PEN. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. -Kou AANVALLEN EN TEGENAANVALLEN AAN HET GRIEKSCHE FRONT. Zuid- en Oost-Engeland gebombardeerd. De haven van Benghasi aangevallen. Duitsche pers over de houding van Washington. De Britsche parachutisten. VERDUISTERINGS TIJDEN van 19,02 tot 8,45. Veertig procent salarisvermindering voor kloosterlingen onderwijzers. rts en pijn- aelpt hierbij Ier oi cachet hardt's Poë et Cachets, 310 en 50 ct. aanvragen nog niet et aantal kt>e inlich- «rtificaten saties liep egeven ia.- •oeg 1365 en jaar. voor het 2576, tegen luari 1941 bestaande ït handels geschreven verstrekt, en uittrek- ents-recht- advies uit- ingekomen g als ma il overzicht n de Kamer zij voor het en verrich- ivensch, dat Hollands ;ijdens haar reeds zoo historisch heeft door- .e de werking n en mogen oor het be- r de nieuwe ijk te doen VOOR RUKWERK! HJRANT, erder, Water was ze mij ■telden, m ver- i hadden en van zijn lijden erlossen, Par- opzienbarende lio-water had te dosis hem ing had ge le tweede, zijn jaren had ge- ïet smaak alles verd voorgezet, rvolgens mede- i had gemeend, n weerhouden orven weten,- i de lijdende enden om aldus van vrede en gemartelde we- ae met dit doel l millioen fles- id laten maken, is te verkoopen een shilling drie .Tooter formaat, aal dezen in- ling negen pen- er beneden den h Parkyns was js geen beletsel ieder, in welke sitie hij ook ver- wonderbaarlijke e laten trekken, vinder hierdoor worden. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 43. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Donderdag 20 Februari 1941 Vijandelijke concentraties in Afrika gebombardeerd. Italiaansch le g er bericht. Ergens in Italië, 19 Febr. (Ste- fani). Het 257ste communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front heeft de vijand in den sector van het elfde leger zijn aanval voortgezet zonder resultaten te behalen. Onze troepen hebben verscheidene malen tegen aanvallen gedaan en den vijand ge voelige verliezen toegebracht. In Noord-Afrika is een nieuwe hevige aanval van den vijand op Dzjaraboeb afgeslagen. Te Koefra zijn vijandelijke auto's, die onze stel lingen trachtten te naderen, op doel treffende wijze gebombardeerd. Af- deelingen van het Duitsche vlieger- corps hebben herhaaldelijk een vijan delijke basis aangevallen en de daar liggende schepen, alsmede de haven werken, gebombardeerd. Een afdee- ling stuka's heeft aanzienlijke con centraties van vijandelijke gemecha niseerde strijdmiddelen verrast en met zeer goed gevolg gebombar deerd. Aan het front van Kenya in Oost- Afrika zijn pogingen van den vijand. onze stellingen te naderen, onmid dellijk verijdeld door onze troepen, die den tegenstander zware verliezen toebrachten. Aan den benedenloop van de Joeba hebben onze vliegtui gen vijandelijke en gemechaniseerde strijdmiddelen en troepen gebom bardeerd. Te Keren heeft de hard nekkige tegenstand van onze dap pere troepen den vijandelijken aan val opgëhoudan. De vijand heeft eenige luchtaan vallen gedaan op plaatsen in Ery- threa en in den Joebasector". De Duitsche luchtmacht in de Middellandsche Zee. Berlijn, 19 Febr. (D.N.B.) Afdee- lingen der in de Middellandsche Zee opereerende Duitsche luchtmacht hebben gisteren in den vroegen och tend en des avonds Britsche schepen in een haven aan de kust van Noord Afrika met succes aangevallen. Op vijandelijke schepen en aan haven werken werden vernielingen aange richt. Verscheidene branden braken uit. Een andere groep Duitsche vlieg tuigen heeft in het binnenland vijandelijke troepenconcentraties en transportcolonnes gebombardeerd. Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 19 Febr. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: Succesvolle aanvallen in duik vlucht waren gisteren gericht op vliegvelden, troepenkampen, spoor wegemplacementen en colonnes vrachtauto's in Zuid- en Zuidoost Engeland. Voltreffers vernielden hangars en op den beganen grond staande vliegtuigen. Voltreffers kon den bovendien geplaatst worden 'op verscheidene spoorwegstations, spoor wegemplacementen en twee rijdende treinen. Ten Noorden van Ports mouth werd een troepenkamp met bijzonder groot succes aangevallen. Een lange afstandsgevechtsvliegtuig bombardeerde ten Westen van Ier land een groot tankschip en trof het zoo hevig, dat het als ver1' ;n be schouwd moet worden. Een andere succesvolle aanval was gericht op een koopvaardijschip ten Oosten van Harwich. In Cyrenaica deden formaties van het Duitsche luchtwapen op 18 Fe bruari een aanval op de haven van Benghasi. De aanval had de ge- wenschte uitwerking. Ten Zuidwes- ten van Agedabia werden troepen concentraties en colonnes vracht auto's verstrooid. Ook vannacht vloog de vijand noch naar het Duitsche rijksgebied noch naar de bezette gebieden. Een af zonderlijk vliegend vijandelijk ge vechtsvliegtuig werd in de ochtend uren van gisteren op weg naar het bezette gebied genoodzaakt te lan den. De bemanning werd gevangen genomen. Twee eigen toestellen worden vermist. De aanvallen van het Duitsche luchtwapen. Berlijn, 19 Febr. (D.N.B.) Stations en spoortreinen waren gisteren o.a het doel van Duitsche vliegtuigen in Oost-Engeland. Op verscheidene plaatsenwerden rails en spoorweg emplacementen vernield. Bij Stow- market werd een spoorbrug getrof fen. Eenige vliegtuigen achtervolg den in scheervlucht rijdende treinen. Een kolenwagen werd getroffen en geraakte in brand. Een andere trein kreeg een bomtreffer midden in de reeks wagons en ontspoorde. Duitsche vliegtuigen hebben gis teren herhaaldelijk troepenkampen in de graafschappen van Oost-Enge land aangevallen. Barakken werden getroffen en deels vernield. In een kamp vielen de bommen op forma ties exerceerende soldaten. Op een andere plaats kon een vliegtuig een reeks bommen op een colonne vracht auto's laten vallen. Aanvallen op Britsche vlieg velden. Berlijn, 19 Febr. (D.N.B.) Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren weer verscheidene vliegvelden op de Britsche eilanden met succes aan gevallen. Op het vliegveld Honington is een aanval in duikvlucht gedaan, hoewel het veld door versperrings ballons beschermd werd. De van ringe hoogte geworpen bommen trof fen een hangar en woelden de start baan op verscheidene plaatsen om. Een dergelijke aanval werd onderno men op het vliegveld Thorey Island, dat eveneens door versperringsbal lons beveiligd werd. Vlak voor een hangar stonden zeven vliegtuigen. Eenige bommen van middelbaar ka liber vielen in de ruimte tusschen de vliegtuigen en de hangar. Hangar en alle vliegtuigen werden ernstig beschadigd. De oorlog tegen Engeland. Berlijn, 19 Febr. (D.N.B.) De Londensche berichtendienst publi ceert een communiqué van het ministerie van luchtvaart en van het ministerie voor de binnenland- sche veiligheid, waarin wordt ge zegd, dat hedenochtend op twee plaatsen in het Noorden en Oosten van Schotland door Duitsche vlieg tuigen bommen zijn neergeworpen Hierbij zijn „gebouwen bescha digd" aangericht. Suezkanaal aangevallen. Berlijn, 19 Febr. (D.N.B.) De Londensche berichtendienst meldt dat Woensdag een luchtaanval op het Suezkanaal is ondernomen. Lowestoff gebombardeerd. Berlijn, 19 Febr. (D.N.B.) Naar aan het D.N.B. gemeld wordt, heb ben Duitsche gevechtsvliegtuigen heben de havenwerken van Lowe stoft aan de Engelsche Oostkust aangevallen. Verscheidene gebou wen in de haven werden getroffen. Koopvaardijschip tot zinken gebracht. Berlijn, 19 Febr. (D.N.B.) Een Duitsch gevechtsvliegtuig heeft voor den mond van Humber een vijandelijk koopvaardijschip van 3U00 ton tot zinken gebracht. EEN RELIEK VOOR SPANJE. Boulogne sur Mer, (Belgapress) Als een gebaar van grootmoedige vriendschap heeft monseigneur Mar tin, bisschop van Amiëns, besloten de relikwie van den Heiligen Firmin, den eersten bisschop van Amiëns, afkomstig uit Pamplona, aan Spanje te schenken. Deze Kostbare relikwie, die bestaat uit de beenderen van den Heilige, werd godvruchtig bewaard door de kloosterzusters van de Orde der Clarissen, wier gebouw in Mei vernield werd. Het reliekschrijn, dat aan den bisschop van Pamplona zal ge schonken worden, werd aangeboden door het Legion Frangaise des Com battants. M. Flericourt, voorzitter van deze vereeniging en M. Zuloage, attache bij de Spaansche ambassade, zoon van den grooten Spaanschen schil der, evenals twee kanunniken van Amiëns, zullen de relikwie begelei den en haar aan den bisschop van Pamplona toevertrouwen. Een politiek van provo- ceerende inmenging. De Duitsche pers keert zich in felle bewoordingen tegen de in den Senaat te Washington geënsceneer de anti-Duitsche stemmingmakerij, aie, naar de Börsenzeitung ver klaart, door het Witte Huis en het Staatsdepartement ook krachtig gesteund wordt. President Roose velt, aldus het blad, is zelf ook van van de partij. Het zenden van Har- r:man naar Engeland als „defense expeditor" is kenmerkend voor het streven van Washington, een poli tiek van provoceerende inmenging ai? verdedigingspolitiek te beman telen. De „Angrif" schrijft onder het opschrift: „Wereldmisdadigers aan het werk". Uitlatingen van de Ame- rikaansche oorlogsophitsers, die ook n den Senaat het woord voeren, h ebben de laatste dagen maar al te duidelijk laten zien, waarom het dezen lieden te doen is. Zij willen hun winst, die zij uit der, handel in wapens trekken, zoo hoog mogelijk opvoeren. Met een stemverheffing, een betere zaak waardig, schreeu wen zij, dat Duitschlanö de wereld wil knechten en dat het de vrije naties onderdrukt. In werkelijkheid zijn zij het zelf, die de volken in slavernij houden. Kinderarbeid, werkloosheid, geweldige dividenden voor de aandeelhouders, het ont breken van iedere geneeskundige verzorging, al deze verschijnselen zijn het ideaal der vrijheid, zooals zij die zien. Ook wat betreft de wereldverovering, die zij ons in dé -choenen schuiven, kan hun geant woord worden, dat zij het zelf wa ven, die groote deelen der wereld Teknecht hebben. De volken van Europa zijn reeds ontwaakt, en 'aten zich door dergelijke drogrede nen niet meer overbluffen. Onze opbouwarbeid is sterker dan de kracht, die hem teniet wil doen. Zij mogen zooveel gif spuwen als zij willen, de zege zal aan ons en onze "erkbeelden zijn. Valscherme n met bijzondere apparaatjes. Stockholm, 19 Febr. (D.N.B.) Van de Britsche parachutisten geeft Reu ter een schildering, waarin gezegd wordt: „De Britsche parachutisten, die onlangs in Zuid-Italië werden uitgezet, vormen een deel van het corps, dat een bijzondere opleiding krijgt om vitale centra van den vijand te bezetten of te beschadigen. Het bestaan van dit corps is tot dus ver geheim gehouden, maar thans is het mogelijk mede te deelen, dat deze mannen hun oefeningen reeds vorigen zomer beëindigd hebben. „Ik heb", zoo deelt de correspon dent van Reuter mede, „een typee- rende oefening van de Britsche pa rachutisten bijgewoond. Hun val schermen zijn met een bijzonder apparaatje uitgerust, waardoor zij zich terstond kunnen openen. Een parachute droeg een zak met bewa peningsmateriaal. Ik kreeg den in druk, dat de parachutisten, indien de operatie zich op' onverdedigd terrein afspeelt, de kans hebben zich beschikbaar te stellen zonder ont dekt te worden. Bij de oefening, die ik bijwoonde, zag ik hoe eep ma chinegeweer, dat met goed zicht op een heuvel opgesteld stond, in staat was eiken man neer te sqhieten voor hii tijd had zich weer op te richten. Hieruit blijkt het belang van het element van verrassing bij para- chuteaanvallen". DE KRIJGSBEDRIJVEN IN CHINA. Hankau, 19 Febr. (Domei). Het hoofdkwartier van het leger alhier heeft medegedeeld, dat de Japansche troepen, die de zuiveringsactie heb ben gevoerd tegen de 128e divisie van het Tsjoengkingbewind in de Delta tusschen de Jangtse en de Han in het centrale deel der provincie Hoepeh, kun geslaagde campagne vandaag hebben beëindigd. De vijand, die zich in westelijke richting teruggetrokken heeft, liet 445 doo- den en een groote hoeveelheid krijgstuig en munitie achter. EEN VERKLARING VAN DEN BULGAARSCHEN MINISTER PRESIDENT. Sofia, 19 Febr. (D N. B.) Bij den aanvang van de kamerzitting van vandaag heeft minister-president professor Filoff dep tekst voorge lezen van het Bulgaarsch-Turksche vriendschaps- en nietaanvalsverdrag. Hierbij wees Filoff op het vriend schapsverdrag, dat in 1925 tusschen beide landen is gesloten. Deze ver klaring vormt een nieuw bewijs voor de vredelievende politiek der Bul- gaarsche regeering met betrekking tot den weerklank, dien deze ver klaring heeft gevonden zeide minis ter-president Filoff, dat de Bulgaar- sche buitenlandsche politiek nie mand bedreigt en dat zij het achter wege laten van iederen aanval tot grondslag blijft behouden. De uit latingen van professor Filoff werden geestdriftig toegejuicht. Nader wordt gemeld, dat minister president Filoff bij zijn verklaring in de Kamer o.a. nog het volgende zeide: Bij de tusschen Bulgarije en Turkije bestaande vriendschappe lijke betrekkingen is het vanzelf sprekend geweest, dat de beide re geeringen in de moeilijke tijden, die de wereld thans beleeft, een nieuwe modus hebben gezocht om hun wederzijdsche betrekkingen op te helderen. Hiertoe zijn besprekingen geopend, die in een geest van weder zij dsch vertrouwen en openlijk ge voerd zijn en die de verklaring van 17 Februari 1941 tot resultaat had den. Van den kant der Bulgaarsche regeering wordt er de nadruk op gelegd, dat het bereikte gunstige resultaat bij alle Bulgaren groote te vredenheid heeft gewekt. Op deze verklaring is herhaaldelijk en met elkaar in strijd zijnde commentaar geleverd. Derhalve is het vooral van belang er den nadruk op te ieggen dat zij een nieuw bewijs vormt voor de vredelievende poli tiek, die de Bulgaarsche regeering volgt en ook in de toekomst zal vol gen. In overeenstemming met den geest van deze verklaring en den inhoud van het eerste artikel ver klaart de Bulgaarsche regeering op nieuw, dat Bulgarije niet de bedoe ling heeft, wien dan ook te bedrei gen en dat de onveranderde basis van de Bulgaarsche politiek in het ach terwege laten van eenigen aanval. De minister-president verklaarde verder, dat hij verheugd was te kun nen constateeren, dat deze Bulgaar sche politiek door de regeering van de Turksche republiek op de juiste wijze begrepen wordt en dat op deze wijze Bulgarije kan bijdragen tot het verstevigen van de wederzijdsche vriendschappelijke betrekkingen. Er bestaat geen twijfel over dat de Kamer deze politiek volkomen zal goedkeuren. HET NOODWEER IN SPANJE. Madrid, 19 Febr. (D. N. B.) Er zijn nieuwe bijzonderheden ontvan gen over het noodweer van de laatste dagen. Bijzonder hevig heeft de storm in Vigo geraasd, waar de tele foon- en telegraafverbindingen met de rest van Spanje en met Portugal nog steeds verbroken zijn. De trein verbinding met Madrid kon pas Dinsdag hervat worden. Het motor schip Monte Ayala strandde ter hoogte van Vigo. Passagiers en be manning konden met veel moeite ge red worden. Van het Spaansche kustvaartuig E! Vasco ontbreekt elk spoor. De voorziening van Vigo met stroom en licht heeft men ru gedeel telijk kunnen hervatten. De fabrieken kunnen echter nog niet van stroom voorzien worden, daar de eiectrische centrale groote schade geleden heeft De schade aan de telefoonleidingen zal pas over een maand zijn hersteld DARLAN PLEEGT OVERLFG. Parijs, 19 Febr. (D.N.B.) Vice- .admiraal Darlan, die gisteren te Pa rijs aangekomen is, heeft vandaag een reeks hooge Fransche ambtena ren ontvangen, met wie hij hangende vraagstukken van economischen en administratieven aard besprak. Naar vernomen wordt, heeft Darlan ook voeling genomen met Duitsche instanties te Parijs om van gedach ten te wisselen over de gevolgen van de verschillende wijzigingen in het Fransche kabinet gedurende de laat ste dagen voor de wederzijdsche be trekkingen. Overigens kan aangenomen wor den, dat nog meer veranderingen in de samenstelling van het kabinet zul len volgen. OFFICIEEL DUITSCH BEZOEK TE VICHÏ. Vichy, 19 Febr. (D.N.B.) De in- specliechef van de Duitsche wapen stilstandscommissie, generaal Neu- bronn von Eisenbu g, 's vandaag met een gevolg van verscheidene officie ren voor een officieel bezoek te Vi chy aangekomen. Om elf uur des morgens legde de generaal zijn eerste bezoek af bij den minister van oor log, generaal Huntziger. Voor hotel Thermal, waar het ministerie van oorlog is gevestigd, werden den Duitschen generaal door een afdee- ling infanterie de militaire eerbewij zen gebracht. Daarop had hij een bespreking met generaal Koeltz, den chef van het Fransche wapenstil standsbureau te Vichy. DE FRANSCHE POLITIEK. Parijs, 20 Febr. (D. N. B.). „Frankrijk wenscht opheldering" zoo schrijft de Matin. Het blad spreekt de meening uit, dat de vraag, waarheen Frankrijk gaat, een snelle oplossing eischt. Stellig staat aan het hoofd van het land een man, die boven iedere verdenking verheven is, men is echter eenigszins ontsteld, omdat alles zoo langzaam verwezenlijkt wordt. Frankrijk moet thans een nationale politiek voeren, die afge stemd is op het nieuwe Europa, dan zal het gered zijn. Anders schakelt Frankrijk zichzelf uit. Het blad eischt van maarschalk Petain, dat hij zijn gedachten preciseert en het land zegt, waarheen het geleid moet worden. Het gaat er om, of vroegere vormen zullen worden aangenomen, dan wel of de formu le van den maarschalk geldig zal zijn: „Een man geheel alleen ver antwoordelijk voor de historie". De maarschalk moet zijn voornemens bekend maken en Frankrijk is be reid hem te volgen. Er is echter volstrekt geen tijd meer te verliezen. VERKLARINGEN VAN NOMOERA. Washington, 20 Febr. (D.N.B.) De nieuwe Japansche ambassadeur in de Vereenigde Staten, Nomoera, heeft op de eerste persconferentie, die hij heeft gehouden, verklaard, dat een oorlog tusschen de Ver eenigde Staten en Japan kan wor den voorkomen. Hij wees er op, dat het initiatief daartoe ook van den kant van de Vereenigde Staten moet komen. Er is geen probleem aanwezig, dat beide landen tot een oorlog zou kunnen dwingen. Japan tracht met economische middelen een vreedzame expansie naar het Zuiden te verkrijgen en doet zijn best om toepassing van geweld te verhinderen. Hij, Nomoera, kan niet definitief verklaren, dat Japan binnen het kader van dit program niet tot het toepassen van geweld zal overgaan, maar van Japansche zijde zal alles in het werk worden gesteld om dit te vermijden. Ten aanzien van het Japansche bondgenootschap met Duitschland en Italië 'merkte de ambassadeur op c'at het in de eerste plaats Japans bedoeling is den vrede in den Stil len Oceaan te behouden. Daarom heeft men bij het sluiten van het pact niet het oog gehad op een oor log, met de Vereenigde Staten. Van Japansche zijde gelooft men, dat de Vereenigde Staten Duitsch land niet officieel den oorlog zullen verklaren. Daarmede worden ook Japan's verplichtingen, die uit de bepalingen van het driemogendhe denpactvoortvloeien niet van kracht. DE HOUDING VAN IRAK. Ankara, 19 Febr. (A.N.P.) Ten aanzien van de onderhandelingen, die de speciale afgezant van Roose velt, kolonel Donovan met de regee ring van Irak heeft gevoerd werd gisteren uit Bagdad gemeld, dat de regeering van Irak verklaard heeft, dat zfj haar verdrag met Engeland trouw blijft, doch dat zij extra hulp aan Engeland van de hand wijst. De berichten uit Bagdad melden, da'. Donovan pogingen in het werk heeft gesteld om de houding van Irak ten gunste van Engeland te veranderen. Proces tegen Fransche officieren. (D.N.B.) - Dinsdag zal voor het ge rechtshof te Gannat bij Vichy een groot proces beginnen tegen Fran sche officieren, die zich bij de be weging van de Gaulle hadden aange sloten. Het proces vindt plaats met gesloten deuren. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 20 Februari op 4.35 onder 13.32. Nieuwe Maan 26 FebruarL Verlaging leerlingenschaal thans mogelijk geworden. Naar het A. N. P. verneemt, zal binnenkort een besluit van den secretaris-generaal van het departement van opvoe ding, wetenschappen en cul tuurbescherming verschijnen, waarbij het salaris van de re- ligieuse onderwijzers, die in gemeenschap leven, met 40 procent wordt gekort. De aldus vrijgemaakte gelden zullen worden besteed aan een ver laging der leerlingenschaal, waardoor ongeveer 2200 kwee kei ingen met akte en werk- looze onderwijzers als vol waardig gesalarieerde leer krachten in het onderwijs zul len kunnen worden opgeno men. GEEN JOODSCHE AMBTENAREN MEER IN ROEMENIE. Boekarest, 19 Febr. (A.N.P.) In Roemenië zijn volgens een officiëele statistiek alle Joodsche ambtenaren en medewerkers uit de openbare diensten en uit het leger verwijderd. Van de 4500 handelszaken in het res sort van de Boekarester Kamer van Koophandel hebben nog slechts 250 maatschappijen Joden in haar raad van beheer. Voorts zijn den Joden alle vergunningen voor het exploi- teeren van bioscopen ontnomen. De Roemeensche sportvereenigingen hebben alle Joodsche leden ge schrapt. In de vrije beroepen worden voor de Joden bijzondere organisa ties met beperkte rechten ingesteld. KLEINE ENGELSCHE CONVOOIEN Tanger, 19 Febr. (Stefani). On danks Engelands gesnoef op zijn heerschappij ter zee toont het steeds meer zijn toenemende beduchtheid voor zijn -erbindingen ter zee, niet alleen in de Middellandsche Zee, maar ook in den Atlantischen Oceaan. Na de sombere ervaringen, die Engeland heeft opgedaan met zijn stelsel van convooien onder escorte van talrijke oorlogsschepen, heeft de Britsche admiraliteit beslo ten tot de organisatie van kleine convooien van twee tot vier schepen van geringe tonnage onder escorte van lichte oorlogsschepen. Engelschen leggen nieuwe vlieg velden aan. (D.N.B.) - Naar Stefani via Beiroet uit Bagdad verneemt, hebben de Engelschen bij Bagdad en bij Basra in de Perzische Golf nieu we militaire vliegvelden aangelegd. Alfonso's ziekte heeft normaal verloopen (Stefani). - Ex-koning Al fonso is gister door zijn geneesheer, prof. Frugoni, bezocht. Deze consta teerde, dat' de ziekte een normaal verloop heeft en dat er niets nieuws valt waar te nemen. Gevolgen van het noodweer te Bilbao. (D.N.B.) - Volgens een voor- loopige opgave zijn als gevolg van het noodweer in de provincie Bilbao 250 huizen ingestort. Vier huizen zijn door brand verwoest en 350 zwaar beschadigd. Acht scholen werden ver woest. Een schip is gezonken. Twee personen zijn om het leven geko men, terwijl 111 zwaar gewond wer den. Meer dan 1500 gezinnen zijn dakloos. De schade aan de electrici- eits- en stroomleidingen is nog niet te overzien. /ordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1