KRUSCHEN Uitbreiding tuinbouwteeltvergunningen. Alleen ten behoeve van tuinders. EXTRA ZWARE ARBEID Rheumatische pijnen EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Vrijdag. DE VLEESCHVOORZIENING. De vleeschvoorziening zal ook ditmaal geen moeilijkheden op leveren. De mogelijkheid is niet uitge sloten, dat Alkmaar, door zijn bij zondere positie als centrumge meente in het verleden, op den duur een mindere toewijzing zal krijgen maar er worden nu reeds maat regelen genomen om te trachten elke bedreiging van onze vleesch- positie zoo krachtig mogelijk tegen te gaan. DE EERSTE. Er zijn eik voorjaar eerstelingen te vermelden. Het zijn diverse groenten van den kouder, grond die op de veilingen worden aangevoerd en wier kweekers dan met naam en woonplaats met eere in de dagbla den worden opgenomen. Er is ook elk jaar iemand die ons de eerste vlinder brengt. Meestal is het een jongen, die een lucifers doosje voorzichtig openschuift en ons een groezelig koolwitje laat bekijken. Ditmaal was alles van wat grootere afmetingen behalve het vlindertje zelf. Een man die in zijn tuin gewerkt had schoof gister middag een extra groote doos open en toonde ons de pionier der Alkmaarsche vlinders met een voedselvoorraad aan versch groen die allesbehalve aan levensmidde- lenschaarschte voor onze gevleu gelde vriendjes deed denken. Het vlindertje was als alle eer stelingen, onvolgroeid, klein en nietig met een roerlooze onver schilligheid voor alle menschelijke belangstelling. Toch is het de eerste en eenige vlinder in onze omgeving waarvan de geboorte openlijk in de dag bladen wordt vermeld. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt ver zocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, afd. bevolking: REMBERTUS ROOD, geboren te Wognum, 26 Mei 1926, gekomen van Wognum en wonende Jan van Scorelkade PROPAGANDA-AVOND „NAZORG". Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat de medewerkenden op dezen avond zijn de heer André Carrell (algemeen leider), mej. Gré Schuitemaker, mej. N. Blaauboer en de heeren Th. van Engelen en G. C. Pranger. Het ballet is inge studeerd onder leiding van mej. Schuitemaker, de muziek hiervoor is gecomponeerd door den heer Pranger. BRAND TE JISP. Twee auto's en een partij groente verloren. Gistermorgen werd brand ont dekt in een pakhuis annex garage van den groentengrossier P. Way- boer te Jisp. Het pand, gelegen in de kom der gemeente, brandde ge heel uit. Twee vrachtauto's en een partij groente gingen eveneens in het vuur verloren. Door kordaat optreden van de omwonenden kon het naastgelegen huis gespaard blijven. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk te zoeken in het vuur van een generator, waarmee een der auto's was uitgerust. COVOTO. De Tooneelgroep Het Masker is bereid gevonden een vierde voor stelling voor Covotp te geven. Op Donderdag 17 April zal het stuk „Rebecca" worden opgevoerd. DE INPOLDERING VAN HET IJSELMEER. De Zuidwestpolder. De N.Hoornsche Crt. deelt mede, dat een aanvang is gemaakt met de voorbereidingen voor de inpoldering van den Zuidwestpolder en merkt op, dat de dijk van Enkhuizen naar Urk niet tot Urk zal loopen, doch 10 a 12 km bewesten daarvan zal blijven. Te Edam is men bezig met voorbereidende werkzaamheden, waaruit echter niet de conclusie mag worden getrokken, dat hier een bu reau of of iets dergelijks zou worden gesticht. Een bepaalde plaats van waaruit de droogmakingswerkzaam heden zullen worden geleid, is tot dusverre niet aangewezen. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Het Optimisten-Ensemble. De afd. Alkmaar van den Bond voor Staatspensionneering hield gis teren haar jaarlijkschen feestavond in de groote zaal van de Harmonie. Alle plaatsen, zoowel boven als beneden, waren bezet. De avond werd geopend namens de afd. door den heer M. Zwaan, die zijn welkomst woord moest beginnen met de mede- deeling dat de voorzitter, de heer Bruin, door een griepaanval niet aanwezig kon zijn. Dit speet spr. ten zeerste. In gedachten zal hij zeker in uw midden zijn, zei spr. Het bestuur was eerst wat pessimistisch geweest over het slagen van den avond, want het ging in 't begin niet vlot met den kaartverkoop. Maar zie, zeker onder invloed van het gezelschap dat zou optreden (De Optimisten genaamd) keerde alles zich ten goede en nu eenmaal de avond daar was, bleek er geen plaats onbezet. Het deed spr. genoegen dat zoovele leden en ook niet-leden waren opgekomen. Met weemoed herdacht spr. hen, die in het afgeloopen jaar den Bond ont vallen waren. Ds. Vis, de bondspen- ningmeester, de heer Jimmink, de penningmeester der Alkm, afd. en de heer Hoekmeijer werden daarna door eenige c ogenblikken stilte her dacht. Voor het ideaal van den Bond zal ook de afd. blijven strijden. Na nog een opwekking to-, de niet-leden te hebben gericht om zich aan te sluitep en de beste wenschen te heb ben geuit voor het herstel van den voorzitter, gaf spr. het verdere pro gramma van den avond in handen van het „Optimisten-Ensemble". Dit ensemble bestaande uit het Duo Hofmann, mej. Jeanne Hofmann, Jeanne Horsten en de heer Henry Theunisse, componist en pianist heeft tot motto: „Weg met de zor gen" en reeds dadelijk verwierf het openingsnummer van het geheele ensemble een spontaan applaus. Jeanne Horsten deed zich daarna als een vlotte confereneière kennen en vroeg eerst de aandacht voor het Duo Hofm-nn, dat zijn reputatie schitterend handhaafde en met aar dige intermezzo's een drietal liede ren zong op de van den heer en mevrouw Hofmann zoo bekende wijze, Naastenliefde, Waarom, en de Autobiografie van het duo Hofmann verdienden de luide bijvalsbetuigin gen. Mej. Jeanne Hofmann liet zich daarna als violiste kennen in- de Romance van Svendsen en „Schön Rosmarin" van Kreissler. In het be- In de veiling te Broek op Langen- cijk werd Donderdag bekend ge maakt, dat er een uitbreiding van de tuinbouwteeltvergunningen zou ko men, welke deze streek wel van be- teekenis zal zijn. De aangesloten tuinders zullen alle een circulaire ontvangen, waar op zij kunnen opgeven, of zij er voor gevoelen, boven de oppervlakte, welke zij reeds mogen betelen, nog een oppervlakte sluitkool te telen. Het gaat hier om herfstwittekool voor zuurkool, herfstroodekool en roode, gele en witte bewaarkool. Voor de provincie Noordholland zou een verruiming van deze cultu res mogelijk zijn van 1000 h.a. Dit is een regeling, welke voor één jaar geldt. De tuinders zullen deze kool niet moeten afstaan aan een of an dere instantie, maar ze komen ge woon bij hun overigen oogst. Dit in tegenstelling met de producten, welke wij hieronder nog zullen noe men, waarvan de uitbreiding geba seerd is op een contractteelt met de Nederl. Groenten- en Fruit-Centrale. De uitbreiding van de koolteelt is al een onderwerp van vele bespre kingen geweest. Er is op diverse bij eenkomsten van tuinders al gespro ken over de pogingen, welke hande laren hebben gedaan, om buiten den tuinbouw om kool te mogen ver bouwen. De tuinbouwers hebben hierover hun meening niet onder stoelen of banken gestoken. De bonafide tuinbouw heeft ten r - volge van de teeltbeperking al me nige veer moeten laten. Hij moest op het beperkte land landbouwarti- kelen verbouwen, hetgeen voor der verbouwer zeer nadeelig was, vooral in de Langendijker koolstreek met haar kleine akkertjes. Een even- tueele uitbreiding van de teelt zou dan ook zeer zeker aan den bona- fiden tuinbouw ten goede moeten komen. Er zijn heel wat tuinbouwers die van de gelegenheid, welke hier ge boden wordt, ongetwijfeld gebruik zullen willen maken. Verder is door de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale aan de aangeslo ten A. en K. voor wie ook de boven genoemde verruiming alleen geldt, een rondschrijven gericht, waarin hun de gelegenheid wordt geboden om op contract de na te noemen ar tikelen te telen buiten hun gewone tuinbouwteeltvergunning om. Voor doperwten is een oppervlakte van 450 h.a. beschikbaar. Deze erwten zullen in de maanden Juni en Jul: geleverd moeten worden. Er is 850 h.a. stamslaboonen zonder draad be schikbaar, af te leveren in Juli tot en met September; 600 h.a. peen (soort Nantes), te leveren in Sep tember, October; 300 h.a. knolselde- rie mét lof, af te leveren in Septem ber-October en 300 h.a. prei, af te leveren in October-November. Een prijs is nog niet vastgesteld, maar de Ned. Groenten- en Fruit Centrale geeft de verzekering, dal er op vertrouwd kan worden, dal deze prijzen behoorlijk zullen zijn. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Moord in de villa Harden (rom.- sens.); hoofdrollen Louis Gravenre, Gina Falckenberg en Walter Rilla. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Pygmalion (Holl. film-comedie) hoofdrollen Lily Bouwmeester, Jo- han de Meester, Eduard Verkade, Emma Morel e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Jud Süss (rom.); hoofdrollen Ferdinand Marian, Heinrich George, Kristina Söderbaum, Werner Kraus e.a. Toegang boven 18 aar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, alleen Zaterdag-, Zondag-, Maandag- en Dinsdagav., 7.15 uur, hoofdnummer Peer Gynt (rom.); hoofdrollen Hans Albers, Lucie Höfbach, Marie Louise, Clan- dins en Ellen Frank. Toegang 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 21 Februari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-avond. (Men kome op tijd: er moet pre cies 7 uur worden begonnen). Zaterdag 22 Februari. 11 uur, Paradijs te Purmerend, bijeenkomst Agr. Jeugdbeweging. 7 uur, 't Gulden Vlies, soiree jeugd- sociëteit Everybody. haalde applaus liet zij terecht den heer Theunisse, haar begeleider, dee- len. Een aardig gespeelde sketch liet zien, hoe wonderlijk een tientje kan rollen. Alle leden van het ensemble speelden hierin mee. Jeanne Horsten trad daarna op in haar repertoire en direct bleek dat de aanwezigen tal van bekende composities van den heer Theunisse best kenden. De nieuwe nummers van Jeanne Hor sten sloegen danig in. Niet alleen het lied van de klokjes op den Dam, maar ook de variaties op Klein voge- lijn op groenen tak, als Czardas, Tirolerlied enz. hadden een groot succes. Henry Theunisse secondeerde haar voortreffelijk. Na de pauze werd nog een komi sche een-acter opgevoerd, waarom uitbundig werd gelachen. Mej. Jeanne Hofmann toonde zich daarna een goede tap-danseres. Een muzi kaal intermezzo met populaire melo dieën volgde. Het trio Hofmann zong een ernstig lied van Hollands Glorie en Goeden nacht en Wel te rusten sloot den welgeslaagden avond, waar over de aanwezigen zich ten zeerste voldaan toonden en waarop de afd. Alkmaar -'an den Bond voor Staats pensionneering met genoegen kan terugzien. En ook het Optimisten- Ensemble kan over het behaalde succes meer dan tevreden zijn. Blijmoedig keerden de bezoekers huiswaarts in den wel zeer donkeren Februari-avond. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar, op alle Woens- en Zaterdagen van des v.r. 11 uur tot des n.m. 1 uur, de volgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 13 tot 18 Februari 1941. Waardebon Winterhulp a 0.50; een bril, wit kinderwantje, 2 vleeschkaarten, groene halsdas, grijze handschoen, portemonnaie met inh., zilveren oorknopje, paar bruine glacé handschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende personen de volgende voorwerpen, als gevonden gedepo neerd in hetzelfde tijdvak; Een blauw regenikapje, H. Kools, Ingelandstraat 11; bruine baret, A. Berman, Nieuwlandersingel 51; paar kinderonderjurken, De Wit, 2e Kabelstraat 21, rijwielbelasting- merk, T. Bakkum, Zoutstraat 1; leeren riem, N. Timmer, Cabeljau- straat 11; verduisteringslamp, D. Schrieken, Wolfspad 11; zilveren halskettinkje, P. Koger, Tuinstraat 29; verm. gouden broche, L. Witte- berns, Kanaalkade 54; paar kinder handschoenen, F. de Jong, Stations straat 42; mandoline en een porte monnaie met inh., I. Harder, Au- gustijnsteeg 2A; paardendek, Q. Snijder, Zeglis 130; autoped, C. Zonneveld, Fnidsen 76; bruin kin dersandaaltje, A. Staen, Baansin- gel; huissleutel, F. Stonge, Overdie- pad 24; Lipssleutel No. 777, A. Klaassen, Paul Krugerstraat 9; zil veren ringetje met steentje, F. Zerrtveld, Keninemerstraatweg 30 rijwielbelastingmerk, S. Steeman, Scharloo 17a; peolshorloge zonder stift en zonder riem, J. v. d. Velde, van der Woudestraat 40; grijze want, D. Kruit, Kwakelpad 3; kin- derportemonnaie met inh., A. Jan sen, Tuinstraat 38. Indien men wederom in het bezit is van een verloren voorwerp, dient men hiervan kennis te geven aan het bureau \an politie te Alkmaar. De ruggegiaat van elk reclatne-plan: DAGBLAD-RECLAME! OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, LANGESTRAAT 85. Afdeeling Jeugdbibliotheek. Nieuwe aanwinsten 1940 suppl. 1 lijst 4. 810 jaar. A29.1b 22 Avonturen, De, van Bruintje Beer. Dl. 22. E46.2s Eyk, Van. Sinterklaar blijtt een zomer over. H64.1bz Hildebrand. Bolke's zoon en Dorus Das naar Nederland. 031.5m Oosterhoff, P. A. E. „De magneethof". T23 Tetzner. Hand Urian. 1012 jaar. *Kli B61.4b Bleeker. Bart. H89.2e Huisinga-Scaf. Ena's va- cantie. P78.4w Pothast-Gimberg. Wout, de brandweerjongen. Z22a Zeeuw, de. Avonturen van Baron von Münchhausen, 1214 jaar. H64.1wr Hildebrand. De wedstrijd der radio-amateurs. M86.2 Muller. Eindelijk toch thuis. R63.3jk Roggeveen. De jongens van de klaverwei. 1416 jaar. D28 Dekker. Zonland. G23 Geest, van der. Pieter Pie terszoon lichtmatroos op een kaper schip. G84gz Groeneweg. Een gelukki ge zwerver. I18m Idserda, van. Moed houden Maud. K96.2wa Kuiper. De „Water hoentjes". L72v Lokhorst, van. Veronica. W85o Wörishöffer. Onder zee- roovers. 65V91 Vries, de. Het jongensra- dioboek. 91V61 Viruly en de Feyter. Kin deren mogen vliegen. INBRAKEN TE WOGNUM. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is te Wognum op twee plaatsen ingebroken. Werd dezen winter bij dr. Van Wesemael reeds tweemaal een dergelijke visite gebracht, ook thans was dit weer het geval. Door een raampje van de W.C. is men binnen gekomen. Het heele benedenhuis werd doorzocht, met als resultaat, dat een klein bedrag aan geld, be nevens enkele distributiebonnen, worden vermist. De tweede inbraak had plaats ten huize van den winkelier N. Kooter, waar men door een kelderraam naar binnen is gekomen en een bezoek aan den winkel heeft gebracht. Hier was uit den aard der zaak meer keus. Er zijn een 25 halve ponden koffie, 10 a 12 ons thee en enkele ponden boter ontvreemd. Van den dader of daders is nog geen spoor ontdekt, zegt de N. H. Ct OUDE NIEDORP. „Nieuw Leven". - De tuinbouw- vereen. „Nieuw Leven" hield Don derdagmiddag in het lokaal van den heer Mijts te Verlaat een vergade ring. Ongeveer 30 leden waren opge komen. De voorzitter, de heer J. Kostelijk was door ongesteldheid verhinderd de vergadering te leiden. De heer J. Klaver, secretaris, opende de vergadering en herdacht den overleden penningmeester, den heer Meereboer. De veilingleider van den Noorder- marktbond verzocht bij monde var den voorzitter, de aan te voeren kool nauwkeurig te wegen en het juiste gewicht getal op te geven. Bij even tueel abuis kan boete worden voor komen, door dit vóór de lossing te melden; In het jaarverslag deelde de secre taris mede, dat in de vacature van penningmeester is voorzien door be noeming van den heer Bossen. Het ledental is door overlijden en ver trek eenigszins teruggeloopen en be draagt thans 146. Uit het financieel verslag van de commissie bleek, dat de inkomsten hebben bedragen 300.19 en de uit gaven 356.22. Het nadeelig saldo is alzoo 56.03, Van de boerenleen bank werd opgenomen 90. Na ampele bespreking werd beslo ten de drie sproeimachines als voor heen te verhuren. Zij mogen echter in geen geval worden gebruikt voor het doodsproeien met bijtende mid delen. Bij de bestuursverkiezing wegens aftreden van den heer C. de Ruiter en bedanken van den heer C. Wits- meer werd de eerste herkozen en worts benoemd de heer H. Ootjers. Als voorstellen voor de algemeene vergadering van den Noordermarkt- bond zal worden ingediend, dat bij zwaren sneeuwval het veilingster rein direct wordt ontruimd en bij gladheid zand wordt gestrooid vanaf de brug Oosteinde tot den Dorpsweg. Als afgevaardigden voor die verga dering werden, behalve twee be stuursleden, gekozen de heeren J. Kuiper ep A. van Stipriaan. De voorzitter wees den heer Olie op diens desbetreffende vraag op het belang, dat het grondonderzoek voor den tuinder kan hebben. Op voorstel van den heer v. Essen werd besloten een circulaire aan de leden te zenden in de maand Mei, waarop ieder kan invullen hoeveel monsters hij wil laten trekken in den komen den herfst. De heer A. de Veer noemde 1 boete per aangevoerde 100 kg zieke aardappelen veel te hoog. De verga dering ging hiermede accoord en zal ter sprake worden gebracht op de alg. vergadering. Hierna sluiting. Mijn kinderen zijn in de wolken over de ochtendgymnastieklessen die tegenwoordig eiken morgen vanuit den luidspreker door ons huis daveren. Als vader Van uit de kluiten ge- loaissen jongens en meisjes raakt men over andere dingen in de wol ken, b.v. over dat half uurtje extra nachtrust 's morgens sinds het zoo laat licht is, zoodat men eerst later aan het werk kan. Een vader juicht dan echter niet maar slaapt heerlijk en, als het moet, huichelt hij zelfs blij te zullen zijn als het weer om zeven uur licht is. Men begrijpt het al, waar het op uitgeloopen is: dezen eeuwigen strijd tusschen de dartele vooruit strevende jeugd, die heult met alles wat met sport iets heeft uit te staan, en den vader, die er zonder arm-gezwaai en knie-gebuig ook gekomen is. Na drie dagen te hebben moeten hooren dat het toch zoo knal was en dat alle vaders van alle andere meisjes en jongens ook meededen, zwaaien 's morgens om kwart voor acht ook papa's armen en knikken ook papa's knieën. Tenslotte gunt men zijn nageslacht geen vader die oud is vóór de zeventig en ach teraf bezien is een gezond en lenig lichaam met tien minuten zwoegen per dag niet te duur be taald Maar er is weer een bezwaar en dat is het ontbijt dat na zoo'n krachtprestatie aan de orde komt Hoe kunnen de distributie-deskun digen nu verwachten dat men na zooveel gezonde lichaamsbeweging nog met zijn gewone broodrantsoen toe komt. Er dient onmiddellijk bepaald te worden dat alle ochtendgymnasten in aanmerking komen voor een toe- slagkaart wegens „extra zwaren arbeid", anders gevoelen we ons gedwongen voortaan weer in bed te blijven. OUDE-NIEDORP. Loop van de bevolking over 1940. - De bevolking dezer gemeente be droeg op 31 December 1939 1423 personen, n.L 748 mannen en 675 vrouwen. Gedurende 1940 werden geboren 30 jongens en 15 meisjes, totaal 45 personen; overleden 9 man nen en 5 vrouwen, totaal 14 personen. Ingekomen zijn 36 mannen en 47 vrouwen, totaal 83 personen; ver trokken 40 mannen en 43 vrouwen, totaal 83 personen. De bevolking bestond op 31 December 1940 der halve uit 765 mannen en 691 vrouwen, totaal 1454 personen. Sedert 1900 is een vermeerdering met 31 personen niet voorgekomen, met uitzondering van de jaren 1917 en 1922 in welke jaren de vermeer dering respectievelijk 47 en 33 be droeg. In 1940 werd 1 kind levenloos aangegeven en werden er 10 huwe lijken gesloten. Om een beeld te verkrijgen van den groei van deze gemeente is het wellicht interessant te vernemen, dat het bevolkingscijfer in 1901 be droeg 1138; in 1905 1139; in 1910 1136; in 1915 1215; in 1920 1260; in 1925 1289; in 1930 1302; in 1935 1374. Winterhulp. - De collecte voor Winterhulp heeft in deze gemeente ruim 37 opgebracht. HOORN. Een gaarkeuken aan den Zwaagdijk. Naar de N.H.Crt. verneemt, zal er in de garage van den heer A. Hoog land aan den Zwaagdijk binnenkort een gaarkeuken gevestigd worden. Het ligt in de bedoeling om 's mid dags een warmen maaltijd te ver strekken aan de arbeiders uit Am sterdam, die aan den Zwaagdijk zul len worden tewerkgesteld. ZUIDSCHARWOUDE. Bestuurslid banne herkozen. - De heer J. Kroon Az. is bij de ge houden verkiezing herkozen tot be stuurslid van de Banne Zuidschar- woude. OUDKARSPEL. Jaarvergadering „De Eendracht". - De tuinbouwvereeniging „De Een dracht" hield Donderdagmiddag een drukbezochte algemeene vergade ring in ,,'t Huis de Brederode", onder ieiding van den heer Jb. de Boer, die in zijn openingsrede in het bijzonder den burgemeester, den heer A. J. Wijnveldt welkom heette. De voorzitter sprak de beste wen schen uit voor het spoedig herstel van den heer N. Kaan, die wegens ziekte verhinderd was. Spr. besprak de verarming der tuinders, welke tot gevolg had, dat het teelland ook verarmde. De plantenziekten doen den tuinders cok veel schade. Verscheidenheid in ne teelten achtte spr. zeer gewenscht. Breekpeen is wel wat veel op den achtergrond gekomen. In verband met de kunstmestschaarschte ried de voorzitter aan, dat de tuinders Zelf gaan baggeren. Het gemeentebestuur berichtte, dat een teeltvrbod in de politie verordening is opgenomen voor Zeeuwsche blauwe, Zeeuwsche bon te, Westeinder blauwen en Roode Star. Deze bepaling is gelijk aan die in Harenkarspel. Na eenige besprekingen besloot men, aan den kring van correspon denten van den Plantenziektenkun- digen dienst een subsidie van 5 te verleenen. Van de banne Oudkarspel was de mededeeling ontvangen, dat dit jaar kroosschouw zal worden gehouden. De secretaris deed een aantal mededeelingen over de mogelijkheid tot uitbreiding van teeltvergunning voor sluitkool. Er is een verruiming van 1000 H.A. De heer L. Ka 1 v e r d ij k wilde gaarne bepaald zien, dat deze teelt vergunningen alleen op het beperkte land gebruikt mochten worden. Als men er mee naar den polder gaat, is het verkeerd. Het zal volgens den voorzitter niet gemakkelijk zijn, van deze teeltver- gunning misbruik te maken. Voorts werd nog de vraag gesteld, of wel rekening gehouden zal wor den met de grootte der bedrijven, het aantal kinderen enz. kunnen verdreven worden met Krutehen. Reeds gedurende tientellen jeren brecht Kruschen uitkomst over de heele wereld. Neem toch óók onder voortdu rende contróje van schcikun- dige-apotheker G. J_. L o g g e r Bij apoth. en drog. 1.62,1.47,0.76,0 41, Hierop kon geen antwoord ge geven worden. Van de Prov. Commissie was bericht ontvangen, dat Ged. Staten geantwoord hebben, geen termen aanwezig te achten, de prov. credieten te annuleeren. Over het wittekoolpotj» werd medegedeeld, dat de N. G. F. C. hierover bericht gedaan heeft. De Prov. Commissie heeft aan da Centrale medegedeeld, met het door de Centrale genoemde bedrag in geen geval accoord te kunnen gaan. De voorzitter deelde mede, dat er een kleine kans voor extra stik stof is. In het jaarverslag werden de resultaten van het afgeloopen jaar Desproken. De koolprijzen zou men gaarne iets hooger hebben gezien. Het aantal leden is nu 162. De poter bewaarplaats is geheel vol, hoewel er toch 20 der poters thuis be waard is. De bloembollen worden nu samen met Noordscharwoude be waard. Eenige besprekingen werden ge voerd over een eventueele molest- verzekering voor de poterbewaar- 'plaats. Besloten werd, dat het be stuur een onderzoek zal instellen naar de uitkeering van het rijk. De vergadering Noorder- marktbond. Hierna konden voorstellen voor den Noordermarktbond worden in gediend. De heer C. Borst wilde voorstel len in samenwerking met de zuster- veilingen in verband met de hoogero bedrijfskosten en het duurdere le vensonderhoud, een toeslag te vragen op de maximumprijzen. Na eenige besprekingen besloot men, een dergelijk voorstel in te dienen. De heer Borst zou gaarne zien, dat een scherpere controle wordt uitgeoefend op het uit de hand ver- koopen. Een zeer breedvoerige discussie werd revoerd over het andijvie- vraagstua. Doordat de veiling een week stopgezet is en de vorst toen juist inviel, is een flinke hoeveelheid andijvie bevroren en verloren ge gaan. De heer N. Bakker wilde trach ten daarvoor een vergoeding te ver krijgen. Het is moeilijk uit te vinden, waar men voor die vergoeding moet zijn. De heer C. Hink stelde voor, een betere regeling voor het veilen in te voeren. De voorzitter zegde toe, een onderhoud te zullen hebben met de veilingleiding. Een regeling als te Broek is veel mooier. Op voorstel van den heer Vol kers zal worden voorgesteld, de provincie te verzoeken, de rente der prov. credieten voor haar rekening te nemen. De heer C. Borst zou, nu er tuinbouwcultuurscholen gesticht worden, het tuinbouwonderwijs ver plichtend willen stellen. De burgemeester meende, dat men het beste pogingen kan doen om te komen tot de stichting van een lagere tuinbouwschool. Hierover zal met ir. Rietsema overleg gepleegd worden, evenals over een te houden vervolgcursus voor ouderen, zoqals de heer C. M e t voorstelde. Op een vraag van den heer Kalf deelde de burgemeester mede, dat er 70 aanvragers zijn voor de baggerregeling, doch slechts enkele baggermensehen. Het zal noodig zijn dat de arbeiders bij de tuinders rou- leeren. Hierna sluiting. (Ongecorrigeerd).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2