(SRIEPen KOU De veilingen aan den Langendijk. AMSTERDAMSCHE BEURS BOEKEN BURGERLIJKE STAND BUITENLAND Willkie uit Londen vertrokken. LAATSTE BERICHTEN Debat over steunorilwerp voortgezet. „Japan en de Ver. Staten begrepen elkaar nog nooit zoo slecht." SPORT VRAAG en AANBOD 35 cant par vijf regels RADIOPROGRAMMA EERSTE BLAD Dan rug en borst flink met Dampo inwrijven en Dampo diep inademen. Wonderlijk zooals dat helpt! Üoo» 30 et. tube 40 et Pot 50 et De Langendijker tuinders heb ben gedurende de afgeloopen week wel hun best gedaan om aan de verplichte levering van 8 pet. van den voorraad tegemoet te komen, maar het is hun niet gelukt. De vervoersmoeilijkheden deden zich ook deze week weer gelden. Men heeft met allerlei vervoermiddelen, die te krijgen waren, de producten naar het spoorterrein gebracht, maar dat zet weinig aan. Het be gon er aan het einde van de week naar te lijken, dat de gedwongen aanvoerregeling zou moeten wor den ingevoerd, maar later is ko men vast te staan, dat in verhou ding tot den aldaar aanwezigen voorraad, aan de veilingen buiten om een tamelijk grooter percentage is aangevoerd, zoodat de Noord- hollandsche veilingen tesamen wel aan het vereischte kwantum toe kwamen. Nu het ijs in de vaarten is open gehakt, althans te Broek op Lan gendijk en Zuidscharwoude, zullen de aanvoeren te Broek op Langen dijk wel wat toenemen. De omzetbelasting kan door de tuinbouwers niet worden doorbe rekend aan de veilingen, zoodat deze belasting, tegen de bedoeling van de wet in, door de tuinders moet worden betaald. Zooals wij eenigen tijd geleden vermeldden, heeft het Centraal Bureau v. d. Veilingen in Nederland zich tot den secr.-generaal van het betref fende departement gewend met het verzoek, een wijziging in deze heffing aan te brengen. Hierop is nog geen antwoord ontvangen, maar het Centraal Bureau heeft de veilingen laten weten, dat aan de kooplieden 1 pet. van hun aankoo- pen als administratiekosten in rekening moet worden gebracht. DL zou met ingang van 1 Februari geschieden, doch er is van de zijde der handelaren tegen deze heffing geprotesteerd, aangezien de expor teurs deze heffing niet kunnen doorberekenen. Het gevolg van deze actie is ge weest, dat de heffing tot 15 Febr. a.s. is uitgesteld. Allicht wordt vóór dien tijd een antwoord ver kregen op het adres aan het depar tement van financien. Het aanbod van roode- kool was nog te gering om het binnenland- sche deel vrij te gaan veilen. Men moest de puntenregeling handha ven en aan de hand daarvan aan de kooplieden toewijzen. Ook bij de gele kool was dit het geval, hoewel het aanbod hiervan ie'j grooter was in verhouding tot de vraag dan van de roode kool. De Deensche witte kool, welke voor 80 pet. bestemd is voor export of drogerijen, is in vrij be langrijke kwan turns aangevoerd. De zuurkoólfabrikanten, die uit het voor het buitenland bestemde gedeelte 170 wagons mochten be trekken, zijn naar men ons mede deelt, spoedig aan het hun toege wezen kwantum toe, zoodat er dan geen zuurkool meer zal worden in gemaakt. Tegen dien tijd zal er on getwijfeld wel weer een andere re geling worden getroffen. Van savoyekool is het aanbod gering. De kwaliteit hiervan laat wel eenigszins te wenschen over, hetgeen niet te verwonderen is na een zoo lange winterperiode. Er komt niet veel peen aan de veiling, ook van bieten is het aan bod gering geweest. De uien ver heugen zich nog niet in een goede belangstelling. De prijzen van deze producten waren gelijk aan die van de vorige week. Alleen de peen is met ingang van de nieuwe week verhoogd van 3.60 tot 3.90. Dit zal wel de laatste ver hooging zijn, welke wordt toege- nast. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 5 Februari 1941 STA ATSLEEN1NGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 33% Nederl. 1938 3 Ned-lndië 1937. BANK-INSTELLINGEN Atnslerd. Bank Hande' Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 1213/, IND. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delit Cert. Nederl Ford. Lever Bros Phil. Gloeil. Gem, Bezit 192% IND. OND. BUITENL, Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper Vor. k. 94U>/l6 81?/, 83%, .112 .114 .173 951/. 70 .321 •Hl/, 43 271/, 80'/s 6% P/is 34 7/JS North American Rayon22% Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Phillips Oil i Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn .1103/, JavaChina—Japan lijn 145 Kon. Ned. Stoomboor .149 Scheepvaart Unie 166% TABAKKEN. Deli Batavia .180 Oude Deli239»/a Senembab209 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac. 243/, 633/, .409 .253 243 •116 215% •23t% 34% 11'/, 101/16 .256 .201 138 153 78 •122 1 4% plm 2 u TibVs 95 84% 83% 113 114 176 119 /7-100; 70 320 114 1907-1 431/, 273/8 b0',,-l ÖVs 48'/. 34-% 223-' 24-% 68/16 641-'/, 409-13 253 243 118-9 236-84 345-è 11% 101/16 257-9 202 155-6 123 4% 111-2 145-6 148-91 16 i-b 180 240 2u4 23 10 10% 14% 78 4% VALUTAKOERSEN DER NEDER LANDSCHE BANK, 5 FEBR. (Schriftelijke en tel.-transacties) Valuta's: New-York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43; Brussel 30.11 tot 30.17; Helsinki 3.813.82 Stockholm 44.81—44.90; Zurich 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.1975.84; NewYork 1.86 1/2—1.90 1/4; Brussel 30.08— 30.20; Stocgholm 44.7644.94 Zürich 43.59—43.75. 22 %c lO'/a 10% 15 78 4»/l6 Uitgaven van J. Philip Kru- seman te Den Haag. Wij ontvingen van den bekender Haagschen uitgever J. Philip Kru seman verschillende boeken ter aan kondiging. ,AIs tfc 21 ben" is geschreven door Ruby M. Ayres en vertelt van eet: meisje, dat een erfenis kreeg, waar over zij echter pas kon beschikken, als zij 21 jaar zou .zijn geworden. Tegen dien tijd is zij verloofd ge aakt met een jongen man, die een ter nog moet zorgen een bron .yan inkomsten te vinden. Zij beweeg: hem haar erfenis te gebruiken als storting voor een zaak, waarin hit dan deelgenoot kan worden. Hoe eer en ander verder verloopt en hor Jane de verloving verbreekt, omda haar vriend zich wat veel interes seert voor haar oudste zuster, wordt door de schrijfster op aannernelijkt en prettige wijze verteld, zoodat het geheel een aantrekkelijk boek is. Iti „Tabia's eigen weg", van Olive Higgins Prouty, vindt men der; strijd beschreven van een paar onaf hankelijke karakters, die zich verzet ten tegen standsvoordeelen en tradi tie en die ten slotte met grooten levensdurf hun weg gaan in eer/ nieuwe omgeving. Een prettig, zeer interessant boek, dat men met ge noegen zal lezen. „De blauwe vijver", door Valen tine, is een humoristische roman, die vertelt dat Terence Lessingham zijn vermogen verliest, maar daarbi, toch zijn goede humeur behoudt ei er niet tegen opziet om een nederige betrekking te aanvaarden bij der vader van de vrouw zijner droomer Hoe ten slotte de „oplossing" kond wordt op humoristische en gevoe hge manier verteld. In „Langs een omweg" vertelt Emilie Loring van een huwelijk, da; gesloten werd door een jongen man om zijn vader voor bankroet te vrij waren. Het huwelijk was dus mei gefundeerd op de ware genegenheid maar hoe de man later toch de liefde van zijn vrouw won, is zeer interes sant te lezen. „Strijd woedt om water" is een Wild-West-roman, waarin de revol ver geducht meespreekt. En toch heeft ook deze roman een speciale bekoring, omdat er sprake is van een groote liefde, die ontluikt onder de wilde gebeurtenissen. ALKMAAR. GEBOREN: Rosetta M., d. van Si mon Lodder en C. M. van Leijen. GETROUWD: Wouterus Tuilenaar en Everarda A. Loggen. OVERLEDEN: Hendrik Eckhardt gehuwd met A. C. van Scharen berg 47 jaar. Aaltje Pover, gehuwd mei G. G. Schutz, 24 jaar. SLACHTOFFERS VAN OPSTAND W ROEMENIE. 236 dooderi, waarvan de helft Joden. Boekarest, 5 Febr. (D.N.B.) Offi cieel wordt medegedeed, dat het aantal personen, dat te Boekarest van 21 tot 23 Januari omgekomen of gewond is, volgens de inlich tingen, waarover de' autoriteiten thans beschikken, 490 bedraagt. Er zijn 236 dooden, in de ziekenhuizen worden 254 gewonden verpleegd Driehonderd-zes-en-veerig der doo den en gewonden zijn Roemenen, de overige Joden. De opstandelingen hebben 118 Joden vermoord. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Febr. (Lang. Groentenveiling). 26800 kg Roode kool 6; 41900 kg Gele kooi 4.80; 86000 kg D. witte kool 4.30, 1300 kg Uien en grove uien 5; 300 kg Peen f 3.90; 100 kg Bieten ,f 3.10. 120 kg Spruitjes 18.50. NOORDDSCHARWOUDE, 5 Febr. (Noordermarktbond). 28300 kg Roo de kool 6;.16700 kg Gele kool 4.80 90500 kg D. witte kool 4.30; 2500 kg Uien en grove uien f 5; 1000 kg Rieten 3,10. WARMENHUIZEN, 4 Febr. 1941 400 kg Uien 5; 44300 kg Roode kool 6; 7000 kg Gele kool 4.80; 30500 kg Deensche witte kool 4.30. Stockholm, 5 Febr. (D.N.B.) Willkie is in den loop van den vroe gen ochtend uit Londen vertrokken voor de eerste etappe van zijn te rugreis naar de Vereenigde Staten. Gisteren heeft Willkie een kort bezoek gebracht aan Dublin, waar hij De Valera heeft ontmoet. Gister avond is hij door den Engelschen koning in audiëntie ontvangen. STRAATCOLLECTE W. H. N. OP, 14 EN 15 FEBRUARI. De derde straatcollecte van de W. H. N. zal op Vrijdag 14 en Zater dag 15 Februari a.s. worden gehou den. Deze derde straatcollecte zal plaats vinden onder medewerking van de politie en de brandweer. De te verkoopen speldjes zullen afbeel dingen zijn van de bekende inter nationale verkeersborden. MR. A. J. BACKER. Amsterdam, 5 Febr. De nieuw be noemde commissaris voor de provin cie Noordholland, mr. A. J. Backer, werd op 31 Mei 1899 te Groningen geboren. Na de lagere school door liep hij het gymnasium en na zijn militaire plichten vervuld te hebben, studeerde hij van 1919 tot 1923 "rech ten aan de rijksuniversiteit te Gro ningen. Na eerst korten tijd volon tair te zijn geweest aan het parket van den officier van justitie te Gro ningen, werd hij op 1 April 1924 adjunct-commies bij de gemeente secretarie aldaar. In Maart 1928 werd hij bevorderd tot commies en hij was o.a. van 1927 tot 1930 belast met de tijdelijke waarneming van het ambt van rentmeester der stads- bezittingen. Mr. Backer was eenige 'aren lid van het bestuur van den Armenraad. Op 1 April 1930 ver huisde hij naar Haarlem, waar hij hoofdcommies werd bij de provin ciale griffie. Op 1 November 1934 volgde zijn benoeming tot referen daris, chef van de eerste afdeeling en chef van het kabinet van den commissaris der provincie en op 1 Januari 1937 werd hij bevorderd tot administrateur. Mr. Backer was o.a. li<j van de bestuurscommissie van het open bare lichaam de Wieringermeer. commissaris van de N. V. provin ciale Utrechtsche electriciteits-maat- schappij lid van de ministerieel? commissie tot herziening van de drankwet en lid van de ministeriee- le commissie tot voorbereiding var een normaal overheidsbestuur in de Wieringermeer. Op 1 November 1940 trad hij op als provinciaal directeur van Noordholland voor Winterhulp Nederland en voorts had hij zitting in verschillende besturen, zooals in den ouderraad te Heemstede, was hij voorzitter van de afdeeling Heemstede van de luchtbescher ming, lid van het hoofdbestuur van de vereenieing tot provinciaal per soneel in Noordholland en lid van bet genootschap Flevo. CUBAANSCHE STAFCHEFS GEVANGEN GENOMEN. Havanna, 4 Febr. (D.N.B.) De -•i.fcfs der generale staven van het Cubaansche leger en van de marine zijn, evenals de vroegere leider der Cubaansche politie, gearresteerd op grond van beweerde revolutionnaire activiteit. De Cubaansche president deelde mede, dat het congres de oproerige actie van de chefs van de generale staven binnen de eerst volgende 48 uur in een speciale zit ting zal behandelen. De president zeide, dat de actie hem heeft ge dwongen zelf het bevel op zich te nemen over de Cubaansche strijd krachten. Postgiro-nos. van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland. Den Haag, no. 5553. Als Bgnk der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasvereeniging N.V., Am sterdam no. 877. Stort op 5553 of 877, Ge brengt geluk in veler leven! Washington, 4 Febr. (D.N.B.) Het debat in het Huis van Afgevaardig den over de leen- en pachtwet is vandaag door den democraat Richards geopend, die voor aanne.- ming van de wet opkwam. Namens de oppositie verklaarde de repu blikein Vorys, dat de voornaamste kwestie is of de hulp aan Engeland beperkt of onbeperkt moet zijn Z.i zou de volmacht voor de regeering voor den verkoop van wapenen be perkt moeten worden tot bewape- ningsmaterieel, dat de Ver. Staten over hebben. De afzonderlijke dee- len van de weermacht moesten dan verklaringen opstellen, dat dergelijk materieel niet noodig is voor de eigen bewapening. De voorzitter van de Senaatscom- misie voor buitenlansche zaken. George, heeft medegedeeld, dat de gouverneurs van acht generale sta ven der V. S. telegrafische uitdruk king gegeven hebben aan hun po sitieve standpunt ten aanzien van de wet op de hulp aan Engeland. Malsoeoka t Tokio, 4 Febr. (D.N.B.) De Japan- sche minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, heeft in de be- grootingscommissie van het Huis van Afgevaardigden verklaard, dat Japan en de Vereengide Staten el kaar nooit slechter begrepen heb ben dan op het oogenblik. De Ame- rikaansche natie, aldus de minister, begrijpt de werkelijke bedoelingen van Japan niet. Het driemogendhe- denpact is een vredespact, dat de uitbreiding van den oorlog wil voor komen. Matsoeoka betoogde voorts, dat de buitenlandsche politiek van Japan op dit verdrag berust. Voorts heeft Matsoeoka verklaard dat de regeering overweegt, zich in het conflict met Cina de rechten te verschaffen van een oorlogvoeren den staat, doch dat over dit vraag stuk nog niet is beslist. De weer macht heeft reeds herhaaldelijk in dringende gevallen de oorlogsrech ten uitgeoefend, daarentegen is het vraagstuk over een uitbreiding var, de oorlogsrechten op vreemde con cessies in China uiterst gecompli ceerd. Matsoeoka verwachtte echter, dat ook dit vraagstuk spoedig zal zijn opgelost. Manhattan weer vlot. (D.N.B.) - Naar uit West Palmbeach (V.3.) gemeld wordt, heeft men den groo ten Amerikaanschen zeestoomer Manhattan weer vlotgebracht. He: 24.000 ton metende schip was, zooals men zich herinneren zal, kortgeleden onderweg naar New-York naar Cali- fornië op het strand geloopen. Buitenlanders in Duitschen landbouw. - Sinds het uitbreken van den oorlog werden in den Duitschen landbouw niet minder dan 1.391.000 extra arbeiders te werk gesteld. Hei zijn hoofdzakelijk buitenlanders, n.l 47.000 Italianen, 32.000 Slowaken 4.650 Nederlanders, 4.400 Joegosla viers, 2.500 Hongaren, en verder nog 2.000 Vlamingen, Slowaken en Polen, die uit België en Frankrijk zijn ge komen. Van de krijgsgevangenen uit het Westen, waren er in Septembei j.l. in den landbouw 650.000 tewerk gesteld. De onlusten in Johannesburg. (D.N.B.) - United Press meldt uit Jo hannesburg (Z.-Afr.), dat tijdens de eenige dagen geleden uitgebroker onlusten reeds 230 burgers en mili tairen deels ernstig gewond zijn. Var, 1e naar ziekenhuizen vervoerde per sonen zijn acht burgers en 75 solda ten gearresteerd. Aan de troepen js medegedeeld, dat zij thans niet mëi verlof mogen gaan. Standaardbrood in Engeland (D.N.B.) - Het Engelsche minister'/ van voeding heeft volgens den En gelschen berichtendienst meegedeek' dat binnenkort in geheel Engeland een „stan'daardbrood" wordt inge voerd. Ketel van locomotief gespron gen. (D.N.B.) - Uit New York wordt gemeld, dat bij het rangeeren de ketel van een groote D-treinlocorno- tief van den Denver en Rio Grande spoorweg op een spoorwegovergang uit elkaar is gesprongen. Hierbij werden 22 personen zwaar gewond Het betreft hier, behalve het perso neel van de locomotief, automobilis ten en voorbijgangers, die voor den spoorwegovergang stonden te wach ten. Dolle honden en katten. (D N B.) - In de buurt van Windischgratz (Z.-Slavië) moesten alle honden, ëfi katten gedood worden, daar vele vrij rondzwervende honden dol geworden waren en Zondag kerkgangers had den aangevallen. Parijsche politieprefect in arrest. (A-N-P.) - De prefect van politie te Parijs is van zijn functies ontheven en tot nadere aankondiging in arres: gesteld. Landing aan Chineesche kust. (D.N.B.) - Gesteund door de Japan sche vloot in de Zuld-CUineesche wa teren JUebben gisterochtend Japan sche troepen een geslaagde landings operatie ondernomen aan de kust van Kwangtoeng, ten Zuidoosten van Koetsjau. Schaatsen. DE FRIESCHE ELFSTEDENTOCHT. Nauwelijks was bekend gemaakt, dat het centraal bestuur van de Friesche elfstedenvereen. had be sloten den grooten tocht definitief vast te stellen op Donderdag a.s. of de eerste aanmeldingen stroomden reeds binnen ten kantore van den voorzitter, mr. Hepkema te Leeuwarden. Om belangrijke ver tragingen voor deze aanmelding te voorkomen, heeft het bestuur deze over vijf telefoonnummers ver deeld, zoodat de candidaten nu niet meer zooals verleden jaar, eenige uren, soms een halve dag behoe ven te wachten op de aansluiting. Daar de plaats van aanmelding thans over vijf posten is verdeeld, kon men ons zoo juist nog niet het getal opgevén, dat reeds was bin nengekomen, doch dit aantal moet de stoutste verwachtingen nog overtreffen. Het centraal bestuur, dat gemeend heeft te moeten afzien van eenige bemiddeling ten aan zien van de huisvesting der deel nemers, heeft zich toch over dit belangrijke punt verstaan met den voorzitter van de V. V. V. te Leeuwarden, die op zijn beurt ter stond de noodige maatregelen heeft getroffen om zooveel mogelijk iri alle behoeften te kunnen voorzien. Het centrale punt zal wederom het concertgebouw „de Harmonie" te Leeuwarden zijn. Gisteren sneeuwde het in Fries land, doch niet zoo ernstig, dat men vrees koesterde ten aanzien van het doorgaan van den tocht. De vrij straffe wind veegt over het alge meen de neergevallen sneeuw ter stond van het ijs. De start der wedstrijdrijders zal Donderdag morgen plaats hebben om 5.45 uur, terwijl de tochtgenooten een half uur later, dus om 6.15 uur zullen kunnen starten. Voor hen, die zich mochten hebben verslapen of om andere redenen te laat arriveeren op de startplaats, bestaat nog de gelegenheid om te 6.45 uur te star ten. Friesland en in het bijzonder Leeuwarden maakt zich reeds op om den grooten stroom elfsteden- rijders waardig te ontvangen. Met ieder uur stijgt de spanning, het geen aan de juiste karakteristieke Woensdags en Zaterdags Alléén 2de h&ndseh goederen. uitsluitend contant. .(Dinsdags en Vrijdag» iaaendenj^ Fornuis aangeboden. Weg. omst. te koop als nieuw pracht wit em. kolenfornuis, maat 70 x 50 cm. v. d. KAAIJSTRAAT 46. Te koop gevraagd: Gramofoonpla- ,en tegen 5, 10, 15 en 25 cent per stuk. Tevens huisraad en inboedels tegen flinken prijs. Naaimachines tz. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: donkerbl. sportmante. maat 42-44 pr. 5 en 1 paar avond sandl. m. 39 goud 0.75 c. I'o bevragen LAAT 191. xevraagd: Studie-viool. 4dres BRGUWERSTRAAT 10. Te koop een handwagen z. g. a. n. met zeil, weegschaal ,m. gewichten, heerenfiets met lamp, enz. ~vn. RA ANSLOOT 9. I'e koop: prima geruischlooze stof zuiger 120 v. compleet met hulp- hukken, prijs 17.50. ELIESTRAAT 16. Te koop: een prima Tigerkachei •ioen emaille voor 10. '-■nT.m!'T\; !7A. jc.i oe noogsie waarde gevi. •.aaimachities, rijwielen, uitschuif- iefels, kleeden, lompen, ijzer, cou- ,-anten en overtollig huisraad, over 's te ontb Fnidsen 91, Alkmaar. ,n\ aime.iiv agens, Baby weegschalen g. a. n. HYGIENA", Achterstraat 45, f"e'ef, 2052, Alkmaar. Ules op het gebieu var. net gedra- :en kleoding is te koop, bij: JEN HARTOG, Koningsweg 72. Te koop goed ^repareerde 2e handsch schoenen, Heeren-, Danies- jr. Kinderschoenen, Werkschoenen, vaarbij zoo goed als nieuw. 1TDDDERSTRAAT 9. koop als nieuw Perz. tapijt 2 x 2"/» M. Heeren winterjas ge roerd met bont, maai 50. dres bureau van dit h r.d. Te koop: Zaalkachels, Salamanders Kookkachels, grooter, en kleine ornuizen. -f PANDER, Voormeër 2. avraagu: een geoiuikte hat e- of apnaaimachine en een los trap- oestel. Brieven ondei letter R 8-08 •ureau van dit blad. Aangeboden: H., D., J. en Meisjes- rijwielen, prima, waaronder 1 Sim plex H. als nieuw 42.50. JAN BLOKLAND's Rijwielhandel, Luttik-Oudorp 3 bij de Vlotbrug. DONDERDAG. HILVERSUM I, 415 M. (Nedert. progr. KRO). 8.Wij beg nnen den dag. 8.30 ANP-ber. 8.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.Gr.pl. 12.15 KRO-orkest. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.— Gr.pl. 1.15 KRO- melodistcn. 2.Orgel en ceno. 2 45 Gr.pl. 3.Pianoduetten. 3.15 Gr.pl. 3.30 Pianoduetten. 3.45 KRO-melo- disten. 4.30 Ziekenpraatje. 4.45 Gr.pl. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Lezing „Vorming van de rijpere jeugd". 5.45 Gr.pl. 6.Caba- retprogr. 6.45 Act. pep. of gr.pl. 7. Vragen van den dag, NP. 7.15 Gr.pl. 7.30 Ber. (Eng.) 7.45 Gr.pl. 8.— ANP-ber. 8.15 Gr.pl. 8.30 Berich ten (Eng.) 8.45 Gr.pl. 9.Amus.- progr. 9.40 Wij sluiten den dag. 9.45 Eng. ber. ANP, sluiting. HILVERSUM H, 301 M. (AVRO) 8.— Gr.pl. 8.30 ANP-ber. 8.45 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Deel. 10.40 Clavecimbel. 11. Deel. 11.15 Ensemble Jack der Kin deren. (12.—12.15 Ber.) 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1. Avro-Amus.-orkest en solist. 1.45 Pianosoli. 2.Gr.pl. 2.15 Omroep orkest. 3.Nuttig en noodig, cause rie. 3.10 Omroeporkest. 4.Rep. 4.30 Ensemble Rentmeester. 5. VPRO: Cyclus „Lezen in den Bijbel". 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Puszta-orkest, 6.Cyclus „Sport en lichamelijke opvoeding". 6.15 Zang met orgelbegeleiding. 6.45 Act. rep. of gr.pl. 7.7.15 Persover zicht voor binnen- en buitenland (ANP), sluiting. sfeer, zoo onmisbaar voor het sla gen van dezen tocht, ten zeerste ten goede komt. Vast staat, dat de start in het concertgebouw de Harmonie geschiedt. De rijders zullen dan eerst een klein eindje moeten loo- pen naar de Dokkumer Ee, waar zij de schaatsen kunnen onderbin den en de tocht over het ijs aan vangen. De finish bevindt zich te Schenkenschans, ten zuiden van Leeuwarden. TOESTEMMING VOOR ELFSTEDENTOCHT VERKREGEN. Thans staat het doorgaan van den elfstedentocht, ijs en weder dienen de, niets meer in den weg, want het Centraal bestuur van de Elfsteden- vereeniging ontving zoojuist de toe stemming van de officieele autori teiten. De mondelinge aangifte be hoort te geschieden in hotel Spoor - zieht. De routekaarten kunnen Woensdag tusschen 8 en 11 uur in de Harmonie worden afgehaald. Uit welke gebouwen de verschillende groepen zullen starten, staat nog niet vast. Een gedeelte zal in ieder geval den tocht in de Harmonie aanvan gen. De burgemeesters van de bij dezen tocht betrokken gemeenten hebben hun medewerking toegezegd en treffen inmiddels reeds maatrege len ter beveiliging van de deelne mers, door o.a. afbakenen van wak ken. Als bijzonderheid kan nog wor den gemeld, dat nu zelfs het ijs door harlingen beti'ouwbaar is, zoodat de rijders zullen kunen doorrijden tot aan het heerenlogement, waar zij ter plaatse de controle kunnen aandoen. Enkele individueele rijders hebben bet plan morgen reeds te starten en aen tcrM te volbrengen. (Reeds in een gedeelte der vo rige editie opgenomen). WEDSTRIJD SCHOONRIJDEN TE KOLHORN. Mevr. LoggersBoontjes en de heer Kuperus eersten in den parenwedstrijd. Bij de Zondag gehouden wedstrij den schoonrijden te Kolhorn voor dames, heeren en paren was de uit slag bij de dames: 1 mevr. Loggers Boontjes te Huizen; 2 mej. L. Schip pers te Westzaan; 3 mevr. Hartog— Langedijk te Schagen. Wedstrijd heeren: 1 J. J. Blaau- boer te Wieringermeer; 2 C. Meeu- wig te Hoofddorp; 3 J. Kuperus te Alkmaar. Paren: 1 mevr. LoggersBoontjes en de heer Kuperus; 2 mevrouw SchoorlKeetman en de heer Tim- mermin; 3 mej. Schippers en de heer Blaauboer. KAMPIOENPRIKKERS UIT HENSBROEK. Een sportief drietal uit de ge meente Hensbroek n.l. de heeren D. Stapel, J. Volkers en J. Leegwa-' ter Dz. hebben Zondag meegedaan aan den 70 KM. tocht en deze ge heel op de prikslee volbracht. Hier mede hebben zij zeker het wereld kampioenschap prikken op den langen afstand op hun naam ge bracht. Kegelen. STEDENWEDSTRIJD HAARLEM—ALKMAAR. Op 23 Febr. zal de stedenwed- btrijd HaarlemAlkmaar te Alk maar plaats vinden, terwijl de returnwedstrijd op 10 Maart is be paald. Voor dezen wedstrijd werd dooi de keuze-commissie het volgende 25-tal gekozen, n.l. de heeren H. Brugman, H. Buijs, J. de Bakker, M. Bak, W. Burdorf, C. v. d. Cap- pelle, Joh. Diepen, J. Eyckholt, G. J. Genefaas, P. Hendriks, E. Jon ker, A. Köllrnan, C. Klerk, C. H. de Lange, W. Lagas, G. Oudes, D. M. Postma. M. v. Putten, C. Rus tenburg, C. Sieuwerts, Jhc. van Spanje, J. Smit, P. de Vries, C. v. Wijngaarden, C. A. Witte.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3