KIJKEN is KOOPE» «uCLOECK STILL STAD EN OMGEVING AGENDA Verwachtingen over den afzet van melk en melkproducten. ANGST EN HUMOR. Kou - Griep - Pijn VVV Tnifti/iazdfieö AMSTERD BEI DAS] HAM EERSTE READ. I EERSTE RL. Alkmaar, Dinsdag. DE DANSERES MAUD KOOL IN HET GULDEN VLIES. De jeugdige Ncderlandsche danse res Maud Kool zal onder auspiciën van den impressario Ernst Krauss op Vrijdag 28 dezer in den schouwburg Het Gulden Vlies te Alkmaar op treden. De pianiste Wia de Rook zal haar begeleiden. Maud Kool trad reeds met veel succes op te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Haarlem, enz., getuige de volgende persbeoordeelingen: Het Algemeen Handelsblad schreef: Maud Kool is een geboren danse res. Zij heeft een aangeboren gevoel voor maathouding en beheersching. De verschillende bewegingen en fi guren vloeien bij iederen dans op nieuw volmaakt natuurlijk in el kander over. Houding en beweging zijn steeds in volkomen harmonie, techniek en spontaniteit gaan op in een zelfde expressie en geraken ner gens in conflict. Het geheel wordt hierdoor van een groote zuiverheid, die in haar op- i echtheid en ongekunsteldheid zoo bekoorlijk is, dat men geneigd zou zijn van een natuurtalent te spreken, als niet uit eiken dans bleek hoe ernstig en hoe hard deze jonge dan seres heeft gestudeerd en gewerkt. Nieuwe Rotterdamsche Courant: Een danseres, die al dadelijk om erkenning vroeg voor een zeer zorg vuldige technische voorbereiding. Zij staat op een vasten voet en heeft de sterke beenen, die de weelde van mooie arabesken kunnen dragen; zij heeft een sierlijke romp- en armbe weging. Er herleven in haar vele her inneringen aan het oude ballet, maar dan inderdaad herboren in moderne vormen, veelal gelukkig gesteund door de hoofdzakelijk Fransche, moderne muziek, welke haar inspi reert. Sommige van haar dansen hebben de fijnheid van een camee. De belangstelling voor de dans kunst is in onze stad en omgeving stijgende. Wij vermoeden dan ook, dat het deze jeugdige danseres niet aan belangstelling zal ontbreken. DIERENBESCHERMING. Gisteravond is een middelmatig groot hondje, door een auto op den Kennemerstraatweg overreden en zwaar gewond, ter verpleging bij den inspecteur gebracht, waa het na en kele uren overleed. Kenteeken: wit met bruine vlekken; reu. Geruimen tijd heeft zich in de ma gazijnen van de firma Spruit, Lange- straat, een bruin hondje opgehou den. Thans kan de eigenaar zich ver voegen bij den inspecteur. In de Landstraat is zwervend aan getroffen een witte poes met een zwarte punt aan den staart en een zwarte vlek op den kop. Eigenaren of liefhebbers van deze dieren kunnen zich vervoegen vóór het invallen der duisternis bij den inspecteur, den heer Verwer, aan de Baanstraat alhier. BEVORDERD. Met ingang van 1 Febr. j.l. is de heer G. Wamelink, vroeger alhier, thans te den Haag, bevorderd tot wachtmeester bij het wapen der ma rechaussee. „WINTERHULP" EN DE NEDERLANDSCHE UNIE. Het plaatselijk comité te Alkmaar van de Nederlandsche Unie heeft, gevolg gevende aan den een tijd ge leden door mr. J. Linthorst Homan gehouden radiotoespraak, een des kundige van het provinciaal bureau van Noordholland van de Winter- Hulp Nederland bereid gevonden op Vrijdag 28 Februari a.s. des avonds te 8 uur in de dancing van de Har monie een toelichtende causerie over de Winterhulp te houden. Op dezen avond zal gelegenheid bestaan tot het stellen van vragen. Toegang uit sluitend voor Unieleden op vertoon van lidmaatschapskaart. Het comité verwacht, dat Unie leden uit Alkmaar, en vooral zij die nog bezwaren mochten hebben, van deze gelegenheid gebruik zullen ma ken om zich te laten voorlichten. „IK BEN ZEVENTIEN JAAR". Het boeiende tooneelspel „Ik ben Zeventien jaar" wordt Zondag a.s. des avonds half acht in het Gulden Vlies voor de 125e maal opgevoerd door het Ned. Tooneel (dir. C. v. d. Lugt Melsert). Uit dit groot aantal opvoeringen blijkt wel dat het hier een belang rijk stuk geldt In Alkmaar werd er in September een voorstelling van gegeven, terwijl het bovendien in Bergen ten tooneele is gebracht. Zondag zal men dus nog eens in de gelegenheid zijn dit prachige too neelspel met zijn sprankelenden en geestigen dialoog te kunnen bewon deren. Medewerkenden zijn o.m. de jeugdige Guus Oster, voor wien dit stuk een zeer groot succes heeft gebracht en verder Loüia de Bree, Jan van Ees, Mary Ward, Corrie Korrevaar, Lena Kleij, Joke Busch en Dick Riegen. Liefhebbers mogen dezen mooien tooneelavond niet missen. VROEGE LENTE. Bijden heer P. Blokker te Oude Niedorp zijn 2 lammeren ge boren. Dit is een teeken van de ko mende lente, ook na den strengen winter. WATERSCHAP DE SCHERMEER. Gistermorgen vergaderden hoofd ingelanden van het waterschap De Schermeer ten stadhuize onder lei ding van den heer C. Kramer Glij- nis, dijkgraaf, die speciaal verwel komde den heer Hemke, thans voor het eerst aanwezig. Medegedeeld werd, dat van Ged. Staten ontvangen is een brief, be vattende het besluit van den secre taris-generaal van waterstaat, waar bij de heer P. Dekker te Oterleek is herbenoemd tot heemraad tot uiter lijk het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden, en voorts de mededeeling, dat de heer Jb. Boekei te Zuid- en Noord schermer tot heemraad is benoemd. Aan dijkgraaf en heemraden werd machtiging verleend tot het opne men van gelden voor den loooenden dienst tot een bedrag van 50.000. Na een korte toelichting van den dijkgraaf werd met algemeene stem men het dagelijksch bestuur ge machtigd tot onderhandsche aanbe steding en uitvoering van werken ir. eigen beheer en tot onderhand- schen verkoop van losse goederen, waarender ook te begrijpen molens voor slooping. Eveneens werd goedgekeurd, na dat de dijkgraaf een toelichting had gegeven, een voorstel van het dagelijksch bestuur tot het invoe ren van een tijdelijke toeslagrege ling van 6 pet. voor het personeel van het waterschap (uitgezonderd het administratieve personeel;, voor- zoover de bruto-jaarwedde of het bruto-loon, verhoogd met de toe-, lage, een totaal van 1900 's jaars niet te boven gaat. Goedgekeurd werd een voorstel tot verkoop van eenige perceelen weiland, rietland en water, ressor- teerende onder het veerhuis Moltjes- veer, in den poder Westzaan, aan de provincie Noordholland, ten behoeve van den provincialen weg West knollendamWest Graftdijk. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Moord in de villa Harden (rom.- sens.); hoofdrollen Louis Graveure, Gina Falckenberg en Walter Rilla. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur,hoofdnum mer Pygmalion (Holl. film-comedie); hoofdrollen Lily Bouwmeester, Jo- han de Meester, Eduard Verkade, Emma Morel e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Jud Süss (rom.); hoofdrollen Ferdinand Marian, Heinrich George, Kristina Söderbaum, Werner Kraus e.a. Toegang boven 18 aar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, hedenavond 7.15 uur, hoofdnummer Peer Gynt (rom.); hoofdrollen Hans Albers, Lucie Höfbach, Marie Luise, Clau dius en Ellen Frank. Toegang 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 25 Februari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van ,,De Rozenkrans". Woensdag 26 Februari. 7.15 uur Harmonie, tweede opvoe ring van de gymn.revue „Voorwaarts marsch" door de Halter. 8.15, bij C. Blokdijk te De Rijp. vergadering Wijkverpleging De Rijp en omstreken. Donderdag 27 Februari. 7.30 uur, Harmonie, propaganda- avond van „Nazorg". Aan het eind van de vergadering deed de dijkgraaf eenige mededeelin- gen van de plannen van een alge meen comité, ten doel hebbende een eenvoudig monument te stichten in de Schermer tot het levendig houden van de nagedachtenis van wijlen den heer D. de Boer Dz., destijds oud-heem raad van de Schermeer. Dit monu ment zal worden geplaatst op het voorterrein vóór het schoolgebouw te Stompetoren. De vergadering betuigde haar in stemming met deze plannen. Hierna volgde sluiting der vergade ring. De toehomat der veehouderij Voordracht ir. W. Kooy voor de Holl. Mij. van Landbouw. In een goed bezochte vergade ring van de afd. Alkmaar van de H. M. v. L., richtte de voor zitter, de heer J. S ij p, speciaal een woord van welkom en dank tot Ir. W. Kooy, adj.-secre taris der Maatschappij, voor zijn bereidheid om het onderwerp: „De toekomst van de veehouderij, speciaal ten aanzien van den afzet van melk en melkproduc ten", te behandelen. Ir. W. Kooy schetste uitvoerig de positie van den afzet en de pro ductie der zuivelproducten. In 1939, aldus spr., stond men in de eerste plaats voor een record-productie; in de tweede plaats stond de boter- en kaasafzet op een ongekend laag niveau en in de derdp plaats was de binnenlandsche boterafzet, wanneer men de bevolkingsvermeerdering in aanmerking nam, nog niet op het niveau van de vóór-crisisjaren; ten vierde had men te doen met een toe genomen margarineproductie en ten vijfde met een record-export naar Engeland, n.l. 75 Van het totaal. Toen in September 1939 de oorlog uitbrak, was de positie van de vee houderij dan ook allerongunstigst. Maar toen vond de defensie-econo mie ingang. Men zag de noodzake lijkheid van een binnenlandsche graanvoorziening in, omdat men be greep, dat in tijd van oorlog de graanvoorziening een kwetsbare plek voor onze veehouderij vormde. Tengevolge van den oorlog was het met den export van onze veehouderij producten droevig gesteld. In 1914 moest de uitvoer aan banden worden gelegd. De waag van onze Ooste lijke en onze Westelijke buren was toen bijzonder groot. Thans was het anders. Een opleving van den export door den oorlogstoestand was niet merkbaar. De boter- en eierexport naar Engeland liep geweldig terug. De kaasexport naar Frankrijk stag neerde geheel en die naar Spanje viel practisch geheel weg. In de eerste oorlogsmaanden vond geluk kig de invoer van veevoeder voort gang, zoodat wij aanzienlijke voorra den hadden kunnen vormen en niet met tekorten hadden te kampen. Het besluit van de regeering om uitslui tend gemengd voer te verstrekken, is een zeer verstandig besluit ge weest en de distributie van het vee voer bewees, dat vele veehouders meer voerden dan financieel ver- antwoord was. De situatie werd geheel ander». Toen wij in Mei 1940 zelf recht streeks in den oorlog werden be trokken, werd de situatie geheel an ders. In de eerste plaats, omdat men kon verwachten, dat de invoer van buitenlandsche grondstoffen vrijwel zou komen te vervallen; in de twee de plaats geraakten wij verschillende landen als afzetgebied kwijt, waar voor andere moesten worden gevon den. In Juni werd bekend gemaakt, dat wijer rekening mee moesten hou den, dat vóór Februari 1941 geen krachtvoer voor het rundvee zou worden verstrekt en het was een meevaller, dat de eerste verstrekking op 1 November plaats had, al konden wij over kWantums en kwaliteit moeilijk optimistisch zijn. Vanaf het begin van den oorlog zijn de productiekosten van 1 L. melk aanmerkelijk gestegen. In verband daarmee, ook in verband met den prijs, dien wij voor veevoeder moes ten betalen, bleken de prijzen voor melk, boter en kaas onvoldoende en ook thans zijn die nog aan den lagen kant en moet er getracht worden, om hierin op korten termijn, verbe tering te brengen. Nagegaan moet worden, in welken toestand de vee houderij zich thans bevindt. Als men de vraag moet beant woorden, of de veehouder momen teel van een loonend bedrijf kan spreken, dan zal men met het ant woord zeer sceptisch moeten zijn. Wanneer men een berekening maakt, dan kan men daarvoor niet de grondslagen van het verleden gebruiken. Verschillende grondsla gen van inkomsten zijn op het be drijf weggevallen. De veestapel is bovendien belangrijk verminderd. Al deze factoren moeten bij de prijs berekening van de melk tot uitdruk king worden gebracht. Bij dit alles dient men ook met het consumenten belang rekening te houden, aange zien elke prijsverhooging een ver minderd verbruik met zich brengt. Dit alles neemt niet weg, dat ook in het algemeen belang, een herzie ning van de prijzen der producten van de melkveehouders, die zich in een hachelijke positie bevinden, en reeds jarenlang in de verdrukking hebben gezeten, noodig is. Spr. gaf hierna voorbeelden van de nadee- lige positie van de veehouderij in de laatste jaren; dit aan de hand van cijfers, bijeengebracht door het Boekhoudbureau. Per H.A. kwam d- veehouder in het duingebied niet hooger dan op een loon van 37. In het middengewest was dit 72, zoo dat een veehouder zelfs daar in Noordholland op een bedrijf van 20 H.A. niet hooger kwam dan op een inkomen van 1400, terwijl de akkerbouwer netto 132 per H.A. had verdiend- En dit verschil be stond reeds jaren. Het landsbelang vordert, dat de landbouw intensief wordt gevoerd. Om dit te bereiken, is het noodig, dat de landbouwer over behoorlijke bedrijfsuitkomsten kan beschikken. Dit is temeer noodig, omdat de laatste jaren een groote groep land bouwers financieel zeer sterk is ach teruitgegaan. Aangezien de toekomstige politiek geheel op kunstmatige prijsstelling gebaseerd zal zijn, trachten de land bouworganisaties bij te zijn met de noodzakelijke gegevens. De H. M. v. L. heeft zich steeds op het stand punt gesteld, dat de boer als loon 100 per H.A. toekomt, daarbij sti- muleerende, dat de boer uit het be drijf haalt, wat erin zit. In de toekomst zal men steeds meer met vastgestelde prijzen te maken krijgen. Spr. herinnerde aan de rede van den heer Louwes over dit on derwerp, waarbij deze telkenmale naar voren bracht, dat die vaste prij zen nooit hoog kunnen zijn. Onder de 300.000 boeren in ons land is er n.l. een belangrijk percentage, dat het bedrijf niet juist uitoefent en niet berekend is voor haar taak. Hoe staat de veehouder er momenteel voor? Een commissie van de C.C.O. en de F.N.Z. berekent wat de melkprijs voor het geheele jaar moet zijn. Deze berekening moet op korten termijn gereed zijn. Daarbij moet rekening gehouden worden met het feit, dat de varkens- en pluimveehouderij ge heel vervallen, waardoor de rendabi- liteitsbasis is versmald. In de tweede plaats zal de inkrimping van den veestapel een belangrijke rol spelen. Thans beschikken wij over 1.5 mil- lioen melk- en kalfkoeien; dit aantal wordt met onze veevoederpositie tot 11/4 millioen teruggebracht. Reke ning moet ermee worden gehouden, dat voor de veehouderij de gemid delde opbrengst per H.A. f 30 en voor het akkerbouwbedrijf ruim 100 is geweest. Wanneer men per H.A. 3500 L. melkopbrengst berekent, dan zal voor de gelijkschakeling van de be drijfsuitkomsten voor den veehouder en den akkerbouwer, de melkprijs reeds met 2 cent omhoog moeten. Voorts zal men er rekening mee moeten houden, dat de melkproduc tie in 1941 vermoedelijk 20 tot 40 kleiner zal zijn dan in 1939. En in de vijfde plaats zal men er rekening mee moeten houden, dat de kosten aanmerkelijk zijn verhoogd. De toekomst van onze veehouderij. Naar spr.'s oordeel zal er voor de veehouderij in ons land in de toe komst steeds een belangrijke plaats zi,in weggelegd. Krachtens het kli maat leent ons land zich uitstekend voor de veehouderij en bovendien zijn er groote gebieden, die steeds als weidegebieden geëxploiteerd zullen moeten worden omdat men daar moeilijk tot scheuren zal kun nen overgaan. Bovendien zitten wij voor den afzet van onze zuivelpro ducten bizonder gunstig. Wij zullen ons echter moeten toeleggen op de productie van de veredelde land bouwproducten, boter, kaas en eieren, welke producten naar spr.'s meening, blijvend kunnen worden geëxporteerd. Intensieve grondbe werking, toepassing van het om- weidingssysteem wordt gebiedende eisch. Het landbouwonderwijs krijgt de bizondere taak, om den achterstand, die er is, in te halen. Naar spr.'s meening, zal de marga rine steeds een ernstige concurrent van de zuivelproducten blijven, om dat de productiekosten van de mar garine, in verhouding tot de voe dingswaarde, uitermate laag zijn. In de tweede plaats zullen onze pachtkosten gedrukt moeten wor den, teneinde te kunnen concurree- ren met de opkomende landen Nieuw Zeeland en Denemarken, waar men die hooge grond- en pachtprijzen niet kent. Onze vee houderij zal ook tot de rationeele fokkerij moeten overgaan, opdat men kan zien, welk dier winst geeft en welk dier niet. Een gunstige fac tor is, dat de C. M. C. overgegaan is tot het uitbetalen van de melk naar vetgehalte, waardoor na April de menschen zich zullen moeten toeleggen op de' fokkerij, waarme de de rendabiliteit op de consump- tiemelk-bedrijven aanmerkelijk kunnen worden verhoogd. De wereldhandel. Komende tot de vraag of de we reldhandel in zuivelproducten er steeds zal blijven, beantwoordde spr. deze vraag bevestigend, al zal het stelsel van het vrije spel der economische krachten wel plaats moeten maken voor een geordenden afzet, waarbij men de productie zal verdeelen. En in de eerste plaats zal voorop staan de afzet in de juis te banen te leiden. De mogelijkheid daarvan bleek in 1903 reeds, door de instelling van de Brusselsche suikerconventie, waarbij aan be paalde landen kwantums voor ex port werden toegewezen. Waar wij steeds groote hoeveelheden veevoe der zullen moeten importeeren, zul len wij ook in de toekomst moeten blijven exporteeren. De afzet via de coöperatie, die in de zuivelwereld de laatste jaren een groote vlucht heeft genomen (het aantal coöperatieve fabrieken tot de particuliere fabrieken stond als 2 tegen 1) zal vermoedelijk niet blijven bloeien. Wij leven toch in een tfjd, waarin een ruime plaats aan den handel wordt toegedacht voor welke bij den afzet eèh rui me marge wordt berekend. Het streven om de consumptiemelk voor !e groote steden in de nabijheid In „Pro Cive", het maandblad voor luchtbeschermingsvraagftukken, klaagt men er over dat er nog zoo veel menschen zijn die niet weten hoe te handelen bij luchtgevaar; menschen die dan voor 't raam gaan staan, naar buiten loopen of nog dommere dingen doen. Dat is in elk geval niet tegen ons bedoeld want in ons gezin weet men hoe het hoort en handelt men er ook naar. Toen dien avond een bom ontplof te op dertig meter van ons huis, lagen we al plat op den grond in de huiskamer terwijl de glasscherven ons nog langs de ooren vlogen. Dat was een heele vloer vol menschen want we hadden toevallig feest en het huis vol gasten. En toen aldra bleek dat het bij één projectiel niet bleef dien avond, toen zijn we bij gebrek aan een schuilkelder voor zoo'n groot gezelschap allemaal bijeen gekropen in den veiligsten hoek van het vertrek zoo ver mo gelijk van het raam. Toegegeven moet worden dat de situatie verre van feestel ijk was, vooral omdat de dames-gasten zich van hun zwakste zijden lieten ken nen: onpasselijk werden, in bezwij ming geraakten of naar begonnen te gillen. Dat is niet prettig maar toch ook niet in strijd met de voorschrif ten van de luchtbescherming. De mannen op den grond trachtten niet alleen hun zelfbeheersching te be houden maar zelfs nog woorden van kalmte en geruststelling te berde te brengen. Het resultaat was al zoo-zoo. De stemming werd er niet beter óp, toen plotseling de telefoon be gon te rinkelen: de telefoon die nog ongeschonden stond in den uitersten hoek van de kamer vlak bij het raam waarin geen ruit meer heel was. Wdt doen men onder zulke omstandigheden? De luchtbescher mingsdienst heeft omtrent dit punt geen adviezen gegeven, zoodat men volkomen aan eigen inzicht is over gelaten. Het eenvoudigste is natuur lijk de telefoon maar te laten bel len en in het veilige hoekje van de kamer te blijven. Het kan iets heel belangrijks zijn, zoo dacht de heer des huizes, mis schien staan er wel menschenlevens op het spel. Dus werkte hij zich los van den vloer, kroop over de gasten heen door de kamer daarbij alle glasscherven angstvallig ontwijkend tot hij den hoorn eindelijk te pak ken had. De nerveusiteit, de spanning en de angst hadden op dat moment een hoogtepunt bereikt. Na even ge luisterd te hebben kwam er zoo waar een lach op het nog angstig- witte gezicht van den man aan de telefoon. Hij riep vervolgens tegen zijn gasten in den anderen hoek: „Zeg, hier is onze vriend Jan, die vraagt of wij er iets van gehoord hadden, dat er in deze stad bommen gevallen zijn. Wij weten van niets, hè!" Eerst een glimlach, toen wat be scheiden gegiegel en daarna daver de een bevrijdende lach door het vertrek. De spanning was gebro ken, de angst was geweken, want de onverwachte humor had het van den bitteren ernst gewonnen. Helpen veilig en vlug. Doos lOen 50ct van deze steden te winnen heeft vele bezwaren, omdat daardoor op die bedrijven de winning van 1 L. consumptiemelk aanmerkelijk meer kost dan op de normale industrie- bedrijven van ons land. Deze hoo- gere kosten bedroegen vóór den oorlog reeds 1.2 cent per Liter, Gezien onze veevoederpositie zal het moeilijk zijn, deze bedrijven op denzelfden voet te handhaven. Spr. geloofde dan ook, dat in de toekomst de consumptiemelkvoor- ziening anders zal geschieden, al is daar thans, gezien de groote ver- voermoeilijkheden, geen sprake van. Op deze inleiding volgde een uit voerige gedachtenwisseling. Nadat ir. Kooy nog een en ander had ge zegd over de veevordering, sloot de voorzitter, met een woord van dank aan ir. Kooy voor zijn belangrijke verhandeling, de vergadering. INGEKOMEN PERSONEN. M. G. Pikkerij, echtg. van P. B. M, Martens, z.b., N.H., van Haarlem n. Hoeverkade 8a. A. M. Leijen, echtg. van J. H. de Goede, z.b., R.K., van Bergen naar Tuinstraat 22. A. Huttjes, wed. van K. Nieuwstad, z.b., geen, van den Helder naar Rem- brandtstraat 24. G. A. M. de Rie, leider-controleur centr. keuken, R.K., en gezin, van Amersfoort n. Boom kampstraat 6. D. van den Berg, reiziger, N.H., van Zaandam naar Ferd. Bolstraat 10. C. J. van Ge- mert, kantoorbediende, R.K., van Eindhoven naar van der Woudestr. 5. J. Appel, vroedvrouw, N.H., van Oudorp naar Mient 4. Tr. Fray, z.b., N.H., van Amsterdam naar Spoorstraat 10. M. A. van Leeu wen, huishoudster, R.K., van Apel doorn naar Steijnstr. 7a. A. van Leijen, dienstbode, N.H., van Heer- hugowaard naar Kennemerstraatweg 11. S. Wagenaar, dienstbode, G.K., van Amsterdam naar Spoorstraat 8. G. J. Kramer, kok en banketbak ker, R.K., van Lisse naar Stations weg 112. A. J. Beemsterboer, kan toorbediende, R.K., van De Rijp naar Oudegracht 84. J. van Zwanen berg, winkeljuffr., N.I., van Oss naar Hofdijkstraat 9. F. H. van der Vliet, winkelier lederwaren, N.H., v. den Helder naar Hekelstraat 23. H. A. Kwak, werkman P.T.T., N.H., van Zwollerkerspel naar Rembrandt- straat 50. J. J. Smit, ambt. ter se cretarie, N.H., en echtg., van Koedijk naar Reekerstraat 55. J. Blumink, dienstb., geen, van Amsterdam naar K. van 't Veerstraat 102. B. Po land, dienstbode, R.K., van Obdam naar van Everdingenstraat 18. J. v. Straaten, electricien, R.K., en ge zin, van den Helder naar Noorder kade 21. M. J. Smit, dienstbode, R.K., van Hoogkarspel naar Kenne merstraatweg 101. C. M. de Wit, h.i.d.h., R.K., van Wieringerwaard n. Prins Hendrikstraat 13. J. N. Buur, timmerman-aannemer, R.K., en gezin, van Voorschoten naar Oudegracht 132. C. J. IJfs, N.H., van 's-Gravenhage naar Fnidsen 68. A. J. Rutjes, metaalbewerker, R.K., van 's Hage naar Rozenstraat 37. W. Eijsackers, dienstb., R.K., van Castricum naar Kennemerstr.w. 7. Wed. G. van Os, z.b., D.G., van Bergen naar Prinses Julianalaan 14. C. J. A. van de Kamer, huishoud ster, R.K., van Amersfoort naar Geest 17. G. J. Vaessens, z.b., R.K., van Beek naar Uitenboschstraat 24. M. Molenaar, dienstb., R.K., van Amsterdam naar Nassauplein 23. H. A. Mantjea, kruideniersbediende. R.K., van Haarlem naar le Land- dwarsstraat 9. H. van Genderen, werkman, R.K., van Amsterdam n. Voormeer 18. A. van Wakeren, bankwerker, N.H., van Veenendaal n. Oudorperdijkje 47. A. Zwaag, muziekleeraar, N.H., van Amsterdam naar Stationsweg 110. J. Zuidema, controleur N.Z.C., en gezin, van Oostzaan naar Stationsweg 156. C. Kruijff, telefoniste, G.K., van den Helder naar Kennemersingel 5. H. A. J. van Schenk Brill, fabrieksarb., en kinderen, N.H., van Bergen naar Toussaintstraat 13. J. Fekkes, z.b., E.L., van Heiloo naar B. Botteman- nestraat 18, W. H. Stam, dienst bode, R.K., van Spanbroek naar Em- mastraat 2. J. M. Laas, dienstbo de, R.K., van Heiloo naar Stations weg 27. C. E. Boon, dienstbode, R.K., van Harenkarspel naar Kenne merstraatweg 67. J. C. Rams, z.b., R.K., van Haarlem naar van der Kaafj straat 50. M. Schriemer, che misch verver, geen, van Groningen naar Boezemsingel 8. M. de Vries, boerenknecht, Hazea, van N.Niedorp naar Tulpstraat 14a. VERTROKKEN PERSONEN. P. W. den Hertog, instrumentmaker, N.H., van v. d. Lijnstraat 12 naar Arnhem. L. Th. Kuijer, mach. bankwerker, geen, en echtg,, Vr.G., en zoon, N.H., van Overdiestraat 24 naar Amsterdam. J. A. Kuijer, vormer, geen, en gezin, van Raaksje 19 naar Amsterdam. H. Stammes, leerl. machinist N.S., geen, van Snaarmanslaan 59 n. Groningen. C. A. van Rutten, mach. bankwerker, geen, van IC van 't Veerstraat 27 n. Winterswijk. M. W. Duncker, z.b., R.K., van Dr. Schaepmankade 3 n. Amersfoort. A. M. Schaap, dienst bode, R.K., van Langestraat 95 naar Ursem. A. C. Kleinjan, echtg. van J. J. C. P. Eeftinck Schattenkerk, z.b., N.H., van Emmastraat 40 naar Eindhoven. K. J. Visser, fröbelon derwijzeres, N.H., van Helderschew. 35 naar Amsterdam. J. C. Trom- pert, marechaussee, R.K., van St. Jo- sephstraat 20 naar Groningen. A. Gaarthuis, letterzetter, R.K., van Geest 7 naar Heiloo. A. Veen, vee- houderskn., geen, van Overdiestraat 71 naar Bergen. G. F. Houtenbos, broodbakker, R.K., van Baanstraat 4a naar Amsterdam. 6. Strijbis, land arbeider, geen, van Zeglis 11 naar Broek op Langendijk. I. J. Bergs- ma, koopman, N.H., van St. Annastr. 23 naar Utrecht. C. P. Bakker, kapper, R.K., en gezin, van Geester- weg 15 naar Bergen. F. W. Acker- mann, slager, N.H., van Hekelstraat 21 naar Oudorp. H. M. Milo, ver pleegster, G.K., van Wilhelminalaan 11 naar Naaldwijk. A. Bijker, d.b., geen, van Eilandswal 1 naar Amster dam. A. van Geest, winkelier, R.K., van Laat 86 naar Haarlem. J. P. M. Kraakman, z.b., R.K., van Nassaulaan 11 n. Castricum. C. M. Steenhart-Vink, voetspec., R.K., van Waerdendelstraat 6 naar Amsterdam. H. M. Vroling, dienstbode, R.K., van Kennemerstraatweg 101 naar Coevorden. A. T. Schenau, koop man in pantoffels, R.K., van K. van 't Veerstraat 70 naar Amsterdam. OUDE-NIEDORP. Werkverschaffing. - Het werk verschaffingsobject van de W. O. L. polder is Maandagmiddag begonnen. 11 werkloozen uit deze gemeente werden daarbij geplaatst. ft i*p HET HANDE1 Inschrijvingen s Nieuwe zake Anna-Paulowna: pad, Spoorbuurt 16, Bergen: P. van Wiegmansweg 24, Noordscharwoude: huisstraat 13, groot teur van groentenzs Bestuurswij Alkmaar: N.V. pingstraat 42. Zijpe: Onderlinge tenverzekering Mij. D. 126. Andere wijzi Alkmaar, J. Vlaa 49, kaashandel enz, cüratiehouder. Comm. Vennootsc Hoff en Zn's Nedei selpapierindustrie, vorm gewijzigd. Fa. Joh. Wayboe sigaren enz,; in- ei noot. Castricum: Fa. D. Borst, Van Oldenl aannemersbedrijf; j-v bonden. Handelszaa zet door den vennot Joh. Beentjes, Br in melk enz.; overg Bakker. G. Groot, Zuidi Krommenie, schoenl Castricum is overgc Groot. Den Helder: Bouw OPG AMSTERD AMSC Bijkantoor van Dinsdag 25 STAATSLEENINGE1 4 Nederland 1? 4 Nederland 1940 3—314 Nederl. 1? 3 Ned.-lndië 1937 BANK-INSTELLING] Amsterd, Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsba IND. OND. BINNEN Alg. Kunstzijde (Jni CaTvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Phil. Gloeil. Gem. B IND. OND. BUITEN] Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Raj Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSC A Java Cultuur. Ned. Ind. Suiker Uni Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. P„tr. Pbillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lij: JavaChina—Japan Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEG! Atchison Iopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac OFFICIEELE VAL DER NEDERLANI 25 FEBR1 Schrift, ei Valuta's: New-York l.8i Berlfjn 75.28—75.43- 30.17; Helsinki 3.81-1 44^1-44.90; Zürich Bankpapier: Berlijn 75.19—75 1.86%1.90 1/4; Bru Stockholm 44.76—44 tot 43.75. SCHERMERHORN. Geslaagd. - De heer K. Boon ulhier is gesaagd voor deel IA en ueel IB van den cursus Belasting consulent, afgenomen door. het N. I. v. B. 4E8CHR teeken ALEX RAY

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2