakt, de Duitsche sociale en poli tieke opvattingen beter te leeren be grijpen. Voor Frankrijk is thans he' uur gekomen om tusschen deze krachten en de continentale revolutie te kiezen. De Paris Soir zegt o.a.: Frankrijk maakt beslissende uren mee, terwijl Adolf Hitler tot zijn volk sprak Duitschland heeft Frankrijk verschei dene malen de hand gereikt, evenals aan Engeland. Maar de democratieën zijn door een kliek den oorlog inge dreven. WAPENTOESTAND TUSSCHEN THAILAND EN INDO-CHINA. Sjanghai, 31 Jan. (D.N.B.) Naar uit Saigon gemeld wordt, is van echtend door Fransch Indo-China en Thailand een wapenstilstand ge- teekend. NAUWERE BETREKKINGEN TUSSCHEN NOORD- EN ZUID- AMERIKA. New York, 31 Jan. (D.N.B.) Hier is een „comité voor inter-Amerikaan sche samenwerking" gevormd, dat zich ten doel stelt, nauwere poli tieke, economische en cultureele be trekkingen tot stand te brengen tus schen de Vereenigde Staten en La tijnsch-Araerika. 's-Gravenhage, 31 Jan. Aan den militairen bevelhebber in Neder land, generaal der vliegers, Fr. Christiansen, is op 30 Januari door den Führer het „kriegsverdienst- kreuz" le en 2e klasse met de zwaarden verleend en door den rijksmaarschalk Herman Goering persoonlijk overhandigd. Naar het A. N. P. voorts ver neemt is de bevelhebber der Ord- nungspolizei, generaal-majoor Schu mann, op 30 Januari tot brigade- führer, onder gelijktijdige verlee- ning van het „kriegsverdienstkreuz" 2e klase, benoemd. Men moet thans weten, dat het om het lot van Frankrijk gaat. Parijs, 30 Jan. (D. N. B.) Een wij ziging in de Fransche regeering is beslist noodzakelijk, aldus schrijft het blad „Les Nouveaux Temps". Anders wordt het heden en de toe komst van Frankrijk rechtstreeks ge compromitteerd door de fouten van mannen, die een noodlottige eerzucht verwart. Nadat de regeering in haar te genwoordige samenstelling alles in het werk heeft gesteld om maar schalk Pétain te beletten, het onder houd met Laval te La Ferte-Haute Rive door te doen gaan en aan zijn vroeger aangegane verplichtingen te voldoen om zoodoende de gevolgen van den „staatsgreep van 13 Decem ber" ongedaan te maken, ontbreekt, zoo meent het blad, het noodige vertrouwen tusschen Berlijn en Vichy. Het werk, waartoe Duitsch land en Frankrijk te Montoire den grondslag hebben gelegd, loopt ge vaar, niet verder uitgevoerd te worden. In Frankrijk moet men dat thans weten, want het gaat om het lot van Frankrijk. Sedert Laval zich van het poli tieke tooneel teruggetrokken heeft, zijn bijna automatisch alle contac ten der samenwerking tusschen Vichy, Parijs en Berlijn verbroken. Vooruitziende Franschen hebben indertijd getracht, de verbroken banden weder aan te knoopen. Van Vichy uit, zoo vervolgt het blad, zijn den laatsten tijd veel ge ruchten de wereld ingezonden. Nie mand heeft geweten door wien, en niemand wilde het geweest zijn. Niemand heeft meer geweten wat Vichy wilde en wat het niet wilde. Zelfs in documenten heeft men geen vertrouwen meer kunnen stellen. Het blad geeft dan als zijn oordeel te kennen, dat Fiandin, na de wijze waarop Laval weggewerkt was, des tijds niet langer in de regeering had mogen blijven. o „Thans, zoo schrijft Les Nouveaux Temps, nu zoowel in nationaal als in internationaal opzicht het beslissende uur voor het lot van Frankrijk slaat en wel voor vele, zeer vele jaren „speelt Vichy tegen het vader land". Het blad besluit met den eisch, dat tot de regeering, naast de „militaire elementen", die steeds van hun loyaliteit jegens den overwin naar getuigenis hebben afgelegd, mannen toetreden, die voorstander zijn van samenwerking. De Duitsch-Fransche betrekkingen. Parijs, 30 Jan. (D. N. B.) Alle Pa- rij sche bladen staan vandaag in het teeken van de Duitsch-Fransche be trekkingen. De bladen zijn het er over eens, dat de tot dusver in Vichy gevolgde politiek niet voort kan gaan. Vichy of Frankrijk, schrijft de Oeuvre o.a. een ondubbelzinnige koers der Fransche politiek is drin gender dan ooit. De tot dusver ondernomen pogin gen, te laveeren en af te wachten zouden Frankrijk meer kosten dan een verloren oorlog, want het zou dan ook den vrede verliezen. De touten, die sedert den 13en Decem ber te Vichy zijn begaan, zijn, naar de meening van het blad, minstens even ernstig als die van Daladier en Reynaud. De iaatsten hebben het land in een massa-slachting gestort en den oorlog verloren, terwijl in Vichy de eenige mogelijkheid voor Frankrijk, er weer boven op te komen, namelijk de samenwerking VbRDUlSTERINGS- TIJDEN Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Morgenavond Maans op- en ondergang 1 Februari: 2 Februari: Eerste kwartier 4 Februari. Termijnen over 2/3 van aanslag te berekenen. In afwachting van de rege ling, welke ter uitvoering van artikel 42 van het besluit op de loonbelasting 1940 inzake het verleenen van ontheffingen op de bovengenoemde aansla gen zal worden gegeven, kun nen de aangeslagenen, van wie reeds loonbelasting is ingehou den, bij de berekening van de termijnen, welke per 1 Fe bruari verschuldigd zijn, er van uitgaan, dat hun een uit stel van betaling ten bedrage van l/3 van hun aanslag is verleend. De vervallen termij nen kunnen mitsdien over 5/« gedeelte van den aanslag worden berekend. met Duitschland, gesaboteerd wordt. Frankrijk, zoo besluit het blad, heeft een regeering noodig, die met de be langen en wenschen van het land in overeenstemming is. De Matin is van meening, dat Frankrijk op het oogenblik tragische uren doorleeft. De Petit Parisien schrijft, dat het land sedert den wapenstilstand zeker geen oogenblikken heeft mee gemaakt, die van beslissender be teekenis zijn. Thans moet het tus schen twee soorten van politiek kiezen. De eerste is die, welke maar schalk Pétain na zijn bespreking te Montoire met het woord samenwer king heeft aangeduid en die andere die welke in strijd is met de verze keringen van den maarschalk, men dient af te wachten, of de besluiten der regeering het vele, waarop een geheel volk hoopt, in vervulling zullen doen gaan dan wel of 40 mil- Jioen Franschen eenvoudig aan hun lot worden overgelaten. Helaas lijkt het, aldus het blad, alsof het aan blijven van enkele ministers in de regeering een hinderpaal voor de Duitsch-Fransche samenwerking vormt. Wanneer het echter om Frankrijk gaat, mogen persoonlijke vraagstukken geen rol spelen. EEN VERZEKERING VAN ROOSEVELT AAN HALIFAX. Berlijn, 31 Jan. (D.N.B.) Naar de Engeische nieuwsdienst meldt, heeft president Roosevelt den Britschen ambassadeur, lord Halifax, bij diens aankomst in de Vereenigde Staten de volgende verzekering gegeven: „De hulp aan Groot-Britannië wordt inversterkten omvang voort gezet. Wij zullen munitie en aanvoe ren gereed houden, voortkomende uit de snel uitgebreide Amerikaansche fabrieken. Groot-Britannië en de Vereenigde Staten zijn door banden van bloed en vriendschap verbonden. Ik ben er van overtuigd, dat uw aan wezigheid, mijnheer de ambassadeur, deze banden nog meer zal verstevi gen. U kunt er van verzekerd zijn, dat u bij uw werk op mijn volste medewerking en die der onderschei dene regeeringsinstanties kimt reke- (Zie verder Buitenland pagina 4 van het tweede blad).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1