WAT NU? PAM BIJ DE HAANAPEN. „Der Sieg im Westen". De aanmeldingsplicht der joden Nadere toelichting. De luistervergunningen komen geleidelijk. RADIOPROGRAMMA RECHTSZAKEN UW KIND LANGESTRAAT 78a. Glimlachje. FEUILLETON TWEEDE BLAD. 2 Van onzen Haagschen correspondent. In het Haagsche Ufa-theater „Asta" werd Zaterdagavond, voor genoodigden, voornamelijk leden van de Duitsche Weermacht, de eerste vertooning in Nederland ge geven van de Duitsche oorlogs- reportagefilm: „Der Sieg im Westen", die onlangs haar première in Berlijn beleefde. Gelijk wellicht bekend, behooren tot de uitrusting van het moderne leger niet alleen oorlogscorrespon denten, doch ook oorlogscineasten, wier taak het is, zooveel mogelijk alle belangrijke momenten van den strijd op den filmband vast te leg gen. Ook zij zijn dus bij het leger zelf ingelijfd en hanteeren a.h.w. wapenen en filmapparaat tegelijk. Hun opdracht brengt met zich mee, dat zij zich juist vaak op de gevaar lijkste punten van het strijdtooneel moeten bevinden, zoodat vanzelf sprekend ook onder hen meerdere gesneuvelden worden geteld, die door generaal Böhmdn van Tettelbach, in zijn openingswoord bij deze voor stelling, werden herdacht. Inderdaad kan men, vanuit militair standpunt bezien, slechts bewondering hebben voor den moed en de behendigheid. waarmee deze mannen hun werk nebben verricht, waardoor een uit krijgskundig oogpunt historisch do cument kon worden samengesteld en voor het nageslacht bewaard. De film, waarvan verschillende gedeelten reeds tevoren in journaals werden vertoond, vormt een indruk wekkend geheel en is ook artistiek niet zonder verdienste. Zij geeft een goeden indruk van den modernen oorlog en laat het geweldige Duit sche oorlogsinstrument, met alle daartoe behoorende onderdeelen, in volle actie zien, zooals dit zich in korten tijd door België .en Noord- Frankrijk een weg openstootte tot aan de Pyreneeën en de Zwitsersche grens toe. Niet alleen op den grond, doch ook in en vanuit de lucht vervullen deze filmoperateurs hun taak, en deze gedeelten, met betrekking tot het luchtwapen, behooren, naast die omtrent de moderne gevechtswagens, militair-technisch tot de meest inte ressante opnamen. Over den strijd in Nederland zagen wij o.a. de valschermjagers boven de Maasbrug in Rotterdam en mitrail leurgevechten aan de Maaskade; qr- tillerieduels aan den IJsel; de over gave van Rotterdam cloor kolonel Scharroo en tenslotte de capitulatie door generaal Winkelman. Het A.N.P. meldt: 10 Januari j.l. verscheen Veror dening no. 6/1941 van den rijks commissaris over de aanmeldings plicht van personen, die geheel of gedeeltelijk van Joodschen bloede zijn. De beteekenis van deze ver ordening heeft, ofschoon zij abso luut duidelijk is, allerlei vragen doen rijzen. Er wordt daarom nog maals op het volgende gewezen: Volgens art. 2 der verordening wordt als geheel of gedeeltelijk van Joodschen bloede beschouwd iemand, die ook maar van één vol- Joodschen grootvader of vol-Jood- sche grootmoeder afstamt. Als vol- Joodsch geldt een grootouder zon der meer wanneer deze lid is of ge weest is van een Joodsche gemeente. Aanmelden moet zich dus ieder, die ook slechts één Joodschen groot ouder gehad heeft. Zijn geen van de vier grootouders ooit lid geweest van een Joodsche gemeente, dan kan er desalniettemin toch een aan meldingsplicht bestaan, namelijk dan, wanneer een dezer grootouders naar het ras vol-Joodsch was, d. w. z. wanneer diens beide ouders Joden waren. Het lid zijn van een Joodsche godsdienstige gemeenschap is als zoodanig dus niet van belang, maar alleen als bewijsmiddel voor het ras. Aangezien het verzuimen van de aanmeldingsplicht strafbaar is, kan ieder slechts dringend aangeraden worden, bovenstaande in acht te nemen. IN KRIJGSGEVANGENSCHAP AFGEDRAGEN GELDEN. Terugbetaling. De directeur van het informatie bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Zwarteweg 76, Den Haag, maakt betreffende de in Duitsche krijgsgevangenschap afgedragen gel den het volgende bekend: Van het krijgsgevangenkamp „Bocholt" zijn op enkele uitzonde ringen na alle gelden aan zij in bu reau overgemaakt. Van dit kamp zijn geen goederen terug ontvangen, wel worden nog eenige fototoestellen verwacht. Van het krijgsgevangenkamp „Bathorn" zijn alle gelden bij zijn bureau binnengekomen eveneens eenige fototoestellen en vulpenhou ders. Van het krijgsgevangenkamp „Weinsberg" zijn alle zoogenaamde „Kampgelden" („Lagermarken")' en het Hollandsche geld binnengeko men. De aldaar bestelde en betaalde boeken zijn inmiddels gedeeltelijk teruggekomen. Bij aanvrage vooi teruggave van boeken moet door den rechthebbende den naam van den schrijver en de titel van het boek opgegeven worden. Van het krijgsgevangenkamp „Neu-Brandenburg" zijn vrijwel alle gelden binnengekomen. Eveneen een gedeelte van de aldaar verdien de loonen. Van de voormalige gevangenkam pen Dortmund, Versen, Meppen. Fürstenberg, Hemer is tot nu toe slechts een gedeelte der aldaar af gedragen gelden ontvangen. Verzoeken om terugbetaling moe ten gericht worden aan het informa tiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, afwikkelingsdiensl krijgsgevangenen, Zwarteweg 75 Den Haag, met vermelding van: naam en voornaam, vroegere mili taire rang, naam van het krijgsge vangenkamp, waar het geld is afge dragen en het gevangennummer, he* bedrag van het afgedragen geld en het tegenwoordig adres, waarheen do postchèque gestuurd moet worden. Zij, die in den loop dei- laatste 2 maanden om terugbetaling hebben verzocht, behoeven dit niet meer te herhalen. Zoodra de aanvraag aan de beurt is om uitbetaald te worden, wordt een postcheque gestuurd, zoodat een extra bericht van ontvangst dei- aanvraag niet verzonden wordt. Het blijkt, dat vele radioluisteraars zich ongerust maken, omdat zij, hoe wel aangifte van hun radiotoestel ol distributie-aansluiting deden, nog geen luistervergunning ontvingen. Deze vergunningen kunnen echter eerst geleidelijk worden toegezonden omdat het administratief niet moge lijk is de honderd duizenden luister vergunningen, die moeten worden uigereikt, in enkele dagen gereed te maken. Het eenige, vat van den radio luisteraar, die zijn vergunning heeft aangevraagd, doch nog niet ontvan gen heeft, bij een eventueele con trole zal worden gevraagd, is, dat hij het bewijs kan overleggen, dat hij over de verstreken termijnen thans Januari en Februari de luis terbijdrage heeft betaald Dit bewijs moet, zooals bekend, worden gele verd door een bewijs van storting of overschrijving op postgirorekening nr. 400200 (betaling ten minste voor een kwartaal) of door de aanwezig heid van de verschuldigde radio zegels (voor elke maand een). LAAT DE OORLOGSINVALIDEN NIET STAAN! De N.V. Ned. Spoorwegen schrij ven: Men zou het niet voor mogelijk houden In de afgeloopen weken is het voorgekomen, dat jonge men schen en onder geleide van de ouders reizende kinderen een zitplaats in den trein hadden, terwijl Nederland sche oorlogsinvaliden, met kennelijk letsel, zich met een staanplaats moesten vergenoegen. Wij zullen er verder het zwijgen maar toe doen, hoe wij denkeh over deze onwellevendheid tegenover die genen, die het grootste offer voor ons vaderland hebben gebracht, dat zij brengen konden en tegenover wie wij niets dan grooten dank en eer bied verschuldigd zijn. Het heeft ons in elk geval veel genoegen gedaan te vernemen, dat de directie van de Nederlandsche Spoorwegen zich door middel van een dienstorder tot haar personeel heeft gericht, met het verzoek er vooral op toe te zien, dat onze oor logsinvaliden een zitplaatsje krijgen en als ook na een vriendelijk en tact vol verzoek van den conducteur het beoogde doel nog niet wordt bereikt, wèl dan heeft hij vérgaande be voegdheden gekregen, om den oor logsinvalide aan de zitplaats tg hel pen, waar hij toch wel recht op beeft Laten wij hopen, dat hetgeen is voorgekomen tot het verleden be hoort een ieder weet nu waar het bij zoo'n invalide om gaat en dat verder optreden door ons treinper soneel, dat zich in dit geval overi gens gaarne van zijn opvoedende taak zal kwijten, verder overbodig zal wezen. KAMPMUTS VOOR DE PADVINDERS. „Weest Paraat", het officieel or gaan van „De Nederlandsche Pad vinders", bevat een mededeeling van den commissaris voor uitrustingen en uniformen, dat de padvindershoeden uitverkocht raken. De afdeeling ver koop van de pad vinders vereeniging is er nimmer in geslaagd, om de pad vindershoeden ergens anders dan uit Engeland te betrekken. Wat de overi ge uniform- en uitrustingsstukken betreft, reeds jaren lang zijn Neder landsche fabrikanten de leveranciers voor het benoodigde van ,,De Neder landsche Padvinders". Nu de pad vindershoeden dus niet meer kunnen worden ingekocht, besloot het Na tionaal Hoofdkwartier, dezelfde ge dragslijn te volgen van de mobilisa tiejaren 1914-1918 en de kampmuts wederom voor den dag te halen. Reeds zijn hier en daar padvinders met deze kampmutsen te zien en het laat zich aanzien, dat geleidelijk de padvindershoed door deze muts zal moeten v/orden vervangen. DAG DER DUITSCHE POLITIE. Zaterdag heeft de Duitsche groene politie te Amsterdam, zoo als overal in het Duitsche rijk, den dag der politie gehouden. Deze dag heeft ten doel de bevolking duide lijk te maken dat de politieman niet haar vijand is, doch haar vriend, die als het noodig is, krachtig op zal treden, maar die ook steeds bereid is de helpende hand te bieden. Te Amsterdam begon de dag met het hijschen van de vlag aan de vlaggemast in het plantsoentje voor het Koloniaal Instituut aan de Mauritskade. Vervolgens maakte het muziek corps met de eerecompagnie een muzikale wandeling door de stad. In den middag maakte een batal jon opnieuw een marsch door de stad. Tijdens de rust op den Dam gaf het muziekcorps een concert. Hierna werd de colonne weer gevormd en werd gedefileerd voor den commandant van het bataljon, die zich met zijn staf had opgesteld op het Beursplein.' De dag werd besloten met een bonten avond in het Wehrmachts- heim. Des middags heeft een bataljon der groene politie meer dan 1300 Amsterdamsche kinderen 'n maal tijd verstrekt. NEDERLANDSCH—DUITSCHE KULTUURGEMEENSCHAP. Zaterdagmiddag vond onder lei ding van prof. dr. G. A. S. Snijder, voorziter van den Nederlandschen Kuituurkring, in kasteel Oud-Wasse naar bij Den Haag de oprichting plaats van de stichting de „Neder- landschDuitsche Kuituurgemeen schap". Prof. dr. Snijder, de voorzit ter van den Nederlandschen Kuituur kring, hield de openingsrede. Na hem voerden nog het woord de heer H. C. V. Maasdijk, de voorzitter van de „NederlandschDuitsche Kui tuurgemeenschap en prof. dr. Wehofsich, de voorzitter van de Duitsche afdeeling dezer nieuwe or ganisatie. Doodelijk ongeluk. - Vrijdag middag is te Maastricht de 38-jarige E. H.' uit Itteren bij een in aanbouw zijnd huis tengevolge van een instor ting bedolven. Na een kwartier had den zijn kameraden hem bevrijd, •doch geneeskundige hulp mocht niet meer baten. De oorzaak van het on geluk was, dat een drie meter diepe sluef niet was gestut. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. Nieuwe hoofdredacteur N.R.C. - Commissarissen en directie van de Nieuwe Rotterdamsche Courant heb ben als opvolger van den onlangs overleden heer mr. P. C. Swart be noemd tot hoofdredacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Courant den heer mr. J. Huyts, thans waarne mend hoofdredacteur. BELEEDIGING VAN HITLER BERECHT. Het Duitsche Obergerecht heeft Zaterdag verworpen het beroep van den Haagschen koolman Ph. P., die door het Duitsche landgerecht wegens beleediging van den Führer en het Duitsche rijk was veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf. In de motiveering van de uitspraak heeft het Hof er met nadruk op ge wezen, dat er een bezettende macht in Nederand is, welke macht zich niet straffeloos laat beleedigen, ter wijl beleeding van den Führer zeer zwaar moet worden aangerekend. Voorts moge de opgelegde straf als een afschrikkend en waarschuwend voorbeeld gelden voor het niet-goed- willende deel der bevolking, om af te zien van aanvallen op die Neder- landers die met de Duitsche over heid willen samenwerken om een lustige sfeer te scheppen in het be lang van het geheele Nederlandsche volk. DINSDAG. HILVERSUM I, 415 M. (Nederl. progr. AVRO). 7.30 Gr.pl. 7.45 Och tendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.20 Och tendgymnastiek. 8.30 ANP-ber. 8.45 Concertgebouworkest (opn.) 9.30 Gr.pl. 10Morgenwijding. 10.15 Gr. pl. 10.25 Voor de vrouw. 10.30 En semble Jonny Kroon. 11.Huish. wenken. 11.20 Ensemble Jonny Kroon en gr.pl. 12.15 De Jonge Acht en so list. (12.30—12.33 Almanak). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1. Avro-Aeolian-orkest. (1.301.40 Cy clus „Groote Nederlanders"). 2. Zang en orgelconcert. 2.20 Rep. 2.35 Pianovoordr. 3.— Rep. 3.15 Cabaret- progr. 4.15 Vragenuurtje voor de kinderen. 5.Gr.pl. 5.15 Nieuws- econ. en beursber. ANP. 5.30 RVU.: Cyclus „Wat leert ons de ontwikke lingsgang der dieren omtrent het leven op onze aarde en het levens-^ vraagstuk?" 6.Avro-Amus.-orkeSt en solisten. 6.42 Almanak. 6.45 Act. rep. of gr.pl. 7.Vragen van den dag ANP. 7.15 Duitsche les. (7.30 7.45 Ber. Eng.) 8.— ANP-ber. 8.15 Filmmuziek (opn.) 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Omroeporkest en soliste. 9.45 Eng. ber. ANP. 10.ANP-ber. en sluiting. HILVERSUM II, 301,5 M. (KRO). 7.30 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.Wij beginnen den dag. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsber. ANP. 8.45 Gr.pl. 9.30 Geestelijke muziek (gr.pl.) 10. Gr.pl. 11.30 Rel. muziek (gr.pl.) 12.Ber. 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Gr.pl. 1.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 1.45 Gr.pl. 2.Vrouwenuurtje. 3.Gr.pl. 4.15 Nieuw Hollandsch strijkkwartet. 4.50 Gr.pl. 5.VPRO: Jeugduitz. 5.15 Nieuws-, econ. en beursber.ANP. 5.30 Dansmuziek (gr.pl.) 6.Nieuw Hollandsch strijkkwartet. 6.35 Gr.pl. 6.45 Act. rep. of gr.pl. 7.7.15 Vra gen van den dag ANP en sluiting. BehendmaAtnt> 6. heeft ook recht op tandheel kundige contröle. Zijn gebit is door het groeiproces in een voortdurend gevaar. Inwendige klierafscheiding en kinderziekten berokkenen het gebit dikwijls tal van moei lijkheden. Dan werken nog tal van aandoeningen ver storend op den vorm der kaken. Raadpleegt daarom op zette tijden ook voor kind Uw tandarts. ge- Uw BERGEN (6—12 Febr.) Geboren Anna Maria, d. van Gerardus Roosloot en Elizabeth Maria Draaisma. Wilhelmus Theodorus, z. van Theodorus Jo hannes van der Steen en Maria Alida Mooij. Gerard Jan, z. van Gerrit Vel en Aagje Floor Overleden Trijntje Nap, 77 jaar, weduwe van Kornelis Waal. Elizabeth Maria Draaisma, oud 44 jaar, echtgenoote van Gerardus Roosloot, overleden te Alkmaar. Regina Maria Westerwoudt, oud 77 jaar, weduwe van Emile Hubert Regout, overleden ie Amsterdam. Ondertrouwd Hendrikus ten Velde te Amsterdam en Trijntje Kloek. Jan Weijers te den Helder en Agatha Elisabeth van Wonderen. DE ALKMAARSCHE COURANT is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. Maar U kunt toch niet zoo zon der meer wegblijven, ik moet abso luut een medisch attest van U heb ben, ik moet toch weten, dat U iets scheelt. 133. Pam zet de kijker voor zijn ogen en richt die op de plek, waar hij beweging meende te zien. Eerst kan hij niets ontdekken, doch plotseling ziet hij in het gezichts veld een vreemdsoortig wezen. 134. De professor en Pam kunnen vanuit hun post de omtrek goed overzien. Voor hen bevindt zich een diepe kloof en rechts daarvan strekt een lange rij rotsheuvels zich uit. DOOR DENIS MACKAIL. 37) „Daar zijn boeken voor", zei Lush. „Maar aangezien banken en handelsondernemingen gesloten wa ren, moest ik even rondrijden voor ik een boekhandel vond, die het verlangde in voorraad had. „Maar begrijp wel", ging hij voort, „dit plan is volstrekt niet in overeenstemming met mijn ideeën omtrent onze normale toekomstige zaken. Dit is mij in den schoot ge worpen en ik zou het jammer vin den er geen gebruik van te maken, hoewel het mij geenszins bevredigt Ik zou veel liever iets ondernemen, dat wij van te voren hadden over wogen en het gevoel hebben, dat wij de winst werkelijk hebben ver diend. „Ik zou goede zakenmen- schen in twee klassen willen in- deelen", ging hij peinzend voort; „de eerste bevat hen, die een aan tal groote bedragen van een paar menschen weten los te krijgen en omvat bekende portretschilders, diamantverkoopers en chanteurs De tweede categorie, waartoe, naar mijn meening, de beste en de grootste zakenlieden behooren, be staat uit menschen, die hun fortuin gemaakt hebben door eén aantal kleine bedragen van een groote menigte personen te verkrijgen. Dat zijn veel betere zaken; ze geven een vast inkomen en dat is waar wij ons op toe zullen leggen". „Je zegt „wij", zei Jim, „maar overschat je niet de hulp, die ik je zou kunnen geven?" „Waar zou ik nu zijn, als jij er niet geweest was?" vroeg Lush. „Ja, als je het zoo beschouwt lachte Jim. „Maar toch spijt het mij, dat je niet probeert een bom duiten los te krijgen van een vent, dien ik in gedachte heb. De laatste twee dagen ben ik door twee ver schillende personen gewaarschuwd, dat ik mij dat maar uit het hoofd moet zetten, maar het zou mij on uitsprekelijk genoegen doen, als iemand een poging in die richting waagde, en ik moet zeggen, na het geen je vandaag hebt gepresteerd, lijk jij mij de man, die het zou kunnen probeeren". „Dat ligt niet in mijn lijn, vrees ik", zei Lush. „Je bedoelt zeker den man, die je oom heeft geruï neerd, is het niet?" „Vergeet je wel eens iets, dat je hebt gehoord?" vroeg Jim. „Ik heb een eigen systeem om te onthouden wat interessant of be langrijk schijnt", antwoordde Lush bescheden, „en natuurlijk zag ik verband tusschen je opmerking, dat het je plezier zou doen, dien man geld te zien verliezen en je tamelijk heftige uitlating van gis teravond aan het adres van een ze ker iemand. Is het te veel gevergd, als ik je vraag hoe hij heet?" „Ik zou je dat graag vertellen, als je ooit kans ziet dien schooier een hak te zetten", zei Jim, „maar ik betwijfel, of die naam je iets zegt. Ik had hem zelf nooit eerder ge hoord tot mijn procureur hem, in verband met de nalatenschap van mijn oom, noemde. Ik denk, dat het iemand is, die zich het liefst op den achtergrond houdt". „Ik heb liever dat je hem voor je houdt, als je denkt, dat je mis schien later spijt zou hebben er over te' hebben gesproken", zei Lush. Bestaat er een zegswijze, die meer geeigend is dan deze, om een aarzeling, waar het een mededee ling betreft, te overwinnen? Het effect bleef dan ook niet uit. „Die vent heet Lloyd", zei Jim. „Sir Adolf Lloyd". „O", zei Lush. „Is het waarach tig! Ik had ook eigenlijk wel tot die conclusie kunnen komen". „Wat waarom?" „De namen van jou en van je oom, die ik bij Bridger hoorde", zei Lush opgewonden. „En daarna Brooks. Ja, natuurlijk". „Wat is er natuurlijk?" „De naam op die map Sir Adolf Lloyd". was van VIII. „Vertel eens, wat je van hem af weet", zei Lush. Jim had het meerendeel van de inlichtingen over Sir Adolf Lloyd onder de belofte van geheimhou ding ontvangen, maar hij was niet temin in staat, met verwijzing va:: de namen van zijn berichtgevers een vrij volledig verslag uit te brengen van hetgeen hem omtrent den man bekend was. Lush luister de vol aandaacht naar het relaas van den strijd tusschen Sir Adolf en Sir Alf, zonder Jim een oogen- blik in de rede te vallen. Toen Jim echter bij de oorzaak van hun vij andschap kwam, hield hij plotseling cp. „Ik weet niet of ik je dit deel wel kan vertellen', zei hij. „Mis schien beoordeel ik den man ver keerd en ik wil je geen verkeerden indruk van hem geven, als je za ken met hem zou willen doen. Je zou er misschien niet eens mee gediend zijn". „Is het iets oneerlijks?" „Als het waar is, is het schande lijk", zei Jim. „Nou, laat het dan maar achter wege. Ik ben niet van plan hem geld af te persen. Ik wil hem alleen iets verkoopen dat hij noodig heeft, zonder gebruik te maken van een tusschenpersoon. Ik zal hem mor gen eens gaan opzoeken". „Dat gaat niet", zei Jim. „Hij i? op zijn buitenverblijf". „En ik dacht, dat je hem niet persoonlijk kende". „Voor, zoover ik weet, hebben wij elkaar zelfs nooit gezien", antwoord de Jim, „maar kennissen van mij zijn er vandaag heen gagaan om bij hem te logeeren". „Is het ver van Londen?" „Hampshire". „Dan rijden wij er morgen heen". „Dat kun jij doen als je wilt" zei Jim, „maar ik niet". „Maar ik heb jou juist noodig. Als je meegaat, kun je toch wel zeggen, dat wij daar voorbijreden en je kennissen even wilden opzoe ken. Als ik eenmaal binnen ben, zal ik gauw genoeg een reden vin den om Lloyd om een onderhoud onder vier oogen te verzoeken. Je moet mee". „Kan het niet worden uitgesteld, tct hij weer in Londen terug is?" vroeg Jim. „Met iederen dag, dat ik wacht, wordt je kans grooter, dat ze een advertentie plaatsen, en iemand an ders mij voor is. Je moet beslist mee". „Het is verduiveld lastig", zei Jim, „maar ik ben bang, dat het niet zal gaan". Waarop Lush, die onder al zijn zelfstudie zeker een cursus in tact had gevolgd, niet verder aandrong. „Nu, ga dan maar mee tot het dichtstbijzijnde dorp, dan zal ik je cp den terugweg wel oppikken. Ik heb nog een hoop met je te bespre ken over hetgeen ons morgen te doen staat". „Best", zei Jim. „Dat wil k met alle plezier doen". „Dat is dus afgesproken". De wijze, waarop zijn ex-huis- knecht zijn oogenschijnlijk onver- kiaarbaren tegenzin om Lloyd's wo ning te betreden, eenvoudig aan nam, bracht Jiim er bijna toe, hem vrijwillig een uitleg hiervan te ge ven; doch hij kon er nog niet toe komen, zich tegenover dezen eigenaardigen man over Mary uit te laten. Iemand, kleinzieliger dan Lush, zou dezen tegenzin hebben toegeschreven aan Jim's aarzeling, zijn kennissen te bezoeken, verge zeld van zijn ex-kamerdienaar, die nu zoo'n kameraadschappelijke hou ding jegens hem aannam, maar het is waarschijnlijk, dat deze gedachte bij geen van beiden opkwam. Als Lush soms naar een verklaring had gezocht, zou hij wellicht tot de con clusie zijn gekomen, dat Jim niet in de buurt van Sir Adolff wenschte te komen, tenzij- hij hem bij die ge legenheid eens flink de waarheid kon zeggen, en misschien vergiste hij zich hierin ook niet zoo heel erg. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6