WAT NU? PAM BIJ DE MAANAPEN. Matsoeoka over zijn antwoord aan Eden, Hij had niet over vredesbemiddeling voor Duitschland gesproken. |apan tegen buiten landsche inmenging. mevws IN T KONT SPORT FEUILLETON Vijandelijk Vlieg Britsch coi Middellan gebomb TWEEDE BLAD. FINANCIEELS MOEILIJKHEDEN BIJ DEN WEDEROPBOUW. Bijdragen a fonds perdu. Naar wij vernemen zijn de secre taris-generaal van Financiën en de algemeen gemachtigde voor den wederopbouw tot overeenstemming gekomen inzake een regeling, welke het mogelijk maakt aan degenen, die op grond van de hypotheekregeling 1940 en ook met een bouwpremie van 10 procent niet in die mate geholpen zijn, dat herbouw van him ver woeste panden redelijkerwijze kan worden gevergd, op een bijzondere wijze worden geholpen. Voor hen namelijk, die een zoo geringe finan- cieele draagkracht hebben, dat zij niet in staat zijn zonder steun tot herbouw over te gaan, is de moge lijkheid thans geopend dezen steun van rijkswege te krijgen, ten deele in den vorm van een bijdrage a fonds perdu. Deze bijdrage zal geval voor geval vastgesteld worden, al naar gelang de maatschappelijke en financieele positie van den getroffene dit noodig maakt. Is de mogelijkheid van financiering van den herbouw op andere wijze, bijvoorbeeld door rentedragende of lentelooze voorschotten aanwezig, dan zal uiteraard dit systeem toe gepast worden. Is deze wijze van financiering echter niet mogelijk, dan kan door een bijdrage a fonds perdu de stijging der bouwkosten op gevangen worden, zoodat deze geen rem meer behoeven te zijn om tot een daadwerkelijken herbouw te komen. Deze regeling geldt echter niet in vollen omvang voor Rotterdam en Middelburg. In deze beide gemeen ten zal de bovenbedoelde regeling slechts toepassing kunnen vinden in die gevallen, waarin de omstandig heden gelijk zijn aan die in de kleinere plaatsen. De bovenomschreven mogelijkheid tot verleening van extra-steun treedt eerst in werking, indien andere op- lóssingen ondoenlijk zijn gebleken. In alle gevallen, waarin de algemeen gemachtigde een redelijk voorstel doet dat niet boven de inkomsten- en vermogenspositie van den betrokke ne ligt, blijft de plicht tot herbouw bestaan. VIER INBREKERS GEKNIPT TE AMSTERDAM. Gisternacht om half drie ont moetten surveilleerenden agenten van het bureau Adelaarsweg op den Floraweg twee mannen. Aan gezien zij zich op dit uur niet in de open lucht mochten bevinden werden zij meegenomen naar het politiebureau. Toen hier de zakken van dé heeren werden nagekeken, kwamen vijf broodkaarten te voor schijn, waarvan de namen niet de zelfde waren als die van de aange houdenen. Op de vraag van de po litie, hoe zij aan deze kaarten kwamen, gaven zij ten antwoord bij een vriend op bezoek te zijn ge weest en daar deze kaarten te heb ben gekregen. Een rechercheur trok daarop naar de woning van den vriend en rook daar een lucht van brandend papier. Hij verschafte zich toegang tot deze woning en trof daar twee mannen aan, die bezig waren een boekhouding te verbranden. Deze behoorde aan een manufacturen zaak aan den overkant van het IJ, waar onlangs 46 japonnen bij in braak waren gestolen. De recher cheur slaagde er in nog een gedeel te van de boekhouding te redden. De twee mannen werden overge bracht naar het politiebpureau waar al spoedig aan het licht kwam, dat het viertal, dat men nu compleet had, debet moest zijn aan een serie kleinere inbraken, in Amsterdam- Noord. Uw drukwerk, groot of klein is bij ons in handen van goede vaklieden. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT. Tokio, 24 Febr. (Domei). De minis ter van buitenlandsche zaken Mat- soeoka heeft vandaag in antwoord op een interpellatie in de Lagerhuis commissie nadere mededeelingen ge daan over het memorandum, dat hij aan Eden, den Britschen minister van buitenlandsche zaken, gezonden heeft in antwoord op diens verzoek om inlichtingen betreffende de vre desconferentie te Tokio. Van Britsche zijde heeft men het, naar men weet, zoo,, voorgesteld, als of dit memorandum een Japansch aanbod tot bemiddeling in den Euro- peeschen oorlog bevatte. Matsoeoka zeide, dat hij geen per soonlijke boodschap aan Eden gezon den had, doch een memorandum in verband met de zienswijze die Eden tot uiting had gebracht, waarschijn lijk op 7 Febr., in een gesprek met den Japanschen ambassadeur Mamo- roe Sjigemitsoe ten aanzien van het Zuidzeevraagstuk en ook ten aan zien van de bemiddelingsconferentie inzake het Thailandsch-Indochinee- sche grensgeschil. Daar Eden een oude kennis van hem is, had Mat soeoka de gelegenheid te baat geno men om Eden te zijner informatie zijn reeds lang gekoesterde denk beelden omtrent den wereldvrede in het algemeen uiteen te zetten. In zijn gesprek met den Japanschen ambas sadeur had Eden de bemiddeling van Tokio ter sprake gebracht en daarom had Matsoeoka naar hij zeide, Eden geantwoord. Hij voegde er aan toe, dat in zijn antwoord niets omtrent een andere bemiddelingskwestie was gezegd. De onjuiste opvatting van Engeland vond, naar de minister vermoedde, wellicht zijn oorzaak in de zinsnede die Matsoeoka met be trekking tot de vredesonderhande lingen te Tokio had gebruikt, name lijk dat Japan gaarne maatregelen zou nemen vor het herstel van nor male toestanden niet alleen in groot Oost-Azië doch overal ter wereld. Ter voorkoming van mogelijke mis verstanden had Matsoeoka echter n afschrift van zijn memorandum aan den Britschen ambassadeur overhan digd en dezen er op gewezen, dat zijn memorandum niets met Duitsch land te maken had. Japan en Ned.-Indië. Tokio, 24 Febr. (D.N.B.) Japan waakt nauwlettend tegen iedere po ging van buitenlandsche zijde tegen inmenging in de Japansche bemidde ling in het conflict tusschen Thai land en Fransch Indo-China, aldus heeft de plaatsvervangende minister van buitenlandsche zaken, Ohasji heden in het parlement verklaard. Engeland en de Vereenigde Staten, zeide hij, hebben geenerlei reden, zich tegen de Japansche bemiddeling in het conflict tusschen Thailand en Indo-China te verzetten of deze te belemmeren. Hetzelfde geldt voor de onderhandelingen tusschen Japan en Nederlandsch-Indië. Japan is alles zins op zijn hoede en op elke gebeur tenis voorbereid. „OCEANIE VESTIGINGSGEBIED VOOR AZIATEN". Tokio, 24 Febr. (D.N.B.) In het Lagerhuis heeft de minister van buitenlansche zaken, Matsoeoka, bij de behandeling van vestigingspro blemen verklaard, dat z.i. het groo te gebied Oceanie met zijn 1200 mijl van Noord naar Zuid en 1000 mijl van West naar Oost als vestigings- gebied voor de Aziaten beschouwd moet worden. Dit gebied kan nog 6 a 800 millioen menschen bergen, want er zijn voldoende gondstoffen voorhanden. „Ik ben vast over tuigd", zoo vervolgde Matsoeoka, „dat wij hier het ons door de God delijke voorzienigheid geschonken recht tot vestiging hebben". Noodlottig spel. - Zaterdagmiü dag was te Leiden een groepje jon gens aan het spelen op een in de Leuvenstraat staande Magyrusladdei van de stedelijke lichtfabriek. De jongens maakten een pal los en draaiden aan den slinger, waardoor de ladder, die als wipplank werd gebruikt, losraakte. De 9-jarige P. J. O. werd door het zware contrage wicht aan het hoofd getroffen en was op slag dood. Partij koffie gestolen. - Uit een pakhuis te Deventer is een partij gebrande koffie van 120 kg. gesto len. De dief heeft zich toegang ver schaft door het uitsnijden van een ruit. De politie is er spoedig in ge slaagd een spoor te vinden en ten huize van een zekeren van H. is de koffie gevonden. De dief is evenwel nog voortvluchtig. PROF. PORTMANN UIT HET FRANS CHE KABINET. Vichy, 24 Febr. (D.N.B.) De se cretaris-generaal voor de voorlich ting, prof. Portmann, zou zijn func tie hebben overgedragen aan een secretaris-generaal bij het vice-pre- sidentschap Moysset. DE DUITSCHE PERS OVER DE REDE VAN MUSSOLINI, Berlijn, 24 Februari. (D.N.B.) De rede van Mussoloni wordt in de Duitsche pers uitvoerig weerge geven en zonder voorbehoud goed gekeurd. Gewezen wordt op de openhartigheid der woorden van den Duce, alsook op den onmisken- baren wil van Italië, zij aan zij met Duitschland op te marcheeren tot de uiteindelijke overwinning. De Börsenzeitung schrijft: Met zulk een openhartigheid kan alleen een man spreken, die zich van de militaire en moreele kracht van zijn volk bewust is. Italianen zoowel als Duitschers weten, waarvoor zij vechten. Dat waarborgt hun, geheel afgezien van militaire en materieele dingen, de superioriteit over een natie, die op alle vragen naar het oorlogsdoel van haar leiders slechts ontwijkende antwoorden krijgt. De Nachtausgabe verklaart: Wan neer den Italianen deze rede slechts een bevestiging van hun opvatting is en van hun wil, te overwinnen, dan heeft Churchill vergeefs een oorlog in het nabije oosten ontke tend. Dan is hij niet slechts in een val geraakt, zooals spoedig zal blij ken. Hij heeft ook tegenover Italië in plaats van het, zooals het parool luidt, „van de as te hebben losge rukt", een politieke en moreele nederlaag geleden. Berlijnsche politieke kringen over de rede van Mussolini. Berlijn, 24 Februari. (A.N.P.) Van welingelichte zijde wordt ver nomen De rede van Mussolini heeft in politieke kringen alhier een zeer sterken indruk gemaakt. In de Wil- heknstrassc hoorde men heden al gemeen de opvatting verkondigen, dat deze rede ook het formeele einde tan alle combinaties betee- kër.t, welke men in Engeland over den politieken toestand in Italië gemaakt heeft. In politieke kringen van de rijkshoofdstad is men bij zonder onder den indruk geraakt, van de openhartigheid en duidelijk heid, waarmede Mussolini de groote ':westies, welke het volk bezig rudr-. heef; uiteengezet. Wapenstilstandsaceoord tus schen Thailand en Indo-China ver lengd. (D.N.B.) - Het wapenstil- standsaccoord tusschen Thailanden Fransch Indo-China is met 10 dagen verlengd. —Rusland herdenkt de oprichting van het leger. (D.N.B.) - De Sovjet- Unie heeft gisteren den 23sten ver jaardag van de oprichting van het roode leger en de vloot gevierd met volks- en militaire feesten en sport wedstrijden. Vermist Canadeesche vliegtuig verongelukt. (D.N.B.) - Volgens een bericht uit Ottawa is daar officieel bekend gemaakt, dat sir Frederick Banting, de uitvinder van de Insu line, benevens twee andere perso nen, om het leven zijn gekomen, teen hun vliegtuig op New Found- land neerstortte. Reorganisatie der regeering te Vichy. (D.N.B.) De sedert eenige dagen verwachte hervorming en structureele reorganisatie der regee ring zal vandaag definitief voltrok ken worden. De toestand van oud-koning Alfons. (D.N.B.) - In den algemee- nen toestand van oud-koning Alfons, die Maandag een rustigen dag heeft doorgebracht, is volgens het gister avond uitgegeven bulletin geen bij zondere wijziging getreden. Roosevelt vraagt 3 milliard voor defensie. (D.N.B.) - President Roosevelt heeft het congres een crediet van meer dan drie milliard dollar voor het leger gevraagd „naar aanleiding van de crisis". De grot van Lourdes. (D.N.B.) - De beroemde grot van Lourdes is thans door de Fransche regeering teruggegeven aan de katholieke kerk. De grot was bij de leekenwetgeving van 1906 in het bezit van den Fran- schen staat overgegaan. W ielrennen SCHULTE-BOEYEN HEBBEN NA DEN DERDEN DAG DE LEIDING. Zwaar, buitengewoon zwaar is het rijden van deze vierdaagsche, dit -s unaniem het oordeel van alle ren ners, die er aan deelnemen. Volko men begrijpelijk was het dan ook, dat, toen gisteravond ongeveer drie kwartier voor het einde het Neder- landsche koppel Schulte-Boeyen de eerste plaats met een ronde voor sprong had weten te veroveren, dit koppel het welletjes vond en angst vallig het peloton bewaakte, zoodat geen der renners de kans kreeg er tusschen uit te trekken. De wed strijdleider had dit moeten begrijpen en zeker een wedstrijdleider als Ronsse, zelf een ervaren ploegren- ner. Het overvol bezette Sportpaleis wilde strijd zien tot de laatste mi nuut en vond een gewillig gehoor bij Ronsse, die onze landgenooten strafte met een ronde. Onze jongens lieten zich daardoor niet ontmoedigen, doch bewezen in het laatste half uur dat zij de sterksten van het heele veld waren. Toen beging Ronsse na afloop de fout zich naar de cabine te begeven van de oververmoeide en opgezweepte renners om hun een ernstige terechtwijzing te geven. Dit was de aanleiding, dat Schulte zijn zelfbeheerschini verloor en Ronsse tegen den gronu sloeg. Daar dit inc.- dent zich na afloop van den wed strijd afspeelde, had dit voor Schulte voor het verdere verloop van den wedstrijd geen gevolgen. Jammer is en blijft het, dat Ronsse zelf dit in cident heeft uitgelokt. De uitslag van den derden dag was als volgt: 1. Wals-Pellenaars 12 pt., 2. Schul- te-Boeyen 0 pt.; op een ronde: 3. Naye-van Simaeys 10 pt.; 4. Kaers-Thijssen 4 pt.; op twee ronden: van Meerschaut- de Backer 12 pt.; gebr. Maes 3 pt.: Somers-Meerschaert 0 pt.; op drie ronden: van Vliet-van der Voort 15 pt.; Cools-Clautier 10 pt.; op vier ronden: Kint-Defoordt 2 pt op vijf ronden: van Houtte-Ritser- veldt 3 pt.; op zes ronden: Scherens-van den Acker 0 pt.; op negen ronden: Michaux-v. d. Broeck 0 pt.; op twaalf ronden: Caluwe-v. Mier- lo 0 pt. De rangschikking na drie dagen luidt: 1. Schulte-Boeyen, 2. Naye-van Simaeys 3. Wals-Pellenaars, 4. Kaers- Thijssen, 5. v. Meerschaut-de Backer, 6 gebr. Maes, 7. Kint-Defoordt, 8. Cools-Clautier, 9. v. Vliet-v. d. Voort, 10. van Houtte-Ritserveldt, 11. Calu- we-van Mierlo, 12. Michaux-van den Broeck, 13. Scherens-van den Acker, 14. Somers-Meerschaert. Voetbal. WEDSTRIJDEN VOOR A.S. ZONDAG. Volgens de Sportkroniek zijn voor a.s. Zondag o.m. vastgesteld in het competitie programma van den N. V. B. de volgende wedstrijden: Afd. I: ADO—KFC en HDVS— DWS. 2e klasse A: Alcmaria Victrix DWV; AFC—West Frisia; WFC— WZ en ZeeburgiaOSV. Alzoo weer geen wedstrijd voor de Alkm. Boys. 2e klasse B: SpartaanEDO; HVCHilversum; Kennemers Volendam; HerculesHFC; Ve- loxRCH en WG Meer—HBC. 3e klasse A: HollandiaPurmer- steijn; ZVVKW en St. George QSC. 4e klasse A: OudesluisSchagen; N. NiedorpDTS; BergenWie- ringerwaard; BKCSucces en Wa tervogelsMFC (op terrein van Schagen). Afd. II: Xerxes—DOS; CVV— VUC; VS V—Haarlem en HBS Blauw Wit. Alfd ni: WageningenHengelo; EnschedeAGOVV; Quick—NEC; Ge AheadHeracles en Tubantia E. Boys. Afd. TV: NAC—Willem II; Noad— PSV; LimburgiaBW; Eindhoven —Juliana en HelmondRoermond. Afd. V: AchillesHSC; WW— Be Quick; GVAVVelocitas en HeerenveenVeendam. SPORTIEVE VOETBALLERS. Zondag moest te Helmond voor de reserve 2e klasse van den NVB de wedstrijd gespeeld worden Hel mond IIPSV IV. De Eindhovena- ren waren des morgen vroeg per trein uit de lichtstad vertrokken, zij waren echter laat aan het station en in de drukte en haast merkten de PSV'ers niet dat zij plaats na men in den trein naar Roermond. Weldra echter bemerkte zij hun vergissing. Wat te doen? Op de eerste stopplaats, Geldrop werd de trein verlaten. Daar ston den de heeren, ruim 10 km. van Helmond, zonder eenige verbinding met die stad. Om Helmond even wel niet teleur te stellen pakten zij hun bullen onder den arm en mar cheerden naar Helmond, waar zij nog ruimschoots op tijd arriveerden om den wedstrijd te kunnen spe len en te verliezen Postgiro-nos. van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, Den Haag, no. 5553. Als Bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasvereeniging N.V., Am sterdam no. 877. Stort op 5553 of 877, Ce brengt geluk in veler leven! 147. „Kijk Pam, de aap, die daar de wacht houdt, heeft waarschijnlijk iets bemerkt. Hij geeft tenminste een sein". Gespannen wachten de professor en Pam af, wat er nu gaat gebeuren. 148. Ket duurt niet lang, of ze zien uit de rotsspleten andere apen komen. „Hé, wat dragen ze?" vraagt Pam. Ze kijken scherp toe en zien, dat iedere aap een stuk steen draagt. DOOR PENIS AlACKAIk 44) „Zie ik er netjes uit?" riep hij, toen hij den hoek bereikt had, waar hij den hoofdweg moest verlaten. „Prachtig", schreeuwde Jim te rug, met het handvat van den crick een enthousiaste aanmoediging wui vend. Het volgende oogenblik was Lush uit het gezicht verdwenen. II. Er volgde een warm en inspan nend half uurtje voor Jim, die in dien tijd zijn jas en vest uittrok, zijn hemdsmouwen oprolde, de ach teras van den wagen operickte en daarna aan den arbeid toog met bandafnemers en sleutels en het overige toebehooren, dat onafschei delijk met de reparatie van een lek ken band verbonden is. Gelukkig bleef hem de gebruikelijke kring van toeschouwers bespaard en hij zou zeker niet zoo fortuinlijk in dit opzicht zijn geweest, als hij dit karweitje in een stad of dorp had moeten doen, want ofschoon hij zich op een hoofdverkeersweg be vond, bestonden de eenige getuigen van zijn gezwoeg uit de inzittenden van verschillende gemotoriseerde of door paarden getrokken voertuigen die geen van allen het de moeite v/aard achtten hun reis te onder breken om een warm en stoffig Jongmensch met de attributen van het chauffeursberoep te zien wor stelen. Ten laatste was hij zoover, dat hij voorzichtig den binnenband er uit kon halen, het lek plakken om vervolgens de plek waar de opera tie had plaats gevonden, rijkelijk met talk te bestrooien. Met een zucht van verlichting en rechtmati- gen trots bekeek Jim het resultaat van zijn arbeid. Met minder welge vallen keek hij naar het stof dat van voorbijsnellende automobielen op hem was neergekomen en naar het mengsel van vuil en vet, waar mede zijn armen tot over de ellebo gen besmeurd waren. Hij veegde zich met de hand de transpiratie van het voorhoofd, waardoor hij daar een veeg van hetzelfde mengsel achterliet, en aangezien hij even moest wachten tot de solutie goed droog was, be gon hij een onderzoek in te stellen, in alle zakken en bergplaatsen van de auto, naar iets waarmee hij zijn handen en armen kon afvegen. Maar degene die verantwoordelijk was Voor het bijeenzoeken van het gereedschap, waarmee de wagen was uitgrust, scheen het niet noodig te hebben geoordeeld, te voorzien in eenige van die vieze proppen ka- toenafval die men mag verwachten te zullen vinden in een of ander verborgen hoekje, en waarmee men in geval van nood, iets meer vuil van de handen kan verwijderen dan zij erop afzetten. Op dit oogenblik kreeg een ge luid, dat Jim al eenigen tijd ge boord had, zonder dat het tot hem was doorgedrongen, een nieuwe en welkome beteekenis, en was aan leiding tot het instellen van een verder onderzoek. Het bleek dat van een stroo- mend beekje te zijn aan den anderen kant van de heg, en waar bet eerst opgenomen was in het algemeen gerucht van een zomer- sehen dag buiten, leek het nu een persoonlijke uitnoodiging aan Jim te bevatten om zijn door het werk besmeurde handen in zijn koel en helder water te wasschen. De uit noodiging werd steeds dringender, l'oe langer hij er naar luisterde, en het verlangen, zijn warm en vuil gezicht even onder water te dompe len, werd onweerstaanbaar. Hij keek naar de auto. Wel, nie mand zou, zelfs in deze dagen, met een auto wegrijden, die niet met vier wielen op den grond stond en waarvan een binnenband sierlijk om het bijbehoorende wiel gedra peerd was; althans niet zonder dat hij eventueele pogingen daartoe zou kunnen hooren. Hij wierp een blik op de roerende goederen, die op de achterbank lagen, om de waarde te schatten, die zij voor een heler zou den hebben, en bedacht, toen hij een servet gewaar werd, dat uit een der picnicmanden stak, hoe uitste kend dit als handdoek dienst zou kunnen doen. Zoo gedacht, zoo gedaan, en het volgende oogenblik had hij het ser vet uit de mand getrokken en zocht nu een opening in de heg, waar hij door zou kunnen kruipen. Een paai meter verder naar links vond hij. vlak bij den grond, een opening, door een of ander klein dier ge maakt en niet grooter dan den om trek van Jim's hoofd. Het kwam hem echter voor, dat hij zich mei eenige moeite er wel doorheen zou kunnen wringen, en dus dook hij er in. De barre zon scheen op een een zamen weg, toen het laatste tipje van Jim's bruine schoenen in het gebladerte verdween. Eenige oogenblikken later stond hij weer op, het servet nog kramp achtig in de hand houdend. Gedu rende zijn doortocht in de heg, had hij 'n rijken oogst aan takjes, droog gras en dennennaalden opgedaan, doch hij besloot iedere poging zich hiervan te ontdoen, uit te stellen, totdat hij zijn handen in dat beekje gewasschen en weer afgedroogd had. Want daar kabbelde het, eèn klein, liefelijk, helder stroompje dat vredig zijn weg zocht tusschen steile, met gras begroeide oevers, dwars door een groot, door een taxisheg omzoomd grasveld. Een pad van onregelmatige platte stee- nen doorsneed het veld van een in de taxis gesnoeide poort naar een klein, bijna halvemaan-vormig brug getje, voorzien van twee dito ban ken. Zich voorloopig in het kreu pelhout, waarin hij via het gat in de haag terecht gekomen was, ver borgen houdend, genoot Jim van den aanblik van dit liefelijk tafe reel, dat zoo'n scherp contrast vorm de met de stoffige auto, die hij zoo juist op den weg had laten staan. Hij luisterde aandachtig, of hij het geluid van stemmen kon opvangen, doch niets verstoorde de stilte, be halve het geruisch van het water en bet gezoem van een enkele zwer vende bij. Jim kwam uit zijn schuilhoek te voorschijn en keek weer naar het kleine riviertje, dat er van dichtbij nog aantrekkelijker uitzag. Slechts weinige centimeters diep, kabbelde het over een bed van ronde gladde kiezelsteenen, die door het glashel dere water tot gepolijste juweelen vervormd schenen. Het Japansche bruggetje mocht dan al niet op zijn plaats zijn in een omgeving van taxisheggen, doch het effect van bet smaragdgroene gras en het don kerder groen van de heg was zoo mooi als iemand op een zomer-na- middag slechts kon wenschen. De indringer waagde zich dichter bij het stroompje en bemerkte toen, dat er aan den aanleg van dezen tuin toch iets haperde. De oevers van de beek waren zoo steil en diep uitgesneden, dat, hoewel hij met zijn handen waarschijnlijk wel het water zou kunnen bereiken, het on mogelijk zou zijn er zijn hoofd in te dompelen, terwijl dit nu juist de sensatie was, waar hij met hart en ziel naar snakte. Hij keek links en rechts langs den oever, doch langs de geheele zichtbare lengte was deze aan weers kanten even steil, en verder dan het door de heg afgesloten gedeelte wilde hij niet gaan. Zijn blik keer de terug naar het roode bruggetje, en hij merkte tot zijn groote vol doening op, niet alleen dat de oevers op dat punt veel minder steil waren, maar ook, dat onder het bruggetje deze oevers zoo ver waren weggegraven, dat zij niet het geheele bed van het riviertje insloten en er aan weerskanten een betonnen strook overbleef, waarop men zou kunnen hurken of knielen op ongeveer gelijke hoogte met het water. Het leek alsof de brug niet geconstrueerd was voor de plaats die zij nu innam en dat, toen bleek dat zij niet korter kon worden ge maakt, de afstand tusschen de oevers was verbreed. (Wordt vervolgd) 143e Jaarg Berlijn, 25 opperbevel van mede: „Zooals reeds duikbooten een vooi aangevallen nekkige aanvallei onder een escort ser, tot zinken vooi werd versi hebben andere met succes Oceaan geopereer tal vijandelijke waaronder een een gezamenlijk 83.000 ton, vernie behoorden deze vooien. Door de 250.000 ton ruimte in den oorlogsschip, d wateren opera ken gebrachte op 151.000 ton marine heeft dus de vijandelijke ruimte met meer lioen ton vermin- In den vroeger bruari hebben vliegtuigen in Zee ten Noorden troepen transports tot zinken gebrac groot transportsc' 'schadigd, dat liggen. Tengevolge x weer zijn op 2 geringe mate ningsvluchten bot zee ondernomen Britsche Oostkus door bomtreffers afgeloopen nacht aanvallen gericht Oost-Engeland. komens ontstonde dien hebben vechtstoestellen Harwich, Ipswich mede de docks te men van licht en bestookt. Ook gisteren noch des nachts tuigen boven D schenen. Alleen geveehtstoestellen avond een haven bied aangevallen te richten. Bij de vijandelijk vliegti geschut neerceha Vijandelijke ceerden den den bene Ergens in Ita (Stefani). Het van het Italiaans luidt: „Aan het Griel wone bedrijvighe te weersomstandi activiteit van onz perkt. Drie vlieg weermachtsbericl vermist waren o ruggekeerd. In Noord-Af ril drijvigheid van i nes en onze luel rafc-oeb houdt de aan. Afdeelingen vliegercorps hebl dellandsche zee convooi aangeva een schip van 301 zinken gebracht 15 600 ton, dat getroffen. Vijand hebben een aanv daan; er werden gewond, de schac téekenis. In Oost-Afri er na een har van verscheide slaagd aan de den overgang c te forceeren en te bereiken. In actie van plaat

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6