DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Vijandelijke scheepsruimte tot zinken gebracht. Vele militaire objecten in Engeland getroffen. Verwoede gevechten aan het Grieksche front. Aanvallen in Oost-Afrika afgeslagen. Ex-koning Alfonso maaUt het slechter. Onderhoud tusschen Roosevelt en Nomoera. Een conflict kan nog vermeden worden. De verhouding tusschen Duitschland en Joegoslavië. De Japansch-Russische betrekkingen. VERDUISTERINGS TIJDEN van 18.56 tot 8,51. IE*. ïeling. n worden pre- 100 personen :n kinderen). 1., elke vrouw il. vrouwen en s nog vermeld l der vrouwen antal der man- eel getal tot z. 14 vrouwen mogelijk wel runen. Deze ge- als voorbeeld. j.) liefst zoo doch uiterlijk ari 12 uur aan ;eur van de rt. z i 50 Si SS H Si Sf den geschreven, vekkend woord, 2 keukeninstru- >s stuk stof, 35 r Noorsche jon- :rij, 39 sportter- niet meer wer- 44 vóór, 47 ha- 49 lofdicht, 53 ek in Nederland, stuk, 67 Turksch havenplaats in i dier, 73 Euro- 74 tocht, 7S 1 met, 80 jon- riesterkleed, 83 ;aaf, 87 eetbaar ;eschut, 91 voor, 2 w oner van het dat is (lat), 97 lol. N ZATERDAG RI 1941. a l| p o ld er pomoloo ie er|0 s sb bk nbaltbree ta siours pert inent a lb em sb eb lb Li R iba st ■w lbb a ct e py sb spare eltrs icrs e ebb s ire tbra sb a a n omrnoubfb [met a ll i ek irtotboslo inbro bb r s p t E SBMa lbb e iwatermerk arbn in ive heeft met de om- Het boekje is ge- 7. Bettinck en mr. specteurs van de a, die er zich niet I den tekst van het ikeningen te voor- deze handleiding jrijpelijke uiteen- de nieuwe omzet- laarna de volledige ait is opgenomen. p-contract en ik of hij er voor kon een uur tijds een van werden ge- urist, aangezien ik Ik zei natuurlijk, zoor wilde beta- vroeg den bedien- vam, of hij niet daarvoor zou kun- wist wel raad en nen te hebben van ging ik met den ie mij bij iemand fde na een uur de in te zullen afle- rwondering waren i het afgesproken arna reed ik naar i/eet je". je hebt uitgevoerd, /ertrok", zei Jim. n misschien geen ekere hoogte wel", de eerste plaats iner bestellen en iet verband gezocht den naam dien ik ip had gezien, het- k was om zeker te t mijn inlichtingen persoon ging", hem dat geleverd?" ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEM DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 40. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Maandag 17 Februari 1941 Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 16 Febr. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Een onderzeeboot meldt het tot zinken brengen van drie gewa pende vijandelijke koopvaardij schepen van tezamen 19.000 b. r. t. Verkenningsvliegtuigen hebben gisteren bij aanvallen aan de monding van de Theems en de Humber twee vijandelijke koop vaardijschepen door bomtreffers zwaar beschadigd. Lange-afstands- geschut van het leger heeft op 14 en 15 Februari belangrijke' mili taire doelen in Zuidoost-Engeland beschoten. In Cyrenaica hebben duikbom- menwerpers van het Duitsche luchtwapen Britsche steunpunten met bommen van zwaar kaliber bestookt. Aanvallen van sterke formaties gevechtsvliegers waren in den nacht van 15 op 16 Februari op belangrijke militaire inrichtin gen in Zuid-Oost en midden Enge land gericht, alsmede op schepen. Bomtreffers veroorzaakten op ver scheidene vliegvelden groote bran den en vernielden schuilplaatsen en vliegtuigen. Er ontstond groote schade in de havenwerken aan de Theems en in het havengebied van een stad aan de westkust. Twee koopvaardijschepen van te zamen 8.000 b. r. t. werden tot zinken gebracht. Een ander vijandelijk koopvaardijschip werd in brand geschoten. Een gevechtsvliegtuig plaatste bomtreffers op een lichten -kruiser. Pogingen van den vijand om het bezette gebied binnen te vliegen werden reeds aan de kust verijdeld. Hierbij verloor de vijand vijf vlieg tuigen en wel twee jagers en drie gevechtsvliegtuigen in luchtge vechten. Op verscheidene plaatsen in West-Duitschland liet de vijand in den afgeloopen nacht een gering aantal brisant- en brandbommen vallen, die eenige slachtoffers on der de burgerbevolking maakten. Er ontstond geen militaire schade. Bij deze vluchten en bij nachtelijke aanvalspogingen op de bezette ge bieden schoten de nachtjagers vier machines en de luchtdoelartillerie een vijandelijk toestel neer. De ge zamenlijke verliezen van den vij and op 15 Februari en in den nacht van 15 op 16 Februari bedroegen dientengevolge tien vliegtuigen. Een eigen machine wordt vermist. De oorlog tegen Engeland. Berlijn, 16 Febr. (D.N.B.) In den afgeloopen nacht heeft het Duit sche vèrdragend geschut opnieuw, naar diet D.N.B. verneemt, belang- rijkemiilitaire doelen in Zuid-Oost- Engeland beschoten. Gisteren hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen Britsche schepen voor de Schotsche kust aangeval len twee koopvaardijschepen be schadigd; beide schepen kregen bomtreffers op het achterschip. In den afgeloopen nacht hebben kleine groepen Duitsche gevechts vliegtuigen aanvallen op Britsche vliegvelden ondernomen. Op de luchthavens van Cambridge en Mildenhall werden hangars ver nield en in brand geschoten. Voorts deden eenige Duitsche bommen werpers vannacht met succes aan vallen op de havenwerken van Chatham, waar een reeks branden veroorzaakt werd. De Associated Press meldt uit Funchal, de hoofdstad van Madeira, dat daar honderd geredde Engel- sche zeelieden zijn aangekomen van het Britsche convooi, dat door Duitsche bovenwaterstrijdkrachten in den Atlantischen Oceaan ver nietigd is. De New-York Times meldt uit Londen, dat de Britsche admirali teit, ondanks het bericht uit Fun chal, nog geen standpunt ten aan zien van deze gebeurtenissen be paald heeft. Daardoor is de Brit sche bevolking over dezen aanval aangewezen op berichten uit Duitsche bron. Duitsche bommen 'op En- gelsche troepen in Afrika. Berlijn, 16 Febr. (D.N.B.) De Britsche troepenconcentraties van Bei el Agheila in Noord-Afrika zijn vannacht, naar het D.N.B. ver neemt, opnieuw door een sterke groep Duitsche gevechtsvliegtuigen aangevallen. De bommen troffen alle doel. Er werden zware bran den veroorzaakt in tenten en aan voertuigen. Aanvallen op Engeland. Berlijn, 16 Febr. (D.N.B.) Duit sche duikbommenwerpers hebben gisteren in de avonduren aanvallen ondernomen op eenige oorlogs- èn koopvaardijschepen aan de Brit sche oostkust. Twee koopvaardij schepen van tezamen 8.000 b. r. t. kregen eenige zware voltreffers en gingen binnen zeer korten tijd ver loren. Een schip van 4.000 b. r. t. werd in brand geschoten. Een lichte kruiser, die de koopvaardij schepen moest beschermen, werd eveneens aangevallen, kreeg een treffer midscheeps en geraakte in brand. In den afgeloopen nacht hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen, naar het D.N.B. verneemt, de haven werken en andere belangrijke mi litaire doelen van een stad aan de westkust van Noord-Engeland met succes aangevallen. Britsche vliegtuigen aangevallen. Berlijn, 16 Febr. (D. N. B.) Over de reeds gemelde aanvallen van Duitsche vliegtuigen op Britsche iliegvelden in den nacht van Zater dag op Zondag verneemt het D. N. B. nog de volgende bijzonderheden. In totaal werden elf vliegvelden tus schen Kingslijn aan de baai The Wash en de Theems met bommen bestookt. Op het vliegveld Cam bridge ontstonden vrij groote bran den, waardoor een munitieopslag plaats in brand vloog. Er ontstonden een aantal ontploffingen, die door het aanvallende vliegtuig nog waarge nomen konden worden, nadat het reeds op de thuisvlucht was. Op het vliegveld Debden werden eveneens ontploffingen veroorzaakt. Waarge nomen kon worden, dat een vliegtuig vernield werd. Op het vliegveld Mildenhall werden groote branden veroorzaakt, die nog van de kust uit gezien konden worden. Het vuur breidde zich, nadat de bommen ge worpen waren, uit en tastte ook de onderkomens aan. Twee vliegtuigen gingen in de vlammen op. Op alle aangevallen vliegvelden werden de vliegterreinen beschadigd. De Engelsche aanval op de Kanaalkust. Berlijn, 16 Febr. (D. N. B.) Om trent de poging van de Royal Air Force in den afgeloopen nacht tot een aanval op de door Duitschland bezette Kanaalkust verneemt het D. N. B. van bevoegde zijde: Van 15 Februari om half zeven s avonds tot 16 Februari 2 uur s nachts hebben in totaal 23 Engel sche vliegtuigen getracht het gebied tusschen Heyst (België) en Bou logne te bereiken. Tien van deze toestellen vlogen boven zee langs de kust, twaalf vlogen naar het gebied AntwerpenHasseltleper. Een machine vloog over de monding van de Somme tot aan Amiëns het bezette gebied binnen. In totaal werden bij Boulogne tachtig brisant- en brand bommen uitgeworpen. In woonwij ken ter plaatse ontstonden tien bran den in huizen. Enkele Franschen werden gedood. Er ontstond geen schade aan militaire of oorlogs- economische werken. Bij Brest poogden gisteren tus schen half zeven en half elf 's avonds drie Engelsche vliegtuigen zonder bommen uit te werpen boven het land te komen. Twee ervan werden nog boven zee neergeschoten. Italiaansch legerbericht. Ergens in Italië, 16 Febr. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 254 maakt het Italiaansche hoofdkwar tier het volgende bekend: Gisteren hebben zich aan het Grieksche front in den sector van het elfde leger verwoede gevechten afgespeeld. Onze vliegtuigen heb ben troepenconcentraties en dien sten des intendance gebombardeerd. In Noord-Afrika hebben vlieg tuigen van het Duitsche luchtwapen krachtig de militaire werken van een vijandelijke basis gebombar deerd. Onze toestellen hebben een vijandelijke luchtbasis op het eiland Kreta gebombardeerd en eenige vliegtuigen beschadigd. Vijande lijke vliegtuigen hebben eenige brandbommen van klein kaliber ge worpen op het eiland Rhodos. In Oost-Afrika zijn aanvallen van den vijand aan het noordelijke front, in den sector van Cheren en de zóne van Carora (noordelijk Erythrea) afgeslagen. In de basis van Djuba wórden de gevechten rondom Kisimaio voortgezet. De vijand heeft eenige luchtaanvallen ondernomen op plaatsen in Erytrea. Te Massaoea is een Engelsch vliegtuig door lucht afweergeschut neergehaald. Een ander vliegtuig is neergeschoten in den sector van Djuba. Vannacht hebben Britsche vlieg tuigen aanvallen ondernomen op Catania, Syracuse en Brindisi. In laatstgenoemde stad werden twee vliegtuigen door het afweergeschut van de vloot neergehaald. Een der leden van de bemanning, die aan een valscherm omlaag sprong, is ge vangen genomen. Rome, 16 Febr. (D. N. B.) De toe stand van den te Rome wonenden ex-koning Alfonso van Spanje, die voor eenige dagen een aanval van hartzwakte kreeg,is in de avonduren van Zaterdag plotseling slechter geworden en geeft aanleiding tot be- Tokio, 16 Febr. (Domei). Domei meldt uit Washington, dat de Ja- pansche ambassadeur, admiraal Nomoera en president Roosevelt in hun onderhoud niet in het bijzonder de ontwikkeling van den toestand in het Verre Oosten besproken hebben. Wij hebben hun gesprek beperkt tot de algemeene lijnen van de Japansch- Amerikaansche betrekkingen, waar van Roosevelt zeide, dat hij ze op vriendschappelijken grondslag wenscht te houden. De president zeide te gelooven, dat indien de vraagstukken behandeld worden op grondslag van het wederzij dsche „NEVER AGAIN ASSOCIATION" OPGERICHT. New York, 16 Februari. (D.N.B. De New York Times meldt uit Lon den, dat daar een nieuwe organisatie genaamd „Never Again Association1 is opgericht. De vereeniging stelt zich ten doel te werken voor het verkrijgen van een vrede welke het aan het Duitsche volk onmogelijk zou maken ooit weer een oorlog te beginnen. Voorts wil zij de voortzet ting van den oorlog bevorderen en steunen en zich tegen elke Engelsche bemiddelingspoging keeren. verlangen de vriendschap te be waren, een conflict tusschen beide landen nog vermeden kon worden. Wat Europa betreft, zou Roosevelt het voornemen van de Ver. Staten bevestigd hebben voort te gaan met hulpverleening op de grootste schaal aan Groot-Brittannië. Ten slotte gaf Roosevelt zijn bezorgdheid te kennen ten aanzien van China, welke be zorgdheid, naar hij zeide, nog was gestegen door den indruk, dat het Chineescbe on het Europeesche conflict deel gaan uitmaken van een enkelen strijd. De besprekingen op den berghof. Berlijn, 15 Febr. (A. N. P.) De besprekingen, die de Führer gisteren op den Berghof met de beide Joego slavische staatslieden heeft gevoerd, is in alle politieke kringen der rijks hoofdstad het gesprek van den dag. Buiten het communiqué om is hier omtrent den inhoud van deze onge twijfeld belangrijke bespreking niets bekend. Van officieele zijde verwees men vandaag slechts naar het feit van de traditioneele goed Duitsch- Joego-Siavische betrekkingen. In politieke kringen alhier ver klaart men ten aanzien van deze, cok in het communiqué vastgelegde begrippen, dat de goede betrekkin gen tusschen Duitschland en Joego slavië r.iet pas sedert gisteren een kenmerk van de Duitsche buiten- landsche- politiek zijn, doch door beide landen reeds terstond na den wereldoorlog zijn aangeknoopt. Sedertdien zijn zij door beide par tijen bevorderd. Op economisch gebied is dit feit tot uiting gekomen in de bekende gunstige ontwikkeling van den wederzij dschen goederenruil. Op politiek gebied hebben zich sedert de dagen, die op het einde van den wereldoorlog volgden, geen moei lijkheden tusschen Duitschland en Joego-Slavië voorgedaan. Integen deel, evenals Duitschland begrip heeft getoond voor de aaneensluiting der volken van den Joego-Slavische staat, zoo heeft Joego-Slavië van zijn kant nooit bezwaren gemaakt tegen de aaneensluiting der Duitsche stam men. Daarenboven heeft Duitschland voor de Joego-Slaven ook den weg geëffend voor verbetering hunner betrekkingen met andere buurlan den, zooals b.v. Bulgarije en Hon garije, evenals ook Italië dat gedaan heeft. Hier, zooals overal, heeft de as bewezen, een factor der orde te zijn, precies zooals ook blijkt uit haar groote Europeesche conceptie, in tegenstelling met de splitsingspoli- tiek van Engeland. De reis van de Zuid-Slavische staatslieden naar Berlijn. Belgrado, 15 Febr. (D. N. B.) In politieke kringen van de Zuid- Slavische hoofdstad heeft het be richt van de ontmoeting der Zuid Slavische staatslieden met den Führer en den rijksminister van buitenlandsche zaken zeer sterken mdruk gemaakt. Deze gebeurtenis en de mogelijke gevolgen daarvan worden in deze kringen levendig I-esproken, De grootste voldoening is vooral gewekt door de passage in het communiqué, waarin gezegd wordt, dat de besprekingen zijn gevoerd in den geest der traditioneele vriend schapsbetrekkingen tusschen de beide landen, aangezien men daarin een erkenning ziet van de Zuid- Slavische politiek. Ook heeft hier ook de lange duur van het onderhoud de aandacht ge trokken. Men gelooft, dat in dezen tijd alle problemen volledig be handeld zijn. Beide staatslieden zijn weer in Belgrado aangekomen en hebben daarna een onderhoud met den regent, prins Paul gehad. f Men streelt naar vriend schappelijke samenwer king. Tokio, 15 Februari (D.N.B. Om trent de gisteren door Matsoeoka afgelegde verklaring betreffende de Japansch-Russische betrekkingen schrijft de Tokio Asahi Sjimboen dat Japan' en Rusland den wensch heb ben hun betrekkingen te regelen Japan is vastbesloten daarvoor ge paste maatregelen te nemen. Wel is nog onbekend, of dit het sluiten van een niet aanvalspact be- teekent. Ook de Hotsji Sjimboen wijst er in een hoofdartikel op dat de eenige natuurlijke oplossing gelegen is in een samengaan van beide landen. Uitgaande van den moeilijken toe stand van Tsjoengking dat alleen nog in stand gehouden wordt door buitenlandsche hulp noodigt dit blad Moskou uit terstond de in hoeveel heid geringe transporten naar Tsjoengking te staken. ROEMEENSCHE MINISTER VAN JUSTITIE AFGETREDEN. Boekarest, 16 Febr. (D.N.B.) De minister van justitie Docan is afge treden, daar hij zicft niet kon ver eenigen met de plannen der staats leiding, het aantal rechters te ver minderen, hetgeen om bezuinigings redenen noodig is. Tot zijn opvolger is de advocaat Stoicescu benoemd, een vooraanstaand lid van de Boekares ter Kamer van advoóaten. Koning Alfonso (Archief) zorgdheid. Nadat zijn artsen den bekenden specialist professor Fru- goni, bii het ziekbed geroepen had den, werd het volgende bulletin uit gegeven: „Toestand onveranderd, met nu en dan zeer zwakke werking van het hart". In den loop van den avond bracht de Italiaansche kroonprins den ex- Koning een bezoek. Het bulletin van Zondagochtend, zoo meldt Stefani, vermeldt, dat de ex-koning een vrij na lm en nacht heeft gehad en dat zich geen nieuw gezichtspunt heeft voorgedaan. De gemalin en vier zoons van den ex-koning bevinden zich bij hem. De Italiaansche ko ninklijke familie en het vaticaan raten zich over het verloop der ziekte voortdurend op de hoogte stellen. De toestand van Alfonso is onge wijzigd. Hij heeft een rustigen nacnt gehad. EEN BONDGENOOTSCHAP TUSSCHEN LONDEN EN TSJOENGKING? Tokio, 16 Febr. (D.N.B.) Volgens berichten uit Chineesche bron wor den thans onderhandelingen gevoerd ver een geheim militair bondgenoot schap tusschen Engeland en Tsjoeng king zoo meldt de Jomioeri Sjim boen uit Bangkok. Op deze wijze zou Engeland thans door het oprichten van een front van Tsjoengking via Birma tot aan Singapore het opdrin gen van Japan naar het Zuiden wil- ien tegenhouden. De Engelschen stel len voorts pogingen in het werk, Chineezen te bewegen in het Brit sche leger te gaan dienen en ver hoogde levering van Amerikaansch oorlogsmateriaal via den Birma-weg voort te zetten. Van Thailand eischt Engeland een houding van volkomen neutraliteit, waarbij het dit land tevens verzekert, dat de concentra tie van Britsche strijdkrachten in het Noorden van het schiereiland Malak- ka geen bedreiging voor Thailand beteekent. De concentratie van Britsche troepen in Birma. Tokio, 16 Febr. (D.N.B.) In ver band met de concentratie van Brit sche strijdkrachten in het Zuidoosten van Birma en aan de grens van Thai land (Siam) heeft zich van de bevol king van Zuid-Thailand zoo meldt Domei uit Bangkok een paniek meester gemaakt. Er loopen daar ge ruchten, dat de Britsche troepen binnenkort Thailands gebied zullen binnendringen. Daar komt bij, dat vele Thailanders beweren, Britsche oorlogsschepen in de wateren van Zuid-Thailand gezien te hebben. Zelfs loopen er onder de bevolking geruchten over een spoedige drei gende botsing tusschen Japan eener- zijds en Engeland en de Vereenigde Staten anderzijds. DE AMERIKANEN IN JAPAN. Tokio, 15 Febr. (Domei). De Nitsji Nitsji Sjimboen meldt, dat de Ame- rikaansche consulaten-generaal te Tokio, en Osaka en de consulaten te Yokohama, Kobe en Nagasaki, giste ren aan de Amerikaansche staats burgers, inzonderheid vrouwen en kinderen en mannen, die niet door belangrijke zaken worden weerhou- en, den raad hebben gegeven, te vertrekken. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 17 Februari: op 1.02 onder 11.24. DE VREDESONDERHANDELINGEN TUSSCHEN THAILAND EN INDO-CHINA. Hoop op vrede met aan nemelijke voorwaarden, Saigon, 15 Febr. (Domei). De gou verneur-generaal van Fransch Indi- China, vice admiraal Jean Decoux, heeft in een interview met Japansche correspondenten gistermiddag de hoop uitgesproken, dat een vrede met Thailand gesloten zal worden op bevredigende voorwaarden door be middeling van Japan. Op de vraag of Indo-China bereid is eenige eiland in de Mekong bene vens .de districten van Pakse en Loeangprabang aan Thailand terug te geven, zeide Decoux, dat de over eenkomst, die in Juni 1940 tusschen Thailand en Fransch Indo-China ge sloten is, bepaalt, dat de diepste vaargeul in de Moking de grens zal vormen tusschen de beide landen. Daarom zullen de eilanden ten Wes ten van den diepsten vaargeul Thai- landsch gebied worden. Thailand heeft Pakse en Loeangprabang opge- eischt sedert September 1940. Het is een delicate kwestie, maar Decoux zeide, dat een minnelijke regeling tot stand zal komen, wan neer zij van beide kanten met goeden Wil wordt aangepakt. Sprekende over het bezette ge bied van Cambodja zijn binnenge drongen. Hun opmarsch was echter zeer langzaam en de troepen waren niet gekomen tot de Indo-Chineesche verdedigingslinie. Op vragen betreffende de minder- hedenkwestie in Fransch Indo-China en Thailand antwoordde Decoux, dat deze kwestie betrekkelijk gemakke lijk kan worden geregeld, aangezien het aantal Cambodjanen en Laos in Thailand grooter is dan het aantal Thailanders in Fransch Indo-China. Laos en Cambodja zullen onder Fransch protectoraat blijven na de oesprekingen te Tokio, aldus Decoux. De gebieden -zijn al lang vriend schappelijk gestemd jegens Frank rijk. DE TOESTAND IN ROEMENIE. Zware vonnissen. Boekarest, 15 Februari (D.N.B.) Naar officieel bekend wordt ge maakt, is de leidende deelnemer aan de Januari-gebeurtenissen die giste ren bij een ingenieur van de Ma- laxa fabrieken verborgen is gevon den, de vroegere vice-burgemeester van Boekarest, Mailat In het desbe treffende communique wordt verder gemeld, dat zich onder de het laatst in de provincie gearresteerden ook de zoon van den vroegeren minister van buitenlandsche zaken, Sturdza, bevindt. Hij wordt aangeduid als het hoofd der opstandelingen in Jassy. De krijgsraad heeft een proces behan deld tegen nog 28 deelnemers aan den opstand, 21 vonnissen van 5 tot 25 jaar dwangarbeid werden uitge sproken, een beklaagde werd veroor deeld tot 20 jaar zware kerkerstraf. Verder zijn 28 vonnissen uitgespro ken tegen beklaagden, die gevange nisstraffen kregen tusschen de drie maanden en vijf jaar. ERNSTIG ONGELUK OP HET ALBERT KANAAL. Brussel, 15 Februari. (D.N.B.) Op het Albert Kanaal nabij Haseit zijn gisteren bij een scheepsongeluk 30 scholieren om het leven gekomen. Nabij Godsheid wilden 35 kinderen zich op een vlot naar den anderen oever laten overzetten. Toen een golf over het vlot spoelde, drongen alle kinderen naar één kant, waar door het vlot omsloeg en alle kinde ren in het water vielen. Niettegen staande met behulp van politie en brandweer onmiddellijk reddingspo gingen in het werk gesteld werden, konden slechts 5 kinderen levend geborgen worden. Van de 30 kinde ren, die verdronken zijn, heeft men, tot dusver slechts drie lijken ge borgen. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1